Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ak ste niekto, kto pravidelne pije alkohol, toto by ste si mali určite prečítať


Print Friendly, PDF & Email

Ak ste niekto, kto pravidelne pije alkohol, toto by ste si mali určite prečítať

Kiež by som sa nasledujúce informácie dozvedel skôr, alebo by som sa o seba viac staral.

Verím, že väčšina ľudí vie, že alkohol nie je pre nás zdravý, ale neverím, že ľudia vedia, ako veľmi je pre nás škodlivý.

Sám som bol šokovaný, že je to známy karcinogén a bol som tiež prekvapený, že pravidelná konzumácia alkoholu potláča prirodzenú schopnosť tela vytvárať kľúčové vitamíny.

Vzhľadom k tomu, že alkohol spôsobuje depresiu, táto informácia jasne poukazuje na to, aký negatívny môže byť pre naše fyzické i duševné zdravie, čo často vedie k užívaniu rôznych liekov.

Poďme sa teda pozrieť na niektoré dlhodobé negatívne účinky alkoholu na náš organizmus:

Známy karcinogén

Mnohé štúdie poukazujú na priamu súvislosť medzi konzumáciou alkoholu a vývojom rakoviny, ako sú rakovina hlavy a krku, ezofageálna rakovina, rakovina pečene, rakovina prsníka, rakovina hrubého čreva a pod.

„Na základe rozsiahlych hodnotiacich vedeckých štúdií bolo zistené, že existuje silná súvislosť medzi pitím alkoholu a niektorými typmi rakoviny.“ – Národný rakovinový inštitút (NCI)

Znižuje tvorbu vitamínu B12

Štúdie ukázali, že nadmerné pitie alkoholu narúša hladiny vitamínu B12. Ak trpíte nedostatkom tohto vitamínu, vaše zdravie môže výrazne trpieť.

Nedávne štúdie dospeli k záveru, že aj občasné pitie alkoholu môže mať vplyv na hladinu vitamínu B12.

Znižuje tvorbu vitamínu D a absorpciu vápnika

Alkohol narúša funkciu pankreasu a jeho schopnosť absorbovať vápnik a vitamín D.

Alkohol má tiež vplyv na pečeň, ktorá je dôležitá pre aktiváciu vitamínu D, nevyhnutného pre správne vstrebávanie vápnika.

Tento efekt môže viesť k problémom s kostnou regeneráciou.

Poškodenie pečene (cirhóza)

Cirhóza pečene nastáva, keď sa pečeň stane zjazvenou. Môže to spôsobiť rad skutočností a jednou z nich je aj nadmerná konzumácia alkoholu.

Cirhóza pečene môže byť veľmi vážna, dokonca smrteľná. Často jediný spôsob, ako môžeme zvrátiť tento stav, je operácia.

Sedatívum

Tak ako alkohol môže u človeka vyvolať pocit povzbudenia a opory, môže spôsobovať aj depresiu, keďže znižuje hladinu serotonínu v mozgu.

Mnohí ľudia sa obracajú na alkohol, aby zmiernili svoju depresiu, ale v skutočnosti si ju len vytvoria. Môžu sa preto cítiť ako v začarovanom kruhu.

Strata pamäti

Konzumácia alkoholu spomaľuje procesy v mozgu, čo často vedie k strate pamäti.

Nadmerné pitie môže dokonca spôsobiť úplné zatemnenie alebo až stratu vedomia, čím zabudnete, kde ste boli, čo ste robili, a dokonca kto vás tak opil.

V priebehu času môže alkohol sťažovať schopnosť zapamätať si situácie, ktoré sa vám dejú, aj keď ste triezvi.

Čo sa deje vo vašom tele v priebehu pitia a na ďalší deň

Alkohol dráždi žalúdok a črevá, čo spôsobuje zápal žalúdočnej sliznice a oneskorené vyprázdňovanie žalúdka.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Alkohol vás dehydratuje. Konzumácia 50 g alkoholu v 250 ml vody (približne 4 nápojov) spôsobí, že vaše telo vylúči 600 až 1000 ml vody v priebehu niekoľkých hodín.

Alkohol zabraňuje tvorbe glutamátu, stimulantu, ktorého úlohou je udržať nás hore.

Avšak, ak naša hladina alkoholu v krvi klesne na nulu (t. j. v čase alkoholovej opice), naše telo na to reaguje nadprodukciou tohto stimulantu, čo nám sťažuje spánok.

Podľa tohto výskumu, je možným vysvetlením alkoholovej opice to, že alkohol znemožňuje tvorbu neurotransmiterov, histamínu, serotonínu a prostglandínov.

Koľko je príliš veľa?

Podľa Kanadského centra pre závislosť a duševné zdravie, ženy by nemali vypiť viac než 10 nápojov za týždeň, čiže nie viac ako 2 nápoje za deň.

Muži by nemali vypiť viac než 15 nápojov týždenne, čiže nie viac ako 3 nápoje denne. A vy by ste nemali piť denne.

Neviem ako vy, ale deň, kedy mám v pláne si niečo vypiť, je pre mňa veľmi vzácny. A to vypijem len 2 nápoje.

Niektoré osobné názory k tejto téme

Nestáva sa často, že v televíznej relácii alebo vo filme vidíme skutočné dôsledky pravidelnej konzumácie alkoholu. Naopak, v televíznych reklamách vidíme len to, že alkohol je osviežujúci, sexy, prirodzený a zábavný.

V skutočnosti komerčné reklamy na alkohol v hlavnom prúde médií zarobili 8 miliárd v období rokov 2002 až 2009. Zatiaľ čo negatívne účinky alkoholu sú v spoločnosti známe, o fajčení sa veľa nehovorí.

Na svetlo sveta sa v súčasnosti dostávajú informácie o negatívnych účinkoch cukru a tabaku, ale zdá sa, že pravda o nebezpečenstve alkoholu je stále ignorovaná.

Je dôvodom skutočnosť, že alkohol ľuďom prináša dobrý pocit a zatvárajú pred ním oči?

Alebo existuje záujem o to, aby sa alkohol stále predával vo veľkom množstve?

Pripomína mi to román 1984 od Georga Orwella, v ktorom jeho postavy vnímali alkohol ako spôsob, ktorý im prináša radosť a pomáha im uniknúť pred živorením.

Prosím, nechápte ma zle – užívam alkohol, rovnako ako ostatní ľudia, alebo možno dokonca i viac.

Myslím, že je to skvelý spôsob, ako sa môžeme uvoľniť, pobaviť, alebo si len oddýchnuť. Ale o jeho negatívnych účinkoch by sme mali všetci vedieť.

Čo si o tom myslíte?

Ak ste niekto, kto si rád príležitostne vypije pohár vína alebo pár pív, nemali by ste prehliadať tento článok. Je pravdepodobné, že ak žijete zdravým životným štýlom, tieto negatívne účinky alkoholu na vás nebudú mať rovnaký dopad.

Ale ak ste niekto, kto pije pravidelne, alebo kto považuje alkohol za útek pred realitou, tieto informácie by ste mali brať v úvahu.

Prečo si od alkoholu neoddýchnete a nezistíte tak, či sa vám nálada zlepší?

Ak alkohol vnímate ako prostriedok, ktorým sa vysporiadate so stresom, zvážte alternatívu, že by ste si mohli ísť radšej zabehať alebo sa ísť prejsť, ísť do sauny, alebo meditovať.

Zdravotné prínosy pre organizmus, ak obmedzíte alebo sa úplne vzdáte alkoholu

 • Zlepšenie nálady
 • Viac peňazí
 • Slabá alebo žiadna opica
 • Viac času, aby sa veci pohli dopredu
 • Neľutovať niečo hlúpe, čo ste urobili
 • Zlepšenie pamäti
 • Zdravší životný štýl

Pokúste sa robiť niečo pozitívne, aby ste sa vysporiadali so stresom. Prestaňte utekať a v alkohole nachádzať úľavu!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: collective-evolution.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marian Tkáč

  Čo je to nadmerné pitie alkoholu?

  • Neprirodzený orálny príjem koncetrovaného etanolu v alkoholických nápojoch pri akomkoľvek množstve v akejkoľvek podobe 🙂

  • Skúste piť túto chemickú látku klasifikovanú ako nervový a bunkový jed, navyše silne návykovú, tak ju skúste piť s mierou a s rozumom. A potom uvidíte, aká je tá správna miera, lebo každý má svoju mieru, nie manželkinu, tá má tiež svoju mieru aj rozum. No a keďže tento materiál pôsobí aj na rozum, nikdy sa nedopracujete k nejakému, povedzme bezpečnému dávkovaniu. Ale ak budete mať šťastie/silný energetický systém a menej príležitostí sa sa urýchlene zavraždiť/, tak sa v tomto stave môžete dožiť tzv. úctyhodného veku a tešiť sa z toho, ako seba likvidačne sa správajú ostatní vo vašom okolí. Napr. vlastné deti, lebo veď od koho sa najviac v detstve naučíme? Pokiaľ by sa vám zazdalo, že tento jed by mohol byť vašim nepriateľom, tak s ním bojujte, ale tým, že ho vypijete „do nemoty“, alkoholu neublížite, ale dôstojný pánko budú z vás mať radosť.
   Pišta

 2. *koncentrovaného

Pridajte komentár

*