Protesty poľských farmárov prerástli do násilnosti, zatiaľ čo teroristické európske vlády vedú vojnu proti farmárom


Print Friendly, PDF & Email

Protesty poľských farmárov prerástli do násilnosti, zatiaľ čo teroristické európske vlády vedú vojnu proti farmárom

(Cassie B., Natural News) Protesty v Poľsku minulý týždeň prerástli do násilností s políciou po tom, čo sa v hlavnom meste Varšava stretli desaťtisíce farmárov.

Farmárov znepokojujú dva hlavné problémy, ktoré ohrozujú ich živobytie: klimatická politika Európskej únie a ukrajinský dovoz potravín.

Po prvé, žiadajú, aby sa zmenili alebo odstránili obmedzenia, ktoré im boli uložené v rámci plánu Zelenej dohody (Green Deal) v podaní EÚ na riešenie klimatických zmien. Okrem toho chcú, aby sa znovu zaviedli clá na dovoz poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny, ktoré EÚ pozastavila po ruskej invázii.

Stredajšie protesty, ktoré boli doteraz najnásilnejšie, sa začali pred úradom premiéra, pričom demonštranti pochodovali smerom k parlamentu, zatiaľ čo farmári svojimi traktormi blokovali diaľnice vedúce do Varšavy.

Polícia použila proti demonštrantom obušky, slzotvorný plyn, omračujúce granáty a paprikový sprej. Demonštranti ako odpoveď hádzali na policajtov kamene a petardy.

Na demonštrácie prišli aj priaznivci a podporovatelia farmárov, ako napríklad poľovníci, lesníci a baníci.

Mnohí demonštranti niesli tabule s protiukrajinskými heslami. Jedna osoba niesla rakvu s nápisom „Farmár žil 20 rokov, zabila ho Zelená dohoda“, zatiaľ čo iná osoba mala transparent s nápisom „Chcem byť farmárom, nie otrokom Bruselu“.

Na videách zdieľaných na sociálnych sieťach je vidieť, ako policajti udierajú do protestujúcich farmárov a novinárov obuškami a striekajú na nich slzotvorný plyn. Takéto násilné scény šokovali mnohých miestnych obyvateľov.

Jedno video ukázalo, ako bol demonštrant zatknutý dramatickým spôsobom, pričom mu z rúk trhali poľskú vlajku. Celkovo bolo zatknutých najmenej 23 ľudí.

Varšavská polícia v príspevku na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) obhajovala svoje činy a napísala: „Vzhľadom na fyzickú agresiu voči policajtom zo strany niektorých protestujúcich ľudí bolo nutné použiť priame donucovacie prostriedky.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Predseda odborov farmárov Tomasz Obszanski pre agentúru Reuters povedal, že polícia im po skončení protestu zablokovala únikové cesty. Ako uviedol: „Všetko bolo pokojné a zrazu z ničoho nič prišla polícia, ozvali sa hlasné rany, polícia začala používať slzný plyn a jednoducho provokovala ľudí, ktorí odchádzali z protestu.“

Varoval, že po tom, ako sa premiér Donald Tusk odmietol s nimi stretnúť, prijmú ďalšie opatrenia.

„Po tom, čo sa dnes stalo, dôjde k blokáde celej krajiny. Poľsko sa zastaví, pretože poľský farmár nedovolí, aby sa k nemu správali takto, aby ho bili obuškami,“ dodal predseda farmárskych odborov.

Tuskova vláda je pod silným tlakom

Vláda uviedla, že niektoré strany sa pokúsili využiť prevažne zákonné protesty na zasiatie občianskych nepokojov. Minister vnútra Marcin Kierwinski uviedol:

„Chcem, aby bolo jasné: Musíme rozlišovať medzi dvoma kategóriami denonštrantov. Farmári, ktorí protestovali v súlade so zákonom. Ale mali sme do činenia aj s malou skupinou chuligánov a provokatérov, ktorí zaútočili na políciu.“

Protesty zvyšujú tlak na premiéra Donalda Tuska, ktorý sa len nedávno ujal úradu a predtým pôsobil ako predseda Európskej rady. Je všeobecne považovaný za neochvejne nakloneného Európskej únii. Vyjadril tiež podporu Ukrajine v jej boji proti Rusku.

Poľskí farmári sa tešia širokej podpore občanov a spôsob, akým sa riešia protesty, poškodzuje imidž Tuskovej vlády.

Tusk hovorí, že frustrácia farmárov je oprávnená a ďalej tvrdí, že navrhne pozmeňujúce a doplňujúce návrhy k Zelenej dohode EÚ. Posledný víkend pozval lídrov farmárov na rozhovory, no ústupky, ktoré doteraz ponúkol, na ich získanie nestačili.

Liečba osteoporózy

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Kto má legitímne právo použiť násilie – volená vláda (ktorá vykonáva delegovanú moc) pomocou polície, alebo občania, ktorí vykonávajú moc priamo?
  Pokiaľ nejde o trestný čin (a pri demonštrácii voči konaniu vlády asi nejde, pretože vláda ASI nepodporuje vôľu občanov vlastnej krajiny keď musia demonštrovať) nemá čo polícia používať násilie. Pokiaľ polícia zabraňuje občanom vykonávať svoju väčšinovú vôľu, koná PROTI vóli občanov, a teda ide o štátny teror.
  Toto ale platí v demokratickej krajine. V krajinách, kde je zavedený zastupiteľský systém a nie demokracia (Česko, Slovensko, Nemecko, Francúzsko, Poľsko, Taliansko, Anglicko, USA, Holandsko, Španielsko a iné), je bežné že volené vlády a parlamenty (zástupcovia) konajú PROTI záujmom a vôli väčšiny občanov a políciu používajú na vlastnú ochranu a nie na ochranu zákona.

 2. Ještě stále mají lidi co ztratit a to je drží při zemi. Myslím si, že až začnou ztrácet majetky a peníze, pak už davy nic nezadrží a tyto zaprodané vlády čeká v lepším případě soud v horším poprava nebo lynčování.

 3. Zopár dobre rozbehnutých,ťažkých traktorov,alebo nákladiakov, namierených priamo na policajtov…

  • holistický prístup

   Jozef,

   zorganizuj a postav sa na čelo toho konvoja – alebo sú to len reči – rečičky … halaga?

 4. + mezitím si semhle dovolím hodit ještě tohle:

  https://www.facebook.com/marien.machanova/posts/pfbid0edLHfTmWzgmuN8bzhigSz734TpbBcFqigNSWGP2b5GDBCvNegfVf2QvYpEBvGhRrl

  = Malá ukázka, jak někteří otáčí, když jim teče do bot a důkazy se množí, že to byl velký podvod. Já ani toho haj*zla neznám, stejně jako zbytěk těch (včetně politických) srá*čů, Hostonský či jak se snad jmenuje. Pro mě je to nula, jak už jsem naznačil. Důležité je, že něco málo pouští ofcím asi už i do televize, protože, MSM hovinka jdou taky zcela mimo mě 🙂

 5. Ultraliberákny fašizmus v praxi. Kdeže sú ešte staré „dobré“ praktiky zapredaných mainstreamových moderátorov kde sa ešte snažili aby slovnými manipuláciami oklamali diváka a znemožnili nepohodlných hosťov? To už je minulosťou.
  Toto čo predvádza moderátor je už otvorený fašizmus kde je úplne jedno, že to vidí každý a že tu nejde o program, ktorý ponúka prezidentský kandidát a tiež, že je úplne každému jasné, že ide len o likvidáciu hosťa.
  Už to vôbec neskrývajú a idú v jednej línii pochopiteľnej každému. Už ani neoblbujú a neklamú, že im liberálom ide o štát, národ, ľudí či ekonomiku – takých slov tam padá už minimum. Je to celé maximálne zúžené (to ako sa nám to snaží podať moderátor) do jedného pohľadu – tunelu – akoby hlavne zbrane, kde sa moderátor – strelec svojím prístupnom snaží dostať hosťa pred hlaveň zbrane.
  Dúfam, že si moderátor a redakcia sme už hĺbia bunkre aspoň na severnom póle, pretože denacifikácia okrajiny sa netýka len okrajiny ale aj ich – liberálnych mediálnych fašistickým zmetkov. Pri zhliadnutí videa či aspoň jeho časti mať pri sebe kýbel.

  https://m.youtube.com/watch?v=q2h_i_UkPGE&pp=ygUHSGFyYWJpbg%3D%3D

  • Miroslav Čižmár

   Čo je to za Rasputina?

   • To je ďalší level „objektívnej“ žurnalistiky.
    Pôsobí ako AI – 100% ná bezduchosť.
    Všetky pre liberálov „toxické pojmy“ sú z diskusie vyextrahované, je to čisto jezuitsky inkvizičný súd. Aj ten moderátor pôsobí ako jezuita – ešte mu dať ten jezuitsky hábit a kríž na špagát na krk a keby sme ho preniesli k jezuitom do stredoveku tak by tam so svojou mentalitou zapadol…a po krátkom čase by mu nechýbali ani IT technológie s žil by si spokojne jak prasa v žite.
    Takíto „ľudia“ – duše sa po tisícročia vnútri absolútne nezmenili – zmenilo sa len ich okolie. Potom keď v tomto storočí dostane možnosť sa prejaviť tak to tak aj vyzerá – veď vidieť, že je to bežný inkvizítor. To už nieje blbeček, manipulátor, šašeka komediant kovacic – toto je už je iný level.
    Ono všetci tí „praví“ liberáli tak pôsobia – oni len súdia a vynášajú ortiele – ich nič iné nezaujíma.

 6. https://jozeftiso.sk/jt/zo-zivota/49-kniznica/ideologicke/292-koniec-demokracie-a-navrat-skutocnosti
  Koniec demokracie a návrat skutočnosti – Jozef Tiso. Mučeník viery …
  Téza o tom, že všetka moc pochádza z ľudu, bola odsúdená ako blud. Podľa cirkevného učenia: všetka moc v štáte a spoločnosti pochádza od Boha. Tézu o všetkej moci pochádzajúcej z ľudu odmietol už pápež Lev XIII. v encyklike o politickej moci Diuturnum illud.

  Máme dve tézy o pôvode projektu EU – fašistický, ale aj sovietsky – neomarxistický, a teda rozhodne ateistický.
  Médiami zblbnuté masy nie sú zdrojom moci, ale zdrojom sily – baranidlom, ktorou táto moc manipuluje. V EU prebieha súťaž dvoch konceptov, ktoré podľa stratégie Kultu smrti /Lebka a kosti 322/ majú viesť k efektivite naplnenia globálistických cieľov NWO. Veriaci Bohu vníma Moc Najvyššieho – neveriaci v Boha preberá koncept gnostických illuminátov /WEF/, a moc vidí v sociálnom ínžinierstve, sociálnom darwinizme, v marxizme a jeho falošnej „láske“ k ľudstvu. Znepokojovať by nás mala práve sovietizácia – nebudete nič vlastniť! Spomeňte si na ukrajinsý hladomor.

  A prestaňte si konečne pliesť demokraciu so slobodou! Demokraciu vymysleli egyptskí žreci – s cieľom vyrobiť peniaze z ničoho – úrokom. Ale ako získať späť požičané peniaze od slobodných a bojovných ľudí, opásaných mečom? V antike /Aténsky štát – 500-300 p.n.l. „kolíska demokracie“/ sa viedli vojny kvôli moci a vojnovej koristi. Hmotná korisť patrila vojsku – ľudská koriť – otroci – patrili kráľovskému rodu. Po čase sa vďaka práci otrokov začali „roztvárať ekonomické nožnice“ v spoločnosti, detto pýcha a okázalosť kráľovských rodov iritovala plebs, čo využívali bankári tej doby na poskytovanie „spotrebných“ úverov pre baživcov. Lenže ako ich dostať späť aj s úrokom? Bolo potrebné – vzburami – prinútiť kráľovské rody, aby priznali aj slobodným ľuďom vlastniť otrokov – z titulu ich dlžoby – na jej splatenie. Teda – toto Helénske obdobie bolo začiatkom dnešnej demokracie, keď sa aj slobodný Grék mohol stať otrokom svojho veritela – vtedy väčšinou nejakého bankára. Dnes – môžete aj dobre zarábať – pokiaľ máte hypotéku – ste otrokom banky, alebo nejakej „slobodnej“ – rozumej nedotknuteľnej korporácie – nakoľko táto predtým zlikvidovala strednú triedu a drobných podnikateľov. Čo sa týka farmárov – koľko z nich je nezadĺžených? Prvý rozsiahly Startup bola Veľká francúzska revolúcia – viedla k zavedeniu kapitalizmu, a ten potrebuje – peniaze bankárov! No a tí potrebujú demokraciu na nekrvavé vy-vlastnenie dlžníkov – nie vašu-našu slobodu! slovo demokracia je ovládač-zaklínadlo. Sloboda – pre koho, rovnosť – s kým, bratstvo – s kým?

 7. Elitní jednotky Ukrajinských ozbrojených sil uvažují o svržení Zelenského

  Po nedávných změnách ve vedení Ukrajinské armády panuje v elitních jednotkách nespokojenost a diskutuje se o sesazení prezidenta Volodymyra Zelenského a dosazení bývalého vrchního velitele Valerije Zálužného.

  https://aktax.cz/elitni-jednotky-ukrajinskych-ozbrojenych-sil-uvazuji-o-svrzeni-zelenskeho/

  • Za-lužného vo februári odvolali z postu hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny.
   Za-lužnyj bol vymenovaný veľvyslancom okraj-iny v GB.

   .. neuveriteľne odporný tvor..

 8. Sursum Corda!

  Žiaľ, ľudia si neuvedomujú, že myšlienky francúzskej revolúcie, demokracia (po správnosti ide o skutočnú démonkraciu) sú namierené proti Bohu a ľudstvu. Kto už neverí v Boha, alebo nehľadá Pravdu, mal by mať aspoň pud sebazáchovy a nejsť proti sebe a blízkym tým, že podporuje demokraciu, socializmus, komunizmus a iné ideologické výmysly. Áno, moc pochádza z hora od Boha a nie ako nám vtĺkajú do hláv, že zdola, t.j. od démona. Veľmi dobre je to vysvetlené v dvojzväzkovom diele od Joahnna Rothkranza: Satanovo desatero – Boj papežství proti zednářstvu a lidským právům (www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com)

  PS: Nedávno bol prijatý vo Francúzsku, v prvej krajine na svete, ústavný zákon o práve!!! na potrat. Ďalší výdobytok demokracie a ľudských práv!

  Pre vysvetlenie z pohľadu tradičnej katolíckej teológie: Človek nemá žiadne právo, má iba povinnosť dodržiavať Boží zákon. Na druhej strane má však slobodnú vôľu, ktorú môže zneužiť a ísť proti Bohu. Rozhodne však nejde o žiadne právo.

  • Nieje izmus ako izmus! Nieje náboženstvo ako náboženstvo! Nieje láska ako láska!
   Pravda absolútne nezávislá od ľudí existuje a nieže nie!
   Vždy treba nezávisle od názoru kohokoľvek skúmať čo sa skrýva za daným pojmom a nenechať sa oblbnuť a dať si tak vyraziť karty z rúk prefíkanými oblbovačmi.
   Niektoré pozitívne spoločenské javy bývajú skryté na prechodné obdobie za určitými pojmami, ktoré si spoločnosť vykladá nesprávne – ale to len z vlastnej neschopnosti.
   – napríklad taký Ruský Boľševizmus – ak si najprv človek zistí o aký fenomén ide tak potom mu všetci špekulanti s jazykom 15 krát podkutým môžu akurát vylízať… keď sa úmyselne pojem Ruský boľševizmus snažia naplniť tým čím Ruský boľševizmus nikdy nebol. Takže doporučujem byť vždy nezávislý a pri prijímaní informácií neoscilovať z extrému do extrému a byť v kľude -… ak je jeden izmus onaký tak to neznamená, že sa za všetkými izmami bude skrývať len zlý úmysel/jav.

 9. John Cena byl na předávání Oscarů podroben Iluminátskému ponižujícímu rituálu

  https://aktax.cz/john-cena-byl-na-predavani-oscaru-podroben-iluminatskemu-ponizujicimu-ritualu/

 10. Francie chce kriminalizovat kritiku farmaceutické společnosti Pfizer

  Zatímco se občané shromažďují proti kodifikaci pandemické smlouvy OSN, Francie vede boj za to, aby porušování Norimberského kodexu pokračovalo. Francouzská vláda se v tomto globalistickém útoku na svobodu projevu podílí na zločinech společnosti Pfizer proti lidskosti.

  https://aktax.cz/francie-chce-kriminalizovat-kritiku-farmaceuticke-spolecnosti-pfizer/

Pridajte komentár

*