Dolár umiera, dominovať bude rubeľ. Meny kryté komoditami nahradia meny nekryté ničím


Print Friendly, PDF & Email

Dolár umiera, dominovať bude rubeľ. Meny kryté komoditami nahradia meny nekryté ničím

(Mike Adams, Natural News) Ako vlasteneckého Američana ma trápi písanie tohto druhu článku.

Avšak na rozdiel od Demokratov a ich rozprávok o rodovej identite predstierajúcej, že biológia nie je skutočná, sa jednoducho nemôžem rozhodnúť zmeniť ekonomické zákony a povedať vám niečo, čo nie je pravda.

A pravdou je, že na základe vecí, ktoré sa práve teraz dali do pohybu, americký dolár klesá na nulu. Na druhej strane, ruský rubeľ sa začína ukazovať ako dominantná svetová mena krytá komoditami. To prinesie Rusku konkurencieschopnosť a dlhodobú ekonomickú silu.

Iný racionálny záver neexistuje. Každý, kto je čestný a rozumie financiám, by dospel k rovnakému záveru.

Pozrite sa, Spojené štáty americké (a s nimi Európa ako ich dvojča) sú teraz charakterizované dekadentnou, kolabujúcou kultúrou, šialenými úrovňami tlačenia peňazí a šokujúcou mierou inflácie, ktorá povedie k potravinovým nepokojom už pred koncom roka 2022.

Môžeme tiež očakávať prídely pohonných hmôt, reguláciu cien, prídely potravín a podobné akcie, ktoré zaváňajú ekonomickým autoritárstvom.

(Spojené štáty sa teraz vyznačujú extrémnou cenzúrou, politickými väzňami a zdegradovaným súdnym systémom, ktorý oslobodzuje vrahov, ak zavraždili konzervatívcov alebo Trumpových priaznivcov.)

Dolár nie je podporovaný ničím iným ako kolabujúcou spoločnosťou šialencov a skutočných idiotov – stačí sa pozrieť na Joea Bidena, Kamalu Harrisovú a nového kandidáta SCOTUS (Najvyšší súd USA) Jacksona. Ide o doslova scény ako zo známeho filmu „Idiokracia“.

Na druhej strane mame ruský rubeľ, ktorý je dnes krytý uhľovodíkmi. Je to preto, lebo Rusko začalo požadovať za predaj zemného plynu od väčšiny krajín (hlavne tých, ktoré sú na zozname „nepriateľských krajín) platby v rubľoch.

Kolabujúci petrodolár nahradí uhľovodíkový rubeľ

Éra takzvaného petrodolára rýchlo ustupuje ére uhľovodíkového rubľa. Áno, uhľovodíkový rubeľ. To je rubeľ podporovaný uhľovodíkmi v zemnom plyne a rope.

Tieto uhľovodíky poháňajú nielen európske mestá a priemyselné odvetvia, ale používajú sa aj na výrobu hnojív na báze dusíka, ktoré doslova živia približne polovicu svetovej populácie.

Každý národ na Zemi potrebuje uhľovodíky. Ak ich nedostanete, vaša ekonomika skolabuje a vaši ľudia budú hladovať.

Zbohom vysoký krvný tlak

Na druhej strane, za americkým dolárom nie je nič iné ako idiotizmus a neschopnosť. USA sú v takých hrozných finančných problémoch, že americká centrálna banka práve ukradla asi 300 miliárd dolárov z ruských „rezerv“, čím v podstate zbankrotovala, nakoľko centrálna banka nevyplatila svoj dlh cudziemu štátu.

Áno, centrálna banka Spojených štátov amerických (FED) práve zbankrotovala.

Rusko medzitým leží na 30% svetových prírodných zdrojoch. Tieto zdroje zahŕňajú zemný plyn, ropu, nerasty a spoľahlivé dodávky potravinárskych plodín. Rusko vlastní viac prírodných zdrojov ako ktorýkoľvek iný národ na svete, vrátane Číny a USA.

Mnohé svetové meny sa čoskoro zrútia

Ničím nekryté meny sveta sa čoskoro zrútia na nulu. Toto sa už dalo do pohybu. Nedá sa to zastaviť.

Vláda Kalifornie už počíta s tým, že rozdá podporné balíčky peňazí, aby pomohla ľuďom zaplatiť za rastúce ceny benzínu a nafty. V skutočnosti ide len o vytlačenie ďalších peňazí na pokrytie nákladov inflácie, ktorú spôsobilo práve bezbrehé tlačenie veľkého množstva peňazí. Čiže ide o začarovaný kruh.

Takéto správanie vlád rýchlo prejde do hyperinflácie. Je veľmi pravdepodobné, že americký dolár do konca roka 2023 bude strácať rádovo okolo 10% mesačne. Mesačne, nie ročne!

Do konca roka 2024 by sa USA mohli nachádzať vo venezuelskej hyperinflačnej oblasti. Ak americký dolár prežije do roku 2027 bez totálneho kolapsu, bude to len zázrak.

Rusko šikovne naviazalo svoju menu na uhľovodíky. A keďže existuje celosvetový dopyt po uhľovodíkoch, ruský rubeľ bude mať dopyt vždy. Ničím nekrytý americký budú všetci vypredávať, spolu s dlhom americkej štátnej pokladnice, keďže všetok dlh štátnej pokladnice je založený na samotnom dolári, ktorý kolabuje.

Konečným výsledkom bude pre väčšinu Američanov (a pravdepodobne aj Európanov) extrémna chudoba, ktorá privedie USA (a celý Západ) do občianskych nepokojov, chaosu a extrémnych politických otrasov.

Viac informácii o tejto téme si môžete vypočuť v 19-minútovom podcaste (v angličtine) na stránke Brighteon.com.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miroslav Čižmár

  Neviem či je dobrý nápad naviazať menu na uhľovodíky. Motor prírody sa poháňa implóziou, nie explóziou. Spaľovanie uhľovodíkov len na pohon strojov je plytvanie pitnou vodou. Západné korporácie vlastnia patenty na technológie voľnej energie. https://m.youtube.com/watch?v=AZx4dzcbo3s&t=49s

  • Miroslav Čižmár

   Vyzerá to na nové rozdelenie sveta. Západ bude používať energiu implózie, a východ energiu explózie. Oba svety budú nezávislé jeden od druhého, hoci jeden bez druhého nemôže fungovať.

   • Miroslav Čižmár

    Predstavme si, že by západné korporácie uvoľnili patenty na voľnú energiu. Ruské uhľovodíky by boli na západe bezcenné, a západné technológie by boli na východe nedostupné. Svet by bol rozdelený na dve polovice.

    • Ander Kixa

     Už prestaňte s tým delením. Rusko a „západ“ sú 2 hlavy toho istého draka.

    • Galaxia andromeda

     Vy zabudate na afriku a blizky vychod tak pridu sem nebude zapad a vychod ale vychod a islamsky západ.Rim padne a do 10 rokov je po civilizacii ako ju pozname.

     • Ander Kixa

      Nezabúdam. Hlavy sú len dve a mozog jeden.

     • Allah akbar,bude znit po celom Rime

     • Miroslav Čižmár

      Islamizácia nie je cieľ, ale prostriedok na vytvorenie chaosu. Islam je v podstate poriadok, aj kresťanstvo je poriadok. Keď ich zmiešame, vznikne chaos.

    • Patrik Vulpis

     To máte na mysli Teslově objavy ? Alebo niečo iné ?

     • Miroslav Čižmár

      Myslím objavy Viktora Schaubergera. Ten človek chápal prírodu.

  • Miroslav,a ako by zidaci okradali ludi,keby ta energia bola zadarmo????????????????

   • Energiu zadarmo má účtovnú hodnotu a z nej by zdanili 20 % DPH, 100 % spotrebná deň, 30 % na pomoc Ukrajine.

 2. Jaroslav Vladimirovic

  Kdyby CCCP nezasahly PolaCi 2.
  svetove ukrajinci a dalsi vcetne Zidovstva by jiz neexistovalo byli by fasisty vyhubeni
  A asi budou ale jinak covid vakcinace HLADOMOR mixovanim migracema ⁰depopulacema stale nedokazo.
  Proc rusko si nemuze TAKE vyzkouset styl USA podobny Hirasima Nagasaky vlastne jiz na konci valky
  Bohuzel to stale nedochazi Zapad mini znicit veskerou civilizaci veskerymi prtostrrdky nevhspete. Jedine zpiton je zachrana kdo vas tak zblbl .. Svobodna Eu. ,NATO

  Tragedie sl najivnich vrazdeni jako posledni zachrana krvavem imperialismu Satanistu

  RUSKO MA superxbrsne ,,,na specialty,,, pohon NUKLRARNI RAKety 2.5 km za sec neni ovhrsny

  Nici se Ruskou armadou ve velkem polni centra vyvoje yroby ZHN USA NATO na ukrajine
  BIDEN
  OVCI LXOU PODVADI.
  TRUMP S PUYINEM V CELE A ZAFNY COVID VAKCINY VALECMY KONFLIKT

  Zelenskyyi jsou spanelsti satanisti kchazari vcetne Sosovych bandiytu

  • TVL… bláboly a pravopis, že až bolí oči.
   Atomovku si nechte vyzkoušet na dvorku, aspoň na vlastní život poznáte, co jsou rusi za svině.

 3. Jaroslav Vladimirovic

  Vse jiz bylo tak blizko k neuveritelne kvalitni lidske civilizace.
  Skoda tak blizko skoro v NEBI Dopoustime se dobrobolnych sebevrazd na zaklade lzi podvodu manipulace te nejhordi sebranku bsech dob nezachrsnite jiz asi ani sve deti pred terotidty.
  Zedine Rusko ma sanci prezit k nelibosyi vsrvj Sstanisty
  Psalm 91
  youtube.modlidbs Pane boze jenz jsi na Nebesich Aramaic

  Z Z Z Z Z X Z 8x
  SVATY Vladirovici

 4. 1/ „A pravdou je, že na základe vecí, ktoré sa práve teraz dali do pohybu, americký dolár klesá na nulu. Na druhej strane, ruský rubeľ sa začína ukazovať ako dominantná svetová mena krytá komoditami. To prinesie Rusku konkurencieschopnosť a dlhodobú ekonomickú silu.“
  „Rusko šikovne naviazalo svoju menu na uhľovodíky. A keďže existuje celosvetový dopyt po uhľovodíkoch, ruský rubeľ bude mať dopyt vždy. Ničím nekrytý americký budú všetci vypredávať, spolu s dlhom americkej štátnej pokladnice, keďže všetok dlh štátnej pokladnice je založený na samotnom dolári, ktorý kolabuje.“ = zjavné nepochopenie toho, čo sa deje!

  Pretože všetko je chápané z pohľadu „amerického sna“ – že stačí NAJPRV!!! zarobiť – získať prachy – aby človek získal hodnotu /trhovú-marketingovú KOMODITU! Posraný americký spôsob života, so svojími otrokmi alebo lúpežníkmi, so svojimi „slobodami“ /v súkromných väzniciach – čo je spôsob podnikania typický pre USA, je zavretý 1 z 300 Američanov, v Európe je na tom najhoršie Lotyšsko 1 z 1026, čo je 3 ku 1/ – čo odzrkadluje mentálne nastavenie – hypnózu „hodnotou“ peňazí – MONEY FOR FIRST! = kupujte si – získavajte NÁŠ /= FED/ dolár – dolár ako najexkluzívnejší tovar! Dolár ako čertové obrázky – kam sa hrabú na dolár karty! Celú spoločnosť ovládli kaukliari, iluzionisti, podvodníci – organizovaní dosvetovej mafie! A Mike Adams tu skomiera a poľudšťuje tento satanodolár – čierno dolár – petrodolár – „Dolár umiera!“ – FUCK You Mike Adams! Pretože USA „vlastenec“ nemá problém niekomu vykopnúť dvere a olúpiť ho len preto, aby získal tie zasraté „lowe“ – a tento spôsob uvažovania sa stal odporný svetu pripozorovaní, ako USA nemajú problém ulúpiť si čo potrebujú hocikde vo svete a ten zasratý americký „vlastenec“ je hrdý na to, že môže skapať na bojišti ako legalizovaný vrah ľudí v krajine, v ktorej sa bossovia rozhodli ulúpiť nerastné bohatstvo, aby ho mohli predať svojím otrokom „vlastencom“, ktorí z neho doma niečo vyrobia – benzín do SUV – aby každá ďalšia generácia USA „vlastencov“ bola ochotná ísť lúpiť do sveta znovu!

  Húni lúpili – ale sa aspoň nenazývali vlastencami! A teraz si predstav, že Attila – ktorý rozdeľoval korisť cez svojich veliteľov – im bude predávať napr. ulúpené cennosti a zlato – cez nejakého žida! Húni s nikým NEOBCHODOVALI! Hún si buď zobral, alebo vyrobil! Najviac zlata Húni spotrebovali na výrobu svojich ozdôb /detto Skýti/ – ozdôb pre seba, kone, zbrane! Boli prípady, že sa niektorí náčelníci rozhodli opusťiť húnsky zväz aj so svojím kmeňovým podielom zlata – čo Attila trestal nie ako krádež, ale ako dezerciu! Dolapení skončili extra sofistikovane napchnutí na kôl, aby zomierali niekoľko dní. A zlato si opäť rozdelili.

  Americký „vlastenec“ lúpi tisíce kilometrov od svojej vlasti, aby mu potom žid predal ten mizerný podiel na koristi Plnú nádrž SUV. Akoby Attilov „žid“ predával Húnovi seno pre jeho koňa!

  2/ „Ako vlasteneckého Američana ma trápi písanie tohto druhu článku.
  Avšak na rozdiel od Demokratov a ich rozprávok o rodovej identite predstierajúcej, že biológia nie je skutočná, sa jednoducho nemôžem rozhodnúť zmeniť ekonomické zákony a povedať vám niečo, čo nie je pravda.“
  REPLAY: “ sa jednoducho nemôžem rozhodnúť zmeniť ekonomické zákony“

  Mike Adams zjavne a „pochopiteľne“ nechápe, že NIEKTO SA ROZHODOL zmeniť „ekonomické zákony“ DEĽBY KORISTI! Stačilo! Ten niekto nebude kupovať od žida jeho „peniaze“ – aby mohol získať to, čo potrebuje – ak mu to navyše ešte aj V JEHO /nielen ruskej/ VLASTI patrí! Čo má doma!
  He – ukradnúť Ukrajincovi jeho vlastnoručne vyrobený chlieb a potom mu ho predať za kúpené židove peniaze!

  „Vyrobíme problém a potom ponúkneme riešenie!“

  Takto mi na vojenčine počas môjho pobytu na ošetrovni zmrdaní mazáci nechali jedným zobáckym idiotom „odborne“ vykradnúť skrinku, a odcudzenú časť – na vtedajšiu dobu pomerne drahého výstroja, mi ponúkali so „zľavou“ na odkúpenie /za stratu bola vtedy basa – a dokáž, že ti to ukradli a kto!/. Dopadlo to tak, že vďaka kamarátom mazákom, ktorí sa v tomto vyznali, som to mal v priebehu dňa POTICHU späť – a zmrdom som odkázal, že nič od nich nepotrebujem – „nech si TO nechajú“, a ten navedený zlodejský idiot potom nemohol nájsť tú svoju výstroj! Ani ju nenašiel! He! Diplomaticky ale operatívne – „ako Rusi“! Potom sme sa bavili my!

  Kto vymyslel – kúpu a predaj peňazí! Ako „ekonomický zá-KON“! Peniaze ako dlh! Úrok! Úžeru! Výpalné! Biedu! Americký vlastenec?!
  Mike Adams – ty nie si americký vlastenec – ty
  si sluha a idiot! A teraz sa chystáš – ako „vlastenec“- pre svojho chazarského židopána ísť olúpiť Rusko – lebo lkrádež predtým vám už nestačí a boli ste prichytení!
  Čo iné vám ostáva – lúpež pod zámienkou – použiť násilie! Každý zločinec si svoj zločin už dopredu pred sebou zdôvodní.

  3/ „Ničím nekrytý americký budú všetci vypredávať, spolu s dlhom americkej štátnej pokladnice, keďže všetok dlh štátnej pokladnice je založený na samotnom dolári, ktorý kolabuje.“

  Otázka – na čom je založený dlh SLOVENSKEJ „štátnej“ pokladnice – a komu ona vlastne patrí? VYTUNELUJE slovenská fašistická JUNTA celé Slovensko nákupom bezcenného dolára – aby mohla nakúpiť USA zbrane – o. i. na vojnu proti Rusku?! Toto je otázka byť či nebyť!
  Ak v tejto situácii toto „vláda“ urobí – TÝMITO ISTÝMI ZBRAŇAMI ICH ZMETIEME Z POVRCHU ZEMSKÉHO!!!

  • Voľná energia je nezmysel. Existuje len premena energie. Ak by existovala voľná energia, existovalo by perpetuum mobile, a potom by sa dal zničiť vesmír. Ten stroj by dokázal vyrobiť toľko tepla že by spálil aj Slnko…
   Čo to znamená “voľná energia”? Len to, že v priestore je rozptýlené NIEČO čo sa dá NEJAKO využiť. A to niečo sa nemíňa? Ak sa to míňa, nie je to voľná energia, ale viazaná na nosič. Takže sme LEN pri premene energie. Tak funguje vesmír. Premieňame energiu viazanú niekde a v nejakej podobe na iný nosič v inej podobe. Magnetické pole Zeme nie je voľná energia – je viazaná na Zem. Vo vesmíre nebude fungovať. Tam môže fungovať iný typ “voľnej” energie…
   Naozaj si myslím, že termín “voľná energia” je nesprávny. Neviem či niekto z vás skúšal reálne vyrobiť nejaký takýto stroj. Ja som sa tomu dosť dlho venoval. Neodýmové magnety, gravitačné stroje… nefungovalo nič.
   Ak niečo bude fungovať s účinnosťou 99%, bude to nejaká HiTec technológia, ktorá sa nedá vyrobiť “na kolene”. A vždy pôjde o premenu, nie o “cucanie ničoho” z okolia…

   • Zle mi to zaradilo, dola to odpoveď na prvý príspevok.
    Inak Maroš, tento druhý je OK, čistý súhlas. Tiež odjakživa tvrdím, že doklad o vý mene tovaru (peniaze) NEMÔŽU byť predmetom obchodovania.
    Keď sa obchodovalo LEN s komoditami, neexistoval doklad o transakcii, vymenil sa chleba za topánky… Alebo ukradol. Doklad o transakcii bol len “v hlave” – strany transakcie o nej vedeli. Peniaze ako sprostredkovatel transakcie je ako “doklad v hlave” – predal som chceba a mám doklad o tom že si za JEHO HODNOTU (hodnotu dokladu) môžem niečo vymeniť. NAČO BY SOM VYMIEŇAL TENTO DOKLAD ZA INÝ DOKLAD? Zid vymyslel, že ho niekomu “predá” za doklad o chlebe + rožku (dlh).
    Takže ak niekto použil Židov “doklad” musel mu vrátiť nielen chcelba, ale aj rožok.
    Ako keby ste niekomu dali sekeru a chceli by ste naspäť sekeru a pílku.
    Peniaze sú dobrá vec, keď slúžia tomu účelu, pre ktorý vznikli – ako doklad o transakcii v istej hodnote.
    Peniaze nemajú úžitkovú hodnotu, len nominálnu (aj keď Escóbar si nimi kúril – ale na kúrenie sú určené iné veci, peniaze majú slabú výhrevnosť).
    To len dokazuje, že nemôžu byť komoditou na predaj. Sú nepoužiteľné na kúrenie, jedenie, obliekanie… presne ako bloček o zaplatení – JE TO LEN DOKLAD!
    Maroš má pravdu aj v ostatných veciach…

    • Miroslav Čižmár

     Nemáš v tom úplnú pravdu. Úrok funguje aj v prírode, inak by nefungovala Eulerova funkcia. Aj úrok je niečo prirodzené, ale prírodu treba správne chápať, až potom ju možno napodobniť a použiť.

    • Ander Kixa

     Keď sa dá predať duša a telo, dajú sa predať aj peniaze. Všetko sa dá predať.
     Úrok je OK. Jediný problém je, že finacie sveta majú v rukách zmrdi. Im plynú všetky zisky z úroku a inflácie.
     Rakúsky maliar im jedným ťahom škrtol túto ich moc a odkedy ho ho porazili tak vám vtľkajú do hláv cez ich médiá a holý úd že on bol ten najväčší psychopat a vrah, nie oni.
     Ich achilovka je pravda.

   • Miroslav Čižmár

    Počasie funguje na báze výmeny tepla a tlaku. Počasie je perpetuum mobile.
    Vesmír funguje na báze vyparovania čiernych a bielych dier, takže áno, vesmír prirodzene zhorí, ale potrvá to nejaký čas.

   • Ten tvoj pohľad na peniaze ako „doklad o transakcii“ jeveľmi trefný a ilustračný – pripojil byso h nemu aj „doklad o prevzatí dlhu“ – narážam na prvé papierové peniaze Rockefellerovcov – potvrdenky anglickou kráľovnou – ako dlžobné úpisydobudúcna. Tým začal prvý krok k nákupu peňazí ako nákupu potvrdenek K BUDÚCEJ TRANSAKCII.

    Predstavme si prvú mzdu zaplatenú v potvrdenkách o transakcii. Medzi zamestnancom a zamestnávateľom prebehne transakcia o vykonaní práce, za ktorú dostaneodmenu, ktorá bude ekvivalentom inej hodnoty a ekvivalentom určitej energie a casu. „Čas sú peniaze“ – životný čas strávený prácou pre iného.
    Zamestnávateľ teda na výplatu odovzdá zamestnancovi potvrdenie o transakcii, že dotyčnej osobe ručí, že „tieto potvrdenky“sú zárukou, že tejto osobe patria za jej prácu vyžiadané dostupné „potreby“ /relatívny pojem/ z Veľkého Skladu Potrebností /systému/ – takto fungoval Baťov systém motivačného kruhu – aby boli jeho potvrdenky návratné a točili sa a spotrebovávali sa v Baťovom kruhu. Baťa len sprostredkovával prepojenie jeho motivačného kruhu s okolitým svetom ostatnej spotreby. O tom sú kolónie! Odbočím – podľa jednej dobovej knižky viem, že jeden námedzný nekvalifikovaný robotník v poľnohospodárstve si mohol u gazdu za sezónu zarobiť 13 metrákov obilia – ako odmenu za prácu. Samozrejmé boli jedlo a ubytovanie – ktoré sa mohli aj nemueli odčítať z celkového kontraktu. Teda – to bol systém, ktorý nepotreboval potvrdenky o transakcii – peniaze.
    1300 kg – väčšinou chlebového obilia deleno 365 dní v roku je 3,56 kg na deň. Chlieb sa pekával 2 kg. Potom záležalo, aké zloženie mala nádenníková rodina a čo s tým ZBOŽÍM celkovo. Chýbali však potvrdenky o transakcii pre získanie iných potrieb. A tak vznikla potreba získať tieto potvrdenky o transakcii inde. Alebo ísť pracovať do lesa kvôli potrrebe dreva v naturáliách. Odbočím – keď nebol plyn a elektrina – denne sa varilo na piecke a to vyžadovalo páliť všetko čo sa dalo – haluze z lesa a pozemkov, ktoré niekomu patrili – dnes vás bez problémov obvinia z krádeže dreva aj v otvorenej krajine. Ak odstavia plyn a elektrinu – tak sa z toho OJEBEME!!! Odbočím – existuje dokument o miznutí lesov – kvôli potrebe dreva len na prípravu jedla!

    Teda – ten pohľad na peniaze ako doklad o transakcii považujem za veľmi trefný – „zháňanie“ týchto „dokladov“ a ich hromadenie tretími stranami je v podstate snaha získať NEPRIMERANÝ ekvivalent cudzej energie a času pre svoje NEPRIMERANÉ potreby – odbočím – svorka levov vynaložíenergiu na lov – nažerie sa a ďalejneloví – človeks jeho „potrebou“ – chamtivosťou – by takýmto spôsobom zlikvidoval všetko živé na planéte, čo sa dá zabiť len pre „potrebu“ hromadenia koristi. Čiže áno – stojíme proti PREDÁTOROM PSYCHOPATOM! Odbočím – ruská kultúra je založená na zmysle PRE MIERU! Rusko má „toľko“, pretože nikdy nemalo potrebu samé sa spľundrovať! Toto nevidia tí, ktorí tvrdia, ako je zaostalé, pretože Rus nepotrebuje žiť americkým spôsobom podľa marketingu žida. „Bohatí Rusi“ vo svete nie sú Rusi!
    ————————–
    K voľným energiám – Čižmár – „OBCHÁDZANIE ELEKTROMERU“. Ak má Slnko ako zdroj konečnú energiu – nemôže ísť o perpetum mobile v jeho energetickej sústave. Dôležitá je entropia a rovnováha výmeny energií – uzavretie cyklu výmen do rovnovážneho stavu. Ak by chceli všetci jazdiť na vodu – tak jednak všetci nebudú môcť, a tí ostatní uvaria planétu. Ďalej nemám chuť k tomu.

    • Miroslav Čižmár

     Počasie je motor, ktorý poháňa ekosystém. Počasie sa nikdy nezastaví, a predsa ešte nie sme uvarení. Vďaka dynamike počasia máme čo dať do hrnca.

     • Miroslav Čižmár

      K prehrievaniu ešte jedna vec. Čím rýchlejší je prúd vody, tým je voda chladnejšia, takže sa neuvaríme.

    • Komentár patrí pod Dendy. Tiež mám chuť to zabaliť, ale sme v situ, keď zaváži každý myšlienka.
     Venujeme sa tomu, čo nás v dystopickej spoločnosti najviac trápi. Ten, ktorého nič netrápi je buď mŕtvy, slepý, hluchý alebo sprostý. Alebo veľmi „pripôsobivý“. Ale ani spóry neprežijú všetko. Rútime sa do situ, v ktorejsa nebudememôcť zavrieť do chladničky a prežiť nežsa toprevalí. Narážam na ľudí. ktorých po austrálskych požiaroch našli uvarených vo vaniach. Keď nemôžeš utiecť – bojuj! Lebo ich plánom sa utiecť nedá – sú to globálne plány!

    • Čo je Entropy? – Greelane.com
     [Prehľadávať doménu greelane.com] https://www.greelane.com › sk › science-tech-math › veda › definition-of-entropy-604458
     Entropia je miera náhodnosti alebo poruchy systému. Hodnota entropia závisí od hmotnosti systému. Je označený písmenom S a má jednotky jouloch na kelvin. Entropia môže mať kladnú alebo zápornú hodnotu. Podľa druhého zákona termodynamiky, entropia systému možno znížiť len v prípade, že entropia iného systému sa zvyšuje. Entropy Definition
     —————————————————-
     Z môjho poľadu – znižuje sa náhodnosť, pretože táto technologická civilizácia vytvára termodynamické pravidlá – čo navonok spôsobuje chaos v prírode – ale tento chaos je práveže tou cielenou „usporiadanosťou“ boja proti prírode /Poručíme větru – dešti! – boľševizmus!/, pretože cieľom mimozemšťanov, s ktorými spolupraccujú satanisti a marxisti / tí na vedomej či nevedomej úrovni podľa stupňa hierarchie riadenia procesov na planéte – viď Zelení/, ktorí nás chcú vyhladiť – je TERRAFORMOVANIE.

     Variaca voda v hrnci s chaosom molekúl je teda stav vysokej neusporiadanosti = entropie, avšak z pohľadu toho, kto potrebuje uvariť v nej vajcia na tvrdo – je to stav vedúci k usporiadanosti – toho vajca uvareného na tvrdo. Definícia entropie je zavádzajúca v tom, že do svojho pojmu cielene nezahrňuje relativitu z pohľadu či skôr zámeru pozorovateľa. Akoby fyzika a deje mali byť bez subjektu ich riadenia – „objektívna veda“. To je podstata ojebu illuminátmi tvorených prírodných „vied“. Preto že ten tvorca dejov tu je! A má pomocníkov a otrokov!

     Počasie teda už dávno nie je spontánne entropická rovnica! Počasie je riadený dej – takže žiadna náhodnosť v termodynamických vzťahoch! „Entropia“ je skrytá poučková ideológia – fraktálový marxizmus vo fyzike a prírodných „vedách“!

     • „entropia systému možno znížiť len v prípade, že entropia iného systému sa zvyšuje“ pravidlo, ktoré vytvorí chaos! V tom je poučka pravdivá! Avšak zavádza k pozorovaniu fyzikálnych dejov, ale cieľom je spoločnosť a jej prostredie. Systémovosť technológie zvyšuje chaos v prostredí. Lenže všetko živé na planéte okrem votrelcov chce žiť v usporiadanosti a vyváženosti – preto má ustálený systém života bohatú rozmanitosť, ktorá občas prinesie „chaos“, ktorý sa však práve vďaka bohatosti veľmi rýchlo ustáli a systém sa stabilizuje.

      Stále narážam na to, že entropia je už záležitosťou tých, ktorí pochopili vzťahy medzi chaosom a poriadkom a tieto vzťahy riadia a usmerňujú – vo svoj prospech. Ak by človek samotný mal mať prospech z „entropie“ – nemohol by v až takej veľkej miere zasahovať do týchto vzťahov – teda museli by sme žiť v biogénnej spoločnosti. To by mi nevadilo – žiť na technologickej úrovni 18. storočia – avšak s vedomosťami súčasnými /he – „byť mladý s rozumom starca“/. Lenže niekto tie vedomosti neustále SKARTUJE! Pjakin spomenul dohodu elít z roku 1775 – rok pred vznikom Illuminátov, v ktorej išlo o kontrolu vedmostí ľudstva. No a teraz sa nás chystá zabiť v mene záchrany v jeho prospech spľundovanej planéty! Bavorskí illumináti vznikli v roku 1776 – v 18. storočí, a odvtedy to ide s kopca s pokrokom spoločnosti smerom k modernizácii otroctva. Antropogénna biogénna spoločnosť sa premenila na technologickú – illumináti využívajú vedomosti a tvorivosť ľudstva vo svoj prospech a k našej maximálnej exploatácii. Doteraz sme im boli ako otroci dobrí na získanie bohatstva pomocou nimi uvoľnených technológií. Teraz sa nás boja, že to pochopíme a budeme si TO chcieť vziať späť. No a preto sa nás chystajú zabiť v mene záchrany – v ich prospech – spľundovanej planéty!

     • Miroslav Čižmár

      Entropia ako miera (ne)usporiadania sa vzťahuje k prvočíslam. Čím vyššie je prvočíslo v poradí, tým chaotickejšie je usporiadanie prvočísel v danom intervale.
      Reálna časť premennej hodnoty funkcie Zeta vyjadruje mieru zhustenia priebežných súm vo výpočte. Je to totožné s periodicitou zhodnotenia vkladov. Entropia by mohla vyjadrovať úrokovú sadzbu. Dlhy v spoločnosti si vyžadujú prísun energie (práce) do systému. Úroky vytvárajú pracovné príležitosti. Práca je lacnejšia a je po nej dopyt. Zotročenie spoločnosti je v podstate tvorba pracovných miest. Dlhové otroctvo ti dáva prácu a organizuje ti život.

    • Ander Kixa

     Správne. Putin nerovnása Rusko, Zelenskij nerovnása Ukrajina… Rusko a jeho bohatsvo nemajú v rukách Rusi. Bohužiaľ

     • ale Zidovski Oligarchovia na obidvoch stranach,momentalne prevadzaju depopulaciu slovanov,slovanmi (Houston Project)

   • Dendy, máš pravdu v téme o Voľných energiách, ale iba v rozsahu školskej fyziky. Okrem nej existuje aj KOMPLETná ktorej rešpektovanie umožňuje získavať enrgiu „naviac“ ale iba z pohľadu klasickej fyziky o expanzných procesoch doprevádzaných zahrievaním. Do obvodov hybridných musíš dostať formu toku energie spôsobujúcej ochladzovanie vodičov. V Klasike pri preťažení nastáva prehrievanie až deštrukcia od tepla. V Neklasike pri preťažení nastáva na vodičoch námraza a srieň. Bol som čiastočne úspešný za študentských čias. Od tej doby táto veda o energiách niečo pokročila v praktických možnostiach využívania, je v tichosti zavádzaná pre vlastné účely. Sériová výroba je iba na 2 miestach. Našťastie nie vo vojenstve. Tí fungujú na klasiku a jadrové zdroje či ortuťové akumulátory nie iba olovené a Ni-Fe. Pre viac info pre Plodnú spoluprácu na mob. č. 0903348677

 5. A pro vas vsechny hyeny keri jste nechali znicit hodnotna umelecka dila oslavujici porazku fasismu osvobozdni Rufou Armadou neskutecnych objeti .

  NA VAS VSECHNY ZLOCINCE od WHO vsechny asi jiz PROKLETI s osudy samozahuby rozdelenim veskereho utrpeni bolesti od tech kteri diky vam trpi … nac vysvetlovst slepemu krasu barev

  Cenzurujeye Mraxika. Tak ho muzete dostat brxzy ve forme nedostupne energie diky vasi silenosti.
  Zima hlad neklid
  V uSA pod zbidenovco kriminalitase satanismus se mnohonasobuje

  PRO VAs jiz vse COVID. DEPOPULACE hladomor radiace ti KTERI si o to prosite.
  Jako staff hloupych ovci cpouci se na porazku odmitajici jit na cetstve zelene pastviny zivot v pohode pastyrem svatum Vladimirovicem
  V Rusku se oteviraji nove chramy u vas PaliNotre Dam misto radeji oteviraji mesity …..

  neprojevili jste respekt uctu ani objetem valek vdov utrpeni Rudoarmejcu nejste hodni asi ani preziti jak hlasaji cetne videni
  Nechapeme vasi nenavist k jefinme zachrane a ptreziti.
  Moudrost v chybi…

  Migranti nepotrebuji vakcinace karanteny
  Kdo je bude zivit starat se holidat.

  Ubozacci k politovani

 6. KOVIDBARÓN!

  ,,,,kôli peniazom sa množíte a klamete,za peniaze ste menili hodiny a dni z vášho života a preto vám život nekontrolovane uniká medzi prstami a takto sa vám kráti čas pre pochopenie všetkého podstatného,ak stratia peniaze hodnotu-tak potom stratí hodnotu aj človek,nad hlavami vám v kuse lietajú bojové lietadlá a vládne špeciály,tých ktorí vás chránia-ale aj bezhlavo zadlžujú,,,,nemôže mať nikde peniaz hodnotu,ak sa z jeho používateľa stáva márnotratník a nenažranec,,,,všetko na tejto planéte má svoje limity a určenie,lebo táto planéta nieje dojná krava,ako si tu mnohí namýšľate a jediné z čoho si niečo môžete vyrábať-je to čo z vás vychádza po žranici,vaše fekálie a výkaly sú vaším zdrojom energie,,,,nikdy ste neboli slobodnými-preto nemôžete poznať ten pocit,nikdy ste nežili vo vyvážených ekonomických istotách,preto si nedokážete domyslieť dôsledky svojho konania,kde príliš veľa prijimate a málo vydávate,nikdy ste nežili v mieri,pretože sami produkujete tmu a ste súčasťou sveta temnoty,,,,celý ekonomika sveta je založená na parazitovaní-hnusnom systéme kde neľútostivý jedinci či dohodnuté skupiny žijú na úkor slabších,kde množstvom rastie chuť,,,,človek ako parazit a zotročovateľ s pocitom bez viny a vnútornej hamby,,,,

  • Neviem o kom to hovoríš, prorok a guru. Si ako Jan Hus na kázání v kapli Betlehémské… tvrdé slová…výčitky…
   Prečo nesedíš v jaskyni alebo zrube hlboko v horách alebo lese? Chceš zachrániť svet ako Ježiš, alebo si hlasná výčitka ľudstva? Ja som len na krok od toho, aby som zabalil tieto diskusie a žil svoj život. Neurobil som to, lebo mi záleží na tom, aby sa čo najviac ľudí “prebralo” – a myslím, že to isté chceš aj ty… ibaže by ťa bavilo nadávať všetkým okolo. To robil môj otec celý život. Chcel okolo seba dokonalých ľudí, preto im len nadával za každú chybu čo urobili, za každý nezdar, za každý názor. Za to, že žili v tej spoločnosti a režime čo si nevybrali… do ktorej sa narodili. Sám nerobil iné, len žil v tej spoločnosti a režime, ale iných za to hanil. Iste, bojoval proti nemu, bojujem aj ja ako sa dá… ale viem, že sám ho nezmením. Ak však budem všetkým okolo mňa nadávať, nik sa ku mne nepripojí – preto aj otes zomrel sáma bez priateľov. A nič nezmenil…
   Ak nedám príklad a nebudem ním presviedčať okolie, nič nezmením. Ty nie si pre mňa príklad, ktorý by som mal nasledovať, aj keď s tvojimi názormi súhlasím.

   • Ander Kixa

    Ísť príkladom má slabinu: nájde sa málo ochotných nasledovať ťa. Lebo 90% parazitov zvaných človek by chcelo len parazitovať. Darí sa to len tým 10%-ám, ale chceli by to všetci.

    • Byť príkladom nie je môj cieľ. Ani si brať od niekoho príklad. To je len “bočný efekt” konania. Ak ním budem, poteší, ale ak nie, nezaplačem. A ak ma niekto zaujme, zoberiem si z neho príklad…

  • KOVID vidly chyť aj peknú riť, uj uj uj pooraj a dopestuj, doplní ch, chi chi chi

  • teda vy ste robili vždy všetko dokonale, od narodenia viete pravdu a žili ste … zdá sa jediný na planéte… slobodne?

 7. Souhlas s článkem a přidám sem toto:
  https://www.abc.net.au/4corners/state-control:-australians-trapped,-stripped-of/13795520

  Státní kontrola: Australané jsou v pasti, zbaveni majetku a umlčeni. Vyšetřování pořadu Four Corners příběhy Australanů, kteří tvrdí, že byli státem prakticky uneseni, zbaveni majetku a přestali mluvit, až doposud…

 8. Perpetumobile nedal nik do praxe je to tvrdý oriešok ako to tak vidim … i ked ste tu muži teoreticky dobre nabity vedomosťami tento úsek je pre vás španielska dedina a pritom ste iba krôčik od reality to však nesie veľké riziko pre ľudstvo na celej planete a existencii multimediálneho sveta K 13 komnate je ešte veľmi ďaleko

 9. mulidimenzionálneho sveta

 10. Frančesko

  Konečne,dobré správy,že zdierajucí,chorý americký systém aj tie ich bezcenné dolárové papiere končia!!! Stáročia len drancujú krajiny,vyvolávajú vojny a konflikty!!! Je načase ich vykopať do riti odkiaľ prišli!!!! Bravo Russia! 💞👍👍

 11. Odporúčam archivovať z mnohých dôvodov.

  2022-03-25 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-03-25-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 12. …Rusi ,,sú vpredu“ pomaly vo všetkom….

 13. KOVID vidly chyť aj peknú riť, uj uj uj pooraj a dopestuj, doplní ch, chi chi chi

 14. 10% mesačne je 100% za 10 mesiacov…..

  • a 120% za rok. A to sme nepoužili zložené úročenie (1,1^12-1)x100%, inak by to bolo 214% za rok.

   • Mamooo!!! Tak to už vôbec nechápem. Ale rozumiem, že je na to logické vysvetlenie, aj keď mimo môj aktuálny obzor. Zas na druhú stranu mi je jasné, že tak ako píšu niektorí, vidieť spásu v rubli je to isté ako dolár, iba v bledoružovom ako sa vraví. Vo svete kde sú akékoľvek peniaze, banky a finančný úžerný systém, to nemá zmysel. Dobre to vysvetlil pán Lukáč vo svojich prednáškach História peňazí. Aj keď…his tór ia… dejiny by ma zaujímali viac…
    Všetko zlé je na niečo dobré. Chcú hladomor, peniaze teda budú nanič, keď nebude čo kúpiť. A zas bude barter a vráti sa zmysel pre skutočné hodnoty aj tým, čo ešte hajajú.
    Hmmm…v takom 1994, keď k nám mala prísť na návštevu rodina z Nemecka, po páde tej Feopony a pýtali sa, či u nás dostať ryžu, mlieko, zemiaky…keby nám vtedy niekto vyveštil, že v 2022 bude Slovák posielať Nemcovi balík s múkou a olejom, ako môj brat včera kamarátovi do Wuppertalu, tak by sme mu odporučili zvierajku kazaciu isto.

 15. Boris Mesár

  V najbližších dňoch začne RF zrejme požadovať platby v rubľoch aj za obilniny

Pridajte komentár

*