Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Bod stoviek chorôb: Pozrite, čo sa stane po jeho masírovaní


Print Friendly, PDF & Email

Bod stoviek chorôb: Pozrite, čo sa stane po jeho masírovaní

Jedna japonská legenda hovorí, že raz z času na čas sa objaví šťastný muž, ktorému sa dostane neoceniteľnej vedomosti od svojho otca – vedomosti o bode dlhovekosti či bode stoviek ochorení.

Na základe rady od svojho otca si syn masíroval tento bod každý deň a žil tak dlho, že videl zrod a smrť mnohých panovníkov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Masáž určitých bodov na tele patrí medzi najstaršie metódy liečby na ďalekom východe, ktorá sa používa už po celé tisícročia.

Celkovo má človek na tele 365 bodov a 12 meridiánov, čo je to isté, ako počet dní a mesiacov v jednom roku.

Efekt takejto masáže, či už ide o akupresúru alebo o zatlačenie istých bodov prstom, je založený na teórii meridiánov a dráh, ktoré spájajú jednotlivé orgány.

Aktivácia bodu Zu San Li má za následok efekty permanentného omladenia a vyliečenia, ktoré predlžujú život. V Číne je tento bod známy ako „bod dlhovekosti“ a v Japonsku zasa ako „bod stoviek ochorení“.

Kde na tele sa nachádza magický bod Zu San Li?

Bod dlhovekosti sa nachádza pod jabĺčkom na kolene. Aby ste ho našli, musíte prekryť koleno palcom ruky na tej istej strane (čiže pravú ruku na pravé koleno) tak, ako to znázorňuje obrázok v úvode článku.

Bod je medzi koncami malíčka a prstenníka vo forme malej jamky medzi kosťami.

Pre názornosť je to uvedené aj na obrázku nižšie.

akupresrne-body-na-nohe

Je však aj iný spôsob ako ho nájsť…

Sadnite si na podlahu, pevne zatlačte obe nohy do podlahy a pritiahnite ich k sebe, no nezdvíhajte päty zo zeme.

Spozorujete, že pod kolenom sa nachádza vyvýšené miesto. Nájdite najvyšší položený bod, položte naň svoj prst a zaujmite obvyklú polohu pre začiatok masáže.

Bod na ktorom máte prst je bod, ktorý hľadáte – Zu San Li.

Za čo je tento bod v našom tele zodpovedný a prečo ho Japonci volajú bodom stoviek ochorení?

Zu San Li má nasledovné úlohy:

 1. Kontroluje činnosť orgánov nachádzajúcich sa v dolnej polovici tela.
 2. Kontroluje činnosť miechy v oblastiach, ktoré sú zodpovedné za správne fungovanie tráviaceho traktu, genitálií, obličiek a nadobličiek.

Masážou bodu Zu San Li dokážete zvýšiť činnosť nadobličiek, najsilnejších žliaz s vnútorným vylučovaním, ktoré sú hlavnými ochrancami ľudského zdravia.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Nadobličky vylučujú do krvi adrenalín, hydrokortizón a ďalšie dôležité hormóny.

Každodennou masážou „bodu dlhovekosti“ dokážete znormalizovať prácu nadobličiek, ktoré sú v tele zodpovedné za nasledujúce funkcie:

 • normalizácia krvného tlaku
 • normalizácia glukózy a inzulínu
 • odstraňovanie zápalových procesov v organizme
 • regulácia imunitného systému

Okrem toho, masážou Zu San Liu viete tiež:

 • zlepšiť trávenie
 • vyliečiť ochorenia vášho tráviaceho systému
 • liečiť následky mozgovej mŕtvice

Masáž uvedeného miesta vám pomôže zvýšiť aj vaše sebavedomie, odbúrať stres či napätie a nájsť vnútornú harmóniu.

Dokážete tiež vyliečiť mnohé ďalšie ochorenia, vrátane štikútania, zápchy, gastritídy a pomočovania sa.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Ako a kedy masírovať „bod dlhovekosti“?

Bod Zu San Li je lepšie masírovať ráno a pred obedom, 9 krát v kruhovom pohybe v smere hodinových ručičiek, striedavo na každej nohe (čiže 9 krát na jednej nohe a 9 krát na druhej nohe).

Robte to opakovane počas 10 minút.

Pred začiatkom masáže by ste mali zaujať pohodlnú, relaxačnú polohu, najlepšie v sede. Upokojte si dýchanie a koncentrujte sa na svoje pocity.

Uveďte sa do stavu harmónie a vedomia, že práve začínate s liečebným procesom. Táto masáž má tiež stimulačné účinky.

Masáž sa vykonáva buď s vašimi prstami alebo s akýmkoľvek zrnom (pohánka, ovos, ryža, atď.).

Môžete tiež na tento bol pripevniť polovicu strúčika cesnaku a nechať ho pôsobiť 1 až 2 hodiny (dovtedy, pokým pokožka nesčervená).

Masáž bodu Zu San Li večer je vhodná pre chudnutie. Hovorí sa, že takto dokážete schudnúť 400 až 500 gramov za týždeň. Avšak nerobte masáž tesne pred spaním, pretože by ste si mohli privodiť nespavosť.

Masáž je možné vykonávať každý deň, no najlepší výsledok má pri nove mesiaca (čiže opak splnu, keď mesiac nie je vidno).

Ďalej je vhodné dodržiavať nasledovné odporúčania:

 • Osem dní po začiatku novu mesiaca (keď má mesiac tvar písmena D) masírujte tento bod ráno striedavo na každej nohe, v smere hodinových ručičiek. Ide o najlepší čas pre posilnenie imunity, zlepšenie činnosti orgánov a spomalenie starnutia.
 • Pred obedom striedavo na každej nohe, v smere hodinových ručičiek, pre zlepšenie celkovej kondície, pamäte a činnosti kardiovaskulárneho a tráviaceho systému.
 • Po obede, súčasne na oboch nohách. Toto je účinné proti stresu, nervozite, podráždenosti, proti bolestiam hlavy a na poruchy spánku.

Večer uvedený bod masírujte v protismere hodinových ručičiek, striedavo na každej nohe, pre zlepšenie metabolizmu a na pomoc pri chudnutí.

Vyskúšajte to!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Aktualni pro kazdeho:-)
  Pa

  • no z oboch obrazkov sa neda zistit absolutne nic!!! Aj ked som postupovala podla popisu nie som si ista,ci som nasla spravny bod….

   • Podľa nášho názoru ten úvodný obrazok je dostatočne názorny. Skúšajte to opakovane – nájsť tú medzierku medzi kosťami pri dostatočnom prehmatávaní nemôže byť až také ťažké.

    • ten bod je bolestivý ako šľak, práve že ho nájdete ľahko, treba iba chcieť!

     • NAšla som podľa Eni poriadne boľavý bod na oboch nohách na rovnakom mieste…díki za radu

    • dekuji za clanek.
     vas nazor je sice hezka vec, ale pokud odezva rika, ze nefunguje, tak je k nicemu. ani ja nepochopil, co je PRESNE mineno a to ani z originalniho zdroje. az toto video, paradoxne v pro me nesrozumitelne cinstine, mi to objasnilo.
     pokud nekdo dalsi tapete, zkuste toto:
     https://www.youtube.com/watch?v=wFyyh__5T-k

   • Treba zájsť za odborníkom (ja tiež nemám v tom istotu, ale mám Mudr. ktorá robí akupunktúru), ktorý Ti tú správnu dierku nájde………

 2. Odjakživa som ženám masiroval cca 50 cm vyššie a so 100% účinkom, nevidim nic zaujimace na tom kolene 😀

  • No lenže to vaše masírovanie vedie k ďalším činnostiam, ktoré vedú k tomu, že ženy častokrát priberajú (priemerne min. 9 mesiacov budú priberať) 😉

 3. Mám knihu od p. Štefana Zakuťanského – Samoliečba zápalových ochorení – stojí za prečítanie
  http://samoliecba.szm.com/

 4. špekulant

  To by ma zaujímalo, že keď je niekto chorý a chudý a nemal by ďalej chudnúť, či toto môže robiť. Mám takého človeka doma.

  • Masírovanie bodu na nohe môžete kľudne robiť, uškodiť to nemôže. Ten effekt na chudnutie nie je nijako zásadný. Ak sa trocha zvýši príjem stravy a kalórií, tak nemusí k schudnutiu dôjsť vôbec.

 5. Prosím má to také vliv na revma ? děkuji

 6. ten bod je na vnútornej, alebo vonkajšej strane na nohe???….lebo podľa obrázkov to vyzerá nejako divne.

 7. Mária Chmelárová

  Článok ma veľmi zaujal a potešil, že budem robiť niečo nové pre svoje zdravie.

 8. No uz vas vsetky vidim ze dodrziavate „nasledovné odporúčania“ 🙂
  Hlavne treba dobre pocuvat vlastne telo a ked sa vam nieco nezda tak mu aj takto trosku pomoct. Najskor si to ale clovek uvedomi ked uz mu klope bolest na dvere. Vtedy ma clovek vacsiu motivaciu na taketo riesenia 🙂

 9. Ako je to chapane ze 9 krat masirovat pocas 10 min? A ako dlho ked obe nohy naraz?

 10. nevie te mi prosim poradit,vacsinou v noci presne niekde v tom bode na lavej nohe pocitujem dost casto
  bolest

 11. A pes má kde ten bod?

 12. majka-z-gurunu

  Na youtube som nasla,že sa masíruje zvnutra, tu je že zvonka..pevnejší ženám sa bod nedá najsť – len odhadom 🙂 A vážne 10 minut masírovať? vsak ma to bolelo už po minute 😀

 13. To fakt so myslíte , že tento bod je taký magický ? Treba fakt tvrdo makať na svojom zdraví a nespoliehať sa na žiadne body.

 14. Poskytnem publikáciu Shia-tsu, je to brožúra rustine, a ak by niekto mal zaujem urobiť preklad do slovenčiny tak to by som veľmi rád uvítal, mohli by sme to vy-publikovať ku Vianociam t. r.

Pridajte komentár

*