Títo ľudia zmenili jednu vec a do 30 dní sa vyliečili z cukrovky


Print Friendly, PDF & Email

ako-vyliecit-cukrovku

Cukrovka je jedno z najrozšírenejších civilizačných ochorení dnešných čias. V západných krajinách ňou trpí až 10% obyvateľov a toto číslo sa ďalej rýchlym tempom zvyšuje.

Štúdia uskutočnená americkým Centrom pre kontrolu chorôb (CDC) došla k záveru, že ak dnešný trend vo výskyte cukrovky bude lineárne pokračovať počas nasledujúcich 50 rokov, nastane výrazný nárast počtu obyvateľov s cukrovkou.

Prístup konvenčnej medicíny k liečbe cukrovky sa zameriava na minimalizovanie nárastu hladiny krvného cukru bez toho, aby súčasne viedla k príliš nízkym hladinám.

Cukrovka typu 1 je liečená inzulínom, cvičením a diabetickou diétou.

Cukrovka typu 2 sa najprv lieči snahou o zníženie telesnej hmotnosti, diabetickou diétou a cvičením. Až pri neskorších štádiách sa zavádza aj inzulín.

Pri oboch typoch medicína predpokladá, že sa jedná o nezvratné chronické ochorenie, ktoré sa vyliečiť nedá.

Ale čo ak by sme dokázali vzniku cukrovky nielen zabrániť, ale dokonca ju zvrátiť, ak už k nej raz došlo?

6 testovacích subjektov zvrátilo cukrovku do 30 dní

Pri tomto teste sa šesť ľudí v rozdielnej fáze ochorenia, s odlišnými životnými štýlmi, odhodlalo vyliečiť z cukrovky do 30 dní.

Piati z nich trpeli cukrovkou typu 2 a jedna osoba cukrovkou typu 1. Pre objasnenie si ich zdravotného stavu, tuto je medicínska definícia tohto ochorenia:

Cukrovka typu 1 – telo nevytvára inzulín. Inzulín napomáha organizmu použiť glukózu z jedla a premeniť ju na energiu. Ľudia s typom 1 musia brať inzulín každý deň.

Cukrovka typu 2 – telo nevytvára alebo nezužitkováva inzulín efektívne. Ide o najbežnejší typ cukrovky, pri ktorom ľudia užívajú buď tabletky alebo inzulín.

No a tuto sú naši účastníci programu:

 • Austin (vek 25) bol nielen jediným účastníkom s cukrovkou typu 1, ale mal navyše aj problém s alkoholom
 • Kirt (vek 25) mal nameraný krvný cukor na úrovni 1200 bodov. Normál je pod 100. Jeho lekár mu povedal, že „Mal si už byť dávno mŕtvy“.
 • Bill (vek 58) navštevoval kardiológa a tiež trpel na neuropatiu. Necítil si nohy.
 • Michelle (vek 36) bola pomerne obézna.
 • Henry (vek 58) bral inzulín a k nemu 9 tabletiek každý deň. Krvný cukor mal na úrovni 464.
 • Pam (62) bola pomerne obézna. Jej otec, brat a sestra tiež mali cukrovku.

Metóda

Prístup Gabriela Cousensa k liečbe cukrovky vychádza zo zmeny stravovania.

Hovorí, že na základe výskumov majú konzumenti mäsa 4 krát častejšie nádory prsníkov, 3,6 krát častejšie rakovinu prostaty, 4 krát častejšie cukrovku a vo všeobecnosti viac chronických ochorení.

Ak len pijete mlieko, máte 3 krát vyššie riziko leukémie.

Na základe jeho postoja k výžive, verí prístupu konzumácie hlavne surovej rastlinnej stravy. Preto jeho tím pripravil pre „súťažiacich“ počas 30 dňového obdobia surovú, no dobre vybilancovanú stravu.

Jedlo sa stalo ich liekom (Hippokrates).

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Pod lekárskym dohľadom každý člen tímu užíval podľa potreby svoje lieky a jedol stravu pripravenú Gabrielovým tímom. Celé sa to odohrávalo v omladzovacom centre Strom života v Amerike.

Výsledok

Na 3. deň programu boli Kirt, Bill a Henry schopní ukončiť užívanie inzulínu a liekov. Ich hladiny cukru v krvi už po troch dňoch od zmeny stravy spadli do normálu.

Pam mohla znížiť svoju dávku inzulínu na polovicu.

Austin, s cukrovkou typu 1, bol tiež schopný znížiť dávku inzulínu na polovicu.

Michelle sa príliš nedarilo. Mala hladinu krvného cukru na úrovni 362. To ju natoľko sklamalo, že to chcela vzdať. Napokon však tak neurobila.

Na 12. deň programu Henryho krvný cukor poklesol o 256 bodov v porovnaní s prvým dňom. Pre zníženie hladiny cukru v krvi nebral žiadne lieky.

Napriek vynikajúcemu výsledku sa Henry cítil pre tento program už pristarý a požiadal o návrat domov. Jeho rodina prišla na 17. deň, kedy aj odcestoval. V tom čase však už mal vysadených 17 liekov, schudol 15 kíl a klesol mu aj krvný tlak.

Pre Henryho bola najťažšia jeho závislosť na jedle, ktorú bohužiaľ nedokázal prekonať.

Posledný, 30. deň, sa dostavili podivuhodné výsledky spochybňujúce súčasné vedecké poznanie o tom, že cukrovka sa nedá vyliečiť.

 • Kirt už viac nepotreboval lieky. Jeho krvný cukor aj bez nich klesol o 214 bodov na hodnotu 73 (normál). Neskôr sa zistilo, že on vlastne od začiatku mal cukrovku typu 1, nie 2. Status: V norme.
 • Bill prestal užívať 19 liekov a schudol 16 kíl. Jeho krvný cukor klesol z 214 bodov na 74 (normál) bez liekov či inzulínu. Status: V norme.
 • Michelle prestala užívať všetky svoje lieky a schudla 16,5 kíl. Krvný cukor jej klesol z 291 na 109 bez pomoci liekov. Status: V norme (teda po pravde len zlomok nad normou, čo je takmer zanedbateľné).
 • Pam schudla 13 kíl a hladina cukru v krvi klesla o 167 bodov na hodnotu 112. Status: V podstate, norma.
 • Austin, ktorý bol cukrovkár typ 1, stratil 10 kíl a znížil množstvo inzulínu zo 70 na 5 jednotiek denne. Status: Dramatické zlepšenie jeho cukrovky.

Ako môžete vidieť, u všetkých účastníkov sa dospelo k dramatickému zvratu ich zdravotného stavu. Všetkým sa podarilo cukrovku buď úplne vyliečiť alebo výrazne dostať pod kontrolu.

Cukrovka typu 1 (Kirt) sa úplne vyliečila, čo je považované medicínou za nemožné. Všetci s cukrovkou typu 2 tiež už viac nepotrebovali inzulín.

Čo nám to všetko hovorí?

Tak, ako pri mnohých iných veciach v modernej medicíne, nemáme na všetko odpovede. Vo veľa prípadoch je zložité pripustiť, že to, čo ponúka medicína hlavného prúdu, nie je tým najlepším riešením.

Ľudia na celom svete sa čoraz častejšie uchyľujú k alternatívnym liečebným postupom, s ktorými dosahujú porovnateľné a neraz oveľa lepšie výsledky ako to, čo ponúkajú lekári a odborníci delegovaní vládnymi úradmi.

Je dôležité, aby ľudia poznali všetky možnosti a hlavne mali šancu o nich vôbec počuť.

Viem, že existuje veľa ľudí s cukrovkou, ktorí nevedia o liečebnej sile stravy pre dosiahnutie pozitívnej zmeny u svojho ochorenia. Oni len v slepej viere nasledujú tradičné liečebné postupy, akoby to bola jediná možná pravda.

Nechcem teraz tvrdiť, že konvenčná medicína je zlá, ale jednoducho povedané, unikajú nám ostatné možnosti. A nielen občas, no vo veľkom štýle.

Tomu sa však ani nedá priveľmi čudovať v situácii, keď organizácie reprezentujúce cukrovkárov tvrdia, že na cukrovku neexistuje žiadny liek. Pritom tento príbeh vypovedá o celkom inej skutočnosti.

Ako ste na tom vy? Pokúsili ste sa už niekedy vyliečiť cukrovku surovou stravou? Zaujímajú nás vaše reálne skúsenosti, podeľte sa s nami o ne dole v komentároch!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: These People Reversed Their Diabetes In 30 Days With This One Change

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Bože to je ale zavádějící článek! Ty lidi samozřejmě vyléčený nejsou, jen mají stabilizovanou hladinu cukru v krvi (což je správně a ten jídelníček kdyby dodrželi tak jsou relativně v pohodě). Kdyby se zača

  • Prepacte ,ale môj otec bol 10 rokov cukrovkar,bral aj lieky na vysoky krvny tlak.Po prejdeni na zdravu stravu,zväcsa iba zelenina ovocie.Za tyzden bol vylieceny,za tyzden hovorim preto lebo vtedy prestal brat lieky ,ktore uz nepotreboval a citil sa skvelo.Po mesiaci siel na kontrolu co sa tyka diabetesu a bol vylieceny ako jediny pacient doktorky zo vsetkych pacientov.To uz mesiac nebral lieky.Presli asi 5 rokov a doteraz tie lieky nepotrebuje a to uz davno sa vratil k starej strave.Podla vasho prispevku môj otec nieje vylieceny ,len ma stabilizovanu hladinu cukru v krvi ,hej?Ten nebude vylieceny kto nechce byt.To vas lutujem.

   • krásne, Brano 🙂 sice ja som cukrovku nemala, ale viem, ze surovou stravou sa vyliecime, kedze nas organizmus sa dostava do zasaditej strany a vsetko „zle“ dokaze prezit iba v prekyslenom organizme 🙂 v alkalickom prostredi sa cely nas dokonale vytvoreny system dava do harmonie 🙂 tesim sa s tebou <3

    • v prvom rade, cukrovka nie je ochorenie, a preto nie je zvycajne liecena u doktorov, ale pacienti su posielani rovno k vyzivarovi. ten naordinuje specialnu dietu, zdravu stravu, nie surovu stravu. ak je cukrovka velmi vazna (hladina cukru v krvi az 600) tak clovek moze zomriet hocikedy a preto je potrebna asistencia liekov. po druhe, zasadite a kysle jedla nic bohuzial neurobia pretoze kyslost nasho vlastneho zaludka je milion krat vacsia takze to hned zneutralizuje (kyslost-zasaditost stravy by fungovala len ak by ste jedli ihlami – pichali si stravu priamo do zil, co je hlupost). kyslost zaludka moze znicit aj kusok zeleza. rada by som bola keby ludia nenaleteli neodbornym clankom po internete nuz ale co uz to su slovaci…

     • „zásadite a kyslé jedlá nič bohužiaľ neurobia pretože kyslosť nášho vlastného žalúdka je milión krát väčšia takže to hneď zneutralizuje (kyslosť-zásaditosť stravy by fungovala len ak by ste jedli ihlami – pichali si stravu priamo do žíl…“
      Tak toto myslíš naozaj vážne? Bolo by fajn, než sem napíšeš takýto nehorázny blud, pozrieť si trošku internet. Tých článkov, myslím tým odborných, nie typu „jedna pani povedala“ a dokonca celých štúdií venovaných prekysleniu organizmu a veciach s tým spojených je tu neúrekom. Veľa zdaru pri čítaní a získavaní nových vedomostí.

     • dobry den. 99% lidi kteri se rozepisou o uspesnych poostupech k uzdraveni cukrovky zapomene poznamenat o ktery typ jde.

     • Dobri den chcem sa opitat co znamena hladina cukru v krvi na 600?

   • Ahoj, a prosím ťa k akej doktorke chodil tvoj otec? Lebo mi tiež by sme sa radi zbavili tejto choroby…. Vďaka za odpoveď
    PS: Ocovi všetko dobré nech sa mu darí v živote bez cukrovky…

   • Ano, protože Váš otec měl cukrovku 2.typu, která lze po úpravě stravy a životního stylu zcela vyléčit.

   • Brano, prestan tu klamat a zavadzat! Podla mna sa za tvojim menom skryva niekto zainteresovany na tejto zavadzajucej stranke. Cukrovku nie je mozne liecit, maximalne potlacit priznakya predlzit kvlitu zivota. Takze neklam, si trapny!

 2. Že pohyb/športovanie, úprava stravy a úprava telesnej hmotnosti zlepšuje priebeh cukrovky, sa samozrejme dávno vie. Takže je skôr otázka, prečo tam bolo také zastúpenie obezákov (odpoveď: pohodlnosť a blbosť). Správny diabetik by nemal svoj úpadok do obezity vo vlastnom záujme dopustiť. A keď tlstoprda diabetika donútite makať a schudnúť, samozrejme, že mu klesnú potrebné dávky inzulínu.
  Otázka z môjho hľadiska stojí inak, napr. ako je možné, že mali tak absurdné hladiny glukózy v krvi. To sa neliečili? Správne nastavený diabetik papká toľko antidiabetík, resp. pichá si toľko inzulínu, aby bol väčšinu času „v norme“. Ak je niekto sústavne na hentakých hladinách, tak mu ide countdown. A to pekne rýchlo. Čiže, ďalší dôkaz, že boli nájdení zanedbaní mentáli, nedodržiavajúci diétu a liečebný režim, a iba boli „zavrátení“ do stavu, v ktorom by boli pri správnej liečbe a diéte.
  A to sa ešte nepozastavujem nad záhadnými nič nehovoriacimi „bodmi“, keď hladina glukózy v sére sa udáva v mmol/l a referenčná hodnota je 3,5 – 6,5.
  A tú „vyliečenú“ DM I. typu by som FAKT RÁD VIDEL. A som si pretty sure, že nikdy neuvidím.

  • Možno máte v niektorých veciach pravdu. Zabudli ste však na jeden podstatný fakt – títo ľudia už potom nepotrebovali inzulín.

   • Úpravou stravy sa samozrejme dá vyhnúť užívaniu liekov, resp. znížiť množstvo dávok. Treba nastaviť prísne vypočítanú diétu, kde pacient má rozrátané koľko potravín s akým obsahom cukrov, tukov atď môže prijať v jednom chode. Ale to znova nie je žiadna novinka. Cukrovkári vedia o tom, že si treba dávať na stravu pozor a vedia o diétach- problémom je možnosť ich dodržať, zmeniť stravovacie návyky.
    A samozrejme tak ako písal tool-N, pohyb je nepochybne dôležitý k zdraviu. Keď nie je pohyb priberať môžeme aj z vody (nadnesene povedané)

  • No len, že známy má cukrovku 1. typu od detstva, je na surovej, pomáha mu to ale pichá si stále.

  • Za prve, typ 1 bol len Austin, ktorý znížil dakovanie inzulinu. Za druhe, tí uvádzané hodnoty nie sú V mmol, sú V mg, tiež túto stupnicu pouzivam, takže ti ľudia rozhodne V žiadnom prípade absurdné hodnoty nemali A boli to navyše diabetici 2. Typu. Dosť vecí by si si mal nastudovat A naučiť sa, že keď budeš skeptik, nádej na vyliečenie nemas. Ja osobne som na inzulinovej pumpe A podarilo sa mi znížiť davky bazalu Z 37 na 27 denne A davky bolusu K hlavnym jedlám zo 6 na 1,5 A telesnú hmotnosť som pritom nezmenila, vlastne som 3 kilá pribrala. Ako terapiu som využila rastlinu.

 3. A čo vlastne robili? To je tajné???

 4. V r. 2000 mi diagnostikovali DM2, glykémia 14,8 mmol/l, zhrozená diabetologička (nielen ja!!) mi predpísala za igelitku liekov, z ktorých som – keďže chcem ešte žiť aj ja – nezjedol ani jednu tbl. Upravil som stravu, behom roka pomaly zhodil 22 kg a všetko je v norme. Je evidentné, že to v mojom prípade mala na svedomí nadváha.
  U DM1 je to podľa mňa zložitejšie. Ak nedôjde k regenerácii langerhansových ostrovčekov, inzulín sa stravou „vyrobiť“ nedá… Tu som skôr skeptický. Pokles glykémie je však do určitej miery samozrejme možné regulovať vhodnou stravou a neprežieraním sa potravinami s vysokým glykemickým indexom. Pri DM2 na základe vlastnej skúsenosti tvrdím, že každý si je tak trochu „strojcom svojho zdravia“…

  • No bola by som zvedavá na tú úpravu stravy ako ste ju upravil. Mne glykémia skáče hore dole a mám stále viac liekov. Už ma to unavuje. Ak máte dobrý tip, určite ho vyskúšam.

   • treba jesť surovú stravu, vydržať aspoň tých 30dní a potom sa čudovať. Surovou-živou stravou sa dá vyliečiť i z rakoviny. Ak nie ste vážne chorý aspoň raňajky a večeru nahradiť živou stravou, obed normálne varený. Je to ťažké,všade sa len žerie a žerie, ale stojí to za skúšku.

    • Kompromisy v chorobe neexistujú…Ovocie, zelenina, orechy a semená-strava vitariánov…Toto je pre Vás všetkých strava, aby ste mohli žiť plnohodnotný život…život bez liekov a inzulínu…ak spravíte kompromis a prejdete čo i len čiastočne na varenú stravu, je po Vašom zdraví…Toto Vám povie aj MUDr. Fullová na stránke internetu: Škola verejného zdravia, kde je i tel č. na menovanú doktorku a môžete v tam uvedenom čase s ňou vašu chorobu konzultovať, povie Vám to isté o strave ohľadom cukrovky…

   • Evka, ja by som si dala na Tvojom mieste urcite rano a vecer stavu z ovocia a zeleniny (aj listovu dodat ku tomu kvoli chlorofylu: kapustove listy, kelove, cinska kapusta, kalerabove, rukola, brokolicove listy, pupava, skorocel, datelina a vsetko mozne zive, cerstve), potom by som si urobila lahke smoothies (napr.z bananov a nejakeho ovocia), na vecer by som si spravila fakny salat len zo zeleniny s citronovou stavou bez korenia, bez soli, bez zalievky) a vecer este, ked je potrebne opat fajnu stavu – ja aj tak zijem inac uz rok a pol a sa mi upravuju pomalicky zuby, vlasy nevypadavaju a zmenila sa ich struktura z drôtu na jemne, tenke, hladke vlasky, plet sa mi vyhladila a vyjasnila uplne, ako babatku, nehovoriac o stalom lahkom pocite, aky mam…. pravdaze je dobre zmenit nas postoj ku zivotu z obeta ci kata na pokornu a sebavedomu bytost plny vitality a pocitu radosti a stastia vdaka sebalaske a tym padom laske ku kazdemu z nas laskyplna stastna a zdrava osoba 🙂

   • Surovou stravou,zeleninou a ovocim odstranite po 30 dni diabetes typu 2. Ale vydrzat to dokazu len VYVOLENI.Ja som tiez diab.2,no vydrzal som to cca 15 dni,potom ma klobasa,slanina vratila medzi blbcov . . . . .ale verte,ze pride cas a tych 30 dni vydrzim,potom ako vegetarian,len biele maso ,morcacie,kuracie,ryby, A SUROVA STRAVA.
    Peter&Grojso
    P.S.: Viete v com je podstata??? Vsetka strava obsahuje eeeeecka,ktore nas pomaly zabijaju.Pre prekyslenost stravy sa nas organizmus dostava do
    krytickej po;ohy blizsej k rakovine,ktora sa rozvija len v kyslom prostredi.Skor akodosiahnete tych 30 dni so surovou stranou,zacnite rano vypitim cca 7 dl vody s citronovou stavou,potom dodrzte denne:
    – pol caj.lyzicky skorice,rozpust.v 1 dl vody
    – caj lyz.medu
    – 3 mesiaciky cesnaku
    – 1/2 dia cokolady
    – 1 pol.lyz.oliv.olleja
    – pol caj lyz
    – prask.kurkumy/orient.predajna,maju aj cerstvu kurkumu a z nej si robte caj/
    – harmanc.caj

    TO VSETKO DENNE + SUROVU STRAVU

  • mam cukrovku 1.typu 41 rokov a viem, ze langerhansove ostrovčeky sa nikdy nebudu regenerovat !!!!! iba umru a potom sa picha inzulin , alebo sa mozu transplantovat ale iba pri transplantacii oblicky.!! PROSIM vas, vsetkych mudrych nediabetikov, nech si idu pisat a komentovat „babickine papuce“ a nie to , o com nemaju sajn.

 5. Maroš Bajla

  Noo niekde som tuto studiu videl aj ako video, len uz neviem kde 😀
  Primarne ide o to ze dali telu to co im tolke roky chybalo a sice mineraly, vitaminy, vlakninu, kvalitnu vodu (najlepsia je v ovoci..) a tak nakopli svoj imunitny system, pricom samozrejme precistili crevo, pecen aj oblicky..

  Ono je to vlastne take jednoduche 😀

 6. Cukrovka je zánět slinivky břišní. Slinivka má více funkcí . Ne jenom tvořit inzulín. Já jsem ji měl . Zánět vznikne když tělo nesprávným stravováním překyselíte tak, že odpad ze stravy ,které tělo nedokáže už vyloučit ukládá do tzv. tukových buňek
  (obezita) Většina obyvatel jí denaturovanou stravu bez živin ze ( supermarkety, mcdonaldy, asijské bistra at.) Tělo z této stravy využije minimum. Zbytek musí vyloučit . Pokud nestíhá , tak abychom nezemřeli obalí bordel cholesterolem a uloží v těle. Dostávají zabral všechny orgány těla včetně slinivky, kde vzniká zánět
  který omezí tvorbu inzulínu atd. Odkyselit, odkyselit a odkyselit. Ano stravou plnou minerálů a vitamínů. A je po cukrovce a po zánětu slinivky. Mám to vyzkoušené. Samozřejmě i kila jsou dolů a bezbolestně. Nežijeme abychom jedli ale jíme abychom žili.

 7. Nepíšte prosím všetkými veľkými písmenami – je to považované za formu spamu. Ďalšie takto napísané komentáre už budú bez výstrahy zmazané. Ďakujeme za pozorumenie.

  • kto to považuje za formu spamu? sa?

   • Odporúčam zabehnúť na zopár moderovaných zahraničných fór a písať hoc aj zmysluplné diskusné príspevky všetkými veľkými písmenami. Uvidíte, čo sa stane…

 8. Veľmi zaujímavé články, ktoré stoja za zamyslenie sa nad liečbou diabetu 1. a 2 typu.

  • presne tato kniha bola mojou zachranou,ziskal som z nej informacie o surovej strave a pomocou surovej stravy, som sa vyliecil z rakoviny a po pritom aj z dalsich nevyliecitelnych chorob…bol som aj v kontakte s lekarom,ktory tu knihu prelozil…vsetko mam z dokumentovane…bolo to pred viac ako 20 rokmi…som hlboko presvedceny,ze je to jediny liek na vsetky choroby…ps.lekari povedali,ze mam stastie…ze sa stal zazrak…ini povedali ,ze aj tak neveria…ini zas velmi tazko priznali,ze som vylieceny…

 9. Nekde jsem slysela, ze raw ( zivou stravou se da vylecit cukrovka), par takovych lidi to tvrdi, ze se tim vylecili.

 10. Samozrejme, že strava je nesmierne dôležitá- to je fakt, ktorý je každému normálne zmýšľajúcemu človeku jasný. Ale tvrdiť, že stravou sa dá vyliečiť DMI (=Diabetes Mellitus 1.typu, pre pochopenie= cukrovka) je viac ako obmedzenosť a neznalosť. Pri DMI sú Langerhansove ostrovčeky (zodpovedné za tvorbu inzulínu) napádané vlastnými protilátkami a postupne sú zničené (čiže nie sú!) a môžem sa aj rozkrájať, ale proste nie sú. Podobné (k tomuto nevedeckému a nepresnému článku) by bolo tvrdiť, že ak si odrežem ruku a budem sa správne stravovať, tak mi ruka jednoducho dorastie… Čo myslíte- skúsite???
  A áno, ak budete jesť týždeň čisto iba napríklad kyslú kapustu, hodnoty aplikovaného inzulínu vám pôjdu rapídne dole, schudnete, ak máte DMII, je možné, že tú dobu prežijete bez antidiabetík… ale nič z toho ani zďaleka neznamená že ste sa „zázračne“ vyliečili. (Podobne ako „Status: V norme“ nič z toho neznamená a už vôbec ne“spochybňuje súčasné vedecké poznanie o tom, že cukrovka sa nedá vyliečiť“). Navyše vám v takomto prípade budú chýbať základné životu (z dlhodobého hľadiska) potrebné látky. A rovnako si nemyslím, že schudnúť za 17dní 15kíl je pre vaše zdravie tá správna výhra!

 11. Sixxteenth

  Pokud jde o vyleceni u DM2 upravou stravy tak to rekne kazdy diabetolog. Ale u DM1 je to proste blbost, protoze jen zmenou stravy vam pankreas nezacne znova produkovat inzulin, ten organ je proste nenavratne poskozeny! Chtel bych jako dukaz videt pocet tzv. P-bunek!

 12. Vy ste pekne na hlavu a celá stránka tiež,píšete tu o nejakej zdravej strave a neviem čo ešte a zrollujem dole a drb reklama na mekáč na celú obrazovku..zrušte to tu a choďte robiť niečo užitočné

  • Reklamy nevkladáme na stránku priamo my, to si určuje sám náš reklamný partner. Ale ďakujeme za upozornenie. Nevhodné reklamy sa na základe upozornení vás, našich čitateľov, snažíme blokovať.

 13. Jsme obklopeni moudrostí .. člověk není jejím pramenem .. nýbrž pouhou nádrží a může vydat jen to co nasbíral .. Moudrost je poznání věčných pravd upotřebitelných v životě. A bejt chytrej to je jedinej majetek který vám nikdo nemůže vzít .. Ale nestačí vědět .. musíte to umět i použít … přírodní, domácí medicína, dary z přírody, recepty našich babiček, žádná chemie, co stojí peníze, ničí lidské tělo. Velikost člověka se neodvíjí od počtu a druhu škol ani knih které prostudoval ale od způsobu života kterým žije .. být vzdělaný vždy neznamená být moudrý .. někteří ví mnoho ale nepoužívají to správně
  https://www.facebook.com/groups/daryprirody/

  • Presne tak, velmi mudro a inteligentne napisane … vela je takych, co maju titul, myslia si aky si najmudrejsi, ale realita je uplne ina.

 14. Já si vyléčil cukrovku 2. typu. Už si nepamatuji jak. Je to jedno, protože kamarádům, kterým jsem to zadarmo radil, tak reagovali jako vzteklí psi. Byli ochotní mi pokousat. Tak ať si trhnou …..

 15. a to je spravne, ze za 17 dni schudne clovek 17 kg??

 16. Štefan Zuščák

  Ja som mal cukrovku 2 typu . vyliečil som sa, ale hladovkou 11 dni , a potom ešte 7 dní , používal som aj urinu , taktiež som musel zmeniť stravovací režim. Teraz, však jem už skoro všetko a všetko je OK. Je pravda že by som mal však viac športovať, chystám sa už na to. Podnet k tomu bol od priateľa a to na základe knihy od G.P. Malachova Liečba hladovkou.

 17. Cukrovka nie je zo dňa na deň, sú to emocie z minulosti – treba sa trochu nad sebou zamyslieť a zmeniť svoj život a tiež aj tu stravu
  Cukrovka typu 1 – potrebujete láskavosť, pozornosť,lásku a starostlivosť.Necítite bezpečie, sebaistotu, ste v núdzi a závislý od druhých. Ste egoistický a zameraný na svoje nedostatky.Chcete pred ostatnými vyzerať nepostrádateľne.Počúvate a obklopujete sa príliš veľkým množstvom myšlienok.
  Cukrovka typu 2 – bojíte sa naplno prežívať život. Máte silnú potrebu všetko ovládať a vedieť.Veľmi túžite po pozornosti a uznaní.Neustále prahnete po láske, ale zároveň ste presvedčený, že jej nie ste hoden alebo si ju nezaslúžite.Máte hlboko zakorenený pocit viny.Ste presvedčený, že o svoje prežitie musíte bojovať.Často sa strácate vo vzťahoch. Permanentne potrebujete prejavy láskavosti, aby ste zamaskovali pocity slabosti, obmedzovania a presvedčenia, že nemáte dosť. Ustrnuli ste vo svojom vlastnom svete obmedzovania a nedostatku.
  Len dúfam, že to ľudia pochopia všetko sa dá vyliečiť aj rakovina
  Prajem Vám zo srdiečka rýchle uzdravovanie
  Nemrhajte svoj čas s vysvetľovaním – Ľudia počujú len to, čo chcú počuť.

  • toto neviem ci ma zmysel komentovat, rozhodne to ludia necitajte strata casu, pani ani nevie co su langerhansove ostovceky. pre pani zanetu, niesu to centra laskavosti a starostlivosti

 18. vacsinu nezmyslov a polopravd uz pomerne jasne uviedli na pravu mieru skeptici ako tool a michal a sixteenth , len jedno mi neda pokoj.. ti nic nevraviace body cukru… spravne ktosi podotkol, ze kazdy, kto aspon nieco o cukre v krvi vie, to udava v mmol na liter a hladina je cca 4.6 – 6.4 (nehadajte sa so mnou o desatinky, sami fyziologovia sa nevedia dohodnut , ci je spodna hladina 4.6, alebo 4,4, o hornej ani nevravim) ide mi o to, ze niekto to rad prepocitava na mg… no nech prepocitavam ako chcem, nevychadza, mol glukozy vazi 180 g, mmol 0.180 g, no neviem, skuste si to sami, ako tak by sa tie hodnoty dali prezit, ak by to bolo v mg na deciliter, ako to pocitaju v polsku, ale… no poradte, ako z toho spravit clanok s nejakou vypovednou hodnotou

  • Myslím si že vám to mohu dost dobře vysvětlit. Jsou 2 stupnice. Ta první je mmol/l. Ta druhá mg/dl. V knize Diabetes Mellitus od firmy Novo Nordisk uvádějí 5 mmol/l = (90 mg/dl), 7 mmol/l = (126 mg/dl).

 19. Tento článek v sobě má mnoho protiřečení. (Austin/Henry; jeden DM1, pak je to někdo jiný). Sama preferuji alternativní medicínu, ale zrovna u diabetu 1 bych byla s těmito tvrzeními a „pravdami“ velice opatrná …
  U DM2 bych tomu věřila, tam při léčbě skutečně jde o jídlo. Tělo inzulín má, pouze je vůči němu rezistentní. Při léčbě jde o to, aby se léky citlivost na inzulín zvýšila.
  Ale u DM1 jen těžko. Ano, mohlo dojít ke zlepšení při změně stravy (ale upřímně neznám mnoho diabetiků, kteří by se stravovali po fastfoodech, a jiných „zdravých“ restauracích.) Zkrátka je nelogické, aby rostlinná strava „obnovila“ zničené betabuňky. Je to imunitní reakce organismu, kdy jsou tvořeny protilátky, které ničí buňky tvořící inzulín. Jestliže jsou ty buňky jednou zničeny, prostě nefungují a fungovat nebudou, což znamená, že tělo inzulín nemá. Jestli budu nebo nebudu jíst rostlinnou stravu na tom nic nezmění. Budu potřebovat méně inzulínu, ale rozhodně tím cukrovku nevyléčím.
  Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale články jako tento mě rozčilují. Přijde mi, že je píší lidé, kteří o tom vůbec nic nevědí.

 20. Tak neskutočne zavádzajúci článok.
  Je to otestované na 6 ľudoch z toho je 5 s diabetom typu 2. Predpokladám, že strava ktorú im podávali bola čisto zelenina, ovocie.(Nebolo písané čo presne im dávali aké jedlo).

  Pri diabetes mellitus typu 2 nie su poškodené L. ostrovčeky v pankrease a stále môžu produkovať inzulín . Zlepšením stravy sa zníži potrebný inzulín takže telo je schopné pracovať s inzulínom, s tela a nepotrebuje prijímať s vonku injekčnou formou. Preto sa u cukrovkárov druhého typu hovorí o slabej a silnej cukrovke (čo sa u diabetikov 1. typu nevraví) Ak je curkovka slabá , s vačša sa podávaju tablety a hlavne je naordinovaný lepší jedálníček. Dosť z cukrovkárov číslo 2. ju má poli obezite. (je blokovaný vývod pankreasu do tela ,a uvolnuvaniu pomáhajú práve tablety a zlepšenie stravy). Pri „silnej“ curkovke je zväčša čiastočne poškodený pankreas , ktorý nie je schopný produkovať inzulín alebo je poli obezite zabrátené vývodu inzulínu s pankreasu(je aj viac príčim ale toto su tie hlavné ostatné nebudem opisovať).

  Pri diabete typu 1 su poškodené L. ostrovčeky. Choroba je autoimutná. Je spôsobená tým že telo si myslí že L. osotrovčeky v pankrease su vadné a preto ich zničilo, čím vlastne znemožnilu pankreasu vytvárať inzulín a preto je potrebné dodávať inzulín s vonku. Bez inzulínu telo nedokáže fungovať každá bunka v tele (okrem mozgových buniek tie su výnimkou ) potrebuje na prijatie glukozy inzulín. ak nebude inzulín nebude glukoza pre bunku a tým pádom bunka začne požadovať od tela výživu. Telo začne rozkladať tuky(vzniká pri tomto rozklade acetón). Preto človek , ktorý dostal curkovku a nieje mu liečená rýchlo chudne aj 2-3 kg denne. Pre vznik acetónu sa znižuje pH v krvi na človek umiera.

  Kedže predpokladám že prijímali stravu čisto ovocie a zeleninu . Ovocie nemá mnoho sacharidových jednotiek(1 SJ = 10 gramov sacharidov) a zelenina má zanedbatelné množstvo . Takže obmedzili príjem sacharidov telo nepotrebovalo tolko inzulínu na spracovanie týchto sacharidov, čímž sa im zlepšili výsledky a nepotrebovali inzulín a lieky čo si dovtedy dávali.

  Pri tom chalanovi čo vraveli že si znížil inzulín až na 5 J inzulínu denne je presne vidiet čo spravila strava. nemal príjem sachraidov nepotreboval ža tolko inzulínu .

  Takže ako resumé k tomu: strava pomôže cukrovkárov typu 2 veľmi moc. Cukrovkárov typu 1 pomôže zlepšiť a ustáliť glykémie čím si zlepšia glykemický profil. Avšak tvrdenie že cukrovku vyliečili je absurdné. Ak by som tomu chalanovi podal sladký nápoj ktorý by mal obsah 10SJ . Behom pár minút by mu stúpla glykémia na 10 mmol/l. Ak by bol zdravý telo by mi „zázračne“ začalo vytvárať inzulína čo len tak nezačne. Ak by mu začalo vytvárať inzulín musela by mu glykémia sa držať do 10 mmol/l. Avšak obyčajnou zmenou stravy sa nemože obnoviť činnosť poškodeného pankreasu.

  Tož môj názor na vec. Mám cukrovku prvého typu a čítal som dosť informácii. Ak by bola niektorá mnou podaná informácia trochu zavádzajúca , tak sa ospravedlnujem, nemám potrebné lekárske vzdelanie pri správne vyjadrovanie nad takýmito záležitosťami.

  P.S. Ak mal chalan potrebu si pichať 5 IJ denne ako môžu vobec tvrdiť že má vyliečenú cukrovku ?

 21. Surová strava je dobrá, ale nie pre každého.Mal som alergie, astmu a chronickú plúcnu obštrukciu.Na surovej strave som bol 2 roky, stav sa zmiernil ale zoslabol som natoľko, že som nevládal chodiť.Mal som všetku najlepšiu literatúru o surovej strave, dodržal som všetky postupy, pomaly som sa dva roky vracal k normálnej strave, Každý krok ma tak vyčerpal, že som lapal po dychu, stále som bol na pohotovosti, infúziách.Sanitky si u mňa podávali klučky.Sedel som za pc, okolo som mal jedlo, lieky .Náhodou som klikol na ruské stránky.Tam nejaký chlap na video niečo rozprával, zaujalo ma to, napísal som mu mail, v sekunde odpovedal, poradil, začal som konať, do troch mesiacov som bol zo všetkého vonku.Dnes som zdravý, cestujem, udržal som si majetok lebo som chcel všetko predať a odísť do domu opatrovateľskej služby.Zo 46 kíl som pribral na 79 a žijem, som šťastný a mám sa dobre.O surovej strave nechcem ani počuť, zostal som iba pri zel.šťavách, pijem liter denne.Ale to som pil od mojich 16 rokov a ochorel som.Ten pán sa volá M.Norbekov a pomohol už stotisícom ľudí.A zadarmo.

 22. JAROSLAVA BASOVÁ

  zauímala presne tá sträva čo konzumovali počas 30 dní chceli by sme to skúsiť pošlite nám to prosím verím že surová strava može uzdraviť počula som o tom a tak chceme vyskúšať aj my máme cukrovku typ 1

 23. Cukrovka by bola vyliečená ak by pankreas znova produkoval inzulín.

 24. Dobrý den všetkým môjmu známemu a rodinnym príslušníkom pomohla huba reishi a produkty z tejto huby ako tobolky samotnej huby az cez rozne prípravky ako caje.. Kavy viem ze jednej osobe to znizilo cholesterol rapidne a upravilo tlak a tym aj znizilo cukor aj ked z cukrovky sa nevyliecil celkom cukor tam este je ale nemusi si davat inzulin..takze odomna taky sa postreh

 25. Michal POlaak

  zauímala presne tá sträva čo konzumovali počas 30 dní chceli by sme to skúsiť pošlite nám to prosím verím že surová strava može uzdraviť počula som o tom a tak chceme vyskúšať aj my máme cukrovku typ 1

 26. Vážení, smejte a znevažujte Hippokrata, koľko chcete, ja som mala Cronovu chorobu, bola som v takmer beznádejnom stave, diabetes 2. typu, a snáď nebolo orgánu, ktorý by mi už neodmietal poslušnosť. Držala som diétu so surovou stravou. Áno, znie to odstrašujúco, veď vydržať na nej si vyžaduje veľké sebazaprenie odvahu, a iba málokto to dokáže, keď všetci naokolo papajú, až sa hory zelenajú. Nevzdala som to a vyplatilo sa mi to. Vyzeralo to ako drzá ignorácia lekára, ktorý po diagnostike nelenil a naordinoval mi šesť druhov liekov, ktoré by možno iba zhoršili moju úbohú situáciu. Neviem, možno by som bola iba zbytočne vyhodila peniaze. Dnes už som za vodou, jem striedmo, vyhýbam sa vyloženým zabijákom /lupienky, vyprážané jedlá, údeniny, obmedzujem mlieko/, ale jem všetko a užívam si život. Robte si srandu, zabávajte sa na cudzí účet, ja viem svoje. Nechcela by som prežívať znova to, že som úplne na dne. Po fyzickej, ale aj po stránke psychickej. Želám Vám veľa zdaru v prekonávaní samého seba, lebo len málokto dokáže zvíťaziť sám nad sebou.

 27. \cukrovku 2 typu je mozne vyliecit\§§\sam som toho prikladom..Neviem ci som uplne vyhral ale uz 10 rokov mam pokoj..Schudol som 25 kg a moj inzulin staci nepotrebujem ziadne tabletky,,Ked zbada moje vysledky diabetologicka povedala mi ze si myslela ze mi vymenili vysledky..to bolo skoro pred 10 rokmi a odvtedy mam pokoj..Mam aj glukomer a raz za pol roka si preventivne meriam cukor a vsetko je v poriadku..Ano cukrovka 2 typu je liecitelna !!!

 28. Že strava nemôže cukrovku typu 2 vyliečiť alebo aspoň výrazne potlačiť? Curovkár nie som, no utkvel mi v pamäti výrok prof. T. Šagáta, ministra zdravotníctva SR, ktorý v TV povedal, že v koncentračných táboroch diabetes mellitus typu 2 takmer vymizol.

 29. Definitva

  Doktori neliečia príčinu. Nevedia stanoviť príčinu ochorenia. Všetky civilizačné ochorenia sú príznakom zlého spôsobu života, na prvom mieste zlej a stále sa zhoršujúcej Západnej stravy! Doktori iba chemicky zmierňujú príznaky ochorenia. Neexistujú štatistiky vyliečených z civilizačných ochorení, lebo tieto choroby sa neliečia.
  Všetky civilizačné ochorenia dokáže liečiť MAKROBIOTIKA. U zdravých funguje makrobiotika ako účinná prevencia pred civilizačnými chorobami. Čím skôr začnete s makrobiotikou, tým je liečebný efekt lepší. Pri dlhoročných chronických stavoch sú orgány tak poškodené, že nie sú schopné regenerácie, tam makrobiotika zabráni ďalšiemu zhoršovaniu choroby.
  Makrobiotika funguje, potvrdzujem z vlastnej skúsenosti.
  Človek žije podľa princípov zdedenej kultúry a naši predkovia o makrobiotike nevedeli.
  Človek poslúcha autority, štát, doktor, rodičia, farár, učiteľ, ani jeden z nich makrobitiku nehlása.
  Človek je tvor stádový, potrebuje vodcu. Makrobiotickí vodcovia neexistujú.
  Deti sa o makrobiotike nedozvedia ani od rodičov, ani v škole.
  Monopol na vzdelanie-školy má štát, ten je riadený korporáciami a korporácie potrebujú, aby supermarkety cez OTRAVINY produkovali celé generácia chronicky chorých ľudí, ktorí budú doživotne konzumovať chemické lieky a navštevovať doktorov a nechajú sa do nekonečna vyšetrovať prístrojmi. Ide o miliardy ročne a nie o ľudské zdravie, ani o život.
  Korporácie v mene zisku potrebujú chorých ľudí, štát nesmie hlásať zdravý spôsob života.
  Nekonečné vyšetrenia a návštevy doktorov, ako aj zachraňovanie životov zničených stravou a doktormi, to všetko je obrovská rozkrádačka verejných zdrojov zdravotných poisťovní.
  Žiadna korporácia nie je viazaná zákonom, ani nikomu nesľúbila spôsobovať blaho ľuďom. Korporácia má iba jeden záujem, nárast zisku a ty OBČAN, si len zombie, nástroj na výrobu zisku. Po použití zahodiť!
  Campbell, Čínska štúdia
  Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.
  Vedomosti o makrobiotike a zdraví sú vedcom známe vyše sto rokov, existuje nepísaný zákaz hovoriť ľuďom pravdu, médiá sú vlastnené korporáciami.

  • Úplny súhlas. Už v starej Číne pokiaľ lekár pacienta nevyliečil, nebol honorovaný. Hoci moderná medicína sa chváli úspechmi, je to len pri riešení akútnych stavov vyžadujúcich neodkladný zásah, prípadne keď ide o ohrozenie života. Chronické choroby väčšinou nevylieči a spústa ľudí berie kopu liekov do konca života. Preto je dosť zavádzajúce, že sa vďaka modernej medicíne predlžuje vek populácie. Pritom hneď za srdcovocievnymi chorobami a rakovinou je na treťom mieste v počte úmrtí chybná diagnóza a vedľajšie účinky liekov. Zdravie súčasnej populácie sa nezlepší, pokiaľ lekári nebudú pre klientov partneri – poradcovia, s cieľom posúdiť ich stav komplexne a odporučiť najlepší spôsob liečby, resp. zmeny životného štýlu, „ušitý na mieru pacienta“. Potom nebude treba zvyšovať počty lekárov a stavať nové nemocnice. To by som považoval za úspech a nie súčasný trend. Odporúčam knihu Doc. MUDr. Juraja Filla, CSc. – Vplyv výživy na zdravie, odchovancovi modernej medicíny, ktorému až vlastné problémy otvorili oči.

 30. Pre vsetkych co sa chcu stravou liecit. Je potrebne najskor urobit dokladnu ocistu tela. Zanesene telo nevyuzije surovu stravu takze ju budete jest zbytocne.

 31. Július Paur

  Július
  Chcel by som sa podeliť so svojou skúsenosťou a jednoznačne dať za pravdu názoru, že strava lieči. V lete 2017 som bol hospitalizovaný s glykémiou 36 a nevyliečiteľnou ranou na nohe. Bol mi amputovaný palec a nasadený inzulín. Rana sa nehojila a hrozila ďalšia amputácia. Vtedy som našiel články podobné tomu, ktorý je tu uvedený a zmenil som stravu – stravu som zásadne vyberal podľa glykemického indexu (pod 50), začal som si piecť chlieb (kombinácia špaldová + pohánková múka), jedol som výlučne prsia – kurčacie a morčacie, aj zeleninu a ovocie som vyberal podľa GI. Nápoje – bylinné čaje a voda. Už v novembri 2017 mi vysadili inzulín a odvtedy sa mi glykovaný hemoglobín pohybuje od 4,9 do 5,4. Najprv som drasticky schudol, ale dnes som v normále a čo je najdôležitejšie, zvládnem oveľa viac než pred 20 rokmi (mám 67). Samozrejme, tento typ stravovania striktne dodržujem.
  Takže ešte raz, strava je najlepší liek.

 32. Priznám sa, že občas mávam Českú cukrovku, ale vždy ma prejde. Touto Českou cukrovkou trpia najmä naši viac opálení spoluobčania. Česká cukrovka sa prejavuje nechuťou k práci a večným smädom.

Pridajte komentár

*