(Sayer Ji, GreenMedInfo) Infekcia Helikobakterom pylori sa často lieči kombináciou viacerých liekmi, no nie každý človek reaguje na túto liečbu priaznivo. Našťastie existujú klinicky potvrdené prírodné alternatívy založené na potravinách.
Helicobacter pylori je baktéria, ktorá sa podľa odhadov prirodzene nachádza v tele dvoch tretín svetovej populácie a zvyčajne nespôsobuje žiadne zdravotné ťažkosti. Avšak v niektorých prípadoch sa mení na faktor prispievajúci k žalúdočným vredom a môže dokonca viesť k niektorým formám rakoviny žalúdka.
Moderná liečba Helikobaktera pylori sa zameriava na jeho úplnú eradikáciu pomocou takzvanej „trojitej terapie“, ktorá zahŕňa dve antibiotiká a jeden blokátor žadúdočnej kyseliny.
Liečba tohto druhu však často vedie k nerovnováhe črevnej mikroflóry spojenej s antibiotikami, ako aj k vzniku kmeňov helikobaktera rezistentných na antibiotiká, čo môže spôsobiť vážnejšie formy recidívy ochorenia.
To je jeden z dôvodov, prečo rastie záujem o prírodné alternatívy k liečbe založenej na liekoch a prečo sme nadšení, že môžeme vyzdvihnúť niektoré z potvrdených výskumov prírodných možností tohto častého zdravotného problému.
Tu sú 3 klinicky overené riešenia, ktoré môžu fungovať v tandeme s konvenčnou liečbou alebo ako plnohodnotná alternatíva k nej:
1. Brokolicové klíčky
V roku 2004 bola v odbornom časopise Digestive Diseases and Sciences (Tráviace ochorenia a veda) publikovaná štúdia s názvom „Klíčky brokolice na liečbu infekcie Helicobacter pylori: predbežná správa“.
Vedci zistili, že 7 z 9 pacientov (78%), ktorí konzumovali klíčky brokolice (14, 28, alebo 56 gramov) 2-krát denne počas 7 dní, mali testy stolice negatívne na antigén helikobaktera hneď po ukončení terapie a šesť pacientov zostalo negatívnych aj na 35. deň.
Brokolicové klíčky majú extrémne vysoké hladiny biomolekuly sulforafanu obsahujúcej síru, čo sa zistilo pri výskume na zmiernenie viac ako 150 rôznych chorôb.
2. Probiotiká
V roku 2012 bola publikovaná štúdia v odbornom časopise Inflammation and Allergy Drug Targets (Ciele liekov na zápaly a alergie) s názvom „Probiotická viackmeňová liečba môže eradikovať Helicobactera pylori zo žalúdka dyspeptikov: placebom kontrolovaná pilotná štúdia“.
Zistilo sa, že 10-dňová liečba probiotikom z viacerých kmeňov u pacientov s Helikobakterom pyalori s dyspepsiou viedla u 13 zo 40 pacientov k úplnému odstráneniu helikobaktera.
(Poznámka: Pacienti dostali 1,8 bilióna živých baktérií nasledujúcich kmeňov: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Lactobacillus plantarum, Bifidobacteriuym brevis, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium infantis, Lactobaccilus delbrueckii subspecies.)
Probiotiká prirodzene bojujú s infekciou. Ďalšie informácie nájdete na výskumnej stránke o probiotikách, ktorá zahŕňa výskum ich účinkov pri viac ako 200 chorobách, z ktorých mnohé súvisia s infekciou.
3. Semienka čiernej rasce (Nigella sativa, černý kmín)
V roku 2010 bola publikovaná štúdia v odbornom časopise Saudi Journal of Gastroenterology (Saudský žurnál gasroenterológie) s názvom „Porovnávacia štúdia Nigella Sativa a trojitá terapia pri eradikácii Helicobactera pylori u pacientov s nevredovou dyspepsiou“.
Štúdia zistila, že dávka iba 2 gramov čiernej rasce (Nigella sativa) v kombinácii s blokádom kyselín (antacidom) bola pri liečbe infekcie Helikobaktera pylori rovnako účinná (67%) ako liečba štandardnou trojkombináciou liekov (ktorá zahŕňa blokátor kyseliny a dve antibiotiká).
Výskumy zistili, že čierna rasca má široké terapeutické využitie. Viac informácií nájdete aj na našej stránke v článkoch o čiernej rasce.
Záver
Viac sa o téme helikobaktera môžete dozvedieť aj prečítaním skutočne úžasnej recenzie z roku 2014 publikovanej v časopise World Journal of Gastroenterology (Svetový žurnál gastroenerológie) s názvom „Skúmanie alternatívnych spôsobov liečby infekcie Helicobactera pylori“.
Uvedená práca skúmala viac ako 300 štúdií publikovaných v rokoch 1991 až 2013 a zahŕňala rastliny z celého sveta s účinkami proti helikobakterovi, ako sú cesnak, sladké drievko, brokolica, zelený čaj, probiotiká a včelie produkty med a propolis.
Autor: Sayer Ji, Zdroj: greenmedinfo.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Keď už nič iné tak Shavasana – spočiatku 2 krát denne po 5 minút. Keď si ju pacient, resp. cvičenec obľúbi (obvykle to tak je, z pochopiteľných dôvodov) tak potom aj viackrát a dlhšie.
Toto je zas taký článok čo tu svietil na lište roky, vraj „jedzte tieto potraviny na zlepšenie zraku a zahoďte okuliare“. Akoby nejaka brokolica alebo jablko „hua hua“ mohli zmeniť to, že oko sa vekom sploštieva a tým pádom šošovka už nedokáže fokusovať na sietnicu. Pane bože, choďte s týmito sračkami niekam !
4/ Dobré svätovavrinecké červené – má vyrovnané triesloviny a kyseliny. Frankovka má opačný účinok.
máš TO vyskúšané ?
Určite. Koncom 90-tych rokov som mal s tým problém. Ide o to, že hp je vecou kmeňa hp – niečo pre človeka nebezpečné akože dostaneš od psa. Podstata – hp vyžaduje určité prostredie – a to svätovavrinecké je liek, lebo mu neumožňuje existenciu hp. O tom to je – o prostredí. To nie je o bylinkách.
hp som mala pritom psa nemám ani ich nemám v oblube hladkat ,bojím sa ich tak som jedla figy tie ich vraj odstranujú z tela verím, že už ich nemám … hp je pliaga..
Ja mám psa, a nemám svätovavrinecké.
A čo hp nemáš od psa, lebo Maroš tvrdí, že ich pes prenáša na človeka…
hp nebezpečné pre človeka – prenáša pes! Existujú hp, ktoré pre človeka nie su nebezpečne. U psa hp nerobí problém – je súčasťou baktérií, ktoré psovi umožnia tráviť.
Protiví sa mi pes i napriek tomu, že niektorí ľudia sa s nimi maznajú ako s deťmi sú to bytosti ktoré vedia i ublížit ., neinklinujem k nim… k ed som bola malá pohryzol ma pes do nohy odvtedy ich nemám rada..
Aj mňa pohrýzol. Naposledy keď som mu chcel vziať dentálnu tyčinku. Musel držať diétu, lebo zvracal krv, mal silnú žalúdočnú infekciu. Veterinár mu pichol antibiotiká a zakázal tvrdú stravu. Dal som mu trocha paštéty z chladničky. Potom mi chcel oblizovať ranu po pohryzení. Je to ratlík, najprv hryzie, a potom premýšľa čo urobil.
Pes nepremýšla, reaguje pudovo °°
Môj premýšľa. Ale až keď uhryzne.
Mám osobnú skúsenosť s agresívnym psom. Stačí „skameniet“. A pes je taký zmätený, že sa vráti odkiaľ prišiel