Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Zdravotné prínosy červeného melóna, ktoré nemá žiadne iné ovocie


Print Friendly, PDF & Email

Zdravotné prínosy červeného melóna, ktoré nemá žiadne iné ovocie

Ako sa nám naplno rozvíja leto, nemali by sme zabúdať, že aj v tomto období skúpom na nádchy či prechladnutia, je nutné myslieť na zásady zdravého životného štýlu a posilňovať si telo na nadchádzajúcu jeseň.

Typickým ovocím pre toto obdobie je práve červený melón charakteristický svojou sladkou chuťou a vysokým obsahom vody.

Okrem toho, že poskytuje výborné osvieženie a hydratáciu, má červený melón aj celú radu významných zdravotných prínosov.

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na jeho špecifické zdravotné prínosy:

1. Vzácne nutričné látky

Tak napríklad, červený melón obsahuje veľmi dôležitú aminokyselinu nazývanú L-citrulín, ktorú len s ťažkosťami nájdete v nejakom inom ovocí alebo zelenine.

L-citrulín zabezpečuje to, že telo ostáva správne hydratované. Má tiež účinok na posilnenie regenerácie poškodených buniek.

Okrem toho táto látka prečisťuje obličky, žlčník a močový mechúr. Ide o orgány, ktorých správna funkcia je veľmi dôležitá pre udržanie zdravia celého organizmu.

Netreba zabúdať ani na to, že červený melón chráni pečeň pred vplyvom toxínov. Pôsobí tak ako prirodzený detoxikačný prostriedok.

Tuto nasleduje zhrnutie jeho najdôležitejších prínosov pre ľudské telo:

2. Nabitý antioxidantami

Keď sa obzeráte, kde by ste zohnali nejaké silné antioxidanty, určite ich nájdete v červenom melóne.

Toto ovocie je doslova nabité vitamínom C a betakaroténom, ktorý sa v tele transformuje na vitamín A. Ide o substancie, ktoré sú schopné spomaliť proces starnutia a odstraňovať z tela voľné radikály.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Červený melón vám môže pomôcť aj pri boji s inými ochoreniami, ako napríklad:

  • ochorenia srdca
  • artritída a reuma
  • astma
  • rakovina

K tomu všetkému červený melón aj zlepšuje zrak a výrazne posilňuje celkový imunitný systém.

3. Vysoký obsah lykopénu

Ďalším neskutočným antioxidantom nachádzajúcim sa v červenom melóne je lykopén, ktorý bojuje s voľnými radikálmi a takmer každým druhom zápalového procesu v tele.

Podľa rôznych štúdií je lykopén nepostrádateľnou látkou pri liečbe rakoviny a zvlášť rakoviny hrubého čreva, pľúc, žalúdka, prostaty a pankreasu.

Jedna štúdia publikovaná v denníku The American Journal of Clinical Nutrition uvádza, že ľudia s výskytom polypov hrubého čreva (predrakovinový stav) vykazujú o 35% nižšie hladiny lykopénu v krvi než ľudia bez polypov.

Lykopén navyše udržiava pokožku zdravou a predchádza vzniku vrások a predčasného starnutia kože.

No a napokon, ďalšou jedinečnou vlastnosťou lykopénu je, že dokáže chrániť DNA pred nebezpečnými mutáciami.

4. Množstvo vitamínu B6

Vitamín B6 je zodpovedný za udržiavanie vášho mozgu v dobrej kondícii. Okrem zvýšených kognitívnych schopností predchádza aj vzniku stresu a stavov úzkosti.

Je tiež neskutočne účinný pri zmierňovaní symptómov predmenštuačného syndrómu a ďalších ťažkostí spojených s menštruačným cyklom.

Pri konzumácii červeného melónu alebo džúsu z neho sa všetky vitamíny a minerály veľmi dobre vstrebávajú. Sú totiž ľahko dostupné a tiež vo forme, ktorú vie telo najlepšie zužitkovať.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ja kazdy den zjem jeden cely naraz. Ide ma skoro roztrhnut, ale neviem sa dojest?

  2. Milý pán Cajca, pekné je spapať denne jeden melón (má veľa vitamínov ako je uvedené v článku) ale všetko s mierou. Červený melón obsahuje aj veľa cukru. Hrozné ak sa niekto stane závislým na cukre ako ja (denno denne s tým bojujem).

  3. Vladimír Jurišta MSc

    všetkého veľa škodí, aj euriek, aj moci…

Pridajte komentár

*