Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Byť zelený váš môže vyjsť draho: Majiteľa elektromobilu z Ohia stála oprava blatníka 42 000 dolárov


Print Friendly, PDF & Email

Byť zelený váš môže vyjsť draho: Majiteľa elektromobilu z Ohia stála oprava blatníka 42 000 dolárov

(Arsenio Toledo, Natural News) Muž z Ohia, ktorý vlastní plne elektrický pick-up Rivian R1T, nedávno zaplatil 42 000 dolárov za opravu svojho vozidla kvôli ohnutému blatníku.

Obeťou tohto masívneho účtu za opravu je Chris Apfelstadt, krajinný architekt z Columbusu, v americkom štáte Ohio. Celý incident opísal vo svojom príspevku vo facebookovej skupine „Rivian Electric Vehicles Discussion“ pre fanúšikov elektromobilov od spoločnosti Rivian’s EVs.

(Súvisiace: Majitelia elektrických vozidiel sa sťažujú na „logistickú nočnú moru“ spôsobenú nedostatkom nabíjacích staníc.)

Podľa Apfelstadta bol začiatkom februára jeho R1T zozadu narazený pri „relatívne nízkej rýchlosti“ – dostatočne nízkej na to, aby sa v jeho vozidle nespustili žiadne airbagy ani alarmy, ale zjavne dostatočne rýchlej na to, aby spôsobila značné škody.

Obrázky incidentu, ktoré zdieľal na sociálnych sieťach, ukazujú, že nehoda spôsobila len malé poškodenie zadného nárazníka jeho pickupu – hoci poškodenie kapoty a predného nárazníka sedanu, ktorý nabúral Apfelstadtovo auto, vyzerá výraznejšie.

Apfelstadt nakoniec čakal viac ako dva mesiace, kým mohli byť konečne vykonané opravy na jeho vozidle. Poisťovňa vodiča, ktorý do neho zozadu narazil, vyhodnotila, že škoda na Apfelstadtovom vozidle bude stáť 1 600 dolárov a vypísala mu šek na túto sumu. Neskôr však zistil, že na opravu vlastného auta minie oveľa viac.

Aby si nechal opraviť svoje R1T, Apfelstadt kontaktoval výrobcu auta Rivian, ktorý mu povedal, aby šiel do jednej z troch certifikovaných karosární v Ohiu pre ich vozidlá.

Karosáreň, do ktorej Apfelstadt išiel, bola ohľadom celého procesu opravy údajne veľmi dôkladná a pedantná, pričom každý krok dokumentovala fotografiami.

Z nejakého dôvodu však popri tom rozobrali väčšinu zadnej časti auta, vrátane zadného okna. Táto dodatočná práca na jeho R1T nakoniec stála Apfelstadta viac ako 42 000 dolárov. Našťastie pre neho, poistenie vodiča, ktorý uvedenú nehodu zavinil, pokrylo celý účet za opravu.

„Odviedli neuveriteľnú prácu a môj R1T vyzerá rovnako dobre ako v deň, keď bol nový,“ povedal Apfelstadt.

„Počul som, že spoločnosť Rivian urobila určité ústupky v opraviteľnosti, aby určitým spôsobom zachovala estetiku. Viem len, že toto je veľmi drahé vozidlo na opravu!“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Nákladné opravy odrádzajú ľudí od elektromobilov

Mnohí z komentujúcich v skupine sa pýtali, prečo účet za opravu stál viac ako 42 000 dolárov a naznačovali, že sa za tým môže skrývať niečo nekalé.

„Ide o 100-percentný poistný podvod tou autorizovanou opravovňou,“ komentovala jedna osoba.

„Je zrejmé, že využívajú skutočnosť, že ide o mimoriadne novú platformu, na ospravedlnenie obrovských nákladov. Ak odmontovanie a namontovanie dielcov netrvá 300 hodín, tak na také vysoké náklady nie je žiaden dôvod. Oprava za 42 000 dolárov je úplný nezmysel! Videl som, ako Lamborghini malo celé zadné karbónové časti opravené a prelakované za menej peňazí.“

„Kupujeme elektrické autá z dôvodov trvalej udržateľnosti,“ povedal Matthew Avery z Thatcham Research, spoločnosti zaoberajúcej sa skúmaním rizík v oblasti automobilov. „Elektrický automobil však nie je veľmi udržateľný, ak musíte po menšej kolízii vyhodiť celú batériu.“

V e-maile pre portál Just The News Apfelstadt uviedol, že si elektromobil Rivian nekúpil „zo žiadnych politických alebo ekologických motívov, ale len preto, že sa mu páčila značka a vzhľad pickupu“.

Poukázal však na to, že potenciálni majitelia elektrických áut „by si ich nemali kupovať, ak si nemôžu dovoliť náklady na opravu, čo platí aj pre klasické autá so spaľovacími motormi“.

To ilustruje širšiu obavu, že elektrické vozidlá, napriek tomu, že sú propagované ako údajne priateľskejšie pre ľudí s menším rozpočtom, by mohli majiteľov prekvapiť bolestivými skrytými nákladmi.

Viac o nedostatkoch elektrických vozidiel sa dozviete na stránke FlyingCars.news.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Čtyři poslanci Evropského parlamentu a za covidu umlčovaní prestižní lékaři na tiskové konferenci 4. května 2023.

  Krátce shrnuli hlavní body 3. Mezinárodního covid summitu, který se konal předchozího dne v Evropském parlamentu. V úvodu hovoří dr. Malone

  https://rumble.com/v2nf57k-3.-mezinrodn-covid-summit-v-evropskm-parlamentu-tiskov-konference.html

 2. mariankosmac

  Na starých normálnych autách sa blatník dal proste vymeniť, bez toho aby sa muselo rozoberať celé auto. Zdá sa že tieto moderné elektromobily sú myslené ako jednorazovka pre zbohatlíkov, ktorá má slúžiť pár rôčkov a keď sa to posere má sa to hodiť do šrotu a kúpiť si nové – toto nemá nič s ekológiou! Podobne ako vyrábajú smartfóny so zabudovanými batériami – keby chceli byť ekologický tak by ich vyrábali tak, aby ste si po skončení životnosti mohli baterku jednoducho vymeniť a nemuseli meniť celý smartfón.

  • No ja myslím, že je možné, že ak by elity dosiahli svojho plánu depopulácie a ďalších hovadin tak by jednoducho zbalili celé elektrodivadlo – elektrofašizmus a hodili by ho do koša ako účelovú oblbovačku, ktorú spustili na prechodnú dobu než nás oberú o všetko a zlikvidujú. Tie nebezpečné, nedostupné a „ekologické“ vozy a zariadenia sú len pre nás a nie pre tých nahore.
   Dnes som videl pri ceste z nášho mesta billboard a na ňom nápis (už si ho nepamätám presne) a stálo tam niečo ako „s rozumom proti spaľovacím motorom“.
   Bol na ňom aj nejaký týpek a ja hneď reku chlapče, tebe ebe! Takým čo sa vytvorili ten bilboard by som dal akurát tak „auto“ Freda Flinstona.

  • Není to jen o autech .Na novém šicím stroji si bez opraváře nevyměním ani žárovku -neumím rozebrat kryt a celkově jsem s ní není spokojena .Tak jsem se vrátila k staré dobré Veritaske z bývalé NDR kde si udělám základní údržbu sama stačí šroubovák a olej. Zvládne přešít i několik vrstev pevnější látky co ten nový stroj nepřešije.

  • Objektívne

   Z toho, aké sú zahájené procesy na celom svete nedáva nič zmysel, teda pokiaľ nezačnete uvažovať v intenciách toho, že čas vyhradený pre súčasnú civilizáciu sa blíži ku koncu. Potom dáva zmysel aj to, že v amerike chcú presídliť 66 milónov ľudí do 11-tich megamiest a ostatných 250 milónov ponechajú osudu. Len tieto mestá budú mať zabezpečenú dodávku energíí, stravy a iných najnutnejších životných potrieb. Niekto tomu procesu hovorí vyľudňovanie, zbytoční jedlíci a tak pod.

 3. Magdalena

  Jedna ze zednářských lóží u nás. Spolu je jich v Československu 33 .
  https://www.luvs.cz/

 4. Magdalena
 5. Ako sa hovorí, nič nie je náhoda čo sa v globálnych procesoch deje a všetko krásne do seba zapadá, len treba nájsť kľúč a spôsob prepojenia a puzzle sa krásne zložia…
  https://cz24.news/dominique-guillet-homo-chimericus-chitinizacia-prostrednictvom-stravy-zalozenej-na-hmyze-v-sucinnosti-s-grafenizaciou-potravin-a-liekov-vytvara-novy-chimericky-a-prepojeny-ludsky-organizmus/

  • Šelak čoraz častejší v potravinách!

   „Šelak je polyesterová pryskyřice, získávaná z pryskyřičného výměšku hmyzu Laccifer (Lachardia) lacca Kerr (čeledi Coccidae). Pro bělení se šelak rozpustí ve vodném roztoku uhličitanu sodného a vlastní bělení se provádí roztokem chlornanu sodného, po kterém následuje vysrážení vyběleného šelaku zředěnou kyselinou sírovou a sušení vzniklého produktu. Šelak zbavený vosku se připravuje dalším zpracováním, při kterém jsou přítomné vosky odstraňovány filtrací. Vyrábí se převážně v Indii.“
   https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E904
   https://www.britannica.com/animal/scale-insect

   U nás máme niečo podobné – puklica slivková.
   https://eshop.ekoclovek.sk/puklice/

 6. …ďakujem za infor. ….

 7. V Bělorusku frčí jiná omezení . Důvodem je ochrana lesů před lidmi , teda vlastně před požárem.
  Zákazy návštěv lesů byly zavedeny v 21 regionech Běloruska, omezení platí v dalších 96 regionech
  V 21 regionech Běloruska byly zavedeny zákazy návštěv lesů a omezení platí v dalších 96 regionech. Takové informace obsahuje interaktivní mapa ministerstva lesního hospodářství od poledne 14. května.
  Blíží se dovolené a je to upozornění pro všechny v Bělorusku co si chtějí jít na pár dní odpočinout do lona přírody, lesů a hájů . Ať zapomenou, jen do místního přecpaného parku a pak hned domů.
  Zdroj : https://www.sb.by/articles/v-21-rayone-belarusi-vvedeny-zaprety-na-poseshchenie-lesov-eshche-v-96-rayonakh-deystvuyut-ograniche.html
  Mimo jiné tam frčí přípravy na digitální měnu. Kdo si myslí že Bělorusko je jiné , lepší.
  https://www.sb.by/articles/tsifrovoe-budushchee-rublya.html

  • Soviety nespia! 100 rokov zakorenený boľševizmus!
   Samotná vojna na Ukrajine slúži na odvedenie pozornosti od urputného boja židákov o moc v Kremli! Toto si už vyskúšali vpádom ZSSR do Afganistanu! Prigožina chcú zlikvidovať, pretože zaostáva v popularite za Putinom len o 3%. A Prigožin ich nazval kurvy špinavé!

   Opakuje sa niečo, čo je dobre zdokumentované ešte starou dobrou ČTV v 4-dielnom seriáli Vysoké hry ruskej mafie – z konca 90. rokov. Tieto veci vysvetľujú súčasný stav v Kremli. No lebo chazarský zločinecký potenciál v Rusku!
   https://www.mojevideo.sk/video/1a21a/vysoke_hry_ruskej_mafie_cast1_(dokument).html
   ————————————-
   My si len vyberáme, čo je nám „kultúrne“ bližšie – či jarmo amerického žida, alebo jarmo ruského žida.
   „Ktoré je lepšie čalúnené“ – asi tak!

   • Vládci na vrchu pyramídy potřebují lidi rozdělit do dvou táborů a nasměřovat je proti sobě aby si náhodou ovce nevšimli že mají společného nepřítele u těch slovních a jiných přestřelkách mezi sebou .Mně je to jasný stačí vzlétnout a podívat se na to z vrchu . Za stejným účelem je tady mnoho politických stran. Každý VOLič se přilepí na jednu z nich ale nepřizná si že už poněkolikáté se mu snížila životní úroveň ať volil Havla nebo Pavla. Místo toho aby se na všechny ty volby a strany už konečně vy..ral tak bude toho svého zvoleného kreténa ještě obhajovat veřejně protože to bylo menší zlo .Ano,vypíchnuté oko je menší zlo než uříznutá noha.

 8. Slavo Kalma

  Zlaté BMW – Bacelite Motor Wágen, čiže Trabant…. či?

Pridajte komentár

*