Horký melón ukazuje sľubné výsledky v boji proti 6 druhom rakoviny, ktoré sa často vyskytujú u žien


Print Friendly, PDF & Email

Horký melón ukazuje sľubné výsledky v boji proti 6 druhom rakoviny, ktoré sa často vyskytujú u žien

(Ramon Tomey, Natural News) Horký melón (Momordica charantia) dostal názov podľa svojej horkej chuti a drsnej šupky, ktorá pripomína melóny.

Je známy aj pod inými názvami ako horká tekvica, karela či balzamá hruška. Tento člen čeľade tekvicovitých má svoj pôvod v Južnej Amerike, Ázii, Karibiku a častiach Afriky.

M. charantia sa často konzumuje ako výživná zelenina kvôli vysokému obsahu antioxidantov a silným protizápalovým vlastnostiam. Okrem toho je tiež životne dôležitým bylinným liekom v tradičnej čínskej medicíne.

V skutočnosti legendárny čínsky lekár a farmakológ Li Shizhen zahrnul terapeutický potenciál horkého melóna do svojho známeho „Compendium of Materia Medica“.

Moderná veda potvrdzuje protirakovinové účinky horkého melónu

Shinzhenove tvrdenia o liečivých vlastnostiach horkého melóna sú podložené aj modernou štúdiou.

Komplexný prehľad publikovaný v International Journal of Molecular Sciences zistil, že M. charantia vykazuje sľubné výsledky v boji proti šiestim druhom rakoviny, ktoré sa bežne vyskytujú u žien – rakovina prsníka, vaječníkov, krčka maternice, maternice, vagíny a vulvy (vonkajších rodidiel).

Dokument vypracovaný výskumníkmi z Aténskej univerzity a Egejskej univerzity zdôrazňuje sľubné vlastnosti horkého melónu, pokiaľ ide o rakovinové bunky. Vedci zaznamenali najmä potláčanie množenia rakovinových buniek a spúšťanie apoptózy (bunkovej smrti) v malígnych bunkách.

(Súvisiace: Horký melón môže zastaviť rast a šírenie rakovinových buniek. )

Okrem toho vedci zaznamenali jeho „potenciálne synergické účinky so štandardnou chemoterapiou“, čo ich viedlo k nasledovnému záveru:

„Zdá sa, že horký melón predstavuje sľubný prírodný prostriedok, ktorý samotný alebo v kombinácii so štandardnou chemo-rádio-terapiou môže pomôcť predchádzať a liečiť rakovinu prsníka, vaječníkov a krčka maternice.“

Extrakt z horkého melónu a jeho aktívne zložky boli rozsiahlo študované na rôznych bunkových líniách a na zvieracích modeloch. Tiež sa ukazujú sľubné účinky pri chemoprevencii a terapii na rakovinu kože, mozgu, ústnej dutiny, pľúc, pečene, hrubého čreva, žalúdka, krvi, prostaty, obličiek a pankreasu.“

Medzitým samostatná štúdia vykonaná výskumníkmi v Číne skúmala, ako môže extrakt z vezikúl odvodených z horkého melóna (BMVE) – extrahovaný zo šťavy z M. charantia – bojovať proti rakovine prsníka.

Poznamenali, že priemerná veľkosť BMVE asi 147 nanometrov bola schopná vstúpiť do buniek rakoviny prsníka a spomaliť ich rast a šírenie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Tento pozitívny výsledok bol pozorovaný u buniek rakoviny prsníka MC7 aj 4T1 kultivovaných v laboratóriu. Podobné výsledky sa našli aj u laboratórnych myší, ktorým boli injekčne vstreknuté bunky rakoviny prsníka 4T1, pričom myši s BMVE vykazovali významné zníženie objemu a hmotnosti nádoru.

Ďalšia analýza odhalila, že myši so vstreknutým BMVE zaznamenali „dramatickú apoptózu a nekrózu nádoru“.

„Ako potenciálna prírodná nanomedicína na liečbu rakoviny vykazuje BMVE silný protinádorový účinok na bunky rakoviny prsníka in vitro a in vivo (pri pokusoch v skúmavke aj na zvieratách), bez zjavných vedľajších účinkov,“ uzavreli autori druhej štúdie.

„Očakáva sa, že BMVE bude hrať významnejšiu úlohu v terapii nádorov.“

Horký melón rieši aj problémy s krvným cukrom

Horký melón sa nezameriava len na rakovinové bunky, ale rieši aj vysokú hladinu cukru v krvi. M. charantia je nabitá fytochemikáliami, ktoré jej dodávajú horkú chuť, no zároveň je ideálnou superpotravinou proti cukrovke.

Podľa štúdií zvyšuje bunkový príjem glukózy, zlepšuje glukózovú toleranciu a stimuluje sekréciu inzulínu.

Horký melón obsahuje najmenej tri aktívne rastlinné zlúčeniny s antidiabetickými vlastnosťami. Jednou z takýchto zlúčenín je charantín, o ktorom sa potvrdilo, že znižuje hladinu glukózy v krvi.

Ďalšia zlúčenina v horkom melóne nazývaná polypeptid-p má rovnaké vlastnosti ako hormón inzulín, ktorý si diabetici nedokážu vyprodukovať v dostatočnom množstve.

Horký melón navyše obsahuje proteín lektín viažuci sacharidy – ktorý znižuje koncentráciu glukózy v krvi potlačením chuti do jedla. Pôsobenie tohto proteínu odzrkadľuje, ako inzulín ovplyvňuje mozog. Vzhľadom na tento účinok sa lektín považuje za hlavný faktor hypoglykemických účinkov, ktoré nasledujú po konzumácii horkého melónu.

M. charantia tiež pomáha enzýmu 5-AMP-aktivovanej proteínkináze (AMPK), ktorý reguluje metabolizmus a umožňuje príjem glukózy, čím napodobňuje priaznivé účinky cvičenia.

Aktivácia AMPK tiež hrá kľúčovú úlohu v protirakovinových vlastnostiach horkého melónu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ramon Tomey, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Plánuje sa rozpad Slovenska po voľbách 2023, do hraníc 2. svetovej vojny. https://www.youtube.com/watch?v=30A7IDUUH4g

  Kniežatsvá Veľkej Moravy: Nitra, Panónia, Tisa, Morava, Čechy, Visla, Sliezsko, Lužica. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Great_Moravia-slk.png

  • Slovensko je odzbrojené! Slovensko je zradené! Chazarské ku.vy sú zorganizované!

   • svatoslav butora

    Slovensko ale ani Česko nie je odzbrojené. Opakuje sa situácia pokusu o obnovenie nazi-III.Ríše – tentokrát IV. nazi-anglo-saskej Ríše – na matrici tzv.EU, ktorá kopíruje stav Hitlerom riadenej zločineckej mašinérie OSI ZLA, ktorú SSSR a Rusko v r.1945 zahnalo do Berlína a ktorú teraz „spojenci“ znovu plánujú obnoviť ako pokračovanie nedokončenej Churchilovej operácie „Nemysliteľné“. Západní parchanti sa spojili a ako prehlásil istý Blinken na adresu Ruska, sú tieto „nemysliteľné“ anglo-saské kurvy tentokrát „jednotné“. Takže povinnosťou Slovenska a Čiech je toto nadchádzajúce obdobie definitívnej porážky zjednotených autorov koncepcie svetovládnych Idiotov prežiť bez komentárov, ktoré týmto zjednoteným „nemysliteľným“ Západným politickým kurvám dávajú informácie o stave nášho myslenia. Je našou povinnosťou voči našej budúcnosti prežiť a počínanie veľmocenských politických kuriev a kurvičiek nekomentovať.

    • Ja som nenapísal, že Slovensko je porazené! Stačí obnoviť jedno jediné slovíčko v hymne na ZASTAVME SA! /v Duchu Bratia/ – a porazíme ich našou víziou ich NIČOTY – až sa stratia!

     • To je zaujímavá poznámka “ do bitky“, jak sa hovorí, a to tej skutočnej, kde zúri rozhodujúci boj- v duchovnej sfére…nemáš náhodou v priezvisku inicialku J., Maroš?
      Keď, tak mi napíš na [email protected] a budeme dvaja, čo sme opravili Slovensku hymnu a pokúsime sa o jej rozsirenie

  • Ing. Jaroslav Štefec – bez servítků u petra bureše
   cca 2 hodiny 3 minuty
   https://www.youtube.com/watch?v=Cakz4BfE_GE

 2. Článok o uhorkách, uhorková sezóna… ďalšia zázračná rastlina, ktorou sa budú extrémisti zdravia napchávať.

 3. Ján Hubinský – rakovina moja vina

  https://m.youtube.com/watch?v=mnMYgekC7no&pp=ygUSUmFrb3ZpbmEgbW9qYSB2aW5h

  alebo na ZVTV:

  Rozsudok najvyššieho súdu USA ku príbalovým letákom ku liekom na Covid – Ján Hubinský
  https://m.youtube.com/watch?v=Ql4Kjw8GQ38

  Pre mňa je pán Ján Hubinský stráviteľnejší ako pán MUDr. Igor Bukovský, PhD, ktorý považuje Ameriku za krajinu slobody a to až tak, že v pracovní má malú vlajku USA.

  • Konečne si tej vlajky niekto všimol, v každom videjku je v regáli aj s kufríkom. Dobrý postreh.

  • Rakovina – moja vina. To nie je len rakovina, to je temer každá choroba, úraz nerovnováha organizmu ako ukazovateľ, že niečo máme inak robiť (v myšlienkach aj činoch). Takmer nič tu neni náhoda.

   Každý sme individuálny, takže je to vždy troška inak u každého, ale rakovinka je poväčšine ukazovateľ veľkého CHCEM.

   Jozef Jonáš – Krížovky života
   Hrabica a kopec iných autorov so skvelými a hodnotnými info.

   Naši „múdrejší“ ani neboli lekári a posielali k nim lekári, čo o nich vedeli nevyliečiteľné a beznádejné prípady, že nech ešte vyskúšajú inú možnosť. To boli učitelia a nebolo ani po svete treba cestovať.

   „Naneštastie“ väčšina toho, čo pred 15 rokmi „zavnímali“ sa plní. Budúcnosť neni presne daná, ale pokiaľ sa nezmení povedomie väčšiny obyvateľstva, tak sa môžete aj rozkrájať, ale výučba pôjde, tak ako to je potrebné a nutné (ako si nevedome ľudia svojim chovaním vyberajú). Ale Váš mikro svet bude troška iní, aj keď macro svet je prevládajúci.

   Je to sila, čo všetko sa dá naučiť a pochopiť…a to ešte dokopy nič neni.

  • Celkom dobre to tam p.Hubinský osvetľuje.

   Keď budem tĺk prvostupňový… tak aj bude vyzerať moja cesta…

  • Pán doktor Bukovský je vnútri v skutočnosti malý chlapec – nemá zlý úmysel – ale už mohol aspoň vypozorovať ako to medzi ľuďmi chodí
   – mohol by si dávať trocha pozor keď hovorí o obezite a obéznych ľuďoch, nemusel by to podávať tak ako to podáva – prežívať to svoje zhnusenie nad tým, že niekto má obézne telo. Obézny či chudý – stále je to človek. Asi si neuvedomuje, že tým môže niekoho uraziť alebo aj zraniť.
   Ja som kedysi takú chybu urobil – hovoril som kriticky hanlivo o konkrétnych obéznych lenivých ľuďoch, ktorí podnikajú v našom okrese (a okrádajú iných) pred iným obéznym človekom (ale dobrým a poctivým) a keď som si to za 1/100 sekundy uvedomil, čo som vyviedol tak som mal čo robiť aby som to nejak s gráciou dokončil – ten rozhovor.
   A teraz keď si na to spomeniem tak mám vždy čo o robiť aby som tú hanbu sám pred sebou ustál, …a najradšej by som to navždy vymazal z mojej pamäti lebo vten človek si to naozaj nezaslúžil. A pán Bukovský si to asi neuvedomuje keď s odporom hovorí o obéznych ľuďoch. Naproti tomu pán Hubinský – aj keď s ním nesúhlasím v otázke jedenia/njedenia mäsa (čo je pre neho asi zásadná téma) tak cez to všetko na ňom oceňujem to, že má mieru – ale aj keď ju niekedy hneď nemá tak ju okamžite hľadá a nájde.

 4. Konečne si tej vlajočky niekto všimol, dobrý postreh, je na každom videjku.

 5. Troška z iného súdka, ale súvisí to so zdravím trocha, možno bude “ zábava“ a právnici budú mať veľkú choseň. Hra pokračuje…

  https://cz24.news/judr-weis-ministerstvo-zdravotnictva-s-uvz-hodili-lekarov-cez-palubu-na-rade-su-zaloby-voci-prorezimnym-kolaborantom-lekarom-zdravotnickym-zariadeniam-a-skolam/

  • A na koho príkaz policajti zastavovali ľudí bez rúšok? V článku nieje o nich ani čiarka.

   • Mě osobně se stalo, že jsem čekal na autobus, šli kolem dva policajti, bavili se spolu, a ten co šel dál ode mě se kolegyně najednou zeptal, jestli jsem měl nasazenou roušku – odpověď té kolegyně byla, že ano – ve skutečnosti jsem ji měl v kapse.

    Takže jednak to je osobní aktivita policajtů a pak ještě byly stanoveny rozestupy, kdy respirátor/rouška nemusela být nasazena – aspoň v České republice…

    • V mnohých montážnych firmách museli mať zamestnanci povinne rúško počas celej zmeny. Známa, ktorá pracuje v jednej nemeckej firme za linkou, vravela, že sa nevedela dočkať prestávky, aby sa mohla ísť niekde von nadýchať čerstvého vzduchu. Aj toto sa robilo na Slovensku a to nespomínam iniciatívne predavačky v obchodoch ! Na to by sa nemalo zabúdať.

     • že v návodu k rouškám je napsáno i hledisko bezpečnostních přestávek málo kdo věděl a ani je to nezajímalo….
      v mnohých českých firmách požadovali náhubek mít celou pracovní dobu, mimo pauzy na oběd, dokonce to gradovala jedna firma tak, že požadavek na nasazený náhubek byl ikdyž zaměstnanec byl zcela sám nebo jel s ještěrkou,…
      nedodržování bylo řešeno prvně domluvou, pak krácením prémíí,… a končilo výpovědí buď ze strany zaměstnance nebo firmy; pokud ze strany firmy tak buď paragraf hrubé porušení pracovní kázně nebo dohodou…
      a hodně firem jelo systémem – my vydali nařízení a vy/zaměstanci ho budete dodržovat…

    • Momentálne sa cajti bavia a zarábajú na odchytávaní dôchodcov, ktorí vychádzajú z krčiem a sadnú na bicykel. Dystopia. Oni neriešia migrantov, Ukrajincov, narkomanov, ktorí letia cez dedinu 120-140 km/h. Pre cajtov je to bezbečné a dôchodcovi sa dá dať pokuta 150 – 300 eur – lebo má aký taký príjem. Oni fakt pozorujú situ a lovia v neoznačených vozidlách!

     Krčma je pre „báčiov“ miesto sociálneho kontaktu aspoň s kamarátmi – koľkí sú už vdovci! Čiže opäť treba rozjebať ľudí! A všetko si to platíme! Židákom /ich lobby/ za alkohol, a cajtom, za to že „Chránia a Pomáhajú“ tejto mafii!. Asi sa začneme stretávať v lese – s medveďmi. Ale aj za socíku cajti likvidovali trampské osady. Robia všetko preto, aby sa ľudia nestretávali. A neorganizovali.

     Na väčšine dedín nie sú chodníky. V okamihu, keď vstupujete na komunikáciu – aj keď tlačíte bicykel „lebo dve pivá“ – ste účastník cestnej premávky! A teraz dve veci – nechodiť do krčmy, alebo tam piť predraženú sódu a aspartámové sračky! Jedno horšie ako druhé. A naozaj nejde o alkohol, pretože za jedno pivo v krčme za 1,20 eura si kúpim za 1,19 eura jeden a pol litrový Kelt v supermarkete. Pre nás je teraz najdôležitejšie udržať všetky sociálne kontakty a rodinu!

     2023-08-04 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
     https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-08-04-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

   • xy

    Menili sa policajti pri každej vláde ? A všetci tu robili čo robili. Policajtov si ľudia platia, aby ich tí hore používali na svoju ochranu, a aby to tu ako tak fungovalo a mali obživu aj paraziti, aj paraziti a aj tí čo majú pomáhať a chrániť. samozrejme česť výnimkám, ale je ich stále málo. Keď sa reťazec poruší, čo už bude za chvíľu, potom sa to dosť vyjasní, aj keď to nebude príjemné. A o tom to je. Hra na pochopenie pokračuje ďalej. Všetko boli len doporučenia a ani policajti nemuseli robiť, čo niektorí robili. Nás nikto nikdy nezastavil. (rovnaké priťahuje/nepriťahuje rovnaké)

    Budete prekvapený, ako to budú mať právne ošetrené, hlavne trnavčan. Za iné veci možno pôjdu, aj to je ešte otázne, (vrana vrane oko nevykole) alebo ich nechajú davu zlynčovať niektorých, alebo ich upracú sami, ak moc vedia a začali by tárať…to ukáže budúcnosť.

    Päť ročné dieťa s veľa peniazmi začne vykrikovať a podplácať všetkých naokolo, že treba napichať a zanáhubkovať. Ono nikoho osobne nenapichlo ani nezanáhubkovalo. Ale našlo sa 100 000 ochotných, čo za tie peniažky aj 3 vám fukli, aj 10 keď bude bakšiš. Kto je akože viac vinný a zodpovedný ? Ešte to aj podpísali dobrovoľne !!!

    No 5 ročné ? Šak si ho nebudem všímať, keď VIEM a keď neviem, tak si zažijem. Aká spoločnosť, rodiny, školy, informácie vyprodukovala, to čo tu máme naokolo ? Kto je vinný ? Kto to tu vyprodukoval ? Mimoni ? Nútil ma niekto kúpiť si mobil, počítač, televízor ? Píli sa konár, na ktorom sedíme, ale až kým sa nez.rbeme dole z výšky, tak si to nevšimne väčšina.

    A ten autor článku je právnik. A neni sprostý !!! A vie presne čo robí. A pre koho. Až by ste boli prekvapený. Lebo keď Viete a je Vám dovolené sa pozrieť, tak rozumiete, že prečo a načo. Lebo hra má určité pravidlá. Hra je hra, je na to aby naučila, neni dobrá ani zlá. Je na každom, ako naloží s informáciami a so svojim životom. Možností neúrekom. Nech sa páči…len si vybrať a život dá odpovede.

 6. vyzivanej

  Rakovinu dostanou jen lide co lezou k doktorum, maji operace a zerou farmajedy. A kdo uz ji ma ? Tak muze volit tisice rostlin a bylin co ji proste a jednoduse odstrani. Stejne tak cukrovky a dalsi trapeni. Jde jen o to chtit a verit

 7. Jednoduchá

  …vďaka za inf. ….

 8. zapredana SR

  Základ je prestať žrať zeleninu a ovocie z obchodu, a keď aj toto dostanete z marketu, tak by som to do úst nevlozil. Takže iba doma vypestované, možno ešte lepšie aj kryté plody vypestované na záhrade chránené pred chemtrailsom.
  https://vm.tiktok.com/ZGJg8PXHt/

  • A jakpak to děláte s pečivem, všechno obilí na záhumenku a kryté obilné lány?

   • Cesta z toho von je – terminus technicus – povinná produkcia pre komunitu danej lokality! Čiže žiadna produkcia pre globálnu potravinovú burzu! Za komančov už to bolo vyskúšané – napriek tomu, že ľudia neboli súčasťou nejakých JRD – museli odvádzať napr. mlieko – pre miestne spracovateľské podniky. Otázka obilia je otázka jeho skladovania – aj spracovania. Dnes technológie umožňujú aj mletie v malom. V knižke od Imre Miksátha – „Šťastný človek“ – človek, ktorý sa pol roka živil motykou na cudzom – si vyslúžil okrem stravy, nocľahu a drobných peňazí cca 13 metrákov obilia. To dokázalo uživiť 4-člennú rodinu na celý rok – aj niečo pre prasiatko, hydinu. Chlapi potom robili v lesoch – bolo čím kúriť. A vždy sa dalo niečo zmeniť za peniaz na nevyhnutné veci.

    A to je storočie hore dole! Mňa už nikto /ani Pjakin/ nepresvedčí, že globalizácia je nejaký objektívny proces! Globalizácia je riadený proces! A teda vždy subjektívny! No tak musí existovať aj protiglobalizačné riadenie! Ľudí nasrali lockdownami – ale to je presne to čo potrebujeme – uzáveru pred NWO a globalizáciou! Lebo vďaka globalizácii tu môže pôsobiť nadnárodný organizovaný zločin!

    • Ukrajinci rusum poskodili pavidlo v pristavu na cernem mori
     Tim ztratamozneho zasobovani obylovin energetiky
     Toto je ukrajona silencu nici prosperity tech ////co Jim pomahaly podporovali
     DOBRE TAK VAM POMYLENI
     BARBAROSA 4

 9. Ukončení konzumace masa je jedním z cílů klimatické politiky. Zdá se ovšem, že záminka, pod kterou dochází i k vyvlastňování farem, stále není pro mnoho lidí akceptovatelná.

  Gatesovo umělé maso bylo navíc při nedávném plošném prodeji v USA absolutním propadákem a víceméně bylo staženo z prodeje. Zdá se tedy, že změnit po tisíciletí pěstované návyky a udělat z lidí vegany či konzumenty umělých produktů a hmyzu nebude tak jednoduché.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/stoji-za-novou-alergii-na-maso-po-kousnuti-klistete-dalsi-experimenty-billa-gatese/

 10. „Klinické studie FDA, vládní data USA a skutečné důkazy prokázaly, že injekce nanočástic mRNA způsobují klinicky významný nárůst mírných až středně závažných onemocnění, vážných onemocnění, postižení, hospitalizací a úmrtí během dnů, týdnů a/nebo měsíců od příjmu injekcí nanočástic mRNA COVID-19 u dříve zdravých kojenců, dětí a dospělých.“
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/injekce-covid-splnuji-vedecka-a-klinicka-kriteria-biologickych-zbrani/

  pomalu pravda a konspirace leze na světlo….

Pridajte komentár

*