Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

ŠUKL zakázal lieky používané na liečbu vysokého krvného tlaku


Print Friendly, PDF & Email

Zo slovenského trhu sťahujú niekoľko druhov liekov. Používajú sa na liečbu vysokého krvného tlaku

BRATISLAVA – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) nariadil stiahnuť zo slovenského trhu lieky s účinnou látkou valsartan. Dôvodom je podozrenie na prítomnosť nedeklarovanej nečistoty v účinnej látke.

Rozhodnutie sa týka všetkých šarží liekov Vapress, Vasopentol, ValzapValsartan Actavis. V Českej republike ide ešte o väčšiu skupinu, do ktorej patria Blessin, Blessin Plus, Kylotan Neo, Kylotan Plus, Valzap Combi a Vanatex HCT. Používajú sa na liečbu vysokého krvného tlaku, symptomatického srdcového zlyhávania a na liečbu po infarkte.

„Keďže pacientom, ktorí dané lieky užívajú, nehrozí žiadne akútne riziko, neodporúča sa náhle prerušenie liečby.

Je však nevyhnutné, aby títo pacienti najneskôr do jedného mesiaca navštívili svojho ošetrujúceho lekára, ktorý im predpíše inú vhodnú liečbu,“ informuje ŠÚKL.

Na slovenskom trhu je dostupných viacero terapeutických náhrad, liečba pacientov preto nie je ohrozená.

Lieky sa sťahujú na celoeurópskej úrovni. Na riešení daného nedostatku v kvalite sa podieľajú Európska lieková agentúra a Európsky riadiaci úrad pre kvalitu liekov.

Úrad bude v nasledujúcich dňoch prehodnocovať okrem ďalších liekov s účinnou látkou valsartan aj lieky, ktoré obsahujú iné sartany s porovnateľnou chemickou štruktúrou.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) v posledných rokoch stiahol stovky bežne dostupných liekov považovaných za bezpečné. Ich zoznam môžete nájsť priamo na oficiálnych stránkach ŠUKL TU.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Ako liečiť vysoký krvný tlak prírodne

Ak chcete nájsť niekoľko z prírodných liečiv, ktoré vám môžu pomôcť pri prevencii pred vysokým krvným tlakom, existuje množstvo zdrojov, ktoré sa tomu venujú.

O prírodných látkach, ktoré znižujú krvný tlak, sme písali aj v tomto článku.

Dôležitý je prístup, ktorý máte vy sami k svojmu zdraviu. Všetky toxické výrobky a lieky vo svojej domácnosti by ste mali nahradiť zdravšími, podľa možnosti čisto prírodnými alternatívami.

Určite by ste mali mať podrobný a presný prehľad o tom, aké výrobky sa používajú vo vašej domácnosti a keď ich začnete vymieňať za ich prírodné náhrady, budete spokojní aj s tým, koľko peňazí tým ušetríte.

Zdroj: aktualne.sk, ŠUKL

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*