Keď zistíte, čo dokáže ananás pre vaše prsia, už nikdy ho neprestanete jesť


Print Friendly, PDF & Email

ananas-a-prsia

Poklesnuté prsia sa považujú za prirodzený fenomén, ktorý prichádza s vekom. Nie je to však niečo, čoho by ste sa mali obávať.

Najlepším riešením na tento problém je ananás, preto sa uistite, že ho máte doma vždy dostatok. Jediné, čo stačí urobiť je, že ho budete pravidelne konzumovať.

Ako vysvetľujú lekári, ananás je bohatý na antioxidanty a enzýmy, ktoré ponúkajú silnú ochranu pred množstvom ochorení, vrátane rakoviny.

Ananás je však obzvlášť prínosný pre ženy, pretože je plný substancií, ktoré pomáhajú obnovovať elasticitu (pružnosť) pokožky. Tento efekt je výrazne viditeľný práve na ženských prsiach, pretože tie s vekom najrýchlejšie strácajú tvar.

Okrem veku na ne však vplývajú aj fajčenie, konzumácia nadmerného alkoholu či pitie kávy, ktoré celú situáciu ešte viac zhoršujú.

Našťastie je tu ananás, ktorý dokáže urobiť s prsiami priam zázraky. Jeho výsledky prichádzajú rýchlo a veľmi milo vás prekvapia.

Ako konzumovať ananás

Ananás môžete konzumovať priamo tak, že si ho nakrájate na kúsočky (nezabudnite ani na stred, ktorý má najviac prospešných látok).

Ďalšími možnosťami je odšťaviť ho, alebo si z neho pripraviť chutný smoothie, na ktorý vám dnes prezradíme jeden skvelý recept.

Recept na super chutný ananásový smoothie

Na jeho prípravu budete potrebovať nasledovné ingrediencie:

  • 1 pohár (2,5 dcl) na jemno nakrájaného ananásu
  • 1/4 pohára (0,6 dcl) čerstvej ananásovej šťavy
  • 1/2 jogurtu (1 dcl)
  • 3 až 4 kocky ľadu

Všetky suroviny vložte do mixéra a na jemno rozmixujte.

Užívajte smoothie každé ráno pred jedlom.

Časové obmedzenie neexistuje. Môžete ho užívať tak dlho, ako chcete, respektíve dovtedy, kým sa nedostavia želané výsledky.

Ďalšie zdravotné prínosy ananásu

Ananás nie je prínosný len na obnovu elasticity pokožky. Má celú paletu ďalších významných zdravotných prínosov.

Stop Candida

Artritída. Ananás je uznávaný ako silný prostriedok na zmierňovanie zápalov a bolesti kĺbov či svalov, vrátane artritídy a reumy. Za tento účinok vďačí enzýmu bromelain, ktorý potláča zápaly a odstraňuje z tela metabolické splodiny.

Imunita. Jediná porcia ananásu poskytuje 130% odporúčanej dennej dávky vitamínu C. Ten stimuluje aktivitu bielych krviniek a pôsobí ako potentný antioxidant pri zneškodňovaní voľných radikálov poškodzujúcich bunky a tkanivá.

Rakovina. Ananás obsahuje tiež vysoké množstvo vitamínu A (betakaroténu), flavonoidy a mangán, ktoré chránia pred rakovinou, zvlášť rakovinou ústnej dutiny, hrdla a prsníkov.

Trávenie. Ananás je bohatý na vlákninu a to tak rozpustnú ako aj nerozpustnú. Jeho pravidelná konzumácia chráni pred ochoreniami typu hnačka, zápcha či syndróm dráždivého čreva. Enzýmy ananásu dopĺňajú telu vlastné tráviace enzýmy a uľahčujú tak trávenie.

Obehová sústava a srdce. Ananás chráni tiež pred artériosklerózou, krvnými zrazeninami a vysokým krvným tlakom. Odstraňuje z krvi nadbytočný cholesterol a tým chráni váš kardiovaskulárny systém.

Kašeľ a nachladnutie. Vitamín C a bromelain sú veľmi nápomocne aj pri ochoreniach horných dýchacích ciest. Odstraňujú hlieny z priedušiek a nosových dutín. Taktiež potláčajú infekcie.

Zdravie kostí. Ananás síce neobsahuje veľa vápnika, má však veľa mangánu. Tento stopový prvok je podstatný pre zdravie kostí, ich rast a regeneráciu. Jediná porcia dodá telu až 70% odporúčanej dennej dávky.

Zdravie ďasien. Okrem toho, že ananás chráni pred rakovinou ústnej dutiny, jeho sťahujúce účinky majú pozitívny vplyv na ďasná. Pevné ďasná zabraňujú paradentóze a vypadávaniu zubov.

Oči. Ananás je vďaka svojmu obsahu betakaroténu považovaný za jedno z najlepších ovocí pre zdravie očí. Chráni hlavne pred zhoršovaním zraku v dôsledku vekom podmienených zmien, ako je napríklad makulárna degenerácia očí.

Krvný tlak. V ananáse sa nachádza veľké množstvo draslíka, ktorý je pre človeka nepostrádateľný a jeho nedostatok môže spôsobovať veľa zdravotných problémov. Ide hlavne o zdravie a pružnosť ciev, od ktorých závisí normálny krvný tlak. Znižuje tiež usádzanie povlaku na stenách ciev a bráni ich kôrnateniu (artérioskleróze).

Červené krvinky. Ananás obsahuje ďalší dôležitý minerál meď, ktorá je nevyhnutná na tvorbu červených krviniek a tiež sa zúčastňuje veľkého počtu enzymatických procesov v tele. Dostatočný počet červených krviniek zlepšuje okysličenie tela a tým aj kognitívne funkcie mozgu. Zároveň predchádza vzniku nervových ochorení ako demencia či Alzheimerova choroba.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. já ananas jím jak to jde, mám jej ráda a v létě obzvlášt chlazený

  2. Problém je v tom, že na Slovensku človek nedostane kúpiť skutočne zrelý ananás.

  3. Zralý ananas jím podstatě celý rok, protože mám možnost jíst ho v Thajsku. Na trávení super, chutná výborně, ale na má starší prsa nefunguje. Gravitace je silnější. Takže nelitujte když v Evropě není ten dovážený k jídlu.

  4. Dobrý deň prajem, chcel by som sa spýtať aký jogurt máte na mysli lebo ja jogurty nemôžem jesť (z mliečnych výrobkov ma preženie do 5. minút).

Pridajte komentár

*