Z ničoho nič má vo Veľkej Británii 300 000 ľudí smrteľné ochorenie srdca


Print Friendly, PDF & Email

(Andrew Gregory, theguardian.com) Podľa novej štúdie má v súčasnosti vo Veľkej Británii takmer 300 000 ľudí závažné ochorenie srdca nazývané aortálna stenóza (zúženie aortálnej chlopne). Ide o potenciálne smrteľné ochorenie.

Britský systém verejného zdravotníctva (NHS) bude mať počas nasledujúcich niekoľkých rokov vážny problém postarať sa o takéto množstvo pacientov vyžadujúcich si zdravotnú starostlivosť. Očakáva sa pritom, že ich počty ešte porastú.

Ak sa im nedostane adekvátnej starostlivosti, viac ako polovica pacientov s pokročilým štádiom ochorenia aortálnej chlopne zomrie v priebehu nasledujúcich 5 rokov.

Zistenia štúdie boli publikované v špeciálnej sekcii „Otvorené srdce“ Britského Medicínskeho Žurnálu (BMJ).

Podstata a priebeh ochorenia

Aortálna stenóza je ochorenie, keď aortálna chlopňa, ktorá je hlavnou výstupnou chlopňou na srdci, stuhne alebo sa zúži. Inými slovami, nedokáže sa otvárať a zatvárať v plnom rozsahu, čím dochádza k zníženiu alebo blokovaniu krvi vychádzajúcej zo srdca do aorty a ďalej do celého tela.

U väčšiny pacientov prebieha toto ochorenie v tichosti. Príznaky sa začnú objavovať až v pokročilom štádiu.

Ak vezmeme do úvahy starnutie populácie, je pravdepodobné, že množstvo prípadov spomínaného ochorenia nie sú zatiaľ diagnostikované, pričom včasná liečba by im mohla pomôcť.

Vykonaná štúdia zahŕňala výskumníkov priamo z NHS Anglicko, Univerzity v Glasgowe, Univerzity v Southamptone, Univerzity Norte Dame v Austrálii a tiež kardiológov a chirurgov z Manchesteru, Sheffieldu a Edinburgu.

„Podľa našich poznatkov, ide o prvú štúdiu, ktorá špecificky odhadla záťaž pokročilého symptomatického štádia tohto ochorenia u britskej populácie,“ uvádzajú autori štúdie.

„Jej výskyt je najvyšší u starnúcej povojnovej generácie, takzvaných „baby boomerov“. Odhadujeme, že momentálne žije s týmto potenciálne smrteľným ochorením okolo 300 tisíc ľudí. Uvedený počet však ďaleko presahuje kapacity verejnej siete nemocníc ohľadne skríningu, triedenia a liečby.“

Vedci predpovedajú, že výskyt aortálnej stenózy u ľudí nad 55 rokov vo Veľkej Británii je okolo 1,5%, čo predstavuje už zmienený absolútny počet 300 tisíc pacientov.

Zbohom vysoký krvný tlak

Z tohto počtu je okolo 199 tisíc (68%) v pokročilom štádiu a 92 tisíc (32%) v asymptomatickom štádiu, u ktorých sa ochorenie zistí, až keď podstúpia skríningové vyšetrenie, prípadne testy na iné ochorenie srdca.

Pri aortálnej stenóze spočiatku pacienti nepociťujú žiadne príznaky, neskôr v pokročilejšom štádiu sa môžu rozvinúť bolesti na hrudi, lapanie po dychu, závrate, točenie hlavy alebo mdloby. V najzávažnejších prípadoch môže ochorenie viesť k život ohrozujúcemu zlyhaniu srdca.

Pri zhoršení príznakov pacienti potrebujú operáciu srdca a výmenu chlopne. Bez operácie sa stav zvykne dramaticky zhoršiť a eventuálne spôsobiť smrť.

Vedci uvádzajú, že momentálne nedokážu overiť svoje odhady, nakoľko štatistické dáta o výskyte a prevalencii tohto ochorenia v britskej populácii sú nedostatočné, a preto by sa k ich zisteniam malo pristupovať s obozretnosťou.

„Záverom chceme uviesť, že podľa štúdie je pokročilá forma aortálnej stenózy v populácii nad 55 rokov pomerne rozšírená,“ uvádzajú výskumníci.

„Bez adekvátnej detekcie a intervencie sú vyhliadky týchto ľudí pomerne pochmúrne.“

Môže byť očkovanie proti Covid-19 príčinou dramatického nárastu ochorenia?

V celom článku v denníku The Guardian nezaznela ani raz zmienka, či jednou z príčin tohto stavu nemôžu byť vakcíny proti covidu.

Je totiž veľmi zvláštne, že o tomto ochorení sa doteraz takmer vôbec nehovorilo. Spomínať sa začalo až teraz, keď po masovom očkovaní populácie proti Covid-19 vo veľkom pribúdajú infarkty, mŕtvice, myokarditídy (zápaly srdca) či úmrtia športovcov kolabujúcich v priamom prenose na ihriskách.

Snažia sa médiá hlavného prúdu podobnými článkami zakryť možnú skutočnú príčinu dramaticky sa zvyšujúceho počtu kardiovaskulárnych ochorení?

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Andrew Gregory, Zdroje, theguardian.com, thetruthseeker.co.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ak je to pravda, už dávno malo byť poslané trestné stíhanie zodpovedných osôb za vakcíny.

 2. Kde ste Ms. Joan???
  CO SA STALO?

  • Marek Košice

   Myslel si „Jean“, nie? No a kde …. Podľa mňa ju omrzelo robiť túto „mravčiu prácu“ donekonečna. Spravila pre nás (zadarmo) dosť. Možno tu ešte prispievať bude, možno nie. Uvidíme. Ak aj nie, myslím, že pre nás z diskutujúcich urobila najviac.

  • Aj mne chýba.

   • Dôchodkyni Jean sily vypovedali. Už len pasívne čítam, prebehnem článkami, blogmi.
    Milá Alžbetka, ďakujem že Vám chýbam. Dobré slovo dobre padne po mnohých útokoch (som zaostalá, nemám školy, čítam konšpirácie – hoaxy atď.).
    A snažím sa trochu viac zdravšie žiť.
    Každému prajem len to najlepšie, veľa síl, zdravia… A pochopiteľne len to najlepšie tímu Bádateľa čo nám robí túto službu (bez peňazí v tomto biznis svete).

    • Súper, že ste sa ozvali – sama vidíte, že ste nám chýbali… hlavne, aby ste bola zdravá a vaš záujem o veci „spoločenské“ pokračoval aj naďalej
     Držím vám palce!

    • 🙂 aj ja som sa „pytal sam seba“ kde ste ? Lebo davno ste tu nic nenapisali … a inac dakujem za vsetky vase doterajsie prispevky (vsetky som povinne cital ) a prajem Vam pevne zdravie 🙂

    • Vitajte opäť medzi nami !

    • Vazena Pani Jean,bolo mojim velkym potesenym,zee Ste sa ozvali,velmi ma to potesilo,Janko,LOs Angeles and Arizona

 3. svatoslav butora

  Prajem všetkým – postihnutým aj nepostihnutým – pekný deň a potešenie z dobrej nádeje, že horizont udalostí konca tejto súčasnej nadnárodnej mizérie „vlády“ WEF a OSN a MMF a ich „vládnych“ sluhov všade vo svete prinesie aj vyslobodenie od odporných darebáckych metód ovládania Sveta Ľudí prostredníctvom ich tzv. „riadenia“ cez sparchantelé centrá „ich moci“, z ktorých vyrástli ich chápadlá moci pre sparchantenie fungujúceho zdravotníctva a nimi sparchantelých ekonomických a energetických štruktúr a národných vládnych inštitúcií skoro všade vo svete, nielen v SR a v ČR. Na čo títo nadnárodní parchanti siahli to všetko sparchantili.

  „Zelený“ a „ekonomický“ a „environmentány“ a „energetický“ a „vakcinačný“ Idiotizmus rozkvitá ako rakovina a celá Zem a Svet Ľudí pod ich vplyvom chradne a umiera. Rovnako ako za čias Hitlerovho Nemecka. Vtedy ten sparchantelý hnedý systém tiež aktívne rokvital a všetko naokolo umieralo a hnilo. Ako vtedy tak i dnes sa to opakuje…
  Chápadlá Smrtihlava so zdanlivým sídlom vo vtedajšom Nemecku sa zo všetkých síl snažili priniesť „pokrok“ a „mier“ všade tam, kde dosiahol vplyv ich okupačných armád. Semienka a chápadielka Smrtilava si vtedy po II.sv.v. dotiahli vládcovia USA k sebe domov…a teraz sa takmer celý ich systém moci nakazil a stal sa ešte viacej mocichtivým nástrojom Smrtihlava než bol v časoch Herr Hitlera.
  Každému kto myslí pozitívne je jasné, že celý umelo vyvolaný „pandemický“ kovidizmus a celá závadná očkovacia „antikovidná“ mašinéria so zamaskovanými/ maskovanými cieľmi a následkami slúži sparchatelým autorom – svetovládnym Idiotom v službách Smrtilava.
  Do tej doby, než bude z Vyššej Moci useknutá Hlava Hada je treba odmietať všetky pokusy sluhov Hada o nakazenie zdravej populácie pomocou očkovania z akých-koľvek xyz-omikron xyz-príčin…
  Svetovládnym Idiotom na životoch ľudí nezáleží. Oni to nie sú ľudia – títo aktéri znásilňovania celej Zeme. Sú to životu nebezpeční Idioti. U nás i na Západe i na Východe Zeme.

  • Marek Košice

   Treba ale zabudnúť na to, že Boh zasiahne….. 😀 …. Počas 2. sv. vojny zomrelo (na jej následky) okolo 9-11% populácie. NEZASIAHOL. Prečo by mal zasiahnúť teraz? Nezasiahne, pretože taký Boh/Stvoriteľ akého opisuje Biblia (či iné náboženské knihy), NEEXISTUJE.

   • ono s ato nezda ale Bozia spravodlivost uz zasahuje.teraz sa dejetzv.“ODPADNUTIE“ a to ak ze kazdy dostal slobodnu volu si vybrat bud ze very v Boha alebo v mamon a v biblii jeto karsne opisane. ludia nemali v srdci pravdu a tak veria svätej bedni

    2Tes 2:11 a preto im Boh pošle mocné pôsobenie bludu, aby uverili lži, 12 aby boli odsúdení všetci, ktorí neuverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.
    no a kedze luciferova rasa si svoje ovce znaci tak, dostanu znak selmi /systemu/ cez nos cize na prednu stranu ,podla biblie na čelo coje trefne kam pchaju tycinky a dalsi znak šelmi na ruku.

    15 A bolo jej dané, aby do obrazu šelmy vložila ducha, aby obraz šelmy aj hovoril a pôsobil, že každý, kto sa nebude klaňať obrazu šelmy, bude usmrtený. 16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, 17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. 18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť.

    takze prave prebieha odpadnutie a toto je rozdelenie ludstva ,teda bozia vola sa uz realizuje. Chpaem ,ze tvrdis ze pre teba boh neexistuje ale su aj ludia ktory maju s nim rovnako osoben skusenosti ake sa popisuju v biblii ako Abaham,Mojzis a iny.

    • patricia
     Pokial ti dal boh na vyber iba jeho alebo mamon, tak to je ubohe. Preco by som nemal verit v seba a svoje sily? Ja som stvoreny na obraz stvoritela (ziadneho boha v terajsom chapani, a uz vobec nie cez otrokarske nabozenstva), cize dokazem vsetko SAM a bez cudzej pomoci. A to ze niektori maju osobnu skusenost s bohom nieco znamena? Su ludia ktori uctievaju demonov a tiez z toho maju vyhody, to ale neznamena ze demoni su dobry ze ano. Nechapen preco sa tu najde vzdy niekto kto musi svoje presvedcenie a osuchane kolena podhadzovat druhym. Ved kazdy sa rozhoduje slobodne. A ano je teraz doba kde sa rozdeli spolocnost, ale pre mna uplne inak ako pre teba. Ty to mas napisane v bibli a veris tomu cize si sa na to nafixovala. A ja si tvorim svoju buducnost sam, kto ma teraz pravdu? Obaja, ale kazdy zo svojej rozmernosti. Kazdy kto ma pana je otrok.

     • Kraken , nie som svatuskarka ,ale sa rada zamýšľam do hĺbky vecí mystiky , ezo , a atď a hľadám pravdepodobnost toho, čo sa píše v mnohých knihách
      ..ale v tých bibl.veciach či biblii je viac pravdy ako si myslíte
      Nevstepujem , nikomu nič a myslím, že nikto vám nepodhadzuje nič ,každý píše len svoj názor
      Pár veci a tém môžme debatit ,ale tu nie je priestor pre toto a je to na veľmi dlho Je to hlbšie, ako si myslíte
      Veď len keby .. sa každý držal morálnych,etických zásad či teda 10bozich prikázaní, by sme nepotrebovali niekoho na diktát, či totalitu či nejakú disciplínu v štáte (zas nemyslím doslova) a vedeli by sme skôr rozlíšiť kto nás má v moci
      Dokonca bol kresťan v dobe rímskej ríše o niečom inom, ako cirkev či kresťanstvo v stredoveku Ale ide o myšlienkový smer katolictva či krestanstva O konkrétny daný myšlienkový smer – sloboda , dobro , láska
      Vlastne mi je to fuk , kto v čo verí, ale keď neverí v …. normu – Boha – Ježiša v 10prik.tak sa nečudujem ,že sa svet odvrátil od podstaty- od dobra od lásky a necudo že ,,myšlienky = energia ,,sa preklopili na stranu ZLA, kt.tu máme a mn.podporuju, lebo došlo k odvrateniu

      Odtrhnutie od cirkvi , dôjde keď ľud pochopí že krestanstvo a viera nie je to isté ako cirkev Kt.je skazena a mocichtiva

     • Dane
      10bozich prikazani? Kde tam je neoklames?
      Ahaaa to tam nemusi byt, lebo kazdy spravny krestan ta moze klamat ako chce, pretoze sam chce byt klamany…
      Ty nechapes podstatu otroctva nabozenstiev na cele s krestanstvom. Pride cas a nebude to dlho trvat a vsetky nabozenstva a sekty padnu. A kto sa ich bude drzat silou mocou bude spaseny tak ako mate v tej slavnej bibli… len nezabudaj ze spaseni budete jedine tak ako ked krava spasa travu. Aj ta trava je spasena…

    • napisem minulorocnu skusenost:po smrti mojich rodicov som chcel dat mojej dcere,s ktorou som nemal kontakt ucitu ciastku penazi 5000.kedze som jej bol dlzny na vyzivnom,dostal som s uradov list na uhradu, ze som jej dlzny ca.2000.medzi tym sa udialo nieco,co som sa dozvedel neskor,ze dcere bolo niekym povedane,nech si vycisti,upravi vztahy.udialo sa to a nas vztah sa jeden voci druhemu zmenil.raz mi dcera zavolala,ze odchadza na dovolenku.ja som jej chcel prilepsit tak som jej poslal 200 na,, zmrzlinu,kde v prevode som pouzil slovo Moses-Mojzis. po kratkom case mi vola,ci je vsetko v poriadku,ja ze ano ona mi vsak nepovedala aku ciastku dostala .asi po troch tyzdnoch som sa v banke pozrel na vypis a tam vidim ze mi odislo 3700 pozriem sa komu-dcere.vyskusal som jej charakter a spytal,ci je ochotna ciastku vratit.odpovedala,zaplatila som z nich dovolenku,o.k.a nebol problem s vratenim.samozrejme,ze som nepozadoval vratenie lebo aj tak nepriamo som jej dlzny omnoho viac.dcera ma 26 rokov.osobne mam dobre prepojenie s ,,vrchom,,zazil som zivota aspon na dve knihy,ale mi je tu uz dlho.samozrejme nepytam sa prec,budem tu tolko,kolko tu mam byt a za vsetko Dakujem.vsetci ,ktori sa tu podielate na tomto portaly ste super a ak v jeden vecer sa budete nudit pozrite sa na you tube—Astral city-film s pozdravom

   • Bůh nabízí záchranu před věcnou smrtí, ne před smrtí kulkami. Kdyby Bůh zasahoval, jak si vy představujete, pak každý, kdo doposud kašlal na Boha, by k Němu utíkal. Bylo by to rozhodně chytré … O hromady chytrolínů však Bůh nestojí, proto až do konec se vše v tomto světě bude odehrávat, podle klamných představ o fungování světa, jako by Bůh nebyl.

    • Jasne presne ako vo filme Kralovstvo nebeske: podme ich vyvrazdit lebo buh to žádá!
     Bol tu dobry marekov komentar ale z nejakeho dovodu zmizol???

     • Nie Boh to žiadal , ale diabol ,druhá strana
      Pozrite si film Piliere zeme V tom filme je pekne vykreslená zlá moc cirkvi ,nie kresťanstva Vo filme si biskup, či kto je tiež myslí, že žiada pre dobro a tiež prosi Boha
      Všetci sme vypočutí – keď kopes ,otvoria ,keď prosis ,dostaneš..
      Je len otázne pre KOHO PROSPECH = koho stranu ? Dobro ? Zlo ? Zlo ,sa potrestá samé a padne Tak premýšľam asi je to rovnaké Vypočutý sme všetci
      OTÁZKA ZNIE STALE .. KTORÉMU SMERU MYŠLIENOK DAME PREDNOSŤ , pre koho vec ? Kde sa váhy našich myšlienok či skutkov naklonia ? Takú dobu žiť budeme, toho moc sa dostane do rúk, kto sa jej, v tej dobe- nami (ľuďmi) vytvorenej chytí
      Pokiaľ ostaneme sebecki , a živiť toto celé čo sa deje, iba to ,,šelmu ,, živí Máme robiť pravý opak a zmeniť TO celé A naše myšlienky sa budú transformovat do reality
      Všetko čo je, sme si my ľudia vytvorili sami Myšlienkami skutkami ako takým zlom A pokiaľ nepochopime podstatu ale aj fungovanie v štáte – už sme mali veľa režimov a aj z histórie vieme Tak sa všetko bude opakovať

     • Dane
      Tak ked v yom filme je povedane buh to žádá tak podla trba to ziada diabol. A mas celku pravdu, lebo boh a diabol je jeden a tennusty ako krestania maju svojich mecenasov tak ich maju aj moslimi a su to tie iste entity. Ale ty si ver comu chces. Ale medzi nami je rozdiel ze ja neverim, ja VIEM

   • rozprávka o Bohu je tak naivná, ja osobne sa divím, že cirkev vybudovala svoj doterajší status, aj napriek šialenstvu s upaľovaním. Viac nekomentujem.

   • Marek,,uspesny komentar,bravoo

 4. A to ještě nezačali zjišťovat, jak jsou na tom tečkovaní s plodností …

  • Problem je, ze vecsina ludi co sa tyka plodnosti nema porovnanie pred a po. Pokial nemaju data tesne pred a tesne po tak sa to da vzdy hodit na enviromentalne, stresove a ktovie ake faktory. A ktovie co kto pichal, Ci napr. Cinania pichali svojim rovnake svinstvo ako pfizer. Mozno len odparali belochov a to im staci.

 5. Kým chrapúňov niekto nevykynoží, tak sa zrejme nezastavia, a treba začať s jednotlivými vládami, ktoré im slúžia a ich poslancami, do nohy !!! Inak sa to šialenstvo nikdy nezastaví, ich chamtivosť a túžba po zotročení nemá medze !
  https://www.infovojna.sk/article/dr-mercola-o-vakcinacnej-manii-dr-fauciho-big-pharmy-a-planoch-z-davosu-na-neobmedzene-zavadzanie-ockovania !!!

 6. ..Milá p.Jean, je ozaj prekvapenie opäť čítať Vaše komentáre na tejto stránke…. ako sa Vám darí ? ste v poriadku? teším sa spolu s Vami a verím tomu, že sa tu budete s nami ostatnými cítiť dobre 🙂 …s tou dcérou máte krásnu skúsenosť, určite sa Vaše vzťahy budú vzájomne zlepšovať :-)…vzťahy sú veľmi dôležité, ani si to mnohí niekedy neuvedomujeme…myslím si, že oni sú, teda mali by byť takým naším ,,kormidlom života“, či už je to s blíz.rodinou, kolgami či priateľmi….môžete mať práce, koľko chcete, môžete mať peňazí koľko chcete, môžete mať draho zariad.dom alebo aj 5 áut…toto všetko Vám bude k ničomu, keď nebudete teda nebudeme mať dobré vzťahy, lebo nie to, či som materiál.ale duchom a teda aj vzťahmi ,,bohatá“ určuje tú kvalitu môjho života….napr.aj v práci, možno jej máte práve viac, no keď si s ľuďmi okolo rozumiete, prácu postupne spravíte a je to ok.:-)…no ak príde dáky spor, už to človeka rozladí, môže byť nemilo prekvapený / hlavne ak sa to týka človeka, s kt.mal dobre dovtedy vychádzal/ a ,,stráca energiu“ :-(….veľmi Vám fandím, aby sa vzťah s Vašou dcérou len a len zlepšoval a je pekné, že si aj vy sám uvedomujete, čo dobré možete pre ňu urobiť…a tiež ,,netreba sa nikam ponáhľať“, keď príde ,,náš“ čas, verím tomu, že si to každý predtým uvedomí, resp.to zistí, zatiaľ sa tešte aj z jednoduch. darov každod.života…..samozrejme aj ten vzťah k sebe samému treba ,,živiť“, ten je pre nás na 1.mieste….k tej viere len toľko, až väčšina ľudí príde na to, ako ,,dôlež.“ je cirkev v ich živote a ich viere, bude zrušená, lebo ju vôbec nebudú potrebovať…nikto z nás nepotrebuje modly, sochy či predstavy dákeho boha…každý ho nosíme v sebe, vo svoj.vnútri, a vďaka jeho ,,nastaveniu“ a svojimi každodennými skutkami tvoríme svoj charakter…už je len na nás samých, či sa ním- týmto charakterom budeme od Nášho Stvoriteľa vzďaľovať alebo naopak si ním vytvoríme krásny prechod do nášho ďalšieho bytia …………..

 7. …presne tak, rozpr.o bohu je veľmi naivná…

 8. Som včelárom a zároveň predajcom včelých profuktov.Mám na predaj kvalitný včelí med ako repkový tak aj slnečnicový.Tu je cesta ako sa dostať ku skutočne kvalitnému medu bez akýchkoľvek prísad alebo pančovania.Med predávam slnečnicový aj repkový. 1 pohár je 950g medu a cena je 5,5 eura.Na želanie viem nachystať aj skryštalizovaný med. Objednávky môžeťe posielať na adresu [email protected] .Ak máťe obavy že med ktorý kryštalizuje alebo ľudovo nesprávne povedané “scukornatie” že je nekvalitný alebo pančovaný tak to nie je tak.Kryštalizácia medu je vyslovene prirodzený proces ktorý závisí od pomeru glukózy a fruktózy.Repkový med kryštalizuje od vytočenia z plástov do max jedného týždna a to z dôvodu nízkeho obsahu fruktózy v pomere ku glukóze.Naopak keď sa včely nachádzajú v agátovom lese ktorý kvitne a nie sú v nom od včiel prímesy iných medov tak vydrží aj vyše roka tekutý a to z dôvodu vysokého obsahu fruktózy ku glukóze-čiže prirodzený proces.Veľa zdravia.

 9. Komédia… Pekné uvedenie kauzality medzi kardiovaskulárnymi ochoreniami a vírusom SARS-CoV-2, no chýbajú mi nejaké dôkazy alebo podklady… Som jediný?
  Aortálne stenózy ale aj iné ochorenia srdca sme nielen v našej nemocnici liečili už dávno pred začiatkom pandémie 21. storočia, ani početnosť nenarástla. Problém by som videl skôr v tom, že si to pár ľudí začalo viac všímať a poukazovať na podobné choroby za účelom potreby očierňovania akejsi „elity“ riadiacej svet prostredníctvom vakcín….
  No a trochu na upresnenie čo to vlastne píšete o aortálnej stenóze z medicínskeho hľadiska: aortálna stenóza je stenóza (zúženie) aortálnej chlopne, cez ktorú je okysličená krv pumpovaná z ľavej komory srdca do aorty a veľkého krvného obehu. Môže vzniknúť ako vrodená vada srdca, alebo ako každá iná arteroskleróza, teda ukladaním cholesterolu, poprípade vo vyššom prípade môže vzniknúť ukladaním vápnika na chlopni počas celého života. Príznaky? Môže sa prejavovať kľudne aj bez nich, no môže sa aj v skorších štádiách prejavovať ako angina pectoris, teda bolesťou na hrudi za hrudnou kosťou. Keď už ide do tuhého a takáto stenóza sa nelieči, v extrémnych prípadoch môže prejsť až do ľavostranného zlihania srdca, alebo môže blokovať krv spôsobom, že sa začne zrážať a zrazenini následne putujú do mozgu, kde môžu spôsobiť TIA, mŕtvicu, alebo do ktoréhokoľvek iného orgánu v tele a spôsobiť jeho ischémiu.

Pridajte komentár

*