Ak chcete prežiť kolaps bankového systému v roku 2023, postupujte podľa týchto krokov


Print Friendly, PDF & Email

Ak chcete prežiť kolaps bankového systému v roku 2023, postupujte podľa týchto krokov

(Mike Adams, Natural News) Už sa nachádzame za bodom, aby sme mali potrebu niekoho presviedčať, že západný finančný systém kolabuje. Ľudia to vidia každý deň. Vidia krachy bánk, zvyšujúce sa ceny potravín a nedostupnosť nových úverov.

Mimochodom, americký rezervný systém FED práve zvýšil základnú úrokovú sadzbu o ďalších 0,25% a vyhlásil, že je potrebné naďalej obmedzovať množstvo úverov v celej ekonomike. Trh s komerčnými nehnuteľnosťami sa zrúti dole z útesu.

Ak chcete prežiť kolaps západného finančného systému, musíte byť obratní. Preto dnes dostanete domácu úlohu, vrátane kontrolného zoznam všetkých vecí, ktoré musíte vyriešiť pred zhoršujúcou sa finančnou krízou.

Čo robiť, ak si chcete udržať majetok po umelo vyvolanej demolácii bankového a finančného sektora

V najnovšom vydaní relácie na kanáli Brighteon Broadcast News (odkaz na konci článku) nájdete podrobné pokyny pre veci, ktoré musíte začať riešiť práve teraz, aby ste v čase, keď finančné inštitúcie na Západe skolabujú, mali k dispozícii celé spektrum možností.

Je tam napríklad vysvetlené, ako musíte (dočasne) vyžívať aspoň tri banky, vrátane jednej veľkej banky (ktorá bude dostávať nekonečnú pomoc od štátu) a dvoch menších alebo stredne veľkých bánk (ktoré vám nezrušia účet kvôli vašim politicky nekorektným názorom).

Poznámka redakcie: To platí vtedy, ak disponujete vyššou sumou peňazí. Pri menších sumách je lepšie vybrať z banky hotovosť a držať na účte len nevyhnutné množstvo peňazí na platenie bežných účtov.)

Ďalej musíte nastaviť prevody peňazí medzi týmito 3 bankami a nacvičiť si prevod peňazí do a z týchto 3 bánk, aby ste mali proces vopred nacvičený a vedeli konať rýchlo, keď nastanú problémy.

V relácii sa ďalej dozviete, že potrebujete aj zákaznícky vzťah s predajcom drahých kovov a tiež potrebujete mať vo vašom smartfóne, stolnom počítači alebo notebooku kryptopeňaženku a vedieť, ako ju používať – čiže prevod eúr na kryptomeny, výmenu jednej kryptomeny za druhú, spätný predaj kryptomien za eurá atď.

To znamená, že budete potrebovať aj takzvanú vstupnú bránu do krypto-sveta, čo zvyčajne znamená burzu ako Gemini, Binance alebo Coinbase, kde si za vaše eurá nakúpite kryptomeny.

Mimochodom, všetkým týmto burzám sa nedá dôverovať, že budú bezpečne držať vaše kryptomeny, preto po kúpe kryptomien ich nedržte u nich, ale okamžite presuňte do vašej osobnej krypropeňaženky mimo týchto búrz.

V relácii je viac inštrukcií. Ide o to, že potrebujete zručnosti vo všetkých týchto oblastiach, aby ste mohli presúvať aktíva rýchlo a bez toho, že v niektorom kroku uviaznete alebo zamrznete.

Je tiež rozumné mať po ruke značné množstvo fyzickej hotovosti, fyzické zlato a fyzické striebro.

Sme presvedčení o tom, že tí, ktorí prežijú finančný kolaps, využijú kombinovanú ochranu aktív a stratégiu mobility zahŕňajúcu vzácne kovy, banky, kryptomeny a služby na ochranu súkromia.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Poznámka redakcie: My by sme k týmto finančným formám aktív pridali aj trvanlivé potraviny a veci, ktoré sa v krízach dajú dobre využiť na barter, ako napríklad tvrdý alkohol, cigarety, vákuovo balená káva a podobne. Samozrejme, ide o nezdravé veci, ale účelom tohto článku je finančné zabezpečenie, nie zdravý životný štýl.

Čoskoro bude vláda diktovať, ako budete môcť minúť vaše vlastné peniaze

Pamätajte – vstupujeme do éry, keď vlády začnú distribuovať potraviny na prídel.

To znamená, že možnosť nakupovať potravinové výrobky pomocou súkromných transakcií, vrátane kryptomien kvôli ochrane osobných údajov, môže byť nevyhnutná, aby sa zabránilo hladovaniu.

Mimochodom, z tohto dôvodu Bitcoin nie je na zozname kryptomien, ktorým sa dá dôverovať, pretože celý bitcoinový blockchain je úplne transparentný a verejný. Ktokoľvek môže vidieť, kde ste minuli Bitcoiny, takže je to zbytočné na transakcie, pri ktorých si chcete chrániť svoje osobné údaje.

Poznámka redakcie: Mnohé súčasné kryptopeňaženky po každej bitcoinovej transakcii menia adresu, aby sa zvýšilo súkromie. No zároveň je nutné si po každej transakcii zmeniť IP adresu, napríklad pomocou VPN služieb, aby sa úradom sťažilo dohľadávanie vašich prevodov.

Iba kryptomeny s funkciami ochrany osobných údajov vás plne ochránia pred zvedavými očami totalitného vládneho režimu, ktorý vás doslova chce vyhladovať na smrť obmedzením množstva potravín, ktoré si môžete kúpiť. Takáto privátna kryptomena je napríklad Monero.

Na lokálnej úrovni možno rovnaké súkromie dosiahnuť nákupom potravín na miestnom farmárskom trhu pomocou strieborných mincí (striebro má nižšiu hodnotu, preto na drobné transakcie je vhodnejšie ako zlato). Alebo obchodovanie so semenami, zásobami prvej pomoci atď. Barter má dôležitú úlohu v miestnej ekonomike.

Keď to zhrnieme, striebro je minca na ochranu osobných údajov pre MIESTNE transakcie a kryptomeny sú na ochranu súkromia pre transakcie VZDIALENÉ, napríklad pri nákupoch cez internet.

Dôležité však je, že všetky tieto systémy si musíte nacvičiť skôr než dôjde k horúcemu kolapsu finančného systému, pretože akonáhle sa tak stane, mnohé systémy finančnej infraštruktúry na vykonávanie transakcií sa jednoducho vypnú (napríklad keď banky vyhlásia záchranu pomocou prevodu vkladov na akcie banky alebo vláda zmrazí celý bankový systém na víkend s cieľom prinútiť všetkých prejsť na nové CBDC meny).

V poslednej relácii Brighteon Broadcast News si môžete vypočujť (v angličtine) všetky pokyny, tipy a úskalia v tomto procese:

 • Kolaps bankového systému v USA sa zrýchľuje, keďže po krachu 3 veľkých bánk ďalšie 3 banky majú pozastavené obchodovanie s akciami na burze.
 • Vládni politici klamú a hovoria nám, že všetko je zdravé a stabilné, keď je to na pokraji kolapsu.
 • MUSÍTE robiť tieto kritické veci, aby ste prežili kolaps bankovníctva.
 • Potrebujete viaceré bankové účty, služby ochrany osobných údajov a kompetencie v kryptomenách a drahých kovoch.
 • Iba šikovní, ktorí sa dokážu rýchlo zorientovať, si zachovajú svoj majetok.
 • Rozhovor s Dr. Johnom Witcherom kandidujúcim na guvernéra amerického štátu Mississippi.
 • Šialene vysoké hladiny glyfosátu boli nájdené v bio čiernej fazuli.

Celé video s reláciou si môžete pozrieť tu:

Autor: Mike Adams

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Celkom dobré rady, redakcia.

 2. Kryptoměny. Mají nulovou hodnotu, jakmile se síť zhroutí, no do té doby může být možná kryptografie dobrá pro soukromé transakce. MOŽNÁ..
  Pokud dojde k ekonomickému kolapsu, mít peníze v jakékoli bance nebo dokonce v kryptoměnách bude ALE bezvýznamné.

  • Na internete dnes závisí aj bohatstvo globalistov. Pre krypto potrebujete jedine internet, hoci sú už kryptomeny, ktoré sa zaobídu aj bez internetu. Internet môže byť nedostupný pár dní, ale aj po kolapse ho skôr či neskôr znova zapnú. Každopádne, dôležitá je diverzifikácia – teda aj kryptomeny, aj zlato, aj striebro, aj potraviny, aj iné komodity pre barter. Nie, že jedno z toho, ale všetky súčasne – keď jedno bude nepoužiteľné, tak použijete druhé.

   • Internet asi bude dostupný, ale ako komu.
    Pre goyim, to sme my, budú fungovať len tvrdo kontrolované nadnárodnou vládou schválené weby.

    KRYPTOMENY veľmi rýchlo PO ZAVEDENÍ CBDC PADNÚ NA NULU.
    Kryptomeny pri zavedení CBDC UŽ ani náhodou nie sú diverzifikácia, ale totálna strata.
    Z prachu vzišlo, v prach sa obráti!!!!!

    Fyzické zlato, fyzické striebro, zbroják, gule do pištole, základné lieky (lebo zmiznú z volného predaja)

  • A kryptoměna by v té době ztratila smysl. Takže si děláme zásoby toho nejnutnějšího – jídla.

 3. Áno, každý 75-80 ročný dôchodca vie, čo sú to kryptomeny, má kryptopenaženku a keď mu príde každý mesiac1500-2000eurový dôchodok, tak za polovicu nakúpi striebro,či zlato a za druhú kryptomeny a celý deň nebude nič robiť,iba porovnávať na kryptomate kurzy digitálnych mien.Potom zoberie zopár strieborných mincí,alebo odreže kúsok zlata zo zlatej tehly a poďme ho nakupovať k farmárovi, ktorý má všetkého dosť pre všetkých dobrých bohatých ľudí…

  • Netreba rezať zo zlatej alebo striebornej mince. Dnes už predávajú aj také perforované zlaté a strieborné pliešky, kde je zvyčajne 2×10 alebo 5×5 dielikov po 1 grame zlata (65 eur) alebo 10 gramov striebra (10 eur) a stačí už len odlomiť a máte rovno alternatívne peniaze! Namiesto eurových mincí opuncované zlaté alebo strieborné pliešky.

   • Objektívne

    To vyzerá tak, že vždy bude treba kupovať len veci zaokrúhlené na 65 Eur (10 Eur), teda za 1 gram zlata (striebra). 4 rohlíky a jeden jogurt vyjde pomerne draho. A to ešte nehovoríme o tom, že ťažko bude niekto vedieť či zlato (striebro), ktoré od niekho dostaneme ako protihodnotu za predávanú vec je pravé. Falšovať zlato je pomerne jednoduché, pliešky si spravíme zo zlata pre zubárske účely. Tiež si tipnem, že bežné obchody vrátane supermarketov zlato ani striebro prijímať nebudú.

    • 10 gramové pliešky striebra sú dostupné dnes. Pri kolapse meny by sa určite začali robiť aj iné gramáže. 1 gram striebra je cca 1 euro a to už je dosť malá hodntota. Ak by 4 rožky a 1 jogurt vyšli na 90 centov, tak si jednoducho dokupíte ešte 1 rožok do toho 1 eura.

     • oldmarxista pamprlik

      neslopte

     • Objektívne

      No, to je pekné, ale od koho si to kúpim? Obchody, pekárne, v podstate celá výroba čoho koľvek, doprava, energie, benzín, nafta a pod.sa za zlato, striebro zrejme nebude dať kupovať. Môže to fungovať snáď po nejaký čas, ale dosť skoro to skončí na energiách a PHM pre výrobný proces. Príde to k tomu, že na vstupy (pre proces výroby) bude treba oficiálnu menu. Aj to, čo sa urodí v záhrade je potrebné mať možnosť odviesť spotrebiteľovi.

     • Hlavnou úlohou zlata a striebra nie je ani tak používať ich priamo na platby, ale na uchovanie hodnoty. Potom si časť zlata a striebra vymeníte späť za oficiálnu menu, keď budete potrebovať platiť. Dnes napríklad kúpite 10 gramov zlata za 650 Eur a pri 300% hyperinflácii o rok si ho zmeníte späť za 2000 Eur a tie použijete na nákup tých istých vecí, ktoré dnes stoja 650 Eur.

     • Redakcia: Pozri si rozprávku soľ nad zlato. Bliliantami sa soliť nedá.
      Jediné čo pomôže je zachovať fungujúcu spoločnosť.

     • Pravda je, že zlato sa nedá jesť, ale pravda je aj to, že za posledných 5000 rokov nebola ani raz taká doba, žeby zlato bolo bezcenné a nikto oň nemal záujem. Ani počas hladomorov, ani počas morových epidémií. Historicky si zlato vždy uchovalo svoju hodnotu a nie je dôvod myslieť si, že sa na tom teraz niečo zmení (pokiaľ nevynájdete taký fúzny reaktor, v ktorom si vyrobíte neobmedzené množstvo zlata).

     • Objektívne

      Uchovanie hodnoty, súhlasím. A z toho dôvodu každý bude musieť prijať a používať oficiálnu menu CBDC keď bude zavedená, či chce, či nechce. Dane sa budú platiť jedine oficiálnou menou.

     • Tak keď príde na platenie daní, vymeníte odliatok zlata v potrebnej hodnote a daň zaplatíte. Úspešné zavedenie CBDC si vyžaduje, aby ho akceptovala a používala drvivá väčšina obyvateľstva. Ak popri tom vzniknú paralelné platobné systémy a ľudia budú CBDC používať len ako nutné zlo a snažiť sa mu vyhýbať vždy keď to pôjde, tak skôr či neskôr ten systém padne. Test sa už uskutočnil v Nigérii a nedopadlo to dobre, pretože ľudia aj napriek nátlaku vlády CBDC odmietali a nakoniec sa test nezdaril.

     • Objektívne

      Ak veríte tomu, že sytém padne, tak padne aj cena zlata, pretože je neskutočne nadhodnotená.

     • To nie je pravda. Práveže zlato a hlavne striebro je držané umelo nízko. Po finančnom kolapse ich ceny vystrelia hore (striebra viac ako zlata).

    • Galaxia andromeda

     Ak nebudete mat znamenie šelmy v supermarkete nenakupite ani za peniaze ani za zlato! Upozornujem ze akonahle skolabuje finančny system NWO vyhlasi drzbu zlata za nelegalnu a ak ho u vas najdu pojdete tak na 10 rokov do basy pripadne vas popravia v koncentračnom tabore.Ovecky osprostene ani len netusia čo sa chysta a prečo si skušali lockdowny na nich.15 minut mesta budu ako osady krizenie medzi pribuznymi.Depopulacia započala.

     • Ale zasa nepreháňajte. Slovensko nemá toľko policajtov ani armády, aby to dokázali zrealizovať. Už počas pandémie bola poslušnosť polície a armády na hrane. Ak by chceli robiť takéto násilné čistky, tak im 80% policajtov a armády odíde. Samozrejme to neznamená, že nemôžu nájsť spôsob, ako to napokon zrealizovať. Preto ani my ľudia nesmieme spať na vavrínoch, pripravovať sa na nich a obrazne povedané, už preventívne im „hádzať vidly“ do ich aktivít.

     • Galaxia, panika že všetci zomrieme, ti nepomôže. Vidly sú dostupná zbraň.

   • Ak bude nastolena svetovlada,tak bude pod kontrolou vsetko.Sukromne vlastnictvo zlata a inych drahych kovov bude kvalifikovane ako trestny cin,rovnako aj jeho pouzivanie v obchodnych vztahoch.Zlato budete moct predat iba v statnych vykupniach za nimi stanovenu vykupnu cenu,ktoru dostanete vyplatenu v digitalnej mene.Riesenie nieje ako utiect pred psychopatickymi svetovladcami,riesenie je ich znicit a porazit.

    • Elita sa snaží zotročiť ľudstvo už celé tisícročia a výsledok je, že bolo zrušené otroctvo, potom aj nevoľníctvo a miera slobody celkovo narastá. Iste, sú sem-tam výkyvy späť k neslobode, ale trendovo miera slobody rastie. Zaviesť otroctvo sa im nepodarí. A ak áno, tak len na krátku dobu, potom im to krachne.

     • Takže ste si nevšimli, že ste ešte stále otroci? Dobre to urobili.

     • holistický prístup

      Ach-jaj – ste stále viac a viac OTROKMI a voláte to sloboda … vari čím viac okov – tým viac slobody?!?

      Platí: Najlepší OTROK je ten, ktorý miluje svoje okovy – prestane si ich uvedomovať – vyhovujú mu.

 4. Postupně se to zhroutí všechno . Kdyby to trvalo dlouho a byla nejistota, zlato nebude mít v čase nedostatku nebo hladomoru cenu ,spíš bude bartr a lidi budou měnit to co nevyhnutně potřebují k přežití. Zásoba trvanlivých potravin je jen dočasná záležitost na pár měsíců a co pak ? Nevypadá to že by se krize za rok-dva skončila a vyřešila , spíš to nabere na obrátkách .Čekala bych rady typu pokud nemáte, sežeňte si kus pozemku /koupa, pronájem / ,obstarejte si potřebné nářadí ,náčiní, stroje, kolo ,premasemínka ,slepice ,kozu na mléko cokoliv aby člověk přežil, nebyl odkázán na systém , ale i na zamestnavatele / budou stále víc propouštět/ . Učte se dovednostem které se budou v čase nedostatku hodit ,poznávejte byliny nebo houby i v přírodě se dá najít jídlo .
  Nejdřív nás chtěli zábít ,zmrzačit ,teď nás budou chtít stížit cestu k potravě a vyhladovět postupně. Teď chodilo lidem vyúčtování za energie s likvidačními sumami a spíš mají dluhy než aby přemýšleli nad nákupem kovů , kryptoměn a investováním .

  • Áno,presne tak, výborný názor.

  • Nie každý môže byť roľník akebo gazda. A je jednoduchšie a dostupnejšie kúpiť si pár strieborných mincí ako pozemok na obhospodárovanie. Dnes sú nehnuteľnisti aj pôda ešte príliš drahé s nafúknutými cenami.

   • Proto jsem v závorce napsala koupa nebo pronájem půdy .Půda se dá i sdílet, mnoho lidí má velké pozemky ale nemá sílu/zdraví je obdělat .Když jdu vlakem vidím mnoho zaplevelených zahrad po celém kraji .Chce to podělit se o pozemek, práci i o výnos. Bohužel situace je taková že když bude chtít člověk přežít bude muset dělat i to co mu „nevoní“ ,proto máme půdu, slunce ,vodu a ruce, dary jen je využít . Kdysi děti rodičům povinně pomáhali v zahradách na poli ,se zvířaty/ já taky/ ,co dělají dnes když zrovna nedrží mobil v ruce nebo se neválí někde ožralí nebo pod vlivem bůhví čeho? Spohodlněli jsme všichni ,spoléháme že si všechno koupíme ,proto nám můžou v obchodech prodávat nevýživný humus /odkaz níž/ .Vím že mnoho lidí si to neumí představit ale věřte že hlad je sviňa a naučí se i gazdovat. Promění i svůj Anglický trávník s bazénem za záhony. Teď lidi nepěstují ,nemají čas protože ho „prodávají “ globalistům v jejich montovnách na tři směny za cenu která jim stačí tak na živoření . Kdyby byl nedostatek jídla ,nedalo by se nic sehnat a já měla na dvorku vykrmenou svini za zlato bych ji nevyměnila, důležité je přežít .
    https://gloria.tv/post/nyWgeghpyNV94RNjnerJ1Ymcu

    • Nový světový řád ale plánuje,že nebudeme nic vlastnit,domy,pozemky,auta prostě nic a budeme šťastni./Vydali o tom knihu/

     • Plánovať môžu, no nič také sa im nepodarí. Ešte ten plán ani poriadne nerozbehli a už majú veľké meškanie. Covid im celkom skolaboval a rovnako skolabujú aj ďalšie časti plánu. Ľudia sa začínajú prebúdzať. V minulosti im veľké veci prechádzali bez povšimnutia, dnes je veľa kriku aj pri malých veciach.

  • K tomu čo bolo vymenované v článku možno pridať samozrejme aj ten pozemok, ale nie je dobré to mať ako jedinú možnosť, pretože na pozemky a nehnuteľnosti sa satanisti tiež chystajú neúmerným zvyšovaním daní z nehnuteľností. Sliepky, koza, domáce zvieratá sú tiež fajn, ale ak vám zhabú pozemok, tak s ním aj domáci chov, nehovoriac o tom že o chvíľu budú domácich chovateľov prenasledovať. Zručnosti a skúsenosti sú samozrejmosť, tie vám nikdy nikto nevezme. Trvanlivé potraviny vymenované v článku môžete držať kľudne desiatky rokov (alkohol, cigarety sa nekazia) a použiť na barter.

   Podstatné je tzv. „rozložiť vajcia do viacerých košíkov“ a byť pripravený na všetky možné aj nemožné varianty. Ale 100% pripravenosť je nemožná, preto je dobré aj udržiavanie kontaktov s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.

  • Galaxia andromeda

   Stači sa pozriet do afganistanu. Kozy a kalašnikov, spartanske navyky a hory a žiju po 30 rokoch vojny. Europa nie je pripravena na spartansky zivot .Tu staci vypnut elektrinu a polovicka obyvatelstva zomrie do 2 mesiacov.Hladajte ludi co su ako vy a su schopni zit bez internetu, bez pohodlia ale s vierou v seba samych.

 5. Ja sa spolieham “na dedinu”. Mám sliepky, záhradu. Dedina je “samý poľovník”. Zlato ani kryptomena sa nedajú jesť. Mám ručné náradie, dokonca vŕtačku na kľuku. Nespolieham sa na “baterky”. Kúrenie na plyn a kachle na drevo.
  Toto všetko mi ale bude na nič, keď začnú padať bomby. Bude to užitočné keď boháči nebudú vedieť na čom ešte zarobiť.
  Neviem ako budú platiť políciu a armádu keď padne finančný systém… padnú veľké korporácie, veľké reťazce, veľké fabriky. Nie malé lokálne výrobne. Vždy prežijú tú nenároční, nie tí komplikovaní a závislí na všetkom možnom.

  • Kolaps nebude náhly z večera do rána, ako si to mnohí ľudia predstavujú, ale postupný. Ani Rím nepadol za jeden deň.

 6. V EU nepomôže žiadne presúvanie financií, kryptomeny, vzácne kovy alebo vzácne kamene. Keď chcete úplnu ochranu svojho majetku a hlavne života, je potrebné dvihnúť zadok zo stoličky a zmeniť adresu. Žiadny Dubaj, Karibik a podobne. BAHRAIN, to je riešenie. Ľudia z Dubaja sa presúvajú do Bahrainu. V Bahraine si kúpite apartmán (napríklad aj cezo mňa) a tým pádom sa získate zlaté občianstvo. Každý mesiac vám na bankovom účte cinkne v prepočte 1 800 €, ktoré vám vláda dá na to, aby ste mohli v pohode fungovať. V Bahraine máte problém minúť 500 € za mesiac. Tu nikto neireši zvrátenosti EU. Smejú sa z nás a nevedia pochopiť, ako môže človek také niečo dovoliť.

  • Ahoj Ľubo
   Ako sa dá ziskať obcianstvo v Bahraine?
   ĎAKUJEM

  • To je tak dobrá rada pre Borisa Kollára a jeho zlatokopky. Rezorty sú zlaté klietky – a určitá forma islamizácie nemoslimskh boháčov. A čo mimo rezort? To je potom tiež 15-minútové mesto. A v podstate tieto arabské rezorty sú postavené na petrodolári. Čiže – tolerujú v bankách aj iné meny?
   ——————————-
   A teraz otázka – čo dôchodcovia, ktorí si v DSS doplácajú za služby z úspor, z predaja svojej nehnuteľnosti? Po zhabaní peňazí skončia pod mostom?!

   • dôchodcovia. Po zhabaní peňazí skončia pod mostom?!

    samozrejme, spolu s väčšinou takzvaného kapitalisticky a konzumentsky „mysliaceho“ a jednajúceho množstva BioRobotov, ktorých židia nazývajú po hebrejsky goyim.
    Pod mostami aj tak nastane hladomor. Takže dlho sa pod mostami trápiť nebudú.

  • Ak chcete, aby vás ľudia kontaktovali, uveďte do textu komentára váš email. My nebudeme robiť v zákulisí sprostredkovateľa a preposielať emaily ľudí, ktorí chcú viac informácií, ale pýtajú sa súkromne, nie cez komentáre.

  • dyby to trvalo dlouho a byla nejistota, zlato nebude mít v čase nedostatku nebo hladomoru cenu
   ak bude hladomor, tak 95% z 550 miliónov európanom umrie od hladu behom prvých dvoch mesiacov. takže súhlasím s tebou.

   Ak ročildi ako majitelia „planéty Zem“ pôjdu cestou hladomoru, tak to je konečná. Už nebude ani barter, lebo nebude s kým bartrovať.
   Ročildi určite majú aj plán hladomoru. Deštrukcia súčasnej konzumentskej „kapitalistickej“ spoločnosti je dosť jednoduchá, pár dní maximum týždňov toto naštartovať, a ďalej sa už len masovo umiera.

   • špatné vlákno.
    toto nie je odpoveď pre Lubo, ale pre Magdalenu 23,45

   • Ano ,historie se snadno dá zopakovat . Narychlo jsem vybrala z wikipedie uměle vytvořený hladomor na Ukrajině . Nejednalo se o neúrodu, nebo sucho. Když se podíváme co se děje v NL ,rádi by Ukrajinský hladomor aplikovali na celý svět. Maximálně lidem podhodí mleté chrousty.
    „Příčina vzniku hladomoru na Ukrajině.
    Uvádí se, že hladomor vznikl nařízením sovětské vlády, lidově zvaným „zákon pěti klásků“,[33] který zakazoval jakýkoliv obchod v rolnických oblastech, pozastavilo se zásobení vesnic potravinami, pronásledovalo se a trestalo pobytem v gulagu, 10 roky vězení nebo smrtí zastřelením za jakékoliv použití obilí i pro zaplacení práce v oblastech, které nesplnily plány odvodu obilí. Tento plán byl ovšem odvozen z nadprůměrně vysoké úrody v roce 1930 a navíc bylo žádáno od ukrajinských rolníků nepoměrně mnoho: zatímco produkce Ukrajiny tvořila cca 27 % z produkce SSSR, Ukrajina měla odevzdat 38 % odvodů z celého SSSR.[3] Fungoval systém naturálních pokut, zbožových represí. Pokud nebyly odvody splněny, zabavovalo se i obilí určené pro setbu, což dále prohloubilo hladomor.[8] Političtí komisaři dohlíželi na omezení přístupu ukrajinských rolníků k potravinám, rolníkům byly odepřeny jejich přebytky a nakonec museli odevzdat všechny své potraviny ve prospěch jiných sovětských regionů.[34][35]
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajin%C4%9B#P%C5%99ipom%C3%ADnka_na_Ukrajin%C4%9B

  • Bahrain v prípade hladomoru zdochne ešte prv ako Európa.
   Jedine Južná Amerika, urobiť si zázemie v Paraguay alebo Uruguay.
   Je tom dosť bielych Európanov, majú svoje prírodné zdroje (Bahrain má petrodolár a zdochne spolu s petrodolárom.
   Ale aj to je iba dočasne, lebo aj tam Centrálne banky zavedú CBDC.

   • Omyl. Nemáte ani šajnu ako funguje arabský svet. Vycestujte (nie do Dubaja), ubytujte sa v meste (nie pri mori) a choďte medzi ľudí. By ste sa divili koľko Európonov má v Bahraine kúpený apartmán. Centrálna banka v Bahraine? Študujet a nepíšte klamstvá. Ja fungujem v Bahraine a Kuwaite od roku 2001. Teraz kupujem v Bahraine hotel. Apartmány budem predávať s tým, že zabezpečím kupujúcemu rezidentúru a po dvoch rokoch občianstvo. Cena 99 oktánového benzínu 0,22 €. Inkaso? Čo je to? Neexistuje? Úročenie pôžičky v banke 0%. Škoda vám ďalej písať. Kto má záujem o informácie, kľudne píšte na [email protected]

    • Nemôžeš predať apartmány v Bahrajne? Jeden tu predával včelí med.

     • Nepochopené. Tu nejde o nejaké apartmány. Tie sa predávajú super dobre. Článok je o prežití jednotlivca v EU. Keď si nebudeš mať za čo kúpiť chlieb, snáď potom pochopíš čo znamená žiť ako človek.
      Na Slovensku ešte nebolo zle. Vydržať. To, čo sa na nás chystá je horšie ako zlo.
      Ľudia, nech sa vampire darí a prajem krásny predĺžený víkend

    • Bahrain

     Bahrain has taken initial steps towards developing a central bank digital currency, including a partnership with JP Morgan to test CBDC functionality.

     Timeline

     In early 2020, the Central Bank of Bahrain announced that it would pilot the CBDC Policy-Maker Toolkit developed by the World Economic Forum as part of the CBB’s research on the impact of digital currencies on the economy. In May 2021, the CBB began collaborating with JP Morgan and Bahrain-based Bank ABC to pilot an instantaneous cross-border payment system using US dollars. In early January 2022, the CBB successfully completed a digital currency settlement test using JP Morgan’s JPM Coin system. It was facilitated by JP Morgan’s new blockchain-focused business unit Onyx.

     https://www.cbb.gov.bh/wp-content/uploads/2022/11/The-Digital-Payment-Landscape-Report-2022.pdf

     page 20

     Central Bank Digital Currency (CBDC)

     CBB is currently working towards providing
     a digital version of the Bahraini Dinar that
     would help support customers making peer-
     to-peer payments, without the need of any
     intermediaries. It will mimic cash in every
     aspect whilst remaining intangible and virtual
     in nature, and will be operating on Distributed
     Ledger Technology (DLT)

     With the growing popularity of e-Commerce
     and electronic payments, the CBDC is expected
     to gain wider adoption amongst individual and
     business customers and also transform the
     payment landscape by providing a powerful
     gateway for innovative banking services.

     • Znova vám to zopakujem. Nemáte poňatie ako funguje arabský svet. Čo má bahrainský finančný systém spoločné s akoukoľvek americkou bankou? Arabi sa smejú z toho, čo sa deje v EU, USA, Kanade a Austrálií. Čítajte arabské články a pochopíte.

     • Otvorte si tie články, naštartujte mozog, budete potrebovať nejaké IQ.

      Keď porozumiete finančnému systému a infraštruktúre, na ktorej platobné systémy pracujú, možno Vám niekedy v živote aj príde na rozum, čo je tam napísane.

      Zatiaľ kupujte maltu a predávajte hračky občan.

    • kapitalizmus končí
     konzumentský spôsob života končí.
     systém končí
     Bahrain končí
     tvoje ekonomické predpoklady sú len totálne nechápanie toho, čo ťa čaká
     ok, zjednodušene: Kecáš, melieš ekonomické hlúposti.
     Bahrajn zdochne od hladu. Katar a saudi hneď za nimi. Európa o kúsok neskôr, lebo tu je pôda na pestovanie žrádla
     apartmány v bahraine budú ako predmestia Detroitu.
     Ak ti niekto uverí, že sa v Bahraine zachráni pred krachom systému, tak je to hlupák. Tak zdochne v Bahrajne.
     No a?
     Mŕtvych hlupákov bude veľa, tak zdochnú.

     • Svetom vládne hlúposť a zlo. Urážanie a ponižovanie je to, čo väčšina Slovákov a taktiež aj vy viete najlepšie. Aj preto sa máme na Slovensku zle a bude ešte horšie. Nepoznáte ma a aj napriek tomu urážate. Slušná komunikácie je pre vás tabu, IQ nízke, EQ možno žiadne.
      Ja nepíšem o mojich ekonomických predpokladoch. Ja píšem o faktoch ktoré ty nechápeš a preto reaguješ ako reaguješ.
      Nech sa vám darí žiť svoj jedinečný život a buďte v pohode.
      Tí, čo video viac, majú väčšie vibrácie a rozum v hlave pochopili.

     • Ľubo,
      ja ťa neurážam.
      To, že ty trepeš ekonomické kraviny, nie je urážka. Lebo trepeš.
      Keďže trepeš ekonomické kraviny, ako sa ľudia zachránia v Bahrajne (potom, ako na nich zarobíš), tak s tým IQ máš problémy ty, a nie ja.
      To že píšeš o vysokých vibráciach, a pritom mieniš „tvojich klientov“ ťahať do Bahrajnu, kde ako belosi, v prípade ekonomického kolapsu, budú prví, ktorí v moslimskej krajine zdochnú od hladu, to nehovorí o žiadnych vysokých vibráciach, ale len o tom, že si obyčajný vychcaný vymletý smrad, ktorý hľadá hlupákov, aby zarobil.

      Fakt je iba jeden:
      pri/po ekonomickom kolapse v Bahrajne budú belosi prví, ktorých miestni moslimovia okradnú, zabijú, nechajú zdochnúť od hladu!!!!!!
      Kto toto nechápe, zaslúži si, aby medzi tými skvelými bahrajnskými moslimami zdochol. Lebo tam zdochne, škaredo, bez nádeje.

      https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality
      tu je IQ tvojich skvelých Bahrajncov, 83 bodov, čo znamená, že celé obyvateľstvo Bahrajnu sú dosť podpriemerní hlupáci, zjavne tvojho typu.
      Hlupáci, hurá do Bahrajnu, Lubo tak povedal, že tam sa zachránite. Budete hlúpi, medzi svojimi. Potom zdochnete, lebo pochopíte, že belosi pre moslimov v moslimskej krajine sú len obete, určené na likvidáciu.

      A ti tvoje pridrbané emocionálne kecy, to si nechaj pre takých biorobotov, ktorí sú ako ty.

     • jop-totálne chorý človek primitívneho zmýšľania a konania. Koniec debaty. Hlupák nikdy nepochopí. Inteligentný takého rozumového chudáka nerieši.
      Take vás neriešim a úprimne, je mi vás ľúto.

   • jopo, najlepšie je tu, kde sme sa narodili

  • Tady dají lidem taky “ apartmány “ grátis , nepodmíněný příjem, digitální peněženku kdo se přihlásí ale něco za něco – povinná opakovaná vakci včelička bez odporu a do Bahrajnu tahle móda taky dorazí.
   Cituji z wikipedie “ od roku 1971 je v Bahrajnu americká vojenská základna. V roce 1991 byla podepsána dohoda o vojenské spolupráci s USA. “
   Tam kde jsou jejich základny je svoboda,ne? Pokud se teda nerozhodnou pro humanitární bombardování.
   Někteří lidi se nic za tu plandemii nenaučili . Chce to odpovědnost za svůj život a hlavně teď nedá nikdo nic nikomu zadarmo. Svoboda je to nejcennější co člověk má . Raději skromně ale svobodně a beze strachu že mně má někdo v moci.
   Video v Angličtině pochopí každý . Takhle to bude vypadat všude /když se neprobereme/ i když mříže budou „neviditelné“ a bude výhled na moře/ luxusnější vězení/.
   https://www.youtube.com/watch?v=vWkepoLUZfs

 7. Myslím, že na hlavných správach je podobný článok, tiež prevzatý asi z Amerike, kde naopak, varujú aj pred kryptomenami a skôr odporúčajú kupovať zlato a striebro, najlepšie mince ! Je to tam dobre a logicky vysvetlené, ako by bol ťažký nákup kryptomenami napr. potravín mimo systém a pod. Tak nech každý dobre zváži sám…

  • Je to tam dobre a logicky vysvetlené, ako by bol ťažký nákup kryptomenami napr. potravín mimo systém a pod

   nákup „kryptomenami“ nebude ťažký, ale nemožný.
   Lebo padnú na úplnú nulu, ktorou aj sú.
   Nikto ich nebude chcieť, lebo NULA.
   Ale majú dočasnú CENU. Nie hodnotu, len CENU, kvôli tomu, že špekulanti vďaka marketingu oblbli množstvo hlupákov a BioRobotov – že vraj kryptomeny sú hodnota.
   Nie sú, kryptomeny sú špekulácia s nulovou hodnotou, padnú na nulu.

   • A akú hodnotu má Euro, keď si ho súkromná ECB môže vpísať na obrazovku PC koľko chce? 🙂

    • A akú hodnotu má Euro, keď si ho súkromná ECB môže vpísať na obrazovku PC koľko chce?

     Euro má samozrejme nulovú hodnotu.
     ale euro s nulovou hodnotou neprotireči kryptomene s nulovou hodnotou

     takže nedržať Euro, NEDRŽAŤ ŽIADNE „ŠTÁTNE“ MENY – pôjde to dole vodou, nedržať krypto – pôjde to na nulu.
     Zlato, striebro, ZBROJÁK, zbraň, gule do zbrane, základné lieky, ak je treba tak všetky potrebné pre chorého jednotlivca lieky.

     Pred 100 rokmi „džentlmenská sada“ švihácky klobúk, vychádzková palička, nablýskané boty
     dnes je potrebná „džentlmenská sada“ zbroják, guľovnica, brokovnica, pištol a dosť gulí do celej trojky
     Urobte si kua zbrojáky, naučte sa strielať, kým sa dá

     • zbroják ti je na nič

     • na to, aby si si oficiálne kúpil zbraň, potrebuješ zbroják
      Je to v súlade so zákonom.

      Množstvo hlupákov až v ten moment, keď tú zbraň bude treba mať a oni ju mať nebudú, pochopia, že zbroják bol potrebný, aj zbraň bola/je/bude potrebná.
      Nemáš zbroják, nemáš zbraň.
      Ak máš zbroják, kúpiš si zbraň.
      Keď budeš zbraň potrebovať, už ju budeš mať.

      Ja neriešim zbroják, aby bol.
      Ja vysvetľujem zákonnú oficiálnu cestu k sebeobrane.
      Zbroják – zbraň – sebeobrana je možná!

 8. Slovenský penzista si kúpi strieborné pliešky a skape od hladu,to plátí aj pre hodne domácností s minimálnym platom alebo nezamestnaných.Tak o čom je reč.

 9. A čo povedia slovenskí poľnohospodári na toto: https://www.mix24.cz/zemedelci-v-cesku-rozjeli-vlastni-obchod-polovicni-ceny-a-spickova-kvalita-lidl-a-kaufland-jsou-v-uzkych/ ? Alebo sa tiež nechajú salámovou metódou zničiť, len aby sa alibisticky stále páčili nejakej parazitickej probruselskej vláde? Kolaps bank sa dotkne aj ich, preto by sa mali na to pripraviť aj takýmto spôsobom, lebo cudzie potravinárske siete ich postupne zlikvidujú ! Len pozor na chamtivosť, lebo tou si všetko len skomplikujete, ak si dáte porovnateľné ceny so supermarketmi, kam si ľudia zvykli chodiť a pre pár centov lken tak nezmenia svoje návyky !

 10. Mimo téma, ale: vyhledávač Brave oficiálně přerušil spolupráci s Bingem, s Big Tech nechce mít nic společného
  Další důvod, používat jej! viz:

  forum.zdraveforum.cz/viewtopic.php?f=10&t=31

  Vyhledávač Brave Hľadaj, který se zaměřuje na ochranu soukromí, nebude od nynějška používat Bing ani žádné jiné indexy třetích stran, a to kvůli rozjeté cenzuře.
  Udělejte si vlastní průzkum.
  Stále hodně idio*tů používá YouTube, vyhledávač Google.. Zakažte si je ze svých životů! Jsou součástí globalistických sra*ček, které vedou svět k Velkému resetu!

 11. Tak a je to tu, priatelia:
  https://akw.sk/americky-bankrot/

  • To pred dosiahnutím dlhového stropu sú SŠA vždy takéto teatrálne, ževraj už nie, ževraj už naposledy. Nič sa nestane, dlhový strop si jednoducho znovu navýšia, ako už 100 krát predtým.

   • Pozri si, ako percentualne klesol dolar za poslednych 15 rokov okrem roku 2022 a 2023 ako rezervna mena vo svete and potom o kolko sa to zmenilo za roky 2022-23 a dalej to pokracuje. Potom porozmyslaj nad svojou odpovedou… 😉

 12. Ľudia by si mali zobrať príklad z komunity Amišov a z ich spôsobu života.Ich sa kríza dotkne úplne minimálne,alebo vôbec.Je to prakticky to, o čom tu písala Magdaléna.Žijú zomknuto,podľa svojich vlastných pravidiel, sú sebestační,dokonca si vyrábajú aj svoje lieky….Ak „okrešeme“všetko zbytočné,tak človek potrebuje iba strechu nad hlavou,jedlo,teplo,vodu a oblečenie.Lenže, čím je človek modernejší a pohodlnejší, tým viac zbytočných vecí by sa musel zrieknuť a to väčšina ľudí nechce.Sme závislí na veciach a technike, ktorú sme si sami vytvorili, takže globalistické svine ako Schwab,Gates,Rotschild a ďalší to s nami budú mať jednoduché…

  • Galaxia andromeda

   Ano jozef plny suhlas ja ken doplnim jeden bod človek potrebuje druheho človeka človeka nie dnesneho transbiorobota skutočneho človeka ctiaceho si skutočne hodnoty

  • Udělali to tak aby jim byl člověk stále dlužen a potřeboval jejich peníze : dane ,poplatky /odpad ,TV atď / , povinné sociální a zdravotní poistné .Vyrábí neplatiče pro exekutori – výpalníky vyrábí bezdomovce . Systém dokonale vymyšlený. Na Šumavě v lesích žije mnoho dobrovolných bezdomovců , někteří zakopali občanky. Mají plná zuby “ civilizace“. Když potřebují nějakou hotovost zběhnou dole pomoct soukromníkovi na farmu ,do lesa nebo na pílu za keš. Pár jejich příběhů je popsáno v knize Raději zešílet v divočině . https://www.databazeknih.cz/knihy/radeji-zesilet-v-divocine-setkani-s-sumavskymi-samotari-369655

 13. Momentálne investujem v záhrade do ovocných stromov, kríkov a viniča, nakupujem odrody odolné voči mrazom i chorobám, netreba ich striekať. Snáď nezomrieme hladom.

  • To čo je červavé, to nie je otrávené.
   Zbytok ide do pivnice.

  • mariankosmac

   A tiež odolné proti suchu by to chcelo. Aj keď predpovedi sľubujú že tento rok bude ďaždivejší než ten minulý ale uvidí sa. A tiež odolný plot proti nájazdníkom.

   • Stromy sú odolné voči suchú. Je pod nimi napadané lístie. To udržuje vlhkosť a vytvára kvalitnú pôdu. V nej rastie všetko bez hnojenia a zavlažovania. https://ekozahrady.com/
    Nedostatok vody v krajine je spôsobená zhutnením pôdy (lesné cesty) a umelým svahom (prerezaným vodným kapiláram v pôde) . Voda rýchlo odtečie (záplavy) a potom nastáva sucho. Riešením je prebágrovať zhutnenú pôdu, vsakovacie priehrady, kombinované porasty. https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

 14. RAzhlas – férovky – 4. 5. 2023

  K JÁDRU VŠEHO
  Objasňujeme, jak funguje systém. Vše je dobrovolné, postavené na nevědomosti.
  Papírová identita, vytvořená fikce. Prostor DIERŽAVA CZECHASLAVAKIA je tu pro každého jednoho z lidu ČESKOSLOVENSKÉHO

  http://www.czechaslavakiadierzavi.cz
  https://youtu.be/wP3y3sSakyg

 15. Paní Magdaléno, není lepší postavit se jak se říká z očí do očí všem těm grázlům. To už naše dva národy ztratily důstojnost? Kurwa, jaký smysl má život v otroctví? Teď nám tady stejně jako na Slovensku nasomrovali amíky a jejich základny a všichni na to čučí, někteří tomu fandí. Ti stejní parchanti, kteří řvali o 68 a o okupaci a zvacím dopise naše kolonie obohatily cizími vojsky. Provedli přesně to, proti čemu tak desítky roků vyřvávali. Už mne štvou řešení, co kde udělat, jak co zachránit apod. Řešení je změnit systém, nastolit znovu základní lidská pravidla a právní stát. Já vím, je k tomu potřeba lid a ten je z většiny přeformátovaný a apatický. Podle Tytlerova kruhu následuje po apatii a závislosti ve které jsme teď, otroctví. Ale vždyť my ho svojí nečinností a ustrašeností přivoláváme. To už jsou všichni takoví zbabělci? Určitě znáte to ruské přísloví, nežli živořit na kolenou, raději zemřít ve stoje. A přidám další, to podstatné. Mojí vlastí je důstojnost, vládou chlapství a moje země se jmenuje svoboda. A jak řekl ten dědeček v Tolstého románu vzkříšení, když odmítl ve věznici vstát před inspekcí, Já sám sobě jsem carem. Buďme sami sobě vládci své důstojnosti.

  • Mnoho lidí slepě tleská na náměstí právníku Rajchlovi ,sluhovi systému ,který tiše přisluhuje a taky se na situaci přiživuje tak jako ostatní právníci, advokáti a celá ta banda .Kde byli když lidem píchali do žil jedy? Teď jsou moudrý. Všechno musí dozrát ovoce i doba kdy se lidi probudí a nebudou opovrhovat a vysmívat se těm kteří chtějí svobodu a nesou svou kůži na trh , takovým jako jsou Tušl a Čermák ,ty se skutečně postavili z očí do očí grázlům ,ostatní jen vypisují houby platný bojový řeči z pohodlí domova . Ti dva jsou lakmusovým papírkem že si lidi budou muset sáhnout na dno když zlu a neprávostem jen přihlíží ,nedá se nic dělat zatím. Tušl a Čermák zůstali ve svém boji osamoceni, odsouzeni, protože tupí lid si své otrokáře bude chránit a posluhovat jim . Takže do té doby než se většina probere protože došlo jídlo, vypli TV a musí doplatit astronomickou sumu za energie se normálně myslící člověk zařídí pro sebe aby přežil a nebude strácet čas přesvědčováním tupého stáda ani na netu ani v okolí .Dělám to stále a už mně to nebaví. Zahradničení a drobnochov prodej a výměna polnohospodářských přebytků v klidu pro svou potřebu a soběstačnost není otroctví ,kdo to dělá je za vodou už teď a připraven – plný sklep dobrot .Práce v montovnách ve dne v noci to je otročina ,odevzdání svého života a času korporacím, otrokářům. Kdysi lidi nepoznali co je to zaměstnavatel až časem donutili lidi aby byli zaměstnaný a neměli čas pracovat na sebe a pro sebe.

   • rajchl kandiduje do bruselonu na post europoslance, bylo to na cz24.news

   • Víte paní Magdeleno, já už mám přes sedmdesátku, prožil jsem slušných 40 roků za socíku i s jeho chybami, ale snad máte povědomí co již po válce plánovali bratři Dullesovi provést s našimi slovanskými národy. Povedlo se jim to po převratu v 89. Stalo se to co řekli, stvoříme hlupáka, omezence, člověka pro kterého je vlast, jazyk a jeho kultura prázdným pojmem, zošklivíme mu práci, dáme mu podřadnou a podbízivou kulturu násilí a nenávisti, drogy apod. Tady je jediné řešení, které je ale velice složité, změnit myšlení lidí a změnit systém. Znovu se vrátit k základním a prověřeným lidským hodnotám. Ovšem mladé přeformátované generace, kterým do svých mozečků nalili v současném školství všechny ty neoliberální sra.čky se budou již vychovávat těžko. Možná by trvalo 2 generace, aby se vše vrátilo alespoň trochu do slušných kolejí. Nějaká velmi známá ruská astroložka tvrdí, že současný rok ve znamení Marsu bude skutečně pro svět přelomový a budou se dít velké věci. Údajně ti co mají mnoho, velcí boháči mohou o dost přijít, zatímco ti chudí získat. Já to ale vidím jako proroctví pro celek, chudé země a její lidé si zlepší svůj život a to je asi to podstatné. Vše je o spolupráci a Putin jim to nabízí, i když těch zrádců kolem sebe má mnoho. Svět se musí vydat jiným směrem aby přežil. Já to samozřejmě mám jednodušší, v mém věku už nemám zapotřebí před někým padat na hubu, nedělal jsem to nikdy a nikdy nebudu pokud mne zlikvidují za to, že chci pouze slušně žít, tak tam na tom imaginárním druhém břehu mi bude lépe. Ono koneckonců, jak to říká to proroctví, Živí budou závidět mrtvým. Jediná možnost je ta že pokud se spojili zlí lidé a utvořili sílu, musí se spojit slušní lidé a utvořit také sílu. Vždyť je to přece tak prosté. Teď to nevím přesně, ale myslím, že toto bylo motto filmu Bojovali za vlast. Einstein pravil- vše je předem určeno, jak pohyb křidélka mouchy, tak výbuch atomové bomby. Bůh kostky nevrhá.
    .
    .

    • Objektívne

     Je celkom možné. že Einstein mal pravdu s tými kockami. Znamenalo by to, že všetko je predurčené (novšie slovo: naprogramované) veľkým stvoriteľom a tým pádom je otázne koľko slobodnej vôle vôbec máme. Len by som poznamenal, že proroctvo „Živí budou závidět mrtvým“ sa vzťahuje na niečo, čomu sa hovorí súdny deň a veda tomu hovorí obrátenie magnetických pólov Zeme.

 16. Naša skvelá vláda bojuje s infláciou tým, že dá ľuďom po 100, či 300 eur.Takže ďalšie natlačené eurá,čo je ďalšia inflácia.Namiesto toho by sa dali zastabilizovať ceny.Ale veď, keď sú euríky už natlačené,tak čo s nimi,nie?…Keby sa dala neustálym tlačením bankoviek,či razením mincí obnoviť ekonomika,urobila by to už staroveká Rímska ríša a dodnes by nezanikla.Lenže zanikla.To isté robí Amerika už niekoľko desaťročí,len neustále navyšujú dlhové stropy.Veď načo im je nejaká ekonomika, keď si natlačia peňazí, koľko chcú,že? Veľmi zlé je to,že dnes je všetko celosvetovo, globálne prepojené, takže krach jedného vyvolá krach ďalších…V minulosti, keď skrachovala Rímska ríša, či stredoveké Španielsko,bol to len krach jedného štátu.Veľká škoda,že sa už dávno všetky štáty svorne nevykašlali na Ameriku.Už dávno by skrachovala a celý svet by mal pokoj…

  • Zastabilizovať ceny reguláciou sa nedá. Teda dá, ale výsledkom bude nedostatok tovarov. Jediný spôsob, ako zastaviť infláciu je obnoviť rovnováhu peňažnej masy v obehu a množstva dostupných tovarov a služieb. Na to je ale potrebné odobrať právomoci centrálnej banky vykonávať monetárnu politiku. Inými slovami zrušiť centrálne banky.

   • Zastabilizovať ceny reguláciou sa nedá. Teda dá, ale výsledkom bude nedostatok tovarov.

    nedostatok tovarov kvôli regulácii CIEN je možný iba v kapitalizme.
    V normálnej zdravej ekonomike, bez kapitalistickej potreby zisku, takéto problémy nemôžu existovať a ani neexistujú.
    Stačí zrušiť kapitalizmus a zaviesť zdrojovú ekonomiku, a žiadne vami popísané „ekonomické problémy kapitalizmu“ už nikdy viac nebudú existovať

 17. Tak mňa by napriklad zaujimalo, ako budeme platit povedzme za byt do fondu, ked sme majitelia bytu. Vzdy treba platit na dialku za niečo a to zlatom ani bartrom nezaplatime. Ani digitalnou menou si to neviem predstavit.

  • Zlato a striebro máte hlavne na zachovanie hodnoty peňazí a ochranu pred infláciou, nie na platenie účtov. Dnes kúpite 5 gramov zlata za 320 Eur, čo je dajme tomu cena nájmu. O 2 roky tých 5 gramov zlata predáte za 1000 Eur a pri vysokej inflácii bude nájom tiež 1000 Eur. Takto ste si uchovali hodnotu súčasných 320 Eur. Ak by ste to nespravili a 320 Eur nechali v banke na účte, tak o 2 roky by vám na 1000 Eurový nájom už nestačili.

  • Tak mňa by napriklad zaujimalo, ako budeme platit povedzme za byt do fondu, ked sme majitelia bytu

   základný omyl:
   už nebudete majiteľmi bytu, lebo oň rôznymi spôsobmi prídete.
   Nechajú vás v nájme vo vašom bývalom byte, dostanete nepodmienený príjem 500 mesačne, za byt ako nájomné vám strhnú z tých 500 polovicu, alebo 2/3.
   Takže nebudete platiť do fondu opráv, lebo to už nebude váš byt

   • Tieto sialenosti bude zavadzat aj BRICS?

    • Rusko 6.marca.23 podpísalo v „ruskej „Dume“ zákon o digitálnej mene Centrálnej Banky (CB).
     Videl som video Nabiulinej, šéfke „ruskej“ CB, že oni otvoria penzistom, ktorí sa nemajú ako brániť, tieto účty v CB.
     Že im tam budú posielať penzie.
     BRICS je ročildova akcia.
     BRICS je fejková alternatíva, vytvorená a kontrolovaná ročildovými potrebami a cieľmi a plánmi.
     BRICS je divadlo pre ekonomických hlupákov a analfabetov.
     Ani Putin nikoho nezachráni, lebo je to vlastizradca, slobodomurár, podriadený ročildovým záujmom, ani BRICS nikoho nezachráni.

     Vysvetlenie stačí? Ak nie, skús hľadať sama o BRICS.
     Keď to budeš robiť ty, tak zároveň sa sama veľmi dobre presvedčíš a zároveň vzdeláš.
     Nedá sa to robiť takto v diskusii, lebo za pochopením tejto témy je veľmi veľa súvislostí, ktoré sama nájdeš a pochopíš, a nebudeš potom odmietať takéto moje krátke vysvetlenia.

     Počul som vysvetlenia ruských analytikov, nejaké plány ušli „zhora“, že byty ešte v hypotéke odoberú hypodlžníkom, nechajú im ich v nájme, a to čo doteraz zaplatili za hypotéku im prerátajú tak, akoby ich mali počas doby platenia hypotéky iba v nájme.
     Čiže všetky splátky sa prerátajú na množstvo času v byte ako nájom za byt.
     Tým vyslovene vyjebú so všetkými „majiteľmi“ bytov, ktorí ešte hypotéku splácajú.

     Takže tak, k tomu Rusku a k tomu BRICSu.

 18. Tieto sialenosti bude zavadzat aj BRICS?

 19. Kryptoměny mají hodně pohyblivou hodnotu, aby na nich člověk neprodělal, musí mít informace a musí být hodně předvídavý. Kdo není obchodníkem, nemá informace, tak by se raději do toho neměl pouštět. Navíc naše transakce i ty na internetu bude mít vláda pod kontrolou. Kryptoměny nic neřeší. Jediná svoboda je hotovost, zlato, stříbro a samozřejmě žádané věci, které lze používat ke směně, např. cigarety, tvrdý alkohol. Je dobré si udělat zásoby trvanlivých potravin, mít i plynový vařič na bombičky, deky. Se zeleninou je to horší, ta může být jen sušená nebo naložená. Mražená je sice nejlepší z hlediska výživy, ale musí fungovat elektřina, jinak jí nelze v lednici uchovat. A také nezapomenout na petrolejovou lampu a petrolej. Vládě nelze důvěřovat, může vypínat elektřinu. Pokud nepoteče voda, tak je dobré mít zásoby vody. Přesto to není 100% jisté. Člověk musí ještě mít schopnost si ty zásoby ubránit. Samozřejmostí je, že bude maskovat, že nehladoví. Člověk musí udělat vše, co je v jeho možnostech i silách. Mnozí lidé žijí z ruky do úst, tak ty si žádné zásoby nemohou udělat. Přesto by neměli propadnout strachu a zoufalství, ani jedno k ničemu dobrému nevede, naopak vše jen zhoršuje.
  Nutností je obrátit se k Bohu, jinak člověk nepřežije. Může mít vše nachystané, připravené, ale když mu na to přijdou, tak mu vše seberou a bude o hladu. Vláda nebude nečinně přihlížet, jak se zajišťujeme. Nezávislý člověk je jejím největším nepřítelem. Udělejme vše, co je v našich silách i možnostech, ale nespoléhejme se na to, obraťme se k Bohu a nechce se Jím vést, žijme podle Jeho pravidel již teď. Obrátit se v době zoufalství už může být pozdě, člověk začne zmatkovat, dělat chyby a v té situaci se utopí. Zoufalství je kravál, který přehluší tichý Boží hlas, Jeho jemné vedení.

 20. Lubo zavadzate ludi….zila som tam skoro 10 rokov

Pridajte komentár

*