Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Príznaky toho, že máte v tele priveľa toxínov a čo s tým robiť


Print Friendly, PDF & Email

uroven toxicity

Pred tisíckami rokov sa ľudia vôbec nemuseli obávať či majú telo plné toxínov. Žili jednoduchým, s prírodou spätím spôsobom a jednoducho nepotrebovali žiadnu detoxikáciu.

Takto to fungovalo donedávna. Neskôr však už aj veda začala uznávať, že množstvo chemikálií nachádzajúcich sa v našich telách môže byť naozaj problémom.

Ako sa hovorí: „Ste to, čo jete…“

Ako si ale môžeme byť istí tým, čím sme, keď len veľmi málo vieme o tom, čo jeme?

Potraviny, ktoré každodenne prijímame sa na prvý pohľad zdajú byť predsa úplne bezpečné, či nie?

Ukázalo sa, že toxíny sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Za posledných 10 rokov sa len v Spojených Štátoch použilo zhruba 100 000 rôznych druhov chemikálií.

Najčastejšie sú použité v potravinách, ktoré jeme, v liekoch, ktoré užívame a v čistiacich prostriedkoch, ktoré sa zdajú byť takmer neškodné.

V štúdii robenej Pracovnou skupinou pre životné prostredie (Environmental Working Group) sa zistilo, že dokonca ani u zatial nenarodených detí nie je možné zabrániť prítomnosti škodlivín v ich tele.

V pupočnej šnúre sa ešte pred narodením dieťaťa našli stopy po viac ako 200 rôznych typoch patogénov.

Toxínom sa už pravdepodobne nevyhnete. Určite sa však oplatí vedieť odkiaľ pochádzajú a čo sa s nimi dá robiť pre zníženie ich vplyvu na organizmus.

Príznaky svedčiace o tom, že máte v tele priveľa toxínov

Teraz už teda vieme, do akej veľkej miery sú toxíny v našej dnešnej spoločnosti prítomné.

Čomu sme sa zatiaľ nevenovali je to, ako zistiť, či množstvo toxínov vo vašom tele má alebo nemá negatívny vplyv na váš celkový zdravotný stav.

Pozrite si pozorne zoznam signálov naznačujúcich, že v tele máte toxínov už priveľa.

 • Poruchy spánku – nespavosť a nepokoj
 • Telesný zápach a zápach z úst
 • Pretrvávajúca únava a vyčerpanosť
 • Zhoršenie zápalových ochorení ako artritída a astma
 • Ťažkosti s trávením
 • Vredy a hemoroidy
 • Zhoršené akné, psoriáza, ekzémy a iné kožné ochorenia
 • Strata duševnej rovnováhy a motivácie
 • Bolesti svalov a kĺbov
 • Zhoršenie predmenštruačných príznakov
 • Upchatý nos, dutiny a iné

Keďže tieto príznaky sú dosť všeobecné, niekedy môžu svedčiť o niečom úplne inom.

Preto, ešte pred tým ako zhodnotíte, že máte v tele priveľa toxínov, by ste sa mali o daných zdravotných ťažkostiach pozhovárať so svojim lekárom.

Je dobré konzultovať podozrenie na toxicitu s lekárom?

Návšteva lekára môže byť niekedy „dvoječná zdraň“, pretože niektorí lekári majú problém vidieť zvýšenú toxicitu organizmu ako zdroj jednotlivých príznakov.

Symptómy môžu zároveň pripísať i niečomu, čo na váš organizmus vlastne nemá žiaden vplyv. Takáto situácia môže vzniknúť práve preto, že mnoho lekárov nie je veľmi zbehlých v oblasti toxínov a ich vplyvov na organizmus.

Je veľa chorôb, ktoré môže zvýšená toxicita zhoršiť.

Vznik Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby, depresie, rakoviny, fibromyalgie a srdcových ochorení sa urýchľuje, ak sa v tele nachádza priveľa toxínov.

Vždy je ale lepšia prevencia, ako sa potom trápiť a snažiť o detoxikáciu.

Najsilnejšou zbraňou proti toxínom je vedomosť. Tým, že sa im budeme vedome menej vystavovať a pravidelne sa detoxikovať, môžeme len podnietiť zdravší a spokojnejší život.

Hlavné zdroje toxínov

Prvým zdrojom toxínov, o ktorom už asi dávno viete, je strava.

Tá zároveň hrá významnú úlohu aj v detoxikácií a to práve preto, lebo strava je priamy spôsob prijímania chemikálií z výrobkov.

Spracované potraviny sú tým najbežnejším zdrojom prídavných látok a iných škodlivín. Mali by ste sa im preto vyhýbať vždy, keď je to možné.

Pesticídy, ktorými je väčšina plodín postrekovaná, môžu vášmu telo dodať ďalšie cudzie toxíny.

Ďalším zradným zdrojom toxínov sú produkty na osobnú hygienu. Šampóny, sprchové gély, mydlá, telové mlieka, zubné pasty, pleťové krémy, deodoranty a iné prípravky, ktoré používame denne, sú plné chemikálií.

Zbohom vysoký krvný tlak

Ak sa chcete týmto látkam vyhnúť, môžete si skúsiť vyrobiť vlastné a prírodné produkty.

Tretím výrazným zdrojom toxínov, ktoré sa nám bežne dostávajú do organizmu, je prostredie, v ktorom žijeme.

V našich príbytkoch môžu chemikálie prežívať z množstva použitých čistiacich prostriedkov a nedostatku cirkulácie vzduchu.

Vonku sú to najmä výpary z áut, z priemyselnej výroby a cigariet. Môžete si prečítať tiež článok o tom, ako si viete doma vyrobiť vlastné a prírodné čistiace prostriedky.

Myslite ale na to, že toto sú iba tri hlavné zdroje toxínov, ktoré sa do nášho tela bežne dostávajú. Existuje mnoho ďalších, menej nápadných spôsobov, ktorými prispievame k vyššej toxicite nášho organizmu.

Pri nákupoch buďte vždy opatrní a pozorne sleduje aj prostredie, v ktorom žijete.

Jednoduché kroky k optimálnej detoxikácii

Úplne všetkým toxínom sa vám vyhnúť nepodarí, no ak budete dodržiavať nasledovné kroky, tak veľkej väčšine áno.

1. Zredukujte kontakt s chemikáliami

Prvým, a asi aj najjasnejším krokom, je zmena vašich zvykov tak, aby ste zmiernili svoj kontakt s chemikáliami.

Zamyslíte sa nad hlavnými zdrojmi chemikálií, ktoré sme spomenuli a skúste prísť na to, ako môžete počas svojho bežného dňa znížiť svoj kontakt s nimi.

Môžete začať tým, že sa budete vyhýbať potravinám, ktoré sú plné umelých prísad a budete sa vyhýbať aj takzvaným falošným potravinám.

2. Nezabúdajte na vodu

Voda je dôležitý prostriedok, ktorý pomáha prečisťovať náš organizmus a zbavovať sa tak aj škodlivých chemikálií.

Kúpte si filter na vodu, aby ste mali istotu, že voda, ktorú pijete, je naozaj čistá a pite ju v pravidelných intervaloch.

Normálne sa odporúča vypiť minimálne 8 až 10 pohárov vody denne, čiže 1,5 až 2 litre.

Optimálne množstvo bude tiež záležať na teplote prostredia, vašej váhe, vykonávanej fyzickej aktivite a na type stravy, ktorú konzumujete (keďže aj v nej sa nachádza veľa vody).

3. Skúste to s organickými potravinami

Prehodnoťte svoj nákupný zoznam a vyškrtnite všetky spracované potraviny.

Skúste sa obzrieť po lokálnych predajcoch čerstvej a organickej zeleniny či ovocia a stráňte sa veľkovýrobcov.

Vyhnete sa tak množstvu chemikálií, pesticídov a umelých hnojív, ktoré sa bežne využívajú v priemyselnej výrobe potravín.

Zelená listová zelenina a väčšina ovocia má prirodzené a účinné detoxikačné vlastnosti. Viac si prečítate v článkoch Ako detoxikovať hrubé črevo a Detoxikácia od ťažkých kovov.

4. Dbajte na zdravé trávenie

Uistite sa, že vaša strava obsahuje dostatok vlákniny a že toaletu navštevujete pravidelne.

U priemerného človeka by sa mali črevá prečistiť aspoň 1-2 krát denne, aby sa predišlo nahromadeniu odpadových látok v tele.

5. Cvičte

Aktivita vám rozprúdi krv v žilách a vaše telo premení sa detoxikačný stroj.

Beh, plávanie, rôzne športy alebo aj obyčajná prechádzka z času na čas vám pomôže dostať sa do formy a zbaviť sa toxínov.

6. Výživové doplnky

Existuje aj niekoľko druhov výživových doplnkov, ktoré pomáhajú znížiť toxicitu organizmu.

Napríklad spirulinachlorella sú dva druhy modro-zelenej riasy, ktoré na seba viažu a odstraňujú toxíny. Sú výborné aj pri zbavovaní sa ťažkých kovov z tela.

Ak cítite, že máte v tele priveľa toxínov a chcete rýchlu očistu, odporúča sa užívať čierne uhlie.

Avšak skôr než sa rozhodnete pre užívanie nejakého výživového doplnku, poraďte sa so svojím lekárom. Existuje totiž aj zopár diagnóz, pri ktorých by náhla detoxikácia mohla telo príliš zaťažiť.

Záver

Väčšina ľudí ostáva šokovaná keď zistia, že naše životné prostredie nie je to jediné, čo znečisťujeme. Naše telá trpia tiež.

Dodržiavaním vyššie spomenutých krokov môžete začať viesť život bez toxínov v tele.

Keď sa raz rozhodnete pre život s prírodou a začnete sa pravidelne očisťovať, budete sa nielen cítiť lepšie, ale s istotou budete smerovať k budúcnosti vo svojom novom a zdravšom Ja.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Top Signs Your Body is Toxic and What to Do About It

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vlasta Sz̈́o"keová

  Přišla jsem na Vás náhodou a moc se mi to líbí, je mi 66 let, určitě si zde najdu mnoho zajímavých článků ! Díky !!!

 2. vsetko je to ptavda, na sebe overene

 3. Ako sa v článku píše, že by som mal toxikáciu prebrať s mojim lekárom, tak to nikdy, lebo každý lekár je podnikateľ a predĺžená ruka farma firiem. Ak nemá na mne dobre zarobiť, tak sa ani nebude veľmi zaujímať o moju toxikáciu. Ja detoxikujem každý deň sám a nepotrebujem nijakého lekára. Pijem čo možno čistú vodu, do ktorej si pridávam podľa chuti sódu bikarbonu a pre väčší optimizmus ešte štvrť čajovej lyžičky horčíka(chlorid horečnatý). Raz a niekedy dvakrát do mesiaca detoxikujem celé telo aj zvonku, tak, že do kúpeľa bez mydiel a šampónov, teda čistej teplej vody si dám tridsať dkg sódy bikarbony a máčam sa v tom najmenej hodinu. Sóda lieči okolo sto chorôb. Lieči cukrovku, kŕčové žily,upravuje a normalizuje krvný tlak, čistí steny ciev od usadených solí a cholesterolu, má omladzujúci účinok na celý organizmus, obnovuje a posilňuje imunitu, zmierňuje krvácanie ďasien, znižuje riziko kardiovaskulárných ochorení, spevňuje a bieli zuby, lieči nespavosť a je nočnou morou farmaceutických firiem. Ja som bol skoro desať rokov vegetarián a všetci sa mi posmievali, že nejem mäso, ale teraz by som sa mal smiať ja, lebo posmeškári chodia o francúzskych barlách, sú na vozíčkoch, majú hrubé okuliare, niektorí su pochovaní, majú rakoviny a iné potiaže. Za mesiac budem mať 65 rokov a naozaj pomocou sódy bikarbony a horčíka sa cítim tak na 40 ročného muža. Samozrejme aj potrava, ktorú požívam je viac rastlinného pôvodu, aj mäso, ale viac biele, ako hydina, ryby. Začal som používať kokosový olej, lebo väčšina olejov v obchodoch je rakovinotvorných. Napríklad repkový olej nie je vôbec vhodný pre ľudí, taktiež palmový olej. Napríklad ani sója nieje na konzum pre ľudí pre vysokú toxicitu. Dostal som do rúk knihu od N.I.Danikov – LIEČIVÁ SÓDA (Zázrak pre zdravie), stála 6,50 €. Odporúčam všetkým, čo chcú niečo pre svoje zdravie spraviť.

Pridajte komentár

*