Analýza: V prípade vojny nedokážu USA vyzbrojiť vojakov na dlhšie ako pár týždňov


Print Friendly, PDF & Email

(Arsenio Toledo, Natural News) Je nepravdepodobné, že Spojené štáty prežijú viac ako niekoľko týždňov ťažkej vojny proti inej priemyselnej veľmoci.

V nedávnej epizóde podcastu stránky Natural News poukázal Mike Adams na to, že USA nie sú schopné ani len riadne vyzbrojiť svojho spojenca Ukrajinu v prebiehajúcej vojne proti Rusku.

Adams ďalej poznamenal, že vojna na Ukrajine je síce najväčšia vojna, akú Európa zažila za posledných 77 rokov (od konca 2. svetovej vojny), no v skutočnosti je to len operácia malého rozsahu.

„Od začiatku to bola špeciálna vojenská operácia. Ani by som to nenazval vojnou… teda, zatiaľ ešte nie,“ povedal Adams.

„Možno to ide týmto smerom, no zásadnou otázkou je, či dokážu Spojené štáty vôbec udržať vojnu?“

Americký plukovník spochybňuje schopnosť USA viesť veľkú vojnu

Na podporu svojich argumentov Adams citoval článok amerického pplk. Alexa Vershinina publikovaného na stránke Royal United Services Institute, think tanku zameraného na otázky obrany a medzinárodnej bezpečnosti.

V článku s názvom „Návrat priemyselnej vojny“ Vershinin tvrdí, že rozsah bojov na Ukrajine ukazuje, že Západ, a najmä Amerika, potrebujú priemyselnú kapacitu, ktorú mali počas druhej svetovej vojny na to, aby sa stále mohli nazývať „arzenál demokracie.“

„Snaha vyzbrojiť, nakŕmiť a zásobiť tieto armády je obrovská úloha,“ napísal Vershinin.

Vershinin poukázal na to, že víťazom dlhotrvajúcej vojny medzi dvoma alebo viacerými mocnosťami relatívne rovnakej sily je strana so silnejšou priemyselnou základňou.

To znamená, že krajina musí mať výrobné kapacity na výrobu dostatočného množstva zbraní, munície a ťažšieho vojenského vybavenia. Alebo inak – mať výrobné odvetvia, ktoré sa dajú použiť vo vojnovom úsilí.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Bohužiaľ, zdá sa, že Západ už nemá ani jedno,“ uviedol Vershinin.

Amerika nevyrába dostatok zbraní ani munície na vedenie vojny

V analýze americkej výroby zbraní Vershinin poznamenal, že ak by Amerika vstúpila do vojny, v ktorej by používala relatívne rovnaký počet delostreleckých nábojov, aký dnes používa Rusko na Ukrajine, tak by sa jej minula munícia pre svoje delostrelecké zbrane v priebehu 10 dní až dvoch týždňov alebo možno troch týždňov, ak by boli zásoby nábojov na prídel.

Vershininovo hodnotenie výrobných kapacít Ameriky počas vojny, žiaľ, nekončí len pri delostreleckom strelive.

Všetko od výroby prenosných protitankových rakiet a systémov protivzdušnej obrany až po výrobu masívnych balistických a riadených striel ukazuje, že USA výrazne zaostávajú v porovnaní so štátmi relatívne rovnakej sily, ako je napríklad Rusko.

„Podstatné je, že Spojené štáty už nedokážu viesť vojnu, pretože priemyselná základňa Ameriky bola za posledných niekoľko desaťročí zničená,“ povedal Adams.

„Toto nie je druhá svetová vojna, kde boli USA priemyselným centrom sveta. Nie, toto je Amerika, ktorá outsourcovala (vyviezla) všetko do Číny, Mexika, Kórey alebo niekde inde. USA sotva niečo vyrábajú a určite nevyrábajú dostatok zbraní.“

Záver

Predmetnú epizódu podcastu stránky Natural News, v ktorej Mike Adams podrobne popisuje, ako USA nedokážu udržať žiadnu rozsiahlejšiu vojnu dlhšie ako niekoľko týždňov, si môžete v angličtine vypočuť tu:

Viac informácií o mnohých otázkach národnej obrany, ktoré musí Amerika riešiť, nájdete na stránke NationalSecurity.news.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Arsenio Toledo, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A takovému státu lezeme do zadku !

  • debil si neprizná, že je debilom!!! Myslím tým debilné vlády dookoola, okrem Ruska, Bieloruska, atd…

  • Na nás si ešte trúfnu a nielen vojensky. Dokázali by uškodiť aj ináč. Musíme ešte vydržať, len keby sme na čele nemali zapredancov.

 2. Ono to možno súvisi s tým , že páni podnikatekia z USA nemajú v pláne viesť vojnu na svojom území. Už historicky to majú vyskúšané že tejto úlohy sa radi zhostia ich menej solventní kolegovia podnikatelia v Európe. V prvom rade hlupáci na východe Európi . HALO, HALO vážšní občania naše slobodne a demokraticky zvolené vlády čo sme si vybrali z širokého spektra politických strán o čom sa nám za komančov ani nesnívalo nás chcú všetkých pozabíjať , dokaličiť a zničiť náš súkromný majetok, Kedy sa bude štrngať? Lebo nebudú zase banány a mandarínky a cestovať sa bude dať len v dobytčáku na frontu . Poďme odzvoniť kapitalizmu. BUM? BUM? BUM!

 3. “Priznať, že sa mýliš – niekedy bolí !”
  Izraelský vojenský expert o precitnutí Západu k udalostiam na Ukrajine (článok krátený, doporučenie – prečítať – celý.)

  To najdôležitejšie! Z pohľadu makroekonomiky sa ukázalo, že Rusko je oveľa stabilnejšie, ako Západ očakával. Zásoby zlata rastú, čo umožňuje Putinovi naviazať svoju menu na zlato – Rusko bolo prvou krajinou, ktorá tak urobila, odkedy Švajčiarsko v roku 1999 išlo opačným smerom. Takže tu je problém. Ruská piata kolóna, už dlho presviedča Západ, že Rusko sa čoskoro, zajtra, dnes večer, práve teraz, rozpadne. Že ľudia hladujú a ekonomika je taká zničená, že je jednoducho neslušné hovoriť o jej existencii v Rusku. Treba to, túto mŕtvu ekonomiku, trochu postrčiť – a bude koniec.

  To bolo dôvodom sankcií. Takže s rozbehnutým štartom, kopa sankcií a tlaku. A čo sa ukázalo? A ukázalo sa, že Západ kopol do steny. Tehlovej s hrúbkou niekoľkých tehál. S primeranou vôľou… pre ich vlastnú nohu. Múr stál tak, ako stojí, ale Západ kríva. A z nejakého dôvodu na oboch nohách.

  A opäť to bolo pre Martina van Crevelda prekvapením. Ukázalo sa, že „noha“ Západu nie je taká pevná ako ruský múr. Ale bolo im povedané, že zaostalé Rusko nehrá vo svete vôbec žiadnu rolu. Údajne bola porazená a takmer úplne závisí od USA a Západu všeobecne. Skrátka benzínka a plynová nádrž, nič viac.

  „Ekonomické dôsledky vojny pre Západ sa ukázali byť oveľa vážnejšie, ako sa očakávalo. Záchrana Ukrajiny z ruských spárov je oveľa náročnejšia ako misia v Afganistane.
  Na oboch stranách Atlantiku je inflácia vyššia ako kedykoľvek od roku 1980. Najmä v súvislosti s energetickými zdrojmi, ktoré Rusko do značnej miery odmieta dodať do Európy, hrozí nielen rastúca neistota, ale aj skutočný nedostatok.“
  A záver, ktorý je uvedený v článku, je úplne správny. Pokus „rozkývať loď“ Ruska vyvolal vlnu, ktorá teraz ohrozuje samotný Západ. A táto hrozba je reálna.
  Voľby, ktoré sa dnes konajú v niektorých západných krajinách, ukázali, že ľudia tam už nie sú spokojní so situáciou v zahraničnej a domácej politike, vo svojej ekonomike.“
  zdroj:
  https://www.armadnymagazin.sk/2022/07/04/priznat-ze-sa-mylis-niekedy-boli-izraelsky-vojensky-expert-o-precitnuti-zapadu-k-udalostiam-na-ukrajine/

  P.S. Vyzerá to, že po HS, ďalší – vládou – stopnutý web – v „používaní“ – armadnymagazin.sk

  • Těžko k tomu všemu co dodat. Jestli lidé již natolik zdegenerovali, že se nemohou obejít bez válek a veškeré té prasárny kterou provádějí, tak by bylo lépe aby tu na planetě již nebyli. Jelikož se alespoň zde v Evropě a USA dostali k moci ti největší plutokratičtí grázlové, můžeme očekávat skutečně holý boj o přežití. Z druhé stránky, vždyť všichni ti, kteří přestali využívat svoji mozkovnu si vlastně tuto cestu sami vybrali. Škůdci zemští se u nás rozmnožili nebývalým způsobem, jenže lidé neslyší jejich jekot, nevidí jejich sprosté činy a nebo nechtějí vidět a slyšet. Jestli jim sajrajt z Pfizeru změnil vědomí, nebo jestli již takoví byli, těžko říci. Kdysi nám kupříkladu latinoameričané mohli závidět životní úroveň, zatímco u nich vládli vojenské junty a lidé žili v bídě, nevzdělaní a bez zdravotního zabezpečení, u nás za socialismu jsme měli všechny základní jistoty dané. Na Kubě v roce 1959, když moc přebíral Fidel, bylo přes 80% analfabetů. No, a my jsme si toho všeho za socialismu nevážili. Neříkám tím, že všichni. Teď se situace obrací, duševní spodina začíná vládnout v našich krajích, takže jsme na tom stejně jako kdysi latinoameričané v době vlád junty. Teď zde již ale máme přeformátované generace, a aby se něco změnilo, musel by se změnit systém a muselo by se opět začít výchovou dětí od plenek, výchovou k lidskosti a solidaritě. A jelikož se to asi nestane, protože ani sebelepší vlastenecký vůdce bez obrovské podpory národa nic nezmůže, západní svět a hlavně ten náš středoevropský je na dlouhou dobu, pokud planeta vůbec tuto aroganci člověka přežije, odsunut na vedlejší kolej zapomnění.

   • provokater

    Orel, zobni toho fialového tchora…čo povieš… ale asi by príliš smrdel, nie je hodný ani krematória

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,slobodomurárska-iluminátska amerika ako falošná diablová kancelária a vitrína sveta,pre niekoho ako aj pre mňa-je to aj stoka pre zvrhlosti a praktikovanie rituálov,,,,armády v ktorých sa služby vojakov značne preplácajú-nemôžu reálne z ekonomických dôvodov vyhrávať dlhé vojny-môžu ich iba rozpútavať medzi dvomi súpermi,ktorý by sa do vojny inak nepustili,,,,každá vojna je tutový likvidátor ekonomík štátov,,,,štáty postavia predražené diaľnice,vybudujú predražené megastavby,obnovia pamiatky atd.slúžia desaťročia,ale živiť denne armádu s drahou technikou a výzbrojom za čiastky,ktoré značne prevyšujú všetko ostatné čo štát má a pritom ich životnosť na bojisku sa počíta často v hodinách,,,,ruská armáda je ekonomická armáda-pre prirovnanie k vaším ekonomickým naftovým autám,lebo nikto tu z vás doma nemá zaparkovanú Tatru-613,,,,a preto má predpoklady pre vedenie dlhodobej vojny,vojny sa vedú s rozumom a s citom pre max.udržanie stavov,výzbroje,výstroje a techniky s prihliadnutím na udržanosť dobývaných miest pre nenáročnú obnovu,,,,západ je ako domček z kariet-ľahko sa rozpadne,stačí buchnúť po stole,,,,slniečkári,ktorí uverili v onen zázrak-západný svet,budú mať z toho v pekle iba oči pre plač,,,,ľudský svet má mať pre uchovanie podstatne jednoduchší systém,lenže ten sa neudržiava a západ ako parazit-zneužíva všetko v tomto svete pre svoj svet vo svete,,,,centrálny počítač-ako vševidiace oko všetko detajlne sleduje a koriguje rovnováhu,,,,ak bude ľudstvo fungovať už iba v digitále-tak bude sa všetko diať omnoho rýchlejšie a korekcie budú účinnejšie a pre vás mnohých aj šokujúco bleskové,,,,napríklad o zlodejoch a iných hriešnikoch,koruptéroch sa bude vedieť už behom pár minút,že kde práve sú a kto to je a bude vševidiacím ihneď sparalizovaný k odchytu,ak nie hnď zlikvidovaný cez čipy v telách napojených na systémy,,,,nová ľudská éra vám skoro všetkým prinesie mnoho prekvapení a ťažkostí-už nebude stačiť iba mať prácu,platiť dane a tak sa zapojiť do procesov povinných prác pre systém,,,,ochrana planéty bude na prvom mieste,kontrolované množenie,ekologický a ekonomický prístup k životu atd,,,,

  • to je jedno kto

   dobre si vystihol viacero veci, akurat, ze ten digitalny koncentrak je zavadzany tak na zapade, ako aj vychode a tiez aj v rusku. takze to zrejme vychadza vsetko z jedneho zdroja.

   v zasade, opak toho digitalneho koncentraku je rozvoj dusi. to znamena stratu moci, pretoze rozvinuta dusa, to je ako vypusteny dzin z flase, naspat ho uz nedostanes.

   • Pred levom vypusteným z klietky sa najlepšie schováš v jeho klietke! Treba zrušiť také globalizačné štruktúry ako Šengen, EU – a uzavrieť štáty, tak ako sme to zažili vo Východnom Bloku! Kto chce byť večný kozmopolita „dovolenkár“ – nech si to vyskúša trebárs v Izraeli!

    Impérium potřebuje vrátit úder. Stane se tak skrze nově instalovanou pandemii? Gates, WHO, Biden. Operační skupina vymaže národní státy ze hry? Nové ničivější vakcíny a sanitární teror opět na obzoru. Kdy to ti zločinci spustí?
    „Těsně před Bidenem se k tématu „nové pandemie“ vyjádřil šéf WHO Tedros Ghebreyesus, podle něhož pandemie ještě neskončila a „nový a agresivnější kmen koronavirové infekce“ se prý může objevit kdykoli. A mínění tohoto zprofanovaného úředníka je pouhým odrazem v křivém zrcadle globalismu. Proto Ghebreyesova slova, z nichž Biden patrně vycházel, následovala po sérii výroků velkého oligarchy Billa Gatese, výroků úzce zasazených do řady globálních trendů na „samém“ vrcholu „stínové mocenské pyramidy“.

    Co představuje v této souvislosti Gates? Jen jeden příklad za všechny: Je známo, že akcionářská struktura předních světových nadnárodních korporací je téměř výhradně spojena se společnostmi, které tyto korporace ovládají prostřednictvím svých struktur spravujících aktiva a vystupujících jako „institucionální investoři“ a „podílové fondy“.

    Určité podíly drží také fyzické osoby, obvykle zakladatelé společností. Velikost těchto individuálních podílů však nepřesahuje 5 %. Pouze v Microsoftu, kde donedávna Gates vládl, dosahuje jeho podíl 15 %, což je ohromující balík, nesrovnatelný s ostatními fyzickými vlastníky. To ukazuje na zvláštní Gatesovu roli v systému přibližování se ke konceptuálním centrům strategického rozhodování. Navzdory všem antipatiím k této postavě je nemožné mu nenaslouchat a nebrat ho v úvahu. Gates zaobaleně vyhlašuje na veřejnosti to, o čem se ve vysokých politických a byznysových kruzích pouze šeptá.“
    https://www.informacnavojna.tk/article/imperium-potrebuje-vratit-uder-stane-se-tak-skrze-nove-instalovanou-pandemii-gates-who-biden-operacni-skupina-vymaze-narodni-staty-ze-hry-nove-nicivejsi-vakciny-a-sanitarni-teror-opet-na-obzoru-kdy-to-ti-zlocinci-spusti

 5. …ďakujem za článok aj zaujím.názory…

 6. Ad „Toto nie je druhá svetová vojna, kde boli USA priemyselným centrom sveta. Nie, toto je Amerika, ktorá outsourcovala (vyviezla) všetko do Číny, Mexika, Kórey alebo niekde inde. USA sotva niečo vyrábajú a určite nevyrábajú dostatok zbraní.“

  Treba si uvedomiť, že vojny vyvážajú akcionári vojensko-priemyslového komplexu – žiadna „Amerika“.
  „Amerika“ to akurát tak platí – detto Slovensko! To – kde sa to celé vyrába – je len politický detail, výrobno-daňové podmienky atď. „Amerika“ je schopná „tak dlho viesť vojnu, ako dlho si ju je schopná a ochotná zaplatiť“ – detto Slovensko.

 7. Nechcem sa k téme bližšie vyjadrovať, ale podľa mnohých expertov USA a tým pádom aj NATO zaostávajú v hypersonických raketových systémoch (niektorí tvrdia, že až o 20 rokov). K tomu krajiny NATO nemajúani rovnocenný systém protiraketovej obrany, akým je ruský S-500. Ak by tomu bolo naopak, možno by sa k „dobrodružstvu“ – jadrovej WW III odhodlali. Zdroje sú zdroje a tých má Západ nedostatok. To je jeden z hlavných dôvodov na ovládnutie a rozparcelovanie Ruska. Pokiaľ ide o globalizáciu, globalizácia globalizuje neschopnosť globalizačného poriadku. Globalizácia a s ňou spojená vzájomná závislosť neviedla k svetovej vláde (NWO), ale priviedla nás ku globálnemu chaosu.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,globalizácia sa spolieha na verejnú mienku pod tlakom propagandy falošných odborníkov a médií,,,,právo tu bohatnúť majú iba vyvolení a tí ostatní sa musia vždy iba obetovať poslúchať a trpieť,,,,

  • konečne rozumné slovo

 8. Za obdobie od roku 2015 do roku 2020 celkový predaj vojenského materiálu , obranných výrobkov v zahraničí sa zvýšil pätnásťnásobne . Dnes je Rusko vlastníkom zmlúv vo výške miliónov dolárov, ktoré z neho robia dodávateľa obranných prostriedkov a rôznych druhov zbraní do krajín ako Venezuela, Vietnam, India, Čína, Grécko, Alžírsko, Kuvajt, Brazília, Irán, Sýria, Indonézia, Jordánsko, Malajzia, Argentína a Peru. V súčasnosti Rusko dodáva 23% všetkých druhov výzbroje z hľadiska počtu svetových dodávok, čo je po Spojených štátoch na druhom mieste (32%).
  USA využíva svoj monopol v kapitalistickom svete, ktorý vplyvom nezhôd a konkurenčným bojom krachuje a Rusko ide intenzifikáciou a modernizáciou svojej priemyselnej základne to je podstata prevahy ekonomiky Ruska nad Západom .
  Tak ako vo Veľkej vlasteneckej vojne proti nemeckému, talianskemu a japonskému fašizmu

 9. V americkej talk show Charlieho Warda som zachytila informaciu ze vo Venezuele sa koncentruju ruske a cinske vojska…. vieme o tom nieco?

  • A prečo ten výraz „koncentrácia“ vojsk? Akože vojenský newspeak? No lebo zhromažďovanie a koncentrácia sú dve rozdielne situácie. Hovorím o jadre vojska.

   • vrtak…. nevedela som najst vhodnejsi preklad pre vyraz …concentraition :}

    • ale v kazdom pripade dakujem Maros za odborne mozne vysvetlenie dcerkinho roblemu z temy pokles porodnosti ockovanych… Hashimotova choroba

    • Stupid je presne – naivný – u nás je to stupídny, súrostý, jebnutý – rozhodne nie naivný.

     concentraition – vyber si medzi zhusťovaním a zhromažďovaním – v tomto prípade zhromažďovanie. A do koncentrákov nás budú /no nebudú – zabijeme ich v občianskej vojne! – a to úplne legitímne pri prvom ich pokuse! – lebo zásah do domovej slobody oprávňuje zabiť!/ chcieť zhromažďovať, aby nás ZRIEDILI!

     Správne pochopenie významu slov v kontexte je súčasťou čítania medzi riadkami.

 10. Nemám kam, tak sem… Hudobná mňamka! Budete mať rezonančné motýliky v brušku!

  01 DJ Tyler New Year Mix 2022.mp3
  https://ulozto.net/file/jkLCZZnN07To/01-dj-tyler-new-year-mix-2022-mp3#!ZGSzMQR2ZwMxBGSwLzVmMGOuAGNjAT9HAmN0F1IRrHu3rGR2Mt==

 11. Motýliky sú vždy fajn. keď rezonujú v brušku, je to dobrá mňamka

Pridajte komentár

*