Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Chlorid horečnatý lieči infekcie, alergie aj ekzémy. Užívajte ho takto


Print Friendly, PDF & Email

chlorid horečnatý a liečebné účinky

Dôležitosť horčíka bola po celé desaťročia veľmi podceňovaná, no v posledných rokoch tento minerál začína zohrávať dôležitú úlohu tak v klasickej ako aj v prírodnej liečbe.

Zverejnenie výsledkov mnohých štúdií dokazuje význam tohto prvku pre správnu funkciu nášho tela.

Funkcia horčíka v organizme

Horčík je nevyhnutný pre činnosť viac ako 300 enzýmov a zohráva kľúčovú úlohu na úrovni takmer všetkých telových systémov (nervový, kardiovaskulárny, kosti, tráviaci, atď).

Pri nedostatku horčíka je vhodným riešením chlorid horečnatý ako doplnok stravy a aj ako skutočná terapia u širokého spektra ochorení.

Navyše má tiež výhodu, že je lacný a ľahko vstrebateľný, aj keď sa jedná o anorganickú soľ.

Tiež má účinné schopnosti (jedinečné, čo sa týka solí horčíka) pri liečbe infekčných ochorení, vďaka jeho stimulujúcim účinkom na biele krvinky a všeobecne na celý imunitný systém.

Tento účinok objavil v roku 1915 prof. Pierre Delbet z Akadémie medicíny v Paríži, keď potom, čo začal používať roztok chloridu horečnatého (v koncentrácii 12,1 ku 1000) na umývanie rán.

Zistil, že tento roztok nielenže nepoškodzuje tkanivá, k čomu obvykle dochádzalo pri použití väčšiny antiseptík používaných v takých prípadoch, ale dokonca uľahčuje hojenie rany.

Okrem iného zabraňuje nebezpečným komplikáciám ako sú bakteriálne superinfekcie (veľmi časté v tej dobe) práve vďaka jeho stimulačným účinkom na aktivitu bielych krviniek.

Tento účinok (ako Delbet čoskoro zistil), nie je obmedzený iba na biele krvinky, ale má vplyv na všetky bunky v tele, nie len tie, ktoré sú zapojené do obranných mechanizmov.

Delbet potom začal používať roztok aj ústne a zistil, že to prinášalo pacientom pocit celkovej pohody, energie, vyššiu odolnosť voči únave a väčšiu citovú stabilitu.

Veľa ľudí začalo užívať roztok chloridu horečnatého len pre jeho posilňujúci účinok. Mnohí z nich, ktorí mali rôzne zdravotné problémy, si všimli, že tieto zmizli.

Keď sa prof. Delbet dozvedel o týchto neočakávaných uzdraveniach, rozhodol sa dôkladne preskúmať jeho účinky.

Ochorenia, ktoré lieči chlorid horečnatý

Výskum profesora Delbeta viedl k zisteniu, že chlorid horečnatý má priaznivé účinky pri liečbe mnohých ochorení:

  • zažívacieho ústrojenstva (zápal hrubého čreva, zápal žlčníka, zápal žlčových ciest)
  • nervového systému (senilný tras, Parkinsonova choroba, svalové kŕče)
  • kože (pubertálne vyrážky, ekzémy, psoriáza, bradavice, omrzliny, svrbenie)
  • zlepšuje stav nechtov a vlasov
  • zvyšuje odolnosť voči toxicite anestetík
  • môže priaznivo účinkovať pri alergických ochoreniach ako senná nádcha, žihľavka
  • odstraňuje svrbenie rôzneho druhu (vrátane hemoroidov) a dokonca aj Quinckeho edém

Boli zaznamenané aj účinky chloridu horečnatého „proti starnutiu“ vďaka jeho schopnosti zlepšiť alebo dokonca zabrániť rôznym stareckým ochoreniam (zväčšenie prostaty, impotencia, mozgové a obehové poruchy, atď).

Navyše pri lokálnej aplikácii vo forme masti dokázal stmaviť (i keď nie úplne) vlasy a fúzy, ktoré už boli roky šedivé, ako aj vybieliť starecké škvrny na pokožke.

Chlorid horečnatý a rakovina

Následne sa Delbet venoval skúmaniu vzťahu medzi rakovinou a horčíkom.

Na základe mnohých klinických a laboratórnych skúseností skonštatoval, že horčík (vo forme chloridu) má preventívny účinok proti rakovine.

Navyše dokáže zabrániť tomu, aby sa predrakovinové poškodenia zvrhli na rakovinové ochorenie (leukoplakia, hyperkeratóza, chronická mastopatia, atď).

Táto hypotéza bola potvrdená geologickým a epidemiologickým výskumom vykonaným inými výskumníkmi.

Ten preukázal existenciu nepriamo úmerného vzťahu medzi bohatosťou pôdy na horčík (a teda aj obsahom horčíka v potravinách vypestovaných na tejto pôde) a výskytom rakoviny v danej oblasti. To znamená viac horčíka = menej rakoviny a naopak.

To isté možno povedať o obsah horčíka v morskej soli používanej v rôznych oblastiach. Aj tu platí viac horčíka = menej rakoviny.

Delbet teda preukázal, že je možné znížiť výskyt nádorov pravidelným užívaním chloridu horečnatého.

Na základe zistenia, že je schopný spomaliť rast nádorov u laboratórnych zvierat, tvrdil, že chlorid horečnatý môže mať aj terapeutické využitie.

Stop Candida

Samotný chlorid horečnatý nie je schopný vyliečiť rakovinu, ale určite k tomu môže prispieť ak je súčasťou správnej liečebnej stratégie.

Chlorid horečnatý a infekcie

Dr. Neveu pokračoval v práci prof. Delbeta a rozšíril oblasť využitia chloridu horečnatého, keď zvýšil dávkovanie a používal ho pri liečbe dvoch hrozných infekčných chorôb tej doby: záškrtu a detskej obrne.

Dosiahol pritom vynikajúce výsledky: prakticky 100% úspešnosť liečby (ak liečba začala v skorom štádiu) a krátka doba potrebná na úplne vyliečenie (iba 2-3 dni) bez zanechania následkov.

Vzhľadom na dosiahnuté výsledky sa Neveu snažil rozšíriť túto liečebnú metódu, aby z nej mali osoh všetci. Ale narazil na múr prekážok zo strany „oficiálnej medicíny“.

Ani starý Delbet, ktorý bol pritom členom Akadémie medicíny, nedokázal prelomiť túto izoláciu a rozšíriť výsledky práce Dr. Neveu.

Najznámejší „oficiálni“ lekári tej doby (v prvom rade prof. Lepine, odd. virológie Pasteurovho inštitútu) úmyselne ignorovali výsledky práce Dr. Neveu.

Popierali účinnosť tejto metódy (napriek tomu, že mali spoľahlivé informácie o opaku) a odmietali ju preveriť korektným spôsobom.

Prečo oficiálna medicína odmietla liečbu horčíkom?

Jednoducho preto, že účinná liečba detskej obrny alebo záškrtu by znamenala, že očkovanie proti týmto chorobám je zbytočné. Všeobecný záujem bol naopak očkovanie zovšeobecniť.

A to nie je len domnienka, to bolo oficiálne odôvodnenie Akadémie medicíny, prečo odmietla vo svojom Vestníku uverejniť článok o terapii Dr. Neveu.

Dr. Neveu pokračoval v experimentoch s chloridom horečnatým a dosiahol vynikajúce výsledky pri liečbe rôznych ochorení:

  • zápal mandlí, zápal hltanu, chrapot (strata hlasu)
  • bežné prechladnutie, chrípka, astma, zápal priedušiek, zápal pľúc, rozdutie pľúc,
  • detské choroby (čierny kašeľ, osýpky, rubeola, mumps, šarlach …)
  • potravinové a profesionálne otravy
  • neurotoxická gastroenteritída u kojencov
  • abscesy a kožné vredy, ekzém, erysipelas (ruža), panarícium (hnisavý zápal kožného a podkožného tkaniva prstov)
  • bodnutie hmyzom, uhryznutie zmijou
  • horúčka šestonedieľok, osteomyelitída (zápal kosti)

V nasledujúcich rokoch ďalší lekári preverili mnohé z vyššie uvedených aplikácii chloridu horečnatého a pridali nové:

  • astmatické záchvaty
  • stavy šoku a tetanus (vnútrožilová terapia)
  • herpes zoster (pásový opar)
  • akútny a chronický zápal spojiviek, zápal očného nervu
  • rôzne druhy alergie
  • reumatické choroby
  • jarná únava, syndróm chronickej únavy

Zatiaľ čo pri akútnych ochoreniach zabezpečí chlorid horečnatý rýchle a úplné uzdravenie, pri chronických problémoch jeho priaznivý účinok často trvá len tak dlho, dokiaľ je užívaný a pominie po skončení jeho užívania.

Delbet túto skutočnosť odôvodňoval tým, že halogénové soli horčíka nie sú považované za lieky, ale za potraviny, ktorých nedostatok spôsobuje mnoho problémov a tento nedostatok je čoraz väčší v „civilizovaných“ krajinách.

Dávkovanie

Jedna dávka pozostáva z 3125 mg kryštalického chloridu horečnatého (Mg Cl2 6H2O) rozpusteného v cca 1,25 dl (1/8 litra) vody.

Dospelí a deti nad 5 rokov: jedna dávka (1,25 dl)

Pre deti pod 5 rokov sa pripraví rovnaký roztok ako pre dospelých, ale užije sa len časť z celkového množstva:

  • Deti vo veku 4 rokov: 1,00 dl
  • Deti vo veku 3 rokov: 0,80 dl
  • Deti vo veku 1-2 roky: 0,60 dl

Uvedené dávky sa užívajú nasledovne:

Akútne prípady (akútne a horúčkové ochorenia)

Užíva sa jedna dávka každých 6 hodín.

Dávkovanie sa postupne znižuje: najprv na každých 8 hodín, potom každých 12 hodín, podľa zlepšenia klinických príznakov.

Po vyliečení je vhodné v liečbe pokračovať každých 12 hodín po niekoľko dní, aby sa zabránilo návratu ochorenia.

Chronické prípady

Užíva sa jedna dávka každých 12 hodín

Dĺžka užívania je počas dlhšieho obdobia, minimálne 40 až 60 dní.

Preventívne

Ako výživový doplnok horčíka sa užíva jedna dávka denne.

Záver

Použitie chloridu horečnatého má široké uplatnenie a výborné výsledky aj vo veterinárnej oblasti.

U ľudí s normálnou stolicou môže chlorid horečnatý pôsobiť ako preháňadlo v prvých dňoch užívania.

Nezriedka u ľudí trpiacich zápchou dochádza k rýchlemu vyprázdneniu a pri pravidelnom užívaní upraví stolicu u ľudí trpiacich hnačkou.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Preložil: Calogero, Zdroj: www.viveremeglio.org

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dobry den, vedeli by ste mi poradit, kde sa da zohnat kvalitny chlorid horecnaty? Nehrozia nejake rizika pri uzivani napr. pri malych detoch?
    P.S. – vdaka za vase uzasne clanky, som velkym fanusikom a siritelom tychto skvelych informacii.

  2. Vie mi niekto, prosím poradiť, ci je oxid horečnatý, ktorý sa bežne používa v potravinových doplnkoch horší alebo minimálne účinný v porovnaní so spomínaným chloridom horečnatým, prípadne nie je oxid horečnatý škodlivý?
    Ďakujem

    • Oxid horečnatý má len nízku 4% vstrebateľnosť. Okrem toho jeho množstvo ako pomocnej látky v iných prípravkoch je len zanedbateľné, preto by ste z neho veľa aj tak nemali. Chlorid horečnatý ako samostatný doplnok je preto oveľa lepšia voľba.

      • Vďaka za odpoveď
        A ešte jeden návrh 🙂 Možno by veľa čitateľov potešil príspevok o jednotlivých formách vitamínov a minerálov, ktorý by ľuďom umožnil lepšie sa orientovať v tom množstve rôznych výživových doplnkov. Stačilo by aj v podobe tabuľky, kde by bolo len uvedene napr.: Minerál ten a ten v tejto forme áno a v tejto nie, pretože vstrebateľnosť je x%. Jednoducho podobne, ako ste reagovali na moju otázku ohľadne oxidu horečnatého. Ide mi o to, že nie len farmaceutické spoločnosti sa snažia ťažiť z neznalosti používateľov ich produktov, ale niečo podobné sa deje aj v prípade výrobcov vitamínov a minerálov. Vzhľadom na nedostatok informácii človek zaplatí s dôverou peniaze za doplnok, teší sa, že niečo robí pre svoje zdravie, ale keď sa mu napr. v prípade spomenutého oxidu horečnatého vstrebú 4% tak môžme hovoriť o vyhodených peniazoch.
        Želám veľa úspechov.
        Fandím Vám, konečne niekto, kto je ochotný pre dobrú vec niečo urobiť.

  3. zabudli ste dodať, že vstrebateľnosť horčíka záleží na množstve žalúdočnej kyseliny, ak je jej nedostatok treba dodávať HCl

  4. Veľká vďaka za tento ( a iné ) články !

  5. Uziva niekto roztok z Chlorida horecnateho preventivne, teda denne a ake ma vysledky, ako sa citi?

  6. Věra Pospíšilová

    Prosím, rozumím dobře je to hořčík, nebo-li dologran – magnezium lactici atd.

    • Jozef Hančulák

      “ Magnesium lactici “ resp. laktát horečnatý je iná chemikália. Má iný chemický vzorec, ale vo FARMAKO – BIZNISE sa na SK distribuje ako prípravok od fa GALVEX _ Magnesium laktát 1 tbl 1000 mg / 1 gram. Poisťovňa ho čiastočne uhrádza. Pri užívaní je potrebná prítomnosť Pyridoxínu / vitamín B 6, inak sa neinkorporuje do buniek / predovšetkým svalových etc. v CZ neviem

  7. Môže sa tento chlorid horečnatý použiť na liečbu niekoľkoročnej boreliózy?

  8. Vstrebávanie horčíka:

    Vo všeobecnosti sa najlepšie vstrebáva (a má teda najlepšiu biologickú dostupnosť) horčík vo forme solí ako laktát, citrát, glukonát a fosfát.
    citrát sa vstrebáva 70%

    Horčík vo forme chelátu (glycín, lyzín,) – obsahuje asi 100 mg elementárneho horčíka v 500 mg tablete, vyznačuje sa veľmi dobrou vstrebateľnosťou 64% a biologickou dostupnosťou – odporúčame.

    Magnézium orotát – obsahuje síce len 31 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, má však vynikajúcu vstrebateĺnosť a výskum potvrdil jeho vysokú efektivitu v dávke 3000 mg (186 mg elementárneho) – takéto dávkovanie treba riešiť s lekárom.
    vtrebáva sa 70%

    Glukonát horečnatý – obsahuje 27 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu. Ľahko sa vstrebáva a má rýchly nástup účinku.
    vstrebáva sa 74%

    Citrát horečnatý – obsahuje 80 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu. Je oveľa lepšie vstrebáteľný ako oxid horečnatý. Sa vstrebáva 74%

    Maleát horečnatý –  obsahuje 56 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, dobrá vstrebateľnosť. 74%

    Chlorid horečnatý – túto sol nájdeme najmä v transdermálnych prípravkoch – aplikovaných cez kožu, ale aj v perorálnych tabletách sa vyznačuje celkom dobrou vstrebateĺnosťou. 89%

    Oxid horečnatý –  obsahuje síce až 300 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, ale vzhľadom na veľmi zlú vstrebateľnosť (absorbuje sa cca 12 mg z 500 mg tablety) ho neodporúčame. zlá vstrebavateľnosť le 30% a značne poškodzuje organizmus.

    Uhličitan horečnatý – obsahuje 125 mg elementárneho horčíka na 500 mg tabletu, ale tiež sa vyznačuje zlou absorpciou.. zlá,len 31%
    Poznámka: Asparát a glutamát horečnatý sa rozkladajú na neurotransmitery, ktoré keď nie sú naviazané na iné aminokyseliny, sú neurotoxické.

    Pozor si dajte aj na kombinácie horčíka s inými minerálmi,vitamínmi a stopovými prvkami (napr. často je v kombinácii Vápnik-Horčík-Zinok). Vstrebávanie horčíka totiž zhoršuje nadbytok vápnika (kalcium), železa, zinku, mangánu, fosforu ale aj tuku.

    Magnézium sa čiastočne vstrebáva aj cez kožu, preto ľudia, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu používať magnéziové tablety, môžu vyskúšať magnézium v spreji na lokálnu aplikáciu (MAGNESIUM RAPID). Pri lokálnej aplikácii sa používa pri bolesti kĺbov a svalov, pri svalových kŕčoch, pri menštruačných bolestiach a rôznych kožných ochoreniach ako ekzémy, psoriáza a pod.

    Odporúčaná denná dávka magnézia u dospelých je 310 – 420 mg denne zo všetkých zdrojov (jedlo, nápoje, výživové doplnky). Jeho potreba sa mení v závislosti od veku, pohlavia a váhy. Zvýšená je u tehotných žien, pri strese, u športovcov a pri rekonvalescencií.

    Kyselina orotová (vitamín B13) je nosič, na ktorý je naviazané magnézium.
    Kyselina orotová nie je to chemicky pripravená látka, ale prírodná látka obsiahnutá v mlieku a kolostre, predstavuje teda akýsi „fyziologický nosič“ pre magnézium. V dôsledku tejto väzby sa zlepšuje vstrebávanie magnézia, ale aj iných, pre organizmus dôležitých minerálov (vápnik, draslík, sodík…) a kovov (železo, meď, mangán, zinok…) zo zažívacieho traktu. Okrem toho má kyselina orotová vplyv aj na zlepšenie tvorby energie v bunkách organizmu, a to tým, že podporuje tvorbu látok s vysokým obsahom energie.
    vstrebáva sa 80 %.

    Prečo môžeme mať nedostatok magnézia (horčíka), aj keď sme zdraví?
    •      Nadmerný príjem cukrov, tukov a bielkovín spomaľuje vstrebávanie horčíka a spôsobuje jeho zvýšené vylučovanie črevným traktom
    •      zvýšený príjem nápojov s obsahom fosfátov, vápnika, zinku spôsobuje nedostatočné vstrebávanie horčíka
    •      zvýšený príjem sodíka (nadmerné solenie jedál) zvyšuje vylučovanie horčíka obličkami, a tým aj jeho potrebu
    •      pri diétach a redukčných kúrach je potrebné obohatiť stravu minerálnymi látkami, pretože môže dôjsť k nedostatočnému prívodu horčíka
    •      zvýšená konzumácia alkoholických nápojov narušuje rovnováhu horčíka v organizme spomalením jeho vstrebávania a jeho zvýšeným vylučovaním obličkami
    •      niektoré lieky (kardioglykozidy, aminoglykozidové antibiotiká, preháňadlá, močopudné lieky a kortikoidy) zvyšujú vylučovanie horčíka
    •      nadmerným potením (napr. pri vrcholovom športovaní) vznikajú straty horčíka, ktoré sa môžu prehĺbiť príjmom tekutín s obsahom iónov (solí)
    •      vitamín D spôsobuje retenciu (zadržiavanie) vápnika, a tým narušuje rovnováhu horčíka v organizme; rovnakým mechanizmom pôsobí nadmerné opaľovanie sa
    •      kontraceptíva obsahujúce estrogén znižujú hladinu horčíka v sére, je to dôležité pre ženy vo fertilnom veku užívajúce hormonálnu antikoncepciu
    •      tehotenstvo a dojčenie znamenajú zvýšené nároky organizmu na horčík
    •      stres, najmä hluk, zvyšuje dennú potrebu horčíka (horčík sa zúčastňuje na ukladaní katecholamínov v dreni nadobličiek ako aj na uvoľňovaní adrenalínu); pri vystavení nadmernému hluku sa zvyšuje vylučovanie horčíka močom asi o 15 %.

    Nedostatok horčíka mnoho krát chybne diagnostikujú, pretože sa neprejavuje v krvnom rozbore, lebo horčík, z celkových zásob organizmu, v krvi je len 1%.
    Väčšina lekárov a laboratórií ani nesleduje štatút horčíka pri krvnom rozbore. Preto veľká väčšina lekárov ani nevie, keď pacient trpí nedostatkom horčíka, aj keď vyšetrenia ukázali, že väčšina Američanov trpí nedostatkom horčíka.

    Zvážme vyhlásenie Dr. Normana Shealy-ho, podľa ktorého „ Všetky známe choroby sú spojené s nedostatkom horčíka“ resp. „že horčík je v najkritickejšej miere potrebná minerálna látka pre elektrickú stabilitu každej bunky organizmu (vzruchy). Nedostatok horčíka môže byť zodpovedná za viac chorôb, ako akákoľvek iná živina.“

    Pretože západná medicína to nerobí, preto my sami musíme spoznať príznaky nedostatku horčíka. Ide tu vlastne o podstatne slabší pocit od pocitu hladu a alebo smädu, ale môže byť k nim podobná. Aj keď v takom svete, kde ani lekári ani pacienti nevenujú veľa pozornosti na pocit smädu a na otázku dôležitosti hydratácie, nie je veľa nádeje k tomu, že veľa z nás bude vedieť spoznať pocit hladu a smädu na horčík, čo je prejavom dramatického nedostatku horčíka.

    Pokračujúc v deficite horčíkom: silne ovplyvňuje centrálny nervový systém, jeho prejavom môže byť nespavosť, úzkosť, hyperaktivita, neustály pohyb sprevádzaný nepokojom, záchvaty paniky, agorafóbia (chorobný strach z veľkého priestranstva alebo davu), a predmenštruačná podráždenosť. Príznaky týkajúce sa periférneho nervového systému patria: necitlivosť, tŕpnutosť a ďalšie abnormálne pocity, mimovoľné pohyby a vibrácie. ” – http://www.paleolit.sk/priznaky-nedostatku-horcika-a-jeho-diagnoza/#sthash.2sQIjgHb.dpuf

    Chlorid horečnatý je najlepší bez škodlivosti v prášku.
    Bežná denná dávka pre cca 80 kg je od 400 do 600 mg,pri vyšších záťažiach o 1/3 viac.
    Beriem denne magnézium 400 mg, vitamín C 500 mg a MSM metylsulfonyl metán 400 mg všetko práškové už viac než 10 rokov a energie viac než dosť i na rozdávanie.

    • hildegarda

      Ivan, ďakujem za podrobnú informáciu. Mám ešte otázku. Ako doma vážite, alebo odmeriavate 400mg magnézia, 500 mg vit.C a 400 mg MSM?
      Ďakujem za odpoveď a prajem krásny deň!

  9. Hildegarda,
    kúpil som si váhy od 0 do 20g, na tisícinu gramu (mg) z PGchem len za 30€. Dávkovanie je možné presnejšími odmerkami.A keď si dáme o niečo viac,tak to vôbec nevadí a pri vitamíne C už vôbec nevadí dvoj až troj násobná dávka,aká sa dáva pri infekčných chorobách,či pri veľkých fyzických zátažiach.
    Veľa zdravia!

  10. A kde sa dá nájsť niečo o tom slávnom Dr. Neveu? Wikipédia nič nemá…

  11. ja beriem podla lekárky ,čo som tu našla .Dávkovanie je 1 č.l na 1 liter vody popíjať cez den.V zime toľko nevypijem ,dávkujem do pohára pol č.l a pijem ked sa mi chce cez den.Ešte som nemala z neho problémy zatial , je to už 4 toky čo to takto užívam.som veľmi spokojná ,mám vysoký KT ,tak šup a už dávkujem ,vypijem o chviľku je to v pohode,stači si trochu lahnúť a KT je v poriadku.

Pridajte komentár

*