Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Zvyšovanie úrokových sadzieb povedie k riadenej demolácii majetku väčšiny ľudí


Print Friendly, PDF & Email

Zvyšovanie úrokových sadzieb povedie k riadenej demolácii majetku väčšiny ľudí

(Kevin Hughes, Natural News) Podľa finančného analytika Francisa Hunta prudký nárast úrokových sadzieb povedie k riadenej demolácii majetku ľudí. Toto varovanie vydal 24. februára 2023 počas vysielania podcastu „Liberty and Finance“ (Sloboda a financie), ktorý moderoval Elijah K. Johnson.

„Ich (rozumej globalistov) zamýšľaným cieľom je odňať majetok širokej verejnosti – a riadeným demolačným nástrojom bude dlh a pákový efekt úrokov. Pretože, ak zvýšite úrokovú sadzbu, môžete ľudí zbaviť ich majetku, ktorý už viac nebudú zvládať splácať. Len majitelia hotovosti prežijú veľký nárast úrokových sadzieb,“ povedal Hunt.

„Ak chcete zatriasť stromom a prinútiť väčšinu ľudí, aby spadli dole, úroková sadzba je jedným z kľúčových nástrojov, ako to dosiahnuť.“

Hunt – obchodník na burze a technický analytik, ktorý je tiež prezývaný „Kryptomenový osteľovač“ – dodal, že s klesajúcimi ekonomikami Západu, agresívne centrálne banky zaviedli opatrenia, ktoré majú na ľudí uvaliť takzvaný menový reset.

(Súvisiace: Zvýšenie úrokových sadzieb FEDu robí život v predraženej Amerike ešte drahším.)

„Vyhlásia nejakú vyššiu moc alebo použijú nejakú geopolitickú udalosť ako ospravedlnenie na ďalšie výrazné zvýšenie úrokových sadzieb. Spotrebitelia dostanú nejaký prechodný čas na prispôsobenie sa zvýšeným úrokom alebo na splatenie dlhu. Ak to dlžníci nedokážu, majetky im zhabú.“

Hunt ľuďom odporúča, aby znížili úroveň svojich dlhov, pretože riadená demolácia svetovej ekonomiky je v plnom prúde.

Kolesá riadenej demolácie majetku sa hýbu už teraz

Podľa Hunta je úrok z hľadiska osobných financií človeka v podstate stále sa obnovujúci dlh v čase.

Johnsonovi tiež povedal, že hoci najväčší majetok majú ľudia viazaný v nehnuteľnostiach, hodnota ich nehnuteľností môže výrazne klesnúť – a ľudia tak zostanú nájomníkmi vo svojich domoch, ktorých skutočnými vlastníkmi sú buď BlackRock, alebo Vanguard (investičné fondy, ktoré vlastnia takmer všetky banky).

Hunt ďalej dodal, že je to veľmi znepokojujúce, najmä kvôli agende globalistických elít vytvoriť spoločnosť závislú od univerzálneho základného príjmu (UBI).

Zbohom vysoký krvný tlak

No a v takejto spoločnosti nebudú ľudia nič vlastniť  – dokonca ani svoje domovy, ktoré sa čoskoro pre nich stanú nedostupné.

Ľudia v dlhoch budú tvrdo pritláčaní k múru, popri tom im budú odobraté možnosti zamestnania a príjmu. Hunt povedal, že priemerný človek v krajinách Západu v tomto scenári „prežije iba niekoľko mesiacov“.

Ako sa môžu ľudia chrániť

Hunt neodporúča žiť teraz život na vysokej nohe a predvádzať svoje bohatstvo, pretože v podstate si takto človek lepí cieľ na vlastný chrbát.

Vysvetlil, že spoločnosť a komunita budú nabrúsené proti „bohatým“ ľuďom, ktorí budú počas krízy označení ako „kapitalisti“ (buržuji) za to, že predvádzajú svoje bohatstvo.

„Takže držte sa pri zemi, zbavte sa dlhov a vlastnite fyzický majetok.“

Johnson súhlasil a dodal, že okrem vyhýbania sa dlhu a vlastnenia skutočných aktív, je veľmi dobrým nápadom aj byť v tejto dobe opatrným. (Poznámka redakcie: Dobré je tiež nadobudnúť rôzne zručnosti, ktoré môže človek v čase núdze alebo straty zamestnania využiť na získanie nového príjmu.)

Celý podcast „Liberty and Finance“ (Sloboda a financie) s rozhovorom Elijaha K. Johnsona a Francisa Hunta si môžete (v angličtine) vypočuť tu:

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Kevin Hughes, Zdroj: Natural News, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Úžera + nepriateľné zmluvné podmienky = neplatná zmluva.

  • First National Bamk Montgomery versus Daly nie je ano po vyse 50 rokoch precedens, hoci sud mu dal za pravdu.
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/First_National_Bank_of_Montgomery_v._Daly

   • Súd dal za pravdu aj slovákom. Dá sa to dohľadať na oficiálnych stránkach súdov. Platí to čo je v zákone, ak na to na súde obžalovaný upozorní. Precedensy sú na zorientovanie sudcov, nemajú právnu silu.

    • U anglosasov plati precedentne pravo, u nas nie. Tu ide o to,ze banky poziciavaju peniaze co nemaju za urok a to je nemoralne. A u nas neviem o ziadnom pripade, ze by clovek vyhral spor s bankou o nemoralnosti hypoteky.

     • Všade platí to, čo je v zákone. Pri množstve rozsudkov môže byť v rovnakých prípadoch rozhodnuté inak, a precedensy by nefungovali. V žalobe môže byť hocijaká hlúposť, aj precedens. Ak sa žalovaný nebráni, tak sudca rozhodne podľa toho čo je v žalobe. Sudcovia sú povedzme hlúpi, nepoznajú všetky zákony, obe strany ich citácie predkladajú. Nemorálna je úžera, je to v zákone. Rozsudkov kedy vyhrali občania je dosť. V televízore sa to nedozvieš.

     • Technicky tie peniaze vždy majú, lebo v súvahe im aktíva (poskytnuté úvery) musia sedieť s pasívami (vklady klietnov a úvery od centrálnej banky). To, odkiaľ má peniaze centrálna banka, je už iná vec. Na súde by ste preto nepochodili s argumentáciou, že „požičiavajú peniaze, ktoré nemajú“.

     • Pre redakcia: peniaze sa vytvaraju z nicoho na 2 urovniach-centralna banka(CB) cez dlhopisy poziciava vlade( uverovanie statu). Druha uroven je ked komercne banky vytvaraju peniaze okamihom vzniku komercneho uveru. Takze peniaze na pozicanie nemaju ani si ich “ nepozicaju“ od CB. CB je v podstate iba posledna instancia na zachranu trhu, ked napr. Sanovala repotrh pozickami na povinne nocne rezervy(PMR), ktore v 09/2019 vyleteli na takmer 10%. Banky si uz nechceli pozicoavat medzi sebou a kedze vela z nich si poziciava aj na to aby vobec mali nejake PMR ulozene v CB. Dalej centralna banka UK sidliaca v jurisdikcii City of London(City of Dragons) koncom roka zachranovala britske dochodkove fondy , ktore kvoli nizkemu uroceniu dlhopisov investovali do ich derivatov. Pri inverzii vynosovej krivky ceny dlhopisov spadli a brokeri ziadali dorovnat obchody priznanim straty. To by znamenalo minimalne britsky krach dochodkov. Vtedy12/2022) zakrocila CB UK a napriek proklamaciam tieto junk dlhopisy skupovala za netrhovu vysoku cenu. A cini tak zrejme dodnes. Pointa je ale taka a vratim sa na zaciatok:
      1. Peniaze z nicoho tvoria centralne aj komercne banky
      2.Ludia nerozumeju penaznemu systemu tak ako hovoril H.Ford pred 100 rokmi

     • Okrem toho Daly prave v sudnom spore dokazal, ze First national bank of Montgomery nemala peniaze, ktore mu pozicala a US sud tomuznal. Nie som uctovnik, ale uver KB je ich aktivum, a vklad pasivum. To je pravda, ale vklady nedosahuju vysku uverov, nadaca sa tomu, myslim uverovy multiplikator. Uver vznikne okamihom pripisania na ucet, vid tvorba penazi na Wiki
      https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Peniaze
      a splatenim sa umoruje a peniaze zaniknu. Ibaze ostane urok, ktory treba zaplatit a hromadi sa a roluje dopredu

     • áno áno, peňažný multiplikátor, oficiálný nástroj bánk. Vyučuje sa to i na tunajších školách.

 2. A prečo nie rovno buldozérom zašľapať do zeme!

  „Pri akvamácii sa telo vkladá do natlakovanej kapsule s ohrievanou zmesou vody a hydroxidu draselného, ktorá ho postupne rozkladá, až z neho zostane len kostra. Roztok sa zohrieva približne na teplotu 160 stupňov Celzia.

  Keďže sa teplo aplikuje na kvapalinu pod vysokým tlakom, nemôže dôjsť k jej varu. Stúpajúci tlak však efektívne rozkladá organickú zložku, ktorou je v tomto prípade telo človeka alebo zvieraťa, z ktorej po niekoľkých hodinách ostávajú len kostrové pozostatky.

  Po akvamácii sa kosti vyberú z kapsule a vysušia vo vysokej peci, kde sa zredukujú na biely popol. Ten je následne možné odovzdať pozostalým. Ani tekuté pozostatky nevyjdú nazmar – vďaka vysokému obsahu solí a aminokyselín sa totiž následne môžu využiť ako poľnohospodárske hnojivo. Po neutralizácii sa prípadne môžu vypustiť do kanalizácie.“
  https://www.info.sk/sprava/228248/video-svet-pohrebnictva-dobija-akvamacia-slubuje-menej-emisii-a-tradicne-vysledky/
  _______________________________–
  Nacisti tomu v koncentrákoch hovorili varenie mydla! Teda žiadne vypúšťanie do kanalizácie – najprv s tým treba vyšúrovať podlahu!

  • mariankosmac

   Koncentráky už niesú tak by ma zaujímalo z čoho sa varí mydlo dnes. Ale radšej to ani nechcem vedieť.

   • Môžeš si ho urobiť sám a nemusíš byť závislý na záhadnom komečnom. Zmiešaj vodný roztok NaOH alebo KOH s tukom (kokosový, olivový a pod.). Pomer na soapcalc.net.

 3. „Takže držte sa pri zemi, zbavte sa dlhov a vlastnite fyzický majetok.“

  Ešte by som pridal pre tých, ktorí majú dom a záhradu – zabezpečiť si všemožné náradie na ručný pohon (napr. vŕtačku, kosu, hoblík, sadu na rezanie závitov a pod.).
  V zbernom dvore som našiel vyhodené kováčske zveráky, rôzne náradie do záhrady (aj od značky Jelínkek), sekery, gola sadu Tona a ďalšie náradie vyrobené za socíku – určite sa ešte doma zídu. Posledných pár rokov ľudia, ktorí kupovali nehnuteľnosť často pred jej rekonštrukciou veci pôvodného majiteľa vyhadzovali do odpadu či zberných dvorov a tak sa tam nájde kopec kvalitných vecí, ktoré človeka prežijú.
  A tiež je dobré si zadovážiť nejaké dobré kamna s varnou platňou a také ktoré znesú okrem dreva aj uhlie. Hlavne nie celoliatinové. Nejaká malá elektrocentrála tiež asi nebudú vyhodené peniaze.

  • U nás „překupníci baráků“ koupili rodinný domek, bývalý majitel vše nechal v domku. Půdu vystěhovávali víc jak měsíc. Jeden z původních majitelů byl i tesařský mistr, takže je jasné, že i tesařský vercajk skončil vyhozením….

  • Proč nejsou vhodná litinová kamna?

   • Liatinové sú najlepšie, majú dlhú životnosť, keď sa nahrejú tak dobre horia s dobrou účinnosťou, akumulujú. Plechové tenkostenné čudá čo dnes vyrábajú sa pokŕutia cez prvú sezónu.

    • Áno, samozrejme, liatinové majú svoje výhody ale sú to kamna do pohody na prikúrenie a pre kvalitné palivo a nie ako hlavný zdroj tepla.
     Ale v dobe ktorá sa blíži môže dôjsť k rôznym neštandardným situáciám – kvalitné suché drevo nebude tak dostupné ako doteraz – a tak sa bude kúriť drevným odpadom aký bude a aj uhlím/briketami či vlhkým drevom. Ľudia budú vďační za každé palivo. A tak sa môže stať jedna z 1000 neštandardných situácií, ktoré sa v dobe dostatku nestali – napr, že odniekiaľ dostaneš vrece hoblin od stolára a ak nie sú poučení všetci čo tie liatinové kamna budú obsluhovať tak ak tie hobliny nasypú vo väčšom množstve do tých ľadových krboviek a zapália tak na chvíľu budú mať zvuk/ťah ako bežiace motory Tu – 144. Budete sa modliť aby tie liatinové kamna prežili a aby nechytil komín. Alebo návšteva položí či vyleje hrniec/pohár vody na tie liatinové kamna keď si budete chcieť niečo ohriať/uvariť – proste s liatinovými kamnami ako s hlavným zdrojom tepla do zlých časoch by som nešiel.
     Ja tu píšem o dobe keď sa budú rodiny hriať u jedných kamien lebo plyn, elektrika budú buď nedostupné alebo príliš drahé.
     Existujú aj kvalitné oceľové kamna, nie iba šmejdy na dve sezóny. Naviac oceľové sa dajú opraviť/vylepšiť – zváraním, či šrôbovymi spojmi – čo u liatiny v domácich podmienkach nieje jednoduché.
     Ja tu píšem o kamnách, ktoré vydržia „zlé“ zaobchádzanie v zlej dobe. Keď prídem uzimený domov a bude tam zima tak sa snáď nebudem ešte strachovať, že keď kamnám pri rozkurovaní „vytnem“ tak ich odpíšem.
     Treba predvídať ako sa bude doba vyvíjať a tak sa vyhnúť zbytočným komplikáciám.

     • Achnaton: Obehové čerpadlo pôjde tiež na piliny? Teplovzdušné liatinové aj hrubostenné oceľové sú dobré aj ako hlavné kúrenie, ak je dobre navrhnuté. Vodníky a tenké plechy sú často problém. Čerstvé drevo nehorí, alebo ťažko. Kúriť drevom nie je sranda.

     • Ja už som si niečo odkúril – rok čo rok rezanie, rúbanie, navážanie uhlia ho domu, skladanie dreva, 1 – 2 x týždenne čistenie komína a kotla. Aj vlhké drevo horí, veruže áno. Ale musí sa dať v správnom pomere k suchému a ešte pekne plynuje a keď sa k tomu nastaví tercialny vzduch tak to vlhké či mokré poleno“ krásne predĺži čas horenia a trocha navýši výkon kamien. Ide to aj inak – keď sa za prevádzky kamien/kotla popri stene v spalinovej komore kamien/kotla naleje trocha dechtu/uhoľného prachu zmiešaného s vodou (je z toho taká riedka kaša).

      Názor – doba bude iná než bola doteraz – zo všetkého najlepšie kúpiť kamna ktoré môžeš zobrať so sebou a zakúriť si v garáži, zemlianke, chate, izbe nejakého domu, v podnájme. A také čo „zožerú“ všetko a sú odolné a fungujú aj na drevo ale aj ako stáložiarne. Večer naložíš, rozbehneš potom privreš a 12 až 18h budú hriať – samozrejme s uhlím. Zdrevom omnoho kratšie – a prežiješ. Pozri sa na Európu kam speje – do veľkého nedostatku – a preto s tým počítaj a pre istotu sa zabezpeč vecami, ktoré sú jednoduché, odolné a univerzálne a prenosné.
      Tie tipy s krbovkama ABX či vložkou od Thormy – to už je taký luxus – to som tam hodil do komentára naviac.

     • Mám ťa ľutovať že si kúril drevom? Mokré drevo = voda v ohnisku = nízka účinnosť horenia a dechtovanie. Drevo sa má sušiť aspoň 2 roky vo vetranom sklade. Stálosť teploty sa predlžuje akumuláciou tepla – aku nádrž, aku pec, aku obstavba, aku dom. Na útek stačí spacák do -20 °C z hrubej bavlny, alebo deky. Veľa vrstiev oblečenia. Dobre izolujú noviny pod kabátom. Načo páliť drevo a upozorňovať na seba? Uhlie je otrávený bordel.

   • Pretože sú pri rýchlom rozhoriatí náchylné k prasknutiu tak ako liatinové krbové vložky alebo teplovodné kotle na tuhé palivo s liatinovými článkami.
    Ak sa jedná o oceľové kamna s liatinovou varnou doskou či liatinovými dvierkami – aj to je ešte prijateľné ale nie celoliatinové kam a.V čase keby boli kamna jediný zdroj kúrenia a bolo by treba kúriť drevom (a v núdzi všemožným drevným odpadom) a hlavne čo najrýchlejšie zakúriť tak by sa mohlo stať, že by liatinové kamna studené, vychladnuté na kosť nemuseli zvládnuť počiatočný rozdiel teplôt – čo sa aj stávalo. Tých liatinových vložiek, kamien a kotlov čo praskli po prudkom nešetrnom zakurovaní je vcelku dosť. Oceľové kamna sa delia ešte na kamna na celosezónne kúrenie (môžete v nich udržovať oheň bez nutnosti vychladnutia) a kamna bežné, ktoré treba denne nechať vychladnúť na chvíľu a až potom znova zakúriť (tiež to platí o krb. vložkách).
    Každopádne výhodou sú staložiarne kamna – napr peterky, ktoré vydržia v bežnom režime horieť cca 2 – až 4h a pri naložení kvalitným uhlím až po vrchné dvierka a zapálení zvrchu sú schopné horieť/odhorievať nepretržite až 24h (ale to sa človek musí naučiť). To dokážu len kamna stáložiarne určené na kúrenie uhlím (ale aj drevom alebo mix drevo+uhlie).
    Drevo nie je staložiarne palivo ako uhlie preto nedokáže tak dlho horieť. Ani kanadské či akékoľvek severské kamna nedokážu horieť tak dlho ako staložiarne kamna na uhlie. Výborné stáložiarne kama sú napr. Thorma filex Marburg alebo Wamsler kamino 8 – najlepšie s plnými vrchnymi dvierkami bez skla – obe kamna majú hlbokú šachtu a pri naložení kvalitným uhlím (napr. Bilina orech) predpokladám, že by mohli horieť/odhorievať/tlieť nepretržite až po dobu 48h. Tie peterky mám odskúšané na 18 az 24h. Nejedná sa však o horenie plameňom ako u bežného spaľovania odspodu. Naviac je to ekologickejšie – pri
    odhorievani zvrchu prchavé látky toľko neunikaju bez spálenia do komína. Ak by som si kupoval krbovú vložku tak by som volil (neviem či sa ešte vyrába) oceľovú Thorma Ria IIIa s naozaj nízkou spotrebou (sú na drevo aj uhlie) a komorou z ktorej idú 4 teplovzdušné otvory pre napojenie na teplovzdušné rozvody. Dobré kameňa sú aj oceľové celosezónne od ABX. Ďalšou voľbou je zohnať/zrenovovať nejaké kamna z čias socializmu – ešte aj dnes sa nájdu mimoriadne zachovalé kusy. A rozvody od krbové vložky -najlepšie je keď sa podaria urobiť tak, aby sa v prípade výpadku prúdu teplo šírilo/stúpalo do izieb aj bez pomoci krb. ventilátora – ale to už je závislé na dispozícii domu.
    Keď sa človek naučí kúriť drevom či uhlím tak naozaj ušetrí – ale tie muchy častokrát vychytá až po niekoľkých rokoch.

    • provokater

     Achtakon, ale uhlie nebude, phuj, zima bude zadarmo

     • Provokatér – áno, uhlie možno nebude ale keď budeme mrznúť s deťmi a vnúčatami tak priložíme aj gumáky.
      Aj „názor“ priloží všetko možné – o to nemám obavy – ak ovšem bude mať kam a je isté, že mu potom tie poučky o správnom kúrení za dva dni vyvanú z hlavy.
      Kúriť drevom, peletami, uhlím, splyňovákmi vie každý – keď má všetko v top kvalite a okolo toho milión elektronických opičáren za xxxx tisíc a dobrý príjem.
      Ale ak ten luxus v dôsledku znižovania životnej úrovne nebude mať z čoho vydržovať tak takú zmenu nebude schopný duševne a i fyzicky zvládnuť. Veď je vidieť kam speje Európa a len málokto sa psychicky a fyzicky pripravuje na to aby v dobe nedostatku prežil.

  • Ja neľutujem peniaze za kvalitné predmety – výstroj a nástroje. Tie za nízku cenu, resp. vo výpredaji sa dajú objaviť tak, že vhodný predmet po vyhľadaní si označíte Ctrl+C jeho oficiálny názov – ako sa výrobok volá, potom odídete z internetu – zrušiť Firefox / Explorer. Potom znovu otvoriť prehliadač F/E, a zo schránky Ctrl+V zadáte vyhľadávanie predmetu. Treba vyskúšať aj Web – aj OBRÁZKY – cez ne na stránky!!!
   Ušetríte stovky eur! Ak nezrušíte prehliadač – vyhľadávač vám to v režime pokračovaného vyhľadávania nikdy neponúkne!
   Aha tu! Vedel som čo hľadám. Prelúskajte aj ich ostatné stránky výpredaja. Išiel som z cien vecí zo socíku /kvalita!/ do kolien! Detto takto aj na Bazoš – treba vedieť, čo hľadám.
   https://earmyshop.cz/internetovy-vyprodej

 4. Magdalena

  Nedávno jsem si přikoupila ještě jeden kvalitní socialistický šicí stroj-Veritasku ,ty nové stroje nic nevydrží. Vidím to na opravy starších oděvů, zipů a taky šití přikrývek a polštářů plněných ovčí vlnou ,mimo jiné užitečné věci v čase nouze.

 5. Ako mainstream líže riť úchylovi Gaťesovi, svetovému zločincovi a teroristovi, ktorý sa svojim satanským primitivizmom pchá všade a do všetkého !
  https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/659338-zachrania-klimu-male-jadrove-reaktory-putinova-vojna-zmarila-podnikatelsky-sen-billa-gatesa/

 6. Inak táto známa striga to len potvrdila: https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/659195-urokove-sadzby-budu-rast-aj-nadalej-naznacuje-sefka-ecb-lagardova-uvery-budu-este-drahsie/ !
  Ak sa im ľudia nepostavia, padnú na hubu !

  • Problém nie je, že sa úrokové sadzby zvyšujú, ale že boli od roku 2008 príliš dlho veľmi nízke. Ľudia si začali myslieť, že také nízke budú navždy, nadmerne sa zadĺžili a teraz ich to dobieha. Základ je nemať dlhy, potom vám je jedno, aké sú úrokové sadzby. Manipulácia s úrokovými sadzbami, ako nástroj na uzurpovanie majetku, je známa stovky rokov. Ľudia robia chybu, že si nedajú povedať a nechajú sa znova a znova nachytať.

   • Zmluvy o pôžičke skoro spravidla obsahujú podvody. V zmluve musí byť napísané koľko si človek požičiava a koľko má vrátiť, vrátane úrokov, poplatkov a čohokoľvek. Ak to v zmluve nie je, tak je neplatná. Vráti sa iba zapožičaná suma, a aj to iba vo forme splátok po odpočítaní životných nákladov. Ten to kto požičiava si zo zákona má overiť schopnosť splácať pôžičku, je to jeho riziko. Úroková sadzba národnej banky je voči komerčným bankám, bežných ľudí sa to netýka.

    • A co fixace úroku?! Třeba na 5 let a po pěti letech nová fixkace, která může být i likvidační pro dlužníka….

     • Fixácia je normálna časť zmluvy. Tak to má byť. Nie je správne že je na obmedzený čas. Takže je zmluva neplatná. Nová fixácia platí iba ak ju človek podpíše, je to nová zmluva.

     • A keď s novou fixáciou nesúhlasíte, ako sme už uviedli, vždy môžete ten úver celý vyplatiť. Všetko je teda v najlepšom poriadku a platné.

     • Vyplatiť, ale bez akýchkoľvek úrokov. Ak v zmluve nie sú uvedené úroky, čiže tam nie je fixácia, tak tie úroky nemusíte platiť.

    • V zmluvách je zvyčajne uvedené, že úroková sadzba je zafixovaná na určité obdobie a potom sa prehodnotí podľa aktuálnych podmienok na trhu. Zjavne je to platné, lebo inak by už to mnohí napadli na súde a vyhrali by. Zatiaľ to ale s takouto argumentáciou nikto na súde nevyhral.

     Pri zmene úrokovej sadzby, ak s ňou dĺžnik nesúhlasí, má zvyčajne možnosť bez poplatku splatiť celú výšku zostatku úveru. To ale väčšina ľudí si nemôže dovoliť. Čiže vy nemusíte platiť úroky, ak nechcete. Vždy môžete splatiť celý úver iba istinu, respektíve úroky len do času úplného splatenia.

     • Je jedno čo je napísané v NEPLATNEJ zmluve. Nečítal si rozsudky a mudruješ. Istinu možno splácať po malých čiastkach. O tom nerozhoduje banka, ale súd.

     • Áno súd, môže stanoviť splácanie istiny v malých splátkach, ale zároveň stanoví úrokovú sadzbu, akou sa ten pôvodný dlh navýši. Takže, ak istinu nesplatíte naraz, úroku sa nevyhnete tak či tak.

     • nezmysel

     • Redakcia má pravdu.
      V každej zmluve je napísané, že pri zmene úrokových sadzieb na trhu má banka právo na zmenu úroku a dlžník to nemusí prijať, ale musí zvyšný dlh splatiť hneď a naraz!
      „Názor“ trepe a zavádza ľudí.
      Tiež sledujem problematiku neplatých zmlúv.
      Ale to sú dve veci. V súčasnosti už zväčša banky majú zmluvy v poriadku.
      V minulosti mali banky vadné zmluvy, tak sa to dalo napadnúť. A pri vyhranom súde sa splácala len istina a aj tá sa mohla splácať v splátkach.
      Vo všeobecnosti je najlepšie s bankami nič nemať, lebo sú to úžernícke, parazitické beštie.
      Ale keď lákajú na požičiavenie sú veľmi milé a slušné.
      V prípade problémov so splácaním sú nemilosrdné až krvilačné!

     • metla: Ty trepeš.

   • Problém je, že ste stále nejako „aktuálne“ od veci! ???
    1/ Situ – muž spoluplatitel, alebo výhradný platitel hypotéky odvedený v mobilizácii. ??? Výhradný platitel má údajne nárok na POzastavenie splátok – úrokov neviem /VK Aeronet/. Čiže inak manželka spoluplatielka na materskej, alebo ako žena v domácnosti je automaticky v prdeli. Alebo ručitelia.
    2/ Druhá fáza – je možná exekúcia – zvlášť ak sa banka dozvie, že mobilizovaný na tej vojne zahynul! Stále platí, že nesplácanie úveru môže byť dôvodom zo strany banky na výzvu o okamžité splatenie celej zostávajúcej dlžnej sumy! A toto nefunguje ako osobný bankrot!

    Lebo ak je v pláne, že „nebudete nič vlastniť a budete šťastní“ – presne o toto ide a nie o posrané platné-neplatné zmluvy! A pozor na neoprávnené obohatenie – pre banky to NEPLATÍ! Lebo vládne úžera!
    https://www.akmv.sk/pravna-poradna/hypoteka-co-v-pripade-rozchodu-partnerov/

    • Do vagona, pardon, do vaginy!!! Netrepte, je to úplne jednoduché, naučte sa šetriť, šanujte nenažranú riť, neberte pôžiťky a padnú na hubu banky a nie vy!!!!!!!!

 7. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s liečbou zápalu sedacieho svalu, čo reálne pomáha zmierniť bolesť?

  • Je to spôsobené natiahnutém. Mne to spôsobila sestrička – pichla mi injekciu do sedacieho nervu. Mohlo to spôsobiť aj natiahnutie inde, ktoré sa reakciou fasciálneho systému prevalilo tam. Toto sa stáva aj po intenzívnych masážach.
   Než sa to ustáli – možno o mesiac – odporúčam protibolestivý a protizápalový Ketonal Forte 100 mg – 1 tab. denne – treba sa rozhodnúť, či pred spánkom, alebo ráno kvôli fungovaniu. Tiež akupunktúra. Tiež odborná masáš znalcom fasciálneho systému – čo nevie každý masér. Možno biorezonancia.
   Fasciálny systém_drží nás pohromade.mp4
   https://ulozto.net/file/HAsUz1DkK8Sj/fascialny-system-drzi-nas-pohromade-mp4#!ZGAvLGR2AJIuATWxLwZlAGMuLwH3BJcGBRg0HHghLzqMqTH5AN==

  • Vodný je devětsil, arnika a kostival – mast, lihový výtažek – u něj je potřeba, aby ošetřená plocha byla v teple. Na snížení bolesti je dobré použít opracovaný kámen MALACHIT (ve tvaru vejce) a provádět lehkou masáž tímto kamenem v postižené oblasti a jeho okolí.
   *****
   Mám ozkoušeno na zhmožděném kyčli a stehně z letošní zimy….

  • Podľa toho čo píšete sa liečba asi urýchliť nedá a musí sa zrejme odtrpieť. Skúšal som už nejaké lieky proti zápalu a bolesti (aj na lekársky predpis). Možno, že proti zápalu fungujú, ale proti bolesti mi doteraz nepomohlo nič. Cez deň sa to dá vydržať, ale v noci to býva neznesiteľné.

   • Skús pred spaním domácu pálenku, alebo arak /70%/ – niečo s vyšším percentom alkoholu. Mierne sa pripiť. Ak je to porucha fasciálneho systému – mohlo by to povoliť a tým problém zmizne. Občas mávam takéto stavy vo väzive pod lopatkou – mne pomáha ten Ketanol aj tvrdý alkohol.

    • Inak ten nerv sedacieho stavu trval minimálne 10 rokov – nevedel som obsedieť ani v autobuse, ani vo vlaku – to som sedával „poležiačky“. Odišlo to samo – myslím po túrach po horách. Vyskúšaj si niekde vyšľapnúť do lesa – ak máš v okolí kopce. A večer švacni domácu.

     • S tou domácou, to je dobrý nápad. Dúfam, že 52-jka bude postačovať.

   • nervy bolesti: mateřídouška, SVÍZEL, třezalka
    nervy zánět: jírovec, kopřiva, řebříček, třezalka; použití podle marie treben
    zkus sehnat ovčí rouno – jedna z jeho vlastností je, že snižuje bolest; můžeš vyzkoušet solfeggiho frekvence:
    174 Hz
    Nižší tóny jsou podobné přírodním anestetikům. To vede k odstranění fyzické a duševní bolesti. Tato frekvence dává Vaším orgánům pocit bezpečí, zabezpečení a lásky a motivuje je k co nejlepší činnosti.

   • Na to sú najlepšie dlhé prechádzky pomalým tempom a hoci aj o barlách, ale chodiť chodiť chodiť. Prekrvovať. Najprv to bude agónia, ale postupne sa to zlepší. Najhoršie je prestať sa hýbať, už sa potom z toho bludného kruhu nevyhrabeš, budeš len na liekoch a budeš potrebovať stále silnejšie.

  • Mohl by pomoc obklad z tvarohu.Záněty taky vytahuje cibule nebo obklad z jílu.

  • Tejpování. Když je místo dobře zatejpováno zabírá to okamžitě . Mám vyzkoušeno na bederní páteři i kyčelním kloubu.

  • Máš problémy?

   neinvazná akupunktúra plus aplikácie AAM. Kontakt 0905325352, či http://www.rosnybod.com

 8. svatoslav butora

  Vo Svete Kapitálu neexistujú žiadne dobré správy. Všetky správy majú zápach márnice. Je to Svet globálnej vlády Smrtihlava. Nie je v ňom nič pre Svet Živých Ľudí.

 9. Na margo prebiehajúcich súdov proti „popieračom“ ruskej „genocídy“ proti Ukrajincom v ČR – ČR je posledná krajina, ktorá uznala genocídu Armémov.

  „V roce 2015 bylo přijato usnesení zahraničního výboru Sněmovny České republiky, které označilo hromadné vyvražďování Arménů za genocidu,[6][7] Při státní návštěvě Arménie v roce 2016 se prezident Miloš Zeman vyslovil pro uznání genocidy Arménů českým parlamentem.[8][9] Oficiálně Česko uznalo genocidu Arménů v dubnu 2017, kdy parlament přijal příslušné usnesení.[10]

  V některých státech, především USA, se o její uznání vedou tradiční spory. Vlády USA a Velké Británie odmítají uznat masakry Arménů za genocidu, především s ohledem na Turecko jako významného člena NATO a regionálního spojence.[11] Žádná z ústředních islámských zemí, ani Izrael genocidu Arménů neuznávají.[zdroj?] “
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A9nsk%C3%A1_genocida

 10. banky sú bez LIKVIDITY
  TVORCA HODNOTY JE ČLOVEK
  BANKY nikdy nič nemali – nikdy nič nevyrobili
  ich pôvodný účel funkcia bol ako pri pošte- doručiť likviditu z miesta A na miesto B, žiadne vymyšlanie, či „vyrábanie nových „listov, balikov“, len uloha DORUCENIA.
  —-
  peniaeze nevznikaju zo vzduchu
  sú emitovane ako likvidita z kolaterálneho účto FO
  —-
  ⚡️PODVOD-u a KRÁDEŽ-e
  sa banky a „štát dopúštajú vedome a cielene

  ——-
  Hypotéka

  Je dlhodobý úver, ktorého účelom je nadobudnutie, výstavba alebo rekonštrukcia nehnuteľnosti.
  [⚡️1 podvod]
  Podmienkou jeho poskytnutia je zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť v prospech banky. Pod hypotékou sa môže rozumieť hypotekárny úver v zmysle zákona o bankách alebo iný úver zaručený nehnuteľnosťou. Takýto úver, na rozdiel od hypotekárneho úveru, môže byť poskytnutý aj do výšky 100 a viac percent hodnoty založenej nehnuteľnosti. Klient si však v tomto prípade nemôže uplatniť nárok na štátnu podporu.

  Hypotekárny úver
  Je úver s lehotou splatnosti najmenej 4 roky a najviac 30 rokov. Je zabezpečený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti, financovaný prostredníctvom vydávania a predaja hypotekárnych záložných listov hypotekárnou bankou, ktoré poskytuje hypotekárna banka na zákonom stanovené účely. Môže byť poskytnutý maximálne do výšky 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti. Klient si v prípade hypotekárneho úveru môže uplatniť nárok na štátnu podporu, ak ju štát poskytuje.

  Hypotekárny záložný list
  Typ bankového dlhopisu ktorý je krytý hypotekárnymi úvermi zabezpečenými záložným právom k nehnuteľnostiam. Sú menej rizikové ako štandardné bankové dlhopisy.

  [tak sa krútili až človek oostal s ich definicíami začarovaný v kruhu – nikde ani len zmienka odkial sú tie „1 a 0“, čarovné slovíčka – „kredit“, „úver“, „dlh“, „pôžička“ čo píšu v žiadosťach a zmluvách]

  definicia podla
  https://www.fininfo.sk/fininfo/fiq/financny-slovnik/

  ⚡️SKUTOČNOSŤ

  Komerčná banka
  pošle >
  žiadosť 🎭FO / ktorá ju v banke podpíše za 🎭PO – a žiada – o peniaze – kredit – pôžičku – úver – dlh atď,
  > BIS – Bank for International Setlement
  (https://www.bis.org/) ju pošle >
  > DotT W D.C.
  Department of the treasury washington D.C.
  (https://home.treasury.gov/)ju pošle >
  > FED – The Federal Reserve System
  (https://www.federalreserve.gov/)ten ju ako samospasiteľ schváli a vidá „POVOLENKU“ na vytvorenie LIKKVIDITY krytej hodnotou -> Kolaterálneho účtu FO vedenej u DotT W-DC pod RČ – RODNýM číSLOm 123456/1234
  „POVOLENKU“ na vytvorenie LIKVIDITY >pošle 1-Komerčnej banke
  ——
  ❗️LIKVIDIDITA
  v podobe „1 a 0“, ktorú Komerčná banka vytvorí na účte FO /a tvári sa ako pôžička „peňazí“ od banky —> „kientovi“ —>FO /
  ❗️už je zabezpečená❗️
  hodnotou Kolaterálneho účtu/KolU/ – nazývaneho tiež Zabezpečovací účet
  ——

  ⚡️PODVOD-u a KRÁDEŽ-e
  sa Komerčná banka vedome dopúšťa
  👉❗️Likviditu emitovanú z KolU prezentuje ako svoje aktíva, peniaze, kredit … etc. a poskytuje ju klientovi v podobe služby „poskytnutia úveru“ / úver, pôžička, povolený debet na účte – na karte …atd
  —-
  Banka
  Je finančná inštitúcia, ktorá prijíma vklady a poskytuje úvery. Okrem toho vykonáva ďalšie činnosti. Na výkon všetkých týchto činností má Národnou bankou Slovenska udelené bankové povolenie.
  ——
  👉 LIKVIDITU zabezpečenú hodnotou KolU, podvodne ❗️zabezpečuje – záložným právom k nehnuteľnosti klient – FO.
  ——
  👉 INKASUJE ÚROK❗️
  z cudzích aktív, peňazí, a
  —-
  ⚡️BANKY sú MRTVOLY
  ktoré NIKDY NIČ
  👉AKO FIKCIE
  ⚡️NEVYTVORILI
  ⚡️NEVLASTNILI

  ❗️KTO NETVORÍ má NIČ
  ❗️NIČ SA nedá VLASTNIŤ, DAROVAŤ, ani POŽIČAŤ
  ——
  ⚡️⚡️⚡️“DLH“ klienta – FO voci banke NEEXISTUJE
  pretože LIKVIDITA potrebná k poskytnutiu „úveru“ bola emitovana z KolU LEN na základe ❗️podpísanej žiadosti FO
  —-
  podpis človeka
  váš podpis
  🔥váš odtlačok paľca
  je MOC, ZMOCNENIE DAROVANÉ čLOVEKU STVORITEĽOM
  NIET INEJ PRAVDY V OBCHODE
  —-
  človek v maske 🎭 FO je BANKÁROM, EMITENTOM, VERITEĽOM, SPRAVCOM aj BENEFICIENTOM v celom procese tvorby LIKVIDIITY, „peňazí“ – lebo JEDINE ON, ako živonarodený, žijúci, tu a teraz, JE JEDINÝM TVORCOM HONOTY, KTORÁ tvorí DôVERU V papieriky – „peniaze“ ktore si vymiename ako ekvivalent vynaloženej tvorčej energie
  —-

  🌼 AKCEPTOVANE ZA HODNOTU 🌼
  je odpoved banke, statu na podvod

  • Ano. Všetko to začalo s centralizovaným uskladňovaním zlata. Ľuďom sa ho nechcelo nosiť, bolo príliš ťažké. Pohodlnejšie a bezpečnejšie ho bolo uschovať u zlatníka v sejfe, ktorý k nemu vydal certifikát. Ľudia potom obchodovali len výmenou týchto certifikátov medzi sebou a kedykoľvek si mohli svoje zlato vybrať späť za tento certifikát.

   A tu nosatého zlatníka napadla diabolská myšlienka, že si sám sebe môže napísať certifikáty na neexistujúce zlato, veď mu do sejfu nikto nevidí a ľudia si pre skutočné zlato chodili stále menej, takže žiadne reálne nebude chýbať. A za tieto falošné certifikáty nakupoval reálne hodnoty. Najprv to bolo 1:2, teda v sejfe bola iba polovica zlata k množstvu vydaných certifikátov. Potom 1:3, 1:4 atď. A potom nosatých zlatníkov napadlo, že budú certifikáty na neexistujúce zlato požičiavať za úrok a tak vznikli banky…

  • Slav: Dobre bludy… ani som to nedocital. Banky vytvaraju peniaze pri podpise uverovej zmluvy. Bodka. Najdete na stranke CNB aj na Levanete je podrobna analyza KSB. Banky v UK nemaju uz asi 2 roky ziadne povinne rezervy(kolateral). U nas su PMR tusim 10% otazka je z coho pretoze ako PHR moze byt ulozena aj cast uveru co vytvori jedna banka ulozena v inej. A takto sa navzajom uveruju uvermi(ktore su brane ako kolateral) a poskytuju si „likviditu“.
   Aj Repo trh su povacsine uvery, to su tie rezervy, co sleduje centralna banka. Fed ich aj sam poskytuje a zaroven sleduje co je chore( od roku 2019, ked sa zrutil repo trh)

 11. Ako funguje programovanie Veľkého Izraela – Ukrajiny – gloria.tv

  „Existuje jeden izraelský miniseriál (6 epizód) „Autonomies“. Dej je dystopický: Izrael je rozdelený na sekulárny štát s hlavným mestom Tel Aviv a náboženský štát s hlavným mestom Jeruzalem. Jedna krajina, dva štáty. Náboženská časť má dokonca vlastnú políciu a väznice. Oba štáty sú oddelené vysokým múrom.
  Dej je o tom, že dieťa z náboženskej rodiny je odovzdané na výchovu v rodine sekulárnych Židov. Rabíni najmú človeka, aby dieťa ukradol a priviedol naspäť do Jeruzalema.
  Dej nie je až tak dôležitý ako vyvrcholenie série. Náboženský štát je pod útokom sionistov a časť vyššieho rabinátu sa rozhodne presťahovať do skutočnej historickej vlasti Židov, ďaleko od prekliatych sionistov – na Okrajinu. A presťahujú sa.
  Židia aj Okrajinci sa cítia dobre (Okrajina je v seriáli zobrazená ako láskavá krajina, ale chudobná a obývaná hlúpymi dedinčanmi). Séria je z roku 2018.
  Nič nenaznačujem…“
  https://gloria.tv/post/NqtTtsGJJq3F4D1p1kKKE6Qnq

 12. Pozor, narodil sa nový Adolf!!!

Pridajte komentár

*