Západní lídri vytvárajú nedostatok potravín a manipulujú vás, aby ste obviňovali Rusko


Print Friendly, PDF & Email

Západní lídri vytvárajú nedostatok potravín a manipulujú vás, aby ste obviňovali Rusko

(Daily Expose) Spojené štáty americké a Európska únia zlyhali vo svojej obchodnej vojne proti Rusku a v súčasnosti pracujú na šiestom balíku sankcií. Tieto sankcie spôsobili zvýšenie cien a nedostatok potravín a vážne poškodili nevinných ľudí na celom svete.

Zatiaľ čo sa Západu nedarí obmedziť vojenskú operáciu Ruska na Ukrajine, európski dovozcovia plynu sa už vzdali. V tichosti porušili vlastné sankcie EÚ a začali nakupovať plyn v rubľoch, čím kapitulovali pred požiadavkami Ruska.

Ako sa schéma hospodárskej vojny obracia proti samotnému Západu, o to viac začínajú vedúci predstavitelia EÚ šalieť.

Nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková teraz obviňuje Rusko z toho, že spôsobilo „brutálny hlad“, hoci to bola práve jej krajina, ktorá zablokovala Rusko v obchodovaní s poľnohospodárskymi produktmi.

Baerbocková vyslovila tieto absurdné poznámky na nedávnom stretnutí G7 s Kanadou, Francúzskom, Talianskom, Japonskom, Veľkou Britániou a Spojenými štátmi.

Nemecká ministerka zahraničných vecí obviňuje Rusko z toho, že spôsobilo „brutálny hlad“, ktorý v skutočnosti spôsobili práve sankcie EÚ

Nemecko v rámci svojich pôvodných sankcií odhlasovalo zablokovanie vývozu potravín a obilia Rusku, no v dôsledku toho teraz bežní Nemci a iní Európania zažívajú prudko stúpajúce ceny a nedostatok potravín.

Namiesto uznania zlyhania týchto sankcií sa nemecká ministerka zahraničia Annalena Baerbocková rozhodla obviniť Rusko z toho, že spôsobilo hlad, ktorý zachvátil Európu.

Nemeckí lídri obviňujú ruskú vojenskú kampaň z nedostatku, ktorému ich krajiny teraz čelia.

„Rusko urobilo vedomé rozhodnutie zmeniť vojnu proti Ukrajine na vojnu obilia,“ vyhlásila nemecká ministerka na stretnutí G7.

„V tomto nesmieme byť naivní,“ trvala na svojom. Nie sú to vedľajšie škody, je to dokonale premyslený nástroj v hybridnej vojne, ktorá sa v súčasnosti vedie.“

Baerbocková v skutočnosti opisuje hybridnú ekonomickú, bankovú a potravinovú vojnu, ktorú vedie Západ nielen proti Rusku, ale aj proti vlastným občanom a ľuďom vo svete.

Stop Candida

Napokon, bolo to Nemecko, ktoré hlasovalo za vojnové ekonomické sankcie proti Rusku. Tieto sankcie zabránili Rusku vyvážať obilie v eurách a dolároch. Baerbocková teraz obviňuje Rusko, že využilo situáciu a pretavilo ju do „vojny obilia“.

Absurdne tvrdí, že Rusko je zodpovedné za nedostatok potravín v celej Európe. Nepamätá si Baerbocková, že jej vlastná krajina zablokovala Rusku vývoz obilia, hnojív a poľnohospodárskych produktov?

Ekonomické sankcie Západu majú vážne dôsledky pre každého

Ukrajina zvyčajne vyváža až päť miliónov ton obilia mesačne, ale od mája 2022 nedokáže vyviezť asi 90 miliónov ton svojich poľnohospodárskych produktov.

Americké ministerstvo zahraničia hovorí, že ruská armáda blokuje ukrajinské prístavy. USA sa pripojili k Nemecku a tvrdia, že Rusko blokuje ukrajinské prístavy a vystavuje „milióny ľudí riziku hladomoru“.

Keď sa Západ prvýkrát pokúsil zastaviť ruský poľnohospodársky export, zvažoval reálne dôsledky, ktoré by jeho sankcie mali na dodávky potravín na celom svete?

Rusko predtým dodávalo svetu 27% svojich slnečnicových semien, 5% jačmeňa, 2% kukurice a 3% pšenice. Ako sa dodávateľské reťazce otriasajú v základoch, jedinou obranou Západu je teraz ešte tvrdšie obviňovať Rusko.

Rusko odpovedalo Nemecku a USA rovnako. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zakharová napísala:

„Ceny rastú v dôsledku sankcií uvalených kolektívnym Západom pod tlakom Spojených štátov. To je primárny dôvod. Nepochopenie tohto je znakom buď hlúposti, alebo zámerného zavádzania verejnosti.“

Záver

Západ naďalej zavádza verejnosť o dôsledkoch ich neúčinných sankcií, ktoré spôsobili rekordnú infláciu a problémy v dodávateľských reťazcoch a ktoré ohrozujú tých najmenej privilegovaných a najmenej pripravených spomedzi nás.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Z iného súdka: https://necenzurovanapravda.cz/2022/05/pandemicka-smlouva-who-by-jeste-mohla-byt-zastavena-who-jiz-po-znacnych-protestech-stahlo-12-ze-13-dodatku/ !!! Nádej stále žije.
  RUSKO im poriadne zamiešalo karty ! Paráda, len tak ďalej. Ak tu bude hladomor, prvé čoho by sme mali dožadovať, by malo byť okamžité vystúpenie z EU, ktoré je spoluautorom hospodárskeho úpadku a hladomoru, nezamestnanosti a pripojenie hospodársky s Ruskom !!! Ľuďom treba stále vysvetľovať, čo za hru s nami hrá totalitná EU pod taktovkou jej vlastníkov, a že to ONA je za všetko zlé zodpovedná a nie démonizované Rusko !!!

  • Toto je treba neustále pripomínať rýchlo kvaseným disidentom a protagonistom novembra 1989! Beštie pakujte do pekla a berte si svoje nepodarené bábky!

  • EU po svém konani proti Rusku,skončí touž zbrani, kterou sama uplatnila. Je to logický bumerang Vesmiru, prastaré známé prislovi “ co zasejes, to sklidis“.

 2. Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď počujem od našich súčasných vládnych predstaviteľov, aké opatrenia urobia v súvislosti s infláciou, najmä zdražovaním cien potravín a energií (a ešte sa o tom v koalícii škriepia). Tie balíčky pomoci sú ako liatie pohárov vody do mora. Pritom veľmi dobre vedia, čo a kto spôsobuje inflačné tlaky. Riešiť treba príčiny a tie sú v tomto článku popísané.

 3. Mať v živote vlastné názory.
  Poznáte obyčajného smteľníka, ktorý ich má? Aspoň dva?

 4. Ander Kixa

  Tvária sa že nás manupilujú aby sme obviňovali Rusko a tak nás vmanipulujú do jeho obdivovania. Rusko je plánovaná ako nová veľmoc, parazit preskočí z USA na nového hostiteľa.

  • Miroslav Čižmár

   Vychádzala z predpokladu, že na názore ľudí záleží, a v tom sa mýliš.

   • Ander Kixa

    Na názore ľudí nezáleží, ale vždy je lepšie presadiť vec s ich súhlasom.

    • Miroslav Čižmár

     Ak máš v ruke zbraň, nepotrebuješ súhlas. To iba slniečka sa hrajú na silu verejnej mienky.

     • Ander Kixa

      Tuto to neplatí. Za každú cenu sa snažia vyhnúť použitiu sily, lebo by ich to odhalilo.

 5. A. Kyselicova

  OBILIE SME VZDY DOVAZALI HL. VYVAZALI POKOLAJNICIACH

 6. Prostudujte prosim youtube www. Vladimir Putin v monastyru Agia Katherine Mt Athos Halkidikki Greece
  Snad potom pochopite o jaky snad finalni boj jiz jde
  Volne informace vedeni Pravda
  proti cenzuram lzim vymazavanim nasili ,,,v USA skolach
  Jde o boj +7 Archandelu Bozich s drancovanim zlodejinou Demonu ,Satanistu
  WHO Depopulaci vakcinaci NSP GMO zastancu polnich laboratori Fauci zasilsni zbrani smrti nackum novym komandam SS ktere jiz v 1944 USA Anglani bez soudu StRILELI dnes naopakak s vyzbrojuji cvici propahuji zar pekla Vas ceka Velky bily soud
  BABA VANGA je zcenzurovsna vymazana
  Ano boji se jiz zesnulych uvedumite si k mas vedou nasi Leadri politikove
  NEZNAJI 1990 prednaseni ve Washington DC Sir Henru Kissingera ja tam byl take Don Quel
  NaTO se nesmi rozsirovat na Vychod.
  Co jste s tim dosahli migrace privmouhlych kvoty vydrancovani
  Sterilization vasich deti.
  A cekat to bude pozde

  Rudko nenude hladovat pres prani z Davosu Brusselu Londuna ktery zmizi z Ponorek
  A KALICH krve horkosti hnevu si vase vlady sveta satanistu budou POMALU pit az do dna.

  Umele vyrabene maso ,,,mlete,,, ,, genetika CO2 ,Almost meat je prodavano za organic ke
  Nikdo jedte nevi dlouhodoby dopad
  Snad minimalni

 7. Je to proste. Keď sa rúško dohodne s uško m , zelený,gajdoš,valec a iné bandy potetovancov fašistických budú ťahať rozhodne za kratší koniec. Najprv však v disi musí skutočným vládcom docvaknut , že problém nie je rúško,ale čajo.

 8. Rusko má z predaja ropy a plynu len 6% príjmov z toho možno len polovica do EÚ, takže napríklad ak slovenské podniky zavrú a ekonomika skrachuje > ( v podstate o to šlo od začiatku PLANDEMIE) Rusko s tým nebude mať nič spoločné ich ekonomika si to nevšimne a presmerujú toky inam a rusofobna svetová hystéria im len pomáha za menej plynu a ropy nasobiť zisky.
  Navyše 100% závislá Ukrajina na ruskom plyne a rope nech sa odstrihne sama ako prvá a po prvom zimnom období vynesú ukrajinci komika v zuboch….

 9. Ten Scholz vyzerá veru strašidelne, ako „Predátor“ keď si dá dole helmu.
  A ten pohľad, taký podobný ako ten matovičovský a trocha františkovský – pápežovský.
  Proste diabolsko – jezuitsko – fašistický.
  To si teda štátna elita USA vyberá fakt pohúnkov vskutku seberovných.

 10. Ja neviem či čítam vyjadrenia školkarov, alebo predtsaviteľov štátova DOSPELÉ OSOBY!
  To akože čakajú, že Rusko bude kŕmiť svojich nepriateľov aby mohli proti nim poslať zdravých a vykŕmených vojakov? ČO ČAKALI, keď uvalili sankcie? Že im Rusko pošle zadarmo plyn, ropu, obilie, hnojivá, rudu, uhlie, urán…???
  Čo si sľubovali od toho, že sa nebudú zaoberať obavami Ruska o svoju bezpečnosť, keď rozširovali NATO až na jeho hranice?
  Naivní blbečkovia očakávali, že Rusi len blufujú a že sa zľaknú? Nepozerali Viasat History, nepozerali ruské filmy, nesledujú ich život – netušia, že sú INÍ!
  A inakosť je predsa chránená západnou libtardiou!
  Je mi smiešne, keď čítam vyjadrenia, že Rusko ohrozuje západ hladomorom. To sa volá paradox.
  Západ pripravil dva plány ako prežiť: buď porazíme Rusko, alebo porazíme Rusko.
  Ani jeden mu nevychádza.
  A stále majú tú drzosť organizovať nejaké WEF summity a blúzniť o Veľkom resete. Oni žijú v ešte väčšej bubline ako naši hegero-matovičo-naďovo-korčokovo-lajčákovo-čapútovci. Lebo tí druhí sú sem tam konfrontovaní náladami vlastného obyvateľstva. Tí prví sa vozia v autách, cez ktoré nevidia von, žijú vo vilách ktoré sú obohnané betónom, stretávajú sa na akciách kde si pozvú len pritakávačov a lokajov… takže sú úplne mimo reality.

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,“je čas“-neviditeľné nebeské légie zničia nato,,,,keď sa dvaja bijú-tak ich treba od seba odtrhnúť a nie pridať sa lstivo k pomste a zničeniu na stranu jedného,ktorý už bol oklamaný a zvedený ku tomuto boju,,,,ukrajinci boli oklamaní a ich zelený démon ich ťahá do priepasti,,,,

 12. Ak sú pravdivé 2 informácie – že Nemecko plošne znížilo cenu benzínu o 30 centov a že do Európy prúdi toľko ropy ako ešte nikdy – to prvé – zníženie cien benzínu naserie ľudí, keď praskne podvod s predraženými potravinami kvôli cenám PHM – to druhé – ze do EU prúdi množstvo ropy z Ruska – poukáže na idiotizmus aj cielené škodenie politikov vlastným krajinám, pretože ak ropa áno – prečo nie plyn? Jáj! Plyn sa týka špecifických odvetví – a ktorých?! /Tentoraz nesleduj cestu peňazí, ale cestu plynu!/

  Rusko podľa mňa „na just“ pretláča politiku – „kto do teba kameňom /talmud – Chazari/ – ty doňho chlebom! /tóra – Chasidi/“ – čím narážam na judaizmus a idiociu kameňovania toho, „kto nadarmo vysloví meno božie“ /jahve/ – známa scénka z filmu Monty Pytnon – Život Briana – teda – že Rusko tých debilov zadusí „chlebom“ keď treba – čo mi zasa pripomína skotačenie mladých antilop, ktoré prehnanou aktivitou až akrobaciou pózujú pred potenciálnymi predátormi – „Aha! Nás nedobehneš! My nie sme tvoja korisť!“ – čo mi zase pripomenulo pesničku tých kuriev Pusiriot „Nas nedogoňat!“ Čerešničkou na torte je však vyhlásenie hovorcu globalčikov – jaštera Kissingera – aby liberáli /= fašisti/ prijali ruskú špeciálnu operáciu. Ergo – samé dobré správy – ešte tak odstaviť od koksu tých alkohol- lajnových zmrdov v Davose! Kurva Heger s fialovou kravatou Rotschieldovcov – to nevymyslíš!

  https://www.youtube.com › watch?v=ffwFXGPRDu4
  Life of Brian – Stoning (HD) Complete scene – YouTube
  The truly brilliant Stoning scene from the Life of Brian by the Monty Python team, The complete scene

 13. ..Nejen Srí Lanka má kvůli celosvětové krizi (záměrně vyvolané sankcemi proti Rusku) strašné finanční potíže. V zoufalé situaci se nyní nachází dalších 69 zemí, které se snaží vyrovnat s rostoucími cenami potravin, zdražováním energií a nedostatkem hotovosti. Z těchto 69 zemí se 25 nachází v Africe, 25 v Asii a 19 v Latinské Americe a Tichomoří. Problémy mají velké země jako Pákistán, Egypt a Tunisko. (Peru, Salvador, Argentina, Jihoafrická republika, Keňa a Etiopie jsou ohroženy. Situace se ještě zhorší. A co se stane, až bude lidem zima, budou mít hlad a budou na svět opravdu naštvaní? Začínají války.

 14. ….Mária, už to, že si sa rozhodla tu napísať, si vyjadrila dáky svoj ,,názor“, šup napísať ešte 1 a už budeš mať názory 2 :-)….vďaka všet.za ďalšie informácie ….

 15. Paní Mária, odpovědět je velmi složitá. Po majetkovém převratu v roce 1989 se k moci dostali lidé, kterým se zajídal socialismus, oni se cítili býti poškození, neboť se jim zdálo, že jsou nedocenění. Ve skutečnosti to byli pouze sobci, kteří chtěli žít na úkor většiny a to jim právě umožnil kapitalismus, který na západě skomíral. Tato kapitalistická žumpa začala převýchovou dětí a to všech směrech žití. Nadnárodní globální plutokracie mohla jásat, samotní Slované se sami zlikvidují. Jak to řekl svého času president Beneš, rozdělí naši společnou vlast, aby byla slabá a mohli ji dokonale ovládat. Dnes jsme se stali pouhými koloniemi s miliony otroků. Jediná možnost jak opět vrátit naše životy do normálu je změna systému. V úžasné knize od pane Ramoneta, Životopis ve dvou hlasech o kubánském vůdci Fidelu Castrovi, kterou je nejlépe přečíst si v originále.jsou On je pro mne největší osobnost minulého století. A to je jeho boj za spravedlivý svět, který v domácích podmínkách uskutečňoval vysokou vzdělaností národa v oblasti školství a zdravotnictví. Byl to jeho boj ideí, který považoval za to nejdůležitější v životě člověka. Podobným způsobem se k tomu nyní staví p. Putin, vlastenectví a vzdělání musí být základní priority člověka. Musíme znovu začít jak se říká od plenek a zapomenout na ten zdegenerovaný západní pořádek. Naší vlastí by měla být důstojnost, vládou chlapství a naše země by se měla jmenovat svoboda. K tomu potřebujeme vzdělané lidi. Musím upřímně odpovědět, že zaručit se mohu nyní pouze za svoji ženu, shodou okolností také Marii, která má svoje vlastní názory a to je pro mne směrodatné.

Pridajte komentár

*