Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Cesnak a jeho liečebné účinky na srdce, cievy, astmu i tlak


Print Friendly, PDF & Email

Cesnak a jeho liečebné účinky na srdce, cievy, astmu i tlak

Hľuza so štipľavou príchuťou, ktorá prebudí chuť k jedlu, posilní a aktivuje výbežky (klky) v črevách, je výborným antiparazitikom. Je jedným z antických liečivých prostriedkov.

Používali ho v starom Egypte, južnej Amerike, ba dokonca aj v časoch atického Ríma ho odporúčal Hippokrates na liečbu infekcií, poranení, malomocenstva či rakoviny.

V stredoveku bol cesnak liekom chudobných roľníkov, ktorí ho konzumovali vo veľkom množstve ako terapiu a na odvrátenie všetkého zla. V prípade krvácania, vredov a v tehotenstve sa neodporúča vo veľkých dávkach.

Štúdium uskutočnené na Berlínskej Univerzite dokazuje, že cesnak má schopnosť vyčistiť steny ciev a tepien 2,5 krát viac ako HDL (dobrý cholesterol).

OBSAHUJE: voda 61%, sacharidy 30,5%, bielkoviny 6,5%, tuky 0,3%, popol 1,2%, horčík, sodík, draslík, vápnik, fosfor, dusičnany, síra, železo, jód, meď, mangán, zinok, bróm, arzén, kremík, ďalej vitamíny B1, B6, B12, C, D, H, hlavne antibiotikum.

Cesnak čistí krv, je antiseptický, antiparasitický, protirakovinotvorný, hypontezívny, protinikotínový, hypoglykemický, antireumatický, pôsobí proti hlístam, proti vredom v tráviacom trakte, pôsobí ako balzam, redukuje triglyceridy a cholesterol, odstraňuje únavu, je použiteľný aj pri bolestiach, pri artérioskleróznych ochoreniach, normalizuje tep srdca, a zároveň zväčšuje aj rozsah samotného tepu srdca.

Účinný je aj pri astme, čiernom kašli, tuberkulóze, chrípke, prechladnutí, infekčných ochoreniach, vyrovnáva krvný tlak, rozpúšťa tuk a anorganický vápnik usadený v cievach.

Pri kombinácii s dreveným uhlím je účinný proti črevným kŕčom.

V malých dávkach je dobre znášaný a používa sa ako príchuť v južanských jedlách. Cesnak a sardela roztlačené v krémovej forme a konzumované s chlebom a jablčným vínom, sú dobrým afrodiziakom.

Tí, ktorí jedia veľa cesnaku, nie sú ľahko napadnutí komármi. Na jeho insekticídny účinok poukazuje viacero autorov.

Aby sme zabránili typickému cesnakovému zápachu z úst, na trhu existujú prípravky vo forme šťavy, hydroalkolického výťažku (extraktu), tabliet či kapsúl.

Na odstránenie typického zápachu z úst po konzumácii surového cesnaku (čo je najlepšia forma cesnaku) môžeme piť šťavu z lístkov, kvetov či plodov hlohu obecného, ktorý tiež pomáha upravovať srdečný tep, alebo žuť listy mäty či petržlenovej vňate.

Ako šťava či extrakt – 15 kvapiek 2 až 3 krát do dňa, cesnak vo forme bobuliek či tabletiek (kúpite tu) – od 2 až do 12 tabletiek alebo bobuliek, alebo 2 až 4 strúčiky cesnaku denne je jedným z antických liekov proti zápalom-všeobecne, črevným zápalom (výbežkov aj črevnej steny), chronickým zápalom, parazitom, hubám, článkonožcom (červy a pásomnice), predchádza vzniku úplavice (červienka), preventívne pôsobí aj proti artérioskleróze.

V kombinácii s hlohom obecným je cesnak vynikajúci pre ľudí s cievnymi problémami, problémami srdca, trpiacich úzkosťou či stresom.

Čo teda robí cesnak takým malým zázrakom?

Štúdia zo 400 lekárskych stredísk v Európe na vzorke viac ako 2000 pacientov preukázala, že cesnak za svoju všestrannú účinnosť vďačí látke lacidipín.

Táto molekula napríklad spomaľuje progres arteriosklerózy omnoho lepšie, ako chemické lieky používane pri tejto chorobe. Okrem toho pôsobí cesnak tiež ako balzam na pľúcne orgány a účinne pomáha aj pri regulácii cukru v krvi.

Cesnak predchádza vzniku alteriosklerózy, katarovým zápalom, črevným zápalom či črevnej hnačke, pôsobí aktívne pri odstraňovaní ťažkých kovov z tela, posilňuje imunitný systém, znižuje riziko srdcových chorôb. Keďže detoxikuje črevnú sliznicu vzájomne podporuje aj metabolizmus tukov.

Liečba osteoporózy

Samozrejme s črevom, ktoré pracuje ako má, aj krv bude čistejšia a tým pádom aj takto prenášané zložky krvi zaručia výkonnejšiu imunitu a teda lepšie zdravie. Je predsa známe, že v tráviacom trakte sa začína celá imunita.

Pár poznámok z príručky Prírodnej medicíny

Denné konzumovanie surového cesnaku a cibule počas dlhšej doby mám pomáha udržiavať dobrú cirkuláciu (krvný obeh) a niči možnosť vzniku parazitov, predchádza infarktu či rakovine.

NA VONKAJŠIE POUŽITIE: rany, vredy, otlaky, bradavice, uštipnutie hmyzom, svrab, dermatomykóza, hluchota a bolesti uší.

Cesnak na lepšiu starobu

Niektoré formy molekulárneho kyslíka (ROS reactive oxygen species) majú veľmi nebezpečnú úlohu v procese starnutia či choroby pretože zapríčiňujú zmeny v DNA, proteínov a lipidov.

Extrakty zo staršieho cesnaku (najmenej 20 mesiacov) majú v sebe antioxidanty, ktoré predchádzajú týmto nežiaducim účinkom. Cesnak ničí ROS a podporuje anti oxidačné enzýmy, zabraňuje oxidácii tukov a znižuje ischemické poškodenie.

Zložky cesnaku zabíjajú parazity, huby, plesne, baktérie (zmutované po patogéne), alebo aj tie, ktoré sú schopné prežiť aj po silných antibiotikách.

Treba mať na pamäti, že v nemocniciach, kde sú chorí liečení farmaceutikami, čiže liečení imunosupresívami, neuveriteľne rastú nebezpečné infekčné ochorenia! Preto, dobrá starostlivosť o zdravie na základe cesnaku je odporúčaná a vhodná pre všetkých chorých a najmä tých, ktorí sa nevyhli nemocnici.

Cesnak môžete jesť s troškou celozrnného chleba pokrájaného na plátky a namočeného v olivovom oleji – eliminujete tým silný zápach. Takto môžete jesť aj 10 strúčikov cesnaku naraz, ale nikdy nejedzte viac ako 20 strúčikov za deň.

Pred aj po liečbe cesnakom je vhodné konzumovať probiotika.

Varený, či inak teplom spracovaný cesnak stráca takmer všetky jeho zdravé vlastnosti.

Jarná liečba cesnakom

Aby sme zabránili zápachu  z cesnaku, pokrájame ho na malé kúsky, dáme do misky a zalejeme extra panenským olivovým olejom. Konzumujeme po lyžičke a zapijeme vodou. Nehrýzť. Začneme s malým množstvom cesnaku. Najlepšie je ho vziať na prázdny žalúdok, asi 45 minút pred jedlom, ráno a večer.

Stačí pár strúčikov denne. Ak si všimnete neznášanlivosť či ťažké alergie (alergické reakcie, pálenie záhy alebo iné gastrointestinálne príznaky) znížte dávky, konzumujte cesnak len počas jedla, v najhoršom prípade cesnak nejedzte. Pozitívne výsledky môžeme vidieť najskôr po mesiaci liečby.

Celkové účinky sú značné (stabilizácia tlaku a zlepšenie krvného obehu, pocit celkového dobrého zdravia, ale aj pozoruhodné a príjemné duševné pohodlie).

Avšak, je treba sa naučiť čakať, účinok tohto fantastického prírodného lieku je pomalý tak, ako je pomalá a trpezlivá sama príroda.

Lenka M

Zdroj

http://www.mednat.org/prodotti/a.htm

http://www.mednat.org/cure_natur/aglio_cura.htm

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. margarida

  Mám vyskúšané – denná konzumácia domáceho cesnaku ma zbavila brušných kŕčov. Určite najmä starší ľudia poznajú ten príšerný pocit nafúknutého brucha vždy, keď ľahnú do postele – úplne som sa ho zbavila.

 2. Zdravím používam cesnakovu kultúru často a pomáha to na základe toho že si stoho robím čaj aj ho konzumujem a nemôžem sa stažovat fakt to zaberá som zdraví ako repa

  • citát z diskusného príspevku \“ a pomáha to na základe toho, že si z toho robím čaj aj ho konzumujem…..\“ chcel by som sa poradiť ? 1.) uvariť čaj z cesnaku alebo 2.) postrúhať do čaju strúčik cesnaku resp 3.) ….??
   ďakujem za odpoveď pán Milan

 3. Ze obsahuje B12 a D je hlupost. Ziadna z rastlin to neobsahuje, nevie kde beru tieto udaje na roznych strankach o potravinach, dokonca priamo na vyrobjoch. Zavadzaju citatelov. Opravte si to!
  Tu je svetoznama stranka rozboru potravin.
  Garlic:
  http://ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/2968?manu=&fgcd=

 4. Moja mama veľa rokov užívala cesnak proti vysokému tlaku a nepomáhal jej.

 5. Špekulant

  Mojej mame cesnak na tlak pomáha. Lekár mi hovoril, že veľa štúdií skúmalo cesnak a liečivé účinky na vysoký tlak sa nepotvrdili. Zrejme je to prísne individuálne.
  V článku ma zaujala hluchota. To keď si dá hluchý do uší cesnak, začne počuť?

 6. Mne tiez pomohol, znizil mi tlak a aj tep…. Lekari mi chceli nasadit lieky, ale zatial som odmietla

Pridajte komentár

*