Horšie ako CBDC: Globalisti zverejnili plán na celosvetové finančné zotročenie


Print Friendly, PDF & Email

Horšie ako CBDC: Globalisti zverejnili plán na celosvetové finančné zotročenie

(Mike Adams, Natural News) Ak ste si mysleli, že plány centrálnych bánk v oblasti digitálnej meny (CBDC) zneli dystopicky, počkajte, kým si prečítate novú agendu „jednotnej účtovnej knihy“, ktorú vydala Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), známa aj ako „banka centrálnych bánk“.

Plán, ktorý nájdete na tomto odkaze na BIS.org, má názov „Plán budúceho peňažného systému: zlepšenie starého, umožnenie nového“. Úplná analýza je uvedená v najnovšom video podcaste Brighteon Broadcast News uvedenom na konci článku.

Tento nový plán opisuje orwellovsky, globalistami riadenú „jednotnú účtovnú knihu“, ktorá zaznamenáva vlastníctvo všetkých aktív (bankové účty, nehnuteľnosti, dlhopisy, akcie atď.) na centralizovanej burze riadenej globalistami.

Všetok majetok ľudí má byť „tokenizovaný“, čo je proces, ktorý BIS popisuje ako „evidencia vlastníctva finančných alebo reálnych aktív, ktoré existujú v tradičnej účtovnej knihe, no po novom sa táto evidencia bude nachádzať na programovateľnej platforme“.

„Jednotná účtovná kniha“ bude obsahovať „programovateľné“ položky, čo znamená, že vaše vlastníctvo aktív môže byť kedykoľvek odvolané alebo zmenené podľa želaní sociálneho inžinierstva globalistov. Ak napríklad vystúpite proti obchodovaniu s deťmi alebo proti mrzačeniu detí (operáciami na zmenu pohlavia), všetky vaše aktíva môžu z „jednotnej účtovnej knihy“ zmiznúť.

Ak by vás to zaujímalo, tak takto bude vyzerať realizácia sloganu „nebudete nič vlastniť a budete šťastní“ od známych zloduchov zo Svetového ekonomického fóra (WEF).

Táto centralizovaná, globalistami kontrolovaná „jednotná účtovná kniha“ je v ostrom kontraste s kryptomenami, ktoré sú evidované v decentralizovaných, distribuovaných účtovných knihách bez žiadnej centrálnej riadiacej autority.

Väčšina blockchainov je navyše neprogramovateľná a tiež nemenná, čo znamená, že nikto sa nemôže vrátiť v čase a spätne zmeniť napríklad záznamy v hlavnej knihe pre bitcoiny.

Teraz je už úplne jasné, že západní finanční globalisti sú vo vojne s ľudskou slobodou a decentralizáciou a že kryptomeny sú na strane ľudskej slobody, vlastnej správy majetku a sebaurčenia.

Vlastná úschova kryptomien znamená, že globalisti vám ich nemôžu vziať

To, čo chcú globalisti dosiahnuť, je systém aktív a financií, kde nikdy nebudete mať nič v správe.

Keď napríklad vložíte peniaze do banky, nemáte tieto peniaze v úschove. Banka áno. A banka sa môže kedykoľvek rozhodnúť, že vám ich zabaví, zmrazí vám účet alebo vyhlási bankrot a vaše aktíva v banke sa v tom momente zablokujú.

Vláda alebo orgán činný v trestnom konaní môže tiež nariadiť zaistenie týchto aktív a banka im ochotne vyhovie.

Na druhej strane, keď držíte kryptomenu, zlato alebo striebro, máte ich v úschove a nikto vám ich nemôže zobrať inak ako násilím. Držanie bitcoinov napríklad v kryptopeňaženke vám dáva úplnú kontrolu a teda vlastníctvo nad týmito aktívami.

Prístupové kódy k bitcoinom môžete držať dokonca aj v pamäti vo vašej hlave a vtedy vám ich nemôžu zobrať ani násilím.

Ešte lepšie je, ak na ochranu svojich osobných údajov použijete kryptomenu ako je Monero. Vtedy nikto ani neuvidí, koľko kryptomincí máte v držbe alebo ako ich míňate.

BIS chce „zharmonizovať“ všetky centrálne banky pod centralizovanou globalistickou kontrolou

Zo zhrnutia vyššie uvedeného dokumentu BIS hneď zisťujeme, že BIS plánuje vo svojej novej „jednotnej účtovnú knihe“ sledovať všetky aktíva emitované centrálnymi bankami.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Inými slovami, toto je ešte väčšie ako len CBDC, pretože kombinuje aktíva všetkých centrálnych bánk a zároveň tokenizuje a kontroluje nehnuteľné aktíva, akcie, dlhopisy, dôchodky a čokoľvek iné, čo môže byť reprezentované prostredníctvom digitálnych záznamov.

„Nový typ infraštruktúry finančného trhu – jednotná účtovná kniha – by mohol zachytiť všetky výhody tokenizácie kombináciou peňazí centrálnej banky, tokenizovaných vkladov a tokenizovaných aktív na programovateľnej platforme.“

V dokumente BIS sa ďalej uvádza, že všetky tokenizované aktíva môžu podliehať regulačným pravidlám stanoveným vládami. Patria sem nariadenia týkajúce sa slobody prejavu, klimatických zmien, akceptovania LGBT agendy, súladu s požiadavkami na očkovanie atď.

Z dokumentu citujeme:

„…táto dvojaká povaha tokenov by sa dala s dobrým efektom využiť v prostredí dohľadu a dodržiavania predpisov priamym zabudovaním funkcií dohľadu do samotného tokenu, ktorý môže byť prispôsobený špecifickým pravidlám.“

Výsledkom toho všetkého má byť, že globalisti budú mať úplnú kontrolu nad vaším majetkom a vlastníctvo všetkých vašich aktív, či dokonca samotná existencia týchto aktív bude podliehať čoraz šialenejším globalistickým pravidlám o akceptovaní propagandistických klamstiev o klíme, transgenderizme, mrzačení detí, voľbách, pandémii, vojnách, vakcínach a iných agendách.

A ak nevyhoviete ich požiadavkám napríklad na transhumanizmus, všetky vaše aktíva z večera do rána zmiznú.

To je dôvod, prečo sú vlády, centrálne banky a BIS úplne vydesené myšlienkou vlastnej správy majetku, kde si jednotlivci udržujú vlastníctvo a kontrolu nad svojimi vlastnými aktívami.

A to je presne aj dôvod, prečo je vlastná správa majetku dokonalou odpoveďou, ako uniknúť tejto globalistickej tyranii. Ak chcete mať vôbec nejaký majetok, musí ísť o majetok držaný fyzicky vo vlastnej úschove.

Bankové účty nie sú vo vašej správe. Nie sú v nej ani akcie, dlhopisy, kataster nehnuteľností či takmer akýkoľvek iný investičný nástroj. Nehnuteľnosť môže byť vo vašej správe, ak na pozemku aj bývate, alebo ak si môžete uplatniť fyzickú prítomnosť v mieste, kde sa majetok nachádza.

Zlato a striebro vo vašom vlastníctve sú samozrejme aktíva, ktoré máte vo vlastnej réžii. A kryptomena, keď ju držíte vo vlastných peňaženkách s vlastnými kľúčmi (alebo vo vašej pamäti), je samozrejme ideálnou formou vlastnej úschovy.

Preto inteligentní ľudia v súčasnosti premieňajú oficiálne ničím nekryté meny na zlato, striebro a krypto.

Obsah najnovšieho podcastu

Zistite viac o pláne BIS na úplnú globalistickú kontrolu nad všetkými vašimi aktívami v najnovšom podcaste Brighteon Broadcast News:

 • Rusko potvrdilo, že svetu bude predstavená nová rezervná mena BRICS krytá zlatom.
 • Americká ministerka financií Janet Yellenová sa pred čínskym predstaviteľom ukláňa ako ufňukaný pes.
 • Čína obmedzila vývoz gália a germánia, čím dusí americké dodávateľské reťazce (hlavne výrobu čipov).
 • Masívny výrobný závod Starlink v centrálnom Texase bol vyfotený s obrovskými podzemnými tunelmi.
 • BIS zverejňuje plán totálneho celosvetového zotročenia más.
 • Všetky finančné aktíva majú byť „tokenizované“ a kontrolované „jednotnou účtovnou knihou“.
 • Globalisti môžu „jednotnú účtovnú knihu“ kedykoľvek zmeniť, aby vám odobrali majetok na základe vášho sociálneho kreditného skóre.
 • Celý rozhovor s Dr. Kirkom Moorom, ktorý je prenasledovaný vládou USA.

Podcast si môžete vypočuť tu:

Autor: Mike Adams

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Vlastná úschova kryptomien znamená, že globalisti vám ich nemôžu vziať“ – a zablokovať internet nič?

  • Pšššt…

   • Podľa mňa jedinou cestou je len spolupraca ľudí na regionálnej úrovni a výmenný obchod, tzn. tovar za tovat alebo službu alebo zlato alebo striebro, najlepšie mince. Okrem toho, že môžu intenet vypnúť, koľkože je na Slovensku internetových či iných obchodov, kde sa dá nakupovať kryptomenami, myslím tým najmä potraviny ! A doručovacia služba? Takže osobne by som sa nezameral na kryptomeny, ktoré sa v poslednej dobe snaží zúrivo regulovať Brusel a vlády mu podriadené tiež ! Apropo teraz už vieme, prečo pred covidom prebehlo skoro v celej EU sčítanie majetku!!!

    • Brusel dokáže regulovať iba zmenárne, kde sa premieňa oficiálna mena (napríklad euro) za kryptomeny. Nedokáže nijako regulovať vzájomné prevody kryptomien medzi ľuďmi. Ak by si ľudia už teraz nakúpili dostatok kryptomien, neskôr by sa mohol rozbehnúť kryptomenový transakčný systém medzi ľuďmi aj keby zmenárne úplne odstavili.

     • S\stém – technilógiu, cez ktorý prebieha obchod s kryptoménami – názov si už nepamätám – podľa VK údajne vlastní globalistická spoločnosť.
      To je ako ukladať si peniaze v kasíne.

     • „Brusel dokáže regulovať iba zmenárne, kde sa premieňa oficiálna mena (napríklad euro) za kryptomeny. Nedokáže nijako regulovať vzájomné prevody kryptomien medzi ľuďmi.“
      Čo to tu propagujete? !!! Kryptomenu? Do riti s ňou!
      Ľudia vám na ňu serú, ak nebude fungovať hotovosť tak budem vymieňať len tovar za tovar. Nažer sa z kryptomeny alebo zo zlata? Toto je dno spoločnosti kam smerujeme-celkom na začiatok.

    • Valdimír

     Pomocou 5G siete, ktorá je hojne rozšírená sa môže udiať toto, čo je v tomto videu, ktorého autora už stihli za to zavreždiť:

     https://cz24.news/extremne-dulezite-video-musite-videt-sdilet-a-varovat-vsechny-dr-rashida-buttara-kvuli-tomuto-videu-zavrazdili-video-cz-titl-23-min/

     Výmenný obchod, tovar za tovar, na iné už asi nebudeme mať čas.

     • „Výmenný obchod, tovar za tovar, na iné už asi nebudeme mať čas. “ Presne si to vystihol a napísal som to vyššie než som čítal tvoj príspevok . Súhlas!

    • Zlato a stříbro? A když bude zakázáno vlastnictví, kdo vám co za to prodá? A kolik by stál bochník chleba? Něco jako za války nebo ještě víc? Pokud se skutečně plánuje hladomor, bylo by jídlo mnohem vzácnější. A kolik že kilo zlata máte?
     To samé kryptoměny, pokud si za to nebudete moci oficiálně nic koupit, ani s tím nic oficiálně platit, nikdo vám za to nic neprodá. Jinak: a pak vypli proud, kupujte.
     Je jenom jediná věc, co můžete vždy směnit. To co umíte a pokud máte něco, co druhý potřebuje k životu.

   • Vse kupujeme na VISA karticky zdarma v hotovosti mam tak na pivo zmrzlinu
    Mame stare systemy VISA bez poplatku zajistene jiz pro chlapce jsou s bonusy az 5 %

  • Môžu zablokovať internet, ale to by ho museli zablokovať navždy. Ak by ste sa dostali na internet po roku, stále by ste mali prístup k svojim kryptomenám. Globalisti nezablokujú internet, lebo už aj oni sami, ich majetky a moc sa stali na internete závislými. Skôr ho budú cenzurovať, ale každá cenzúra sa dá obísť. A cenzúra prístupu ku kryptomenám nazabráni.

   • Ako chcete alternatívne zaplatiš služby internetu?

    • Nerozumieme otázke. Aké služby internetu? Čo konkrétne chcete zaplatiť?

     • Slovak Telekom – kábel.

     • Za Telekom máte také možnosti platby, aké ponúka Telekom. Ak vám nevyhovuje ani jedna, môžete zmeniť operátora. Nemáme prehľad u nás, ale v zahraničí sú už aj takí poskytovatelia internetu, ktorí umožňujú platiť kryptomenou. Na Slovensku z veľkých obchodov (hoc nie internetové pripojenie) umožňuje platiť kryptom napríklad Alza.

     • holistický prístup

      redakcia,

      Maroš to vidí správne – čo myslíš, prečo to tlačenie na identifikovanie prístupu (aj kábel, aj bez-kábel) – jednoducho „niekto“ bude mať pripojenie a iní NIE – pripojenie len pre tých „našich“ poslušných OTROKOV – len tých, ktorí sú v danom okamihu nejako potrební sťa nástroje a sami pre seba – inak NIK.

     • Ok, aj keby sa nedalo zaplatiť za internet inak ako digitálnou menou, tak to neznamená, źe sa ostatní nedostatnú na internet. Dnes má wifi každá reštaurácia, bar a podobne. Stále by ten človek mohol ísť do ich blízkosti a napojiť sa. Iste, nie je to komfortné, ale na prevod kryptomien alebo na stiahnutie a odoslanie emailov to bohate stačí. Alebo napríklad Rusko teraz buduje obdobu Starlinku. Sme si istí, že by disidentom z Európy k nemu rado dalo prístup. Je to síce výmena jedného globalistu za druhého, ale pointa je, že riešenie sa vždy nejaké nájde.

   • Za socializmu jsme meli cinzovni dum
    Byl Dan…..do socialisticke pece
    ….
    Za 2 loznicovy apartment jsme meli ustanoveny najem 135kcs
    K tomu fond ucet oprav
    Takze jiz zde bylo Jen v jinych formats
    Poskozeny dum angloamerickym bombardovanim opravy nam nikdo nehradil

    Horsi nedaleko od nas lide byli zasypani pohrbeni za ziva

    VSE JE LEPSI NEZ VALKY ZMRZACENI ZABIJENI…..

  • Nemôžu si dovoliť úplne zablokovať internet, lebo bez internetu by sa ich elektronický koncentrák rozpadol.

 2. Všimli ste si koľko majú mien a stále sú to tí istí?

 3. Probuzeni-(krimi)-(2007)–cz-dabing
  https://prehrajto.cz/probuzeni-krimi-2007-cz-dabing/606cc4a5295bb
  ——————————-
  Film k svetu globálneho kapitálu a zároveň k bdelej kóme.

 4. 2023-07-08 – Ztracené století – jak je získat zpět a pohled do budoucnosti
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-07-08-ztracene-stoleti-jak-je-ziskat-zpet-a-pohled-do-budoucnosti/
  —————————————–
  Plán nového světa – Pojďme si představit jakou budoucnost máme budovat;
  Výhled do daleké budoucnosti – Průřez 10 stupni vesmírných civilizací.
  Kde se může umístit lidstvo

  2023-07-09 – Stratené storočie, ako ho získať späť a svetlo na konci tunela /debata
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-07-09-stratene-storocie-ako-ho-ziskat-spat-a-svetlo-na-konci-tunela/

 5. Vladimír
 6. Žiadna klimatická katastrofa neexistuje.

  A už vôbec nie globálne oteplovanie. Letá pred 10-15 rokmi boli u nás neporovnateľne horúcejšie ako sú dnešné. Letá 2020-2022 boli čajíček. Pár dní teplota nad 30 a to je všetko. Nedá sa to porovnať ani s rokmi okolo r. 2000.

  Globalisti sú z toho nervózni, ale evidentne väčšina ľudí sa napriek tomu neprebudila. Majú asi pamäť dážďovky a svoje narobia aj takéto články:
  https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/664945-kolapsov-z-tepla-pribuda-len-malo-miest-ma-na-to-plan/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_3clanok_box

  V skutočnosti sa letá na SVK skôr pomaly ochladzujú ako oteplujú.

  Ale veď o to ani nikdy nešlo. Podstata je v tom, že ak ľudia uveria, že planéta je v ohrození, potom prijmu všetko. Akýkoľvek príkaz, akýkoľvek zákaz. Pretože strach, pretože musíme zachrániť planétu.

  Môžme byť v kľude. Planéta ohrozená nie je. Klimatická kríza je lož, uhlíková stopa je lož. Nepotrebujeme jesť červy ani zakazovať spaľovacie motory. Potrebujeme sa oslobodiť od otroctva zvrátených psychopatov. Asi preto sa tak boja umelej inteligencie (AI). Lebo ak bude (spolu)rozhodovať AI, tak majú po chlebe. Ak si AI vyhodnotí, že by bolo pre svet lepšie, ak by odstránila 1perc. najbohatších zmrdov, tak to proste vykoná. Možno si vyráta, že sa tým zníži znečistenie, vojny, kriminalita, terorizmus a iné nežiaduce javy na tejto planéte možno aj o 99%. 🙂
  A bude tu konečne lepšie. Tohto sa desia miliardári, vrátane Muska.

  • Logika vždy začína paradigmou, na ktorej sú postavené postuláty – výroky že.

   Keďže v hre sú reptiliáni a archonti, a ich existencia a parazitovanie či priamo predátorstvo – už teraz ma zaujíma, na akej paradigme a voči čomu stavajú A.I., ktorá nemá a nebude mať emocionálne telo voči utrpeniu ľudstva. A inteligencia je o. i. schopnosť predvídať a konať na zachovanie seba samého, takže A.I. bude vždy chrániť seba samú, a nie planétu.
   “ 4) schopnosť prispôsobovať sa novému prostrediu (najmä s ohľadom na dosiahnutie svojich cieľov v rôznych prostrediach). Prvá uvedená definícia sa vzťahuje len na človeka, ostatné tri sa môžu vzťahovať aj na živočíchy a stroje.“ /Wiki/
   Čiže reptiliáni a archonti terraformújú planétu a ľudí na energetickej úrovni – A.I. „tu“ bude chcieť existovať ako stroj – počítam na kvantovej úrovni s energiou nultého bodu. Ale na to nepotrebuje planétu /len ako štartér/ a niektoré zdroje uvádzajú problémy s A.I. aj v iných častiach vesmíru. Takže žiadna „Sofia“.
   https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-07-11-rozhovor-s-isou-evoluce-zakladni-povinnost-cloveka-repriza-26-dilu-123-min/

   • Možno by si sa mal zamyslieť nad JaFo, čo to ku..va je? Niekto mi tu zoberie takmer nik a ty komunikuješ s napodobiteľom AI a je ti to jedno?
    Ste tu všetci príčetní? Obávam sa, že je niečo zle, Maroško a ty sa na tom podielaš…
    Chýba vám fantázia, alebo je to zase HP so svojimi satanizmami ale v ružovom? Tento server je veľmi podivný a vysporadúva sa z narušiteľmi po svojom, no mne to neznie vlastenecky a ani správne.

    • holistický prístup

     Jožinko Fazuľkovie,

     daj sa vyšetiť – najlepšie psychológmi a psychiatrami.

     PS: Trpíš velikášstvom, egocentrizmom, stihomamom, narcizmom, … a to je len začiatok. Marošovi si udelil špeciálne povolenie komunikovať len s nadúvajúcou fazuľou?!? Nik Tebe nič neukradol; zbytočne sa ježíš – ak by Ti niekto „ukradol nick“, tak by bol identický s Tvojim – zmenil by sa len „obrážťok“. Kreatúra pri tyči je sťa nočná mora … si ako „jednoduchá Alenka“, ako …

     • Alenka by ťa asi kopla do vajec za takýto koment a ja sa nebudem vzrušovať, bol to tvoj dobrý pokus… Ak nechceš aby som sem prispieval, tak mi to povedz otvorene a ja prestanem, nepotrebujem to pre život a ak ti to pomôže, tak to urobím, ale naozaj sú moje príspevky také zlé?

   • Sú ľudia čo sú platení za svoje názory a pravidelne denne sa zapoja do diskusie za peniaze, sú ľudia postihnutí, čo nemajú čo na robotu a zapoja sa do diskusie denne aby zabili čas a oslávili svoje ego, sú ľudia, ktorí ak vidia tému ku ktorej majú čo povedať svojim fundovaným pohľadom alebo iným doposiaľ neprezentovaným názorom, tak niekedy prispejú, sú ľudia, ktorí potrebujú sa vyjadriť a nerobí im problém použiť iný názor za svoj a ohurovať okolie, sú ľudia, ktorí serú na prezentovanie svojich názorov aj keď by mnohých strčili do vrecka v diskusii a sú ľudia, ktorí len škodia. Kam by si sa zaradil?

    • holistický prístup

     Fazuľkovie nadúvajúca Fazuľka,

     kam radíš sám SEBA?!?

     • Pán redaktor, ak mám promile, tak sa vyjadrujem aj viac ako treba, ale ak nie, tak do kategórie ľudí ,ktorí ak vidia tému ku ktorej majú čo povedať svojim fundovaným pohľadom alebo iným doposiaľ neprezentovaným názorom, tak niekedy prispejú.
      Nemám toľko času všetko komentovať. Ty si mal tiež svoje obdobie, keď si tu komentoval všetko- pamätám si. Už máš asi iné starosti.. Pán Boh s tebou- dúfam že ťa to nebolí.

    • JoFa – zjavne si vychovaný na médiách z 90.tych rokov, keď židáci začali tlačiť ľuďom kaleráby o najdôležitejšom práve človeka – o práve na názor! Akurát ten tvoj názor vyrábajú oni! Začalo to babkami mečiarovkami!

     Ako bývalý lodník vo veliteľskej funkcii chápem dôležitosť konsenzu = zhody celej posádky – lebo sme na spoločnej lodi! Lebo veliteľská právomoc je mýtus – veliteľ len rozsekáva gordický úzol a preberá tým celú zodpovednosť v nerozhodnej situácii. Ale blbec ako ty bude chcieť byť originálny! A bude ukazovať prstom, že ten a ten prevzal názor toho a toho! Fuj! Skončíš za 2 sekundy na brehu aj so svojím názorom! Lebo rady skúsených sú na nezaplatenie a často rozhodujú o živote a smrti – aj na Dunaji! To je tá vaša demokracia – právo každého idiota na názor! To už keď niekto začína vetou – „ja mám taký názor“ – tak viem s kým mám do činenia! Ja si nepamätám, že by za mojch čias niekto použil na lodi slovo „názor“! Vždy sa hovorilo priamo k veci! Vtedy sa tomu hovorilo NÁVRH – urobme to takto!

     • V tvojej odpovedi postrádam pointu. Na jednej strane hovoríš „To je tá vaša demokracia – právo každého idiota na názor!“ a potom „To už keď niekto začína vetou – „ja mám taký názor“ – tak viem s kým mám do činenia! Ja si nepamätám, že by za mojich čias niekto použil na lodi slovo „názor“! Vždy sa hovorilo priamo k veci! Vtedy sa tomu hovorilo NÁVRH – urobme to takto!“
      Tak si za pluralitu názorov „a teda aj imbecilov“ alebo nie? Nerozumiem jazyku tvojho kmeňa.
      Len hovoríš o pojmoch, ale filtrujeme predsa, vyjadriť sa má máť právo každý! Nie každé volanie dosiahne až do neba… Buď si volíme niekoho, kto preberie zodpovednosť a rozhodne / to nefunguje/, alebo rozhodne väčšina a to očakávam od ďalšieho vývoja našej situácie a mali by sme všetci, inak sa nič nezmení, to je asi zrejmé.

     • Neodpovedal si na môj príspevok vyššie. Do akej kategórie ľudí vlastne patríš, hlasuj podľa svojho vedomia a svedomia a ak sa tam nenachádzaš, definuj sa- vieme to už totiž ohodnotiť za celú tvoju dobu pôsobenia na badatel net. Tvoj osobný pohľad /názor/ však bude veľavravný, je to tvoje právo , nemusíš začať Môj názor je taký…

     • Za normálnych okolností – na lodi vie každý čo má robiť a dokáže zastúpiť aj profesiu kolegu. Ale tam vznikajú aj dramatické situácie a kolízie – človek nemôže mať oči všade, a preto sa musí spoľahnúť na to, ako to vidia /manévre/ ostatní. Na ľodiach pracujú mentálne najslobodnejší a najzodpovednejší ľudia. To je kasta – nie MUKLI! Preto nás komunisti zobliekli zo stavovských uniforiem a kto sa uchádzal o miesto v tejto profesii – najprv si musel odrobiť v bani! Mňa už tá baňa minula, pretože to bolo časom tak rozbiedené, že chýbali ľudia.

     • Zachádzaš priveľa do detailov mimo tému a to nie je potrebné, otázky boli položené a ja čakám na schválenie môjho komentára, neviem prečo musí byť schválený , veď si jeden z nás – diskutujúci.

     • Komentár mi neprešiel a hodili ďalší článok. Sme manipulovaní a ty tiež a neskúšaj to poprieť !! Nemusíš si na mňa dávať pozor, dávaj si pozor inde…

     • Som mimo tému sku.veného riadenia tohto štátu? Si myslíš, že psychopat Matovič by mohol riadiť obyčajnú súpravu na Dunaji – remorkér a jeden Európa čln? To nie je o „vodičáku“?

      Ja nemusím vysloviť všetky myšlienky, aby ty si pochopil! Lebo téma-tréma! Lebo ja sa bavím o voze, a ty sa bavíš o koze!

     • Maroš, vo veľkosti vesmíru- Čo je tvoje bavenie sa o voze a moje o koze? Len bavenie sa…

     • Do akej kategórie patrím?! Zaradiť niekoho v marketingu do kategórie ľudí je katastrofa! Urážka! Teraz som pochopil tvoju obmedzenosť a nízku sebaúctu! Tak sa nesnaž porovnávať mňa s tebou! Ja nie som banán! Možno že som ko.ot – ale nie som banán!

     • Maroš alebo Gustáv alebo…, je mi jedno koľko máš mien a nikov. Jednoduchá otázka chce jednoduchú odpoveď. Ak nechceš odpovedať tak to celkom jednoducho povedz alebo neodpovedaj, zostane to v pozícii nezodpovedané a otvorené. Nemyslím, že som obmedzený, to by ste tu na mňa Vlkodavom nevybehli nemyslíš?

     • holistický prístup

      Fazuľkovie Jožinko,

      odpovedz – kam sám seba radíš – aký šuflík Ti je milý. Navážaš sa do Maroša – si úbohý a pyšníš sa tým – čakám, kedy začneš s propagáciou koktavo-huhňavého RABÍNA. Ach-jaj …

      Pozn.: Ďakujem za primonenutie Vlkodava – čo je s ním?

     • JoFa, máš výborné vstupy a vynikajúci postreh. Nedaj sa nikým a ničím odradiť; prispievaj ďalej.

 7. To čo hovorí pán vo videu, a aj kopec iných vecí, čo majú ešte v talóne, vieme už od kedy začala šaráda a aj omnoho skôr vďaka poznaniu. Čo je ale dôležitejšie, ako s tou informáciou človek naloží.

  A samozrejme, keď sa príliš vystrčíte s niečim, čo je fakt dôležité, tak môžete počítať, že Vás niekto obrazne povedané ukrižuje a aj doslova.

  Středověk neskončil, středověk trvá…

  A keď prídete s iným pohľadom na veci, tak Vás „inkvizícia“ zastúpená nepoznaním čo všetko …?

  Priekopníkov na poli poznania upalovali, perzekuovali, zosmiešňovali. A kde by sme boli dnes ? A tam sa aj ľudstvo vracia…

  Vlastnou lenivosťou, nezáujmom, pachravosťou len po hmote sa ľudia pekne krásne opäť vyškolia. Hra beží…

 8. svatoslav butora

  Namiesto nadpisu článku „Globalisti zverejnili plán na celosvetové finančné zotročenie“ by mal nadpis článku znieť napr. „Gang globalistov zverejnil plán na znehodnotenie hodnoty financií v celom svete“. Netreba o ich zločineckých plánoch diskutovať; treba týchto zločincov WEF a WHO a OSN súdiť a odsudzovať priamo v nadpise a v celom texte článkov a nie iba prezentovať nesúhlasné diskuzné výroky. Títo zločinci a ich tzv.EuroUnijní a naši domáci vládni kariérni diplomatickí prisluhovači si žiadnu úctu – ani diskuznú opatrnú diplomaciu – nezasluhujú.

 9. Autoři Přírodního parku Fénix Nečtiny žádají širokou veřejnost o podporu při záchraně Parku Fénix.

  https://www.petice.com/zachrana_pirodniho_parku_fenix
  https://youtu.be/YJD1YYMI85c

 10. A co mít peníze doma nebo za peníze koupené zlato nebo jiné drahé kovy ?

  • oldmarxista pamprlik

   a co bude robit s peniazmi ten co predava zlato a ine drahe kovy ?.

   • Kupi za ne ine veci co nema. Mne preda a dalsim za strieborne mince vrecia zemiakov a potom si za tie mince kupi od ineho napr. od stolara nabytok alebo od ineho bicykel a pod. Ak budu hotovostne papierove peniaze oficialne zrusene, bude to len bezcenny papier…

  • Dôjde k rozdeleniu spoločnosti ak sa to nezastaví. ak ste videli Atlas mrakov, tak tam je to zobrazené, dve spoločnosti a každá na inom princípe, no nedajú sa oddeliť /tá neoddeliteľnosť je v tom filme veľmi zaujímavá/.
   Byť slobodný a bojovať s predátormi o existenciu, je mi milšie ako bojovať o prežitie z dôvodu priveľa vedomostí a sebazničenia. Asi nás čaká veľká voľba v budúcnosti a je to len na nás, ako sa rozhodneme.

 11. Dovolím si malú anketovú otázku – ktorá osoba z tých troch v článku má tupý zhulený výraz?
  https://www.cas.sk/clanok/2819603/vyroky-ministra-vnutra-o-policii-poburili-hamrana-prezidentka-reaguje-takto-to-vidim-ja/

 12. Jednoduchá

  …vďaka za inf. ,,,prajem veľa lásky, nech sa nám darí čo najlepšie…..

  • A nezabudni po sebe zhasnúť!

  • holistický prístup

   Jednoduchá Alenka,

   diskusiu končiace spamové mantry od Teba sú desivé – najväčší vrahovia a mučitelia sa zaštiťujú Tebou používanými mantrami a nik ani len netuší, aký obraz a pre koho tvoríš – tvoríš pre TEMNOTU – užiješ si ju.

   Pozn. „Už aby sa tu objavil ďalší TVOJ obdivovateľ a na chvíľu znovu stíchneš.

 13. Galaxia andromeda

  Ved je to priatelia jednoduche stači si vytlačiť vlastne peniaze 😉Dokazali to ludia v stredoveku tak dnes s tym nemoze byt problem. Mena by mohla byt slovensky juan alebo slovanska rupija.

Pridajte komentár

*