Uránový spad z výbuchu muničného skladu na Ukrajine sa dostal už aj do Veľkej Británie


Print Friendly, PDF & Email

Uránový spad z výbuchu muničného skladu na Ukrajine sa dostal už aj do Veľkej Británie

(Ramon Tomey, Natural News) Spad z výbuchu muničného skladu na Ukrajine, v ktorom boli uskladnené delostrelecké náboje z ochudobneného uránu, sa už dostal aj do Veľkej Británie. Do krajín, ktoré sú bližšie k Ukrajine, sa spad dostal samozrejme tiež a skôr.

Najironickejšie na tom všetkom je, že túto muníciu dodala Kyjevu samotná britská vláda.

Podľa nedávnej štúdie bol spad zo spomínanej explózie zistený v juhovýchodnom Anglicku – pričom táto oblasť zaznamenala nárast hladín uránu o približne 600 nanogramov na meter kubický (ng/m3).

Štúdia mala byť pôvodne publikovaná v dvoch žurnáloch – International Journal of Environmental Research a Public Health and Conflict and Health, avšak uvedené žurnály ju odmietli publikovať napriek poskytnutiu zdrojových dát. Následne bola štúdia zdieľaná ako „preprint“, po čom získala medzinárodnú pozornosť.

K výbuchu muničného skladu došlo v máji 2023, keď ruské raketové útoky zničili sklad nachádzajúci sa na západe Ukrajiny.

Stránka InfoWars v rámci informovania o zničení muničného skladu uviedla, že „ruské sily spustili nálet a raketový útok na mesto Chmelnickyj na západe Ukrajiny“. Výsledná explózia zničila muníciu a vyslala „rádioaktívne častice do atmosféry Chmelnického regiónu“.

Dôkazom bol „jasný nárast gama žiarenia“, ktorý bol zaznamenaný v meste. Správu o tejto udalosti priniesol aj náš portál.

(Súvisiace: Útoky ruských rakiet zničili masívny ukrajinský sklad munície obsahujúci nebezpečné, environmentálne nevhodné náboje z ochudobneného uránu.)

„Aj keď je to zdanlivo nenápadné, ak vezmeme do úvahy priemernú veľkosť častice uránu pod jeden mikrón, no inhalácia do pľúc asi 24 m3 vzduchu denne má za následok priemerný príjem 0,432 miligramu uránu za mesiac,“ napísal portál Great Game India.

„To predstavuje okolo 200 miliónov častíc na osobu v spádovej oblasti a tiež pozdĺž trajektórie pohybu rádioaktívneho mraku.“

Výskum v Iraku podčiarkuje významné genotoxické a karcinogénne účinky uránových častíc na zdravie. Vzhľadom na zistenia vo Fallúdži, štúdia z roku 2010 preukázala podstatný nárast rakoviny a vrodených deformácií u dojčiat – čo svedčí o genetickom poškodení obyvateľstva po použití uránových zbraní počas druhej vojny v Iraku v roku 2003.

Následná identifikácia zvýšenej hladiny uránu v telách matiek detí s vrodenými chybami pomocou vzoriek vlasov a hmotnostnej spektrometrie ďalej zvýrazňuje dlhodobé účinky vystavenia organizmu človeka uránu.

Táto štúdia, vychádzajúca z analýzy vrstiev ľadu v arktických oblastiach, sledovala nárasty expozície uránu spätne do roku 2003.

Prírodná liečba osteoartritídy

Cyklus sa uzavrel

Správa BBC vysvetlila, prečo sa urán používa v tankovej munícii.

„Ochudobnený urán pochádza z prirodzene sa vyskytujúceho uránu, ktorý bol zbavený veľkej časti, ale nie všetkého, rádioaktívneho materiálu (poznámka: ochudobnený urán je stále silno chemicky toxický). Je to vedľajší produkt procesu, ktorý sa používa na výrobu uránu pre použitie v jadrových elektrárňach a jadrových zbraniach,“ uvádza sa v časopise.

Urán je kov s veľmi vysokou hustotou. Ochudobnený urán sa nanáša na hroty nábojov tankov, bežných nábojov alebo mínometných nábojov, aby sa zvýšila ich schopnosť preniknúť do cieľov.

Náboje z ochudobneného uránu sa pri náraze zostrujú – čo ďalej zvyšuje ich schopnosť preraziť pancierovanie – a po kontakte sa navyše aj zapáli. Možno ho použiť aj na zosilnenie pancierovania tanku.

V tom istom článku BBC sa uvádza, že Veľká Británia už dodala túto smrtiacu muníciu ozbrojeným silám Ukrajiny ako súčasť dodávok tankov Challenger 2. Podľa britského ministerstva obrany majú náboje z ochudobneného uránu umožniť posádkam ukrajinských tankov strieľať na nepriateľské ciele z väčšej vzdialenosti, čím sa zníži ich vystavenie ruskej protipaľbe.

Náboje z ochudobneného uránu odoslané na Ukrajinu boli uskladnené v muničnom sklade pre meste Chmelnitskyj, ktorý zničili ruské sily. Spad, ktorý prišiel po tomto incidente, pramenil z explózie uvedených nábojov – čo dokazuje, že kruh sa pre britskú vládu uzavrel.

Nezávislému kandidátovi na prezidenta USA Robertovi F. Kennedymu Jr. nedalo mlčať a tento incident okomentoval. Na platforme X (bývalý Twitter) vyzval na zákaz munície z ochudobneného uránu.

„V ďalšej bezohľadnej eskalácii Veľká Británia potvrdila dodávku munície z ochudobneného uránu na Ukrajinu,“ napísal Robert F. Kennedy Jr.

„Tento druh munície by mal byť zakázaný. Pri náraze sa čiastočne vyparuje a otravuje životné prostredie uránovým prachom, ktorý spôsobuje rakovinu a hrozné vrodené chyby.“

Záver

Na Slovensku od mája 2023, keď došlo k zničeniu muničného skladu na Ukrajine, štátne úrady vehementne popierajú šírenie mraku, ktorý by obsahoval ochudobnený urán. Štúdia z Británie opäť raz potvrdila, ako slovenské orgány klamú a utajujú nevhodné informácie.

Pozrite si reportáž v televíznej stanici Russia Today (v EÚ zakázanej a nedostupnej) ohľadne šírenia nábojov z ochudobneného uránu v rusko-ukrajinskej vojne:

Liečba osteoporózy

Autor: Ramon Tomey, Zdroje: researchgate.net, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zasran Šimečka by chcel s celým svojim mentálne zaostalým tímom dešpecialistov chcú legalizovať drogi a to aj tie tvdé. Ako je možné, že v USA sa deje toto: https://www.armadnymagazin.sk/2023/11/19/najviditelnejsim-vysledkom-schodzky-biden-si-bolo-zdesenie-ministra-blinkena-zhmotnenie-drogoveho-problemu/ ? Oni to chcú aj u nás? Primitívy! A čo budú teraz hovoriť o USA, ktorá chce s tvedými drogami urobiť poriadok? Čo prograsívni vymletí tupci ešte poviedia „duchaplné“ k tejto téme ???

 2. Miroslav Čižmár

  Keď je to už v Británii, tak celá Európa na východ od Ukrajiny je pravdepodobne zamorená. Je to vo vzduchu, vo vode a v pôde. Dá sa to vôbec dekontaminovať?

  • Galaxia andromeda

   Cernobyl dekontaminovali??? Nie!
   Dekontaminuje sa vodou pozrite fukusima!!
   Ostava to v prirode do rozpadu radioaktivnych izotopov!!!
   Daleko horsia je kontaminacia vo fukusime.
   Pustaju to do oceanu extremny maras

   • Miroslav Čižmár

    Budeme mať tisícročnú ríšu uránu. Urán je planéta Vodnára, ktorý ho dekontaminuje. Kronos vykastroval Urána, a vznikol ochudobnený urán. Odvtedy je Urán bez orgazmu.

 3. zapredana SR

  U nás sa to nemerá, lebo je zákaz to zverejňovať. To je také dobré a prirodzene.

  • Miroslav Čižmár

   Lebo Sulík nekúpil testy.

   • Na prípadný nákup už nezvýšili eurá; vyplytvali sa predôležité testovanie neexistujúceho, zato vysoko smrtiaceho covidu. A raziť ničím nekrytú menu je dovolené jedine v prípade, keď pochybný účel svätí ešte pochybnejšie prostriedky.

 4. Myslím si, že engliš gentlemans by si zaslúžili podobný výbuch doma za zákernú dodávku takých zbraní!

 5. Bývalý velvyslanec: Ukrajina se musí připravit na ztrátu podpory USA

  https://aktax.cz/byvaly-velvyslanec-ukrajina-se-musi-pripravit-na-ztratu-podpory-usa/

 6. Německá ekonomika kolabuje poté, co se země vzdala jaderné energie – ceny prudce rostou, průmysl se hroutí

  https://aktax.cz/nemecka-ekonomika-kolabuje-pote-co-se-zeme-vzdala-jaderne-energie-ceny-prudce-rostou-prumysl-se-hrouti/

 7. K téme redakčného článku:

  Vlády SR (Matovičova, Hegerova, Odorova, Ficova) boli a sú „nerozlučnými“ spojencami faši-Ukrajiny + faši-NATO + faši-EÚ. Takže aj keby boli vysoko relevantné dôkazy v podobe vedeckých meraní enormne zvýšeného množstva ochudobneného uránu nad SK – tzv. alfa žiarenie – evidentne – poškodzujúce zdravie, tak je jasné, že tieto reálne dáta by zverejnené pre občanov SR neboli, odkazujúc na mediálnu propagandu vlády + prezidentky SR, že výsledky meraní ovzdušia, boli a sú pre Slováka v norme, ergo – rozumej: v najlepšom zdravotnom i enviromentálnom poriadku, ničoho sa netreba obávať.
  (Pozn.: Spomeňme si na Černobyľ a povinnosť stá-tisícov ľudí v ČSSR – „manifestovať“ o 3 dni po výbuchu – na 1. Mája – za krajšie socialistické Zajtrajšky..)

  Proste už dávno sme si zvykli, že vládne elity na svoje obyvateľstvo zo spádového mraku, akurát tak – zvysoka – serú a keby tu hneď vybuchla jadrová bomba, tak občan nemá ani kde zaliezť a schovať sa, lebo veškeré CO kryty pre obyvateľov, boli kapitalistami zrušené. Veď vlastne – IBA sa úspešne realizuje – Satanov príkaz – depopulovať obyvateľstvo!

  P.S.1 – Len nerozumiem tomu (a ospravedlňujem sa za to), že prečo až o ½ roka po explózii, je editovaný tento článok? Snáď preto, lebo ½ roka trvalo vedcom z Anglicka spracovanie štúdie, ktorá dokazuje v rámci merania spadového mraku zvýšené dávky ochudobneného uránu tzv. alfa žiarenie?!
  A hydro-meteorológovia, my si snáď naivne myslíme, že by nám povedali pravdu, keby fúkal Vietor nie z Východu na Západ, ale napr. na Juh, ev. na Sever? Lebo obyčajne vietor fúka od Atlantiku smerom na Východ, takže ani Boh nevie, aká skutočná cestovateľská trasa tohto spadového mraku bola ..

  A čo ostatné susediace štáty s UA, napr. Polsko, Rumunsko, Maďarsko, tam sa tento uránový mrak – cestou do UK nezaznamenal, alebo sa presúval tiež v „utajenom režime“?

  Ibaže by bol v celom rozsahu – spadový uránový mrak – teleportovaný priamo z UA (Chmelnickyj) – do UK, akože prezentácia priameho bumerangového efektu?!
  Teda, že platí: Čo som vyslal (zbrane s ochudobneným uránom), to sa mi v inej podobe vrátilo späť? Že by až taká Dokonalosť?
  No nič, iba som sa zamyslela..

  (viď odkaz nižšie na 2-násobnú explóziu v Chmelnickom).

  https://www.youtube.com/watch?v=lFpC0mmWMZ0&t=136s

  P.S: 2 – Takže sa nedivme, že výskyt a úmrtia na rakoviny rôzneho typu v SK, sa výrazne zvyšujú a pre Globalčikov, je v podstate irelevantné, či to je (turbo) rakovina z vakcíny, alebo z uránového mraku (rakovina pľúc, leukémia), alebo z (o)otravín, vody, pôdy..

  Dnes vyšiel na HS článok o úmrtí 56-ročnej Martiny Lubyovej – bývalej ministerky školstva – na rakovinu pankreasu. R.I.P

  https://www.hlavnespravy.sk/zomrela-byvala-ministerka-skolstva-martina-lubyova/3322888

 8. To je zrůdný západní kapitalizmus !

Pridajte komentár

*