Aj očkovaní môžu prenášať SARS-CoV-2. Ministerstvo zdravotníctva a ÚVZ SR ohrozujú verejné zdravie (§163 a §284 Trestného zákona) tým, že očkovaných na hraniciach oslobodili od testovania i karantény.

Antibiotiká u detí (kojencov) môžu vyvolať astmu a prejavy alergie

Print Friendly, PDF & Email

Antibiotiká u detí (kojencov) môžu vyvolať astmu a prejavy alergie

Podávanie antibiotík kojencom, ktorí sú ešte mladší ako 6 esiacov, môže zvýšiť riziko astmy až o viac než dve tretiny.

U kojencov existuje zvýšenie rizika vážnych ochorení o 40% už po podaní prvého cyklu antibiotík v prvých mesiacoch ich života.

Prírodná liečba osteoartritídy

Riziko podstatne stúpa až na 70%, ak sú antibiotiká predpísané dvakrát. Tieto fakty, ktoré sú v prírodnej medicíne dobre známe už dávno, zverejnili experti z Univerzity v Yale a sú jednými z mnohých štúdii, ktoré spájajú bežne používané liečivá s detskou astmou.

V najnovších skúmaniach sa experti zhodli na tom, že napriek tomu, že vznik astmy ovplyvňujú aj iné faktory, vplyv antibiotík je jedným z najhlavnejších.

Keďže počet detí s astmou každoročné stúpa, mnohí lekári už dávnejšie podozrievali, že na príčine môžu byt aj antibiotika.

Univerzita v Yale urobila prieskum na 1400 deťoch s cieľom zistiť výskyt astmy do 6 roku života, ak im boli podané antibiotiká v prvých šiestich mesiacoch.

V štúdii boli zahrnuté aj deti, v rodine ktorých sa astma nikdy predtým nevyskytla. Výsledky budú čoskoro publikované v American Journal of Epidemiology.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

V práci bolo konkrétne popísané, ako antibiotiká ničia zdravú črevnú mikroflóru svojím devastujúcim účinkom na chrániace (dobré) mikróby v čreve kojenca, čo následne spôsobuje premnoženie zlých baktérii a napokon vývin chorôb (v tomto prípade astmy).

„Používanie antibiotík, najmä širokospektrálnych, ma tendenciu narušiť črevnú mikrobiálnu flóru a teda spôsobiť vychýlenie imunitného systému.“

Hlava štúdie, Dr. Kari Risnes napísal: „Výsledky štúdie majú motivovať lekárov k zodpovednejšiemu prístupu k používaniu antibiotík a to najmä u detí.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*