Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ako kontrolovať hladinu krvného cukru prirodzeným spôsobom (bez liekov)


Print Friendly, PDF & Email

Ako kontrolovať hladinu krvného cukru prirodzeným spôsobom (bez liekov)

Existujú dva základné typy cukrovky. Prvý typ sa nazýva cukrovka typu 1. Tento typ cukrovky je spôsobený problémami s imunitným systémom.

Z toho vyplýva, že neexistuje žiadna liečba alebo akýkoľvek spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa to niekomu stalo. V skutočnosti má väčšina ľudí s cukrovkou niekoho blízkeho, kto má cukrovku tiež. Preto lekári tvrdia, že to môže súvisieť s genetikou.

Druhým typom je cukrovka typu 2. To je však už niečo iné. K jej vývoju dochádza v dôsledku obezity a zlých stravovacích návykov. Hladinu cukru v krvi je možné prirodzeným spôsobom regulovať a zvrátiť.

Jedným z hlavných problémov pri liečbe cukrovky typu 2 je to, že lieky na predpis, ktoré týmto ľuďom lekári predpisujú, majú množstvo škodlivých vedľajších účinkov.

Môžu spôsobiť poškodenie obličiek a pečene, spôsobiť inkontinenciu a dokonca zhoršiť celkový zdravotný stav pacienta namiesto toho, aby mu ho zlepšili.

Z tohto dôvodu mnohí ľudia začínajú skúšať nasledovné metódy regulácie hladiny cukru v krvi prirodzenou cestou.

Hintónia Latiflora (strom)

Hintónia Latiflora je strom, ktorý rastie v suchom horúcom podnebí, napríklad v Mexiku. Na jar má pozdĺž konárov biele, valcovité kvety, ktoré vyzerajú ako trúbky.

Najdôležitejšie liečivé vlastnosti sa však ukrývajú v kôre. Nemeckí vedci, ktorí kôru tejto rastliny študujú, zistili, že keď podali extrakt z tejto rastliny pacientom s cukrovkou typu 2, zlepšila sa ich hladina cukru v krvi podobným spôsobom, ako keď užívali lieky predpísané lekárom.

Na to však, aby sa rastlina stala dobrým zdrojom prirodzenej liečby hladiny cukru v krvi, to rozhodne nestačí. Používaním tohto extraktu došlo aj k zníženiu vysokej hladiny cholesterolu, zredukovalo sa riziko vzniku šedého zákalu a došlo k uvoľneniu zúžených krvných ciev. Práve tým zvyknú trpieť diabetici. Užívaním extraktu z hintónie nedošlo k žiadnym nebezpečným vedľajším účinkom.

Škorica

Štúdie ukázali, že škorica môže fungovať rovnako dobre ako vlastný telesný hormón inzulín (inzulín je telu vlastný hormón). Tak isto otvára telesné bunky, takže sa do nich môže dostať cukor.

A na rozdiel od iných metód na regulovanie hladiny cukru v krvi prirodzeným spôsobom, táto je jednoduchá. Škoricu nájdete v každej štandardnej kuchyni a je naozaj lacná.

Každý človek, ktorý má cukrovku, by si mal zaobstarať fľašu vysoko kvalitnej škorice, ktorá bola vyprodukovaná u lokálnych pestovateľov a dá sa zakúpiť v miestnych obchodoch.

Škoricou posypte svoje jedlo niekoľkokrát denne, samozrejme také jedlo, ktoré je na to vhodné. Napríklad nasypte škoricový prášok na ovsené vločky a môžete ho pridať aj do jogurtu.

Zníženie hmotnosti

Jedným z problémov, ktorým trpia ľudia s cukrovkou typu 2,  je priberanie na váhe, predovšetkým v oblasti brucha.

Zbohom vysoký krvný tlak

Je to spôsobené tým, že telo nemôže správne používať inzulín na to, aby sa ním otvorili telesné bunky, ktoré len takýmto spôsobom môžu absorbovať cukor v krvi a meniť ho na energiu.

Preto sa cukor namiesto toho stáva tukom. Štúdiami sa ukázalo, že nadváha už i len niekoľkých kíl, spôsobuje telu stres. Ten môže následne vyvolať cukrovku typu 2.

To je dôvod, prečo lekári odporúčajú, aby pacienti, u ktorých sa začínajú prejavovať príznaky tohto ochorenia, urobili všetko, čo sa dá prírodným spôsobom na reguláciu svojej hladiny cukru v krvi.

Strava

Keďže pacienti s cukrovkou typu 2 už majú v krvi príliš veľa voľne plávajúceho cukru, je dôležité, aby urobili všetko, čo je v ich silách na obmedzenie príjmu ďalšieho cukru do tela.

Jednou z týchto vecí je, že nebudú konzumovať potraviny, ktoré by mohli ďalej zvyšovať hladinu cukru v tele.

Výrobky z bielej múky, biela ryža a všetky zdroje rafinovaného cukru sa musia úplne vylúčiť zo stravy alebo aspoň zredukovať na minimum. Toto je najdôležitejší krok v regulácii hladiny cukru v krvi.

Uvedené potraviny sa musia nahradiť diabetickou diétou, ktorá pozostáva z celozrnných potravín, chudého mäsa a čerstvého ovocia a zeleniny. Len tak dôjde k prirodzenej regulácii hladiny cukru v krvi.

Fyzické cvičenie

Jemné formy fyzického cvičenia, medzi ktoré patrí napríklad aj chôdza, sú pre liečbu cukrovky typu 2, nevyhnutnosťou. Takýto pohyb pomáha telu využiť nadbytočný cukor skôr, než sa uloží vo forme tuku.

Nenáročný telesný pohyb pomáha spaľovať tuk, ktorý vznikol v dôsledku vysokej hladiny cukru v krvi. Diabetici typu 2 by mali denne absolvovať aspoň 30 minút vedome vykonávanej chôdze, najlepšie krátko po jedle.

Telesný pohyb je tým prostriedkom, ktorý účinne prispieva k regulácii hladiny cukru v krvi a robí to úplne prirodzeným spôsobom.

Ako môžete vidieť, naučiť sa ako regulovať hladinu cukru v krvi prirodzenými spôsobmi, nie je až také ťažké, ako si väčšina ľudí myslí. Všetko, čo potrebujete, je zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa vyváženú stravu a fyzické cvičenie, vedomý telesný pohyb.

K tomu pridáte niektoré z lacných bylinných prípravkov, ktoré sa ukázali ako účinné pri znižovaní hladín cukru v krvi.

Je však dôležité spomenúť, že diabetici typu 2, by sa mali vždy poradiť so svojím lekárom ešte skôr, než sa pokúsia o samoliečbu prírodnými metódami, lebo niektoré rastlinné liečivá by mohli pôsobiť proti účinkom farmaceuticky pripravovaných liekov, ktoré pacient už užíva.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Špekulant

    Nadpis je zavadzajuci. Controll v anglictine znamena riadit, ovladat. Check znamena kontrolovat. Z nadpisu som myslela, ze si dokazem skontrolovat, teda zmerat hladinu krvneho cukru bez glukomeru (i ked sa tam pise bez liekov, to som si hned neuvedomila). Lenze clanok je o ovladani hladiny cukru v krvi, nie o kontrolovani. Kontrolovanie je porovnavanie s ocakavanym vysledkom, nie ovladanie. Toto je casta chyba v dnesnych textoch vacsinou prelozenych z anglictiny.

  2. Užitočné informácie…

  3. Učiná je aj kurkuma

  4. EDITA HANSEN

    Ja se zbavila cukrovky typu 2 po zhubnuti 25kg.Ale po roce a pul se me vratilo 30kg zpatky a i cukrovka typu 2.Ted kdyz uz se nemuzu tolik hybat kvuly artritide,jde samozrejme hubnuti spatne.Ale snad to zvladnu znova a snad si udrzim pak vahu naporad.Je to hold,maraton

Pridajte komentár

*