Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Až rusko-ukrajinský konflikt obnažil podvod zvaný „zelená energia“


Print Friendly, PDF & Email

Až rusko-ukrajinský konflikt obnažil podvod zvaný „zelená energia“

(Ethan Huff, Natural News) Západom nanucovaný prechod od spoľahlivej energie z fosílnych palív na „zelené“ energetické alternatívy sa ukázal ako katastrofálny. A vďaka vojne na Ukrajine sa západné ekonomiky konečne prebúdzajú do tohto omylu.

Európska únia (EÚ) sa v súčasnosti dokonca chystá posunúť produkciu ropy a plynu do oblasti „zelenej“ energie – niečo, čo by ešte pred rokom bolo absolútne nevídané.

Rozhodnutie ruského prezidenta Vladimíra Putina zastaviť „tieňovú vládu“ (deep state) vo využívaní Ukrajiny ako zástupného národa na páchanie zverstiev viedlo k sankciám, ktoré vyvolali nedostatok energií.

To priviedlo západnú Európu k tomu, aby si uvedomila, že ak sa nevráti späť k využívaniu fosílnych palív, potom „svetlo veľmi skoro zhasne“.

Dokonca aj korporátne kontrolované médiá, ktoré dlho chválili zelenú energiu, teraz pripúšťajú, že by bolo lepšie spustiť tie ropné čerpadlá a vrtné operácie, inak môžeme v zime všetci očakávať kolaps v štýle tretieho sveta (viď Srí Lanka).

„Energeticky vyhladovaný svet sa obracia na uhlie, keďže nedostatok zemného plynu a ropy, ktorý sa zhoršil ruskou vojnou proti Ukrajine, vedie krajiny späť k najšpinavšiemu fosílnemu palivu,“ informoval žurnál.

Byť „zeleným“ znamená zničiť svoju ekonomiku a dostať sa do chudoby

Ukazuje sa, že fosílne palivá nemusia byť „špinavými“ zdrojmi energie, o ktorých zelení aktivisti dlho tvrdili, že špinavé sú. Existujú čisté, bezpečné a efektívne spôsoby, ako získať fosílne palivá zo zeme a použiť ich na poháňanie podnikov, domov, vozidiel a ešte oveľa viac bez ničenia planéty.

EÚ plánuje zachovať politiky, ktoré zabezpečia, že fosílne palivá sa budú získavať čisto a zodpovedne, no už nebudú stáť na ceste úplného vyradenia a zákazu ako predtým.

Dokonca aj „čisté uhlie“ sa vracia, pretože je spolu s ostatnými potrebné na udržanie chodu ohrievačov, rastu rastlín a toku svetovej ekonomiky. Vietor, slnko a zbožné priania jednoducho nestačia na to, aby sa svetlá rozsvietili.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

„Od USA cez Európu až po Čínu, mnohé z najväčších svetových ekonomík zvyšujú krátkodobé nákupy uhlia, aby zabezpečili dostatočné dodávky elektriny. To všetko napriek predchádzajúcim prísľubom mnohých krajín znížiť spotrebu uhlia v boji proti klimatickým zmenám,“ vysvetľuje ďalšia správa.

V skutočnosti je teraz taký veľký dopyt po uhlí, že ceny na globálnom trhu dramaticky rastú – alebo prinajmenšom to je dôvod, ktorým nám vysvetľujú masívny skok na grafoch zaznamenaný od začiatku roku 2021.

Referenčné ceny uhlia dosiahli tento rok nové rekordy. Jedným z príkladov sú spotové ceny uhlia v austrálskom prístave Newcastle, ktorý je kľúčovým dodávateľom surovín do Ázie. Tam ropa minulý mesiac po prvý raz prekonala 400 dolárov za tonu.

„Je zábavné, že tlak na uhlie vedie Európa, základ „zeleného hnutia“, ktoré si konečne uvedomilo, že nemožno si nahovárať falošné cnosti alebo sa natriasať pred kamerou v zime, aby ste sa zahriali. Dnes podporuje nákupy uhlia, aby si zabezpečila dodávky elektriny do domácností a tovární po tom, čo Rusko prerušilo dodávky plynu na kontinent, “ uviedol portál Zero Hedge .

„Nemecko, ktoré nedávno sľúbilo, že do roku 2030 eliminuje uhlie ako zdroj energie, patrí medzi krajiny, ktoré ho teraz dovážajú najviac.“

Záver

Namiesto úplného vyradenia uhlia do roku 2030 by sa naň Nemecko mohlo v tom čase spoliehať viac ako kedykoľvek predtým.

To isté platí pre nemecké jadrové elektrárne, ktoré mali byť odstavené, ale teraz budú vzkriesené a opäť uvedené do prevádzky, aby sa predišlo totálnemu ekonomickému kolapsu.

Viac najnovších správ o „zelenom“ podvode nájdete na stránke GreenTyranny.news.

Stop Candida

Autor: Ethan Huff, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Až rusko-ukrajinský konflikt obnažil podvod zvaný „zelená energia““ – ???
  Otázka – bol to nejaký spackaný vabang a len sa to prevalilo, alebo tú vojnu na Ukrajine spáchali „dobré slly na planéte“ ABY!!! obnažili podvod zvaný „zelená energia“?! Kto je subjekt – kto je objekt? Kto je príčina a čo je následok?

  Aký je rozdiel medzi „damage control“ a „niečo sa posralo“ – ako naozaj?

  • Maroš, uč sa, uč sa, uč sa, koľko máš rôčkov chlapče? tvoje heslá „vabank, podvod, prevalilo, subjekt, objekt, damage control“ sú už otrepané heslá alternatívy. Ak nevieš kto je príčina, a čo je následok, tak sa tu nepýtaj.
   Ty teda fakt ani netušíš, kto je na samom vrchu piramídy! Ale máš plno detinských otázočiek, chod na piesoček, bábätko.

 2. Nasratý Čech v DE – videjko (1min)

  https://t.me/DanielLanda/224

  • „nasratý žid v ČR“ – nevyšiel mu politický timing!

  • „Sloboda a demokracia“ z rúk satanistov v 1989 sa neosvedčila! Tyrania satanistov sa bude stupňovať! Zima a hlad prebudí aj tých najväčších sedmospáčov! Bieda vylieči ľudí a hneď pochopia čo znamená blahobyt démon-kracie! Chceli by naspäť „zasraný socík“, ale bez boja to nepôjde! To už nebude zamatové, ale krvavé – viď UA!

   • Ide o to, kam túto zlosť KTO kam nasmeruje! Pretože iniciatíva ľudí rovná sa nule – ľudia len REAGUJÚ! Reaktívna psychológia riadenia más – sociálnych supersystémov! Takže do piče s vašimi „prebudenými“, ktorí nemajú vlastný koncept!

   • Obávam sa že neprebudi. Budú tvrdiť že za to môže agresor Putin. Že Green deal je super pre záchranu planéty. NIKDY sa nezobudia, tak isto ako členovia covid sekty. Osobne si to myslím.

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,problém tejto planéty má tieto mená-preľudnenosť,nízka kvalita ľudí určených a pestovaných iba pre prácu a konzum,nadmerná produkcia spotreba energií plytvanie zdrojov a znečisťovanie,,,,zabudnite na zdedené zlozvyky po diablovej a jeho sluhu satanovej éry,kde vám bolo mnoho dovolené-teraz je už všetko inak a to podstatne inak a všetko sa bude meniť,,,,ak už spomíname uhlie,tak potom už snáď aj vosk a sviečky,či prázdne cesty bez vaších áut ako aj okresanie vaších príjmov a možností pohybu k páchaniu zla,,,,

 4. Pestovanie technického konope by zabezpečilo energetickú a surovinovú sebestačnosť Európy. Miesto repky. Ropa je odpad, produkt z kanalizácie, možno sa jej zbaviť v autách. Na rovníku sa dá dopestovať toľko potravín, že by uživili desiatky miliárd ľudí. V Brazílii sa tankuje alkohol.

 5. Samozrejme, že „zelená energia“nikdy nebude mať rovnaký výkon a výhrevnost ako fosílne palivá a môže sa maximálne používať ako doplnkový,ale určite nie hlavný zdroj tepla a svetla.Keď bude v zime -25,tak chcem vidieť,ako nás zohreje slnečný kolektor,alebo veterná turbína.A taktiež chcem vidieť ako nákladné auto,alebo kamión na „baterky“,bez spaľovacieho motora vezie ťažký náklad,alebo Boeing na zelenú energiu letí cez oceán.Zelená energia je úplná sprostosť tam,kde je treba poriadny tepelný,alebo ťažný výkon,hlavne keď nikto nedokázal vplyv fosílnych palív na globálne otepľovanie.

  • Subject: FW: VEDELI STE, PRAVDA O KONOPE A NAM VTLKAJU DO HLAVY …MARIHUANA……

   Je rok 1914. Léta první světové války a farmáři pěstují „konopí“ za americké dolary.. Mějte to na mysli a čtěte dál.

   Průmyslové konopí není jen zemědělská rostlina!

   Tohle je protijed na ropu a dolar!

   PROČ BYLO ZAKÁZÁNO:

   👉 1. Jeden akr konopí produkuje tolik kyslíku jako 25 akrů lesa.

   👉 2. Opět z jednoho akru konopí může vzniknout stejné množství papíru jako ze 4 akrů stromů.

   3. Zatímco konopí se může 8x proměnit v papír, strom se může změnit na papír 3x.

   4. Konopí vyroste za 4 měsíce, strom za 20-50 let.

   5. Konopí je skutečný lapač radiace.

   6. Konopí lze pěstovat kdekoliv na světě a potřebuje velmi málo vody. Navíc, protože se umí chránit před hmyzem, nepotřebuje pesticidy.

   7. Pokud by se textil vyrobený z konopí rozšířil, pesticidní průmysl by mohl úplně zaniknout.

   8. První džíny byly vyrobeny z konopí; i slovo „KANVAS“ je název daný konopným výrobkům.

   Konopí je také ideální rostlinou pro výrobu lan, provazů, tašek, bot, klobouků.

   9. Snižuje účinky chemoterapie a ozařování při léčbě konopím, AIDS a rakoviny; používá se nejméně u 250 nemocí, jako je revma, srdce, epilepsie, astma, žaludek, nespavost, psychologie a onemocnění páteře…

   10. Hodnota bílkovin konopného semínka je velmi vysoká a dvě mastné kyseliny v něm nikde jinde v přírodě nenajdete.

   11. Konopí je ještě levnější na výrobu než sója.

   12. Zvířata krmená konopím nepotřebují hormonální doplňky.

   13. Všechny plastové výrobky lze vyrobit z konopí a konopný plast se velmi snadno vrátí do přírody.

   14. Pokud je karoserie vozu z konopí, bude 10x pevnější než ocel.

   15. Lze jej použít i pro zateplení budov; Je odolný, levný a pružný.

   16. Mýdla a kosmetika z konopí neznečišťují vodu; Je tedy zcela ekologicky šetrné

   V Americe v 18. století bylo jeho pěstování povinné a farmáři, kteří ho nepěstovali, skončili.

   Teď je ale situace opačná. Odkud to vzešlo?

   – Hurst vlastnil noviny, časopisy a média v Americe v 19. století. Měli lesy a vyráběli papír. Kdyby byl papír z konopí, mohl přijít o miliony. 👎

   – Rockefeller byl nejbohatším mužem na světě. Byla tam ropná společnost. Biopalivo, konopný olej, byl samozřejmě jeho nejhorším nepřítelem.

   – Mellon byl hlavním akcionářem společnosti Dupont Company a měl patent na výrobu plastů z ropných produktů. Konopný průmysl také ohrožoval jeho trh.

   – Mellon se později stal ministrem financí amerického prezidenta Hoovera.

   Tato velká jména, o kterých jsme mluvili, se na svých schůzkách rozhodli, že konopí je nepřítel. A zakázali ho. Prostřednictvím médií vtloukali lidem do mozků, že je toxickou drogou spolu se slovem marihuana.

   Léky z konopí byly staženy z trhu a nahrazeny chemickými látkami, které se dnes používají.
   Pro výrobu papíru se kácí lesy.
   Přibývá intoxikace z pesticidů a rakovina.

   A potom jsme naplnili náš svět plastovými odpadky, škodlivým odpadem.

 6. Keby súčasným modelátorom, čo len trochu, záleželo na obyvateľstve planéty, tak pred asi 5 rokmi neuvalia celosvetové embargo na podstatné informácie. Neviem kto si to všimol, kto nie, ale vážne nás viac zaujíma plastika xy, alebo kto sa rozhádal, či čaká potomka, inak bevýznamná bytosť…(modelátor nie je moderátor) moderátor je v súčasnom svete najlepšie herec, ktorý prednesie naučený text dostatočne presvedčivo. Prijali sme virtúlny svet a ten skutočný nie sme schopní pochopiť. Netuším ale, prečo našu civilizáciu najprv rozmaznávali a teraz nás za to idú trestať? Ak môžete, v súčasnej dobe, vážte si ľudí vôkol seba, budeme sa totiž veľmi, veľmi potrebovať.

  • Kamila – súčasnú generáciu rozmaznávali preto , aby ju uspali (osprosteli a zdebilneli) a aby dnes bola ochotná zožrať akýkoľvek mediálny „šit“ bez reptania a ešte pri tom tlieskať , hopsať a prenasledovať tzv. konšpirátorov. Dnes je ľahšie odrecitovať akúkoľvek hlúposť bez rozmýšľania, lebo ju uverejnili v debilizátore – rozmýšľanie je úzky profil a ešte k tomu strašne bolí.

 7. KOVIDBARÓN!

  ,,,,na horeuvedenej mape je nápadito vyobrazené-kam ešte Putin so spojencami strčí nos,,,,na slovensku je už tiež každý zozelenalý-ale nákazou z ukrajiny,,,,naši podnikateľskýpodnikatelia sa už nevedia dočkať ďalšieho besnenia a šafárenia v podobe výstavby ďalších predražených dialníc na poliach,kde by sa inak niečo pestovalo-lebo ten kto nevidí toto krátke obdobie ako hrozbu pred možným hladomorom,tak už sa na ničom nepoučí,,,,veľkopodnikatelia a politici si totižto najivne namýšľajú,že o niekoľko rokov keď to tu všade vypukne,že sa ešte niekde zašijú na kľudné prepychové miestečko,lebo budú mať na to nastrádané,,,,politici a podnikatelia sa starajú len o vlastný profit-tak láskavo majte toľko hrdosti v sebe-a nerobte im poskokov či otrokov,lebo vás zradia,,,,chudoba je liek a dobrá budúcnosť tu neexistuje.

 8. kvakcína je sloboda

  kurník-šopa!!!! kedy si už tí tiežnovinári uvedomia, že to nie vojna Ruska proti ukrajine?!

  • A čo to teda je?
   Napadol jeden zvrchovaný štát truhý? Napadol.
   Zlyhala diplomacia a slová tak nastúpila sila? Nastúpila.
   Likvidujú jeden a druhý štát svoju živú silu? Likvidujú.
   Snaží sa jeden aj druhý štát získať zdroje protivníka?
   Snazí.
   Takže je to vojna. A spĺňa nie len jednu definíciu o tom čo je vojna, ale dokonca všetky štyri definície vojny, ktoré sa ku mne dostali.
   Tak netreba byť naivný a mať oči, aby som videl a uši aby som počul….

 9. Chtěl jsem dát do placu také nějaké své moudro, ale vy jste to vystihla tak přesně, že by to nemělo smysl.

 10. KOVIDBARÓN!

  ,,,,problém je v tom,že nové generácie po roku cca 1960 nezažili hlad a nedostok-takže nemajú ani potuchy,že čo to vlastne je? a práve preto si nedávajú pozor na svoje skutky,,,,globalelita to dobre načasovala,lebo sa poučila,ale vy nemáte nič načasované,lebo nieste poučení,,,,a prečo tomu takto vlastne je-no lebo eliťáci peniaze už videli a s nimi sa už narodili,ale vi to vidíte iba po prvý krát. vertemi-nič nemôže byť horšie,ako tu s vami existovať na tomto jednom kúsku vesmíru,,,,

  • Vážne? Zažil si hlad,? Ja áno. A pýtam sa, keď sme pre teba príťaž, prečo tu míňas svoj drahocenný čas a energiu?

   • „ZažilA si hlad,? Ja áno.“ – toto keď povieš ako hrdina schopný prežiť všetko pred ženou, o ktorú sa uchádzaš – tak si skončil! Ja som zažil aj to aj to. Dokonca som zažil jednu slečnu, ktorá mi doma v prvých minútach návštevy na drzovku skontrolovala obsah chladničky! Ženy mužov neschopných zabezpečiť jedlo neznášajú už od doby kamennej! Sex za žrádlo – normálna vec – preto sa pozýva na večeru. Na toto si daj pozor – si mi tým pripomenul, že aj úprimnosť má svoje hranice.

 11. …Vďaka za článok aj komentáre….

 12. Osem tisícročí pred Kristom žilo na celom svete menej ako 10 mln ľudí. V dobách rímskeho impéria to bolo približne 300 mln, no miliardovú populáciu ľudstvo prekročilo až na prelome 18. a 19. storočia – v období priemyselnej revolúcie a štartu kapitalizmu. Populačná krivka začala stúpať. Uhlie a plyn ju posunulo ešte vyššie a napokon všadeprítomná ropa spôsobila najprudší populačný boom v dejinách. Zo stabilnej miliardy sa razom stalo viac ako 7 mld ľudí. Znie to príšerne, ale spôsobili to fosílie. My všetci na tejto planéte existujeme len a len vďaka nim, vr. ropy.

  S jej súčasným poklesom (viď rôzne EU+USA sankčné – bumerangové – balíčky proti Rusku), príde automaticky výrazný pokles ekonomiky a s ním i úbytok populácie. Ak akékoľvek spoločenstvo narazí na súbor priaznivých okolností a prekoná hojnosť – začne vymierať.
  Aj napriek tomu, že máme solárnu energiu, veternú energiu, vodnú energiu, biopalivá. Alternatívne zdroje energií v súčasnom stave nedokážu vykryť energetické potreby ľudstva.

  Našou jedinou záchranou je orientácia na vlastné okolie a využívanie lokálnych zdrojov. Tým najcennejším je pôda. Je zarážajúce, ako sa dnes človek, živočíšny druh, od pôdy a zeme tak veľmi vzdialil. Zánik roľníctva nás navždy oddelil od našej minulosti. Od praveku až do obdobia ropy v 20. st. väčšinu ľudstva živila zem. Dnes sa na Západe venuje poľnohospodárstvu v priemere len 15% ľudí. A i tých momentálne globálne elity likvidujú. Pôda je prenechávaná pesticídom a ťažkým mechanizmom, v horšom prípade je s úrodou – vypalovaná. Potravinová sebestačnosť v SR je len hypotetická..
  Človek akoby úplne zanevrel na zem – pôdu, o ktorej klasik rozpráva ako o – živom stvorení. Bude to však práve Pôda, ktorá sa spolu s vodou a kvalitnými osivami už v blízkej budúcnosti stane najcennejšou komoditou planéty Zem. Už teraz by mala byť naša myseľ pripravená minimálne na to, aby mohla toto jednoduché, no dôležité posolstvo tlmočiť potomkom.

  Kolaps nepríde presne v jednom momente. Zosypávať sa budú postupne všetky oporné piliere civilizácie. Ekonomika, priemysel, bankovníctvo, monetárny systém, energetika, zamestnanosť, zdravotníctvo, doprava – to všetko už prestáva fungovať tak, ako sme na to boli zvyknutí ešte pred pár rokmi.

  P.S. Prešli sme dlhú púť, aby sme sa opäť vrátili k zemi. Ale predovšetkým – k samým sebe. Boh nás – ochraňuj!

  • Amen 😏

  • Ajsa,vyborny clanok,je to tak naplanovane,ze vacsina ludi,nebude živena zemou,ale pojde priamo pod zem,to znamena,ze to nepreziju. Ja poznam velmi malo ludia,co su schopni sa Zemou aspon ciastocne uzivit,Zem je SMRTELNE dolezita. Zem je zivot,zem lieci,chodit bosy po zemi,,ako to robim kazdy den., Zajtra vypustim sliepky,na vyklicene rastliny,ktore oni maju radi.

   • Tato USA verbez chce zničiť Európu.bill Gates vakcina, nevyšlo.tak nasimilujeme cez idiota zelenskeho vojnu proti Rusku.a hneď vyhlásime energeticky problém.a dotoho si dáme nejakú tú finančnú krízu.uz ten covidu bol príprava na vojnu.zacala vojna a covid zmizol.este stále vám nezapina o čo tu ide?

 13. …všetkého by bolo dosť pre všetkých, keby…keby niekto nechcel mať viac ako majú tí ostatní / mysl.globalistov/…a tiež nielen, že chcú mať viac, chcú ovládať všetkých ostatných…stále verím, že im to neprejde a ľudia sa budú zobúdzať…zistia, aký je ich skutoč.zmysel žitia a budú sa ho snažiť nasledovať, budú chcieť kráčať za Svetlom….

Pridajte komentár

*