Medicínsky priemysel tlačí stále mladšie ženy do rizikových mamografických vyšetrení


Print Friendly, PDF & Email

Medicínsky priemysel tlačí stále mladšie ženy do rizikových mamografických vyšetrení

(Ethan Huff, Natural News) Pracovná skupina pre preventívne služby Spojených štátov amerických (USPSTF) vydala nový návrh odporúčaní, v ktorom vyzýva všetky ženy, aby podstúpili röntgenové mamografické vyšetrenie prsníkov každý druhý rok počnúc od 40. roku života, namiesto doteraz odporúčaného veku 50 rokov.

Odkedy bol prvýkrát v roku 1985 organizovaný mesiac povedomia o rakovine prsníka, postupne pribúdali rôzne marketingové kampane propagujúce mamografiu. Začalo to staršími ženami a postupne sa vek znižoval, aby vyšetrenie zahŕňalo aj mladšie ročníky.

Myšlienka „včasného skríningu“ sa ženám vryla do hláv do takej miery, že niektoré si vyvinuli posadnutosť nechať si stlačiť prsia, aby mohli včas identifikovať prítomnosť rakoviny prsníka – ale za akú cenu?

Ukazuje sa, že rakovinový priemysel využíva skríning rakoviny prsníka ako prostriedok na nábor žien do drahého sveta liečby rakoviny prsníka. A po celú tú dobu sa ženám nikdy nehovorí o ničom preventívnom, čo by mohli urobiť, aby sa vyhli rozvoju ochorenia.

Priemysel vytvorený okolo informovanosti a prevencie rakoviny prsníka je neslávne známy tým, že hanebne propaguje veci, o ktorých je známe, že spôsobujú rakovinu. Medzi takéto veci patria napríklad:

 • rôzne nezdravé potraviny (sóju, mlieko, margaríny, atď.)
 • limonády
 • toxická kozmetika
 • frakovanie, ktoré si vyžaduje použitie desiatok karcinogénnych chemikálií a dokonca aj rádionuklidov, čo vedie k environmentálnej záťaži a kontaminácii životného prostredia

Rakovinový priemysel lepí ružovú stužku prakticky na akýkoľvek produkt alebo službu, ktorá je ochotná finančne prispieť na ich „právnu vec“, ktorá ale nikdy nerieši hlavné príčiny epidémie rakoviny. Naopak, často ich zakrýva.

(Súvisiace: Odborníci tvrdia, že mamografia nefunguje dobre ani na odhalenie rakoviny prsníka.)

Čím viac mamografií žena absolvuje, tým väčšia je šanca, že ochorie na rakovinu prsníka

Mamografia sama osebe je príčinou rakoviny v dôsledku röntgenového žiarenia, ktoré táto zobrazovacia technológia vrhá do tela žien. Čím viac mamografov absolvujú, tým väčšia je ich pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka, čo zase generuje viac peňazí pre rakovinový priemysel.

Je to také začarované ziskové kolečko, kde farmaceutická mafia zarába na vyrobení problému aj na jeho „riešení“.

Ženám, ktoré tlačia do mamografie, však o tom nikdy nepovedia. A teraz, keď budú ženy od veku 40 rokov pravidelne dostávať dávky žiarenia z rádioaktívnych skríningov, sa ich riziko rakoviny ešte zvýši.

Liečba osteoporózy

„Nanešťastie, mainstreamové médiá, vládne zdravotnícke úrady a medicínsky priemysel uprednostňujú a dokonca propagujú teoretické výhody mamografie bez toho, aby presne informovali o závažnosti jej známych rizík,“ varujú správy.

„Táto zaujatosť a jednostrannosť porušuje lekársky etický princíp informovaného súhlasu, ktorý vyžaduje, aby pacienti boli informovaní o skutočných rizikách a výhodách každého medicínskeho zákroku, nech sa môžu informovane rozhodnúť.“

Je zaujímavé, že skupina USPSTF náhle znížila počiatočný vek pre mamografiu z 50 na 40 rokov, pretože v roku 2016 agentúra neodporúčala, aby ju podstupovali ženy do 40 rokov.

„Začatie mamografického skríningu v mladšom veku a častejší skríning môže zvýšiť riziko nadmernej diagnózy (falošne pozitívny výsledok vyšetrenia) a následnej nadmernej liečby,“ uviedla skupina len pred siedmimi rokmi.

Čo sa medzičasom zmenilo, že USPSTF náhle upustila od tohto varovania a propaguje presný opak? Je pravdepodobné, že to všetko súvisí s peniazmi a pokračovaním vydierania a využívania strachu z rakoviny.

Záver

Mamografia v mnohých ohľadoch zasadí rádioaktívne semienko, ktoré nasmeruje ženské telo na smrteľnú cestu rozvoja rakoviny prsníka, ktorá je potom „liečená“ ďalšou radiáciou, chemoterapiou a inými jedmi, ktoré pacientku nakoniec často zabijú.

„Zvážte skutočnosť, že lekárske žiarenie spojené s diagnostickými technológiami, ako je röntgenová mamografia, a tiež s terapeutickými technológiami, ako je rádioterapia, môže prispieť k zvrhnutiu pôvodne nezhubných nádorových buniek, ktoré by inak nemali schopnosť vytvárať nádory ani metastatický fenotyp,“ varujú správy.

Ak sa chcete dozvedieť viac o alternatívnych metódach liečby rakoviny, nájdete ich aj na našej stránke v kategórii Rakovina.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „49-ročnej Louise Butcher minulý rok v apríli diagnostikovali rakovinu. Následne podstúpila operáciu, pri ktorej jej odstránili oba prsníky. Rovnako ako každej žene zostali na hrudi jazvy. „Mnoho žien sa bojí vidieť svoje jazvy a ja chcem odstrániť toto tabu,“ uviedla Louise. Práve to ju motivovalo zúčastniť sa londýnskeho maratónu hore bez, aby pomohla normalizovať jazvy po mastektómii.
  Louise taktiež dúfa, že odhalením svojich jaziev uistí ostatné ženy, ktoré môžu čeliť rovnakému zákroku, že sa nemajú za čo hanbiť. Nebolo to však pre ňu ľahké rozhodnutie. „Bol šok, vidieť to prvýkrát, nemôžem klamať, bolo to dosť ťažké,“ povedala pre portál DevonLive. Ale tým, že sa Louise postaví tomuto strachu, dúfa, že ukáže aj ostatným, že na to, aby ste boli ženou, nepotrebujete prsia. „Robím to pre iné ženy, nie len pre seba,“ dodáva.

  Louise chce okrem pomoci pri znižovaní úzkosti a stigmy v súvislosti s mastektómiou aj zvýšiť povedomie o rôznych typoch rakoviny prsníka. Nie všetky formy ochorenia totiž zachytia röntgenové lúče. V skutočnosti, krátko pred diagnózou bola Louise na mamografii, kde jej nič neobjavili. O tri týždne neskôr si však našla v ľavom prsníku niečo, čo vyzeralo ako cysta. Ultrazvuk odhalil, že mala lobulárny karcinóm prsníka. „Nezobrazuje sa na mamografoch, pretože rastie ako pavučina, takže nevytvára hmotu,“ povedala.“
  https://www.cas.sk/clanok/2793517/toto-sa-len-tak-nevidi-zena-odbehla-londynsky-maraton-hore-bez-mala-na-to-vazny-dovod/
  ————————————–
  Tak tomu sa hovorí totálne zneisťovanie – v podstate je to xenofóbna manipulácia. „Rakovina všade – aj keď ju nevidíš!“ Dobrá replika z už neznámej knihy – „U otca našli rakovinu až keď po 40 rokoch išiel na preventívnu prehliadku.“

  Posun týchto prehliadok z 50 na 40 rokov je v podstate útok na 3. generáciu – ženy akurát stihnú vychovať nejaké dieťa, ale už nie vnúča. V dávnej minulosti som ostro napadol Ligu proti rakovine za ich vyslovene billboardove štrašiaky! Lebo to posledné čo človek s rakovinou potrebuje, je des!

  REPLAY – „na to, aby ste boli ženou, nepotrebujete prsia“ – no pŕrr!!! Patríme medzi cicavce – mammalia, a teda našim druhovým atribútom u samíc-žien sú práve mliečne žľazy! Ešte aj pre ploché baby sú to atribúty ich ženstva a sexuálneho určenia.

  https://referaty.aktuality.sk/cicavce-mammalia-zakladne-informacie/referat-3986
  Cicavce (mammalia) – základné informácie | Ťaháky-referáty.sk
  Cicavce (mammalia) – základné informácie. Sú teplokrvné; telo pokryté kožou a derivátmi (väčšinou srsť); koža obsahuje množstco žliaz – mliečna je najcharakteristickejšia pre cicavce. Lebka sa spája s chrbticou 2 kĺbmi; chrup – charakteristický pre cicavce, medzi jednotlivými radmi sa líši. Nervová sústava je rúrková .
  ————————–
  Trochu odľahčím starým vtipom zo 70. rokov – z obdobia samozrejmých spoločných práčovní, sušiarní, manglovní v ćinžiakoch, keď sa ženušky bavia, čo je najväčšia bolesť – či pôrod, či cisársky rez, keď tá posledná povie, že najväčšia bolesť je, keď sa jej dostanú kozy do parného mangla! No a to sú vyhody modernej mastektómie!
  https://eantik.sk/images/galery/origin/146159.jpg
  https://assets.catawiki.com/image/cw_normal/plain/assets/catawiki/assets/2018/10/6/d/4/3/d4365d58-68eb-4924-b387-9ebd033f09cb.jpg
  ——————————-
  https://domacaliecba.sk/chirurgovia-priznavaju-ze-mamografia-je-zastarana-a-pre-zeny-skodliva
  Chirurgovia priznávajú, že mamografia je zastaraná a pre ženy škodlivá
  Zistili, že na každých 1000 žien, ktoré začnú po 50-ke chodiť na mamografiu počas nasledujúcich 10 rokov, sa predíde 1 úmrtiu, no 490 až 670 žien bude mať falošné pozitívny výsledok a 70 až 100 žien následne podstúpi zbytočnú a riskantnú biopsiu.

  https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/1454043/Mamografia-ako-jeden-velky-podvod–Odbornik-prehovoril–ci-je-zenam-skutocne-nanic-
  Mamografia ako jeden veľký podvod? Odborník prehovoril, či … – Zoznam
  Úrady verejného zdravotníctva v jednotlivých štátoch aj napriek zverejnenej štúdii naďalej odporúčajú mamografické vyšetrenie pre všetky ženy staršie ako 40 rokov. Iné je to vo Švajčiarsku, kde boli odborníci znepokojení týmito informáciami, a tak v krajine zrušili preventívne prehliadky!
  ——————————-
  K článku odporúčam zaradiť podvod s vakcínami proti rakovine krčku maternice – pre mladé dievčatá, ešte pred pohlavným životom. Tiež spôsob, ako si „strachom“ zabiť dcéru!

 2. Jen naivní člověk jim skočí na preventivní prohlídky. Jaká to péče o zdraví ofčanů.
  Bývalý již odsouzený /na 45 let/ doktor Farid Fata je rarita .Na jeho podvody se přišlo náhodou když si jeho“ pacientka“ zlomila nohu a na předoperačních testech v jiné nemocnici z krve zjistili že nikdy rakovinu neměla. Ani jim nevadilo že pacientům ničil životy ale odsoudili ho hlavně za to že otáhl poišťovny o kopu peněz. https://en.wikipedia.org/wiki/Farid_Fata
  https://irecept.cz/lekari-priznavaji-ze-umyslne-diagnostikovali-zdravym-lidem-rakovinu-aby-na-nich-vydelali-penize/
  https://echo24.cz/a/iCCyY/mate-rakovinu-rikal-lekar-lidem-aby-vydelal
  Něco od nás. Tyhle šarlatáni jsou chráněni farmakomafií dostanou jen malé tresty .
  https://brnensky.denik.cz/zlociny-a-soudy/soud-resi-kauzu-lekare-ktery-lecil-rakovinu-bez-li.html

 3. Tyhle celebrity pomáhají nejen farmakomafii blbnout lidi ,to je skutečná „práce“ komediantů, za to je platí a za to pak dostávají možnosti v šoubyznysu ,sportovci v sportu. Jsou připraveni prezentovat jakoukoliv boudu na lidi. Hnus.
  https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/anna-k-zahajila-mrazivou-kampan-proti-rakovine-prsu-chces-zit-jako-ja.A100828_184033_zdravi_lf

  • „Po pandemickej prestávke sa opäť pochodovalo za zdravé prsia! Bratislava 24. 9. 2022
   Avon pochod za zdravé prsia po dvanásty raz upozornil na hrozbu rakoviny prsníka a na dôležitosť prevencie. Pochod odštartoval na Tyršovom nábreží, kde bol pre návštevníkov pripravený kultúrny program. Vystúpili napríklad Tomáš Bezdeda, Adam Ďurica, Veronika Strapková či Mária Čírová, moderátorka Alena Heribanová, Ada Straková a Nora Beňačková, herec Maroš Kramár, moderátorka Kvetka Horváthová či moderátor Bruno Ciberej.
   V rámci podujatia sa odovzdalo 33.000 eur pre občianske združenia Tak trocha inak a Zdravá žena. Financie sa využijú na výskum vplyvu chemoterapie, rádioterapie a hormonálnej liečby na neurokognitívne funkcie u onkologických pacientok v dlhodobom sledovaní. Rakovina prsníka je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením. Vladimír Bella, primár mamologického oddelenia Onkologického ústavu sv. Alžbety a odborný garant projektu za zdravé prsia, upozornil, že na preventívne prehliadky chodí len približne 30 percent žien a na mamografiu len 20 percent.“

   https://www.teraz.sk/spravy/po-pandemickej-prestavke-sa-opat-poch/662682-clanok.html?utm_source=teraz&utm_medium=organic&utm_campaign=click&utm_content=.%253BsSpr%25C3%25A1vy

   P. S. Zaujímavá je posledná číselná informácia primára mamologického odd. Vl. Bellu, že na Slovensku chodí na mamografiu len 20% žien, to znamená, že povedomie u Sloveniek, čo sa týka zdravotnej škodlivosti vyšetrenia mamografom, nie je až tak na nízkej úrovni, ako je to v českom zdroji na Idnes.cz od Magdalény, kde chodí na mamograf „len“ – 50% žien.

   • Israismael

    Zdravim Ajsa..posielam link ,možno ťa záujmu infa ..sú tam v komentároch aj moje dva (2)…
    https://vitazstvosvetla.org/spravy-17-05-2023/

    • Israismael,
     chodím občas na tú stránku, ale v odkaze vyššie – nevidím v rubrike – komentáre – v t.č. – žiadne, ergo – 0 komentárov.
     Neviem, kde je problém, ale možno sa nič nestane, ak ich hodíš – sem.

    • sudruh neroznasaj nezmysli,Q-Anon,je bulshit

   • Na mamograf nechodím a občas si zaplatím sono,abych měla klid od doktorky.
    Prý i píchanečky mohou významně přispět k rozvoji nemoci.
    Často se rakovina odhalí v předrakonovinovém stádiu,kdy si vyhodnotitel vzorku řekne,že radši to vyhodnotí jako rakovinu.Tudíž mnohdy je léčba chemoterapii a ozařováním zbytečná.Ale pacient je v takové kondici,že přežije ,takže léčba je úspěšná.

  • AnnaK na ty svoje rady taky dojela – rakovina znovu a znovu… Ale za ty prachy to stálo…nebo snad ne?

   • Záleží na tom jestli vůbec nějakou rakovinu měla stejně tak jako se nedozvíme jestli si Angelina Jolie skutečně nechala preventivně uříznout prsa ,kdo to skontroluje ? Ja doktorům spolu se systémem nevěřím a nebudu věřit už nikdy. Už vím že o zdraví a život tady nejde můžou mluvit co chtějí a dělat bombastické reklamy s kýmkoliv.

    • Yep,Vies ze vas vrah Peter ,Pavol,bude hrdy,ked budu cesi umierat bojujuci za slobodu v ukrajine,uz sa meni ustava,aby sa to mohlo stat,on to uz otvorene povedal

 4. Pozor na Virx nebo i Virstop . https://gloria.tv/share/ujdfUFZTGDkw48ZKEnRDM86tf

  • Prosím vás,viete mi niekto povedať,či je aj nosový sprej GripVis vyrobený na tejto báze? Dúfam, že nie…Firma je tam nemecká a dátum poslednej revízie 2020…tak dúfam,že to nie je ono…
   Ďakujem.

   • O datumy nejde ,všechno mají nastavený léta předem. Nevěřím žádným přípravkům od farmakomafie .Taky do výživových přípravků ,vitamínů přidávají různé přídavné svinstva .Stejně se syntetické vitamíny nevstřebávají dostatečně, škoda peněz. Ideál dostatečně výživné potraviny z vlastní nebo osobně prověřené produkce.

   • na rýmu zabírá čaj z kopřiv; výplach nosu solný roztok – voda a himalajská sůl.

    • Tu sůl mám ověřenou ,taky je dobré napařit se nad teplým solním roztokem a hned se líp dýchá .Jednoduché a levné

     • Aj ja som skúšala všeličo, teda nie ja,ale deťom…aj všetky možné doma uvarené sirupy, z cibule,cesnaku, z tymiánu, majoránky…a akoby nič nezaberalo,celú zimu každú chvíľu boli choré, už som bola zúfalá…a stále to prešlo na ucho …aj moja švagriná, ktorá je ešte viac proti liekom ako ja,povedala,že čo im kedysi pri deťoch zaberalo z prírodnej liečby,tak to teraz akoby nič a tiež stále dookola chorí…tak neviem…aj sme konvickovali áno, s morskou soľou…aj inhalovali vincentkou…aj svietili lampou…a už som bola v koncoch, lebo prechádzalo to napokon stále na ucho….už som podozrievala tu konvicku,že si to tým roznášajú…potom mi poradili ten sprej GripVis ako prevenciu…som opatrná,ale už som bola zúfalá,keď po troch dňoch v škole zasa skončili chorí…tak som to pár krát dcére striekla…ani ma nenapadlo,že by to mohla byť vakcína…tak preto sa pýtam…ale už to vyhodíme radšej…
      Vďaka.

    • My sme si inhalovali vincentkou…ale keď už mali zápal dutín hnisavy,tak už mi to neodporúčali …teda myslím,že tam už vlhké teplo by nemalo byť…ale ani,aj ja mám vincentkou doma vo fľaši a dokupujem…ale do spreju to má ešte nenapadlo dať…do akej fľaštičky to dáte? Lebo tie spreje z lekárne sa asi nedajú dopĺňať, či áno?

     • silně protizánětlivý je sléz přehlížený, sléz lésní;
      na hnisání dutin – švédské kapky a měsíček lékařský.
      Pokud jde třeba o kopřivový čaj, tak tam se musí vypít aspoň dva litry denně, což u dětí může být problematické.

   • Mne sa veľmi osvedčila Vincentka v spreji. Ak sa mi minie, doplním z fľaše, ktorú kúpite v potravinách.
    Doporučuje to i „normálny“ ORL- lekár.

    • My sme si inhalovali vincentkou…ale keď už mali zápal dutín hnisavy,tak už mi to neodporúčali …teda myslím,že tam už vlhké teplo by nemalo byť…ale ani,aj ja mám vincentkou doma vo fľaši a dokupujem…ale do spreju to má ešte nenapadlo dať…do akej fľaštičky to dáte? Lebo tie spreje z lekárne sa asi nedajú dopĺňať, či áno?

     • Dajú. Vystriekate spray – Vincentka z lekárne, odšrobujete a lievikom dolejete z fľaše. Spray stojí v lekárni cca 4,50 € a 0,7 l fľaša Vincentky stojí 2,33 €. Je fakt veľmi dobrá. Obsahuje zvýšené množstvo jódu (pozor, ak máte problém so štítnou žľazou), vápnik, fluoridy, mangán..
      Používam ju i vnútorne, denne cca 2 dcl Vincentky – vypijem.
      P.S. Som si myslela, že je zo Slovenska, ale sú to – Luhačovice – Morava, odkiaľ ju dovážajú.

  • mariankosmac

   Nějaký Virostop som mal počas pandem. ale to bolo iné, jedno bolo sprej do úst a druhé kvapky. A písal vtedy mainstream že vyvíjajú fakcínu vo forme sprejů do nosu, aby sa dali zaočkovať aj tí čo majú fóbiu z injekcií, tak toto bude asi už tá vyvinutá novinka.

   Virostop Ústny sprej obsahuje kombináciu prírodných zložiek, ktorých vlastnosti ho robia účinným v predchádzaní aj v ochrane pred vírusmi a baktériami. Špeciálny výťažok získavaný z cistusu krétskeho obsahuje v koncentrovanej forme polyfenoly, ktoré vytvárajú ochranný film na sliznici, týmto bráni prieniku baktérií a vírusov do organizmu. Ďalšie obsiahnuté zložky – citrusové bioflavonoidy, echinacea purpurová, šalvia lekárska a barbadoská čerešňa posilňujú protivírusový neutralizačný účinok.

   Asi by som nerobil paniku z Virostopu ale pre istotu nepoužíval nosové spreje.

 5. „Rusové asi opravdu trefili 13. května v Chmelnyckém sklad s britskými bojovými hlavicemi s ochuzeným uranem a radiační mrak už dorazil do Polska! Ukrajinské úřady začaly ve středu distribuovat v Chmelnycké oblasti instrukční letáky pro obyvatelstvo na omezení dopadů radiace! Monitorovací stanice v polské Lublini hlásí enormní nárůst izotopů bizmutu, který vzniká rozpadem ochuzeného uranu! V důsledku exploze muničního skladu se radioaktivní izotopy dostaly vysoko do atmosféry, což by se na bojišti při běžném použití proti tankům zřejmě nestalo!

  Celé 4 dny se vedly spekulace o tom, co se vlastně stalo 13. května během dvojice mohutných explozí 649. leteckého muničního skladu ozbrojených sil Ukrajiny ve městě Chmelnyckyj, které se nachází nedaleko polských hranic. Ruský raketový úder, který proběhl ráno po 6. hodině místního času, způsobil dvě obrovské separátní exploze a ruské velení suše oznámilo, že úder byl veden na 649. letecký sklad AFU, ve kterém byla umístěna dodávka zbraní a munice z Velké Británie. Sklad obsahoval obrovské zásoby protitankových podkaliberních střel s ochuzeným uranem z britské produkce. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Tyto střely měly být použity později pro tu ohlášenou a nedávno odloženou velkou ofenzívu AFU. Ruská armáda sklad dlouhodobě monitorovala a čekala, až bude naplněn po okraj municí.“

  „Uskladnění munice s ochuzeným uranem se nedá utajit, lampasáci z místní posádky se s tím svěří kamarádům, manželkám, prostě se to roznese úplně stejně jako všude jinde, kde prostě taková věc se nedá utajit. Jenže po celou dobu od toho 13. šlo pouze o spekulace, nikde nebylo žádné hmatatelné potvrzení a důkaz, protože Kyjev tvrzení Ruské armády popřel, že ve skladu žádný ochuzený uran nebyl.
  Poláci už hlásí radioaktivní oblak izotopů bizmutu, normy jsou překročeny o stovky procent!

  Potvrzení přišlo až nyní poté, co polská radiační monitorovací stanice v Lublini provozovaná univerzitou Marie Sklodowské (Maria Curie-Sklodowska University – UMCS) [1] začala měřit neuvěřitelná čísla izotopů bizmutu 214, která vystřelila na 6 až 7-násobné úrovně od dlouhodobého normálu, a to mezi 15. a 16. květnem, tedy 2 dny po explozích v leteckém skladu v Chmelnyckém. Na jeden den se úrovně normalizovaly, ale ve středu 17. května naměřila [2] stanice tzv. remisi, tedy další opakovaný nárůst radiačních izotopů bizmutu.

  A že se nejedná o náhody nebo omyl v měření radiace, to potvrzují na Telegramu dnes ve středu obyvatelé Chmelnycké oblasti, kteří začali dostávat od ukrajinského úřadu pro ochranu veřejného zdraví letáky s instrukcemi, jak se mají zaopatřit proti radiaci, že nemají otevírat okna a mají si připravit pro jistotu osobní věci, balíčky, pro případnou evakuaci. Na polských serverech už běží diskuse o tom, k čemu vlastně došlo a proč došlo k radiaci, když se pořád tvrdilo, že munice s ochuzeným uranem nepředstavuje žádné riziko.“
  ————
  „ale evropské úřady mlčí, protože nechtějí poškodit válečné úsilí Ukrajiny a Velké Británie, která je hlavním viníkem a pachatelem této radiace. V oběžníku pro obyvatelstvo Chmelnycké oblasti se m.j. píše toto:

  „V souvislosti s hrozbou radiačního nebezpečí ve městě Chmelnyckyj a jeho okolí by měla být přijata následující opatření:

  Při oznámení nebezpečné situace nepropadejte panice, poslechněte si zprávy. Varujte své sousedy, pomáhejte postiženým, dětem a lidem staršího věku.

  Získejte informace o čase a místě sběru obyvatel k evakuaci.

  Snižte průnik radioaktivních látek do bytu (včetně celého domu)

  Zavřete okna a dveře, utěsněte škvíry.

  Připravte se na možnou evakuaci: zabalte potraviny a do kufru si vložte doklady, cennosti a peníze, prostředky první pomoci, léky, minimum spodního prádla, oděvy, zásobu prádla na 2-3 dny. Jednoduché nástroje pro sanitární zpracování (praní mýdlem v ruce apod.)

  Před odchodem z bydliště odpojte všechny spotřebiče elektrické energie.

  Odpojte spotřebiče ze zásuvek, vypněte plyn a vodu.

  Pamatujte si!

  Pro potraviny používejte výhradně výrobky, které byly skladovány v uzavřených prostorách a nebyly vystavené radioaktivní kontaminaci; nejezte zeleninu vypěstovanou na kontaminované půdě; nepijte mléko od krav pasoucích se na kontaminovaných pastvinách. Nepijte vodu z otevřených zdrojů a zásobníků vody.

  Oficiální oznámení ohledně radiačního nebezpečí:

  Zakryjte studny. Vyhněte se dlouhodobému pobytu v kontaminované oblasti.“
  https://aeronet.news/rusove-asi-opravdu-trefili-13-kvetna-v-chmelnyckem-sklad-s-britskymi-bojovymi-hlavicemi-s-ochuzenym-uranem-a-radiacni-mrak-uz-dorazil-do-polska-ukrajinske-urady-zacaly-ve-stredu-distribuovat/
  —————-
  REPLAY – „ale evropské úřady mlčí, protože nechtějí poškodit válečné úsilí Ukrajiny a Velké Británie, která je hlavním viníkem a pachatelem této radiace.“ – tak!!!
  Výmena obyvateľstva pokračuje!
  „Nie sme chorí – sme trávení!“ – Dr.Klinghart

  • Správy tohto znenia nie sú potešujúce °°°°°°

  • Keď napíšeš veľa, akoby si nenapísal nič. To ako troll vieš. Skúsim to povedať stručne:

   V Poľsku namerali zvýšenú radiáciu 15.5. – 16.5 (pondelok – utorok), a znovu 17.5. (streda). Rádioaktívny mrak je nad Poľskom, a asi aj nad Slovenskom, keďže u nás sa meria akurát tak houno. Keďže silne pršalo, vzduch sa čistil a vetranie ľuďom neublížilo.

   • A ty si len ďalší kretén, ktorého nezaujímajú príčiny. Asi ti matka vždy jebla vtedy, keď si sa jej blbeček spýtal na niečo „prečo?“ – a jéb! Psovi to stačí urobiť 3 x. To som sem mohol rovno dať správu – kúpte si jodidové tabletky! Prečo? Pre hovno! ja si idem nazbierať palinu. Prečo? Pre hovno! Akú? Takú! Jebať na takých ako si ty!

    “ Dlouhodobě měřené hodnoty PFDE na území České republiky se pohybují mezi 0,1 až 0,2 μSv/hod. Z dosavadních výsledků je zřejmé, že naměřené hodnoty vykazují určité výkyvy, způsobené především sezónními vlivy, změnou počasí apod. (např. výškou sněhové pokrývky, deštěm).

    Naměřené hodnoty jsou automaticky předávány z měřicích míst SVZ do databáze MonRaS každých 10 minut s výjimkou míst provozovaných Českým hydrometeorologickým ústavem a Armádou ČR, kdy jsou hodnoty desetiminutových měření z dané hodiny přenášeny každou hodinu.

    Na činnosti SVZ se kromě Státního úřadu pro jadernou bezpečnost podílejí i Státní ústav radiační ochrany, v.v.i., Český hydrometeorologický ústav a Armáda ČR; některá měřicí místa SVZ provozovaná Státním úřadem pro jadernou bezpečnost jsou umístěna na vybraných pracovištích Hasičského záchranného sboru ČR.“
    https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=cs_CZ

    Aj teraz to nebude poplach – lebo najprv POLITICKÉ ROZHODNUTIE KRETÉNI! Preto to info treba sledovať vo viacerých štátoch – najlepšie úplne mimo Európy!

    Tuto to máte pekné fialovúčke! V triangli medzi HOMEL REGION_ ZHITOM OBLAST_CERNIHIV OBLAST
    Gamma Ray
    🕔 May 18, 2023, 13:00
    https://www.saveecobot.com/en/radiation-maps#9/51.3315/30.2344/gamma

    • Teraz som spozornel!

     „Dlouhodobě měřené hodnoty PFDE na území České republiky se pohybují mezi 0,1 až 0,2 μSv/hod. Z dosavadních výsledků je zřejmé, že naměřené hodnoty vykazují určité výkyvy, způsobené především sezónními vlivy, změnou počasí apod. (např. výškou sněhové pokrývky, deštěm).“

     Dnešné hodnoty radiácie prostredia sú na Slovensku medzi 100-130 nSv.

     Pomer hodnôt je – 1 milisievert /mSv/ = 1.000 microsievertov /uSv/ = 1.000.000 nanosievertov/nSv/.

     Český dlhdobý údaj je 0,1-0,2 mikrosievertov za hodinu, čo je 100.000-200.000 nanosievertov, a teda rádioaktivita v porovnaní so Slovenskom /100-130 nSv/ dnes 18.5.2023, je v ČR dlhodobo tisícnásobne väčšia! ??? Jáchymov – alebo niečo nie správne?

  • Israismael

   Zatiaľ sa cuši u nás, lebo pravdaže síce sa vie aké zbrane navozili satanaši z Británie, ale predsa to zatajovali že to svinstvo nie je rádioaktívne vo väčšom priestore a v takom rozsahu ,no a malo to ničiť akože len ruské tanky..
   Ono však je opak pravdou …Európa môže mať problem a teda aj Slovensko možno ! Poľsko už má …

 6. Ono je to tak, že to majú dokonca poistené! Podmienkou platby na ošetrenie zubov je preventívna prehliadka u všeobecného lekára, u zubára a gynekológa. Gynekológ automaticky posiela na sono. Pracuje so sonom ako kartel. Musíte tam ísť, lebo ona chce papier o vyšetrení sono. Ale ja už keď sa objednávam poviem, že rentgen nechcem a idem len na sono. Vybavené.

  • To je ono proto si zubaře hradím ze svého a mám klid. Když člověk najde normálního zubaře a potřebuje občas bílou plombu, peněženku to ani nebolí .Hledala jsem několik dní, je mladá s krátkou praxí ale je dobrá .Mně vyšlo vrtání plombování zubu i se znecitlivěním ,teda bezbolestně tisícku. Je pravda že jsem si platila vstupní prohlídku i zubní hygienu . Propojené to mají hezky bez lékařského štempla nevemou do práce ,dítě bez očkování do školky .Je to mafie.

   • Správne. Keď si to platíš, tak rozhoduješ čo bude doktor robiť a za akú cenu. U nezmluvného doktora to môže výjasť lacnejšie ako u zmluvného s kopou nezmyslov typu preventívka.

   • U nezmluvného nemusíš mať kartu = vydieranie. Potvrdenku do roboty ti dá tiež.

    • Klasickou zdravotní kartu mám u zmluvného lékaře ale v jiném kraji, vím že se každý rok podepisovala smlouva pacient-lékař a já jsem u něj nebyla víc než 10 let a ani se na návštěvu nechystám .Potvrzení pro byrokraty mi dá za peníze kterýkoliv lékař. Kdysi potřebovali výpis z karty ale pak jsem zjistila že se to dá obejít čestným prohlášením o zdravotním stavu . Protože za ten výpis z karty chtějí taky pár stovek . Kdysi jsme měli bezplatné zdravotníctví ,teď je to byznys se strachem .Generace lékařů který se snažili pacientům pomoct vymřela .

     • ja som vymenil,ked pocitam aj slovensko spolu 73 zamestnavatelov a nikdo odo mna nechcel informaciu o zdravotnom stave.na sk do roku 90.

 7. Ano, poděkujte mamografu za vzniku rakoviny, náhoda??
  + mimo téma: Každý naočkovaný na fejk kovid před svojí smrtí udělá toto gesto:
  https://hrdinovesteckou.cz/files/1_3989.mp4

  Každý očkovaný člověk, který takto zemře, udělá stejné gesto a udělá zezadu strašně vyděšený pohled na něco neviditelného, co ho odnáší. Je to vidět na spoustě videích. Oni se pokaždé obrátí za sebe a něčeho se zhrozí. Následně zemřou. Má to co dočinění s optogenetikou nebo je za tím něco ještě ďábelštějšího?!

 8. Kompetentní ľudia na Úrade verejného zdravotníctva SR sú proste srabi, alibisti, chameleólni a ľudia bez skutočnej kvalifikácie a chrbtovej kosti ! Inak sa to zhrnúť asi ani nedá ! https://akw.sk/odpoved-uradu-verejneho-zdravotnictva-sr-k-potrebe-pouzivania-prekrytia-hornych-dychacich-ciest/
  Žiaľ takáto spoločenská a politická spodina ovláda väčšinu inštitúcií na Slovensku !

  • V San Francisku,musis ukradnut aspon 950 dolarov aby ta trestne stihali,vacsina tovaru je uz pod zamkom

 9. Celkový úpadek nejen Československa. https://gloria.tv/share/sMMuTT4XDmeb2m6PjG2nYuGkH

 10. …vďaka za infor. ….

 11. Israismael

  Som zvedavý kedy sa u nás na svetlo sveta dostane toto :
  https://aeronet.news/rusove-asi-opravdu-trefili-13-kvetna-v-chmelnyckem-sklad-s-britskymi-bojovymi-hlavicemi-s-ochuzenym-uranem-a-radiacni-mrak-uz-dorazil-do-polska-ukrajinske-urady-zacaly-ve-stredu-distribuovat/
  V poľsku už namerali nebezpečné vskutku vysoké hodnoty izotopu bizmutu ..A sú prekročené hodnoty údajne o stovky percent ..
  Tá oblasť kde Rusi vyhodili sklad s tym anglickym svinstvom je od našich hraníc vzdialená cca 360km ,zhruba toľko ako je vzdialeny od miesta explózie aj Lublin kde sú namerané tie vysoké hodnoty izotopu !..
  Otrasný svet západu ,a Ameriky ! Vedú svet do záhuby ..

  • Na Facebooku už je to pomerne veľká veľká téma a aj policajná stránka „Hoaxy a podvody“ už hystericky vrieska, že je to hoax a že tie nárasty radiácie sú počas dažďa normálne. Zvláštne, že celý mesiac predtým žiadny taký výkyv nebol a to prší v podstate celý máj a apríl.

   • Israismael

    Musí sa zatiaľ ešte tvrdiť že je to akože hoax lebo vyvstáva problém a treba ho ešte ututlať nejak …
    Poľský jasnovidec Jackowski predpovedal už dávnejšie, že ľudia budú utekať z miest v Poľsku po nejakej katastrofálnej udalosti v spojitosti s vojnou na ukrajinou ..

    • Ale taky něco říkal o falešném poplachu.Chce to kvalitní dozimetr.Pokud vím tak jiný jasnovidec říkal něco o žlutém prachu padající od Prahy na sever.Tedy zasáhne i Polsko.Že by zmiňovaný saharský písek?

   • Opäť to bude ako v r. 1986 politické rozhodnutie nejakých – už sú všade!!! – EU židoboľševikov. Keďže ide o výmenu národov v tomto regióne – oni si opäť počkajú. Z pohľadu „ruskej“ – vrátane tej židovskej strany – bol to zároveň aj psycholgcký ťah, keďže sionisti, Západ a USA neverili, že to „Rusi“ /RŽK/ môžu odpáliť. Tak to pekne zarezali mimo svojho územia! Rusko vie manipulovať s počasím a Čína určite – takže – srdečné pozdravy z Ruska! Poliaci, Ukrajinci a my budeme mať opäť nadúrodu „céziových ríbezlí“.

    Pre policajné hoaxy – nech sa páči svetlá stránka vašich dejín!
    In the eastern regions of Poland, the level of radiation has increased sharply
    https://www.easternherald.com/2023/05/17/in-the-eastern-regions-of-poland-the-level-of-radiation-has-increased-sharply/

    https://www.saveecobot.com/en/radiation-maps#7/51.368/28.608/gamma
    —————-
    Strojový preklad:
    „Údaje z monitorovania atmosferickej radiácie v Poľsku ukázali, že ruské rakety skutočne zničili sklad britskej tankovej munície obsahujúcej ochudobnený urán. Špecialisti z Univerzity Maria Curie-Sklodowskej v poľskom Lubline zaznamenali prudký nárast hladiny bizmutu v ovzduší.

    Podľa zverejneného grafu radiačného stavu prostredia v utorok v Lubline sa koncentrácia bizmutu zvýšila asi 7-krát. Tento izotop je jedným z produktov rozpadu ochudobneného uránu.

    Analýza veternej ružice ukazuje, že v posledných dňoch fúka vietor z Ukrajiny smerom na Poľsko a Nemecko, takže po Lubline sa rádioaktívne izotopy môžu pohybovať smerom na Berlín. Obyvatelia poľského mesta sú si istí, že radiácia pochádza z Chmelnického po zničení škrupinového skladu s uránovým jadrom.

    Predtým bol nárast radiačného pozadia zaznamenaný aj v Chmelnickom, kde bol úderom vysoko presných rakiet zničený muničný sklad Ozbrojených síl Ukrajiny. Napriek ubezpečeniam ukrajinských úradov o bezpečnej úrovni žiarenia obyvatelia mesta v drvivej väčšine nakupovali lieky s obsahom jódu v miestnych lekárňach.

    Všimnite si, že kyjevské vedenie, ako aj britskí dodávatelia rádioaktívnej munície ešte nepotvrdili ničenie uránových nábojov. Tresk bol však taký silný, že seizmologické stanice v Európe zaznamenali otrasy s magnitúdou 3,4.“

  • Raketějevič

   https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=cs_CZ….ale jestli se tomu dá věři?

   • Z našich zdrojov toto porovnanie!

    „Referenčné úrovne pre ožiarenie pri činnostiach na zabránenie vzniku závažných účinkov ionizujúceho žiarenia na ľudské zdravie alebo zabránenie rozvoju radiačnej havárie s možnými závažnými spoločenskými a hospodárskymi dôsledkami, je možné určiť pre efektívnu dávku zasahujúcich osôb z vonkajšieho ožiarenia pre ožiarenie pri práci v núdzovej situácii vyššiu ako 100 mSv, nie však vyššiu ako 500 mSv. Ak nie je možné dodržať limity ožiarenia pre pracovníka, potom sa ostatné záchranné práce plánujú a vykonávajú tak, aby u osôb, ktoré ich vykonávajú nebola efektívna dávka vyššia ako 100 mSv a ekvivalentná dávka v koži 500 mSv počas celého výkonu prác. (§ 145 zákona č. 87/2018 Z. z.).

    Ochranné opatrenia na ochranu obyvateľov sa vykonávajú tak, aby sa v každom prípade vylúčili deterministické účinky a aby ožiarenie bolo tak nízke ako je možné rozumne dosiahnuť. Pri rozhodovaní o vykonaní opatrení sa berú do úvahy všeobecné kritériá na prijímanie ochranných opatrení podľa Prílohy č. 12 zákona 87/2018 Z. z.

    Aktualizácia: 06.09.2022“
    https://www.ujd.gov.sk/jadrovy-program/zakladne-udaje-o-radioaktivite/

    Poznámka – čiže ak tomu správne rozumiem – 100 až max 500 mSv na osobu pri záchranných prácach vôbec.

    Ale potom sú tu „roky“ kumulované dávky ľudí v kontaminovanom prostredí! Záleží na type žiarenia a časticiach kumulovaných v organize – kontaktom, prachom, potravou, vodou, atd. Černobyľ, Srbsko, irak.

    A teraz porovnať aktuálny stav – cca priemerne 100 nSv v prostredí na Slovensku – za HODINU! Urobte si printscreen nameraných hodnôt k 18.5.2023 – než to kurvy zmažú – keď to vybehne hore – u nás to ešte teda nie je – a zataľ im to meria automaticky!
    https://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=radioaktivita

    TREBA VEDIEŤ, že jeden mSv /milisievert/ je 1 milión nSv /nanosievertov/, a hodnoty namerané SHMU sú zatiaľ len 100-130 nSv/ za hodinu – a ďalej matematika…

    Category :
    equivalent dose
    Standard unit equivalent dose:
    sievert
    Source unit:
    millisievert (mSv)
    Destination unit:
    nanosievert (nSv)
    Related categories:
    Absorbed dose Radioactive decay
    Converter
    You are currently converting equivalent dose units from millisievert to nanosievert
    1 mSv = 1000000 nSv
    https://www.unitjuggler.com/convert-equivalentdose-from-mSv-to-nSv.html
    ——————————-
    Zhrniem – zatiaľ nás to obchádza.

  • Čitala som už túto správaj na Bádatelovi poslal ju Maroš dnes

 12. Predpokladám, že súčasné retardovaná mimovládna progresívna vládna chamraď podpíše všetko, čo nestihla alebo načo nemala predchádzajúca vláda psychopatov gule, tzn. že aj túto zmluvu: https://cz24.news/eu-zavadi-databazi-dna-pry-za-ucelem-vyzkumu-skutecny-ucel-a-pro-koho-to-delaji-nikdy-neprozradi/ ! Po špáraniach v nose majú vzoriek DNA dosť, keďže naša nemysliaca armáda, ktorá nás má chrániť urobila túto špinavú vec s radosťou pre nášho nepriateľa ! Liberálny satanský HNOJ sa veľmi ponáhľa !

 13. ČERNOBYL – jak Československá televize v roce 1986 informovala o havárii.mp4
  https://ulozto.net/file/qEJFXWsQWpy1/cernobyl-jak-ceskoslovenska-televize-v-roce-1986-informovala-o-havarii-mp4#!ZGp1ZmR2ZGZjMTR5MQt0LmNmLwxlLmS5pSqBHmSWJIqUHmSvLt==

  Kontext – lebo stále tie isté BEZTRESTNÉ štruktúry!

  „Bohužel, pane faráři, dnes už se nemusíme ptát po pravosti Protokolů siónských
  mudrců, ale kdo je plní a kdo z nich má prospěch. Stačí se podívat na tváře našich
  současných vládců, na tváře finančníků, kteří vládnou světu, na tváře politiků a
  uznávaných umělců, na tváře novinářů. Proto také není nutné citovat sionisty
  napadené „ruské prameny“ vycházející z materiálů Sionistického kongresu v Basileji
  r.1897 (vždyť si to nebohé Rusko odneslo tak krutě, jako málokterá země na zemi),
  stačí se zmínit o pojednání prof. dr. Treciaka o „politickém katechismu židovstva“ atd.
  Stačí nám diskuse se Židy, kteří sionismus odmítají jako krutý a nesmiřitelný
  rasismus proti všem a jsou přesvědčeni o pravdivosti Protokolů – a nejsou to hloupí
  lidé.
  Všimněte si prostých vyhladovělých lidí na ruských ulicích jak odhánějí novináře a
  křičí celkem oprávněně „sionisté pryč“ nebo „OSN je sídlo sionismu! „Nenaučil je to
  Solženicyn ani Pamjať, ti lidé sami vědí, kdo to všechno zinscenoval, kdo je potom
  udával, odsudzoval do gulagů včetně dětí, kdo je decimoval jako národ a vybil jim
  desítky miliónů lidí v revolucích, hladomorech a válkách. Stále je používali jako svoje
  vojsko, stále je drželi na úrovni sběře, zatímco cizácká elita si žila v přepychu. Dnes
  tito pokořovaní lidé nemluví o semitech, mluví o sionismu – úroveň, kterou průměrný
  český maloměšťák hned tak nedosáhne. Židovská minulost mezinárodních vedoucích
  „ruských revolucionářů“ je dostatečně známa – bodejť by je komunističtí novináři,
  kteří se díky jim vypracovali v mocenskou elitu a patří mezi vyvolené dodnes,
  neobhajovali.
  Talmudisté považují marx-leninismus a komunismus za svoje nejzdařilejší
  ideologické dílo. Použili do něj něco z horského kázaní Kristova, okopírovali
  univerzálnost církve na materialistické bázi – proto se komunismus tak masově ujal.
  Kombinace Epikura, Hegela a křesťanství umožnila tvůrcům komunistické ideologie
  vypracovat duchovní protějšek k ekonomickým a pseudo-historickýn zákonům jejich
  učení a všechno to sjednotit do systému. Neujal se jenom v socialistických zemích, ale
  podařilo se mu odsunout církev na vedlejší kolej v celém světě.“

  „Solženicyn ve svém Prvním kruhu napsal: „Bolševici se tak bezostyšně přispůsobují
  okamžité situaci, že kdyby došlo k dalšímu hromadnému pokřstění Rusi, vyhrabali by
  okamžité příslušné poučení z Marxe a sladili by je s ateismem i s internacionalismem.
  „Jak vidíme, k tomu již došlo. Svědčí to o univerzálnosti komunismu, který vycházel s
  univerzálnosti církve.
  OSN, MMF, Brusel a další mezinárodní organizace, slouží výhradně nejbohatším
  lidem světa (jejichž rasová příslušnost je dostatečně známa), produkují ve velkém
  3kolonizaci, zbídačování oblastí i států, hladomory, lokální války a usilují o další
  světovou válku. Je snad zbytečné mluvit o tom, že prostřednictvím nadnárodních
  organizací již k určité formě světovlády došlo, ale existence států to kazí – i to odpovídá
  Protokolům sionských mudrců. Proto se státy rozbíjejí zevnitř. Do čela se dostávají
  figurky na jejichž minulost lze vždycky poukázat – děje se to dnes a denně. Aby lidé
  neodhalili pravdu, je zákony zabráněno ve všech zemích mluvit o nadvládě Židů, natož
  o tom psát. Kdo měl zájem na přijetí těchto zákonů? Jistě internacionální síla, která ve
  skutečnosti vládne, a to proti zájmům všech států a jejich obyvatel. Tedy tajná
  mocenská skupina. A protože je evidentně zakázáno pod hrozbou nařčení z rasismu
  nebo nacismu, případně fundamentalismu a nacionalismu mluvit o sionismu, věc je
  zcela jasná. Tzv. „pád komunismu“, k němuž nikdy nedošlo, je ve skutečnosti jenom
  rozbitím studené války v Evropě, uvolněním trhů, snahou o oživeni jednotného
  obchodu a když se to nepodařilo, tak cestou k válce. Tomuto cíli také napomáhá
  Maastricht, vláda v Bruselu, usilující o sjednocenou Evropu občanů a rozbití
  dosavadních evpropských států, které by ovládala centristickou super-byrokratickou
  vládou (obdoba Moskvy) a způsobila by děsivou unifikaci života. Proto se také
  spekuluje v masmédiích o nutnosti sjednocení světa, se světovládou. Tato propagace je
  obvykle zašťítěna stupidní nadnárodní státní zábavou, která je vyumělkovaná a
  protože jde ve skutečnosti o politický program, je krajně nezábavná.
  O tom, že v Československu vládnou od r.199O sionističtí zednáři, jimž vděčíme za
  rozdělení státu a přenechání našeho území organizovanému zločinu o tom už
  nemusíme mluvit.“
  https://ulozto.net/file/tZld3lnTFCbT/protokoly-sionskych-mudrcov-pdf#!ZGD1LmR2ZzAvMJLkLJV0AQx2AzRjLyEvD0M2q29MLx83qGywMD==
  ——————————-
  Všeobecné ohrozenie (Trestný zákon)

  § 284

  (1) Kto úmyselne

  a) vydá ľudí do nebezpečenstva smrti alebo ťažkej ujmy na zdraví alebo cudzí majetok do nebezpečenstva škody veľkého rozsahu tým, že spôsobí požiar alebo povodeň, alebo poruchu, či haváriu prostriedku hromadnej prepravy, alebo škodlivý účinok výbušnín, plynu, elektriny, rádioaktivity alebo iných podobne nebezpečných látok alebo síl, alebo sa dopustí iného podobného nebezpečného konania (všeobecné nebezpečenstvo), alebo

  b) všeobecné nebezpečenstvo zvýši alebo sťaží jeho odvrátenie alebo zmiernenie,

  potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

  (2) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) závažnejším spôsobom konania,

  b) na chránenej osobe,

  c) z osobitného motívu, alebo

  d) preto, aby inému zmaril alebo sťažil uplatnenie jeho základných práv a slobôd.

  (3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť, alebo

  b) ako člen nebezpečného zoskupenia.

  (4) Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

  a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb, alebo

  b) za krízovej situácie.

  § 285

  (1) Kto z nedbanlivosti spôsobí alebo zvýši všeobecné nebezpečenstvo, alebo sťaží jeho odvrátenie alebo zmiernenie, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

  (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 závažnejším spôsobom konania.

  (3) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním

  a) značnú škodu, alebo

  b) ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť.

  (4) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb.
  Zdrojový zákon
  Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
  § 284, §285

  • Absolútne na drzovku!

   https://spravy.rtvs.sk › 2023 › 05 › hirman-pred-odchodom-z-ministerskeho-kresla-zrusil-zakaz-dovozu-ukrajinskeho-obilia-na-slovensko
   Hirman zrušil zákaz dovozu ukrajinského obilia – Správy RTVS
   pred 6 dňamiDosluhujúci minister hospodárstva Karel Hirman v piatok (12. 5.) podpísal zrušenie vyhlášky, ktorou sa zakazoval vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Mária Pavlusík.

   „všeobecné nebezpečenstvo zvýši alebo sťaží jeho odvrátenie alebo zmiernenie,

   potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov“
   ——————–
   Buď oni – alebo my!

 14. Predpokladám, že mamografiu vynašiel muž! Mňa na toto vyšetrenie „úspešne“ nanútili dvakrát a vždy ma strašili s akýmisi zmenami (premena mliečnych žliac na tukové v menopauze je normálna). Zo stresu s tým spojeným som mala dosť a tak druhýkrát som si povedala, že nikdy viac! Vynálezca by tam mal dať svoj pohlavný úd aj s mieškom, a potom by určite netlačil nikoho na takéto vyšetrenie! Moje babičky na takom vyšetrení neboli ani ich sestry a tak žili pokojne a nikdy nemali ani rakovinu!

  • Muž vynašiel prístroj, ktorý vykonáva orál. Ovláda príkazy ako „ideš, pauza a dokonči ma“
   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/XBjktkpTURBXy81ZTlmODExNDNhYThjNWJhNTRiYmU3OGFkNmJmZDA3Yy5wbmeSlQMAAM0HgM0EOJUCzQfQAMLD
   https://obkec.azet.sk/clanok/T7roTrB/muz-vynasiel-pristroj-ktory-vykonava-oral-ovlada-prikazy-ako-ides-pauza-a-dokonci-ma/
   ——————————
   K článku – problém s mamografiou na Slovensku je ten, že sa tu /nenašiel som/ nevykonáva cielená tomosyntéza – „systém obrazových rezov“ – nie prekrývajúcich sa obrazov – odborný článok tu
   https://www.mammoguide.com/tomosynthesis.html
   Slovenský krátený „uvádzajúci“ článok tu
   https://www.medicc.eu/sk/odborne-clanky/item/162-tomosynteza-3d-mamografia-spolahlivo-odhali-rakovinu-prsnika
   —————————
   Tipujem, že mamografia je vedľajší produkt magnetickej rezonancie – „do manglu“. Tesla, armáda, DARPA, geologický prieskum, colníci, polícia, forenzná veda.
   https://duckduckgo.com/?q=magnetic+resonance+patent&t=h_&ia=web

   „Zobrazovanie magnetickou rezonanciou (MRI) poskytuje dôležitú zobrazovaciu modalitu pre mnohé aplikácie a je široko využívané v klinických a výskumných prostrediach na vytváranie snímok vnútra ľudského tela. MRI je založená na detekcii signálov magnetickej rezonancie (MR), čo sú elektromagnetické vlny emitované atómami v reakcii na zmeny stavu vyplývajúce z aplikovaných elektromagnetických polí. Napríklad techniky nukleárnej magnetickej rezonancie (NMR) zahŕňajú detekciu MR signálov emitovaných z jadier excitovaných atómov pri opätovnom usporiadaní alebo relaxácii jadrového spinu atómov v objekte, ktorý sa zobrazuje (napr. atómy v tkanive ľudského tela). ). Zistené signály MR môžu byť spracované na vytvorenie obrázkov,

   MRI poskytuje atraktívnu zobrazovaciu modalitu pre biologické zobrazovanie vďaka schopnosti vytvárať neinvazívne obrazy s relatívne vysokým rozlíšením a kontrastom bez obáv o bezpečnosť iných modalít (napr. bez potreby vystavovať subjekt ionizujúcemu žiareniu, napr. röntgenovým lúčom). alebo vnesenie rádioaktívneho materiálu do tela). Okrem toho je MRI obzvlášť vhodná na poskytnutie kontrastu mäkkých tkanív, ktorý možno využiť na zobrazenie predmetu, ktorý iné zobrazovacie modality nedokážu uspokojivo zobraziť /pašované drogy v tele napr./. Navyše, MR techniky sú schopné zachytiť informácie o štruktúrach a/alebo biologických procesoch, ktoré iné modality nie sú schopné získať. Existuje však množstvo nevýhod MRI, ktoré pre danú zobrazovaciu aplikáciu môžu zahŕňať relatívne vysoké náklady na vybavenie,

   Trendom v klinickej MRI je zvyšovať intenzitu poľa skenerov MRI, aby sa zlepšil jeden alebo viac času skenovania, rozlíšenia obrazu a kontrastu obrazu, čo zase zvyšuje náklady. Prevažná väčšina inštalovaných MRI skenerov pracuje pri 1,5 alebo 3 tesla (T), čo sa vzťahuje na intenzitu poľa hlavného magnetického poľa B 0 . Hrubý odhad nákladov na klinický MRI skener je približne jeden milión dolárov za teslu, čo nezohľadňuje značné náklady na prevádzku, servis a údržbu spojené s prevádzkou takýchto MRI skenerov.

   Okrem toho konvenčné systémy MRI s vysokým poľom zvyčajne vyžadujú veľké supravodivé magnety a pridruženú elektroniku na generovanie silného rovnomerného statického magnetického poľa (Bo ) , v ktorom je zobrazený objekt (napr. pacient). Veľkosť takýchto systémov je značná s typickou súčasťou MRI vrátane viacerých miestností pre magnet, elektroniku, systém riadenia teploty a oblasti riadiacej konzoly.“
   https://patents.justia.com/patent/11061089

   „Vynálezca by tam mal dať svoj pohlavný úd aj s mieškom, a potom by určite netlačil nikoho na takéto vyšetrenie!“ – to je čo za kravaveta – robíš dojičku? Príčinná súvislosť? Takže vieš – súdružka „Remišová“ – urobiť štyroch „pohlavných strukov-údov“ naraz?!

   Len som si tak predstavil, ako ťa Nicola Tesla – s chujom v mamografe – tlačí na vyšetrenie. K Zigmundovi Freudovi. Lebo občas nejakým ako ty to mlieko vrazí do hlavy.

  • Presne, včera som to tu písal, len to akosi zmizlo. Že problém mamografu ani tak nie je 4-násobok normálneho RTG, ale bolestivosť tohoto „lisu na prsia“, ktorý robí podľa mňa viac paseky ako to RTG. Ja len dúfam že o chvíľu niekto nevymyslí podobný „otcograf“ pre chlapov :).

  • To máte pravdu.
   Je potrebné zaviesť Pappagram – ktorý by takisto ako Mammogram stláčal vyšetrovane časti váhou do 25 kg ako aj ostreľoval “ mäkkým žiarením“ (oveľa nebezpečnejšie ako “ tvrdé“ RTG.
   Ako prevenciu a na “ včasnú diagnózu“ , na generovanie pacientov.

   Ešte chcem spomenúť, že histo – patológov, ktorí vynášajú rozsudky – nikto nekontroluje. Akonáhle je tkanivo z útvaru ( vtedy ešte majetok pacienta) spracované do vzoriek – automaticky sa stáva majetkom patológie. Veľmi čudné…
   Na margo: Keby som si chcela teda ( jasné že len hypoteticky…) zaistiť dostatočný prísun onkologických ochorení a tým mala možnosť vnucovať vyľakanym pacientom čo najvyšší počet cyklov chemoterapie – histológia nádorov je tým najlepším inštrumentovm…

Pridajte komentár

*