Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov


Print Friendly, PDF & Email

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Mal som len šesť rokov, keď sa moje ústa prvýkrát stali skladom kovového jedu. Spomínam si na zavíjanie vŕtačky, keď sa zavŕtala do mojej spodnej stoličky. Rukami som sa pevne držal operadiel polohovateľnej modrej zubárskej stoličky.

Moja nervózna matka sedela vedľa mňa. Začal som plakať a zubár mi povedal, aby som zostal pokojný, pretože všetko skončí skôr, než si to všimnem. Nebol to práve najpriateľskejší spôsob jednania s vystrašeným dieťaťom. Potom si pamätám, ako moja matka povedala, že sa k nemu viac nevrátime.

Uľavilo sa mi, že som unikol bolestivej „oblude“. Ironické však bolo to, že skutočná obluda sa práve usídlila v mojich ústach a čoskoro zahájila postupnú, celoživotnú vojnu proti môjmu zdravému rozumu.

Časom by som objavil vinníka, zodpovedného za moje záhadné stavy, za moju depresiu, úzkosť, duševnú únavu, podráždenosť, ADD (poruchu pozornosti bez hyperaktivity, pri ktorej sa nevyskytuje fyzický nepokoj; ľudia s touto poruchou pôsobia akoby boli zasnení; poznámka redakcie).

Tým vinníkom bola jedovatá kovová zliatina, šikovne zabalená pod názov „amalgám“ a ukrýval sa v tienistých kráteroch mojich úst.

Nebol by som ho však objavil, keby mi ním neboli naplnili aj ďalšie štyri zuby a nie skôr, než po dvadsiatich rokoch utrpenia, ktoré mi spôsobil.

Bol som otrávený ortuťou a zistil som, že nie som sám. Toxicita ortuti a ťažkých kovov je tichá pandémia, ktorá si našla cestu ku ďalším a ďalším generáciám nešťastných obetí.

Problém s toxicitou ťažkých kovov spočíva v tom, že v ľudskom organizme spúšťa zmätok a robí to pozvoľna.

V priebehu rokov zažívate rôzne nepríjemné príznaky, akými sú alergie, problémy s pamäťou a koncentráciou, únava, depresia, úzkosť, poruchy trávenia, poruchy nálady atď.

A zatiaľ čo sú všetky tieto príznaky nepríjemné, spočiatku nie sú dosť zlé na to, aby ste vyhľadali vonkajšiu pomoc.

Namiesto toho vás tieto príznaky zožierajú, bolia a opakujú sa každý deň, až kým ich nakoniec akceptujete a prijmete, že je to normálny stav.

Aj keby ste však zašli k lekárovi, je veľmi nepravdepodobné, že by ste natrafili na takého, ktorý by bol schopný vedieť, že vaše symptómy súvisia s výplňami v zuboch alebo s morskými plodmi, ktoré jete každý deň.

O otrave ťažkými kovmi sa nehovorí spôsobom, aký jej prináleží. Platí to predovšetkým na lekársku komunitu, ktorá sa stále drží naučenej tézy, že ortuťové výplne zubov sú „bezpečné a účinné“.

Život sužovaný tajomnými príznakmi

Je ťažké presne určiť, kedy sa u mňa začal prejavovať vplyv ortuti. Presne to je jeden z problémov s ortuťovou toxicitou – jej účinky sú také škodlivé a premenlivé, že hociktorý fyzický alebo emocionálny príznak, ktorý prežívate, s ňou môže súvisieť.

Keď sa pozriem späť na to, čo som prežil, zaujímalo by ma, koľko z mojich emocionálnych a kognitívnych bojov bolo spôsobených kovovými jedmi, ktoré neprestajne prenikali do môjho organizmu.

Pamätám sa, ako som za svojich teenegerských čias pociťoval neustály strach a depresiu. Rovnako mi robilo problém niečo si zapamätať a pochopiť to, čo som čítal v knihách.

Keď som dospieval, bolo pre mňa stále ťažšie sústrediť sa na školskú činnosť a štúdium. Štúdium na vysokej škole bolo ako hra na mučenie.

Prečítal som si niečo, čo som sa snažil zapamätať si. V tom istom momente som cítil, ako informácie z mojej mysle mizli. Kedykoľvek by som sa pokúsil čítať svoje učebnice, moje oči poskakovali po celej strane a všetko sa mi pred očami miešalo.

To mi sťažovalo plne pochopiť prečítaný text.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Ortuť a iné ťažké kovy sa hromadia v celom tele

Tieto kognitívne problémy sa zhoršili po ukončení vysokej školy. Zamestnal som sa v mediálnej spoločnosti. Bola to, z mnohých aspektov, práca mojich snov a bola to práca, kde som písal.

Avšak zakaždým, keď som si sadol k písaniu článku, musel som so sebou bojovať, aby môj mozog prestal skákať z jednej internetovej záložky do inej.

Moja produktivita nesmierne trpela a nakoniec som prijal, že ja som bol jediným z generácie Y, ktorý mal poruchu pozornosti indukovanú technológiami.

Moja mentálna únava sa rokmi zhoršovala, rovnako ako moja porucha pozornosti (ADD), až nakoniec sabotovala môj celoživotný sen, ktorým bolo, že raz napíšem román. Počas tohto obdobia svojho života som mával pravidelné záchvaty depresie; v týždňových intervaloch.

Cítil som sa, ako by som sa skĺzaval stále hlbšie, do nejakého temného víru, z ktorého nie som schopný uniknúť. Neustále som bol podráždený zo svojho partnera a pomaly som začal strácať motiváciu robiť čokoľvek, čo súviselo s mojím životom.

Ostatným som to opísal spôsobom, že to, čo sa so mnou deje, sa podobá tomu, ako keby som žil s mračnom nad hlavou, a zároveň som sledoval ostatných okolo seba, ako sa smejú a tešia sa.

Jediné, čo som chcel, bolo to, aby som aj ja mohol zažiť tie stavy radosti ako ostatní moji rovesníci, ale vôbec som netušil, prečo mi to nejde.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Desaťročia som netušil, že môj mozog je obkľúčený ortuťou

V tom istom roku som začal mať bolesti v kĺboch, ktoré som prirovnával ku skorému nástupu artritídy. Pamätám sa, ako som sa snažil vstať z pohovky a moje boky a nohy sa na pol hodiny úplne zasekli.

V telocvični som sa stále nejako zranil, ako keby sa moje kosti stávali krehkejšími.

Chcel som sa dostať z tohoto väzenia záhadných príznakov. Skúsil som rôzne spôsoby liečby, akými boli prírodné liečenia bylinami, liečenie zvukom, koučing, „zdravé“ stravovanie, liečenie energiami, všetko, čo vás napadne.

Uvedené metódy mi pomáhali vždy len na určitý čas, potom som opäť skĺzol späť do svojej depresívnej hmly.

Medicínske médium osvetľuje moje zdravotné problémy

Moje modlitby boli vyslyšané a dostal som odpovede. Môj priateľ mi podal knihu s názvom „Medicínske médium“ (The Medical Medium).

V knihe autor (Anthony Williams) rozpráva svoj životný príbeh o tom ako v mladosti začal počuť hlas ducha, ktorý sám seba nazýval  „Duchom súcitu“.

Tento duch dal Anthonymu schopnosť pozrieť sa na niekoho, kto je v jeho fyzickej blízkosti, vidieť a poskytnúť veľmi presné informácie o zdravotnom stave tejto osoby.

Po tom, ako pomohol tisícom ľudí zázračne uzdraviť ich záhadné choroby, Williams zozbieral svoje vedomosti a vydal knihu, v ktorej pomenoval príčiny „chronických“ chorôb, akými sú lupus, skleróza multiplex (MS), chronická únava, porucha pozornosti (ADD) a ďalších ochorení.

Williams vysvetlil, že v súčasnosti existujú štyri hlavné faktory, ktoré prispievajú k väčšine chorôb. Nazval ich „Neodpúšťajúca štvorka“ a sú to tieto: vírusy, DDT, žiarenie a ťažké kovy.

Všetky tieto informácie vo mne vyvolali veľké sympatie. Knihu som rýchlo prečítal a zastavil sa na kapitole o ťažkých kovoch. Tu Williams opísal, ako sa ťažké kovy v celom tele hromadia, hlavne však v mozgu a spôsobujú kopu neurologických príznakov.

Ako to vymenovával, úplne ma to zmrazilo: ADHD, ADD, autizmus, depresia, OCD (Obsedantno-kompulzívna porucha), poruchy nálady, Alzheimerova choroba, autoimunitné ochorenia, alergie, potravinová intolerancia, dysbióza čriev, hormonálna nerovnováha, neplodnosť, problémy so sústredením a pamäťou a ešte mnoho ďalších.

Potom pokračoval pri odhaľovaní hlavných príčin hromadenia ťažkých kovov v tele. Na najvyšších priečkach zoznamu boli morské plody a očkovacie látky. Ale najviac devastujúci zdroj? Ortuťové (amalgámy) výplne zubov.

V tom momente som začal mať v žalúdku strašný pocit. Vedel som, že sa približujem k pravde, tak som do Googlu napísal slovné spojenie „toxicita ťažkých kovov“ a objavil som množstvo skutočných hororových príbehov ľudí.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Otrava ortuťou spôsobuje, že ľudia sa doslova „zbláznia“. Z tohto dôvodu ho mnohí ľudia nazývajú „ortuťové šialenstvo“. Ortuť a iné ťažké kovy skratujú naše neurotransmitery a spôsobujú širokú škálu neurologických problémov, akými sú depresia, ADHD/ADD, úzkosť, poruchy nálady a zoznam pokračuje ešte ďalej.

Niektorí napísali príbehy o tom, čo zažili a čo sa nazýva „ortuťovým šialenstvom“. Vo väčšine prípadov však tieto príbehy boli oveľa horšie než to, čo som zažil ja.

Niektorých ľudí dôsledky otravy ortuťou dohnali až na samotnú hranicu šialenstva. To, čo začalo ako postupné fyzické a psychologické symptómy, sa nakoniec rozvinulo do úplnej psychózy, a to až do takej miery, že mnohí z nich stratili prácu, rozpadli sa im manželstvá a prišli o všetko ostatné, čo pre nich niečo znamenalo.

Niektorí ľudia hovorili o tom, ako minuli státisíce dolárov v nádeji a snahe, chodiac od špecialistu k špecialistovi, že pochopia, prečo sú takí chorí.

Nakoniec však akoby stále viac strácali svoju myseľ, lebo aj tak im nikto nevedel poskytnúť kvalifikované odpovede. Ale práve v momente, keď sa rozplynula posledná nádej, im anjel, sťaby stojaci za plecom zašepkal slová „ťažké kovy“.

To ich v poslednej chvíli doviedlo k odhaleniu nič netušiaceho vinníka ich ochorenia.

Spätne som sa rozpamätal na všetky tie zákroky, ktorými som v detstve prešiel u zubára a pravda ma udrela ako päsťou do oka. Počas všetkých tých strašných rokov som bol otrávený kovovými výplňami, ktoré mi vložili do úst.

Počas všetkých tých rokov bola kvalita môjho života zhoršená a ničená, moje šťastie ohrozené ortuťou. Toto uvedomenie roztvorilo Pandorinu skrinku a ja som sa zažral do histórie a škodlivých vplyvov ortuti a iných ťažkých kovov na zdravie.

Ortuť prechádzala z generácie na generáciu

Ako uvádza Anthony Williams v Medicínskom médiu, vystavenie človeka účinkom ortuti a iných ťažkých kovov sa začalo dávno predtým, než sme sa vôbec narodili.

Ťažké kovy prechádzali rodinnými líniami z našich matiek a môžu byť tisícročia staré.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

V 17. a 18. storočí boli lekári schopní predpisovať pacientom ortuťové elixíry, ktoré spôsobovali strašné vedľajšie účinky. Mnohí ľudia sa v dôsledku toho zbláznili. Najhoršie na tom je, že ortuť a iné ťažké kovy sa prenášajú z matky na dieťa a môžu zostať v rodinnej línii aj dlhšie než tisíc rokov; mnohí z nás dodnes riešia dopady masovej otravy našich predkov.

Anthony uvádza, že staršie kovy sú najnebezpečnejšie, pretože každá nasledujúca generácia sa stáva intolerantnejšou voči ich oxidačným účinkom.

Táto oxidácia okolitých tkanív vyvoláva zápaly, spôsobuje poškodenie prakticky každého telesného systému a orgánu, vrátane nášho mozgu, pečene, tráviaceho systému a ďalších častí nášho nervového systému.

Tieto kovy zaťažujú aj náš imunitný systém. Vytvorili v nás zraniteľnosť voči rôznorodým chorobám.

Jedným z najzákernejších spôsobov, akým si ťažké kovy vytvorili cestu do našich tiel ešte v 17. a 18. storočí, bolo poskytovanie ortuťových elixírov pacientom.

Lekári ich ordinovali na všetko, počnúc od miernych bolestí žalúdka až po závažnejšie ochorenia, akými bola napríklad zlomenina nohy.

Účinky boli zničujúce, vrátane toho, že pacienti stratili svoje rodiny, svoje zamestnanie a svoj zdravý rozum. Dnes ešte stále trpíme následkami, ktoré spôsobila masová otrava našich predkov.

Vystavenie človeka ortuti dnes

Dvoma primárnymi zdrojmi vystavenia sa človeka ortuti sú zubné výplne z amalgámu (výplne založené na ortuti) a konzumácia morských živočíchov. Po nich nasledujú vakcíny obsahujúce timerosal a znečistenie ortuťou z elektrární spaľujúcich uhlie.

V zubnom amalgáme sa nachádza elementárna ortuť v podiele 50% hmoty. Táto forma ortuti sa odparuje z povrchu amalgámu a je vdychovaná, absorbovaná do krvi.

Potom sa premení na anorganickú ortuť, ktorá je z hľadiska zdravia buniek najtoxickejšou formou ortuti. Anorganická ortuť sa zhromažďuje hlavne vo vylučovacích orgánoch.

V obličkách a pečeni je jej 100 krát viac než v mozgu. Keď si však vybuduje svoju cestu do mozgu, je to oveľa škodlivejšie než čokoľvek iné.

Tu je zoznam ďalších zdrojov vystavenia človeka ortuti a ťažkým kovom:

 • Amalgámy (strieborné ortuťové výplne)
 • Vakcíny, očkovanie proti chrípke
 • Kontaminované ryby (hlavne tuniak, žralok, mečúň)
 • Farby na tetovanie kože
 • Rúže na pery, kozmetika, výrobky osobnej starostlivosti
 • Farby, umelé hmoty a smalty
 • Mnohé lieky na predpis (Rx), voľnopredajné lieky a výživové doplnky (OTC), vrátane antacidov
 • Dojčenská strava a materské mlieko
 • Potraviny postrekované hnojivami, pesticídmi a glyfosátom
 • Niektoré proteínové prášky
 • Vystavenie priemyselnému spaľovaniu uhlia
 • Zásobovanie vodou
 • Výrobky na údržbu domácnosti
 • Kukuričný sirup s vysokým obsahom fruktózy a spracované potraviny

Ortuť sa viaže na dôležité transminerály v ľudskom tele

Toxicita ortuti má svoj pôvod v afinite k väzbe na iné molekuly v ľudskom tele. Ortuťou sú obzvlášť atakované funkčné skupiny obsahujúce síru a ich redukované formy známe ako „tioly“.

Niektoré dôležité tioly v ľudskom tele obsahujú cysteín a super antioxidant glutatión.

Ortuť sa viaže aj na dôležité stopové minerály v ľudskom tele, napríklad na zinok; ortuť tak ochudobňuje organizmus o živiny, ktoré sú rozhodujúce pre správne fungovanie buniek.

Ortuť pôsobí ako pijavica voči všetkým dostupným živinám. V dôsledku toho musí ľudské telo, v záujme udržania svojej homeostázy, čerpať dôležité minerály zo svojich vlastných zdrojov, napríklad z kostí.

To je dôvod, prečo väčšina ľudí trpiacich otravou ortuťou alebo ťažkými kovmi, je vážne podvyživená.

Mozog a tráviaci trakt v štádiu obliehania

Dr. Mercola vo svojom článku Revidovaný protokol na detoxikáciu tela od ortuti, vysvetľuje škodlivé účinky toho, čo sa stane vtedy, keď sa do ľudského tela dostáva ortuť:

„Para ortuti emitovaná z amalgámov ľahko prechádza bunkovými membránami, prekročí  krvno-mozgovú bariéru a preniká do centrálneho nervového systému, kde spôsobuje imunologické, neurologické a psychologické poškodenia.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Ortuť zničí bunky v našom čreve a keďže črevo je predná línia nášho imunitného systému, toxicita ortuti takmer vždy vedie k tráviacim problémom a autoimunitným poruchám.

V tom istom čase, ortuť vniká do slín a je prehltnutá. Následne si razí cestu tráviacim traktom, kde spôsobuje zápal a poškodzuje náš imunitný systém. Predná línia nášho imunitného systému je predsa v našom čreve.

Navyše ortuť vypína schopnosť pečene a obličiek, aby ju (ortuť) presunula  do nášho čreva na vylúčenie z organizmu.

Takže, ak máte v ústach amalgámy, každý deň kúpete svoj tráviaci trakt a svoj mozog v ortuti, spôsobujete otravu svojho vlastného mozgu a súčasne blokujete jej cestu z tela von.“

Z tohto dôvodu je detoxikácia tela od ortuti a ťažkých kovov takým dlhým, citlivým a strategickým procesom. Dodržať odhodlanie na úplnú detoxikáciu organizmu od ťažkých kovov nebude nikdy rýchlym riešením.

Vyžaduje si to zmenu životného štýlu v plnom rozsahu. Vyžaduje si to vyčistenie vylučovacích ciest, vyživovanie tela surovou, celistvou stravou a jemným chelátovaním kovov z tela počas dlhého časového obdobia.

V ďalšej časti článku uvediem návod na bezpečné a účinné odstraňovanie ťažkých kovov z organizmu.

Detoxikácia od ortuti: Aké to bolo ťažké

Toxicitu ťažkých kovov nemožno brať na ľahkú váhu. Tieto prvky sú silnými antagonistami, ktoré počas ich odstraňovania môžu spôsobiť viac škody než osohu. Preto je nevyhnutné pri ich odstraňovaní z tela dodržiavať presne stanovené postupy.

Ja som sa to učil tiež veľmi ťažko.

Keď som si prečítal príbehy iných ľudí a vedel som, že ortuťové výplne v mojich zuboch sú hlavnou príčinou môjho utrpenia, okamžite som našiel holistického zubára, ktorého som požiadal, aby mi ich odstránil.

V priebehu šiestich týždňov mi vybral päť výplní (čo by som odporučil robiť pomalšie) a krátko potom som naskočil do chelačného procesu. Náhliť tento proces bolo veľkou chybou, pretože bezprostredne po tom som zažil detoxikačnú krízu, ktorá otriasla celým mojím životom.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Detoxikácia od ťažkých kovov môže byť nebezpečná, ak nie je vykonávaná starostlivo. Učil som sa to veľmi ťažko, keď som po odstránení amalgámov vyskúšal  chelatačný doplnok.  Zažil som detoxikačnú krízu, ktorá otriasla mojím životom. Niekoľko týždňov som trpel úzkosťou, depresiou a nespavosťou. Bola to pokorná skúsenosť, ktorá ma naučila nepodceňovať proces detoxikácie od ťažkých kovov.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Snažil som sa užívať niekoľko odporúčaných výživových doplnkov. Išlo o doplnky ako DMSA a kyselina alfa-lipoová, obe sú doplnkami vyrábanými ľuďmi, nie farmaceuticky a sú známe svojimi silnými chelatačnými schopnosťami.

Odporúčali mi to tí, ktorí sa riadili metodikou – protokolom podľa Andy Cutlera. Andy Cutler bol chemikom, ktorý trpel otravou ortuťou a ktorý sa intenzívne venoval štúdiu ortute.

Vyvinul chemický chelatačný program, ktorý nazval „chelatáciou s častými nízkymi dávkami.“ S touto metódou som mal strašnú, ale veľkú skúsenosť. Držme sa ďaleko od chemických doplnkov.

Ťažká mentálna únava, bolesti hlavy, úzkosť, nespavosť – to boli symptómy, ktoré ma udreli po hlave vtedy, keď som sa snažil chelatovať ortuť bez toho, že by som mal pripravený plán.

Pamätám sa na to, ako zvláštne som sa cítil počas tohto obdobia, ako keby bol niekto prevzal moje telo a myseľ. Krátko na to som upadol do strašnej špirály, v ktorej som sa cítil príliš deprimovaný a demotivovaný ešte aj na to, aby som sa pokúsil pomôcť si.

Zaujímavé je, že počas tejto doby som začal túžiť po ťažších potravinách. Z nejakého dôvodu moje telo chcelo tuk, a tak som počúval tento inštinkt a napchával som sa.

Následne sa zmiernili ťažšie detoxikačné príznaky a ja som si uvedomil, že toto bol spôsob, ako moje telo vyvažovalo vypudzovanie kovov z organizmu.

O pár dní neskôr som bol schopný zotaviť sa. Bola to však skúsenosť pokory, mierne povedané.

Po tom, čo som sa dostal zo svojej prvej akútnej ortuťovej krízy, uvedomil som si, že odstránenie tohto starého jedu z môjho tela bude dlhým procesom, ktorý si vyžiada hlbšiu a strategickejšiu oddanosť svojmu zdraviu.

Kompletný návod na detoxikáciu od ortuti a ďalších ťažkých kovov

Krok 1: Vyčistite sa, aby sa vám otvorili vylučovacie cesty

Našťastie pre mňa, práve v čase, keď som si nechal odstrániť amalgámy, už som si asi mesiac a pol čistil telo.

Práve som začal svoju cestu s odhlieňovacím diétnym liečebným systémom. Je to životný štýl,  ktorý zahŕňa obdobia pôstu, pričom jete hlavne surové ovocie a zeleninu; zároveň sa pravidelne čistíte klystírom.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Pred začatím detoxikácie od ortuti je nevyhnutné, aby ste si telo pripravili prostredníctvom hlbokej bunkovej očisty. Toto by sa malo vykonať najmenej niekoľko mesiacov pred tým, ako sa odstránia vaše amalgámové výplne. Diéta s vysokým obsahom ovocia a surovej zeleniny je nevyhnutná na to, aby ste otvorili svoje vylučovacie cesty. Mali by ste takisto vylúčiť všetky živočíšne produkty, pretože tie budú len naďalej upchávať vylučovacie orgány.

Takže som začal pracovať na otváraní svojich vylučovacích orgánov, hlavne obličiek, pečene a hrubého čreva.

Zaujímavé je, že dokonca ešte aj po takmer dvoch mesiacoch odhodlanej detoxikácie, moje telo stále bojovalo proti odstráneniu ortuti bez toho, že by som bol zažíval  nepríjemné symptómy.

Tu sa dostávam k prvému bodu.

Predtým, ako sa odhodláte dať si odstrániť amalgámy, je veľmi dôležité, aby ste si dali tú námahu a pripravili svoje telo na proces detoxikácie. Ortuť je pre naše orgány a bunky veľmi škodlivá.

Ak už sme v tom a fungujeme v otrávenom a preťaženom organizme, naše telo nebude môcť tieto kovy bezpečne vypudiť cez rôzne vylučovacie kanály.

Namiesto toho škodliviny uviaznu na miestach, akým je mozog, pečeň, obličky a črevá, čím sa tieto orgány poškodia a spôsobia vám vážne choroby (a môžete sa aj zblázniť).

Takže prvým cieľom je vyčistiť vaše telo.

Pre mňa neexistuje žiadny lepší systém detoxikácie a regenerácie ako odhlieňovacia diéta.  Tento systém nás vracia k jedeniu spôsobom, na aký bolo naše telo vytvorené z hľadiska konzumácie potravy.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Morské plody sú dnes jedným z najväčších zdrojov kontaminácie ortuťou. Dôvodom je, že ortuť uvoľnená z priemyselných procesov alebo ortuť cirkulujúca prostredníctvom zásobovania vodou, sa dostáva do oceánskeho potravinového reťazca, počnúc planktónom až po väčšie ryby, akými sú tuniak a mečúň.

Vyčistí vaše vylučovacie kanály až po bunkovú úroveň a obnoví organizmus do stavu vitality a na vibračnú úroveň, ktorú ste mali, keď ste boli dieťa.

Tento životný štýl rýchlo pripraví vaše telo na bezpečné odstránenie ortuti a iných toxínov.

Okrem toho počas tohto počiatočného procesu čistenia začnete prirodzene chelatovať ťažké kovy vo vašom organizme, pričom jediným rozdielom je to, že vaše telo to robí omnoho pomalším a kontrolovaným tempom.

Okamžite je potrebné prestať konzumovať morské plody, hlavne počas tohto čistenia. O väčších rybách, akými sú napríklad tuniak a mečúň je známe, že obsahujú vysoké množstvá ortuti a iných ťažkých kovov.

Amalgámové výplne je potrebné riešiť strategicky, ale vylúčenie morských plodov zo stravy môžete urobiť ihneď.

Minimálne dva až tri mesiace pred odstránením amalgámových výplní je potrebné začať proces hĺbkového prečisťovania organizmu (čo znamená minimalizáciu príjmu potravín živočíšneho pôvodu, snáď aj ich úplne vylúčenie zo stravy, príjem vysokého množstva surového ovocia a zeleniny, pravidelné klystíry a obdobia suchého pôstu).

Tým zabezpečíte, že vaše orgány budú  pripravené zvládnuť toxické zaťaženie, ktoré sa počas procesu detoxikácie nevyhnutne uvoľní.

Krok 2: Odstráňte zdroj toxicity ťažkého kovu

Keď ste si pripravili telo upravenou diétou a odstránením prekážok v orgánoch, ďalším nevyhnutým (prikázaným) krokom je odstránenie amalgámových výplní zo zubov (lekárom).

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Odstránenie amalgámu musí vykonávať profesionálny zubár. Vyžaduje si to špeciálne zariadenie, ktoré zabezpečí, aby bol pacient vystavený čo najmenšiemu množstvu uvoľňujúcej sa ortuti. Najlepšie je obrátiť sa na holistického zubára, lebo takíto zubári pracujú najopatrnejšie. Aj najmenšie úniky pary ortuti môžu mať škodlivý vplyv na organizmus.

Tento zákrok by ste mali zveriť do rúk zubára, ktorý má skúsenosti s odstraňovaním amalgámov.

Proces vyžaduje špeciálne odsávacie zariadenia, kyslíkovú masku a nastavenie vaty/gázy a ostatných pomôcok, ktoré zabezpečujú čo najmenšiu expozíciu ortuti.

Považujem za dôležité pripomenúť, že je potrebné, aby zubár pred zákrokom urobil röntgenový snímok celého chrupu. Zaistí sa tým to, že pod korunkami zubov, ani pod inými výplňami, nie sú skryté žiadne iné amalgámy.

Pokúšať sa chelatovať ortuť z vášho tela a zároveň mať amalgámové výplne je len spôsob, ako umučiť seba samého.

V deň pred a deň po odstránení amalgámov vedome zvyšujte príjem tukov, a to tak, že budete jesť potraviny ako avokádo, tahini, brazílske orechy a podobne.

Dôvodom je to, že tieto potraviny pomôžu viazať nadbytočnú ortuť, ktorá sa uvoľní počas zákroku.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Počas detoxikácie organizmu od ortuti je dôležité konzumovať  kapustovitú zeleninu, pretože tá obsahuje síru, ktorá je charakteristická svojou vysokou väzbovou afinitou k ortuti.

Zeleniny z čeľade kapustovitých (kapusta, kel, brokolica, karfiol, rukola, reďkovka) je dôležité začať jesť každý deň, pokiaľ to už nerobíte.

Dôvodom je, že tieto zeleniny majú vysoký obsah síry, ktorá, ako už bolo spomenuté, má vysokú väzbovú afinitu k ortuti. Úplne najlepšie pri zeleninách z čeľade kapustovité je to, že zachytávajú zbytky ostatných potravín, ktoré sa pohybujú po gastrointestinálnom trakte (GI trakt).

Navyše, konzumácia špeciálneho viazača toxínov je počas procesu odstraňovania amalgámov absolútnou nevyhnutnosťou (a ešte aj dlho po tom). Obľúbené viazače toxínov produkuje Master Fast System.

Tieto viazače toxínov sa skladajú z aktívneho uhlia, psylliovej šupky, bentonitovej hliny a malého množstva vody alebo hroznovej šťavy, s ktorou sa zmes zmieša.

Tento plazmový puding nasáva toxíny, ktoré prechádzajú vaším gastrointestinálnym traktom a pomôžu redukovať akékoľvek nepríjemné príznaky, akými sú bolesti hlavy, výkyvy nálady, mentálna únava, ktoré sa prejavia pri vyplavovaní kovov.

Odporúčam konzumovať uvedený puding niekoľkokrát denne, a to v deň pred a deň po odstránení amalgámov a následne raz každý večer.

Krok 3: Chelácia a prebiehajúci proces detoxikácie

Akonáhle sú vaše amalgámy bezpečne odstránené, doprajte svojmu telu čas na oddych, aby si vedelo poradiť s odstraňovanou ortuťou.

Dokonca aj skúsený zubný lekár nemôže zabrániť tomu, aby sa počas odstraňovania amalgámu nejaké množstvo ortuti nedostalo do organizmu.

Majte na pamäti, že ortuť je toxická už aj v extrémne malých množstvách. Platí to aj v prípade, keď unikne mikropara. Tá totiž môže spôsobiť podstatné poškodenie okolitých tkanív.

Odporúčam vám počkať aspoň jeden mesiac (ideálne 2-3 mesiace) a zatiaľ dodržiavať bezhlienovú diétu. Až potom je vhodné začať chelátový program.

Musíte sa ovládať a nenáhliť sa ku chelácii. Tí, čo to takto neurobili, zažili  vážne fyzické a psychické dôsledky.

Akonáhle sa vaše oddychové obdobie ukončí a organizmus mal možnosť prirodzeným spôsobom chelatovať akékoľvek nadbytočné kovy, prichádza čas nastoliť cielený chelačný program.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Detoxikácia organizmu od  ťažkých kovov je podľa Medicínskeho média  jedným z najlepších spojencov pri odstraňovaní ortuti a iných toxických kovov z ľudského tela. Dôvodom je jedinečná zmes prísad, ktoré aktívne odstraňujú ťažké kovy na ťažko dostupných miestach, a potom sa viažu na tieto toxíny a držia ich až do momentu ich odstránenia.

Jedným z mojich najsilnejších spojencov v detoxikácii od ťažkých kovov je vhodne zostavená detoxikačná šťava na odstránenie ťažkých kovov, podľa vzoru Medicínskeho média.

Obsahuje jedinečnú zmes zložiek rastlinného pôvodu, ktoré bezpečne a účinne vytiahnu ťažké kovy z mozgu, orgánov a tkanív.

Najdôležitejšie je to, že táto zostava zložiek zadržiava ťažké kovy, až kým sa bezpečne neodstránia. Pozrime sa trochu podrobnejšie na každú zo zložiek detoxikačnej šťavy:

Koriander – Preniká hlboko do ťažko dostupných miest, extrahuje ťažké kovy, ktoré sa generačne kumulovali.

Samostatné použitie koriandra na cheláciu môže spôsobiť nepríjemné príznaky, lebo koriander zlikviduje ťažké kovy skôr, než sú vylučované, čím spôsobuje veľa vážnych vedľajších účinkov.

Havajská spirulina – Na rozdiel od svojho nemotorného príbuzného, chlorelly, táto jedlá modrozelená riasa vyťahuje ťažké kovy z mozgu, z centrálneho nervového systému a pečene a nasáva ťažké kovy extrahované práškom z výťažku jačmennej trávy.

Extrakt z jačmennej trávy – Pripravuje ortuť na úplnú absorpciu spirulinou. Táto výživná tráva má schopnosť odčerpať ťažké kovy zo sleziny, črevného traktu, pankreasu, štítnej žľazy a reprodukčného systému.

Voľne rastúce čučoriedky – Vyťahujú ťažké kovy z mozgového tkaniva.  Keď sú ťažké kovy odstránené, liečia a reparujú všetky trhliny vzniknuté oxidáciou.

Na použitie je potrebné získať voľne rastúce čučoriedky, pretože len tie obsahujú unikátne fytonutrienty, ktoré disponujú špeciálnymi detoxikačnými schopnosťami.

Silné antioxidanty voľne rastúcich čučoriedok pomáhajú zvrátiť akékoľvek oxidačné poškodenie, ktoré zostalo po odstránení ťažkých kovov.

To má mimoriadny význam pre mozgové tkanivo, lebo voľne rastúce čučoriedky sú najsilnejšou potravinou, schopnou zastaviť alebo v niektorých prípadoch aj zvrátiť Alzheimerovu chorobu a demenciu.

Denne by ste mali zjesť aspoň pohár čučoriedok. Poznámka: zatiaľ čo pestované čučoriedky sú tiež výživné, chýba im schopnosť vyťahovať kovy, čoho sú však voľne rastúce čučoriedky schopné. Voľne rastúce čučoriedky sa dajú nájsť v mrazničkách väčšiny supermarketov.

Morské riasy Atlantické Dulse – tieto morské riasy sa viažu na ortuť, olovo, hliník, meď, kadmium a nikel. Na rozdiel od ostatných morských rias, Atlantické Dulse pôsobí ako silový aktér odstraňujúci ortuť.

Atlantické Dulse preniká do hlbokých, skrytých miest tráviaceho traktu a čreva, hľadá ortuť, naviaže sa na ňu a nikdy ju neuvoľní, pokiaľ neopustí telo.

Tieto zložky spoločne sú jedným z najbezpečnejších a najvýkonnejších spôsobov detoxikácie tela od ťažkých kovov. Snažte sa konzumovať túto šťavu každý deň.

Šťava na detoxikáciu od ťažkých kovov – recept

Ingrediencie:

 • 2 banány
 • 2 hrnčeky voľne rastúcich čučoriedok
 • 1 hrnček koriandru
 • 1 hrnček šťavy z pomaranča alebo 2 stredne veľké pomaranče
 • 1 čajová lyžička prášku z jačmennej trávy
 • 1 čajová lyžička spiruliny
 • 1 hrsť morskej riasy Atlantické Dulse
 • voliteľné: voda na zaliatie

Ďalšie detoxikačné nástroje

V prvom mesiaci chelácie odporúčam aj citrónové klystíry raz za deň. Citrónové klystíry odstraňujú z hrubého čreva toxíny a pri detoxikácii pomáhajú udržiavať pravidelné črevné pohyby.

Hrubé črevo je jednou z primárnych ciest, ktorými sa z tela vylučujú ťažké kovy. Preto, ak sa naše črevá pravidelne nehýbu, toxíny sa usadia v čreve a recirkulujú sa cez našu krv.

Pravidelné a každodenné čistenie čriev klystírom môže znieť zastrašujúco, ale môžem potvrdiť, že akonáhle nájdete svoju drážku, budete ich mať radi. Sú dôležitým nástrojom čistenia čriev počas akejkoľvek detoxikácie.

Ďalším spojencom na zozname aktérov detoxikácie sú tinktúry. Bylinné tinktúry sú podporou pri detoxikácii orgánov.

Keď raz otvoríte Pandorinu skrinku, organizmus začnú zaplavovať toxíny. V prípade, že sa to všetko deje príliš rýchlo, môže to zlikvidovať telesné orgány.

Byliny očisťujú krv a lymfu, podporujú rôzne endokrinné žľazy, ako aj nervový systém.

Osobne odporúčam používať tinktúry od výrobcu Dr. Morse, najmä tie na podporu činnosti pečene, obličiek, nadobličiek, lymfatickú podporu a podporu činnosti mozgu a nervového systému.

Existuje aj tinktúra na detoxikáciu od ťažkých kovov, ktorú je možné používať na zvýšenie účinnosti chelačného procesu.

Pamätajte si, že ortuť a iné ťažké kovy sa poskrývali po celom tele, nielen v ústach. Po viac ako desaťročiach vystavovania sa týmto ťažkým kovom, sa prisali ako pijavice do vášho mozgového tkaniva, do vášho čreva, kostí, orgánov, vlasov atď.

Keď odstránime primárny zdroj vystavenia sa ortuti a ťažkým kovom, naše telo začne vyťahovať ďalšie kovy ukryté vo svojich hlbokých tkanivách.

Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov, ktorá by na vás mohla mať vplyv

Prerušovanie pôstu ovocnými šťavami dáva do pohybu lymfatické tekutiny a otvára vylučovacie kanály pre daný deň.

Prerušovanie ranných pôstov zeleným džúsom alebo citrusovou šťavou je tiež skvelým spôsobom, ako otvoriť pre daný deň detoxikačné cesty. Obvykle si urobím citrusovú šťavu, ktorá obsahuje grapefruit, pomaranč a citrón, čo je úžasné pre pohyb lymfatického systému, čistenie pečene a obličiek.

Citrusové plody obsahujú vysoké dávky vitamínu C, čo zvyšuje produkciu glutatiónu. Glutatión je hlavným antioxidantom; chráni telo pred oxidáciou tým, že sa viaže na ťažké kovy.

Zelená šťava by mala obsahovať zeler, citrón, koriander a ananás. Všetky tieto zložky sú úžasnými chelatačnými spojencami.

Potenie je ďalšou dôležitou súčasťou chelácie. Koža je ďalšou hlavnou vylučovacou cestou ťažkých kovov, takže zabezpečenie pravidelného potenia pomôže urýchliť proces liečenia.

Hot jóga, sauny (infračervené alebo tradičné), beh a skákanie sú vynikajúcimi spôsobmi, ako sa kvalitne vypotiť.

Počas posledných troch mesiacov som aplikoval všetky z uvedených zásad a programov. Každým dňom sa cítim lepšie. Jedným z najdôležitejších zistení, ktoré je potrebné v danom procese akceptovať je to, že žiadna rýchla oprava neexistuje.

Niet iného spôsobu, len toho, že ohňom prechádzate jednotlivými, samostatnými krokmi a dáte svojmu telu šancu, aby sa vyčistilo od toxických látok svojím vlastným, bezpečným tempom.

Z tohto a ešte aj z ostatných dôvodov sa detoxikácia stala spôsobom, akým žijem svoj život pre seba a z tejto cesty sa predo mnou roztvorilo oveľa viac možností, než len fyzické aspekty.

Detoxikácia je príležitosť na vyliečenie celého tela

Všetko to, o čom písal, sa môže zdať ako veľa na jednorazové absorbovanie. Možno si myslíte: „Ja sa chcem zbaviť len ťažkých kovov. Neexistuje jednoduchšia cesta?“

Na to vám odpoviem, áno, existujú aj iné spôsoby chelácie ťažkých kovov. Existujú intravenózne chelatačné terapie, ktoré pre niektorých fungovali, ale u iných spôsobili hrozivé vedľajšie účinky.

Ďalej existuje metóda Andy Cutlera (chelácia častou a nízkou dávkou), ktorej súčasťou je užívanie chemických látok vyrobených človekom a podávaných každé tri hodiny (vrátane nočných hodín) počas celého roka.

Zvažoval som, či by som nemal použiť práve túto metódu, keď fungovala pre celé spoločenstvo ľudí, ktorí sa na to odhodlali. Keď som si ale pomyslel na to, že by som mal v noci vstávať každé tri hodiny, aby som si zobral tabletku, zdalo sa mi to strašné a neprirodzené.

Okrem toho sa mi zdá, že ani jeden z týchto chelačných programov, nerieši celé telo. Detoxikácia nie je o tom, že zoberiete ľadovú kocku a priložíte si ju na konkrétny jed.

Detoxikácia zahŕňa kompletné nastavenie mysle, tela a ducha pre zrod nového teba. Je to regenerácia na bunkovej úrovni.

Hovorím takmer o každej osobe na tejto planéte, keď hovorím, že sme degenerovaný druh. Vzdialili sme sa tak ďaleko od prírody, že naše bunky zmutovali, naše orgány sa zablokovali, náš nervový systém je oslabený až do takej miery, že už nemáme schopnosť detoxikovať sa spôsobom, zodpovedajúcim našej prirodzenosti a spôsobom, ktorým by sme boli schopní očistiť sa od jedov, ktoré sú v prostredí.

Nemôžeme teda očakávať, že tieto ťažké kovy odstránime z tela bez toho, aby sme súčasne neriešili všetky aspekty nášho zdravia. Detoxikácia buniek, čiže  proces, ktorý som opísal v tomto článku, je podľa môjho názoru jediným základom pre skutočné liečenie.

Ak nie ste pripravení vykonať zmeny, potrebné na uzdravenie svojho tela, potom ste netrpeli dosť. Netrpeli ste dostatočne na to, aby ste sa zbavili vecí, ktoré spôsobujú vašu bolesť a utrpenie, inak by ste sa podujali na vzostup.

Mnohí z nás sú označkovaní svojou chorobou alebo príbehom. Stáva sa to súčasťou našej identity až do takej miery, že sa toho nechceme vzdať.

Ak je to tým  miestom, kde sa nachádzate, ctite si svoje rozhodnutie a vedzte, že nakoniec na to budete pripravení.

Ale ak ste už  pripravení vymaniť sa zo svojho utrpenia raz a navždy a prežiť novú kvalitu života, pripravte sa na radosť a blaženosť, na ktorú ste čakali po celý svoj život.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý. Existuje holisticky zubár v Ba? Vďaka!

 2. Jaroslav Jakubů

  Doporučuji videa pana doktora Klinghardta na YouTube pod názvem Niesme chorí sme trávení.

 3. Osobne som si tymto presla, amalgam som si dala odstranit prilis rychlo a nespravne zo vsetkych zubov a nasledovalo peklo. Mesiace som studovala ako si pomoct pretoze lekari mi absolutne v nicom nechceli verit. Jedina lekarka mi pomohla urobit potrebne testy aby som sa mohla posunut dalej. Chelacia liekmi mi prisla dost rizikova-je to velmi prisny protokol a omyl moze mat dalsie zle nasledky Hlavne ALA vie posunut dalsiu ortut z tela do mozgu preto tu som vobec neuzivala. Ja osobne som sa z toho dostala saunovanim (infracervena sauna) a to niekolko krat do tyzdna, cerstve stavy, kopec vyzivovych doplnkov na mieru a hlavne ziadny lepok a laktoza na ktoru som ostala doslova zo dna na den intoleranciu. Liecenie creva je zaklad, probiotika atd. Dostat sa z najhorsieho trvalo tusim rok a teraz som uz ok, vo vela ohladoch lepsie ako kedykolvek predtym.

  • Ale potom ste nemohli mať veľa ortuti v mozgu – lebo tú by ste určite nedostali z tela infrasaunou, šťavami a vitamínmi a minerálmi. Ja som robila cheláciu roky a musela som roky používať ALA na cheláciu mozgu – takže ono je veľký rozdiel aj kde sú tie kovy uložené a aká silná je toxicita. Infrasauna, šťavy som ja robila takisto veľmi dlho – to všetko bolo len podporné.

   • Neviem kolko som jej tam mala alebo este mam. Ja som mala vtedy nahle vypadky kratkodobej pamate atd a to uz teraz vobec nemam. Telo mam vycistene ale mozog a nervovy system sa detoxikuje velmi tazko. Preto ja som nechcela nic s ALA a chemickou chelaciou riskovat a kedze fugujem uplne ok tak som po prirodnom a sauna detoxe uz nic neriesila, mne ostali ale nasledky ako laktozova a glutenova intolerancia. Je pre mna stale sokujuce ze lekari toto vobec neuznaju ako diagnozu, z toho co viem su na forach stovky ludi ktorych toto poznacilo na cely zivot a vela z nich roky tapa v snahe pomoct si ako sa da.

  • Da sa z toho vyliečiť?mozog ti to nepoškodilo na trvalo?

 4. AKé opatrenia pri vybaraní amalgámu
  a keď prídem k zubárovi, že sa mi niečo stalo so starou plombou, tak „nemá problém“ mi ju vyvrtať a nahodiť novú… toto je zatiaľ utopia u slov. zubárov, aby sa takto „trápili“ s amalgámom… Neverím, že niekto zo zubárov na SK postupuje tak, ako je v článku. AK sa mýlim, dajte vedieť…

  • V Prahe je zubár, čo vyberá amalgámy podľa IAOMT protokolu: https://www.yurmax.cz/odstraneni-amalgamu-formulovane-iaomt/ U nás by ste sa tiež vedeli dohodnúť so zubárom, aby použil koferdam, silné odsávanie, nízke otáčky a prenosný kyslík by ste si zobrali so sebou – ale musí byť aspoň naklonený myšlienke, že amalgám je toxiciký – väčšina zubárov sa vám ale vysmeje.

 5. Ako nič proti tomu médiu a jeho radám, čítala som aj knihu, celkom dobré veci, ale ten chelačný protokol s čučoriedkami, koriandrom, spirulinou, dulse (vysoký obsah arzénu)… fatal error, toto určite nie a čučoriedky určite neťahajú kovy z mozgu. Cutlerov protokol – začať na veľmi nízkych dávkach, kompletná podpora – nadobličky, minerály, vitamíny, vylučovacie orgány – obličky, pečeň.

 6. Tieto plomby zdravé určite nie sú, ale mám ich plné ústa už 40 rokov a nič sa nedeje.
  Neboli zdravotné problémy mladého muža spôsobené aj niečím iným?
  Po 30 rokoch vegetariánstva viem, že existujú aj jednoduchšie a lacnejšie spôsoby, ako detoxikovať telo, ťažké kovy nie sú jediný problém, ktorý sa v tele hromadí. Článok mi skôr pripadá ako klasická REKLAMA na niečo alebo niekoho, ako to býva zvykom.
  Biele plomby majú v zuboch životnosť max. do 5 rokov, neviem si predstaviť kompletnú výmenu amalgánových výplní u seba, bol by to predražený proces na niekoľko rokov, pričom v mojom pokročilom veku by mi už po takýchto zákrokoch asi žiadne zuby nezostali.

  • Moje biele plomby mam uz 15 rokov,dvakrat do roka chodim na kontrolu k zubarovi
   a v pohode.Ono proti gustu ziaden disputat a ak si spokojny s amalgamom tak si ho daj ,,natlacit,, aj niekde inde.Bude sa Ti mozno este viac pacit.xixi

  • Áno, ale sú ľudia, čo majú oslabené detoxikačné mechanizmy a nedokážu vylúčiť ani to bežné malé množstvo kovov, čo sa dostáva do nášho tela z amalgámov, zo stravy, z prostredia. Veľa záleží od toho aj v akom veku k tej toxicite došlo, niekedy k nej dochádza už počas vnútromaternicového vývoja od matky a takéto dieťa je oslabené od narodenia. Videla som vlasové analýzy niekoľkomesačných bábätok a ich rodičov, kopírovali toxický profil svojich rodičov, ak matka mala veľa hliníka a ortuti, malo to aj bábätko a tam vznikajú už tie predpoklady, prečo sa potom takýto človek nedokáže vyrovnať ani s minimálnou záťažou, ktorá príde neskôr – vakcíny, amalgámy. Ťažké kovy fungujú kumulatívne, u niekoho sa to prejaví v tridsiatke, u niekoho v štyridsiatke a u niekoho v šesťdesiatke a veľa ľudí nemusí mať žiadne problémy.

 7. Všetci, ktorí majú amal. výplne budú chorí. naši otcovia a ich otcovia iné nemali. a viete prečo? lebo iné neboli.a odrazu panika.no verím- nik z nás nechce byť ako ten pán postihnutý.a čo prosím vás mali dať aké výplne ked bolel zub? mali snád na výber? že sa vám chce o tom písať.

 8. Jan Omasta

  Já jsem taky měl otravu z plomb. Může se totiž ulomit kus zubu, plomba vypadne a v jídle to působí jako drobný kamínek. Kovová chuť v ústech, průjmy, chřadnutí, špatná kůže, špatné vlasy, únava. Pravda je i to, že chelatační činidla stav spíše zhorší. V plombách není jedem rtuť, ale kadmium, které se v žaludku přemění na toxičtější sloučeninu CdCl2. Při chelatační léčbě se kadmium přemístí s jater a ledvin do mozku. A z toho už se nikdy nevyéčíte.

 9. Ja som bola asi pred 8 rokmi na celkovú diagnostiku tela a ukázalo sa, že mi amalgámové plomby vplývajú na organizmus. Vtedy som to neriešila a hlavne som tomu neverila, do dnes viem, že na tom niečo bude. Našla som si príznaky, ktoré som dlhú dobu nevedela odôvodniť. Poslednú dobu cítim u ústach kovovú chuť, mám pocit, akoby mi niekto prikladal alobal na zuby, normálne cítim, ako sa mi to svinstvo uvoľňuje do úst. Chcela by som si ich dať vymeniť za biele, no neviem ako to prebieha a koľko to stoji. Keby som nemala takú blbú zubárku, nemusela som mat zbytočne amalgamy. Pred nasadením strojčeka mi zaplombovala aj to, čo netrebalo…

 10. Naši otcovia videli tak zubara 2 x krát v živote a istotne im nedával len tak plomby ale snažil sa to riešiť inak takže áno amalgam ma otravil a spôsobuje hrozne veci ortuť je najtoxickejsiq látka okrem rádioaktívnych látok

 11. Anka Košičanka

  Všetko je veľmi komplikované.Človek je taký zdravý, aký zdravý má imunitný systém. Takže je to najprv o genetike. Napr. aj Einstein mal amalgamové plomby …/. Potom v akom prírodnom prostredí sa pohyboval/aj jeho rodičia/.Ďalej aká je potrava- aj tá surová. Tá je už dnes tiež znečistená a to najmä z tých trópov. Znečistenie ovzdušia a vôd- tak to je katastrófa. Pijem aspoň filtrovanú vodu- ale aj tú nemožno stále. Je potrebné dodávať minerály z mineraliek/cca 4 dcl. denne pro adult. Divorastúce čučoriedky-kde ich zohnať? Sú už chránené- pre medvede. Iba snáď načierno od Rómov. A tie z hypermarketov- vy veríte, že sú divorastúce? Neidem do detajlov.
  Nádejou sa zdá byť autopatia zo slín a dychu. To je vlastne homeopatia šitá na vašu mieru. Umožní zlepšiť vašu vitálnu silu a tá by si mala poradiť so všetkým zlým vo vašom organizme. *Uvidíme…
  Ale neodhováram od surovej stravy. Ja ju však konzumujem dosť málo. Ráno si dávam vždy ovsennú kašu s trochou ovocia a medu.

  • Anka Košičanka

   P.S. je nad slnko jasnejšie, že klasickí lekári nás príliš strašili s ozónovými dierami a rakovinou kože. Prehnali to. Máme málo D vitamínu. To spôsobuje ochorenie celého organizmu-aj mozgu. Aj imunity. A ďalej—–D vitamín v koži sa tvori len na poludnie/stačí 15-30 min. Ale koža nesmie byť natretá krémom. Po 16. hod. sa vit. D už v koži netvorí.

   • Andre Marc

    Nedostatek vit.D má další podstatnější příčinu -„očkování“. Dochází k dlouhodobému poškození schopnosti zacházet s Vít.D a toho je pak stále nedostatek. To otvírá možnosti dalších chorob. Prakticky celé 20.stoleti už bylo ve znamení pozvolné přípravy masové genocidy. Je to vidět zejména na USA a dalších koloniích Londýna. Postupně se likvidace lidí rozšířila i do třetího světa, kde byla naprostá beztrestnost a úplatnost živnou půdou pro bohaté aktéry. Nakonec i do sféry vlivu bývalého SSSR. Plomby jsou část problému, ale opravdu jen zlomek.

Pridajte komentár

*