Ako sa prírodným spôsobom za 3 mesiace zbaviť candidy (kvasinkovej infekcie)? Viac info tu

Liečba vysokými dávkami vitamínu C je účinná a dokázaná


V súvislosti s týmto článkom čítajte knihu Vitamín C a megaskorbická liečba

(OMNS, January 5, 2010) Medicínska literatúra sa 75 rokov snaží ignorovať poznatky, praktiky, a úspechy mnohých lekárov a výskumníkov, zaoberajúcich sa liečbou vysokámi dávkami vitaminu C.

Účinnými dávkami sú len vysoké davky, ktoré často prevyšujú 1000 násobok ortodoxne odporúčaných denných dávok.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Je bežne akceptované, že práve dostatočná dávka liečív ovplyvňuje výsledok liečby. Tento fakt lekári do bodky rešpektujú, ale len len pokiaľ ide o používanie farmaceutických, chemických liekov.

U vitamínov je to pravý opak. Dávkovanie je úplne ignorované. Väčšina neúspešných štúdií o vitamíne C a iných vitamínoch a živín, bola odzačiatku odsúdená k neúspechu, kedže boli založené na neadekvátnom, nízkom dávkovaní.

Nízke dávky sú samozrejme neúčinné dávky. (Tu patrí aj nedávna nastrčená štúdia o neúčinnosti Gingko biloby pri Alzheimerovej chorobe.)

V štúdii boli nielenže použité polovičné dávky, ale neboli použité ani ostatné dôležité komponenty, ktoré sa bežne v ortomolekulárnej či výživovej medicíne pri tejto chorobe používajú. Napokon, mnohé nezávislé štúdie opakovane roky dokazovali vplyv Gingko biloby na Alzheimera a pri nedostatočnej cirkulácii.)

Farmaceuticky nezaujatí výskumníci, ktorý pri liečbe používajú dostatočné dávky vitamínu C, opakovane vykazujú vynikajúce vysledky.

Vysoké dávky boli odporúčané hneď po tom, ako bol vitamín C izolovaný Dr. Albertom Szent-Gyorgyim (1893-1986). Ďalšími dobre známymi výskumníkmi vitamínu C a jeho vysokodávkového používania boli Dr. Claus Washington Jungeblut (1898-1976), Dr. William J. McCormick (1880-1968) a Dr. Frederick R. Klenner (1907-1984).

V súčasnosti dôležité práce publikovali Dr. Hugh D. Riordan (1932-2005) and Dr. Robert F. Cathcart III (1932-2007).

Ťahá sa to už 75 rokov

Prvýkrát publikoval prácu o vitamíne C v roku 1935 Dr. Jungeblut (1), profesor baktériológie z Columbia University. Práca popisovala využitie vitamínu C na prevenciu detskej obrny.

V tom istom roku zároveň zistil, že vitamín C má schopnosť deaktivovať vírus diftérie (2) a do roku 1937 dokázal vitamínom C deaktiváciu tetanu (3). Medzi rokmi 1943 a 1947  Dr. Klenner, špecialista na pľúcne ochorenia spísal podrobnú prácú o vyliečení 41 prípadov vírusového zápalu pľúc vysokými dávkami kyseliny askorbovej.

Aj keď dodnes niektorí lekári naivne veria propagande, že vitamin C môže spôsobiť obličkové kamene, už v roku 1946 Dr. McCormick preukázal, že askorbát kameňom predchádza a lieči ich. Navyše, v roku 1957 predstavil veľmi účinnú liečbu srdcovocievnych ochorení vitaminom C.

Začiatkom 60 rokov Dr. Cathcart bežne používal vysoké dávky askorbátov, väčšinou vnútrožilovo, pri liečbe zápalu pľúc, hepatitídy a nakoniec aj AIDS.

Od roku 1975 viac ako nasledujúce 3 dekády Dr. Riordan a jeho tím s obrovským úspechom liečili vnútrožilovým vitamínom C rakovinu. Jeho protokoly dodnes využívaju pri liečbe rakoviny mnohé kliniky v USA, Anglicku, Nemecku Rakusku, Mexiku a inde.

Nemôžem nespomenúť, že podobnými protokolmi sa riadia aj niektorí pacienti na Slovensku, ktorí si však vďaka totalitnému medicínskemu systému musia nielen jednotlivé komponenty protokolu zabezpečiť, ale musia si liečbu aplikovať sami v domácnosti (deje sa tak pomocou Kampane za pravdu v medicíne a za neoceniteľnej pomoci niektorých zdravotníckych pracovníkov).

Napriek 75 ročným poznatkom a štúdiami dokázaným účinkom vysokých dávok vitamínu C, je tento naďalej zdravotnickým systémom z ekonomicko-politických dôvodov (zisk) podceňovaný a diskreditovaný.

Je však na každom z nás, či sa rozhodneme nechať si vlastné zdravie naďalej devastovať medicínou založenou na chémii a ekonomike, alebo vezmeme starostlivosť o zdravie do vlastných rúk a prikloníme sa k čistej vede, založenej na prírodných zákonoch.

Zdroje

Stop Candida

(1) Jungeblut CW. Inactivation of poliomyelitis virus by crystalline vitamin C (ascorbic acid). J Exper Med 1935. 62:317-321.

(2) Jungeblut CW, Zwemer RL. Inactivation of diphtheria toxin in vivo and in vitro by crystalline vitamin C (ascorbic acid). Proc Soc Exper Biol Med 1935; 32:1229-34.

(3) Jungeblut CW. Inactivation of tetanus toxin by crystalline vitamin C (l-ascorbic acid). J Immunol 1937;33:203-214.

Viac informácii nájdete na

Dr. CW Jungeblut: Claus Washington Jungeblut, M.D.: Polio pioneer; ascorbate advocate. J Orthomolecular Med, 2006. Vol 21, No 2, p 102-106. http://www.doctoryourself.com/jungeblut.html

Ďalšie práce Dr. Jungebluta ohľadom detskej obrny:

Jungeblut CW. Vitamin C therapy and prophylaxis in experimental poliomyelitis. J Exp Med, 1937. 65: 127-146.

Jungeblut CW. Further observations on vitamin C therapy in experimental poliomyelitis. J Exper Med, 1937. 66: 459-477.

Jungeblut CW, Feiner RR. Vitamin C content of monkey tissues in experimental poliomyelitis. J Exper Med, 1937. 66: 479-491.

Jungeblut CW. A further contribution to vitamin C therapy in experimental poliomyelitis. J Exper Med, 1939. 70:315-332.

Jungeblutov výskum, ktorý bol publikovaný v Journal of Experimental Medicine nájdete na http://www.jem.org/contents-by-date.0.shtml

Dr. FR Klenner: Hidden in plain sight: the pioneering work of Frederick Robert Klenner, M.D. J Orthomolecular Med, 2007. Vol 22, No 1, p 31-38. http://www.doctoryourself.com/klennerbio.html and http://orthomolecular.org/hof/2005/fklenner.html

Dr. WJ McCormick: The pioneering work of William J. McCormick, M.D. J Orthomolecular Med, 2003. Vol 18, No 2, p 93-96. http://www.doctoryourself.com/mccormick.html and http://orthomolecular.org/hof/2004/wmccormick.html

Dr. RF Cathcart: http://orthomolecular.org/hof/2008/cathcart.html; http://www.doctoryourself.com/titration.html and http://www.doctoryourself.com/biblio_cathcart.html

Dr. HD Riordan: http://orthomolecular.org/hof/2005/hriordan.html; http://orthomolecular.org/resources/omns/v01n09.shtml; http://www.doctoryourself.com/riordan1.html and http://www.doctoryourself.com/biblio_riordan.html

Výživová medicína je ortomolekulárna medicína.

Ortomolekulárna medicína používa na liečbu chorôb bezpečné, vysoké a účinné dávky výživových kompomentov.  Informácie o ortomolekulárnej medicíne nájdete na http://www.orthomolecular.org

Edítorska rada Žurnálu ortomolekulárnej medicíny

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Dr. Carolyn Dean, M.D., N.D.
Dr. Damien Downing, M.D.
Dr. Michael Gonzalez, D.Sc., Ph.D.
Dr. Steve Hickey, Ph.D.
Dr. James A. Jackson, PhD
Dr. H. Jonsson, MD, Ph.D
Dr. Thomas Levy, M.D., J.D.
Dr. Pharm. Jorge R. Miranda-Massari
Dr. Erik Paterson, M.D.
Dr. Gert E. Shuitemaker, Ph.D.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Odporúčaná denná dávka u človeka je 60mg až 300mg ( 1/3 malej lyžičky až 1 malá lyžička). Platí pravidlo viac krát a menej. Pri predávkovaní vitamínu C hrozí zlyhanie ladvín. Preto nehazardujte zo svojim zdravím za chuť žiť zdravo. Každý liek je jed vo veľkých dávkach. ZDROJ: http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyselina-l-askorbova-vitamin-c-1-kg

    • Ale kým je tá odporúčaná dávka 60 mg určená,tá je tak akurát pre kojenca a u dospelého na skorbut.

      Dospelí by mali brať Cečko denne priemerne 400 mg, tí tučnejší ešte viac, tí normálny 400 mg a tí ľahší samozrejme menej, ale pri všetkých infekčných chorobách najmenej o 6 krát viac

      A to pravidlo platí u Cečka presne opačne,čím viac tým lepšie.

      Céčko urýchľuje všetky hojivé procesy v tele,čistí krv,zbavuje organy toxínov,pečeň,ľadviny,čreva,podieľa sa na čistení cholesterolových plakov až 42% a spolu s ginkom biloba je super a lepšie už nič neexistuje najmä v mozgu a v srdci s nulovou škodlivosťou,je z jeho užívania zabezpečená vitalita a mohol by som pokračovať.

      A čo sa týka ľadvín,tak tie znesú dennú dávku priemerne až 14g denne ak si ho rozdelíme na 3x denne.
      Každý si musí dennú dávku nastaviť sám individuálne až dotiaľ,kým sa neobjaví slabá hnačka.

      Mám to už desaťročia odskúšané prí vírusových a bakteriálnych chorobách beriem denne 1- 4g Cečka i viac podľa toho či je choroba na zostupe alebo na vzostupe resp tie dávky som bral ešte predtým keď som sa dozvedel akú moc ma kyselina L-askorbová – vitamín C a odvtedy vďaka Bohu už žiadna chrípka,žiadny vírus ani herpesvírus, žiadne baktérie,plesne či mykozy.
      Denne teraz beriem 450mg, MSM 350 mg a magnézia 320 mg a preto už desaťročia som nebol u doktora,mimo toho ešte Multivitamín-multiminerál.

      Lepšie je na dávkovanie použiť váhy na tisícinu g 0,001g napr tuto:http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/104/vaha-digitalna-0-001-g–20-g

      Pri dávkovaní Cečka ani tak nie je potrebná, iba pri magnéziu a MSM,ktoré sú tiež v práškovej forme.

      Všetci známi čo berú hore uvedené doplnky výživy tiež už zabudli, že majú vôbec dajakého doktora.
      Veľa zdravia Laci

  2. Mám osobné skúsenosti s vysokými dávkami vitamínu C, bežne u mňa nádcha trvala týždeň, niekedy až dva, s tým že to prešlo na hrdlo, alebo na priedušky. Podávam 5000 mg (v priebehu celého dňa, nie naraz), nádcha trvá iba deň akútne a ďalší deň prechádza, že večer väčšinou už mám prázdne dutiny (začnem podávať pri prvých príznakoch a ešte deň po skončení). Rovnako pri chrípke a pod. Ak začnem včas liečbu pri prvých príznakoch, väčšinou ani neprepukne. Maximálne som dávkoval 6, alebo 7000 mg ak som mal fakt silnú nádchu, alebo virózu. Robím to takto nejeden rok a bez následkov, samozrejme pijem aj veľa čajov a tekutín na rýchlejšie detox látok z tela. Oproti tomu stačila jedna liečba antibiotikami, aby som bol spoľahlivo vyradený na tri týždne kvôli chorobe a jej liečeniu a potom následná celková slabosť a rozhádzanosť organizmu asi ďalšie dva týždne kým sa dostal do kolají.

  3. Pridávam vlastnú pozitívnu skúsenosť s vyššími dávkami čistého vit.C v práškovej forme.
    Dávkujem podľa potreby cca 5-50? g denne (nevážim to, je to odhadom). Riadim sa pocitmi svojho tela. Keď ma začne škrabať v hrdle, rozrobím si pol kávovej lyžičky v 4 dcl vody a vypijem na 2-3 krát. Do polhodiny škrabanie prestane. Takto sa vyhýbam chorobe už vyše pol roka. Dovtedy som bola odkázaná 2x ročne na antibiotiká pri celoročných problémoch so zapáleným hrdlom.
    Vit.C neberiem sústavne. Keď sa dostanem dlhodobo do pohody, vysadím ho. Stav, kedy sa cítim zdravá, vydrží aj mesiac-dva… Potom podľa potreby znovu nasadím. Vtedy sa snažím piť väčšie množstvo čistej vody, aby som organizmu uľahčila vyplavovanie škodlivín…

Pridajte komentár

*