Základný kurz sociálneho inžinierstva cez médiá – ako normalizovať absurdné


Print Friendly, PDF & Email

(Sigmund Fraud, wakingtimes.com) –  Venujete niekedy pozornosť trendom v médiách? Niektoré príbehy a naratívy sa cyklicky vynárajú a upadajú a tiež naše vedomie o nich.

Je to trochu ako hra so škrupinkami, keď pouličný podvodník kvôli odpútaniu pozornosti upriami vašu pozornosť na jednu škrupinku, pričom odsúva nabok tú, pod ktorou niečo je. Niečo ako ´teraz to vidíte a teraz nie´.

Ako fungujú média hlavného prúdu

Keď vidíte, ako sa v mainstreamových médiách často objavuje ten istý príbeh, môžete sa staviť, že ide o niečo, na čo chcú, aby ste upriamili svoju pozornosť.

Viete, hlavné korporátne médiá fungujú na základe zadaných tém a príkazov zhora. Iba 6 korporácií vlastní približne 90% všetkých hlavných oznamovacích prostriedkov a, ako to korporácie robia, riadia sa príkazmi z najvyšších miest.

Hosť dnešného večerného programu Conan O´Brien to vie a médiám vyčíta šialenú homogenizáciu lokálnych správ.

Konkretizuje to na mieste, kde jeho tím strihá skutočnú metráž miestnych hlásateľov z celej krajiny, ktorí hovoria presne to isté, slovo za slovom, ale každý moderátor to personalizuje sebe vlastnou moduláciou, pauzami, intonáciou a podobne.

Je to zábavné, ale zároveň znepokojujúce, lebo to šokujúco demonštruje, ako násilne sú vnášané idey do mainstreamu dnešnej korporátnej kultúry.

Pozrite si to. Mňa to vždy dostane. Ale nie tým spôsobom, že ´ha-ha´; skôr ´ha-ha, akí sme naivní´. A to je veľký rozdiel. Tu je predmetné video (v angličtine):

Pointou je, že keď vidíte opakovane prehrávať rovnaký príbeh v rôznych oznamovacích prostriedkoch, máte dobrý dôvod veriť, že tie informácie k vám neprichádzajú organicky. Nejde o niečo, čo naozaj potrebujete vedieť, alebo čo je naozaj relevantné pre každodenný život vo vašej komunite. Ide o uskutočňovanie nejakej agendy.

Informácie sú šírené zámerne pre vytváranie povedomia a prekalibrovanie štandardu toho, čo je normálne. Sú niečím, na čo chcú korporátne médiá zamerať vašu pozornosť. Ako v tej hre so škrupinkami.

Keď chápete tento základ korporátnych médií, vyzerá krajina dnešných informácií úplne inak. Ste schopní vidieť otvárajúce sa a vznikajúce naratívy a uvedomiť si, kedy je vaša pozornosť zámerne priťahovaná k nejakej téme. Alebo od nej odpútavaná.

Príklady častej mediálnej manipulácie

Tuto je niekoľko príkladov zo súčasnosti, ktoré sa môžu zdať neškodné, keď sa berú ako každodenné náhody, no majú závažné dôsledky pre budúcnosť spoločnosti a ľudskej rasy ako takej.

Fakt, že sa tieto témy v týchto dňoch prezentujú nápadne často, je varovným znamením, že prebieha nejaká väčšia agenda. Opakovaním takých informácií sa prekrúcajú, spochybňujú a napádajú normy, hodnoty a štandardy našej kultúry.

Vakcíny– Toto je snáď jedna z najbežnejších tém predhadzovaných verejnosti, aby sa u nej vytvorila široká podpora spornej a veľmi výnosnej praxe.

Jednostrannosť diskusie o tejto citlivej téme úspešne vytvorila spoločnosť, v ktorej sa teraz ľudia otvorene dožadujú zdravotných zákrokov na iných, kvôli zmierneniu pociťovaného strachu.

Rodová neutralita – Ide o predstavu, že biologické pohlavie človeka je do istej miery voliteľné podľa toho, ako sa sám vníma. Ide o očividnú snahu donútiť nás uveriť, že tí, ktorí si nie sú istí svojím pohlavím, sú strašne utláčaní a ohrození a že potrebujú byť chránení cenzúrou a slobodou prejavu.

Liečba osteoporózy

Cieľom je tu propagovať cnosti cenzúry a vytvoriť generáciu ľudí, ktorí si necenia rozmnožovanie a pokrok ľudskej rasy, ale skôr plytké spoločenské témy a vnímaný zmysel pre spravodlivosť.

Sexuálne roboty – Verejnosti sú čoraz častejšie predkladané robotické sexuálne hračky a ospevované ako budúcnosť spoločenského styku.

V týchto dňoch sú všade prítomné novinové správy o najnovších pokrokoch vo výrobe robotických sexuálnych figurín. Hovoria nám, akí sú z nich skvelí životní partneri a že dostatočne vytvárajú zážitok kontaktu so skutočnou ženou (alebo mužom).

Cieľom tejto hry je ešte viac navzájom odlúčiť ľudí a snáď aj napomáhať širšej agende znižovania počtu obyvateľov naším presviedčaním, že sex s plastom a elektronikou je rovnako dobrý, ak nie lepší, ako ten skutočný.

Všímajte si potom ďalší pokles pôrodnosti, keď sa tieto čudné sexuálne hračky stanú populárnejšími.

Mikročipovanie– Niektorí ho nazývajú ´znamením šelmy´, no predstava mikročipovania ľudí pre ich údajné dobro sa presadzuje na všetkých kanáloch hlavných médií ako skvelý spôsob účasti na našej technologickej budúcnosti.

Témy súkromia, tyranie a zneužívania moci sa takmer neskúmajú. Fejtóny o neprotestujúcich zamestnancoch firiem, ktorí sa ochotne dávajú čipovať, vytvárajú dojem, akoby čipovanie bolo v móde.

Vždy sa prezentuje len jeden, ten pretláčaný názor

Toto je len niekoľko príkladov, ale tu použitá technika je základnou metódou sociálneho inžinierstva prostredníctvom médií.

V pravidelnom toku informácií sú isté témy či motívy, ktoré sú pravidelne vkladané do povedomia verejnosti. Problémy nie sú nikdy celkom formulované ako kriticky dôležité, sú stavané skôr ako vecné, ako znamenia doby.

Opačné argumenty či názory sa nikdy celkom neskúmajú. Naopak, pretláčané naratívy sa formulujú spôsobom, ktorý pôsobí vzrušujúco a ostro. Normalizujú ich zmiešaním s každodennými záležitosťami a dokola to opakujú to.

Má to vždy vyzerať, že budúcnosť je tu a teraz a je tu nejaký alegorický voz, do ktorého treba nastúpiť, aby ste boli súčasťou partie.

Táto metóda funguje. Nazýva sa podmieňovanie. Hanebná predstava výmeny medziľudskej lásky za sex s umne zostrojeným robotom by bola pred niekoľkými generáciami šokujúca a totálne neakceptovateľná.

Pomaly však časom zvyšujte povedomie o zázrakoch tejto novej technológie a ľudia začnú byť skôr zvedaví než zhnusení. Stáva sa to normálnym.

Záver

So životom v takom meniacom sa svete nemôžete robiť iné, než vystúpiť z toho šialenstva, stupídnosti a sebadeštruktívnych sklonov, vykresľovaných ako prospešné kultúrne pokroky.

Aby ste v tomto ohľade robili dobré rozhodnutia, je nesmierne dôležitá schopnosť spracovávať informácie spôsobom, ktorý reaguje na skutočnú povahu propagandy korporácií, resp. vlády.

Sociálne inžinierstvo je skutočné. Deje sa všade okolo vás. Venujete mu pozornosť?

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Sigmund Fraud, Zdroj: wakingtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jednoduchá

  …nie všetko, čo média hlavného prúdu uvádzajú je pre nás aj skutočne potrebné a vhodné…..konkrétne spomín.vakcíny, rod.neutralita, sex.roboti, mikročipy – toto všetko treba brať ozaj so zdrav.sedl.rozumom a položením si otázky, či tieto tak veľmi propagov.,,záležitosti“ sú v súlade s prírod.teda Božími zákonmi….myslím si, že po takomto ,,preskúmaní“ prídeme k jednoznačnému záveru – a to ROZHODNE nie sú POTREBNÉ!, ba čo viac sú v rozpore s týmito zákonmi…..takže kam chceme ako ľudstvo smerovať?…..mali by sme oveľa viac pamätať na to, že naším prvorad.cieľom nášho života tu na Zemi je prežiť ho čo najlepšie podľa Posolstva Svetla, stúpať tak duchovne nahor a nezaoberať sa niečím, čo nás jednoznačte od tohto cieľa odpútava, resp.nám ho znemožńuje naplniť……….

 2. Sexuálne roboty ?
  A odlucenie od zeny? A kam pojdeM? do pracovneho tabora? Tam bude cas a energia na sexualnu masinku? Rovno grupak s robosmi vedla mna?
  To musi nejaky skutocny magor vymyslat tie koncepty (nemyslim badatela, ale toho kto to pretlaca do medii)
  Nemam nic proti vibratorom, ale pri takej brutalnej cene bytov, kam mam ist, aby som sexoval na dialku? A za co tam mam ist ? Ved dnes ma malokto vobec dve spalne, takze… Naozaj neviem pre koho to akoze je 😀

 3. 1/ Nad škrupinkárskou partiou môžete vyhrať iba raz – potom vás odvedú bokom.
  Je to logicky prosté – drzo s úsmevom odkryjete hociktoré dva klobúčiky – a pretože gulička nie je pod žiadnym z nich – škrupinkár vám prizná výhru pod tým tretím klobúčikom a zároveň ho neodkryje -inak by musel priznať podvod.
  Robí sa to všelijako – časté je tzv. odstrelenie guličky k sebe – detto kúzelníci takto nechávajú zmiznúť mincu – rýchlym pohybom, pretože vedomie nie je schopné vyhodnotiť pohyb, ktorý trvá menej, ako 0,1 sekundy /“vývojka oka“/, gulička je často zo špongie, a tá sa dá stisnúť medzi články malíčka a prípadne aj podhodiť kumpánovi – aby akože bola šanca na výhru – vnadenie blbcov na ošklbanie.

  Z fyzikálno-chemických dôvodov – fotochemickej fyziológie ľudského oka – nemáte šancu. Opačne – žaba nevidí to, čo sa nehýbe – takže až keď sa žaba pohne – vidí. Alebo pohybujúci sa hmyz napr.

  2/ Slovo normalizácia je veľmi veľmi ošemetné – väčšina ho mylne považuje za stav vedúci k normálnemu stavu – VEĽKÉ HOVNO! V prípade presadzovania si nejakého politického záujmu – status quo – ide o konzervovanie takého stavu, ktorý umožňuje práve presadzovanie určitého záujmu. Teda! Blížime sa ku KONZERVOVANIU globálneho fašizmu a stavu rozkladu – tzv. Nový Normál. Neomarxistický.Týmto zabudnite na Husákovu normalizáciu. Inak slobo normalizácia práve preto budete teraz počuť veľmi často – „bude dobre“ – komu.

  https://www.mojevideo.sk/video/2e6d4/yuri_bezmenov_umenie_rozvratu_a_demoralizacie.html

 4. V tejto súvislosti ma napadla kniha, ktorú som čítala: Vnútorné inžinierstvo od Sadhguru

  „Ak budú ľudia robiť príliš veľa tzv. externého inžinierstva, zničia si planétu. Je čas, aby sa ľudia obrátili do seba, aby začali robiť vnútorné inžinierstvo …“

  • Moji bratia Sadguru a Nithyananda a ďalší, ktorých nepoznáte robia čo sa dá ale i samotní Indovia sú za posledné dve storočia pozriadne pomätení, aj nadutý. Žiaľ. Niekedy je preto potrebný pohľad z vonku. Tu na Západe je teraz inkarnovaných veľa (tisícky) Indických duší, samozrejme niektorí to nedali (výchova a média), inak by ste svet aký je teraz ani nepoznali. To vám hovorím!

 5. Ďakujeme za ďalší článok. Veru aký to svet žijeme. Mladí sú v tomto vychovávaní a starí ľudia skutočnej realite neveria.
  Ale každý človek túži po láske, po rodine, po porozumení, po ozajstnej strave (bez gmo, bez chémie), po styku s prírodou. Radi by sme „odpustili“ každodenný chemtrails, 5 G siete, vakcinačný biznis, LGBTI, farma biznis, depopuláciu…

  • a mnoho dalsich veci,inac deti su uz velmi odlucene od prirody

   • Dôležité je to odlúčenie od Schummanovej liečivej harmonizujúcej frekvencie Zeme 7,83 Hz!!! O toto im ide v prvom rade! Takže namiesto flákania sa po obchodoch po „uvoľnení“ sa treba ísť nakopnúť do prírody!

    Skúste si nalepiť leukoplastom malé permanentné magnety /príchytky rôznych svietidiel alebo mikrofónov na PC, detské magnetky/ do záhybu medzi palec a ukazovák – stimuluje to ďalšie zmysly na vnímanie elektromagnetických polí – brnenie, bzučanie, chvenie, teplo – treba sa tomu poddať – ten zmysel musí postupne zosilnieť.

 6. https://zemavek.sk/je-cas-zrusit-povinne-testy-po-covidovej-sezone-su-velmi-nepresne/
  Je čas zrušiť povinné testy po covidovej sezóne. Sú veľmi nepresné

  Už niekoľko týždňov vykazujeme pozitívnych pod hranicou falošnej pozitivity. Tá je podľa výrobcu antigénnych testov 0,7 % (viď specificita spoľahlivosti testov – aj to len pre symptomatických). Pozitivita za posledný víkend v SR bola 0,26%

 7. https://otevrisvoumysl.cz/dr-sherri-tenpenny-nebezpeci-spike-proteinu-ve-vakcinach-proti-covidu/
  Dr. Sherri Tenpenny – Nebezpečí spike proteinu ve vakcínách proti covidu

  Ve zkratce…
  Dr. Sherri Tenpenny sdílí svoje obavy o možné poškození způsobené tzv. spike proteinem, který vakcíny proti covidu obsahují. Více ve videu.

 8. Dušan Frantál

  Až se nebojácným,přemýšlivým a argumentace schopným lidem podaří přesvědčit tzv.stádo tupých ovcí, potom je reálná naděje dostat lidstvo do rozumné, zdravé reality, která zde byla před a věřím i po promyšleným falešným poplachem, kterému bohužel doposud tato část lidstva ovládaná mediální manipulací podlehla – potom bude na naší společné Zemi, která je naším společným domovem zase dobře,
  Drobná rada na závěr:doporučuji používat svůj vlastní mozek k vyhodnocení skutečné situace a zjistit, kdo se skrývá za touto totální, celosvětovou manipulací, jejíž jediným cílem je nic jiného, než obrovský zisk – mysleme, dokud je čas!!!

  • Uz je pozde,mily drozde,oni si to stado dobre strazia a aj keby sa splasilo,aj to len docasne,ako ked polozabite prasa,na zabijacke,este niekde odbehne ,co sa obcas stane ale skonci s nozom v krku a uz potom len trochu kope,zatial co Gazdina miesa jeho krv aby sa nezrazila,toto je terajsia situacia azatial ani to prasa,este neodbehlo

 9. Jednoduchá

  ….zaujímavé infor.Maroš……..
  ….ametyst presne ste to vystihla, je čas, aby sa ľudia obrátili dovnútra…….
  ….milá Jean- test.je predsa NEPRESNÉ, takže vieme, ako je potrebné, aspoň niektorí………
  …p.Dušan F. – my všetci musíme používať svoj vlast.mozog a my sami musíme vyhodnocovať skutoč.situáciu …., myslíme pokiaľ je čas !….úplne súhlasím………..

 10. Vazena MS. Jednoducha,jednoducho si zjednoduste obraz,ktory som napisal jednoduchym sposobom hore,inac si velmi vazim Vsetkych prispevky,tiez redakcie,Maros,Jean,atd, Janko ,spoza mlaky

 11. https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/04/19/vaccinated-people-more-susceptible-to-covid-variants.aspx
  Will Vaccinated People Be More Vulnerable to Variants?
  Budú zaočkovaní ľudia viac zraniteľní na varianty?

  which could make vaccinated individuals more susceptible to infection by SARS-CoV-2 or its variants
  Jedným slovom – zaočkovaní ľudia budú viac náchylní na rôzne varianty (kmene) korony

 12. https://zemavek.sk/video-v-prahe-odhalili-tajnu-dielnu-kde-prebaluju-testy-na-covid-19/
  Video: V Prahe odhalili tajnú dielňu, kde prebaľujú testy na COVID-19

 13. https://www.banned.video/watch?id=607d0bed2561552fc4ff4edb
  Joe Biden Admits He Wants To Make You a Slave
  Joe Biden pripúšťa, že vás chce urobiť otrokmi (že chce aby sa z vás stali otroci)

  • Je otázne, či to naozaj pripúšťa. On už sám nezvláda ani len cestu na toaletu.

   • Milá redakcia Bádateľa, keď vidím to video ako padá na schodoch pri nastupovaní do lietadla, tak sa musím smiať.

    • Mne to smiešne nebolo ..zapotácať sa môže každý na tých schodoch, kde je koberec.

     • Milá Ametyst, je také video o Bidenovi ako ide hore schodmi do lietadla a stále sa potkýna – urobili z toho humor. Ináč aj mne ho chudáka bolo ľúto, veď tiež nie som mladá.

 14. https://www.hlavnespravy.sk/eutanazia-vyliecenych-seniorov-ockovanim-pred-nasimi-ocami-dilema-ministra-krajniaka/2506540
  Eutanázia vyliečených seniorov očkovaním pred našimi očami. Dilema ministra Krajniaka

 15. Ahoj portál bádateľ stojím pri vás ved co sa deje je na smiech aj na zaplakanie oni ty panacikovia tie figúrky bez duše co nám spôsobujú len trápenie atd ony uz majú svoj trest len o tom nevedia

 16. http://svobodnenoviny.eu/studie-z-telavivske-univerzity-koronavirova-varianta-postihuje-ockovane-lidi-8krat-vice-nez-neockovane/
  Studie z Telavivské univerzity: Koronavirová varianta postihuje očkované lidi 8krát více než neočkované

  • Nedávno odhalila šokující studie děsivé nebezpečí mRNA COVID-19 vakcín vyvolávajících prionovou nemoc, která způsobuje postupnou degeneraci mozku.

   Priony vyvolané vakcínou mRNA mohou způsobovat neurodegenerativní onemocnění, protože dlouhodobé vzpomínky udržují proteiny podobné prionu.

   Studie dospěla k závěru, že vakcína založená na mRNA může u příjemců vakcíny způsobit také ALS, degeneraci předního spánkového laloku, Alzheimerovu chorobu a další neurologická degenerativní onemocnění.

 17. Prekopírovala som jeden blog:
  mal som kamaráta, učil ma 30 rokov, taká studna múdrostí a zručností a mal som ho rád. V piatok ho dali jeho deti zaočkovať (mal 69) a dnes zomrel. Bol zdravý ako rak, stále niečo robil. Bohužial sa nechal nahovoriť na jed od astra zeneca

 18. Aké milé, ako milo sa o nás starajú:
  https://www.hlavnespravy.sk/zaujemcovia-o-ockovanie-mozu-dostat-novy-termin-vakcinacie/2507666
  Záujemcovia o očkovanie môžu dostať nový termín vakcinácie

 19. https://blog.hlavnespravy.sk/26566/nasa-svetla-buducnost-cast-i/
  Naša svetlá budúcnosť. Časť I

  V júli 2020 vyšla kniha Klausa Schwaba /stáleho riaditeľ Svetového ekonomického fóra-WEF / s názvom The Great Reset / „Covid -19: Veľké preformátovanie“/.

  V nej profesor Schvab, ako hovorca naozaj úzkeho svetovej elity odkryl viacero tajností.

  Ľudstvo sa má prihlásiť k post-kapitalizmu, kde vládnuť bude elita /1% obyvateľov planéty spolu s obsluhou, všetci ostatní /99%/ sa stanú otrokmi, zavretými v digitálnom koncentračnom tábore.

  Svetová elita dokázala miliardám ľudí na svete v uplynulom období natiahnuť masky. Pochopila, že môže smelo pokračovať v realizácii svojich plánov.

 20. Dr. Bukovský: Kanadská inštitúcia varuje pred nosením rúšok a respirátorov. Naša vláda ignoruje fakty!
  Celodenné nosenie rúšok? Viac škody ako úžitku!

  Ďalším z argumentov, ktorými Bukovský počastoval našich “odborníkov“, je celodenné nosenie rúšok v školách. „Verím že ste dobre premysleli aj opatrenie, ktoré je ešte bizarnejšie a brutálnejšie ako celoplošné testovanie. Nielen voči imunite detí a mladých ľudí, ale vytvára predpoklady na šírenie akýchkoľvek infekcií, nielen infekcie Covid-19. Ak má dieťa mať na tvári 5-8 hodín rúško, je vám jasné, aké riziko to predstavuje pre dieťa? Že deti v tých rúškach budú mať nakoncentrované všelijaké kvasinky,
  mikroskopické huby a baktérie, že to tam predstavuje nejakú kumuláciu a koncentráciu, čo pre rozvíjajúci sa organizmus mnohých z nich predstavuje zásadný problém? Nehovoriac o psychickom strese, ktorý je s tým spojený,“ upozorňuje Bukovský.
  Rúška a respirátory obsahujú grafén, ktorý sa správa ako azbest.

  Na záver si pre všetkých, ktorí hlasovali za tieto opatrenia, nechal doslova chuťovku. V jeho prípade však nejde o názor, ale opäť o podložený fakt. Ako upozorňuje, Health Canada, čo je obdoba slovenského ÚVZ, v príspevku z apríla 2021, varuje verejnosť pred používaním rúšok a respirátorov, ktoré obsahujú aj grafén a vysvetľuje: „Ten sa do masiek pridáva z akéhosi hygienického dôvodu. Nové analýzy však upozorňujú, že grafén do vydychovaného a nadychovaného vzduchu uvoľňuje vlákna, ktoré sa v dýchacom systéme môžu správať podobne, ako azbest. Z dlhodobého hľadiska to môže byť rizikový faktor, spôsobujúci rôzne ochorenia dýchacích ciest, až po rakovinu. Oficiálna kanadská inštitúcia varuje verejnosť pred nosením rúšok a respirátorov, ktoré obsahujú grafén,“ upozorňuje Igor Bukovský………………….

  Zhrozený z amaterizmu štátnych úradníkov, vyzýva kompetentných: „Ak máte spoľahlivo otestovanú zdravotnú nezávadnosť všetkých dovážaných rúšok, respirátorov a masiek, , predložte o tom dôkazy. Ak nie, tak sa vráťte ku stolu a dobre to premyslite nanovo a prestaňte terorizovať deti a mladých ľudí,“ končí svoje video Dr. Bukovský.

  Vráťme sa do normálneho života a kto bude cítiť nejaké zdravotné problémy nech ide k lekárovi, nech ho otestujú,zoberú krv, zrengenujú, alebo neviem aké iné vyšetrenia a podľa výsledkov nasadia liečbu. A kto sa chce dať očkovať nech sa očkuje.

  V našom meste pozerám štatistiku úmrtí za január-marec a zomrelo viac ľudí ako v rokoch 2019-20, ale zaujímavý je vek teda zo 66 zomretých tento rok bolo 63 nad 65 rokov a 3 do 60 rokov. A väčšina z nich bola nad 75-90 rokov.
  Tak neviem či ten vek nezohral predsa len najväčšiu úlohu a iné nebudem dopovedávať.

 21. https://www.infovojna.sk/article/mesik-z-vakcin-proti-koronavirusu-sa-stal-giganticky-biznis-a-politikum-poviem-co-sa-lud-z-vladnych-medii-nedozvie
  Mesík: Z vakcín proti koronavírusu sa stal gigantický biznis a politikum. Poviem, čo sa ľud z vládnych médií nedozvie …
  Pri včasnej a správnej liečbe dnes dokážu lekári zachrániť prakticky každého človeka nakazeného covidom. Postup sa volá I-MASK, je lacný a všeobecne dostupný – s jedinou, ale zásadnou výnimkou, ktorou je ivermectin, ktorí si Slováci v lekárňach bez predpisu nekúpia – a často ani s ním.

  Pre úplnosť pripomeniem dve zásadné veci: covid je dnes veľmi účinne liečiteľná choroba – kľúčové slová sú ivermectin a I-MASK – plus profylaktická účinnosť len samotného IVM je podľa desiatok vedeckých štúdií zhruba 85%-ná. Fíni a Nóri zabránili masovému hynutiu svojich ľudí len s pomocou vitamínu D, kombinácia vitamín D + ivermectin je oveľa účinnejšia ako ktorákoľvek vakcína.

 22. A presne preto fandim krestanom a nemam nic proti tomu co sa deje v Polsku. Aj ked som ateista…

Pridajte komentár

*