Konzumovať rastlinné nátierky a margaríny nie je zdravé


Print Friendly, PDF & Email

Konzumovať rastlinné nátierky a margaríny nie je zdravé

Milí čitatelia, často nám kladiete otázky ohľadom konzumácie takzvaných rastlinných masiel, či margarínov.

Náš postoj, ako aj postoj alternatívnej medicíny voči takýmto „maslám“ je veľmi negatívny.

Bez ohľadu na výrobcu a na deklarovanú kvalitu, tieto „maslá“ sú považované za zdraviu veľmi nebezpečné a škodlivé a v žiadnom prípade ich neodporúčame konzumovať.

Ktoré margaríny sú obzvlášť škodlivé?

Najškodlivejšie sú margaríny vyrábané takzvanou hydrogenáciou, teda stužovaním rastlinných olejov.

Či je margarín vyrobený práve touto metódou je možné zistiť z popisu na balení. Ak sa tam uvádza, že sa jedná o stužené tuky, tak boli vyrobené práve touto metódou.

Druhou, menej škodlivou metódou výroby je esterifikácia.

Tá je síce menej škodlivá, no nátierky vyrobené týmto spôsobom stále obsahujú vysoké množstvá poly-nenasýtených tukov, ktoré sú pre človeka neprirodzené.

Ak zároveň v strave chýbajú mono-nenasýtené a saturované tuky, poly-nenasýtené tuky ich začnú nahrádzať pri tvorbe hormónov a vtedy začnú byť pre telo škodlivé.

V prípade, že sa nedokážete zrieknuť raňajok s maslom, používajte radšej rozumné množstvo kravského (ideálne domáceho) masla.

Prírodná liečba osteoartritídy

Rastlinné „maslá“ nemusíte vyhadzovať. Sú výborné na mazanie škripľavých dverí.

Viac o výrobe margarínov nájdete v článku Vedia ľudia konzumujúci margarín ako sa vyrába?

Je to hrôza.

Garantujeme, že po prečítaní uvedeného článku, vám aj tá posledná chuť na rastlinné nátierky veľmi rýchlo prejde.

Margaríny sú pre zdravie detí veľké riziko

Osobne som poznal 18 ročného chlapca, ktorý mal vysoký cholesterol, zapchaté cievy a hrozil mu infarkt. Rodičia boli zúfalí a nevedeli z čoho to ten ich syn môže mať.

Keď som sa ch spýtal, či konzumujú margarín odpovedali, že samozrejme, oni aj ich syn ho konzumujú celé roky. Veď je predsa taký zdravý v porovnaní s maslom.

Výsledok tej „zdravosti“ na seba nenechal dlho čakať…

Preto nehazardujte so zdravím vašej rodiny a v supermarkete sa výrobkom zo stužených rastlinných olejov radšej oblúkom vyhýbajte.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. pavol skulavik

  Dobry den, v clanku Rastline „masla“ – margariny vam nefunguje linka na „Margariny jsou zdravotni riziko“ tak ak je to tato, http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2009030249 tak ak by ste chceli mozte ju zmenit 😉

  dakujem a ste super 🙂

 2. Dobry den v clanku o prospesnosti vynechania ranajok sa objavuje reklama na margarin Cera, co posobi prinajmenšom cudne.

  • Reklamy sú umiestňované dynamicky (za pochodu) tretími stranami, na ne bohužiaľ nemáme takmer žiadny vplyv.

 3. Ružena Cunová

  zrazu aká hana umelým margarínom a doteraz ste ich tak vychvaľovali,že sme sa mysleli,že kto ich nekonzumuje,že je retard,tak aj vy sa spamätajte a nepíšte kraviny,však teraz je vidieť,kam reklamná kampan na tie ropné margaríny došla,nikto už nekúpi maslo lacnejšie ako 3 eura,aj vaša reklama k takejto ceny masla prispela k takej vysokej sume za maslo,nech europska únia a všetci jej riťlizáči nech skapú,Bože,ako veľa zla ste narobili,kto si teraz môže dovoliť z obyčajných ľudí maslo za 3 eurá?akurát naši nenažratí poslanci a ostatní,ktorí vedia ako ľudí odrbať,môžte sa hanbiť,no ale tak to vypadá ked do parlmentu EU sa hrnú drbnutí ľudia iba za zárobkom,komu by nevonalo dostávať každý mesiac 15.000 eurikov?,tak to aj vypadá-vždycky tí debili všetko odsúhlasia,čo im predložia ožratí mecenáši EU,hanba ľudom v EU

  • Poprosíme, aby ste neboli vulgárna, lebo vaše komentáre vymažeme.

   • ružena cunová

    ja si myslím,že tým,že ma vymažete,iba potvrdite,že ste takí,ako som napísala,ale ja som napísala pravdu,prečo zrazu píšete,že maslo,zo smotany je naj ,ked doposiaľ ste nám písali úplne in= veci,tak sa neskrývajte zato,že som vulgárna a to ešte ne viete ako by som vám tu rovno od srdca napísala,čo si o vás myslím,chudáci ľudia,ktorí vám verili a váše články brali ako pravdivé,tak sa mi nevyhrážajte,nemáte na to právo po tom všetkým,čo ste mi posielali na môj email ako neskutočne dobré a komnzumné veci,spamätajte sa,no ale viem,že vám ide iba o sprosté lajky pod vaše pajky,ste podlí ako ostatní,ktorí nás chcú dostsť tam,kde chcú,tak sa netvárte ako mecenáši

 4. Ružena Cunová

  prečo ste toto nenapísali pred rokom,dvoma,či aj vám z toho kvapkalo?zrazu sú vštci múdri a tvária sa ako mecenáši,ktorí nás ochranuju od všetkého zlého.Stále som myslele,že to,čo mi posielate-tie múdre rady od vás sú naozaj reálne a zdraviu prospešné,ale teraz vidím,že ste iba prisluhovačmi nenažratej EU,SPAMäTAJTE SAčI VáM IDE OTO,ABY čO NAJVIAC ľUDí-väčšinou normálnych-ste si za nich pripisavali layky,len aby ste sa ukázali ako prísluhovači —tej—EU,ktorá vám to všetko nariaduje písať?som z vás znechutená a už mi neposielajte tie vaše nezmysly.

 5. Áno, o týchto veciach sa píše už veľmi dávno. Aj tu, aj inde. No nie každý je vnímavý na obsah napísaného slova. Je na nás, ako sa staviame k problémom. Hlava v piesku je na nič, treba konať. Kupovať kvalitu a tým podporovať kvalitnú výrobu. Kto kupuje lacno, musí potom jesť margarín.
  Je tu kríza, mám hlad.
  Mám chuť na maslový chlieb. Dal by som si taký obyčajný krajec chleba. S maslom, posypaný jemne rascou, naslano, alebo nasladko s výborným domácim černicovým džemom sýtotmavej červenej až fialovej farby na podklade maslovej farby masla.
  Výborný mäkučký čerstvý chlebík držím v ruke. Lenže nie je to také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Je kríza. Nie chladničková, hospodárska! Nemám maslo. Teda nie celkom. V chladničke je jedno štvrťkilové úhľadne zabalené, ale smola. Etiketa na mňa hovorí nemecky. Má tam síce preklad na malej nálepke aj v slovenčine, ale pochádza kdesi z Germánska. Ani čiarový kód nezačína na 858…………. A to je jeho veľká chyba! V čase krízy priam neprekonateľná. Nemôžem ho jesť.
  Nemôžem predsa podporovať germánskych roľníkov, (hoci proti nim nič nemám), v čase, keď naši nevládzu dýchať, znižujú počty dojníc, predávajú celé stáda prvotriednych kráv do Ruska, resp. do celého sveta, pretože mlieko speňažiť nevedia. Ako to robia tam, kde dokážu vyrobiť hrudu masla tak lacno, že naši sa len chytajú za hlavu a tvrdia, že ich predajné ceny sú natoľko nízke, že nedokážu z výnosov pokryť ani výrobné náklady? A to tie cudzojazyčné tovary mnohokrát preturistikujú cez pol kontinentu. No a to zrejme tiež nie je zadarmo.
  Jednoznačnú odpoveď nepoznám. Skúsim trochu mudrovať. Pred nedávnom sa v našej chladničke objavilo nové maslo. Veľmi lacné, hovorilo poľsky. Keby som sa s nim chcel zhovárať, asi by bolo všetko OK, dohovorili by sme sa. Lenže ja som ho chcel jesť. No a to sa fakt nedalo. To malo maslový snáď iba názov, chuť hroznú. Nikto ho nechcel jesť a tak takmer celé skončilo v odpade. Nakoniec to bolo vlastne veľmi drahé masielko. Čiže prvá finta, väčšina objemu takéhoto „lacného“ masla sa vyrobí neviem z čoho, ale určite nie z mlieka.
  Alebo iná finta. Maslo síce môže byť aj pomerne dobré, ale jeho nízku cenu kompenzujú megakoncerny inde. Vyrobia aj „superkvalitný mliečny výrobok“, povedzme tomu jogurt, i keď si to tá zvláštna želatína nezaslúži. Z čoho, no bohvie z čoho. Je to chémiou nastavené, umelými sladidlami ochutené, prifarbené umelými farbičkami, ovoňané umelými voňadlami, ktoré voňajú intenzívnejšie ako prírodné maliny, višne, jahody… A vydrží to až do večnosti, neskazí sa nikdy! Možno by to prežilo aj atómový výbuch.
  S tymito zázrakmi majstrov chemikov sa väčšinou nedá hovoriť slovensky, len cez malú nálepku prilepenú dodatočne na kelímok našim dovozcom. Ale my, Slováci, to kupujeme ako sprostí. Veď socializmus nás naučil, že ak je niečo z cudziny, musí to byť lepšie ako naše. A navyše je to nízkotučné, bio a neviemčo ešte. Ozaj, a ešte to obsahuje rôzne zdraviu prospešné vylepšovadlá, napr. aciduskvakus, alebo bionaticijum abstersive. Koľko ohromujúcich názvov chcete aby som za 5 minút vymyslel pre reklamu týchto „zaručene prírodných produktov?“
  Môj syn žije dlhšie mimo územia Slovenska. Keď prišiel na návštevu domov, nevedel sa dojesť našich syrov z Liptova, bryndze od Zvolena, čerstvého chleba toť z potravín naproti. Áno, obyčajný nenakrájaný, nezaigelitovaný chlieb v Londýne kúpiť je údajne takmer nemožné. Našťastie objavil tam malú pekárničku nejakého Kysučana, ktorý ide výrobňu rozšíriť kôli obrovskému záujmu hladošov-maškrtníkov.
  My domasedovia si naše výrobky nedokážeme oceniť. Nechávame sa mnohokrát „opiť hnusným lacným rožkom“ zabaleným v krásnom obale. Ak uvažujem správne, tak tu niekde môže byť základ toho ekonomického zázraku dovozu lacných výrobkov z ďalekej cudziny. My, zákazníci slovenskí sa necháme balamutiť pešpekulovanými obalmi s mizerným obsahom, ľúbivými reklamamami a kupujeme a kupujeme. Ak pri nákupoch nebudeme používať rozum, budú poctivci živoriť, krachovať. A ak budú naši výrobcovia, v čo pevne verím, poctivo vyrábať maslo, jogurt, syry z mlieka, budú nútení predávať ich za vyššie ceny. Alebo skrachujú, resp. ich prehltnú veľké megakoncerny. A potom aj oni budú, oné, ako to povedať slušne, s..ť tie oné, no tie sr..ky. (Nie srnky, to írečité slovenské slovíčko má o jedno písmenko naviac.)
  To by ma ale sakramensky štvalo, ak by som si v potravinách nemohol kúpiť kvalitnú, váženú bryndzu, syr, smotanový jogurt, čerstvé, chutné maslo z normálneho mlieka. A preto neviem, čo budem teraz raňajkovať. Bude to len suchý chlieb bez masla hoci máme v chladničke hrudu možno aj dobrého, ale cudzokrajného masla? Tú maslovú hrudu odignorovať a nenatrieť si ju na chlieb si dnes ešte môžem dovoliť, ešte sa teraz môžem slobodne rozhodnúť. Cestou do práce sa zastavím v potravinách, kúpim si naše maslo z Liptova a naraňajkujem sa neskôr v práci. Budem to môcť spraviť ešte aj za päť, desať rokov? Bude sa dať v potravinách bežne kúpiť obyčajné MASLO?

  Začiatkom roku 2014 skončí moratóriu na predaj poľnohospodárskej a lesnej pôdy zahraničným subjektom. Chcem prispieť k zamedzeniu tohto výpredaja podporou otvorených listov, petícii štátnym predstaviteľom, písaním o tomto probléme aby si aj Jano z Hornej Dolnej uvedomil nebezpečie tohto kroku.
  Obávam sa, že sa bude opakovať scénar s výpredajom našich firiem, bánk, poisťovní… Dnes má len Bratislava údajne 3000 bezdomovcov, čo si myslím že je priamy dôsledok straty možnosti zamestnania našich ľudí v priemysle a následné osobné tragédie. Strata zamestnania, alkohol, rozvrat rodiny, odchod na ulicu – troska osobnosti ešte nedávno možno živiteľa rodiny, zručného zámočníka, obrábača kovov… Zmena ešte donedávna váženého občana na úbožiaka, bezdomovca. Podobný scénar sa dá očakávať predajom ďalšieho výrobného prostriedku – pôdy do rúk chamtivých zahraničných spoločností a jednotlivcov. Ak sa budeme iba mlčky prizerať a myslieť si, že sa nás to netýka, koľko bude bezdomovcov za pár rokov?

  • Napsala jste to presne jak to je.

  • Presné a výstižné ! ! Ja by som si dovolil len jednu poznámočku -prečo sa nesnažia o to naša múúúúdra vláda podporovať slovenských polnohospodárov aby pestovali pre ľudí z miest aj obcí zdravé nechemizované potraviny ??? Veď to bolo dávno pred tým ako niekto vytvoril EU a nemudroval o tom toľko !!!!

 6. ružena cunová

  ajajaj,ked napíšem pravdu,zrazu nemám ako odoslať môj komentár

  • Ruženka, ukľudni sa, lebo ťa trafí pepka. Pokojne si papaj čo chceš. My si tiež budeme papať čo chceme a tento článok o margarínoch je len upozornením. Nech si každý z toho zoberie, čo chce… R u ž e n k a KĽUD… Choď sa napapkať, možno si hladná…

   • Ružena Cunová

    už ma ten srd prešiel,už som sa napapkala,urobila som si masielko domáce,ešte som nezabudla ako sme ho,ked som bola mladá,doma robili,prepáčte,ale veľmi nevhod som sa nejako netaktne na vás vyvršila.Posielajte mi nadalej všetko ako doposiaľ.DAKUJEM.

 7. Ružena Cunová

  prepáčte,už som kľudná a mrzí ma,že som sa rozohnila,ešte raz prepáčte

Pridajte komentár

*