Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako nedostať rakovinu prsníka? Táto potravina zníži riziko až o 14%


Print Friendly, PDF & Email

Vedeli ste, že pred rakovinou prsníka sa môžete chrániť konzumáciou len dvoch porcií mastných rýb za týždeň?

Podľa jednej čínskej štúdie publikovanej v Britskom medicínskom žurnále (British Medical Journal), dve porcie mastných rýb, ako je napríklad losos, znižujú riziko rakoviny prsníka až o 14%.

Ryby poskytujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú zvyčajne najdôležitejšie pre rozvoj mozgu, ale tiež v ňom znižujú zápaly. Podobné protizápalové účinky majú aj na ďalšie telesné orgány, napríklad na kardiovaskulárny systém.

Štúdia ukázala, že dokonca aj v bohatých západných krajinách 9 z 10 detí a 2/3 dospelých nikdy nekonzumujú mastné ryby. A pritom omega-3 mastné kyseliny si ľudské telo nevie samé vyrobiť.

Výskumníci analyzovali údaje z 26 štúdií z Ázie, USA a Európy, v ktorých bolo zahrnutých 80 000 účastníkov a z toho 20 000 ľudí postihnutých rakovinou prsníka.

Posledný prieskum zistil, že len o 0,1% viac energie, respektíve 0,1 dodatočných gramov omega-3 tukov denne znižuje riziko rakoviny o 5%.

Akú dávku a z akých zdrojov získať omega-3 kyseliny

Ako už bolo vyššie uvedené, na dosiahnutie ochrannej úrovne by každá žena (ale prospeje to aj mužom) by mala skonzumovať dve porcie mastných rýb za týždeň.

Za štandardnú porciu sa považuje 140 gramov rybieho mäsa. V nej sa nachádzajú minimálne 2 gramy omega-3 kyselín EPA a DHA. V dvoch porciách tak za týždeň prijmete 4 gramov omega-3.

Zbohom vysoký krvný tlak

Za mastné ryby považujeme nasledovné bežne dostupné druhy:

 • sleď
 • losos
 • sardinky
 • makrela

Môžete konzumovať aj iné ryby, ako napríklad tuniaka alebo tresku, ktoré sú tiež zdravé. Ich mäso však obsahuje menej omega-3 mastných kyselín.

Na druhej strane, olej z tresčej pečene je na tieto kyseliny extrémne bohatý a preto sa používa ako základ do mnohých doplnkov stravy.

Jedna kapsula obsahuje približne 1 gram oleja, v ktorom je 0,3 gramu omega-3 kyselín. Na dosiahnutie ekvivalentu 4 gramov z rybieho mäsa tak za týždeň potrebujete skonzumovať okolo 14 kapsúl, čiže 2 kapsule denne.

Záver

Najnižšiu mieru rakoviny prsníka majú ženy v Ázii. Je to presne preto, že veľmi často konzumujú ryby.

Samozrejme, je nutné zohľadniť ešte jednu vec. Ženy, ktoré sa zdravo stravujú, sú neraz zároveň aj štíhlejšie, čo tiež pomáha znižovať riziko rakoviny prsníka.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Only two Servings a Week will Protect you From Breast Cancer

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ak sa nemýlim Omega 3 kyseliny sa nachádzajú aj v bio ľanovom oleji lisovanom za studena, bio konopný olej lisovaný za studena (treba ich držať v chladničke), chia semienkach, avokádo, orechy…
  Všetcia by sme sa mali snažiť zvýšiť príjem Omega 3-kyselín. Bohužiaľ dnes konzumujeme príliš veľa Omega 6-kyselín. Aj preto je toľko chorôb.

 2. Bledá Tvář

  A co na to neurotoxín rtuť, který se ve všech mořských rybách nachází!!! Je jedovatá pro mozek i v minimálním množství !!! Bez ohledu na normu a nelze předpokládat, že rtuť, pokud je v normě, nejedovatí …

 3. Nechcem vrtat, ale „dnesne ryby“ chovane vo velkom na farmach naslapanych antibiotikami a krmene granulovymi zmesami akurat velmi zdraviu prospesne nebudu.
  A tie morske na tom tiez nie su najlepsie, okrem ineho staci len spomenut unik radioaktivnej vody do mora po zemetraseni v japonsku.
  To uz tie oleje z lanu a konope budu zrejme lepsia volba, aj ked u lanoveho oleja je to tiez problematicke vzhladom na jeho oxidaciu, myslim, ze by nemal byt starsi ako 14 dni, takze tam by som konzumoval iba cerstvo lisovany.

 4. Aká je spotreba mlieka v Ázii? To zabudli spomenúť v článku, Čína mlieko nepozná. Začína ho dovážať aj s hovädzím mäsom, dobytkom prepravovaného letecky z Austrálie.
  Citujem z článku:
  „Najnižšiu mieru rakoviny prsníka majú ženy v Ázii. Je to presne preto, že veľmi často konzumujú ryby.“

Pridajte komentár

*