6 účinných spôsobov, ako znížiť inzulínovú rezistenciu bez užívania farmaceutických liekov


Print Friendly, PDF & Email

6 účinných spôsobov, ako znížiť inzulínovú rezistenciu bez užívania farmaceutických liekov

(Olivia Cook, Natural News) Podľa registrovaného dietológa Ryana Ramana je citlivosť na inzulín rozhodujúca pre schopnosť vášho tela konvertovať glukózu na energiu, ktorá je využívaná pre všetky telesné funkcie. Táto energia je uložená vo vašich svaloch a pečeni (ako glykogén) pre budúce použitie.

V článku pre portál Healthline načrtol niekoľko jednoduchých, no účinných spôsobov, ako pomôcť zlepšiť vašu citlivosť na inzulín a znížiť inzulínovú rezistenciu, ktorá nastáva, keď vaše bunky prestávajú na inzulín reagovať.

Nasledujúce opatrenia vám môžu tiež pomôcť znížiť riziko vzniku cukrovky a iných vážnych chronických chorôb.

1. Doprajte si viac spánku

Dobrý nočný spánok je dôležitý pre vaše zdravie a je rovnako dôležitý ako vyvážená a výživná strava a cvičenie.

Štúdia zahŕňajúca deväť zdravých dobrovoľníkov, publikovaná v Žurnále klinickej endokrinológie a metabolizmu, zistila, že ak spíte v noci iba štyri hodiny, tak sa zníži vaša citlivosť na inzulín a schopnosť regulovať hladinu cukru v krvi v porovnaní s ľudmi, ktorí majú približne osem hodín spánku.

(Súvisiace: Dôležitosť spánku pri prevencii cukrovky.)

2. Pravidelne cvičte

Niekoľko štúdií potvrdzuje silu cvičenia pri znižovaní inzulínovej rezistencie.

Jedna štúdia publikovaná v Medzinárodnom žurnále športovej medicíny uvádza, že pravidelné cvičenie pomáha presúvať cukor do svalov na uskladnenie a podporuje okamžité zvýšenie citlivosti na inzulín, ktoré trvá od 2 do 48 hodín, v závislosti na druhu cvičenia.

Štúdia zahŕňajúca mužov s nadváhou bez cukrovky publikovaná v Časopise lékárů českých medzitým uviedla, že keď účastníci štúdie počas troch mesiacov vykonávali rezistenčný tréning, ich citlivosť na inzulín sa zvýšila nezávisle od iných faktorov, ako je napríklad strata hmotnosti.

Podľa vedcov z Federálnej univerzity v Sao Paule v Brazílii sa kombinácia aeróbneho a rezistenčného tréningu v rámci pravidelného cvičenia javila ako najúčinnejšia pri zvyšovaní citlivosti na inzulín.

3. Znížte stres

Štúdia publikovaná v časopise Acta Physiologica Scandinavica naznačuje, že chronický stres udržuje vysoké hladiny stresového hormónu, stimuluje rozklad živín a zvyšuje hladinu cukru v krvi.

Výskumníci vysvetľujú, že stresové hormóny tiež zvyšujú odolnosť tela voči inzulínu – bránia ukladaniu živín a robia ich dostupnejšími v krvnom obehu pre energetické využitie.

Výskum, vrátane štúdie publikovanej v Americkom žurnále psychiatrie, naznačuje, že aktivity typu meditácia, cvičenie a spánok sú skvelými spôsobmi, ako prirodzene znížiť stres a vysporiadať sa s úzkostnými poruchami – čo tiež pomáha zvyšovať citlivosť na inzulín.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

4. Jedzte viac rozpustnej vlákniny

Niekoľko štúdií našlo súvislosť medzi vysokým príjmom rozpustnej vlákniny so zvýšenou citlivosťou na inzulín.

Štúdia zahŕňajúca 264 žien, publikovaná v Britskom žurnále výživy zistila, že tie ženy, ktoré jedli viac rozpustnej vlákniny, mali výrazne nižšiu hladinu inzulínovej rezistencie.

Iný výskum, vrátane štúdie publikovanej v časopise Nutrients (Živiny), uvádza, že rozpustná vláknina tiež pomáha vyživovať priateľské baktérie vo vašom čreve, ktoré sú spojené so zvýšenou citlivosťou na inzulín.

Potraviny bohaté na rozpustnú vlákninu zahŕňajú: ľanové semienka, strukoviny, ovsené vločky, zeleninu (ako ružičkový kel) a ovocie (ako pomaranče).

5. Pridajte do svojho jedálnička pestrejšie ovocie a zeleninu

Mnohé štúdie, vrátane štúdie publikovanej v Americkom žurnále fyziológie, endokrinológie a metabolizmu, zistili, že konzumácia stravy bohatej na rastlinné zlúčeniny (vrátane polyfenolov) zlepšuje inzulínovú rezistenciu a zlepšuje endoteliálnu dysfunkciu, čo je typ ochorenia koronárnych artérií.

6. Obmedzte sacharidy

Podľa štúdie publikovanej v časopise Obzory v endokrinológii zníženie príjmu sacharidov pomáha zvýšiť citlivosť na inzulín, pretože diéty s vysokým obsahom sacharidov spôsobujú prudké zvýšenie hladiny cukru v krvi, čo spôsobuje väčší tlak na pankreas na odstraňovanie cukru z krvi.

Pravidelná konzumácia menších porcií sacharidov počas dňa poskytuje telu menej cukru pri každom jedle, čo inzulínu uľahčuje prácu. Potvrdzujú to aj výskumy, ktoré ukazujú, že pravidelné jedenie prospieva k citlivosti na inzulín, vrátane štúdie publikovanej v Európskom žurnále klinickej výživy.

Rovnako dôležitý je aj druh sacharidov, ktorý si vyberiete.

Sacharidy s nízkym glykemickým indexom (vrátane quinoa, sladkých zemiakov a niektorých druhov ovsených vločiek) sú najlepšie, pretože spomaľujú uvoľňovanie cukru do krvi a poskytujú inzulínu viac času na efektívnu prácu, ako sa uvádza v štúdii publikovanej v Nutričnom žurnále.

Záver

O prírodnej liečbe cukrovky sme pred časom vydali aj samostatnú elektronickú knihu. Viac informácií o nej nájdete TU (o jej českej verzii TU).

V e-knihe sa dozviete všetko potrebné pre liečbu cukrovky 1. aj 2. typu, vrátane príčin ochorenia, odporúčanej stravy a doplnkov, byliniek, prevencie, príznakov rozvíjajúcej sa choroby, vplyvu životného štýlu a mnoho ďalších dôležitých informácií.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vlk sa nažral a koza zostala celá. To je článok ako vyšitý „od Bukovského“. A čo tak napísať niečo o ketodiéte? Ja nepotrebujem cukor kvôli metabolizmu – len ako pochúťku.

 2. Israismael

  Odkaz pre Emily ,trošku dlhší ale snáď to spracujes .. ten odkaz nájdeš v článku nižšie v čase 21:23 : Lekári varujú, že „zriedkavé a nezvyčajné“ formy rakoviny zabíjajú alarmujúce množstvo ľudí

  • Čo je to alarmujúce množstvo? Pre „covidových“ odborníkov bolo alarmujúce množstvo počet pozitívne testovaných na covid-19 a kvôli tomu sme za Matovičovej éry museli prežiť väčšinu predchádzajúceho volebného obdobia v núdzovom stave.

  • Čo je to alarmujúce množstvo? Pre „covidových“ odborníkov bolo alarmujúce množstvo počet pozitívne testovaných na covid-19 a kvôli tomu sme za Matovičovej éry museli prežiť väčšinu predchádzajúceho volebného obdobia v núdzovom stave.

 3. Celý koncert
  Gianna Nannini Hitstory 23 dicembre 2016
  https://duckduckgo.com/?t=h_&q=Gianna+Nannini&pn=1&iax=videos&ia=videos&iai=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D2dgI9hdjGfw

  Viac klipov na stránke tu
  https://duckduckgo.com/?t=h_&q=Gianna+Nannini&pn=1&iax=videos&ia=videos&iai=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D2dgI9hdjGfw
  —————-
  Poznámka – dlho ju pre jej energiu obviňovali, že fičí na LSD – dnes by ju zaradili medzi hyperaktívne deti. Prvé dieťa sa jej narodilo, keď mala v roku 2014 54 rokov. Dnes má 68 a stále dokáže očariť najmä mladých ľudí. Keď si predstavím, koľko radosti dokázalo vytvoriť pár ľudí v roku 2016 a potom prišla v roku 2019 totálna dystopia – je mi z toho zle! Nikdy nebola nejako extra pekná – a preto naspievala skladbu v zmysle „Keď chcem – viem byť pekná.“ Ja z nej cítim obrovskú energiu radosti a vzdoru zároveň.

  Ešte mi prosím niekto poraďte, ako to stiahnem – You Tube, resp. Firefox ma na You Tube blokuje pre nebezpečenstvo, takže prehrať to viem cez Duckducggo, ale už nie stiahnuť. Vďaka.

  • Ešte sem pridám výber /zavesený v tomto roku/

   Grandi Successi Di Gianna Nannini – 15 Migliori Canzoni Di Gianna Nannini – Best Of Gianna Nannini
   Ešte sem pridám výber /zavesený v tomto roku/

   Grandi Successi Di Gianna Nannini – 15 Migliori Canzoni Di Gianna Nannini – Best Of Gianna Nannini
   https://duckduckgo.com/?t=h_&q=Gianna+Nannini&pn=1&iax=videos&ia=videos&iai=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DyYMgkaBhPdk

  • Ten jej bubeník z koncertu Hitstory 23 dicembre 2016 je neskutočný!

   • Israismael

    Aj ja som pár rokov ,,tlkol „do bubnov v jednej kapele ,dokonca od 15 rokov len čo som vyšiel zo ZŠ som už hral na tanečných zábavách ,potom som hral na syntak a nakoniec dosť dlho som len čisto spieval ..a bude to už 30 rokov co sme sa zúčastnili s kapielkou aj súťaže ( dosť veľkej na tú dobu =celoslovenskej súťaže , volalo sa to Bystrické Zvony) ,dokonca sme si odniesli aj víťazstvo v poslúchačskej súťaži rádia (vtedy Rock F M ) za najhranejšiu pesničku v rámci súťaže Bystrické Zvony.. Kdeže sú tie časy ..prešlo to ako voda potokom>

    • No tak to si dobrý, ja som tuším v 91 hral na bicie cca pol roka ale moc mi to nešlo a pravdupovediac nemal som k tomu taký vzťah ako som si vtedy myslel. Naviac štýl kapely v ktorej som to skúšal mi nesedel a tak som to s tými bicími zabalil a predal som ich za babku tej kapele, z ktorej som odišiel.
     Nanič bolo a aj teraz6 je, že v prípade nejakého hudobného projektu (ktorý by som ešte chcel uskutočniť) by som nezniesol aby som nebol tým okolo, ktorého sa to všetko točí a kto to riadi. . Ak by sa ale našlo niečo čo mi sedí a uznám kvality členov kapely a budem nimi ohromený – teda tou hudbou / tak sa plne podriadim a nebudem tam sám nič vylepšovať. Je to v tomto ohľade so mnou ťažké pretože čo sa týka hudby vždy som chcel mať čisto vlastný hudobný projekt ale aj ten vyžaduje kopec komunikácie a kompromisov, ktoré ja v takom srdcovom projekte neviem prežiť a skúsnuť. Preto som ostal pri najmä kreslení a občas maľbe kde si všetko môžem riadit sám. No veru, že nie som dobrý parťák pre vumiacčlennú kapelu kde každý prispieva svojim dielom.
     Vcelku dosť piesní som zložil a ešte viac nedokončil, aj hudbu k nim ale nezniesol by som keby ich niekto hral ako prvý, v tomto som strašný egoista a sebec a uzkoprsý. Bud ja alebo nikto.
     Inak taky nie som asi v ničom ale čo sa týka toho čím najviac žijem tak „neznám bratra“. Dá sa na to pozerať rôzne – v pluse aj mínuse a aj ma mrzí, že som sa nechytil príležitostí keď boli – keď som mal možnosť s niekym hrať či spievať ale fakt neviem či moje ego, vzdor, pýcha alebo niečo nevinnejšie v tom bolo a je ale vždy som sa bál, že by mi to druhí kazlili. Ale zas je každý človek v jednej jeho inkarnacii inak nastavený a tak aj dožije.
     Inak ešte väčšie vnútorné naplnenie ako u maľby, kresby a dokonca (možno) aj u hudby som prežíval keď som kedysi vytváral sochy. Vždy som robil len ľudí, nič iné a najradšej v životnej veľkosti. Nebolo toho veľa čo som vytvoril a ani dlhé obdobie ale pri tej činnosti som zažíval akési naplnenie v zmysle akoby, že je mi to úplne vlastné a hodné „mňa“ – úplne som rezonoval s tým čo mi to pri tej práci dávalo a naviac som cítil akoby skrze tú činnosť niečo neznáme a veľké ku mne prichádzalo, akoby pritekalo.
     Hudba, maľba a filozofia – v tom ožívam ale to čo pri tom cítim je akoby nejaká spoluúčasť a moje branie z niečoho ale pri tvorení sôch je to čo pri tom cítim akoby moje vlastné.

     • Od Achnaton pre Israismael.
      Nejako sa mi tam stále vymieňa nik za emaily z Bazošu,…

     • Israismael

      Všetko je to umenie či už kreslis,či vytváras texty ,alebo robíš sochy ,lebo iba to prežije= umenie ,keď sa človek poberie na onen svet ..Nič nelutuj čo si vytvoril duchom ,i keby to nemalo slávu či popularitu ..Lebo tým čo vytváras cítom,teda cez svojho ducha a nie cez rozum ťa posúva vyššie ..Hudbu cítiš duchom ako aj každý človek to tak cíti ,lebo to ti tlačí na plexus Solaris ,na sídlo ducha ,cítiš to ako mravcenie v sebe ,motýliky v bruchu pri nejakej pesničke čo sa ti fest páči ..A to je ten cit =vnímaný cez tvojho živého ducha ..Tak je to s hudbou,aj so všetkým čo sa nazýva umenie ..a keďže možno máš na to tvoriť a nemáš kapelu ,tak dnes už nie je problém si všetko celú kapelu naprogramovať ,ako aj celú hudbu cez počítač ,ktorý majú dnes už mnohé syntetizatori ..alebo priamo cez počítač ,ktorý má hudobný softvér ..A ak vieš komponovat ,môžeš mať aj úspech ak sa ti podarí zložiť niečo čo záujme ľudí ..Stačí už potom len dobrý spev ( mať dobrého speváka alebo speváčku )

    • Israismael

     Je to odpoveď pre Mr.hodky

 4. Gianna Nannini – niečo od nej je na Odysee.
  Z Odysee sa dá volne sťahovať každá položka.

  No a potom čo občas používam stiahnutie z Jutub je konvertor z mnohých a vždy keď po zadaní web adresy a kliknutí na download vyskočí jedno okno tak ho zavriem a len kliknem bud na „stiahnuť “ alebo si ešte vyberiem kvalitu a na tú kliknem. Bezpečnosť v tomto prípade neriešim.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://en1.yt2mp3.link/%3Fm%3D3&ved=2ahUKEwibq_SYnv-GAxXSSfEDHa_CAXIQFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw3b5SOBQY53m2ydRX73Lm5f

  Ale z toho Odysse by to malo byť snáď v poriadku čo sa týka bezpečnosťi… no neviem to nastopro, robím to cez mobil, ktorý často resetujem. V podstate neexistuje nič čo by som nevedel stiahnuť. Mobil mam cely nastavený doslova ako keď boli prvé smartfóny bez OS alebo z vlastným či uzavretým OS takže mi nič nehlási.

 5. Redakcia: Dobrý článok. Nahraď:

  „6. Pravidelná a pestrá strava
  Pravidelná strava znižuje nárazové množstvo stravy na spracovanie a udržuje stabilné hodnoty látok. Pestrá strava je potrebná, aby všetko fungovalo. Napríklad neobmedzovať tuky, lebo to je tiež potravina pre bunky a znižujú potrebu cukrov.“

  Cukrovka je hladovanie buniek, porucha metabolizmu, to treba riešiť. Na glykemické indexy sa vykašli.

  • Marek Kosice

   Tuky a bielkoviny dramaticky znizia gkykemicky index aj agavoveho sirupu, ktory aho ma brutlany…. Vsetko je to o kombinaciach… (alr agavovy sirup by som aj tak nepouzival…ved NACO???)

 6. Redakcia:

  Treba zmeniť filozofiu článku. Cukrovka je o hladovaní buniek. Nie o zvýšenej alebo zníženej hladine cukru.

  3. Stres spôsobuje rýchle spálenie energie a následné hladovanie a poškodenie buniek. Zvýšená hladina cukru je záchrana organizmu.

  • Čo na to redakcia ?

  • Takto…
   https://www.tvojezdravie.sk › zdravie-a-prevencia › inzulin › 27011
   Inzulín – dôležitý hormón v ľudskom tele. Čo o ňom treba vedieť?
   18. 8. 2022Kde sa tvorí inzulín? Inzulín predstavuje peptidový hormón, teda hormón bielkovinovej povahy, ktorý je produkovaný podžalúdkovou žľazou, respektíve pankreasom. K tvorbe dochádza konkrétne v špecializovaných bunkách na takzvaných Langerhansových ostrovčekoch spomínaného orgánu.
   ————
   Cukrovka 1 je DNA dispozícia k nedostatočnosťi tvorby inzulínu. Správne by sa mala liečiť povzbudzovaním dispozície – nie totálnou náhradou inzulínu, lebo orgán, ktorý nie je dlhodobo používaný – zdegeneruje.

   Cukrovka 2 je preťaženie orgánu tvoriaceho inzulín – najčastejšie kombináciou stresu a jeho saturáciou cukrami. V podstate – stres nás núti generovať energiu, lenže tá sa reálne nespotrebuje v režime „uteč, alebo bojuj!“ /fyzicky pracuj/.
   Liečenie C2 – prechod na ketodiétu cez 48 h. pôst – orgán inzulínu začína regenerovať – nezaťažuje ho cukor. Po stabilizácii a regenerácii sa môže prejsť na kombináciu keto a nízkocukrovej stravy – strukoviny. Orgán inzulínu tak začne dostávať určité množstvo cukrov aby nezdegeneroval. Po stabilizovaní stavu môže orgán inzulínu prejsť aj záťažovým testom na cukor – napr. žĺtka s cukrom. Ale celkovo je organizmus správne nastavený na keto a s občasnou záťažou na cukor. Takto žili naši predkovia do výroby rafinovaného cukru – buď lovom zvierat na keto, alebo pestovaním rastlín s pomalými cukrami, a občasnou záťažou na cukor v období dozrievania ovocia. Bylinky liečia – ako v alopatii a farma mafii – len následok – nie príčinu.

   • Oprava…
    „Cukrovka 1 je DNA dispozícia k nedostatočnosťi tvorby inzulínu. Správne by sa mala liečiť povzbudzovaním DNA dispozície K TVORBE INZULÍNU!
    Vždy existuje zopár buniek, ktorých namnoženie sa dá podporiť. Lebo predstavte si dieťa – 6-14 rokov trvalo, než sa zistilo, že mu to nefunguje – a čo predtým?

    • Oprava štempla – mne pri klávesovej skratke k zavináču nabehne zavináč + ľ – to ľ občas prehliadnem.

    • Cukrovka typu 1 vzniká často tak, že imunitný systém zničí langerhansove ostrovčeky. (autoimunitná reakcia). Na vine je často krát zase naše milované očkovanie. Ono keď sa zahrávate s citlivosťou imunitného systému pomocou adjuvantov, často krát sa to môže otočiť proti nám. Keď bude niekto dráždiť divé včely palicou, môže si to odniesť aj v blízkosti sediaci človek, ktorý sa ich ani nedotkol…

   • Lekári v podstate strašia pacientov hypoglykémiou. To platí pri C1, nie pri C2

    • Zaujímalo by ma či by človek dokázal prežiť a žiť ďalej ak by v neskoršom veku (trebárs od 45 do 60) dostal cukrovku (c2), nevedel by o nej a stále by jedol všetko ako sa mu zachce a nijako sa v tom neobmedzoval a pritom by žil aktívny život. A to „aktívny“ myslím tak, že by nemal na ružiach ustlané a v podstate by bol permanentne v strese kvôli neustálemu tlaku zvonka aj z jeho zvnútra a život by ho honil ako „psa“….ale vždy by z odretymi ušami prežil, poplatil by si čo musí. Na nejaké rekaxovanie by nemal čas a energiu a ani na nejaký hmotný luxus.
     Keď som bol malý tak si pamätám, že na našej ulici boli aj dvaja starší cukrovkári v dôchodku. Ten chudý bol furt v strese, vzťahy z inými nanič, furt bol v pohybe, taký negativny človek od ktorého nikto nevedel čo má čakať.
     Doslova jed v ňom ho poháňal.
     Druhý cukrovkár sedaval veľmi často v kresle gánku/ pred domom na ulici, bol pribratý a bol úplný pohodár, nikoho a ani seba nestresoval.. nenáročný človek ale tá cukrovka ho vyradila z prevádzky. Lenže toho druhého nie a ten ani k lekárovi nechodil, bol to nás sused. Keď šiel cez humno a ja som ho videl cez plot tak už jak decko mi pripadalo divne ze som ho nikdy nevidel kľudného. Dnes viem, že ho poháňali jeho nezdary a problémy…. a dožil sa v takom stave vysokého veku aj z cukrovkou a do svojho posledného dňa bol jedovatý a pohyblivý. Síce vyzeral ako smrtka ale dožil. Ten druhý odišiel zo sveta skôr.
     ……………….

     To mňa tak napadlo, že teda či to bola nejaká výnimka alebo to „dá“ každý človek keď do konca života nevysadí a nezastaví sa tak či v neuvedomení si môže prežiť aj dlhoročnú cukrovku a iné choroby. Ten starý suchar určite nejedol zdravú stravu keď mal tú cukrovku , choval doma zo synom všetko možné.

   • v mene redakcie ďakujem +++

 7. Pellegrini si znova nakadil do úst a podviedol voličov
  https://www.inenoviny.sk/pellegrini-si-znova-nakadil-do-ust-a-podviedol-volicov/

  Rovní a rovnejší – stále je to jedna banda!
  https://t.me/dolezite/693

  • Velmi slušne si to napísal +++

  • Konštatovanie, že je to jedna banda, nič nerieši. Podľa príspevku na linku „dôležité“ sa dá vydedukovať jediné a to, že sa musíme s tým zmieriť. Všetko ostatné je len márnením času a stratou vnútorného pokoja.

  • Pelé sa v Bruseli vyjadril, že sme uzatvorili nejakú zmluvu s Ukrajinou o vzájomnej energetickej pomoci! ??? A pritom zdôraznil, že Slovensko je jeden z najväčších výrobcov el. energie. Takže my nebudeme dodávať el. energiu na Lipskú burzu a odtiaľ ju kopovať za 15 x ceny – my budeme Ukrajine dodávať lacnú elektrinu priamo – a oni budú robiť prekážky SK v distribúcii plynu z Azerbajdžánu! A Pelé si myslí, že všetci sme idioti a buzeranti! A hlavne takí tolerantní. Pyžamo som nemal na sebe 20 rokov – ale možno 40 kg nepriestrelná vesta je pohodlnejšia.

 8. Niečo k cukrovke ako ku frustrácii.

  gianna-nannini-fenomenale-official-video.mp4
  https://www.youtube.com/watch?v=HKwWcJCtwck

 9. Jaroslav Dušek a Jan Skryja: Zázračný potenciál duše
  https://www.youtube.com/watch?v=YjxaqjiZpmM

  • Nič proti Dušekovi, bral som ho celé roky ale časom akoby začal stagnovať… a trocha mi začal pripomínať naozaj mierumilovných naivných slniečkárov – poznal som kedysi takých a to je fakt úplne iná odnož.. ale tá za posledných 20 rokov uplbe6 vymrela, väčšina z nich stratili ilúzie.

  • Marek Kosice

   Kym konecne nespomenu „sexualnu alchymiu“ (tu skutocnu – a teda tu, kde sa „neskratuje“), tak pre mna budu bud „ezo bioroboti“, alebo skratka NEDOSTATOCNE vedomi slnieckari.

 10. Biden se chystá oficiálně vyslat Americké vojenské kontraktory na Ukrajinu

  https://aktax.cz/biden-se-chysta-oficialne-vyslat-americke-vojenske-kontraktory-na-ukrajinu/

 11. Hm vsetci podme na kúpalisko hurá ako bolo pret tým

 12. Stále len riešime to co nás dáva dole jupi aby sme sa všetci radovali tak šup zaplávať si jupi

 13. Maj me sa radi v prvom rade nech je to ako to je v zivote ale predsa láska prebýva vserko v nás

 14. Radšej pôjdem niekam kde môžem načerpať vzduch vôňu lesa pojdem sa milovať z mojomu ženou pojdem robit všetky tie veci ktoré ma.bavia ktoré ma robia stastnim

 15. Odhazdam vserko co ma ťaží predsa budem boskavat moju milú ma vždy a na veky ludia majte sa.rady Boh van žehnáj Štefan len to naj

 16. Naozaj sa čudujem, že ste sem dali takýto staromódny článok! Modernejší bádatelia hovoria o niečom inom a čo sa týka častých sacharidových porcií, tak to je absolútna hlúposť! A vobec, jedenie 5-6 krát denne! Veď celý deň je potom iba o žraní – naši predkovia mali aj iné činnosti než sedieť s mobilom v ruke a napchávať sa pritom. A veru, predtým nebolo toľko diabetikov – to je epidémiou iba tohto storočia!

 17. K téme:
  Dovolím si doplniť – bod 7/

  Vedci (Pozn.: neviem nakoľko dôveryhodní sú títo vedci..) v novej prelomovej štúdii našli priamy dôkaz o spojení kľúčovej zložky plastových fliaš s vyšším rizikom cukrovky 2. typu.

  Bisfenol A alebo BPA, ktorý sa používa v obaloch na potraviny a nápoje vrátane PET fliaš, sa dostáva do ľudského tela s vodou a znižuje citlivosť buniek na inzulín. To zvyšuje riziko vzniku cukrovky 2. typu. BPA je v EÚ povolený pri výrobe plastových obalov na potraviny a potravinárske výrobky.

  Tieto výsledky naznačujú, že by sa mala prehodnotiť bezpečná dávka a že poskytovatelia zdravotnej starostlivosti by mohli pacientom navrhnúť tieto zmeny,“ uviedli vedci z California Polytechnic State University.

  Pozn.: Každý človek však môže vedome znížiť množstvo BPA, ktoré konzumuje. Nemusí kupovať balenú vodu, ale bude používať vodu z vodovodu a nosiť ju v nerezových alebo sklenených fľašiach. Plastové fľaše na pitnú vodu na opakované použitie tiež často obsahujú BPA.

  P.S.: Čím menej budú ľudia kupovať balené vody v plastových fľašiach, tým menšia bude záťaž i pre Životné Prostredie.

  odkaz:
  https://www.cas.sk/clanok/2941639/dvakrat-si-rozmyslite-ci-sa-napijete-z-plastovej-flase-vedci-odhalili-velke-riziko/

  • Prepáč – „P.S.: Čím menej budú ľudia kupovať balené vody v plastových fľašiach, tým menšia bude záťaž i pre Životné Prostredie.“

   Celý systém funguje tak, aby v ľuďoch vzbudzoval dojem, že existuje recyklácia tohto bordelu – teda, že môžu nakupovať – a niekto sa o to postará. V okamihu, keď‘ ľudia budú kupovať nápoje v skle – objem spotreby sa zníži – lebo hmotnosť. Sám mám problém odviesť na bicykli 15 kg len nápojov. Reálna recyklácia PET je len 9%. Problém spočíva práve v bifenoloch, nakoľko neumožňujú ich recykláciu ako paliva PHM práve kvôli bifenolom!

   • Súhlasím!

    1/A ešte tým, že sú už PET fľaše zálohované, si človek myslí, že fajn, štát sa postará o recykláciu a všetko je, čo sa týka ŽP v pohode..

    2/ Ide hlavne o to, že štát tie plné kontajnery zálohovaných PET-fliaš hlavne – RIADENE a koncentrovane vyvezie niekde na skládku a akože – človek už tie fľaše natoľko neodhadzuje (lebo – veď má v nich prachy..) v prírode , na pláži pri jazerách, v parkoch, do potoka, etc.

    3/ Ja som asi pred 20-timi rokmi pravidelne na víkend kupovala celú sadu PET fliaš minerálky (napr. Budiš, Baldovská, Santovka..), ale Časom som dospela k tomu, že mi prestali akosi chutiť (hlavne tie sýtené) a dnes mi vôbec – nechýbajú. Čo si sem-tam kúpim, tak je v skle – Vincentka, ktorú doporučujú i ORL-doktori.

    4/ Dôvod, pre ktorý používam 2 ks plastových fliaš je ten, že si dávam vodu sem-tam v nej zmraziť (plast mráz neroztrhá..), ide o tzv. Ledinková voda (viď odkaz nižšie), na druhý deň – rozmrazím a následne ju prelejem do skleného krčahu a v priebehu dňa (ak som doma) – popíjam.

    Takže – tak.. Vďaka za koment!

    https://forum.zdravi-az.com/viewtopic.php?f=9&t=4338

  • Keď píšeš o tej vode tak si spomínam na jeden „jav“ a to že vždy keď som si niekdedy na kupku nechtiac riadne glgol vody tak sa mi potom z tej vody tak fajne párkrát grglo ako zo žiadneho nápoja a dokonca mi z tej vody aj dobre vytrávilo. Neviem čo všetko do tej kúpaliskovej vody dávali. Podobné to bolo aj na krytej plavárni. Často sme chodili z partiou a kupká a riadne sme si tam robili zle vo vode takže sme sa tam aj naglgali tej vodičky.

   • Možno – DMSO..

    • Asi. Moja známa si mieša nejaký chlór do vody a pije to. Dala si to poslať poštou, nieje to vraj klasický prípravok z lekárne, vraj je to také kontroverzné z pohľadu neoficiaknych lovcov hoaxov. Vraví, že v malom množstve to užívať je zázrak a že to pomohlo viacerým ľuďom. Raz som to vypil (jeden pohár) keď mi ponúkla, riskol som to a chuť taká podobná ako tá z kupka. Inak raz som si glgol benzínu keď som hadičkou vyťahoval benzín z auta. Bola tma, boli sme na chate a potrebovali sme jednému v núdzi pomôcť. Bol to riadny glg – nestačil som tú hadičku dat z úst preč keď už to tieklo. V tú chvíľu som nevedel čo to so mnou urobí a či nemam ísť na pohotovosť. Avšak ani sekundu som sa necítil zle a iba sa mi neustále silno grgalo benzínom. Nemal som žiadne ťažkosti akurát som sa bál keď sme išli autom do mesta lebo v aute jeden borec fajčil… reku tie výpary zo mňa aby nevzbĺkli.. A veru, že aj po tej benzínovej kúre mi riadne vytrávilo… aj som sa pitom bál dat niečo do úst – že či nebude nejaká nečakaná reakcia…ale nič sa nestalo.
     A do tretice – raz sme ako partia (ako 20 roční) boli na chate akcii a strašne sme sa tam ožierali a ja som už bol riadne sťatý ale stále som vláda piť l a neviem ako k tomu došlo ale namiesto piva som vypil pol pohára žltej starej vody z pivového pohára kde boli predtým nejaké kvety než ich domáci vyhodil.
     No a z tej vody mi potom bolo tak dva týždne zle a to viac ako z akéhokoľvek alkoholu keď som si pokazil žalúdok a už som ho nechcel roky ani vidieť.
     Človek asi strávi všetko možné ale až je starší tak sa to ukáže – dnes čistú vodu bez bubliniek už len nasilu vypijem.
     A zas naopak – pri športe keď sa zadýcham (v rámci možností) vypijem len čistú vodu, nič iné. Je ešte jedna výnimka kedy pijem len čistú vodu a to keď mám nejakú prácu – drinu kde sa riadne zadýcham.
     Keď mám drinu bez zadýchania tak pijem bublinkovú.
     Závidím ľuďom, ktorí majú prirodzenú potrebu piť čistú vodu v potrebnom množstve.

     • Achnaton to čo si tvoja známa miesa do vody bude asi MMS,teda chloritan sodný buď aktivovaný alebo nie, ak ho aktivujes vzniká MMS, ak neaktivujes tak myslim 1 kvapka na liter vody ako dezinfekcia vody. To že si si chlipol benzinu je ako chlipnut si kerasínu,
      Flase pet je podľa mňa problém ani nie tak odpad a recyklacia ale to množstvo a že to nechce nikto robiť, pretože fľaše pet sa vytriedene dajú 100% recyklovať, proces je taký že sa to melie a následne sa vyraba granulát z ktoreho sa robia proformy a znovu fľaše. Ale vytriedene plastov je zložité. Výrobca nápojov platí ekologickú daň na toto triedenie, + musí sa podieľať na recyklacii plastov (myslím 65% z jeho celkovej výroby) , a nákupom Pet granulátu na fľaše. Záleží tiez aký baliaci proces vody ( nápojov) v jeho fabrike prebieha, teda celkovo sa odvíja všetko od plniacej a baliacej linky.

  • Ono postupne sa nahradzuje kovové potrubie na vodu tým plastovým. A to sú často z prameňa kilometre potrubia… Takže za mňa určite aspoň prefiltrovať cez aktívne uhlie.

   • holistický prístup

    Zo živej/životodárnej vody sa cielene „vyrába“ voda mŕtva – tým, že sú prívody tzv. „pitnej“ vody (v podstate už mŕtvej) a odpadov (energeticky nízke až záporné) umiestnené vedľa seba veľmi blízko, sa táto tzv. „pitná“ voda ešte viac znehodnocuje. Naučte sa upravovať vodu energeticky – stačí správne slovo, nápis na džbáne, …, prevarenie a následne šungitovanie, …

 18. Poslednou dobou celkom hodnotné debaty a komentáre, až na invektívy určitého prispievateľa.

  Len tak pre zaujímavosť si pozrite, čo spôsobuje cukrovku z pohľadu psychiky, mentálneho postoja a nastavenia človeka. Jonáš, Hrabica, Lise Bourbeau a iní.

  Vôbec nepijem minerálky, v živote som kúpil asi 5 x niečo v plastovej fľaši, 3 x z toho keď som bol za morom a samozrejme keď sme boli kdesik v Egypte, sme fasovali vodu v plaste. Asi pepsi kôli čisteniu voľačoho. Nikdy sme doma nemali mikrovlnku a ani nemáme. Ale používam plastové fľaše a aj sklenené. Je mi to úplne 24, dobré veci treba rozumne používať.

  Kdesik som zase postrehol nejaké komentáre, že zase práškujú a treba umývať ovocie zo stromov. Nikdy v živote som si neumýval čerešne zo stromu, nič čo som odtrhol, maliny, egreše, ríbezle, moruše, teraz marhule. Čerešne a višne jem denne, lebo ich mám doma okolo seba. Už padajú aj prvé hrušky, slivky a ani zo zeme nič neumyjem a rovno zjem. A nič mi nie je. Žiadne problémy. Nič. Už som to tuším spomínal. Ležali sme jak krpci na kúpaliskách v brodiskách, lebo tam bola teplá voda a všetci na nás tak čudne pozerali…a nič, žiadne exémy, hnačky, problémy, nič. X krát sa stalo, že som zjedol niečo chytené plesňou, lebo som si to vôbec nevšimol a nič. A švagor lekár sa ide zblázniť, lebo o plesniach cih naučili neviem čo všetko,

  Je úplne najjednoduchšie za všetko obviniť niekoho a niečo iné. A najväčšia sranda je, že si za to môže takmer každý sám. Svojou ne-vedomosťou, ne-poznaním.

  Lebo škola života a signálky…

  Keď pochopíte, že všetko je JEDNOTA, že všetko je vlastne jedno-duché, JEDEN DUCH, tak čo vám tu vlastne môže škodiť ?

  Ale nech sa páči, čo je komu libo…nech si podľa toho žije.

  • Hrabica napisal aj nejaký „lexikon“ pričiň chorôb a iného čo človeka postihuje.
   Zaujímavé je aj to, že tam zachádza aj do takej oblastí ako sú proporcie ľudského tela – prečo má niekto niečo až moc veľké alebo príliš malé.. a tak..

 19. Kupovať vodu z vodovodu v nezdravom plastovom balení, ktoré spôsobuje navyše ako bonus aj neplodnosť a rakovinu je nezmysel. Ako paradox nezdravý alkohol je balený v „zdravých“ sklenených fľašiach. Riešením je nájsť obetavého kamaráta, ktorý vypije ten alkohol, aby som mal zdravú sklenenú fľašu na vodu.

  • Relevantná informácia. 🙂

   By sa ľudia čudovali, keby vedeli, akú akože minerálnu vodu kupujú. Samozrejme nie všetci to robia !

   • Asi tak, ešte keď každá balená voda prechadza čistením a este aj ožarovaním na paletách, kôli bakteriám.

    • Maliny musím zjesť do jedného dňa, inak idú…a z obchodu aj aj 2 týždne vydržia. Niekto sa čudoval, minule, keď sme čosi niekde debatili.

     Najnovší vynález je ožarovanie rádioaktivitou ! A preto je aj nevedomosť niekedy veľmi dobrá…

     Preto sa hovorí, že najšťastnejší sú blázni a deti.

    • iana – tam je iný problém – svetlo a tvorba rias.
     Inak – keď chcete používať bezpečné umelé fľaše – používajte PE – polyetylénové bandasky – najlepšie tie zo socíku – sú UV stabilné – nestárnu. Čiže – niečo z destilovanej vody a pod. , prípadne kúpiť. Odporúčam radšej viac malých bandasiek ako jednu veľkú, lebo keď sa človek namáha – podvedome nadáva a to negatívne programuje vodu ako nepriateľa. Doma treba mať v tme, alebo aspoň v prítmí /kvôli riasam/ nejakú zásobu vody – keď vypadne systém. Ak si spomínam – voda 18. -19. januára je globálne liečivá. Vode treba dodať novú pamäť – napr. oslovením – „Miľujem ťa vodička!“

     https://www.biosferaklub.info › vedecke-dokazy-o-unikatnych-vlastnostiach-vody-pocas-18-19-januara
     Vedecké dôkazy o unikátnych vlastnostiach vody počas 18. – 19. januára
     Unikátny výskum uskutočnený Moskovským inštitútom vody ukázal, že frekvenčné spektrum vody načerpanej 18. – 19. januára je zhodné s frekvenčným spektrom ideálne zdravého človeka.

 20. Zlepšovák na výrobu domácich bubliniek – poznám už z detstva. A čudujem sa, že to ľudia nepoznajú. Odbočím – za socíku sa predával šumák po opici – kvalitný, minerálny /s horčíkom/. Dnes ho nahradili výrobkom Minerál – suchá zmes sódy bikarbóny, kyseliny citrónovej a kyseliny vinnej. Neviem z akého dôvodu to celé páchne ako „nemocnica“. Odporné niečo za 17 centov/33g. Som zaváhal keď som kúpil 20 kusov. Teraz inak – COOP sóda bikarbóna stoji krabička 100g 29 centov, Citrodeko /s vitamínom C/ 100g 49 centov. Stačí to na výrobu minimálne 30 dávok šumáku.

  Domáca sóda – domáci šumák:
  1/ cca 3 dcl vody
  2/ cca 1/2 lyžičky Citrodeka alebo kyseliny citrónovej. Treba začať týmt, lebo sa pomalšie rozpúšťa. Potom umyť a osušiť lyžičku.
  3/ cca 1/2 lyžičky sódy bikarbóny.

  Reakcia je búrlivá – bublinky sú „hranaté“ /ostré/. V podstate je to výroba pufrovacieho roztoku – miernou formou neutralizuje tak silnú kyselinu /HCL v žalúdku/, ako aj silnú zásadu – poleptanie lúhom. To podstatné – tak sóda bikarbóna, aj kyselina citrónová sú v organizme ZÁSADOTVORNÉ!
  Praktická rada – ak si to chcete ochutiť sirupom – tak až po reakcii, lebo reakcia so sirupom vám vypení polovicu pohára. Skrátim – pol lyžičky kyseliny citrónovej a pol lyžičky sódy bikarbóny do 3 dcl vody.

 21. Ešte dodám, že keď som sa pred 2 dňami osprchoval – 2 dni som nevedel obsedieť a spať – milióny ihličiek v koži. Mal som obavy – nejaká moderátorka dostala streptokoka na kožu /impetigo/ – v podstate bola akoby obarená horúcou vodou. Máte s tým niekto skúsenosti? Dnes som prvý deň bez toho, že by ma niečo pichalo. Lebo po sprchovaní vylučujem pichanie kryštálikov soli z potu. ???

  • holistický prístup

   Maroš,

   nie si v tom sám – mám podobné skúsenosti. Je rozdiel dopriať si kúpeľ v neupravenej vode z „vodovodu“ a v tej „istej“ vode po úprave odfiltrovaním. Priamo z „vodovodu“ napustená voda do vane po pridaní napr. sódy karbóny ošedne (po kúpeli možné problémy) – prefiltrovaná voda ostáva stále číra aj po pridaní sódy bicarbóny – následne žiadne problémy.

Pridajte komentár

*