Lieky na vysoký krvný tlak neliečia, iba maskujú príznaky a pred infarktom či mŕtvicou aj tak neochránia. Znížte tlak prírodne a natrvalo! [Čítať ďalej]

E-cigarety uvoľňujú 20-krát viac ťažkých kovov než tradičné, čo poháňa epidémiu rakoviny pľúc


E-cigarety uvoľňujú 20-krát viac ťažkých kovov než tradičné, čo poháňa epidémiu rakoviny pľúc

(Lance D. Johnson, Natural News) Vapingový priemysel, kedysi oslavovaný ako „bezpečnejšia“ alternatíva k fajčeniu, čelí novým usvedčujúcim dôkazom, ako jednorazové elektronické cigarety zaplavujú pľúca užívateľov smrteľnými ťažkými kovmi, niektoré v úrovniach ďaleko prevyšujúcich tradičné cigarety.

Prelomová štúdia z Kalifornskej univerzity v Davise odhaľuje šokujúce koncentrácie olova, niklu a antimónu v populárnych značkách vapov, ako sú ELF Bar a ESCO Bars. Nniektoré zariadenia dokonca uvoľňujú viac rakovinotvorných toxínov ako 20 cigariet za jediný deň.

Stop Candida

Keďže milióny tínedžerov a mladých dospelých sú závislé od týchto neregulovaných ochutených produktov, odborníci varujú, že vapovanie môže čoskoro zatieniť fajčenie ako hlavnú príčinu rakoviny pľúc.

Ide o krízu, ktorú ešte viac umocňuje nedbanlivosť výrobcov a nečinnosť štátnych regulačných úradov.

Skrytá kríza ťažkých kovov

Roky bola stratégia tabakových spoločností jednoduchá: vytvárať závislosť, klamať a profitovať. Teraz tieto stratégie vapingový priemysel ešte viac zdokonaľuje.

Štúdia Kalifornskej univerzity v Davise, publikovaná v odbornom časopise ACS Central Science, testovala sedem jednorazových elektronických cigariet od popredných značiek a simulovala ich používanie v reálnom svete.

Výskumníci zistili, že výrobky Esco Bars uvoľňovali hladiny olova zodpovedajúce fajčeniu 19 cigariet denne počas prvých 200 potiahnutí. Olovo, ktoré je neurotoxín spájaný s rakovinou pľúc, obličiek a mozgu, však nebolo jedinou hrozbou.

Nikel, spájaný s rakovinou nosa a dutín, a antimón, spomaľovač horenia používaný v batériách, presakovali v koncentráciách prekračujúcich bezpečnostné limity.

„Hladiny boli také vysoké, že som si myslel, že je náš prístroj pokazený,“ priznal vedúci výskumník Mark Salazar.

Na rozdiel od cigariet, ktoré obsahujú 7 000 známych karcinogénov, boli vaporizéry predávané ako „čistejšie“ kvôli nižšiemu obsahu toxínov.

Táto štúdia však odhalila temnejšiu pravdu: ťažké kovy vo vaporizéroch sa bioakumulujú, čo znamená, že sa v pľúcnom tkanive usadzujú na celé mesiace a následne v ňom spôsobujú dlhodobé poškodenie.

Americký úrad pre lieky a potraviny (FDA) pred časom zakázal ochutené elektronické cigarety, no značky ako ELF Bar a Esco Bars dominujú na čerpacích staniciach a online trhoch prostredníctvom nelegálneho predaja.

V roku 2022 spoločnosť Esco Bars zarobila v USA 82 miliónov dolárov, zatiaľ čo agentúra Reuters odhalila, že obchod s elektronickými cigaretami na čiernom trhu dosiahol v minulom roku hodnotu až 2,4 miliardy dolárov – všetko netestované, neregulované a nekontrolované.

„Toto je korporátna chamtivosť, ktorá zneužíva medzeru v zákone,“ hovorí Brett Poulin, hlavný autor štúdie. „Uvedené zariadenia sú v niektorých prípadoch horšie ako cigarety, a napriek tomu sa deťom predávajú s príchuťou cukríkov.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Miera vapovania medzi tínedžermi zostáva alarmujúco vysoká, pričom až 8% stredoškolákov pravidelne používa elektronické cigarety.

Americké Centrum pre prevenciu a kontrolu ochorení (CDC) označilo ELF Bar za najobľúbenejšiu značku medzi mládežou, ktorá využíva sladké príchute ako „limonáda blue razz“ pre získanie si novej generácie zákazníkov.

Mýtus o odvykaní od fajčenia bol vyvrátený

Zástancovia vapingu tvrdia, že elektronické cigarety pomáhajú fajčiarom prestať fajčiť. Celonárodná kórejská kohortová štúdia publikovaná tento mesiac však tomuto tvrdeniu zasadila smrteľnú ranu.

Výskumníci sledovali 4,3 milióna bývalých fajčiarov a zistili, že tí, ktorí prešli na vapovanie, čelili o 269% vyššiemu riziku úmrtia na rakovinu pľúc v porovnaní s tými, ktorí prestali fajčiť úplne.

Ešte desivejšie je, že u bývalých fajčiarov, ktorí vapovali do piatich rokov od ukončenia fajčenia, sa riziko rakoviny pľúc zvýšilo o 26%.

„Toto nie je znižovanie škôd – je to nahrádzanie jednej škody za druhú,“ varuje Dr. Suh Eun-Youngová, hlavná autorka štúdie.

Zistenia sa zhodujú s prvým zdokumentovaným prípadom rakoviny pľúc vyvolanej vapovaním u muža z New Jersey, ktorý bol podrobne opísaný v nedávnej prípadovej štúdii. Jeho pitva odhalila nádory nasýtené niklom a olovom, teda rovnakými kovmi, ktoré sa vyskytujú v jednorazových vaporizéroch.

Kríza ťažkých kovov z vapovania odzrkadľuje najtemnejšie tajomstvá tabakových spoločností.

Pred desaťročiami výskumníci zistili, že fosfátové hnojivá používané na tabakových plodinách obsahovali rádioaktívne polónium-210, ktoré sa viaže na častice cigaretového dymu. Fajčiari nevedomky vdychovali tento izotop, ktorý sa im šesť mesiacov usádzal v pľúcach, čím sa im dramaticky zvýšilo riziko rakoviny.

Dnes vaporizéry túto hrôzu opakujú s časticami olova a niklu, ktoré nahrádzajú polónium. A rovnako ako pasívne fajčenie škodí okoloidúcim, zvyšky z vaporizérov kontaminujú naše domy a školy a vystavujú nepoužívateľov rovnakým toxínom.

„Paralely sú desivé,“ hovorí Poulin. „Sledujeme, ako sa história opakuje.“

Záver

Keďže rakovina pľúc je už najčastejším zhubným ochorením a v roku 1984 prekonala kolorektálny karcinóm, vapovanie hrozí urýchlením tejto krízy.

Ak budú súčasné trendy pokračovať, rakovina môže čoskoro predbehnúť srdcové choroby ako najčastejšiu príčinu smrti. Odborníci požadujú okamžité štátne opatrenia proti nelegálnemu predaju vaporizérov.

Kampane verejného zdravia musia začať vyvracať mýty o „bezpečnom vapovaní“ a tiež musia byť zavedené prísnejšie tresty pre spoločnosti zameriavajúce sa a zneužívajúce maloletých.

Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Marek Košice

    Mám takú celkom logickú otázku (ako vždy)……………………

    Elektornické cigarety sa vo veľkom vyrábajú od roku 2006 (podľa toho čo som dohľadal)… TO DOTERAZ NIKTO NEROBIL ROZBOR ŤAŽKÝCH KOVOV V ICH NÁPLNIACH??? Čakalo sa na to 20 rokov? 😀 😀 😀 😀 😀

    ESCO BARS (Pablo Escobar – asi najznámejší drogový díler) …… s tým názvom si robia p*ču??? OKAMŽITE IM SKONFIŠKOVAŤ FIRMU!!………….

  2. Marek, som rada že si sa sem vrátil.

  3. Vazeni diskutujici. Cely tento humbuk povstal zakazem koureni v hospodach a restauracich. Datem 01. 06. 2017. Davno pred timto datem byla planovana plandemie SARS COV2. A zaroven se na vyrobcich z tabaku rozumej na obaly, zacali tisknout odstrasujici fotografie. O skodlivosti koureni a jeho dopadu na zdravi lidi! Udivuje me, jakou velkou starost maji o zdravi populace!! Pote byl dalsi datum a sice 27.12.2020. Stado ofci timto dnem zapocalo masovou genocidu aplikaci biologicke zbrane proti neexistujicimu COVID19. Uvedomte si prosim, ze tyto jedove roztoky maji zadouci nezadouci ucinky. Jednim z techto ucinku je i onko indispozice, rozumej turborakovina. Myslim si, ze aby zametli pod koberec tuto prokazanou skutecnost o turborakovine, tak se dostatecne pojistili predem zakazem koureni a napisy na tabakovych vyrobcich. Aby nemuseli priznat pravdu turbo rakoviny po aplikaci biologicke zbrane, tak se tyto zdravotni indispozice svedou jednoduse na koureni vyrobku z tabaku. A jeste jedna vec, ktera me velice zaujala. Tabak obsahuje slozku, ktera pusobi jako protijed z vdechovani chemtrails. Dokonce touto slozkou byli chraneni i pasivni kuraci. Proto zakazali koureni v hospodach a restauracich. Tak jednoduche to je. Co uvolnuji E_cigarety nevim, ale myslim si ze nejnebezpecnejsi jedy obsahuji vakcinacni roztoky! Ale proc nedat vinu koureni a E-cigaretam?

Pridajte komentár

*