Chlapec zahanbil rakovinový priemysel: Vynašiel 100% test na rakovinu s pomocou internetu

chlapec-a-test-na-rakovinu

Jeden zo skvelých výrokov Thomasa Edisona hovorí, že „Génius je 1% inšpirácia a 99% vytrvalosť“. On sám týmto heslom žil.

Vlastnoručne si vyrobil sklenený obal žiarovky a otestoval 3000 rôznych spôsobov, ktoré by znížili množstvo elektrického prúdu potrebného na rozsvietenie vlákna a 6000 materiálov, ktoré by predĺžili jeho životnosť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Málokto z nás má to odhodlanie a výdrž, aby sme vytvorili niečo podobné.

To však neplatí o 15 ročnom chlapcovi menom Jack Andraka, ktorý svojou vytrvalosťou vyrobil niečo, čo bez pochýb zmení našu budúcnosť.

Ako 15 ročný chlapec objavil nový 100% test na rakovinu

Jack bol svedkom toho, ako rodinný priateľ, ktorý mu bol ako strýko, skonal na rakovinu pankreasu. Namiesto toho, aby smrť akceptoval ako súčasť života, rozhodol sa s tým niečo urobiť.

Uvedomil si, že veľkým problémom pri rakovine pankreasu je, že 85% prípadov sa diagnostikujú príliš neskoro, čo dáva ľuďom menej ako 2% šancu na prežitie.

Priemerný čas dožitia od zistenia rakoviny pankreasu je 3 mesiace.

Otázkou zostáva, prečo tak vyspelá spoločnosť ako je tá naša, nedokáže túto chorobu odhaliť skôr?

Ako je možné, že súčasná „moderná medicína“ používa 60 rokov staré a veľmi nepresné techniky, ktoré prehliadnu až 30% prípadov rakoviny pankreasu?


Naša rada: Kompletne zregenerujte svoju pečeň a vyčistite ju od tuku i toxínov už za 30 dní. Tu zistíte, ako

Navyše, sú tieto diagnostické metódy extrémne drahé – jeden test stojí až 800 dolárov.

Hlavný problém skorej diagnostiky rakoviny pankreasu

Rakovina pankreasu je takzvané nesymptomatické ochorenie, čiže nijako sa neprejavuje.

Zdravotné poisťovne navyše nechcú tieto testy preplácať len tak „naslepo“ bez zjavných príznakov choroby. Pre väčšinu pacientov, ktorí si ich nezaplatia sami, tak zostávajú nedostupné.

Jack si preto povedal, že musí existovať aj lepší a spoľahlivejší spôsob, ako túto rakovinu odhaliť. Nový spôsob by mal spĺňať nasledovné kritéria:

 • neinvazívny
 • rýchly
 • lacný
 • jednoduchý
 • citlivý
 • selektívny

Súčasný markerový test je zameraný na detekciu malého množstva jednej špecifickej bielkoviny a to je veľmi problematické. Je to akoby ste hľadali ihlu v kope sena.

A nielen to, v tej kope sena hľadáte jednu špecifickú ihlu medzi ostatnými ihlami. Často je to priam nemožná úloha.

Vtedy začal Jack vyhľadávať informácie na Google, čo bolo v podstatne jediná vec, ktorú má 15 ročné dieťa k dispozícii.

Počas hľadania medzi 8000 bielkovinami našiel jednu nazývanú mesotelín. Keď máte rakovinu pankreasu, pľúc alebo vaječníkov, potom sa táto bielkovina nachádza v krvi v extrémne veľkom množstve.

Čo je však dôležité, táto bielkovina sa v krvi vyskytuje vo významnej koncentrácii už aj v samotných počiatkoch uvedených typov rakovín, teda v čase, keď ešte máte takmer 100% šancu na prežitie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Preto, ak ste schopní detekovať túto bielkovinu (na rozdiel inej, na ktorú sú zamerané súčasné testy), potom sa rakoviny už nemusíte viac obávať.

Otázka teda je, ako túto bielkovinu mesotelín odhaliť?

Nápad s uhlíkovými nanotrubičkami

Vtedy prišiel na jeden nápad s uhlíkovými nanotrubičkami, ktoré sú hrubé len 1/150 ľudského vlasu a ako materiál majú úžasné vlastnosti.

K tomu chcel ďalej využiť vlastnosti protilátok viažucich sa len na jednu špecifickú bielkovinu. Tie plánoval ukryť do uvedených nanotrubičiek.

Svoju myšlienku potom rozposlal vyše 200 univerzitným profesorom, ktorí sa venovali výskumu rakoviny pankreasu. Požiadal ich, či by mu s tým nepomohli a tiež, či by mu neposkytli svoje laboratória.

Vrátilo sa mu 199 odmietnutí a jedna rekcia v štýle, že „možno“.

V priebehu 3 mesiacoch sa potom s týmto jedným profesorom dohodol na schôdzke, kde si so sebou priniesol 500 vedeckých článkov, ktoré dovtedy na danú tému naštudoval.

Počas interview si uvedený profesor zavolal na pomoc ďalších akademikov. Všetci sa mu snažili vyvrátiť jeho navrhovanú procedúru. Napokon sa však Jackovi predsa len podarilo získať prístup do laboratória.

Predpokladal, že práca mu zaberie 3 mesiace, no bolo z toho 7 mesiacov.

Na konci tohto náročného obdobia však skončil v ruke s jedným malým papierikom, ktorý bol schopný so 100% úspešnosťou detekovať rakovinu pankreasu a to už aj v úplne počiatočnom štádiu.

Navyše sa jeho test na rakovinu pankreasu vyznačuje nasledovnými parametrami oproti súčasným testom:

 • je 168 krát rýchlejší
 • je 26000 krát lacnejší
 • je 400 krát citlivejší

Ak si chcete pozrieť vystúpenie Jacka na TEDx show (v angličtine) o jeho ceste za týmto prevratným objavom, tu je celé video:

Záver

Jack sa počas svojej cesty k úspechu naučil jednu dôležitú vec a to, že aj s pomocou len internetu je možné získať informácie, ktoré by ste si ani len nepomysleli.

Že nepotrebujete byť profesorom s troma titulmi, aby ste dokázali s ostatnými zdieľať nápady, myšlienky a objavy.

Že s pomocou internetu dokáže aj obyčajný človek niekedy doslova zmeniť svet.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Gabrie says:

  To vyzera ako z rozpravky. 200 laboratorii 199 ho odmietlo. Atd
  Viete prosim napisat aspon jeden udaj o tom teste. Ako sa vola? Kde sa to robi ten test? Nieco co bude vyzerat vieruhodne.
  To by bolo zaujimave.
  Dakujem

Pridajte komentár

*