Kedy sa prírodná medicína stala alternatívnou? Môže za to farmaceutický priemysel


Print Friendly, PDF & Email

Kedy sa prírodná medicína stala alternatívnou? Súvisí to s Big Pharmou

Kedysi dávno bola jedinou medicínou tá prírodná.

Farmaceutický priemysel však urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby prinútil masy uveriť priemyslu liekov na predpis – a zabudnúť na neuveriteľnú liečivú moc prírodných potravín, bylín, korenín a iných liekov.

V skutočnosti sa „Big Pharma“, ako sa niekedy farmaceutický priemysel nazýva, snaží vymazať akúkoľvek predstavu o pružnosti a prirodzenej schopnosti ľudského tela liečiť sa.

Namiesto toho, aby ľudí pre udržanie ich zdravia nabádali správne sa stravovať a cvičiť, im mocní pchajú do hrdiel tabletky a vyžadujú úplné podriadenie sa konečnej agende Big Pharmy. Tou je zmeniť každého muža, ženu a dieťa na bezduchú, liekmi napchávanú dojnú kravu.

A akoby to nestačilo, štát tento systém plne podporuje. Napchávať jedmi verejnosť je skrátka v poriadku, keď tak robíte so súhlasom vlády.

Paradigma sa časom posunula natoľko, že lieky sú dnes mainstreamom – a akákoľvek forma prírodnej medicíny je považovaná za „alternatívnu“ a zároveň je veľmi zosmiešňovaná.

Jedinou medicínou je tá prírodná, nie farmaceutická

Po drvivú väčšinu ľudskej existencie pochádzala medicína výhradne len z toho, čo sa dalo nájsť v prírode. Zábavné na tom je, že pri vytváraní liekov sa na Matku prírodu spolieha ešte aj farmaceutický priemysel.

Jeden farmaceutický vedec, Dr. Ciddi Veersham, opísal dokonca svet prírody ako „nekonečný zdroj pre vývoj liekov“.

Dr. Veersham uvádza, že je „dobre zdokumentované“, že prírodné lieky boli neodmysliteľné pre rozvoj súčasnej medicíny. A ako tvrdí, hoci farmaceutiká čo do spotreby prírodné lieky ďaleko predstihujú, „ich bezpečnosť a účinnosť zostáva stále sporná“.

Vďaka tomu, že farmaceutický priemysel do veľkej miery podplatil tak štátne orgány, ako aj rôzne neštátne organizácie, dokázal úplne zmonopolizovať umenie liečby a lekársku vedu.

Stručne povedané, mainstreamová medicína hovorí, že prírodnú medicínu nemôže podporovať kvôli „nedostatku“ postačujúcich dôkazov.

Vďaka reguláciám a ďalším podobným kúskom dokáže farmaceutický priemysel – ktorý ročne zhrabne miliardy eur – nesmierne zarábať na všetkom, čo ako liek schvália úrady.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Popieranie vedeckej reality

Nikto nechce skúmať zdravotné prínosy škorice, lebo to nie je niečo, čo si môžu dať patentovať a zarábať na tom.

Farmaceutické spoločnosti radšej zoberú zo škorice „to dobré“ a zmenia to len natoľko, aby to úplne nestratilo účinnosť a následne, aby to mohli patentovať a predávať ako nový liek.

Takto sa vytvára väčšina liekov. Je to problém z mnohých dôvodov – no hlavne kvôli tomu, že nútime naše telá konzumovať veci, ktoré sa v prírode v skutočnosti nenachádzajú.

Ľudia sú zvieratá. Nie sme stavaní k tomu, aby sme konzumovali odpad, ktorý vychádza zo skúmavky – sme stavaní jesť to, čo rastie zo Zeme.

Čudujete sa, že väčšina liekov vyvoláva celý rad nepríjemných vedľajších účinkov? Farmaceutická liečba je prinajlepšom imitácia lieku a prinajhoršom v podstate jed.

Popierať vedeckú realitu, že prírodná liečba je účinná, znamená popierať samotnú realitu. Napokon, bez prírodnej medicíny by žiadne lieky neboli.

Či už hovoríme o antibiotikách, liekoch proti bolesti alebo dokonca o chemoterapii, všetky majú svoje korene v liekoch z prírody.

Nikto by si nezvolil sériu chemoterapie, keby vedel a veril, že by kurkumový doplnok mohol byť ešte lepšou a menej toxickou liečbou (čo aj v skutočnosti je).

Práve preto sa Big Pharma tak veľmi snaží potláčať akékoľvek a všetky vedecké poznatky dokazujúce prínosy prírodných liekov.

Či už hovoríme o liečivej konope, kurkume, zázvore alebo ktorýchkoľvek iných liečivých rastlinách, ktoré sa dajú nájsť na planéte Zem, farmaceutický priemysel a ich prisluhovači sa snažia objavy vždy zdiskreditovať.

Všade na sociálnych sieťach, vo vyhľadávačoch a doslova na všetkých ostatných komunikačných kanáloch sa mocní snažia potláčať to, o čom všetci vieme, že je pravda.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: BigpharmaNews.com, NaturalMedicine.news, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ahojte. Nechcem ísť k starším článkom, lebo neviem ci by si to niekto všimol. Potrebujem vedieť, že kajenske korenie, to je kajensky peper, či kajenska paprika, alebo to je jedno a to isté. Či čili paprika je niečo iné? Ďakujem

  • Kajenské korenie je prášok zo sušených ČERVENÝCH Chilli papričiek – Capsicum Frutescens.

   • Ďakujem. Nedáš mi link? Lebo ja mám guláš z toho. Raz som si objednala v tabletach, už neviem odkiaľ, a prišlo mi nejaké tabletky len v sáčku igelitovom, bez popisu, otvorený sáčok, tak som vyhodila.

    • Objednávka na Slovensku = mačka vo vreci, preto nakupujem priamo – v predajniach s bioproduktmi. S kajenským korením osobné skúsenosti nemám, pretože nie je vhodné pre môj metabolický typ. Pre mňa vyhovujúce koreniny vyberám podľa vzhľadu a vône, v priedušnom papierovom obale (nie v syntetickom celofáne z polypropylénu – v tzv. tatrafáne). No a nabudúce osobne otestovanú prísadu buď kúpim znova, alebo ju obídem veľkým oblúkom.
     Myslím, že prirodzené koreniny by mali mať formu drobných zrniečok alebo prášku, príp. struku a pod. – ale tabletky???

Pridajte komentár

*