Táto liečivá bylinka odstráni z tela za 42 dní zápaly i ťažké kovy

Print Friendly, PDF & Email

koriander-a-detoxikacia

Ťažké kovy sa často spájajú s výskytom rôznych ochorení.

Medzi najvážnejšie patria choroby srdca a ciev, rakovina, emocionálne problémy, kognitívne schopnosti, dezorientácia, oslabené kosti či choroby obličiek.

Koriander je jednoročná bylinka plná dôležitých minerálov ako vápnik, draslík, horčík, mangán a železo. Obsahuje tiež veľa vitamínu K a A.

Okrem prínosov z obsahu nutričných látok dokáže táto bylinka aj detoxikovať telo od ťažkých kovov a iných toxických substancií.

Zvlášť cenená je schopnosť koriandru odstraňovať ortuť, ktorá zo všetkých ťažkých kovov (okrem rádioaktívnych) predstavuje pre telo najväčšie nebezpečenstvo.

Čo o koriandri vravia štúdie

Podľa mnohých štúdií má koriander silné antimykotické, antiseptické a protizápalové účinky. Je schopný obzvlášť rýchlo zmierniť zápal a potlačiť infekciu.

Tím výskumníkov v Indickom inštitúte medicínskych vied v Novom Delí urobil experiment. Počas neho u myší pomocou antigénov vyvolali zápal a opuch podobný tomu, ktorý u ľudí spôsobuje reumatoidnú artritídu.

Následne myši kŕmili koriandrom. Výsledkom bolo výrazné zmiernenie príznakov ochorenia.

V tomto článku vám poskytneme recept na lacnú a efektívnu metódu, ako využiť liečivé a detoxikačné účinky koriandru. Poslúži vám hlavne v prípadoch, ak chcete z tela odstrániť zápaly alebo tažké kovy.

Najlepšie na ňom je to, že nemá žiadny časový limit užívania. Preto ho budete môcť využiť kedykoľvek a akokoľvek dlho to bude potrebné.

Ako užívať koriander

Najjednoduchším spôsobom konzumácie koriandra je vziať za hrsť čerstvej vňate a rozmixovať ju na drobné kúsky v mixéri.

Ak nemáte mixér, úplne postačí ju na jemno pokrájať nožom na krájacej doske.

Následne, pokrájanú vňať koriandra pridajte do obľúbeného smoothie alebo jedla a to skonzumujte.

Protizápalový a detoxikačný recept

Ak chcete využiť koriander na potlačenie zápalov, potom je vhodné ho zmiešať so zopár ďalšími ingredienciami kvôli umocneniu ich vzájomného účinku.

Ingrediencie

  • 1/2 pohára (1 dcl) na jemno pokrájaného koriandru.
  • 1 čajová lyžička prášku zeleného jačmeňa alebo pšeničnej trávy
  • 1/2 pohára (1 dcl) čerstvej jablčnej šťavy
  • 1/2 pohára (1 dcl) čistej vody

Príprava

Skombinujte všetky ingrediencie.

Následne ich pomixujte v mixéri alebo len tak lyžičkou zamiešajte v pohári a váš detoxikačno-protizápalový nápoj je hotový.

Dobrú chuť a na zdravie!

Zdroj: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Pridajte komentár

*