Čína sa vyhráža, že zničí satelitnú konšteláciu Starlink Elona Muska


Print Friendly, PDF & Email

Čína sa vyhráža, že zničí satelitnú konšteláciu Starlink Elona Muska

(Tyler Durden, Zero Hedge) Čínski vojenskí výskumníci nedávno vyzvali na zničenie satelitov Starlink Elona Muska, čo je mimoriadna hrozba štátu voči súkromnému zahraničnému podniku.

V decembri 2021 Čína podala sťažnosť na Organizáciu spojených národov, v ktorej tvrdila, že dva satelity Starlink sa takmer zrazili s modulom Tianhe vesmírnej stanice Tiangong – v apríli a októbri 2021. Ďalej sa sťažovali, že čínski astronauti boli nútení manévrovať s modulom stanice, aby sa vyhli kolízii.

Starlink je súčasťou spoločnosti SpaceX Elona Muska. Úlohou satelitov je celosvetové sprístupnenie internetového pokrytia. Starlink plánuje vypustiť takmer 12 000 satelitov na nízku obežnú dráhu Zeme.

Vesmír sa tak stáva preplneným a riziká kolízie – či už so satelitmi alebo vesmírnym odpadom – nie sú nové.

Je pozoruhodné, že Čína bola medzi prvými, ktorí pomohli vytvoriť veľkú časť tohto odpadu. V januári 2007 Čína otestovala svoju prvú úspešnú protisatelitnú raketu (ASAT), s ktorou zničila jeden zo svojich neaktívnych meteorologických satelitov a vytvorila tak jeden z najväčších zdrojov vesmírneho odpadu na svete.

Tento vesmírny odpad sa stále vznáša vo vesmíre a každý deň spôsobuje riziko kolízie.

Spojené štáty odmietli tvrdenia Číny, že satelity Starlink ohrozili čínsku vesmírnu stanicu. USA uviedli, že ak by existovala „významná pravdepodobnosť kolízie“ s čínskou vesmírnou stanicou, USA by to Číne vopred oznámili.

„Keďže aktivity nespĺňali prah stanovených kritérií pre kolíziu mimoriadnych udalostí, núdzové oznámenia neboli nutné ani v jednom prípade.“

Čína teraz posúva veci na vyššiu úroveň

Čínski vojenskí výskumníci sa vyhrážajú, že Muskove satelity Starlink musia byť zničené.

Problémom však nie je ani tak strach z kolízie, ale skôr to, že Čína je presvedčená, že satelity Starlink by mohli byť použité na vojenské účely a ohroziť tak to, čo Čína nazýva svoju národnú bezpečnosť.

Päť vedúcich vedcov v čínskom obrannom priemysle na čele s Ren Yuanzhenom, výskumníkom z Pekinského inštitútu sledovania a telekomunikácií, ktorý patrí pod Strategickú podpornú silu Ľudovej oslobodzovacej armády nedávno napísalo, že „by sa mala vykonať kombinácia mäkkých a tvrdých spôsobov ničenia, aby niektoré satelity Starlink stratili svoje funkcie a zničil sa operačný systém konštelácie.“

Metódy mäkkého ničenia sa zameriavajú na softvér a operačné systémy satelitov, zatiaľ čo metódy tvrdého ničenia satelity fyzicky zničia, napríklad pomocou zbrane ASAT.

Podľa vedcov by Čína mala „energicky vyvinúť protiopatrenia“ proti Starlinku, pretože takéto schopnosti sú pre Čínu nevyhnutné „na udržanie a získanie vesmírnych výhod v ostrej vesmírnej hre.“

Nie je prekvapením, že Čína dychtivo skopírovala SpaceX Elona Muska, aby dosiahla svoje vlastné vesmírne ambície.

Napríklad, čínska raketa Long March 2C, ktorú Čína vypustila v lete 2019, mala časti, ktoré boli „prakticky identické“ s tými, ktoré sa používajú na riadenie rakety SpaceX Falcon 9.

Rusko má tiež problém s konšteláciou Starlink

Čína nie je jediným štátnym aktérom, ktorý prejavil záujem o zasahovanie do Muskových satelitov Starlink. Rusko sa nedávno snažilo zablokovať internetovú službu Starlink na Ukrajine, no zatiaľ zlyhalo.

„Starlink doteraz odolával ruským pokusom o rušenie v kybernetickej vojne a hackerským útokom, ale svoje úsilie stále zintenzívňujú,“ napísal Musk v máji na Twitteri.

Starlink je pre Rusko problémom, pretože Muskove satelity umožnili Ukrajine zostať pripojenej k internetu a zvyšku sveta uprostred pokusov ruského prezidenta Vladimíra Putina odpojiť krajinu.

Musk začal koncom februára na žiadosť ukrajinských vládnych predstaviteľov posielať na Ukrajinu terminály Starlink ako zálohu pre prípad, že by sa Rusko podľa očakávania pokúsilo prerušiť prístup k internetu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Podľa jedného amerického generála použitie Starlinku na Ukrajine zmarilo Putinove pokusy o izoláciu krajiny.

„Strategický dopad je, že to úplne zničilo Putinovu informačnú kampaň,“ povedal brigádny generál Steve Butow, riaditeľ vesmírneho portfólia na Obrannej inovačnej jednotke.

„Dodnes nedokázal Zelenského umlčať.“

„Máme viac ako 11 000 staníc Starlink a pomáhajú nám v našom každodennom boji na všetkých frontoch,“ povedal pre portál Politico ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov.

„Sme pripravení, aj keď nie je svetlo, žiadny pevný internet, prostredníctvom generátorov využívajúcich Starlink obnoviť akékoľvek spojenie na Ukrajine.“

Útoky na satelity Starlink prebiehajú každý deň

Čínske hrozby voči Muskovmu Starlinku sú ďalším dôkazom toho, že krajina je pripravená nenechať nikoho stáť v ceste jej „divokej vesmírnej hre“, ako sa vyjadrila sama Čína.

Generál David Thompson, prvý námestník vesmírnych síl US Space Force, ktorý sa možno pokúšal bagatelizovať hrozbu Čínskej komunistickej strany pre Západ, to opísal len ako „tieňovú vojnu“.

V tejto „vesmírnej vojne“ Čína a v menšej miere Rusko každý deň útočia proti americkým satelitom pomocou laserov, rádiofrekvenčných rušičiek a kybernetických útokov. Ich útoky sú zatiaľ „zvratné“, čo znamená, že poškodenie napadnutých satelitov nie je trvalé, no demonštrujú malígne úmysly Číny.

„Hrozby skutočne rastú a rozširujú sa každým jedným dňom. Ide o vývoj aktivity, ktorá sa deje už dlhú dobu,“ povedal Thompson v novembri 2021.

„Teraz sme v bode, keď existuje celý rad spôsobov, ako môžu byť naše vesmírne systémy ohrozené.“

Čína zdokonaľuje a urýchľuje svoje vesmírne schopnosti

Čína okrem svojej „zúrivej vesmírnej hry“ postupuje vpred aj s množstvom projektov, ktoré výrazne urýchľujú vesmírne schopnosti krajiny.

Čína údajne urýchlila svoj program spustenia solárnej elektrárne vo vesmíre. Účelom elektrárne je prenášať elektrickú energiu na zem premenou slnečnej energie na mikrovlny alebo lasery a ich nasmerovaním na Zem, uvádza denník South China Morning Post.

Prvé spustenie projektu je naplánované na rok 2028 a pôjde o prvý takýto vesmírny projekt na svete. Je pravdepodobné, že Čína dostala nápad od USA. NASA totiž údajne navrhla podobný plán pred viac ako dvoma desaťročiami, ale nikdy ho ďalej nerozvinula. Čína nedávno spustila svoju tretiu misiu s posádkou do modulu Tianhe vesmírnej stanice Tiangong, kde budú traja astronauti pracovať na dokončení vesmírnej stanice pred návratom na Zem v decembri.

Čína spustila prvý modul vesmírnej stanice Tiangong až v apríli 2021, ale očakáva, že vesmírna stanica bude mať plnú posádku a prevádzku do konca roka, keď vesmírnej stanici pribudnú ďalšie dva moduly vedeckého laboratória a robotická nákladná loď.

Vesmírna stanica tiež pomôže Číne rozmiestniť a prevádzkovať jej nový vesmírny teleskop Xuntian, ktorý má konkurovať starnúcemu Hubbleovmu vesmírnemu teleskopu NASA so zorným poľom 300-krát väčším a podobným rozlíšením.

Teleskop bude vykonávať pozorovania v ultrafialovom a viditeľnom svetle, skúmať temnú hmotou a temnú energiou, kozmológiou, galaktický vývoj a vyhľadávať blízke objekty. Spustenie Xuntianu je naplánované na rok 2024.

Záver

Výslovným cieľom Číny je stať sa vedúcou svetovou vesmírnou veľmocou do roku 2045.

Je dôležité mať na pamäti, že čínsky vesmírny program – aj to, čo môže vyzerať ako neškodné civilné aspekty prieskumu vesmíru – je silne militarizovaný.

Organizáciou zodpovednou za čínsky vesmírny program s ľudskou posádkou je napríklad Čínsky úrad pre vesmírne inžinierstvo, ktorý spadá pod oddelenie vývoja vybavenia Čínskej centrálnej vojenskej komisie.

Podobne aj Ľudová oslobodzovacia armáda prevádzkuje čínske kozmodrómy, riadiace strediská a mnohé čínske satelity.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Čo sa však skrýva za programom Artemis? Poznávanie Mesiaca? Preteky v kolonizácii Mesiaca? Či opäť sa nachádzame na pomerne nízkej militantnej obežnej dráhe?

  • Podľa dokumentu Above Majestic sú aktivity Elona Muska /globalista/ len kamuflážou na získavanie akcionárskych prostriedkov a ich defraudácia na skutočné tajné lety vybraných kolonistov do kozmu /globálne spiknutie /rybieho oka/ veľmocí/, za hranicu Slnečnej sústavy. Už viacerí skeptici poukazujú na to, že internetový signál je stále šírený terestricky a aj napriek výkonným fotoaparátom a kamerám a napriek očakávanej „Muskovej hustote satelitov“ – na tzv. „orbite“ nenájdete žiaden!

   https://www.kanal22.cz › clanky › ufologie-a-exopolitika › above-majestic–cz-titulky-.html
   Above Majestic (CZ titulky) – Kanal 22
   Above Majestic (CZ titulky) 25. 1. 2020. Přátelé, rád bych Vás touto cestou pozval ke sledování dokumentárního filmu Davida Wilcocka a Coreyho Gooda, který nese název: Above Majestic. Informace, které jsou vyřčeny v tomto dokumentu silně korespondují s pořadem Tomáše Hlaváče ( Boj o planétu a mysle ludí ), který se problematice Exopolitiky věnuje …

   • Elon Musk spustil úplné vyšetrovanie útoku UFO na SpaceX

    Elon Musk spustil úplné vyšetrovanie útoku UFO na SpaceX
    Fakt overený
    11. september 2016 Sean Adl-Tabatabai Správy , USA 0 komentárov
    Elon Musk vyšetruje tvrdenia, že výbuch Space X spôsobilo UFO

    Elon Musk povedal, že nemôže vylúčiť možnosť, že explóziu SpaceX mohlo spôsobiť mimozemské UFO, a sľúbil, že sa na to pozrie.

    Po záberoch z minulého týždňa , ktoré ukazovali zjavné preletenie UFO okolo rakety SpaceX, ktorá bola odsúdená na zánik, chvíľu predtým, ako explodovala, sa sociálne médiá šírili fámami, že na raketu zaútočila mimozemská loď.“
    https://newspunch.com/elon-musk-launches-full-investigation-into-ufo-attack-on-spacex/
    https://www.youtube.com/watch?v=vBP3O9-VPCk

    • Tak túto hovadinu s rybím okom si pozrite!
     https://www.mojevideo.sk/video/3253a/uspesne_pristatie_rakety_falcon_9.html
     ———————————————–
     Pred niekoľkými rokmi prišiel americký kozmológ – meno si už nepamätám – s dôkazmi, že tak USA ako aj sovietske štarty kozmických rakiet boli prísne synchronizované podľa okultných astrologických-kozmologických pravidiel, teda porovnávaním časov presných na minútu – sa odohrali v čase podľa významného postavenia hviezd, čo má priamu súvislosť s tzv. božskou kozmológiou. Teda – tak ako niekto vlastní celé antagonistické systémy /hráčov/, ktoré medzi sebou súperia, ktorý bude úspešnejší – všetko, čo je určené pre nevedomú verejnosť – vatikánska vesmírna grafika NASA napr. – je divadlo, ktoré má zakryť reálne kozmické aktivity elít na Zemi. Už len to, že „je problém sa dostať na Mesiac“ je najlepšou kamuflážou reálnych letov mimo Slnečnej sústavy. A elity majú zámer opustiť Zem – a nebudú nám to vešať na nos! To „čo Čína v tejto veci s Muskom“ je smiešne divadlo – hra musí pokračovať – aj s novým pajácom. Hlboká vláda potrebuje kľud na prácu na iných cieľoch.

   • Marek Košice

    Maroš, prečo ešte Redakcia nespravila článok na tému „Plochá Zem“? Pretože to majú zakázané?
    Zdraví ťa plochozemec „Marek Košice“

   • zatial nikto

    To ze pisu ze cina znici jeho satelity by mozno mohla byt zamienka na vypinanie internetu,aby sa ludia prestali budit.
    Z mojich zdrojov vyplyva ze ziaden starlink nebol instalovany ale islo o kamuflaz pri prelete mimozemskej formacie dronov Taygety asi o priemere 1 m.

 2. Muskove satelity maju v prvom rade vojenske urcenie. Z velkej casti boli financovane pentagonom. Uplne jasne o tom hovori Dmitrij Konanychin vo svojich stredajsich relaciach na youtube.

  • Ak Musk ulieva peniaze na iný utajený „výskum“ – skôr by som to nazval projekty – cez Pentagon je to len jedna z možných pračiek peňazí. Resp. – peniaze Pentagonu obvykle prúdia do vojensko-priemyslového komplexu a ten má oveľa prízemnejšie ciele. Otázne je – kto vlastní Pentagon. Je Elon Musk súčasťou vojensko-priemyslového komplexu? Kde je hranica vojenského utajenia a firemného utajenia? Pracuje Musk na veciach, ktoré si nemôže dovoliť armáda kvôli konvenčným dohodám? Je známe, že USA používajú ruské raketové motory minimálne od radu Sojuz 7 – Muskove rakety sú nespoľahlivé sračky, ktoré zatiaľ nikam nevedú. USA nedokážu postaviť ani záchranný modul, ani recyklovať odpad /vodu/ posádok.

   • Musk nie nie žiadny génius. Je to klaun, ktorý väčšinu svojich „objavov“ ukradol. Teslu ukradol (je o tom na webe dokument). Na vesmírne projekty dostáva všetko peniaze peniaze z NASA a Pentagónu. Keď niečo pokašle, vždy mu odniekiaľ prídu peniaze na pokrytie strát. David Icke o ňom hovorí, že je len takým hovorcom alebo tvárou pre verejnosť a že svoje firmy v skutočnosti vôbec nevlastní ani neriadi. Ľudia musia dostávať chlieb a hry a on je tou časťou „hry“.

   • zatial nikto

    Nielen Muskove rakety su sracky ale aj vsetky ostatne v historii.Clovekna mesici nikdy nebol.
    Kvoli udajne van allenovym pasom to nie je technicky mozne raketou zem opustit.
    Moze to dokazat len lod ktora dokaze zmenit frekvenciu atomov kozmickej lode a posadky a to tak ze ju zvysi.
    Zem je umelo drzana mimozemstanmi a elitami v 3D.Vsetko mimo zeme je spravidla 5D.
    Priestor je iluzia.Plati tzv.nonlokalita-mimozemska lod vlastne necestuje,len meni dimenziu zmenou frekvencie.
    Mesiac nie je Mesiac-je to opustena lod-vrak andromedanov s hologramom premietanym na povrch
    Zem ostava gulatou-nettvrdim ze je plocha,ale vyzera inac ako na fotkach-poly su znacne splostene a sluzia ako portaly-preto su strazene armadami

    • Videl som dokument, z čoho bol oficiálne postavený pristávací modul na Mesiac – niečo ako hrubší alobal. A nikto nič doteraz nenamietal.

     • zatial nikto

      Uff alobal-no presvedcivy to material na lode zatial co mimozemstania pouzivaju vzacne kovy ako zlato striebro platina.Preco asi…HAHA.
      A pristatie na mesiaci-filmovane v pusti s foto filtrami.

     • Ad alobal – keď povedali, akú to malo hrúbku – modul ako stan z alobalu – bolo mi jasné, že drobné meteory, ktoré ako zrniečko letia rýchlosťou 28 tisíc kilometrov a prestrelia tank – nemajú šancu! Detto urobiť do toho dieru prstom – nechtiac. A už vôbec nejaká ochrana pred kozmickým žiarením. A to bol dokument zo série NASA o postupnom dobývaní kozmu.

 3. Vladimír

  Na prekonanie Van Allenových pásov je potrebné na plášť rakety pridať 3 cm olovený kryt proti kozmickému žiareniu. Keďže ľudia zo Zeme stále používajú len tzv. fosílne palivá, tak je to takmer nemožné opustiť Zem s ľudskou posádkou. Na to, aby ľudstvo mohlo opustiť priestor Zeme s ľudskou posádkou sme ako celok ešte nevyspeli.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,človek nikdy nezíska to-o čom tu píšeš,lebo to človeku nebude nikdy umožnené,ľudské telo neznesie iné podmienky,než sú tu na tejto planéte,,,,takže nielen palivá,lode,ale aj telesná a genetická výbava,,,,na človeku je najdôležiteľší orgán-mozog s lebkou,to ostatné je iba opotrebovateľný obal,,,,človek rád sníva-lebo toto je jeho neznámi a skutočný pôvod-v pokojnom snení,,,,

  • Israismael

   Tie van allen pásy sú tzv ochranné pásy medzi hrubohmotnym a jemnohmotnom svetom..(rozumej svetom medzi zemou a tzv druhým svetom).. Ľudské telo sa nemôže dostať cez ne lebo by sa ocitol vo svete na druhom brehu, kde sú duše zosnulých a to nie je nikdy možné,, preliezt“, pretože by sa človek už nikdy nevrátil na zem ako živý pozemstan ale by musel po takom prekročení ochranného pasu ostať,, mŕtvym“ a zostať v tom svete vesmíru… Bolo by to prekročenie zákonov vyššej hierachie božských zákonov stvorenia človekom a neprirodzeny zásah do vesmírneho sveta

  • zatial nikto

   Pozitivni mimozemstania sa vyjadrili ze vsetko je otazka frekvencie a ich lude nie su nic viac nez zosilnovace mysle alebo vedomia-podla nich je teoreticky mozne tuto Zem opustit a v okamziku sa premiestnit na druhy koniec galaxie len silou mysle.
   Gravitacia je podla nich vektor alebo smerovanie vedomia.
   Na to aby sme Zem mohli opustit musime sa zaoberat vedomim.Vedomie je to iste co eter.
   Su 3 sposoby ako byt intergalakticky
   1.mysel
   2.portaly
   3.lode meniace dimenzie
   Zaujimava je aj Tibetska kniha mrtvych ktora kladie velky doraz na to na co clovek mysli v momente smrti-pretoze vasa imaginacia a frekvencia vas premiestni okamzite de patricnej sfery alebo dimenzie.
   Mimozemstania tvrdia ze na to aby clovek odisiel z tejto pekelnej planety je nevyhnutne aby si zvysil frekvenciu a aby jeho mysel bola doslova kozmicka-bez akehokolvek zaujmu tu na Zemi

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,planéta zem je už opotrebovaná a hrozí jej nestabilita pre prítomnosť človeka s vyššími cieľmi a je premorená parazitmi,,,,planétu zem nedokáže ľudské oko posúdiť ako guľu,ovál či polguľu,alebo plošinu,,,,ľudské elity sa dištancujú od zbytku ľudskej populácie a majú dobyvateľské tendencie za asistencie mimozemských spojencov-najprv človek dobýval svet cez moria na lodiach a teraz chce dobývať nový priestor s technikou,ktorá je schopná oponovať súperom a vyrovnať sa tak božstvu a vždy boli plány človeka iba o zotročovaní si slabších a neschopných sa vzoprieť pokroku v rukách dobyvateľov,,,,dobyvateľské tendencie elít je vidieť aj v naších novodobých dejinách a nedávnej minulosti-doslova za každú cenu požierajú všetko,čo ešte nieje v ich moci,,,,ľudská rasa nieje žiadné neviniatko a premnožovanie malo určitý svoj cieľ pre získavanie mozgov náhodne sa rodiacích géniov,lebo keby množenie neprebiehalo tak intenzívne-svet by mal nedostatok nielen vedcov a konštruktérov,ale aj technikov a programátorov,,,,pre „dobrých“ mimozemšťanov ste vy ľudstvo chápané ako nevhodný pre život inde mimo tejto matrix planéty,,,,ľudstvo je uveznené v tomto priestore z ľútosti s dostatkom všetkého na dlhý čas,kde ľudstvo predčasne vyčerpáva zdroje a narúša rovnováhu,,,,ľudstvo je potrebné hodnotiť spoločensky ako celok-čiže existencie nevhodnej pre harmonické spolužitie s vesmírom i všetkým,,,,včera ste nadávali na tvorcu atómovej bomby,dnes na muska a zajtra sa narodí ďalší netvor a potom ďalší a ďalší-nekončiaca línia tvorby nečistoty v nerovnováhe z akejsi potreby či nutnosti uchovania pravej ľudskej tváre zákerného a neľútostného tvora,,,,nikto z ľudí nepozná svoj pravý pôvod a ani priestor kde bol pre životom-vtiahnutím ukradnutím do tohoto priestoru,,,,démoni-šedíváci z temnoty poznajú triky a tajomstvá kradnutia duší z chráneného priestoru kde duše spokojne prežívajú v šťastí a ku ich zneucteniu-zotročeniu-privlastneniu prostredníctvom nevedomých geneticky vybavených matka a otec ich prinášjú sem do tohoto temného priestoru ku ich osohu a potrebám niečo iba ako pokusné králiky či myšičky,,,,človek s dušou je pre démonov energetický zdroj,,,,táto planéta je pod úplnou kontrolov mimozemšťanou-takže všetko čo sa tu vám nemusí páčiť,je v skutočnosti plánom vyššiej moci a nič s tým neurobíte,takže vaša nespokojnosť je preto zbytočná a preto sa dej ľudstva točí stále dookola.

  • Zatial nikto-informacie ktore by sa mali v nas ulozit,zachovat a ked pride k veci ,tak pouzit.Kovid-dnesne prispevky a nielen tie 100% zhoda.Vcera som hovoril so znamym,aky ma zmysel tu existovat.citim sa tu cudzo.deti som aj svoje nenazval mojimi detmi ale novymi ludmi,aj s vyrazom moja zena,manzelka mam problem.tak to je zauzivane ja vzdy odpoviem aka moja,ona nie je moje vlastnictvo a takisto deti.Tak isto ani ku peniazom nemam vztah mam kamarata a ked to pocul povedal daj mne.Vzdy sa hnal za peniazmi.Stretavam ludi ktori sa zenu za pozemkami domami autami katastrofa.cely zivot som bol ako,,sportovec,,kabele z ,,turnaja na turnaj,,myslim to praca preco?lebo som si vyberal,kde budem a ake je prostredie v interieri a exterieri,aby som tak vytvoril harmoniu pre svoju existenciu a nerobil ako sklav.Darilo sa,ked som odisiel do dochodku bol som asi viac ako u 70 zamestnavatelov .niekde 1den,inde niekolko mesiacov alebo aj rokov.nikde som poriadne nezapadol,nenavideli ma,robili mi zle ale boli aj taki,ktori ma mali radi.dnes chvilu alebo pred koncom som si vytvoril,,komfort zonu,,to co mi bolo vlastne mi bolo na zaver nadele.zijem v priestore,ktory vyuzivam ako moj mkrosvet,nepotrebujem za dovolenkami chodit vsetko tu mam po ruke.som pripraveny na odchod,nebjim sa ako to vidim v okoli a za mnou zostane cisty stol.aj ked je tu pekna priroda,ale toto nie je moj svetdo ktoreho som bol privedeny,Baron-nech si ktokolvek moja ucta.

   • Israismael

    Môžete byť pokojný ..ste na dobrej ceste ,na tej úzkej ..nejdete širokou cestou všetkých tých ľudí ,ktorou pôjdu všetci, aleze naozaj skoro všetci žijúci na tejto planéte …to máte ako keď dav mnoho milióny a milióny ide ku križovatke a majú sa rozhodnúť či ísť doprava alebo doľava …kam pôjde veľmi veľa ľudí zaradi sa aj človek bez rozmýšľania ,bez znalosti duchovna (to je obrazne cesta všetkých podvedenych ľudí či už systémom či náboženstvom a pod ),na križovatke doľava….vy máte pocit že sa na tejto zemi cítite akoby cudzí aj deti sú akoby cudzie a pod ..prečítajte si toto : http://www.abdrushin.sk/posolstvo-gralu/doznievanie-od-abdrushina-012.php. a pochopíte že prečo je to tak ako ste písal …nebojte sa ste na pravej ceste ,oddelený od temna…idete cestou úzkou ,na križovatke doprava…

   • zatial nikto

    Dakujem.
    „citim sa tu cudzo“-ja ti prezradim preco.Si tzv starseed-hladaj vyznam na internete pokial sa este da.Ja som na tom rovnako.
    Tvoje telo je pozemske ale esencia mimozemska.Rozumies anglicky alebo spanielsky?-v tom pripade by som nieco pre teba mal-informaciu ktoru povazujem za dolezitu.
    Pravdu ma aj israismael-mozes byt pokojny ze si so svetom nerozumies pretoze nie si odtial.Dokonca mozes byt na to hrdy.Nie je znakom dusevneho zdravia byt prisposobeny dusevne chorej spolocnosti.
    Peniaze-ten isty nazor-peniaze musia zmiznut a to aj tie digitalne a aj kredity pozicky a ine nastroje zotrocovania,ak sa chceme niekam posunut.

    • Israismael

     Výborne vysvetlene..(zatiaľ nikto, ty už si niekto, pretože tvoja duchovna=mimozemska esencia= duch je prebudený , vieš ze si vedomý a znalý a využil si správne slobodnú vôľu v pozemskom tele na Zemi)…
     Si blízko úplného poznania.. Vo Svetle Pravdy

     • Israismael

      Treba si len ujasniť niektoré veci ,tj poznať stvorenie a obyvateľstvo ,sfér,oblasti od tej božskej až po túto hrubohmotnu Zem …. potom sa to úplne vyjasní aj okolo ,,mimozemšťanov“ ..podotýkam že v hrubohmotnosti v ktorej je aj naša planéta existujú aj paralelne svety (v zjavení Jána sú pomenované …a v jednej paralelnej časti žijú padli anjeli aj so svojím pánom,i keď sú izolavani od ľudí tej časti ..ta svetová časť paralelne s našou sa nazýva Pergamos..my žijeme teraz v časti zvanej Efezus)…..vyššie časti ,či oblasti sú jemnohmotne zeme s jemnejsimi štruktúrami ako naša hrubohmotna zem..po pozemskej smrti sa s nimi zoznámime ,pretože duch putuje ďalej a má doputovat až do duchovnej zemi ,,domov“ do Raja….zatiaľ veľmi málo ľudí doputuje domov,pretože veľmi málo ľudí vyvinuli ducha v pozemskej škole života..

     • zatial nikto

      Dakujem,(i za masaz ega),nie nadarmo som cumel roky na bielu stenu…Hahaha.Pozdravujem.

    • Zatial nikto- rozumiem nemecky,nevadi zvladnem to v anglictine.dakujem.tak ako si pisal o opusteni planety co by muselo sa satat aby raketa mohla opustit tento priestor,nic sa tu nezmeni,pokial tento priestor-planeta ktoru obyvame nenavysi svoju dimenziu.avatar-film bol prikladom o perepojeni bytosti medzi sebou a s priestorom.oni potrebovali chvost-kabel na napojenie na zdroj v tom pripade to bol ten strom a my?podla mna mozeme pouzit dusu ale aj mozok ale meditovanim,yoga a neviem co este v tom to nieje.musi sa nieco udiat.ja som hovoril ,ze prichadza sok,hovoria to uz viaceri aj ked kazdy inou formou ako sa to udeje.dokonca uz tak daleko je aj prof, Stanek.

     • zatial nikto

      Tak si pozri swaruu.org
      Je to jedna polka hovoriaca spanielsky a zijuca v Spanielsku a spolu tuto stranku robi s jednym Spanielom.
      Neviem ci ta stranka zaujme,mna by predtym nezaujala,ale mal som iste stretnutie 3.druhu a potom zaujimavou nahodou som narazil na tuto stranku ktora so stretnutim suvisi.

     • zatial nikto

      Tie clanky tam su v anglictine a spanielcine a mozno v sekcii forum najdes aj nemecky,pripadne polsky

 5. Elon Mosk sa podla mojho nazoru rad priklana len k zaujmom kde su peniaze. Ludske hodnoty moralka, etika , mravnost, slusnost, ochota pomahat slabsim= nula.
  Videli by ste ze niekomu pomohol – chudobnym, dal oznam o vakcinach. Pritom ako to vyzera je to osoba s velkym EGO. Ja, Ja, Ja. Pomaha udrzovat vojny a vrazdenie a je v projekte DARPA . Niekde som cital jeho vyjadrenie o ludoch. Nema zaujem su to hlupaci,

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,nikto tu z vás nemá žiadné morálne zábrany-všetci tu poctivo posluhujete temnote a parazitovaniu,,,,nikto z vás nemá svedomie a ani dušu-všetko sa pominulo,už nemáte nič,ina svoj falošný alibistický názor a svoje hnilé telá,,,,

  • Všetci oligarchovia – aj tí marketingoví ako Bezos a Musk – majú za úlohu koncentrovať peniaze, prostriedky. Na čo – my môžeme len tušiť.

   https://www.msn.com › en-us › news › technology › bezos-goes-after-musk-on-china-but-they-both-have-dealings-there › ar-AAWCw8W
   Bezos goes after Musk on China — but they both have dealings there – MSN
   26. 4. 2022J eff Bezos’s attempts to ding his longtime rival Elon Musk over his Chinese business ties following Musk’s purchase of Twitter backfired when Amazon’s own troubled foray into China got called out….

  • zatial nikto

   Nikto nemoze ziskat take prachy ako on bez spoluprace so systemom a sluzenim satanovi.Preto ma moju nedoveru.
   Tie rady ako to pracovitostou ziskat je podvod

  • zatial nikto

   Ano,pomoze ale do hrobu-prec s parazitom ktroy zije z nasich penazi

  • yep

 6. Čina by sa mohla uz konecne zacat aj cinit a nie len donekonecna blabotat, len to robi … keci keci keci…

 7. O Misi apollo, měsíci,…, Van Allenovy pásy
  jsou zajímavé články na http://channeling.safo.cz/

  stačí vyhledávat slovo Měsíc

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,zaujímavé-sami si nedovidíte na špičku nosa a tu ajhľa nejaké all vesmírne pásy kam ani ďalekohlad nedovidí,,,,pre idiotov je vo volných chvílkach všetko zaujímavé-ako vyplnenie času medzi prácou-hodinovky za peniaze a stravenky,,,,ako koncentrákoch,,,,

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,hlavne,že za mnou čmucháš ako tieň-veď čo sa dá od slabomyselníka očakávať,len ja som krok pred tebou i pred vami-ja viem,že kto je kto,ale vy neviete kto-čo som ja,,,,ľudská rasa je nič-chované pestované ako baterky,ako mravce pre prácu a chovateľ vám pred ňufáky sype pokrm a hnoj v pozlátku,,,,vy nedokážete myslieť a uvažovať,vy sa len takto tvárite,lebo narážate na neviditeľné betónové múry vo svojích hlavách,,,,na ľudstve je dobré len to,že občas niekoho stretnete,kto nieje na tom až tak zle,hoci aj ten za veľa nestojí,ľudstvo je opotrebovateľný materiál a je ľahko nahraditeľný a jeho určenie je iba pre potreby elít,,,,politici i mnohé významné osobnosti poznajú tajomstvá a časť pravdy-len sa boja o tom verejne hovoriť,lebo veľký-veľmi veľký strach,,,,

   • A ty isto žiješ zo vzduchu stĺpa lásky 😉

 8. kvakcína je sloboda
 9. kvakcína je sloboda

  prečo nemôže nikto pristáť na mesiaci a prečo sa nikto nedostane na ďalšie vesmírne telesá:
  https://www.youtube.com/channel/UCN0p9kL7SLlYD5HnFUy-9XA/videos

 10. Človek, ktorý si vytyčuje za cieľ stále väčšie obohacovanie sa, spúšťa mechanizmus sebazničenia. A neobmedzené hromadenie je – vždy systém. Práve ten zabíja ľudí a zabíja v nich všetko ľudské. Tento systém je nemilosrdný voči všetkým jeho účastníkom, pretože jeho cieľom nie je tvoriť, ale vstrebávať. Vstrebávaním a pohlcovaním – ničiť. Ničiť všetko. Človeka, prírodu, všetko viditeľné a hmatateľné.
  Človeka to zabíja nenápadne, nadmerným množstvom peňazí alebo ich nedostatkom. A nedostatok peňazí, je schopný v nezrelej podstate človeka – vyvolať skľúčenosť, ktorá ničí dušu. Takáto duša sa dá ľahko ovládať tým, že nemôže rásť. Myšlienky sú hmotné. A byť posadnutý neutíchajúcou túžbou – kúpiť si nový telefón, auto, byt, pozemky, dom, stále novšie veci – nie preto, aby človek pomocou nich niečo dosiahol, ale jednoducho – tou kúpou potešil svoje Ego.
  A tak začneš vyživovať „temných“, aby ťa ovládli. Najprv ti dá ochutnať sladké ovocie nového a potom ti ho nedodá. Všetko je to jednoduché. Akonáhle ťa nakazí túžbou spotreby, dosiahne jej nedostatkom aj tvoju skľúčenosť. A za tú ťa bude držať pevne na reťazi.
  Protilátka voči tomu je len jedna a je veľmi prostá. Nespustiť sa do systému „temných“ a nekŕmiť ich svojou túžbou – neúmernej spotreby!
  Zlatá stredná cesta je dôležitá, keď Človek, cítiaci harmóniu okolo seba, je vedený Zdravým rozumom a Primeranou dostatočnosťou. To znamená – žiť (alebo sa o to aspoň pokúšať) v súlade so zákonmi Vesmíru.

 11. …vďaka za kopec zaujím.príspevkov…áno Maroš, ten pád zhora vyzerá ako kamufláž… a tie reklamy sú ozaj ,,podarené reklamy“..ZATIAĽ NIKTO či vlastne niekto?…je možné, že vypínanie intern.má súvis s tým , aby sa ľudia ,,nezobúdzali“…je pravda Vladimír, že ako celok sme tu na Zemi vo veľa veciach ešte nedospeli…aj ja si myslím Israismael, že medzi jemnohm.a hrubohm.svetom sú urč.pásy, alebo dáka ,,hranica“…

  • Israismael

   Alenka …Medzi všetkými časťami,ktoré sa odlišujú hmotným alebo bytostným alebo duchovným a konečne aj božským sú tzv ochranné pásy ..nik nemôže prejsť zo sféry do sféry pokiaľ neobstojí požiadavkám tej ktorej časti ,lebo môže len do takej ktoré mu dovolí vedomie a vyvinutý duch..príklad: keď by prešiel človek ako vyvinutý duch vyššie než je jeho schopnosť čiže do Raja duchovnej ríše a teda on by chcel vojsť do božskej oblasti tak ho ten pás ochrany nevpustí ,lebo keby prešiel tak strati v okamihu vedomie a prestane existovať ,nemôže zniesť totiž vyšší tlak inej sféry a by zhorel..preto sú tie ochranné pásy medzi sférami.

   • Israismael

    A človek nikdy nevstúpi do božského lebo to je oblasť kam duch nepatrí ,teda ani duch človeka ..božské je bozske a duchovné je duchovné ..to je obrovský rozdiel..my máme len malú čiastočku z božského ,ľudia sa však často považujú dobre že nie za bozskych..to je len neznalosť …preto všetko je v tej knihe Vo svetle Pravdy od abdrushina (v preklade syna svetla),ktorý bol zároveň aj Duch Pravdy zvestovany Ježišom tesne pred jeho ukrižovaním..jeho výrok znel: ,, a keď príde On Duch Pravdy na konci čias uvedie Vás do všetkej Pravdy …Temno ako vždy zapracovalo aby nebol spoznany ale mnoho ľudí sa k tomu dielu dostalo … chvala Bohu… A vieš že je to kniha súdu na ktorej sa triedi ľudstvo na konci tohto sveta …myslím alenka že to máš ozrejmene

 12. …ozaj krásny príspevok ajša, tlieskam…no nie všetci sa ,,ženú za nov.vecami“, sú v tomto systéme hlavne pre to, aby si nadobudli svoje bývanie, úplne jednodnoduché…súhlasím, Zlatá stred.cesta je dôležitá a samozrejme treba žiť čo najviac v súlade so zákonmi vesmíru…

Pridajte komentár

*