Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

13 vecí ktoré nastanú vo vašom tele po zjedení červeného melóna


Print Friendly, PDF & Email

cerveny-melon

Melón je ovocie, ktoré sa nám jednoznačne najviac spája práve s letom. Okrem výbornej chuti má však aj veľké množstvo prínosov pri liečení rôznych zdravotných problémov.

Medzi jeho najznámejšie účinky patria veci ako zníženie krvného tlaku, zmierňovanie opuchov či odstraňovanie kožných hubovitých infekcií.

Z nutričných látok obsahujú červené melóny veľa nasledovného:

 • beta karotén (rastlinná forma vitamínu A)
 • vitamíny skupiny B
 • vitamín C
 • minerály: vápnik, fosfor, horčík, draslík, jód a mangán

V 100 gramoch melónu je len 29 kalórii, čo je pomerne málo a to aj napriek jeho výraznej sladkej chuti.

Ako využiť červený melón pre medicínske účely

Existuje mnoho dôvodov, prečo použiť melón ako liek. Tuto nasleduje 13 spôsobov, ktorými dokážete vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti.

1. Prečistenie obličiek

Pre vyčistenie obličiek sa odporúča urobiť si jednodennú melónovú kúru.

Robí sa tak, že si nakrájate melón na malé kúsky a pojedáte ich zopár, každých 15 minút počas celého dňa.

2. Obličkové infekcie

K zápalom obličiek dochádza, keď sa baktérie z močových ciest rozšíria až do obličiek. Keďže toto ochorenie môže mať vážne komplikácie, odporúča sa vždy riadiť radami lekára.

Liečbu však môžete aj sami podporiť vhodnou stravou. Pite preto veľa tekutín a jedzte potraviny s vysokým obsahom vody, akými sú napríklad červený melón, uhorky či jablká.

3. Obličkové kamene

Na obličkové kamene je najlepší čaj z melónových jadierok. Urobíte si ho tak, že vriacou vodou zalejete 1 polievkovú lyžicu rozdrvených melónových jadierok a necháte chvíľu vylúhovať.

Po vychladnutí čaj sceďte. Pite tri poháre (3x 2 dcl) čaju denne.

4. Prečistenie pečene

Pite 3 poháre šťavy z červeného melóna každý deň. Čerstvý melónový džús pomáha pečeni spracovať amoniak (odpadová látka trávenia bielkovín) tak, že ju pretvára na močovinu – zložku moče.

Snáď ešte lepšou potravinou na pečeň ako melón je takzvaná superpotravina spirulina. Tá dokáže pečeň nielen výborne prečistiť, ale ju aj zregenerovať.

Najkvalitnejšiu spirulinu v Česku a na Slovensku zoženiete TUTO.

5. Prečistenie hrubého čreva

Častým problémom u ľudí so znečisteným hrubým črevom je dehydratácia. Preto sú tekutiny, ktoré poskytuje melón kľúčové pre jeho vyčistenie.

Voda a vláknina z melóna tiež umožňujú lepšie trávenie a prechod jedla hrubým črevom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

6. Zápcha

Stačí zjesť jeden krajec červeného melóna a obnoví sa vám správny pohyb čriev. Všetko je to vďaka vysokému obsahu vody a vlákniny.

Avšak nekonzumujte melón v príliš veľkom množstve, mohlo by to viesť dokonca až k opaku zápchy, teda hnačke.

7. Hubovité kožné infekcie

Vnútornou stranou melónovej kôry si niekoľkokrát denne potrite postihnuté miesta na koži.

Kôra melóna totiž obsahuje látky účinné na kožné mykózy.

8. Vyrážky

Podobne ako pri hubovitých infekciách, potrite si niekoľkokrát denne vyrážky vnútornou stranou melónovej kôry (napríklad po zjedení červenej dužiny).

Tekutinu nechajte pôsobiť niekoľko minút predtým, než ju zmyjete vodou.

9. Opuchy

Melón má diuretické vlastnosti a teda odvádza vodu, ktorá sa pri opuchoch hromadí v tele.

Pre dosiahnutie želaného účinku vypite aspoň 3 poháre melónovej šťavy denne.

10. Vysoký krvný tlak a problémy s cievami

Jedna malá štúdia Floridskej štátnej univerzity publikovaná v Americkom žurnále hypertenzie zistila, že červený melón je plný aminokyseliny L-citrulínu.

Táto látka zlepšuje cirkuláciu, uvoľňuje cievy a znižuje systolický krvný tlak až o 9 bodov.

11. Dna

Červený melón pôsobí v tele silno alkalicky, čo je dôležitý faktor pre rozpúšťanie a vyplavovanie vykryštalizovanej kyseliny močovej z bolestivých kĺbov.

12. Cukrovka

Podľa stránky Livestrong, ak trpíte cukrovkou, mali by ste do stravy zaradiť červený melón. Ten síce obsahuje nejaké cukry, no celkovo má pomerne málo kalórii a popri tom je prešpikovaný výživnými látkami.

Pre istotu sa ale poraďte aj so svojim lekárom, či a koľko červeného melónu môžete skonzumovať.

13. Pálenie záhy

Stránka eHow odporúča pri pálení záhy zjesť pomaličky 4 až 6 kúskov červeného melóna a počas dňa to niekoľkokrát zopakovať.

Celkové množstvo bude závisieť od toho, ako vážne je vaše pálenie záhy.

Liečba osteoporózy

Zdroj: How to Use Watermelon As a Medicine

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Melón je zelenina, nie ovocie. 🙂

 2. Katarína

  Dovolím si len malú poznámku k tomuto článku : melón nie je ovocie !!

 3. to nie je podstatne podstatne je to ostatne jeho ucinky nie?

 4. Melon je plod s jadierkami a nase politicko/ekonomicko/vedecko/statistickerozhodnutie zaradit ho do skatulky ovocie, alebo zelenina na tom nic nezmeni. Ked bude rozdielna DPH na ovocie a zeleninu, stane sa tym, co ma nizsiu DPH. Tak to nerieste a radsej sa don zahryznite cim castejsie. Len ho nejedzte prilis skoro po masovom jedle, lebo ho v crevach rychlo dobehne a zacne kvasit este v crevach.

  • Jano, s tým plne súhlasím, nikdy nejedz ovocie po zjedení mäsa, alebo iných potravín, ktorých trávenie prebieha dlho. Keďže melón (a iné ovocie) musí počkať, kým sa spracuje (strávi) mäso, tak si čakanie kráti tým, že začne kvasiť. 🙂 No a to je sqelý spôsob ako si znečisťovať organizmus.

 5. Celý článek je o melounu,ale čaj se má vařit z dýně.Takže tyto informace na mě moc věrohodně nepůsobí 🙁

 6. Melon je zelenina

 7. Snedla jsem púlku melouna po 15 min. intervalech tak odpoledne, a lítala jsem celou noc na močení skoro po 15 min. děs, je lepší meloun sníst dopoledne jinak je bezesná noc, moc odvodnuje!!!!

Pridajte komentár

*