Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Dôležitý indikátor ukazuje, že sa blížime k najhoršiemu realitnému krachu v histórii


Print Friendly, PDF & Email

(JD Heyes, Natural News) Aby sme si správne rozumeli, toto nie je finančné poradenstvo – to my neposkytujeme. Ide však o varovanie pre prípad, že vlastníte nehnuteľnosť a uvažujete o jej predaji.

V takom prípade je teraz perfektný čas, aby ste ju predali. Kým ešte môžete.

Obrovská bublina na realitnom trhu

Podľa portálu The Federalist, kľúčový indikátor ukazuje, že Amerika (a spolu s ňou aj zvyšok sveta) môže práve smerovať v ústrety najväčšiemu krachu trhu nehnuteľností v histórii po tom, čo sa na ňom vytvorila šokujúco veľká bublina.

„Hoci je nemožné predpovedať ekonomické krachy s istotou, kľúčové ekonomické indikátory v USA ukazujú, že trh s nehnuteľnosťami je na pokraji bezprecedentného krachu. Takého, ktorý môže byť najväčší v americkej histórii,“ začína článok Justina Haskinsa.

Vo svojom článku ďalej vysvetľuje, ako po poslednej finančnej kríze v rokoch 2008-09 vláda USA a centrálna banka doslova zaplavovali prevažne finančný a v menšej miere aj celý ekonomický systém novovytlačenou hotovosťou.

To isté robili aj ostatné západné krajiny, vrátane Európskej únie.

Cieľom toho kroku bolo ochrániť finančný systém pred kolapsom, ktorý by so sebou strhol aj celú svetovú ekonomiku a viedol k chudobe horšej, než bola tá počas Veľkej hospodárskej krízy v rokoch 1929-34.

Haskings ďalej dodáva:

„Hlavným nástrojom, ktoré využívali centrálne banky bolo udržiavanie extrémne nízkych úrokových mier.

V roku 2017 začala americká centrálna banka (FED) zvyšovať úrokovú mieru, ale len nakrátko na úroveň 2% v roku 2018 a potom v roku 2019 ju znova znížila takmer na nulu. Pri nule bola aj v rokoch 2020-22 na zmiernenie dopadov pandémie a lockdownov.“

Mnoho ľudí to nevie, no ak sú úrokové miery blízke nule príliš dlhú dobu, pre vlády je omnoho ľahšie si požičiavať a míňať viac peňazí, než vyberú na daniach. Rovnako aj banky vtedy radi požičiavajú, a to aj na drahé luxusné veci.

Trh nehnuteľností je tiež extrémne citlivý na výšku úrokových sadzieb. Dom alebo byt tradične býva najväčší investičný výdavok domácností v západnom svete. No a väčšina kupujúcich si musí na kúpu vziať hypotéku.

Pri nízkych úrokových mierach si ľudia môžu viac požičať, lebo mesačné splátky sú nízke. Predajcovia situáciu využívajú zvyčajne tak, že zvyšujú ceny nehnuteľností.

„Toto je aj jeden z dôvodov, prečo realitný trh v roku 2008 tak tvrdo skolaboval.

Liečba osteoporózy

Po teroristických útokoch na dvojičky 11.9.2001 držal americký FED úrokové miery dole, čím povzbudzoval ľudí požičiavať si viac ako zvyčajne, a to zvlášť na trhu s nehnuteľnosťami,“ dodáva Haskins.

História sa opakuje

Namiesto toho, aby sa centrálne banky poučili z krachu v roku 2008, začali od roku 2009 používať rovnakú stratégiu v ešte oveľa väčšej miere než dovtedy. No a počas pandémie pritvrdil ešte viac.

Zároveň vlády a parlamenty oslavovali túto stratégiu centrálnych bánk, lebo aj oni mohli za nízke úroky bezbreho míňať.

„Výsledkom týchto politík bol vznik šokujúco veľkých bublín na realitnom trhu,“ upozorňuje Haskins.

„Priemerná predajná cena domu v USA v štvrtom kvartáli roku 2021 bola 477 900 dolárov, v porovnaní s 403 900 dolármi v štvrtom kvartáli roku 2020 a 384 600 dolármi v štvrtom kvartáli roku 2019. Za 2 roky je to nárast o 93 300 dolárov, čo je najväčší zaznamenaný nárast v priebehu dvoch rokov.

Nikdy v histórii sme nezaznamenali taký prudký nárast cien. V dobách, keď sa ceny rýchlo zvyšovali, ako to bolo počas rokoch 1970, 1980 a 2000, výsledkom bol vždy masívny cenový kolaps, prípadne kolaps na akciovom trhu.

To je stav v ktorom sa práve teraz nachádzame.

Ak sa situácia so súčasnou bublinou tvoriacou sa od roku 2012 bude vyvíjať podobne, môžeme byť svedkami 30 až 40% poklesu cien nehnuteľností v nasledujúcich dvoch rokoch,“ píše Haskins.

Tejto situácii by sa dalo zabrániť len tak, že by centrálne banky držali úrokové miery naďalej nízke.

To však bude problém, pretože momentálne sme svedkami celosvetovo sa zvyšujúcej inflácie, ktorá si vyžaduje zvyšovanie úrokových mier, inak by sa mohol dostaviť až kolaps mien.

Záver

Podľa nášho názoru sa situácia na trhu s nehnuteľnosťami zhorší ešte ďalším spolupôsobiacim faktorom, a to začínajúcim vymieraním zaočkovaných proti covidu, o ktorom sme písali vo včerajšom článku.

Ak sa zníži počet obyvateľov, zároveň sa zníži dopyt po nehnuteľnostiach a o to väčší môže byť nastupujúci kolaps realitného trhu.

Preto naša „nefinančná“ rada vám je: Ak ste predávajúci, tak nehnuteľnosť rýchlo predajte. Ak ste kupujúci, tak nekupujte a vyčkajte na prichádzajúci prepad cien.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: JD Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. 22.2.2022 = 6 hadov
  Od dnes sa Doneck a Luhansk budú očkovať Sputnikom, nie Phfizerom.

 2. Mne to ale vychadza tak, ze to co sa deje je naplanovane tak, ze to vsetko vycisti toto: „SCHWABOVO WEF PŘIPRAVUJE SIMULACI „KYBERNETICKÉ PANDEMIE“ – CYBER POLYGON 2022 – CZ24.NEWS“ https://cz24.news/schwabovo-wef-pripravuje-simulaci-kyberneticke-pandemie-cyber-polygon-2022/ ak sa to samozrejme zrealizuje. Alebo sa mylim?

  • nemylis sa,vsetko ide elite ako to naplanovali,ak si niekto mysli ze Zelensky -zidak a putin zidak,tiez absolvent Klaus Swab,University pre novych panovnikov,sa chcu navzajom zabit,tak sa mily,ale vyvrazdit,preriedit stado,to je na plane

 3. Ander Kixa

  Prečo by sa centrálni mafiáni mali poučiť, keď im to takto funguje?

  • Presne tak. Na veľkých hospodárskych krízach vždy nehorázne zarobili, vrátane VHK v tridsiatych rokoch 20. storočia.

 4. Treba si zapamatat tento moment 22.2.2022. Banky zvysuju urokove miery( 3 banky na SK). Nie su ohlasene zvysenia urokovych mier od ECB. Okrem toho, oni si nepoziciavaju od ECB, mozno akurat tak PMR na repo trhoch. A vyska PMR je 0-1%
  http://publications.europa.eu/resource/cellar/3f003aed-7bec-11eb-9ac9-01aa75ed71a1.0020.03/DOC_1
  Oni peniaze vytvaraju v dobe poskytnutia uveru.
  Kriza a krach nehnutelnosti zacina vzdy zvysenim urokovych mier a nie naopak. Ako sa to interpretuje po case je druha vec.

 5. Dávam do pozornosti jeden dokument (projekt): Business Enabling Environment (BEE) Pre-Concept Note, ktorý má byť východiskom na riešenie mnohých oblastí globalistami, pod záštitou svetovej banky !

 6. A aby bolo „veselšie“: https://akw.sk/ekonomika/ako-sa-hra-sach-po-nemecky/ ! Ale ak aj potom budú ľudia ticho, DOBRE IM TAK ! Nech ich (OĽANO, RODINA, liberáli a zvyšok kaviarenskej stoky) volia aj na budúce, masochisti !!!

 7. svatoslav butora

  Prajem pekný deň v nepekne usporiadanom svete. Súčasťou neusporiadanosti sveta je okrem chamtivosti večne nenasýtených/nenažraných supích vlastníkov Sveta Kapitálu i existencia nadmerných nevyužiteľných nemovitostí. Ukladanie peňazí/financií/kapitálu do neživých nevyužívaných a nevyužiteľných nehnuteľností je deštruktívne pre prítomnosť aj budúcnosť jednotlivcov/súkromníkov aj pre štátne rozpočty. Sú to „kostlivci skrini“. Sú to neživé výrobné prostriedky.

  Živí ľudia potrebujú k životu živú využiteľnú potravu a živé využiteľné výrobné prostriedky. Najhodnotnejším majetkom každej krajiny sú hodnotní vzdelaní zdraví slobodní a samostatne konajúci mysliaci ľudia.
  Orientácia na svojbytnosť národných ekonomík a svojbytných ľudí je rozumná a životaschopná.
  Orientácia na umŕtvovanie života ľudí a spoločnosti prostredníctvom umŕtvovania živých financií do umelo vytváraného tzv. „bohatstva“ a nemovitostí je scestná a degeneratívna rovnako ako je degeneratívna orientácia hlúpych „vládcov“ na zisk a „investičné koncepcie“ nimi riadených akcií typu „umelá imigrácia, umelá pandémia (napr.kovid), umelá masívna nezmyselná dekarbonizácia, umelá Velkonemecká IV. Ríša (tzv.EU) a umelá bonifikácia umelých ziskov prostredníc-tvom nemovitostí, odporná kostlivecká filozofia „depopulácie“, atď.

  Vládcovia Západného sveta a Sveta Kapitálu nevedia vládnuť. Preto všetky ich koncepcie prinášajú v konečnom výsledku s m r ť. Kostlivci v skrini a nevyužiteľné bohatstvo mŕtvych investícií a nemovitostí a obludnosti páchané na Svete Ľudí prináležia a patria šeredným nemysliacim kostlivcom vo WEF, OSN-WHO, MMF a v centrách moci mŕtvolným pachom sa vyznačujúcich vlád USA a tzv.EU.

 8. Stale cekam, ze financni trh se zhrouti. QE ovsem musi bezet dal. Dokud staty prijimaji jako platidlo $, funguje to. Ovsem oni redi i € a tak si lzeme do kapsy dal, ze je to tak ok. Nikdo nechce tratit a tak bezi po spirale znehodnoceni men dal. Celosvetovea vlada nema sanci prezit. Kdyz teda uz prusvih, tak poradny!

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,tým že ste prijali bezhotovostný styk a kreditky-čiže skor úplne všetci,tak ste si sami vykopali hrob pre smrť namiesto jaskyne pre život,,,,ak sa platí niečím čo nevidíte-tak to predsa ani nemusí existovať,,,,platby bez krytia.

   • Marek Košice

    Veľká pravda, KOVIDBARÓN. Ale priznávam, že sám používam platbu kartou. Keď si objednávam veci z Aliexpressu, nie je iná možnosť. A prečo si stamadiaľ objednávam určité veci? Lebo sú tam dva krát lacnejšie ako tu na Slovensku (pomer cena-výkon, a bavím sa o elektronike a rôznych praktických predmetoch)

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,celá logika je v cene-cena je lákavá ako sám tento fake život-existencia s nedostatkami v priestore,ktorý je nám ako keby obrazom,práve tým že pomaličkykvapká do nádoby-si to nikto ani nevšimne,že sa jedného dňa nádoba naplní a preleje,ja mám rád klasiku-platím hmatateľným hoci drahšie a iba tam kupujem kde toto akceptujú,iné nákupy neriešim,lebo to by som bol sám sebe postupne hrobárom,,,,,

 9. Do nejvetsiho prusvihu jste se dostal sam. Ockovany, s hypotekou a zadnou rezervou, nejistym prijmem, ale velkymi naroky.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,ste ideálny europan,ešte by som snáď doplnil-že aj pokrstený a ženatý so závazkami a toto je tiež prúšvih.

 10. A najme v Cine bude obrovsky krach realit. Uz dva mesiace tam klesaju ceny. Sice pomaly (November -0.3%, December 0.2%) ale to je jedno. V cine je cena bytu nad 50nasobkom rocneho priemerneho prijmu a normalne je okolo 10. Vecsina nakupov je investicna spekulacia (investujem, lebo ratam s tym, ze za par rokov to niekto za drahsie kupi a nie preto, lebo potrebujem tam byvat). A spekulovat sa neoplati ked ceny klesaju – teda predaj bytov sa zastavuje a zastavuje sa aj ich stavanie (co tvori tretinu cinskeho HDP). Preto developeri v Cine maju problemy. Ked sa toto zosype zosype sa trh nehnutelnosti vecsi ako USA+EU dokopy. Preto skoro kazdy potrebuje vojnu, aby zakryl tento pad.

  • Miroslav Čižmár

   Veru, drak ma málo času.

  • V Číne sú prázdne celé nové mestá. A aj v tých pôvodných sa nachádzajú napríklad 40 poschodové mrakodrapy v podstate v ruinách, kde nikto nebýva, s vytlčenými oknami.

   • Príde ďalší Margin call…treba pozrieť, veľmi poučné.

    Margin Call je americké drama, které v roce 2011 natočil režisér J. C. Chandor. Film zachycuje posledních 36 hodin před vypuknutím světové finanční krize v nejmenované newyorské investiční bance.

 11. Finanční instituce FED, MMF WB, BIS atd jsou v privátní rukou globálních lichvářů. Jasné je, že vyrábění peněz ze vzduchu a proti tomu uměle držené úrokové sazeby kolem nuly musí mít za následek prasknutí bublin, hyperinflaci a pád globálního finančního systému. Toto ale nebudou chtít globální lichváři dovolit, protože by to vyvolalo run na banky a útok i na jejich osoby. Podle mě to budou chtít vyřešit nějakým předstíraným útokem ruského hackera třeba na TCP protokol nebo blackoutem energ. sítě a vynulováním účtů. Určitě tedy není správná rada čekat a držet peníze na účtech. To je ta nejhorší možnost.
  Navíc cenové pády jsou relativní. Co je ten pevný bod v tom vesmíru? USD nebo BTC nebo zlato? V krizi jsou nejlepší komoditou chlast, cigarety a stříbro, zlato. Ale pokud svět padne do úplné totality, pak všichni ztrácí všechno. Majetek, peníze, svobodu, zdraví i život. V takovém případě neexistuje řešení pro uchování majetku. Jedina cesta z toho ven je, zbavit se zkorumpovaných lokálních vlád a vlivu globálních lichvářů.

  • Marek Košice

   Čiže jediná cesta je ručne-stručne vyvraždiť rakovinné bunky ľudstva… To ale vyzerá na ťažkú utópiu….

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,dobre a ak sa ich zbavíte-čiže všetkých dudete asi tak 10rokov zabíjať,lebo je ich tak veľa a sú kde-kade,potom tu bude zasa aká dobrácka totalita tohoto zvieracieho kolena-nazvete ju nový ráj,alebo nový babylon lebo podľa toho by tu už mali zostať iba dobráci a slušňáci,,,,?

 12. Redakcia – „Podľa nášho názoru sa situácia na trhu s nehnuteľnosťami zhorší ešte ďalším spolupôsobiacim faktorom, a to začínajúcim vymieraním zaočkovaných proti covidu, o ktorom sme písali vo včerajšom článku.

  Ak sa zníži počet obyvateľov, zároveň sa zníži dopyt po nehnuteľnostiach a o to väčší môže byť nastupujúci kolaps realitného trhu.

  Preto naša „nefinančná“ rada vám je: Ak ste predávajúci, tak nehnuteľnosť rýchlo predajte. Ak ste kupujúci, tak nekupujte a vyčkajte na prichádzajúci prepad cien.“ – au au au!

  Ste si strelili do nohy! Čo tak sa radšej vyhnúť určitým témam? Šalát nikdy nebude vedieť, čo je to koza!
  Obchod a trh s nehnuteľnosťami obsahuje tisíce cieľov a tisíce záujmov! O ktorom teraz hovoríte?!

  • Konštatujeme ekonomické zákony ponuky a dopytu.

   • Miroslav Čižmár

    Dopyt=Ponuka x Rýchlosť

    • Miroslav Čižmár

     Poznám aj ďalšie.
     Ponuka x Čas = Rentabilita
     Dopyt x Čas = Predaj
     Ponuka / Čas = Efektivita
     Dopyt / Čas = Produkcia

     • Miroslav Čižmár

      Produkcia x Rýchlosť = Efektivita
      Produkcia / Čas = Produktivita
      Efektivita / Čas = Práca
      Práca x Rýchlosť = Produktivita
      Predaj x Rýchlosť = Rentabilita

      Takto by sa dalo pokračovať ďalej. To sú základné rovnice v ekonomike obchodu. Ešte existuje aj investorská ekonomika, tá obsahuje iné veličiny v rovniciach.

   • VOĽNÝ TRH S NEHNUTEĽNOSŤAMI NEEXISTUJE!

    Vy nemáte o tomto šajnu! Keby chcel niekto uvádzať-prednášať trhový mechanizmus ako taký – v zmysle „neviditeľnej ruky trhu“ – v okamihu, keby použil ako príklad trh s nehnuteľnosťami, tak poprie samotnú teóriu „voľného trhu“!!! A nebudem ku tomuto písať kilometrový komentár len preto, že vy ste otvorili tému, o ktorej neviete absolútne nič! „Trh“ s nehnuteľnosťami je top surrealizmus šedej ekonomiky! To sa vám skôr otvorí padák, keď skočíte do studne na trenčianskom hrade! Už viac blamovať sa nemôžete. Ako skutočne funguje „trh“ s nehnuteľnosťami – SA NEHOVORÍ v novinách! Nehovorí sa vôbec!

 13. Niečo zaujímavé na čítanie: https://tadesco.org/nejen-usa-ale-cely-zapad-je-v-bankrotu-financnim-i-moralnim-justin-trudeau-zvolen-podvodem/comment-page-1/#comments a pravdepodobne to súvisí aj s týmto: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/podivny-atmosfericky-jev-byl-pozorovan-v-australii/ ! Čo to tí skurvení satanisti zase chystajú a koľko ľudí zase zblbnú ako pri plandémi… ach jo ! Som zvedavá, kedy príde EVENT 2, t.j. „hackerský“ útok na finančný systém sveta, ako dôvod na zavedenie digitálnej meny a likvidáciu hotovosti (ktorú už nemajú čím dlhodobo banky kryť!)…

  • Miroslav Čižmár

   Najväčší nezmysel aký kedy ľudstvo vymyslelo sú digitálne hodinky. Čas sú peniaze.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,veď na digitále práve ty roky parazituješ,digitál je najrýchlejší spôsob ako niečo nehmotné premiestniť z bodu a do bodu b a naopak a byť o tom presvedčený že to prebehlo,čiže platby od eliťákov ku otrokom,,,,

    • Miroslav Čižmár

     Nevymýšľaj sprostosti. Mám ručičkové hodinky. Síce ich nenosím, ale mám.

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,ta celý si iba samá ručička a kopa lacných provokácií,ty si práve ten kričiaci z davu,ktorý má z nenažranosti zvieracieho popudu všetky pôžičky aké sa len dali získať na ten tvoj robošácky čipový občianský,,,,

     • Miroslav Čižmár

      Mám iba lízing na auto a paušál na telefón. Zvierací popud mám pravidelne raz denne. Mojím bohom nie je spermia. Boh je duševný postoj človeka k svetu. Ak je Boh stvoriteľom, svet je božským stvorením. Ak je bohom spermia, čím je potom svet?

  • Veď SK sa už chystá na zavedenie digit.€

 14. Počúvam rádio len v aute a minulý týždeň mi nešlo do hlavy, prečo zrazu zdôrazňujú ako bude tento a bud.rok stúpať trh s nehnuteľnosťami.
  Vždy keď sa snažia niečo zdôrazniť, tak príde pravý opak.

  • Najväčší ošiaľ býva vždy tesne pred prasknutím bubliny. Viď cibuľky tulipánov kedysi dávno v Holandsku.

  • Kdyz brzy muze vyhynout cast obyvatelstva. Nemovitosti Bude Presbyterian
   Mam investing v energetice. HI techilitary… MILITARY…

   Proc Rusove z 2. Svetove menechali delsi dobu vyvrazfovani fasisty Bandsrovci Polaku, Ukrajincu a podlbne svoloci.
   Za dobrotu na zebrotu

   UKRAJINA Mela puc a dosadili tam nepratele Slovanstva lidstva satanisty

   PROC Proscenko cigar neskoncil jako predstavitele Jugodlavie, Rumunska odkud imperialiste vykradli na 500 tun zlata. Kam se podelo z Rumunska… Chauscesci Chtel s UAE .. zabili asi ve Francii jeho syna Niki, absolventa Oxfordu a dalsima
   Delaji vse kopou jako dodelavajici Bestie, zavestrnu podlozenou drahymi kovi proti vuli , podobne jako likvidovali Carske Rusko.
   MAJI SOUSTO ktere je.jiz asi muze zadusit, Jashuo chop se s Mojzisom nedokonceneho dila

   , Kadafiho. a dalsi odstranili

   Byt DJ Trump Obama… dnes nemame zadne pandemice zadne krize zadne konflikty velice levmou enervi a vysokou prosperity pokrok veseli bez migrants, a smutrk Kchazarstva, satanistu a jejich del,
   Pozaru NORTRE DAM,
   Vse asi prace Satanistu kteri by privatelay kompletni zastaveni energies z Ruska kolapsu civilizace coz Vladimirovic nechce.

   Onei Rusove maji jiz jine ofberatele energie vcetne Asie
   Ruska bojenska technical na to stare zalezo valky kyere zbamkrotuje obyvatele Ukrajiny snixi uroven vsech zucastnenych bcetne SK. Cz

   UKRAJINCI stahnetr se na hranice pred Chruscovem, ro zapad neprotestoval pri zabrani Zakarpadske Risi a Dale

 15. KOVIDBARÓN!

  ,,,,zaujímavé-ak chcete predať,tak teraz predajte-no fajn,ale či si za tie státisíce tu chcete potom vlastne kúpiť,lebo ak si kúpite zasa nejakú ďalšiu nehnuteľnosť,alebo čokoľvek iné čo má teraz akože hodnotu,tak to v tom opačnom garde počas vyĺudňovania planéty dopadnete vo všetkom aj tak rovnakoa v akomsi začarovanom kruhu,veď opustených bytov,domov a víl tu bude ako maku a to isté aj autá pozabudnuté kde kade,ako aj opustené člny jachty a plachetnice v prístavoch čo zbrane z opustených kasární a policajtných staníc-tie si tiež nebudete musieť kupovať,jedine ak si kúpite celý supermarket s potravinami k prežitiu a zabarikádujete sa so svojou po zuby ozbrojenou rodinkou v ňom na niekoľko rokov a budete čakať kým neprežijete všetkých rabovačov kriminálnikov a anarchystov,,,,peniaze rozhodne nebudú mať cenu a za chleba pitnú vodu a medikamenty na bolesti dáte aj posledné zlato auto s plnou nádržou či všetkú hotovosť,,,,horšie to bude ale s nájazdami divej a domácej zvery do nového priestoru v ktorom predtým dominovali-bude to aj boj človeka a zvieraťa o priestor na prežitie,,,,semeno-boh-démon stvoril netvora-príšeru na svoj obraz a ňou bol a je človek a tým že vám dovolil sa rozmnožovať-umyl si tým ruky od viny,lebo celé toto ľudstvo on nestvoril,ale to sám človek-zrúda z nerozumu ako vlastnú záhubu kde tvorcu zabije potomok žiarlivý a ambiciózny a inak to nieje ani v prípade zvierat a baktérií,,,,ach ten dobráčik boh!

  • Marek Košice

   Kovidbarón, máš v tom miš-maš…. Ja v tom mám jasno. Keďže „666“ je ČISLO ČLOVEKA, tak to je už len poslendný dielik skladačky s názvom „Svet stvoril SATANOBOH“ (Boh a Satan sú dve strany jednej mince)……. Stačí sa pozrieť na sexualitu… Na to, ako je muž (pokiaľ nemá choroby, ktoré utlmujú jeho sexualitu) brutálne silno priťahovaný mladými a krásnymi ženami….. Prečo to tak je? Pretože tak rozhodol SATAN. Ide o to MNOŽIŤ SA, aby Satan mal STÁLE ĎALŠIE A ĎALŠIE KRÁLIKY NA PAPKANIE (živí sa negatívnymi emóciami každého druhu)…… Ľudia si myslia že sú pobožní s právajú sa „podľa BOHA“ keď majú veľkú rodinu. ALE OPAK JE PRAVDOU, pretože tým len nahrávajú BOHOSATANOVI (ale asi skôr je to SATONOBOH) pretože týmto BohoSatan/SatanoBoh SILNIE……
   ĽUDIA, POUVAŽUJTE…….Vaša túžba po rodine (ja som tej túžby ušetrený, ale pozor, nie som promiskuitný človek) je čisto ZVIERACÍ PUD……. Jasne sa to ukazuje hlavne u žien, ktoré aj v tejto chorej dobe, keď každý mesiac môže prísť globálna katastrofa (finančná, ekonomická, technokratická, atď), JE IM TO JEDNO, KEĎ NA NICH PRÍDE „ĆAS“, CHCÚ DIEŤA, HOCI AJ NECHAŤ SA UMELO OPLODNIŤ, KEĎ NENAŠLI TOHO VHODNÉHO NA ŽIVOT………….. Prečo tak činia? LEBO SÚ TO POLOZVIERATÁ……….. Ako ženy, tak muži s tými istými túžbami (splodiť dieťa bez ohľadu na to aká sk*rvená doba teraz je)…..
   SATAN SA TEŠÍ Z VÁŠHO MNOŽENIA SA!!!!!!!! Pretože čím viac ľudí bude, TÝM VIAC MôŽE žMÝKAŤ Z ENERGIE (negatívne emócie rôzneho druhu) A TÝM VIAC ICH MôŽE OBETOVAŤ (vraždy vakcínami, ritálne vraždy rôzneho druhu, otroctvo, atď)………

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,nerob z boha-semena neviniatko,zrod má na svedomí boh-semeno démon a počin zasa diabol tiež démon,diabol a ostatní démoni prebývajú v ľuďoch a podávajú denné menu-avšak nenútia a nevnucujú sa!,ľudska temná stránka pochádzajúca od boha-semena nedokonalého božstva sťa by akési naprogramovanie vďaka ktorému ľuďom tak skvelo drbe a robia to,čo robia,,,,človek je iba akýsi prototyp,ktorému sa nepodarilo zdokonaliť sa v tomto priestore a opustiť temnotu,,,,

 16. …ozaj zaujím.téma ohľadom bytov, však kopec ľudí má hypotéku….jednoducho sa to povie, ťažšie sa to realizuje…Ako by ste to riešili vy?…je to neľahká úloha….

  • Hypotéky sa je potrebné čím skôr zbaviť, za každých okolností. Potom je možné uvažovať, čo ďalej.

   • A – „Keď nemajú na chlieb – nech jedia koláče!“ – Maria Antoineta.

    Viete, ako „stúpne“ cena „vášho“ bytu, keď oň prejaví „dopyt“ bytová mafia? Napr. preto, že ste 20 metrov vzdušnou čiarou a niveau na rovnakej úrovni, ako okná policajnej miestnosti, kde pravideľne prebieha operatíva zásahových jednotiek? Teda – že je to možné odpočúvať smerovým mikrofónom? Viete, ako sa desaťročia kontroluje inzercia bytov?! Už sa prosím vás ku tomuto nevyjadrujte! „Hypotéky sa je potrebné čím skôr zbaviť, za každých okolností.“ – aj keď pošlem kvôli hypotéke svoju ženu šľapať ulicu – tak ešte aj tú ulicu niekto kontroluje! Už prestaňte dávať tieto stupídne rady! 2 lockdowny po sebe je o. i. kontrola trhu s nehnuteľnosťami doboha! Výroba bezdomovcov – krádež striech nad hlavou! Hypotekárne výpalníctvo! „Potom je možné uvažovať čo ďalej.“ – strieka mi z vašich „múdrych“ viet mozog z hlavy! Už ste ma dávno tak nenasrali!

    • Jediná „moja“ rada „na trhu“ s nehnuteľnosťami, je predaj, alebo kúpa nehnuteľnosti zásadne LEN cez – NOTÁRSKU ZÁPISNICU! Prečo – to si dohľadajte.

     Ešte poznámka – zelení EU teroristi plánujú stopnúť predaj starších, tzv. nezateplených nenuteľností, čo je inak najschodnejšia cesta, ako sa našincovi dostať k svojmu bývaniu – a samozrejme väčšinou na vidieku a so záhradou – teda mať možnosť ako tak prežiť! Takže opäť – aký voľný trh s nehnuteľnosťami?!

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,ja som v živote nemal hypotéku a ani žiadnú pôžičku,lebo ja myslím,,,,

 17. …myslím, že žiadny človek s hypot. si ju neberie ,,z rozmaru“, ale preto, že mu pomôže hlavne s bývaním….vďaka za vaše názory….

  • To je v poriadku. Lenže veľa ľudí berie hypotéku na doraz. Aj keď by im stačil 1 izbopvý byt, kúpia si 3 izbový. Lenže lepšie je bývať v jednoizbovom ako na ulici, keď 3 izbový zabaví banka pre nechopnosť jeho splácania.

   • U nás je kopa ľudí, ktorí získali byty za socializmu za bagateľ (v prepočte vtedajších cien na dnešné), alebo po roku 1989 v rámci reštitúcií. V USA bývajú ľudia prevažne v nájomných bytoch, lebo ak majú vlastný, musia platiť pomerne vysokú daň z nehnuteľnosti. U nás je daň z nehnuteľností taká nízka, že ľudia si radšej kupujú byty na hypotéku až s tridsaťročnou splatnosťou, t. j. prakticky na celý produktívny život. Kúpiť byt na hypotéku sa oplatí tomu, kto má vlastnú nehnuteľnosť a byt prenajíma, t. j. nájomníci mu hypotéku splácajú. Po splatení hypotéky potom žije pohodlne z prenájmu (najmä ak má takýchto bytov viac).

 18. …áno, to je pravda…radšej v 1 izb., ako na ulici….a tiež, mať kde bývať a pritom prenajímať byt, sa oplatí…tie byty po 89 boli ozaj lacné, a kto ,,mal Filipa“, ten si dobre pomohol….samozrejme, to bývanie na vidieku so záhradou je najlepšia varianta….

 19. jaroslav dudáš

  Aké finančné poradenstvo,nebudte naivní. Každý poradca ma svoju firmu a hádam nebude proti sebe,dajte sa vysmiať.

 20. Vladimirovici Svary Moudry
  ty silny vzacny Bily Tygr Sibirskeho kralovstvi Medvjezonku.. dost nebo MI to opet vymazou
  BOH NADS VAS OCHRANUJ A VSECHNY KRISTU VETNI JESTE . NEVAKCINOVANE ZNAMENIM SELMY

 21. Jsme za to, at 9. Maja Parada Vitezstvi se kona v Berline, Kijeve Moskve Praze
  .JAK JSEM SLYDEL TAK ROZPRAVAM…

  JAKO CESTNI HOSTE VSICHNI PRO TERORISMU MAJDAMU NATO, Zoldaci V KLECICH JAKO NA PRANYRI AT SI KAZDY ODPLIVNE .
  Chraneni pry pred davy obdivovatelu Wagnerovymi mirovimi Sbory dobrovolnkku

  Nemohu jako byvaly valrcnik pochopit Jiz pred dny Ruske silly obsidian cele pobrezi od Luganska ax po Krym.
  Bezpristupu NATO UsNaVy do Ukrajiny. Xe by se vse tak lrhce zyratilo

  A SAME LZI ,MLADI CHLAPCI BEZ JAKEHOKOLIV VYCVIKU JSOU PRY POUZVANI JAKO ZIVE STITY HRDINNYMI IKRAJINSKYMI DOBROVOLNIKY.
  ZA TO SE KE KONCI 2, SVETOVE NRMILOSRDNE STRILELO VSECHNY OBERST GROOPEN STURM BAND FURERY, PROC NEPLATI PRO DNES PRO ,,,VLASTENCE,,,
  DAT KALISNIKOV BEZ ODBORNEHO VYCVIKU A PROTIPANIKOVEHOANTISTREDU JE JAKO DO JESLICEK NOVOROZENE DAT VYHLADLOU KRAJTU, HADA SKRTICE,
  Nebo zhnila jablka mezi zdrave s nadeji. Ze se zhnile zotavi,
  Tod filo offers NATO…
  ROZDAVAT NESPRIZNENYM ZBRANE JE PROJEV NEPRATELSTVI, MOZNOST CISTKY ,,,,
  9,500. CIZINECKE LEGIE

  ..

Pridajte komentár

*