Cysta v prsníku – Čo nám telo napovedá?


Print Friendly, PDF & Email

Motto:

Chápte cystu ako výzvu tela na očistu

V marci 2009 mi ako 25 ročnej zistili cystu v ľavom prsníku. Lekárka ma pre istotu poslala na vyšetrenie ultrazvukom, ale ubezpečila ma, že to nebude nič vážne, vraj to dnešné dievčatá majú bežne.

Čo to bolo? Adematoidný fibróm, alebo kalcifikácia v rozmeroch 0,7mm {1}

Bolo mi povedané, že je to maličké a nič sa s tým nedá robiť. Aj tak by to nikto nechcel operovať maximálne len monitorovať, ale ani na tom ako často sa nevedeli lekári dohodnúť. Jeden mi povedal každých 6 mesiacov a druhý, že stačí raz za rok. Až by to časom vyrástlo cez 1,5mm tak to vyoperujú.

Moment, to je jediný spôsob ako to liečiť?

Je možné, že sa to časom alebo pod nejakým vplyvom môže samo rozpustiť. Stáva sa to, ale je to veľmi nepravdepodobné. To mi povedala lekárka.

Mám nádej, povedala som si. Musím prísť na to ako to rozpustiť, alebo aspoň nedovolím aby to rástlo, v žiadnom prípade nedovolím aby ma operovali. A nepripustím si, že tam niečo mám. Pozitívne myslenie – to je veľmi dôležité.

Mala som šťastie, že už v tej dobe som vedela o alternatívnych spôsoboch liečby, tak prišlo na rad aby som to vyskúšala na vlastnej koži. Neviem ako by som zvládala predstavu, že mám niečo na prsníku a nič iné mi neostáva len čakať (spoliehať sa na lekárov), až to vyrastie do požadovaných rozmerov alebo nedajbože sa to zmení na niečo zhubné.

Bolo mi poradené zbaviť sa amalgámových zubných výplní a to čo najskôr. Mala som ich 12! Tak som ich začala postupne vymieňať od apríla do decembra  2009.

Medzitým som samozrejme brala doplnky a to tráviace enzýmy, silne probiotiká a drevené uhlie. Každé ráno som jedla za hrsť orechov a tiež aj mixovane ľanové semienka deň vopred namočené vo vode. Začala som pociťovať veľké zmeny v mojom organizme, trávenie sa akoby zázrakom upravilo. Dávala som veľký pozor na to čo jem, a pila som ovocné ale aj zeleninové šťavy.

Prešiel rok a šla som na ďalšiu prehliadku. Výsledky neboli podľa očakávania, čo som aj tušila lebo som si ešte cystu dokázala nahmatať. Dôležité však bolo, že sa to nezväčšilo. Veď, keď sa to tak vezme, tá cysta sa tam nevytvorila zo dňa na deň a aj na jej odbúranie potrebuje taký istý čas ako na jej vytvorenie.

Rozhodla som sa kontaktovať Damiána, ktorý mi poradil Lugol, vitamín C, B-50 complex, marhuľové jadierka a iné. V júli 2010 aj kvôli môjmu zhoršenému stavu pleti (akné) som sa rozhodla na prísnu metabolickú liečbu doplnkami medzi ktorými boli Lugol, Psylium, Zinok, Vit. B-50, Digestizyme, Flax seed oil, Orac omega, Betain, Betasec, Alpha lipoic acid, Vit C, Draslík, silné probiotiká a zelena zmes {2}.

Prírodná liečba osteoartritídy

Úplne som vylúčila mäso, obmedzila konzumáciu výrobkov z bielej múky a už niekedy od septembra 2010 si cystu nedokážem nahmatať.

Teraz prešiel pol rok od kedy som na liečbe doplnkami. Niektoré som počas tejto doby vylúčila, alebo aj doplnila novými ako napr. Premtis, L-Glutamín, Primrose oil, Meď, Saw Palmento.

Pijem hlavne destilovanú vodu. Stav pleti sa už konečne zlepšuje. Pomaly vyradzujem doplnky a chystám sa spraviť kúru s pomocou MMS. Uvidíme čo bude ďalej, samozrejme nevzdávam sa a pevne verím, že tú cystu už nemám, keďže si ju nedokážem nahmatať.

Chcem týmto odkázať všetkým ženám, dievčatám nech sa neboja ak im bude v jeden nádherný deň, tak ako aj mne, diagnostikovaný fibróm (hrčka, cysta, nádor) na prsníku. Nie je to koniec sveta, ale je to výzva, že s telom treba niečo robiť, lebo nie je v poriadku. Netreba sa nečinne prizerať a čakať, až to narastie a “vyrežú to von” . To nie je liečba, to je len odstránenie príznakov. Bojujte a hľadajte, vždy je riešenie.

Ďakujem všetkým, ktorý mi pomohli, poradili či podporili v tomto mojom boji.

Zuzana S.

—————————————————-

Poznámka

Podrobný zoznam doplnkov vhodných na detoxikáciu tela pri cystách, vrátane odkazov na obchody, kde sa dajú zohnať, nájdete v článku Odporúčané kvalitné a silné doplnky výživy.

Vysvetlivky a zdroje

{1}
Kalcifikácia – nahromadenie anorganického vápnika a iných minerálov v tele – kliknite na
ZDROJ
{2}
Všetky doplnky sú dostupné tu:
http://www.thevitaminservice.com/
http://www.vitalminerals.org/
http://www.hollandandbarrett.com/

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Mozete si ich zabezpecit sami alebo prostrednictvom Kampane.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dojcinovicova Valeria

  Dakujem za Vase clanky,ktore denne sledujem a posielam dalej.

 2. Slávka S.

  Pani, ktorá písala tento príspevok, očividne nemala dostatočne lekárom vysvetlený svoj nález na prsníku. Pravdepodobne sa jednalo o fibroadenóm, ktorý je nezhubný, liečiť ho netreba, operuje sa, len ak robí žene ťažkosti-je veľký. Kontroly stačia v rámci preventívnej prehliadky. Časom môže zmiznúť aj sám, rovnako ako cysta.
  Veľmi dobré informácie o hrčkách v prsníku a samovyšetrení sú tu:
  https://skovajsova.cz/_files/200000240-094e50a44b/Resim_svou_bulku.pdf
  o nezhubných na str. 5 a 10.

Pridajte komentár

*