14 príznakov, že vaša hladina cukru v krvi je príliš vysoká a ako ju znížiť


Print Friendly, PDF & Email

14 príznakov toho, že vaša hladina cukru v krvi je príliš vysoká

Keď počujeme ľudí hovoriť o vysokej hladine cukru v krvi, prvá vec, ktorá nás napadne, je, že ide o cukrovku.

Toto ochorenie je veľmi vážne, ale dlho predtým, že vám diagnostikujú cukrovku, bude vaše telo vykazovať znaky, že vaša hladina cukru v krvi je príliš vysoká.

Ak spoznáte všetky príznaky, ktoré cukrovke predchádzajú, môžete sa vyhnúť nezvratnému poškodeniu vášho tela. Konzumácia glukózy vo vašej strave je najpravdepodobnejšou príčinou zvýšenej hladiny cukru v krvi.

Glukóza sa rozkladá do každej bunky v tele a predstavuje základnú živinu. Avšak, ak je hladina glukózy v krvi dlho príliš vysoká, vážne poškodzuje obličky, krvné cievy, nervy a oči.

S konzumáciou spracovaných a umelých potravín, ktoré tvoria značnú časť stravy mnohých ľudí, sa zvyšuje počet ľudí, ktorí trpia na vysokú hladinu cukru v krvi.

Jediným spôsobom, ako môžete chrániť seba i svojich blízkych, je začať venovať pozornosť všetkým príznakom.

Príznaky vysokej hladiny cukru v krvi

Mnohé z príznakov, ktoré uvádzame v tomto zozname, ľudia často prehliadajú, keď sa cítia „tak trochu zle pod vplyvom počasia“ a myslia si, že prejdú samé.

Skutočnosťou je, že vás telo varuje, že trpíte chemickou nerovnováhou, ktorú je potrebné napraviť. Takže dávajte pozor na tieto príznaky:

 1. časté močenie a močenie počas noci
 2. rozmazané videnie
 3. problémy so sústredením
 4. sucho v ústach
 5. impotencia
 6. opakované infekcie
 7. pomalé hojenie rán
 8. žalúdočné problémy
 9. neustála alebo chronická únava
 10. zvýšený smäd
 11. suchá a svrbivá pokožka
 12. neustály hlad
 13. prebytočný brušný tuk/priberanie na váhe
 14. nervové poruchy

Ak sa zaujímate o to, akú máte hladinu cukru v krvi, existuje glykemický index (GI), ktorý udáva množstvo sacharidov v potravinách, aby ste sa ich mohli vyhnúť.

Glikemický index má hodnoty od 0 až 100. Čím je číslo menšie, tým je obsah glukózy nižší.

Tri potraviny s vysokým obsahom cukru, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Ak ste na sebe spozorovali nejaké príznaky alebo sa len chcete vyhnúť vysokej hladine cukru v krvi, mali by ste okamžite vylúčiť zo svojej stravy určité potraviny.

Okrem spracovaných sladkostí a šumivých nápojov, by ste sa mali vyhnúť týmto trom potravinám:

1. Jeden plátok bieleho chleba (GI 70)

Vzhľadom na to, že sendviče si vyžadujú dva krajce chleba, rapídne si tým zvýšite hladinu cukru v krvi. Prejdite na hnedý chlieb!

Liečba osteoporózy

2. Ryžový koláč (GI 78)

Môžete ho jesť ako zdravú desiatu, ak je vaša hladina cukru v krvi príliš nízka alebo normálna. Avšak, ak trpíte vysokou hladinou cukru v krvi, môže byť jeho konzumácia nebezpečná.

Pečené zemiaky (GI 85)

Pečené zemiaky sú hlavnou súčasťou jedálnička mnohých ľudí. Za každú cenu sa im však vyhnite, ak trpíte niektorými z príznakov, ktoré sme uviedli v zozname vyššie.

Tri potraviny s nízkym obsahom cukru, ktoré vám urobia radosť

Tí z vás, ktorí si chcete znížiť hladinu cukru v krvi a udržať sa v dobrom zdravotnom stave, by sa mali pozrieť na to, ako si účinne vytvoriť zdravý jedálniček.

To znamená, že by ste mali konzumovať potraviny s nízkym obsahom cukru. Uvádzame vám príklady troch potravín, ktoré sú jedny z najlepších.

1. Vlašské orechy (GI 15)

Vlašské orechy predstavujú skvelé jedlo na desiatu alebo ako súčasť šalátov. Obsahujú totiž nízky obsah cukru a majú ďalší rad zdravotných prínosov, ako je zlepšenie reprodukčného zdravia u mužov a zdravia srdca.

2. Brokolica (GI 10)

Brokolica mohla byť najmenej obľúbenou zeleninou mnohých ľudí, keď boli deťmi, ale v skutočnosti pomáha napraviť škody spôsobené krvným cievam z vysokej hladiny cukru v krvi.

Vďaka svojmu obsahu výživných látok môže byť náhradou mäsa, a preto je brokolica dôležitá vo vašej strave.

3. Vajcia (GI 0)

Tým, že vajcia neobsahujú cukor, diabetici by ich mohli konzumovať aj každý deň (ale to by ich časom prestalo určite baviť). Ak ich nezjete priveľa, budú skvelé pre vaše zdravie a určite vám nezvýšia hladinu cukru v krvi.

Udržte si prehľad o svojom zdraví, pretože je potrebné, aby ste postupne vylúčili všetky potraviny, ktoré obsahujú vysoký obsah sacharidov.

Mnohí výrobcovia pridávajú do svojich výrobkov veľa cukru, z toho dôvodu ste náchylnejší na zvýšenie cukru v krvi.

Nepredpokladajte, že vaše zdravotné problémy sú prirodzené: pravdepodobne sa vám vaše telo snaží niečo naznačiť. Keď sa tak stane, neignorujte to!

Ak si chcete znížiť hladinu vášho cukru v krvi, môžete sa inšpirovať 7 radami vo videu vyššie (v angličtine).

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: theheartysoul.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. 1
  AKO A ČÍM SI ZNÍŽIŤ HLADINU CUKRU A VYLIEČIŤ SA Z CUKROVKY

  Strava ako liek, nie nie ako jed.
  Jedla ktoré bežne konzumujeme sú zdravé a nezdravé.
  Niektoré jedla iba liečia niektoré viac iné menej a pri tom vôbec nič neškodia.
  Niektoré Jedla môžu zas škodiť, ale zároveň i liečiť.
  Sú jedla, ktoré absolútne nič neliečia iba škodia, preto si vždy vyberáme jedla ktoré iba liečia,prípadne len málo nám škodia.

  Jedla ako je jedovatý rafinovaný cukor a všetky jeho výrobky dosahujú rekordnú škodlivosť prekyslením až 54% a pri tom cukor nič nelieči iba škodí.
  Ďalším bielym jedom je rafinovaná soľ nad zlato,ktorá má pre nás škodlivosť 44% a len 4% liečivý účinok,i keď je sodík pre naše telo nevyhnutný minerál, neprekračujme ním denné dávky,ktoré majú na svedomí viac chorôb. Himalajská soľ je menej škodlivá len 34% a lieči až 17% vďaka jeho zastúpeniu mnohých stopových prvkov.
  Bravčový vyprážaný rezeň priemerne škodí svojou karcinogenitou 42% a len 5% lieči.
  Biela múka a jej všetky produkty nám poškodzujú zdravie známym prekyslením celého tela so škodlivosťou 29% a liečivým účinkom len mizivých 3,5%.
  Ak odčítame od škodlivosti 29% jeho liečivý účinok 3,5%,tak nám vyjde jej značná škodlivosť 25,5% čím ju predurčuje za nezdravé jedlo takmer bez biologickej-nutričnej hodnoty.
  Aby sme si udržali svoje zdravie a neničili si tak organy jeden po druhom a neprivádzali ich do chronického a rakovinového stavu,vyhýbajme sa strave, ktorá nič nelieči, alebo len málo,ktorá drsne poškodzuje naše zdravie.
  Preto si starostlivo vyberáme stravu ako liek,nie ako jed hlavne pri liečení.
  Pri cukrovke to platí oveľa viac ak nechceme, aby sa nám ešte viac zhoršovala.
  Pre tých čo s ňou už bojujú,je lepšie prejsť na organickú živú stravu,alebo aspoň čiastočne s prevahou viac rozmanitých zelenín i vňati a najmä ich čerstvé šťavy a menej sladkého ovocia a začať škrtať z jedálnička všetky cukry aj fruktózu a nahradiť ich zdravým sladidlom ,,stevia,, a zrieknuť sa bielej múky a jej výrobkov,nahradiť ju celozrnými, odbúrať zo stravy purinové jedá s následnou tvorbou kryštalickej kyseliny močovej,zbaviť sa mastných jedál, vyprážaných, pečených v trúbe či zohrievaných mikrovlnke a koreniť len neškodlivými koreninami hlavne bez nebezpečného glutamatu. Ťažké hovädzie a bravčové nahradiť darmi mora s vysokým obsahom omegy 3 a menej hydinou.
  V prekyslenom organizme sa žiadna choroba nikdy nevylieči!
  Prekyslenie nevzniká len z cukrov,bielej múky ale i z iných škodlivých jedál,ale tiež aj z leňošenia – nič nerobenia bez denného aktívneho pohybu,pri čom sa organizmus dostatočne neokysličí a tým sa práve značne prekysľuje.

  Niektorých ohrozuje dlhodobé vystavenie lektrosmogu z tiahnucích sa pasov zón zemského žiarenia najmä nebezpečným vodným spodným tokom,ktorý svojim negatívnym pôsobením takmer na všetko živé tiež prekysľuje organizmus a spôsobuje množstvo rôznych ochorení.

  PRÍPRAVKY A DOPLNKY VYŽIVY NA ZNÍŽENIE HLADINY CUKRU A VYLIEČENIE SA Z CUKROVKY:
  1/ Pau ď Arco – lapacho znižuje hladinu cukru 93%, lieči ju 95% – cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní,cukrovku 2 za 45 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 sa berú denne 4 kapsuly 3x denne ½ hod pred jedlom 2+1+1 počas 90 dní. Na cukrovku 2 sa užívajú denne 3 kapsuly 1+1+1 45 dní. Glukomerom si overíme ako nám cukor v krví neustále klesá.
  2

  2/ Kurkúma koreň – prášok znižuje hladinu cukru 93%, cukrovku lieči 96%, cukrovku 1 vylieči priemerne do 82 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme denne 8 g prášku kurkumy cca počas 82 dní a rozdelíme si ho na 3x denne po 2,7g-2700 mg ½ hod pred jedlom. Na cukrovku 2 berieme 7 g prášku koreňa kurkumy 3x denne po 2,3 g rozmiešaním cca v 2 dl vody ½ hod pred jedlom a berieme ho počas 42 dní.

  3/ Kurkumín – znižuje hladinu cukru 92%, cukrovku lieči 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 86 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme kurkumín 6 kapsuly denne ½ hod pred jedlom 2+2+2 počas cca 86 dní. Na cukrovku 2 berieme kurkumín 5 kapsuly denne 2+2+1 ½ hod pred jedlom počas 44 dní a pri tom sledujeme ako nám klesá hladina cukru.

  4/ Moringu – znižuje hladinu cukru 95%, lieči cukrovku 94%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 85 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme moringu 5 tbl denne 2+2+1, ½ hod pred jedlom cca 85 dní. Na cukrovku 2 moringu berieme 4 tbl denne 2+1+1 ½ hod pred jedlom počas 42 dní a pri tom meriame ako nám klesá hladina cukru v krví.

  5 / Diaben – znižuje hladinu cukru 63% a lieči cukrovku 80%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 90 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 Diaben berieme 3 kapsuly denne 1+1+1, 20 minút pred jedlom počas 90 dní. Na cukrovku 2 Diaben berieme 2 kapsuly denne 1+0+1, 20 minút pred jedlom 42 dní a pri tom si kontrolujeme ako nám klesá hladina cukru.

  6 / Vitamín C plus MSM prášok (metylsulfonylmetán) obe spolu znižujú hladinu cukru 99% a cukrovku liečia 99%, cukrovku 1 vyliečia priemerne do 60 dní, cukrovku 2 za 30 dní.
  Užívanie: Na cukrovku 1 berieme C vitamín práškový 6 g denne spolu s MSM práškovým 2,5g denne. C vitamín rozdelíme na 3x denne po dva gramy 2g+2g+2g . MSM rozdelíme tiež na 3x denne po 800 mg, 0,8g+0,8g+0,8g. Na cukrovku 2 berieme C vitamín práškový 5g denne a rozdelíme si ho na 3x denne po 1,7g, 1,7g +1,7g +1,7g. MSM berieme na cukrovku 2 dva gramy denne a rozdelíme si ho na 0,7 g po 3x denne 0,7g+0,7g+0,7g. Obe brať spolu naraz 20 minút pred jedlom rozmiešame s 2-3 dl vody.a pri tom si denne overujeme hladinu cukru v krvi glukomerom.

  7 / Huba Reihsi znižuje hladinu cukru 85%, cukrovku lieči 98%, cukrovku 1 vylieči priemerne za 80 dní.
  Užívanie:Na cukrovku 1 berieme 4 kapsuly spolu s jedlom 3x denne 2+1+1, 80 dní. Na cukrovku 2 berieme 3 kapsuly 3x denne 1+1+1, 40 dni a pri tom sledujeme hladinu cukru v krvi.

  8 / Beta Karotén – čerstvá mrková šťava s inými šťavami znižuje hladinu cukru 95%, cukrovku lieči 89% a cukrovku vylieči do 85 dní.
  Betakarotén nie je vhodné brať syntetický v tbl, alebo živočíšneho pôvodu,predávkovanie z neho hrozí ďalšiemu poškodeniu zdravia.
  Najvhodnejšie ho brať vo forme mrkvovej šťavy,špenátu,zeleru,hlávkového šalátu,zelenej fazuli a šťavy z ružičkovej kapusty.
  Užívanie: Mrkvová šťava do 300g,špenát 100g ,zeler 100g,hlavkový šalat100g,zelená fazuľa 100g,ružičková kapusta 100g a šťavy petržlenu 50g.
  Uvedené doma odšťavené šťavy si rozdelíme 3 krát denne.
  https://www.zdravinadlani.cz/zarici-zdravi/o-autorovi-norman-w-walker

  Ľudský organizmus ma úžasnú schopnosť regenerácie všetkých buniek celého tela, aby sa to mohlo uskutočniť, musíme mu vytvoriť nato vhodné PODMIENKY a PROSTREDIE…

  Imunitný systém nikdy nenapadne nielen beta bunky, ako to niektorí tvrdia, ale i bunky všetkých organov tela a už vôbec nie žiadnym omylom a začne ich zabíjať.
  Imunitný systém bojuje proti všetkým napadnutým votrelcom karcinogénnym jedom, vírusom, baktériam, vajíčkám a larvám hlíst, plesniam, hubám, mykózam, rakovinovým bunkám a iným patogénom.
  Slabšia imunita tiež s votrelcami rovnako bojuje hoci len nižšou intenzitou,ale jednoducho to nezvládne,ale nikdy nenapadne bunky vlastného tela tým,že ich zabíja,ale vždy ich chráni za každých okolnosti ako len najviac môže i pri jej oslabení.
  Oslabená imunita na boj proti patogénom potrebuje posilniť jej obranú schopnosť na zničenie všetkých votrelcov a preto imunite musíme pomôcť niečím silnejším od nej vitamínmi,minerálmi,enzýmami, prírodnými čajmi,prípravkami,extraktmi každopádne len prírodou správnym pitným režimom a dennou fyzickou aktivitou a pod..
  Imunitu dôkladne ničí strava ako jed,nesprávny pitný režim,niektoré požívatiny a neokysličený – prekyslený oranizmus bez fyzických aktivít a chemické lieky.

  VÝŽIVOVÉ DOPLNKY PRI CUKROVKE – NUTNÉ,ktoré nesmú chýbať.
  • Chróm: 200–400 mcg denne
  • Vitamín C: 1000 mg 5-6 x denne (najlepšie s postupným uvoľňovaním)
  • Vitamín B50 komplex 1 tbl 2 i viac denne podľa štádia choroby
  • Vitamín B3 (Niacín) 500 mg 3 x denne
  • Vitamín E: 900 IU denne (600 mg)
  • Selén: 200 mcg denne
  • Magnézium (horčík): 300–500 mg denne
  • Mangán: 30 mg denne
  • Zinok 30 mg denne kvôli skvalitneniu odbúravaniu cukru z krvi inzulínom.
  • Vláknina

  4
  UPOZORNENIE:
  Pri liečení cukrovky uvedenými prípravkami neberieme až do úplného vyliečenia cukrovky plné dávky,ale ich postupne zredukujeme – upravíme o 1/3 až o 1/2 na nižšie podľa toho ako sa nám cukrovka bude zlepšovať resp hladina cukru sa bude znižovať, pri čom to sami na seba zlepšenie pobadáme zlepšením zdravia a meraním hladiny cukru v krvi.

  Všetky uvedené prípravky sú určené pre osoby s hmotnosťou cca 70 kg. Pri nižšej hmotnosti je treba dávkovanie znížiť, pri vyššej hmotnosti dávky zvýšiť resp dávky prepočítať, aby boli v súlade s hmotnosťou.

  Kapsuly a tabletky prípravkov – extraktov zapijeme dostatočným množstvom čistej mäkkej vody 2-3 dl.

  Pokiaľ nie sú totálne zničené a ešte existujú hoci i nefunkčné všetky Beta bunky langerhansových ostrovčekov s endoktrinou funkciou produkovať do krvi inzulín, B bunky si uvedenou liečbou môžeme znovu sfunkčniť-zregenerovať, ktoré potom začnú produkovať inzulín a znova tak dostanú glukózu pod svoju kontrolu i pri cukrovke typu 1.

  Nie všetky liečebné protokoly označené 1 – 8 sú vhodné pre každého diabetika,môžeme si z nich jeden najvhodnejší pre seba vybrať.

  Všetky uvedené prípravky sú prírodné a nespôsobujú žiadne vedľajšie,nežiadúce účinky pokiaľ sa z nich nepredávkujeme. Na Slovensku aj inde sú dostupné a pri ich pravidelnom užívaní sa môžeme už po niekoľkých dňoch presvedčiť zlepšením zdravia a postupným znížením glukózy v krvi.
  Zato veľa nedáme a nič si tým nepokazíme a môžeme získať obnovu svojho zdravia.

  UPOZORNENIE: Pokiaľ užívate inzulín, nikdy ho svojvoľne nevysadzujte,ale riaďte sa podľa pokynov svojho lekára.

  Všetci sa uzdravte.

Pridajte komentár

*