Všetko je zmanipulované: medicína, voľby, potraviny, médiá. Žijeme vo vykonštruovanej realite


Print Friendly, PDF & Email

Všetko je zmanipulované: medicína, voľby, potraviny, médiá. Žijeme vo vykonštruovanej realite

Je jednoduché uveriť, že žijeme v klamstve. Stačí len otvoriť oči.

V skutočnosti by sme mali vždy pochybovať. V tomto článku vám uvedieme niekoľko konkrétnych príkladov, prečo by ste mali o všetkom pochybovať.

Klamstvá, ktoré dennodenne počúvame, zahŕňajú veci, ktoré nám vlády a média hovoria, aby sme nemali zlé pocity z politiky alebo, aby sme sa netrápili nad naozaj životne dôležitými vecami.

V tomto článku sa zameriame na tie veľké lži, ktoré nám môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na našich životoch.

Tiež sa budeme venovať tomu, ako si dokážeme udržať otvorené oči, aby sme sa im dokázali vyhnúť.

Médiá (predsudky médií a nepravdivé informácie)

Mnohé z najväčších lží boli prezentované v médiách. Hoci jeden z piatich základných princípov žurnalistiky je „pravda a presnosť“, bežný človek nedokáže zistiť zastieranie, dezinformácie a informácie mimo kontextu.

Z mnohých príbehov, ktoré ste sa dozvedeli v médiách, sa vykľuli len lži, ktoré nemajú nič spoločné so slušnosťou a úprimnosťou.

Minulý rok sme napríklad mohli vidieť jeden silne prekrútený prieskum od agentúry Reuters, ktorý oklamal množstvo ľudí. A ak sa rozhodnete preskúmať podobné rozprávky, ponúkneme vám nejaké príklady nižšie.

Masmédiá vymysleli príbehy, ktoré sú najčastejšie výsledkom mediálnej zaujatosti. Keď sa stanú takéto veci, zapamätajte si týchto 6 mediálnych typov klamstiev.

Ak budete o nich vedieť, pomôže vám to rozpoznať klamstvo aj bez toho, aby ste si danú informáciu museli niekde inde overovať.

To, že viete o týchto informáciách, vám niekedy pomôže rozpoznať mediálne ovplyvňovanie aj bez nutnosti kontroly a overovania prezentovaných faktov.

Inokedy si budete potrebovať overiť, či príbeh, o ktorom práve čítate, pochádza od média overujúceho si fakty. Najpopulárnejším nástrojom je takzvaný Pinocchiov test.

Americký denník The Washington Post oznámil, že používa kontrolu skutočností v súlade s Medzinárodnou overovacou sieťou International Fact-Checking Network.

Môžete tiež skúsiť webové stránky, ako sú FactCheck a Media Bias/Fact Check.

Niekedy však nemôžete dôverovať všetkému. Média si síce dokážu príbehy úplne vymyslieť, no najčastejšie sa jedná o prerozprávané príbehy ľudí, ktorí klamú.

Potraviny, zdravie a životné prostredie

Ako by ste sa cítili, keby ste sa dozvedeli, že ste kŕmený jedmi nachádzajúcimi sa v jedle, liekoch a vo vzduchu?

Keďže masmédiá sú často jediným prostriedkom, prostredníctvom ktorého sa môžete dostať k informáciám, venujeme im zvýšenú pozornosť.

Médiá vám to však nepovedia. Neustále používajú slová ako „oficiálne vyhlásenie“ alebo „vedecký výskum a štúdie“, prípadne jednoducho ignorujú niektoré objavy a pravdy.

Taký bol aj prípad konope a príbehov o smrtiacich účinkoch marihuany.

Ako príklad môžeme uviesť článok v bulvárnych novinách Daily Mail, ktorý sa opiera o tvrdenie osoby, ktorá pochádza z tábora odporcov konope.

Ďalšie znamenie, že sa jedná o nepravdivý článok je, že neobsahuje žiadne zdroje, hoci sa odvoláva na „20 ročnú štúdiu vykonanú expertmi“.

Bohužiaľ, hlavné médiá vám nepovedia o liečivých účinkoch konope a ako môže byť táto rastlina užitočná pre spoločnosť v mnohých aspektoch, nielen pre zdravie. Nie sú za to totiž platené.

Počuli ste už správy organizácií, ktoré by prinášali informácie o ničivých účinkoch GMO plodín?

Zbohom vysoký krvný tlak

Choďte na Google a do tohto vyhľadávača zadajte: „GMO škodí včelám“ alebo „Ničivé účinky GMO plodín“ a povedzte nám, ktoré hlavné organizácie publikovali nájdené výsledky vyhľadávania.

Odpoveď znie: Žiadna.

Existujú mnohé ďalšie príklady, ktoré by stáli za vašu pozornosť viac, než sú príbehy zo života rodiny Kardashianovcov (a iných „celebrít“), či iné v skutočnosti nedôležité príbehy.

Väčšina z týchto príbehov neprichádza z hlavných a najpopulárnejších médií, ale objavujú sa na rôznych alternatívnych webových stránkach. Aj vtedy si však radšej skontrolujte, či bol príbeh správne doložený faktami a dôkazmi.

Faktom je to, že informácie sú k dispozícii a každý, kto má o ne záujem, si ich môže bez problémov dohľadať.

Napriek tomu by nemala byť verejnosť obviňovaná, že uverila takýmto tvrdeniam. Za to totiž vďačíme predovšetkým zlému vzdelávaniu.

Vzdelanie

Existuje príslovie, ktoré hovorí: „Ak chcete zničiť krajinu, zničte jej vzdelávací systém.“ Vzdelanie je základom každej spoločnosti, pretože ľudí učí, aby boli jej súčasťou.

Vzdelanie môže byť usmernené takým spôsobom, aby zanechávalo ľudí v úplnej neznalosti toho, čo je skutočne dôležité.

Školy tak formujú spoločnosť. To znamená, že jeho stav bude určovať aj stav spoločnosti. Existujú príklady rôznych prosperujúcich spoločností, ktoré sa rozhodli vytvoriť zo svojich vzdelávacích systémov raje pre poznatky a osobný rozvoj.

Najmúdrejšie a najmodernejšie spoločnosti investujú do vlastného vzdelávania, ktoré je v súčasnej dobe ďaleko od toho, ako vzdelanie vyzerá v mnohých krajinách.

Tak, ako je to so vzdelaním vo väčšine krajín?

Učebňa s presne stanovenými miestami na sedenie určená pre výučbu a testovanie formuje ľudí, ktorí sa v budúcnosti podriadia konformite spoločnosti.

Teda spoločnosti, ktorá im diktuje to, čo majú robiť, dáva im inštrukcie o tom, čo je dobré a čo zlé a vedie ich životy, zatiaľ čo si všetko ani len neuvedomujú.

Tieto učebne neposkytujú žiaden voľný priestor pre kritické myslenie, okrem kontrolovaných foriem kritického myslenia, ktoré sa nesnaží odhaľovať niektoré nepohodlné pravdy (to znamená, že ostávajú naďalej skryté).

Keď už hovoríme o prezentácii pravdy, mnohé krajiny sa rozhodnú formovať svoje edukačné materiály podľa vlastnej preferencie. A tak  sa v škole v USA neučia o genocíde domorodých Američanov, v Turecku o genocíde Arméncov a takmer v každej krajine nič o geniálnom vedcovi, akým bol Nikola Tesla.

Vlády a korporácie

Vlády sú tu na to, aby reprezentovali ľudí. Našťastie či bohužiaľ pre nich, niektorí z týchto ľudí majú veľmi hlboké a zároveň plné vrecká.

Korene všetkých problémov začínajú vždy u vlády. Aby sa človek dopracoval až do vlády, potrebuje veľa peňazí. Tie však neprídu od bežných ľudí.

Najväčšími podporovateľmi politikov sú najbohatšie spoločnosti, ako sú farmaceutické spoločnosti, elektrotechnické a ropné koncerny či iní giganti vo svojom odvetví.

Takíto podporovatelia vlád si na oplátku žiadajú úplnú ochranu a imunitu za každý zločin proti ľudskosti, ktorý majú v úmysle spáchať. Taký bol prípad s užitočnosťou konope, ktorý sa celé desaťročia pred verejnosťou utajoval.

Ďalším príkladom je skrývaná pravda o Nikolovi Teslovi a o jeho myšlienke bezdrôtovej elektriny.

No a tento zoznam by mohol pokračovať ďalej a ďalej – Monsanto, ropné spoločnosti, terorizmus a mnohé ďalšie témy hodné podrobnejšieho preskúmania.

Podobné klamstvá sú priamo súčasťou základov spoločnosti a systému, v ktorom žijeme. Vláda rozhoduje o vzdelaní, médiách, sociálnych médiách, vede a všetkom, na čo si len spomeniete.

Tieto veci nedokážete zmeniť z večera do rána. Existuje však jedna vec, ktorú zmeniť môžete a je ňou to, čomu veríte. Vždy sa na veci dívajte s odstupom a preverujte si ich.

To neznamená, že by ste ničomu, čo počujete, nemali veriť. Vždy sa však na to začnite dívať z neutrálneho uhla a vzťah k danej informácii si utvrďte až postupne, ako si o nej zistíte ďalšie informácie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: organicandhealthy.org

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Martina O'Connor

  Velmi rada citam vase clanky. Nedavno som pozerala na YouTube Fed Up 2014 o negativnych vplyvoch cukru na telo a o klamstvach ktore nam velke spolocnosti ponukaju ako fakty. Napriklad to, ze ranajky su najdolezitejsie jedlo dna bolo uvedene prvy kart ako fakt spolocnostou Kellogs. Tiez Biology of Belief – Bruce Lipton ma zaujimave informacie vratane toho,ze myslienka, ze nase DNA je, kto sme, je len dogma a nie skutocnost zalozena na vedeckom vyskume. Ale kazdy v to veri a uci sa to v skolach.

 2. Je to presne tak, ale darí sa im stádo sa poslušne valí tam kde je smerované, stačí sa napr. len zastaviť niekde v obrovskom nákupnom centre (pretože nák centrá to je presne ohrada pre ovce) a pozorovať chvílu ludí, všetci robia takmer navlas tie isté nezmyslené úkony prehrabujú sa vo veciach, obchytávajú ich, telefonujú hrajú sa s mobilmy prípadne sedia po fastfoodoch , robia len to čo sa tam robiť dá a o to ide dostať ich tam ako tie ovce do ohrady. Prúdy stád sa valia za svojim „cielom“ presne ako krdele husí a oviec za ktorými išli pastieri. Len stádo toho pastiera nevidí čo mu udáva smer a popohána ho a tým pastierom je chamtivosť, mamon atď sami sa ženú , je to postavené celé na ludskej hlúposti ktorá v tejto dobe zažíva priam rozkvet len sa poobzerajte (tí ktorí máte rozum) Aj okolo hlupáka musí každý skákať v duchu náš zákazník náš pán a hlupákovio to tak mastí sebavedomie že rastie do nebies. Zase sa len stačí poobzerať po obch centrách a najmä cez víkend ked tam dorazí sedlač z okoli napr v AVIEONE v BA to je strašné ked tam dojnu cez víkend maďaróni, to je úplný výkvet blbov:-)

 3. Chudobní, chorí a „menej vzdelaní“ – jedným slovom závislí ľudia sa ovládaju najlepšie.
  Slobodného, vzdelaného a hrdého človeka vždy „vrchnosť“ radšej „upálila“.
  Tak to bolo, je a bude.
  Kým budú narušení jedinci neustále nezmyselne bažiť po iba po moci a peniazoch, toto sa nikdy nezmení. Nikdy!!!

  • Plne sa stotožňujem. Nepotrebujú vzdelaného človeka, ale „somárika“, ktorý bude robiť za minimálnu mzdu, držať hubu a krok.

  • Dobrý deň Marek,
   možno by som to aź tak pesimisticky nevidel. Podľa môjho názoru, už to, že je nás tu viac takých podobne zmýšľajúcich, ktorí o takejto spoločenskej zmene nielen uvažujeme, ba už aj tak začíname aj tak vo vlastnom živote podľa toho konať a nie sme pri tom sami. Ja to už na lokálnej a osobnej úrovni vidím ako veľmi pozitívnu vec. Poznám osobne ľudí, ktorí sa neboja ísť vlastnou cestou aj za cenu určitého nepochopenia a zastrašovania, či kladenia polien pod nohy, lebo sa neboja ísť príkladom iným, aj napriek obmedzeným možnostiam, keďže záujem mocných, ako v každej dobe, je udržať zaužívaný starý systém, čo najdlhšie ako len to pôjde, lebo aj tak skôr, či neskôr sa to bude musieť zákonite zmeniť. Jednoducho vďaka dnešnému internetu je možné zdieľať svoje skúsenosti, myślienky a informácie s celým svetom, stačí vedieť anglický jazyk. 🙂

 4. Píšete o všetkom možnom aj nemožnom! Ja som sa z Vaších úvah nedozvedel čo je pravda a čo lož.
  Ak chcete obyvateľstvo informovať, uvedte tieto lži boli v novinách, tiet boli v televéízii a tieto v rozhlase. Až potom sú zaujímavé komentáre A VYJADRENIA .

 5. Osobně se domnívám, že o pravdivost určitých myšlenkových impulzů v samotném článku dokáže jistě pozitivně získat nějakého skutečně přemýšlejícího člověka. Je zde však jedno velké ale:
  Jsme schopni minimalizovat i v současné době to, čeho jsme svědky a čeho se také zúčastňujeme. Tudíž je to osobní příklad.
  Nebudu kouřit
  Nebudu konzumovat alkohol
  Nebudu pít nealkoholické nápoje
  Nebudu se stravovat jako zvíře, ale co mohu si udělám sám t.j upeču chléb, rohlíky, omezím konzumaci masných výrobků.
  Jednoznačně odmítnu fast foody, restaurace a spolehnu se na to, co si doma uvařím…
  Jídlo připravené s láskou – polovina úspěchu
  Odmítnu ponocování při hudbě, která je hlučná, a především je v ladění 440Hz
  Budu respektovat skutečnost, že rodina je muž a žena, kteří žijí plnohodnotný život v souladu s církví i státem v uzavřeném manželském svazku.
  Je-li dnes v ČR 50% narozených bastardů – dětí nemanželských, které do příchodu do školy mají dva i více tatínků…je to k zamyšlení
  Dnes se rodina neschází u rodinného stolu
  Dá se pokračovat na téma móda, která vysává bezmyšlenkovité lidi
  O životním standardu – dovolených, automobilech
  To je jen zlomek toho, co každý může udělat pro to, aby se jeho osobní život změnil jako mávnutím kouzelného proutku
  Ne nadarmo se říká, že to, co je příčinou všech nemocí je zakotveno v 7 hříších, což je pýcha, lakomství, smilstvo, nestřídmost, hněv lenost těla a ducha a především závist
  A pokud budete o tomto uvažovat každou hodinu, každý den a přistupovat k příslušnému dni, jako by byl váš poslední… posunete se velmi, velmi vysoko a lidé, které vidíte jako populární, úspěšné osobnosti politického a veřejného života – uvidíte šašky, kteří jsou navíc velmi nespokojeni se svým životem. Jejich život je jako krásné jablko, které když rozříznete, uvidíte shnilý jaderník…
  Mějme se rádi

  • Jan, pekne si to napisal, uplny suhlas!

  • Milý Jan,
   váš príspevok začal veľmi sľubne podľa mňa. Každý si je strojcom vlastného šťastia v závislosti od toho ako k sebe pristupuje. Ako píšete: láska je základ, teda konať veci s láskou a hneď pocítime ten rozdiel v prístupe a prežívaní. Ale, čo som vnímal následne vo vašom príspevku ako akési posudzovanie (teda už bez lásky podľa mňa) a odsudzovanie iného spôsobu života, korý sa neriadi podľa katechézy, teda poučovania o náboženstve – katolicizme. Píšete o „posúvaní sa vysoko“, pokiaľ človek uvažuje „každú hodinu o katechéze“. Ja to, čo ste z Vašeho náboženského pohľadu napísali, osobne vidím, ako únik z reality k náboženstvu a ku dogmám, teda opäť ku neovereným pravdám, ktoré autor spomína vo vyššie uvedenom príspevku. Nie každý v živote má to šťastie, možnosti , či iné osobné i neosobné dôvody, žiť v usporiadanej rodine podľa pravidiel „katechézy“. Katechistický model rodiny je idealizovaný a vymyslený náboženský model, ktorý sa šíri ako „jediná nevyvrátiteľná a nespochybniteľná pravda“. A tento fenomén je práve v článku kritizovaný, že by sme mali pristupovať ku všetkým informáciám kriticky a overovať si ich. Akonáhle sa informácia, učenie, ideológia považuje iba za pravdivú a nevyvrátiteľnú, tak sa jedná o dogmu. Zabúdame však, že sa jedná iba o model, o jeden model z možných x-ďaľších modelov, ktoré tiež v realite existujú, len niesú práve dogmaticky prezentované. Viď napríklad neúplné rodiny, domovy detí a mládeže, „rodiny“ bez príbuzenského vzťahu, rôzne spoločenstvá a komunity fungujúce v spoločnosti ako „klasická modelová rodina“ a spĺňajú tieto iné modely tiež také isté úlohy ako klasický model – mama, otec a ich deti.

 6. Tak isto ako zavádzate aj vy!!!

 7. V podstate máte pravdu, ale je ilúziou myslieť si, že občan má reálnu možnosť zistiť pravdu. Hlavnou zbraňou politikov je propaganda, na ktorej sa podieľajú špičkoví psychológovia, majstri brainwashingu (vymývania mozgov), atď. Naviac, poslanci nie sú svojím volebným programom viazaní (!) Aj preto môžu občanovi nasľubovať čo len chcú – podľa Cézarovho hesla „Ľudia chcú počuť to, čo si sami prajú.“ Je jasné, že „riadená“ demokracia nemôže byť vládou ľudu, ale je skôr vládou finančnej oligarchie a nadnárodných monopolov. Dnes už nik nepopiera, že z roka na rok vlastní väčšinu svetového bohatstva čoraz užšia skupina ľudí (tzv. svetová elita). O tom, že im slúžia aj mainstremové médiá, snáď tiež nikto nepochybuje. Mimochodom, agentúra Reuters patrí najbohatšiemu rodinnému klanu na svete – Rothschildovcom. A východisko – existuje vôbec nejaké ?

 8. V r.1993 prijal Kongres usa uznesenie , tzv. Apology Act, cize“ statne Ospravedlnenie “ povodnym obyvatelom USA, Indianom, za celu historiu nasilia, zleho zaobchadzania, porusovania dohod, oficialne organizovaneho drancovania a pustosenia zo strany americ.vlady.
  Este vam nieco objasnim ?

  • Uznesenie z r.1993 sa tykalo povalenia Havajskeho kralovstva, z r. 2009 bolo adresovane Indianom vseobecne.

 9. Stefan Stefanides

  To je len novy otrokarsky system, kde namiesto okov sa pouzivaju nadnarodne banky a korporacie, media a politicke vladne strany. Okovy nevidime, lebo su schovane reklamnou remokraciou.

 10. terezkaterka

  Naše všetky vlády za posledných 27 rokov ničia školstvo, čiže ničia našu krajinu. Ako môže byť školstvo nejakej krajiny, ako je Slovensko dobré, keď sa za ten čas vystriedalo 18 ministrov školstva a každý prerába školské zákony. 27 rokov vidíme, že to je stále horšie a horšie.

Pridajte komentár

*