Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Chlapec chemoterapiu odmietol a rakovinu porazil. Čo ho vyliečilo?


Print Friendly, PDF & Email

Chlapec chemoterapiu odmietol a rakovinu porazil. Čo ho vyliečilo?

Spoznajte Jareda, imunosupresívneho tínedžera z Arizony v USA, ktorému bolo vo veku 5 mesiacov transplantované srdce.

Dnes je z neho šikovný mladý muž s mnohými kamarátmi. Momentálne ho však v škole nenájdete. Minulý rok v júli totiž lekári objavili, že celý jeho hrudník je posiaty Hodgkinovým lymfómom v 4. štádiu.

Predtým, než Jaredovi diagnostikovali rakovinu, ochorela jeho matka Lisa na neznáme ochorenie, ktoré jej spôsobovalo krvácanie cez pokožku. Nič, čo jej lekári predpísali, nezaberalo.

Lise lekári oznámili, že jej krvácajúce ochorenie je trvalé a už nič viac pre ňu nedokážu urobiť.

Zúfalá, hľadajúc riešenie pre svoj zdravotný problém, sa zamerala na využitie jedla ako lieku. V priebehu len pár mesiacov bola Lisa schopná svoje ochorenie kompletne vyliečiť. A to čisto prírodným spôsobom.

Zrejme v dôsledku osudu videl Jared priamo z prvej ruky prínosy holistickej stravy. Tieto skúsenosti viedli neskôr k zmene trajektórie jeho vlastného života.

Onkológ odporučil chemoterapiu napriek žiadnej šanci na vyliečenie

Po stanovení diagnózy rakoviny sa začal Jaredov stav prudko zhoršovať.

Napriek tomu, že mu nebola dávaná žiadna šanca na vyliečenie, nemocničný onkológ odporúčal nasadenie chemoterapie.

Jared sa rozhodol toto odporúčanie onkológa nasledovať.

Avšak po chemoterapii jeho fyzický aj duševný stav značne utrpel. Mal bolestivé miesta na povrchu aj vo vnútri tela a v podstate sa celý nachádzal v skľučujúcich bolestiach.

Jeho matka Lisa zaznamenala, ako veľmi sa Jaredova osobnosť zmenila. Hnev sa stal hlavnou súčasťou každodenného života jej syna. Bol pravým opakom, ako ho dovtedy poznala.

Keď sa už nachádzal v kritickom stave, širšia rodina ho začala postupne navštevovať, aby mu dala poslednú rozlúčku. Nazdávali sa, že sú to už jeho posledné chvíle.

Jared sa však nehodlal vzdať.

Dôvera rodiny v štandardnú „liečbu“ sa postupne vytráca

Po prvotnej diagnóze sa Jardova rodina snažila viac dozvedieť o jeho rakovine, prečo sa rýchlo šíri a čo ju vyživuje.

Čím viac sa o ochorení dozvedali, tým viac boli presvedčení, že naordinovaná liečba a pobyt v nemocnici robia veci horšími. Vnútrožilové tekutiny a nemocničná strava, obe obsahovali vysoký podiel cukru.

Jared sa pamätá, ako sa v nemocnici cítil zmätene. Hovorí:

„Prečo mi dávali cukor, keď sa vie, že cukor živí rakovinu? Tehotná nemocničná sestra dokonca nemala dovolené sa zdržiavať v mojej blízkosti, pretože moja krv bola toxická.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Nemocničný personál musel nosiť špeciálne pomôcky, aby mohli byť okolo mňa. Prečo vpravujú do môjho tela všetky tieto veci, keď je to zlé pre mňa a nebezpečné pre moje okolie?“

Jared sa napokon začal domáhať opustenia nemocnice, keďže cítil ako ho podávaná strava pomaly zabíja. Rozhodol sa, že zbytok svojho života strávi vo svojom dome v údolí Varde.

Jaredova matka Lisa podporila rozhodnutie svojho syna odmietnuť ďalšiu chemoterapeutickú liečbu. Tiež verila, že takáto liečba jej syna usmrcuje.

Cesta domov po prepustení z nemocnice

O ceste z nemocnice domov sa Lisa vyjadrila nasledovne: „Naše hlavý boli plné. Nikto v podstate nič nepovedal celých 160 km.

Všetci sme sa obávali, aké dôsledky bude mať Jaredove rozhodnutie. Obávali sme sa, aké budú dôsledky nášho rozhodnutia Jareda v jeho rozhodnutí podporiť.

Nebola som si istá, ako to celé bude doma vyzerať. Čelili sme výzve učiť sa novým veciam a s nimi spojenými rizikami pre našu rodinu.“

Lisa dala v práci výpoveď, aby sa stala Jaredovým poradcom ohľadne stravy na plný úväzok. Začali s programom prírodnej liečby.

Ten zahŕňal:

 • konzumácia bio (organických) potravín
 • odšťavovanie zeleniny a eliminácia cukru zo stravy za každú cenu
 • kefovanie kože na rozprúdenie lymfy
 • týždenné lymfatické masáže
 • cvičenie na trampolíne nasledované vychádzkami v prírode
 • holistické doplnky stravy
 • pobyty v saune, ktoré pomohli vyplaviť z tela chemoterapiu a iné rakovinu spôsobujúce chemikálie za pomoci potenia

Po 6 mesiacoch

V januári tohto ruku (2015) ubehlo 6 mesiacov od prvotnej diagnózy Hodgkinovho lymfómu v poslednom, 4. štádiu.

Pri kontrolnom vyšetrení sa Jared dozvedel, že všetky jeho nádory v hrudníku a bruchu zmizli. Podľa snímkov a na prekvapenie jeho zdravotnej poisťovne, sa mu rakovinu podarilo zvrátiť.

Podľa všetkých konvenčných modelov a predpovedí mal byť Jared dnes už mŕtvy.

Napriek tomu, je tento 17 ročný mladík stále živý a zdravý.

Jared so svojou matkou v súčasnosti publikovali prvú edíciu knihy o svojich skúsenostiach a liečebnom programe. Snažia sa predajom získať prostriedky potrebné pre pokračovanie liečby.

Jared zdieľa dosiahnutý denný progres aj na svojej Facebookovej stránke a tiež na YouTube, kde sa to stalo virálnym. Odvtedy získal už stovky online podporovateľov z celého sveta.

Jaredov odkaz pre ostatné deti a ich rodičov

Jaredov neúprosný pozitívny prístup k životu sa opäť navrátil odkedy opustil nemocnicu. Tvrdí, že jeho hodnotový systém je najdôležitejšou časťou jeho schopnosti sa vyliečiť.

Ako ďalej hovorí:

„Neviem, ako dlho budem žiť. Viem, že celé sa to môže zajtra zmeniť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Chcem však, aby deti ako ja, ktorým je diagnostikovaná rakovina vedeli, že existujú oveľa príjemnejšie spôsoby liečby ako len chemoterapia či ožarovanie.

Sú nimi holistické metódy, ktoré naozaj fungujú a všetky sú zároveň lepšie ako pobyt v nemocnici.“

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. majka-z-gurunu

  Nesuhalsím s nazvom -„dostal sa z rakoviny aj bez chemo“-ked ju vlastne podstupoval.Po dalsie je nebezpečne ludí presviedčať,že bez chemo sa dá dostať z rakoviny a vastne ju vdaka článku možu odmietnuť pretože spomenutý pacient bol v 4 stadiu-to znamena ,že mu ostavalo len malo dni, a lekári aj vtedy urobia čo možu. Málo dní znamená ,že može umrieť aby s tým počítal a znamená to žial aj to ,že prišiel k lekárovi velmi neskoro,pretože rakovina bola už natolko rozmnožená v tele , že jeho imunita (telo) bolo natolko slabé,že hoci chemo zabije rakovinové bunky, takéto telo nebude liečbu zvládať. Zavádzať ludí aby si želali takýto sposob liečby v článku je nesprávne aj preto, pretože tento mladík „nemal už čo stratiť „,čoho sa vsak človek v 1-2 stadiu rakoviny nemá dovod báť.Lekár to vie, a človek sa presvedčí .Chemo je len polovica uzdravenia.Telu treba dodávať po nej vyživove doplnky ,vitamíny a jesť zeleninu je všeobecne uznávaná správna „diéta „,čo vsak maloktorý poonkologický pacienti chápu.

  • Rakovina nie je choroba je to celkový vysledok reakcie tela na dlhodobú podvyzivu(mineraly,vitamíny..),na prekyslenie organizmu a toxicitu v tele -ta sa začína najčastejšie v hrubom čreve z nestravenych zvyškov varenej a na živiny chudobnej stravy.Cukor,meso…su hnojivami pre nádorové bunky.Akonahle si vyriešite PH v tele na zasadite a začnete konzumovať surovú zeleninu ovocie dodáte telu vitamíny,ovocie najlepšie z vlastnej záhrady,mineraly… precistite tráviaci trakt naštartujete imunitu a uvidíte co sa udeje. Treba sa ale zdravého životného štýlu držať cely život,to je základ pre zdravý a dlhy život. Toto asi viete nie? Chemoterapia je vyvinuta zo zbrane hromadného ničenia Yperit,vedci v nej iba zamenili jeden atóm,aby to nezabijalo tak rychlo.Je to jed a aj ked to cloveku „pomôže“ tak iba na pár dni,mesiacov,rokov sa mu predĺži život.Moj otec ma rakovinu,zial nezmenil príliš svoj životný štýl podstupuje občas chemo a uz ma plnú krabicu liekov s ich neziaducimi účinkami,ano zije,ale je v špitali častejšie ako doma,ma 62 rokov! Ma život zatial,ale žiadne zdravie.

 2. …ty si naozaj z Gurunu, ako uz môze chemo pomôct? Akurat do hrobu! Ja som opatrovala roky takychto chorych, musela som prestat, nakolko to na mojom zdravi zanechalo vazne nasledky, chemo skodi vsetkym, zabija vsetko zive!!!

  • Biba says,tiez som toho nazoru..

  • Poznám ľudí, ktorí chodili na chemo a žijú.pracujú a tešia sa zo života.a poznala som aj takých ktorí odmietli chemo , liečili sa altern. medicínov, dodržovali stravu, nejedli cukor v žiadnej podobe, užívali vitamíny a investovali nemalé peniaze na liečbu. a čuduj sa svete- sú mrtvi. sama som bola proti chemoterapii.je to jed. počula som na každom kroku. a tí čo boli s manželom v nemocnici a chodili na chemo žijú a môj muž je už rok po smrti.stretávam tých ľudí a ide mi srdce puknúť.tak a teraz čo?

   • Poznate niekoho s rakovinou 4. stupna (metastazy do inych casti tela) ktory sa liecil len konvencnymi metodami (chemo, radio, atd..), neskusil ziadnu altrenativnu liecbu, nezmenil ani stravovacie navyky a zil dlhsie ako 5 rokov od momentu nalezu choroby? Pytam sa preto, lebo vsetkych takych co som poznal osobne odisli na onen svet za menej ako 5 rokov.

    • Poznáte zaručený postup, ktorý naozaj vylieči? Lebo ja sa týmto veciam venujem už roky, ale nepoznám spoľahlivý postup, či už z klasickej alebo alternatívnej medicíny. Poznal som ľudí, ktorí ani nemali vysoké štádium a napriek tomu, že robili všetko možné čo doporučuje alternatíva sú mŕtvi. Tiež som poznal ľudí, ktorí skombinovali alternatívu s klasickou med. a tiež sú mŕtvi. A iní zase žijú. Je to veľmi individuálne a nikto nevie zaručiť, že keď urobíš toto alebo toto tak sa vyliečiš. Vždy je to 50 na 50.

     • Maria Drahosova

      Onkologicke ochorenie.
      Pisete ,ze sa tomuto problemu venujete uz roky ja tiez odkedy manzel dostal rakovinu hrubeho creva,zacal chodit na oziare. On vtedy dostal z Filipin vytazok zo 45 druhov ovocia a zeleniny a 25 druhov bylin ,pil caj.z nechtika koprivy a praslicky, robil si kupele zo sody bic. a zmenili sme stravu ako pisem dole. Asi po dvoch mesiacoch od zistenia ho operovali a potom dostal tabletkovu chemoterapiu za co dakujem Bohu ,ze len taku slabu. Lekarka sa nas pytala ,ze ci vieme ako dopadla operacia a vtedy sme sa dozvedeli ze ked ho isli operovat z nadoru tam ostal iba kusok.Odvtedy ma vysledky stale dobre.Tu manuku a inocel sme pridali teraz,serrapeptasu asi 4 roky dozadu.Ale asi najdôlezitejsiaje psychyka. Môjmu manzelovi,zomreli 4 bratia na rakovinu takze bolo to horsie ale dokazali sme to. Môj sused ma to iste odmietol chemo aj radioterapiu a zatial je natom ok a sused z druhej strany ma to iste a on po chemo uz tak dobre na tom nie. U nas skoro vsetci ,ktorí chodili na chemosky uz zomreli,poznam len dvoch co este ziju. Ja by som uz vedela napisat knihu co som precitala zistila a teraz poradim aj inym .Zatial sa zda,ze to funguje.

      Postup liecby, ktora zatial pomaha:
      Kupele na odkyselenie tela
      1/ soda bicarbona 3x tyzdenne
      1/himalajska sol raz tyzdenne
      Tekutiny
      2 /byliny( praslicka ,kopriva,nechtik) caj aspon 1liter denne
      2 zeleny caj cista voda
      Potraviny 3,4,5,6 vylucit
      3 /mliecne vyrobky len (tvaroh,kefir,zive jogurty,bryndza)
      4/ muka,cukor sladit len stevia med repkovy ma proti rakovinove ucinky
      5/ maso,udeniny kuracie,morcacie
      6/ malinovky,alkohol
      7/ nutrienty /vitaminy mynerali,aminokyseliny/ dennu davku obsahuje moringa
      8/ manuka s Modrym vrchnakom MGO 400 alebo UMF 12 a vyssie
      9 serrapeptasa
      10 moringa
      11 Rakytnik
      12 Inocell Forte
      Stranka rozdelenie potravin PH na udrzanie rovnovahy proti prekyseleniu.
      http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/jidlo-strava/ph-potravin-tabulka-kyselinotvornost-a-zasadotvornost-potravin

 3. majka-z-gurunu

  Kým ste si neprežili,tak vaše odpovede možu byt akurát tak na úsmev všetkým čo to prežili vďaka včasnej lekárskej starostlivosti..Ked v tom raz budete, som zvedavá kam poletíte ako k prvému .K bylinkárovi ? Začnete si robiť doma „smoothy“ ? A kto vás vlastne zdiagnostikuje? Homeopat na prístroji ?Som prekvapená ,že utočí toľko ludí na človeka,ktorý je zdravy aj vdaka tej „chemo“, a nieje jediný člen rodiny , a ani jediný človek na Slovensku čo je už roky z toho vonku.Hladám súvislosti, neutočím na nikoho a hlavne nemám prázdne reči.Týmito slovami dávate najavo,že na Slovensku sa koná genocída za vašimi chrbtami.

 4. V Amerike prebieha vyskum na liecbu rakoviny nizkosacharidovou stravou. Daju sa tak liecit ciastocne diabetes type 2, urcite skupiny rakovin a zlepsenie je i u alzheimrovej choroby. Vsetko su to vlastne metabolicke poruchy buniek. Napriklad glioblastom sa da v kombinaci s chemoterapiou pekne vyliecit. Problem je ze kym si to precitaju na Slovensku lekari tak prejde tak 15 rokov kedze nase zdravotnictvo je velmi pozadu za zapadnym svetom. Vid vyskumy:

  http://www.medscape.com/viewarticle/749855
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213231714000925

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25806103
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25773851
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25949849
  ….
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=cancer+ketogenic

  https://www.youtube.com/watch?v=ot96y5-D_K0

  • Naprosto nesouhlasím s tím, že by u nás (ČR) nebo na Slovensku = totéž, byla léčba rakoviny nějak zaostalá. Naopak v našich zemích se léčí (zatím) na vysoké úrovni srovnatelné se „světem“. Důrazně nedoporučuji podléhat hloupým článkům a zprávám, které vypouštějí podivní, nezodpovědní jedinci a léčit se „stravou“, nebo naopak hladovkou, sodou, meruňkovými jádra a podobnými nesmysly. Všichni tito důvěřivci nakonec skončí na onkologii (pokud vůbec přežijí), většinou se značnou finanční ztrátou o platby „obětavým léčitelům“ a jejich stav je většinou již neléčitelný.
   Poznámka pro informaci: Chemoterapie vůbec není (v naprosté většině případů) nějakou základní léčbou „rakoviny“ a „rakovinu prakticky ani neléčí!!!

 5. Aj môj názor …zo skúseností chemo pochovala môjho brata…a neprišiel neskoro

  • A jak víte, že to byla právě chemo…….Samozřejmě na „rakovinu“ zatím bohužel žádný 100% účinný postup neexistuje, ale úspěchy v léčbě jsou velice dobré a každým rokem je zaznamenán další pokrok. Současná medicína je nyní schopna vyléčit až 87% případů (ještě před 50 lety, kdy jsem končil studium, to bylo pouhých cca 20%). A naopak, co se týká léčby hladem, sodou, meruňkovými jádry apod. neexistuje jediný vědecký důkaz pozitivních výsledků. Jsou to jen fámy, většinou ziskuchtivých „léčitelů“ šířené alternativní „literaturou“ a nedoloženým tvrzením pochybných svědků

   • Preco by vobec sucasna medicna mala potvrdzovat nejake pozitivne vysledky alternativnej liecby, ak by aj existovali ? nic take v zaujme sucasnej mediciny nie je takze si mozeme byt isty ze sa nicoho takeho ani nedockame.

   • Gracelinda

    Reagujem na pana doktora., ktory tvrdi, ze alternativa nevie liecit rakovinu. Ked sa divame do minulosti nasho ludstva, tak liecili vzdy samani, prirodni liecitelia, o vystudovanych lekaroch nebolo pocut. Dnesna skolska medicina vyuziva to, ze hygiena sa vyrazne zlepsila oproti minulym storociam. Preto sa vyrazne znizil pocet epidemii (medicina to pripisuje ockovaniu). Skutocne nepochybujem, ze medicina mi pomoze, ked si zlomim nohu, alebo budem mat nejaku nehodu, ale (a to je dokazane) chronicke ochorenia liecit nevie. Je smola nas vsetkych, ze nasa medicina (na celom svete) je podriadena farmacii a lekari nesmu vykonavat vlastny vyskum. Medicina vas osetruje, nie lieci. A vysledky, ktore tak radi ukazuju v boji s rakovinou su totalne skreslene, nakolko je pravidlo, ze ak pacient umrie az 5. rok po „liecbe“, tak je vykazany ako zdravy (rakovina je vyliecena, pretoze liecbu prezil viac ako 5 rokov!)), pripadne ak umrie, tak sa najde napr. zlyhanie srdca, obliciek a pod., cize pacient umrie na ine ochorenie (mnohokrat sposobene prave tym liecebnym postupom). Mojho brata doktori dostali na druhy svet za necelych 7 mesiacov, nasadili mu chemo, i ked diagnoza plucneho Ca nebola ani plucnou klinikou v Hagoch potvrdena. Doveroval viac doktorom ako vlastnemu zdravemu rozumu, to bol jeho tragicky omyl. Zasadou akehokolvek ochorenia je zle vnutorne prostredie, t.j. nerovnovaha vo vnutri cloveka, takze viry, bakterie a plesne maju dobru zivnu podu. Prvotnym zakladom kazdej liecby je najprv detox. Vyplavit toxicke latky z vlastneho tela. Zakladom konvencnej „liecby rakoviny“ je dodat telu silne toxicke latky. Tak aka diskuzia???? Ani jeden doktor onkolog by seba a svoju rodinu nikdy neliecil beznou onkologickou liecbou, pretoze vie, ze chemo usmrcuje hlavne zdrave bunky, nie rakovinove. Takze nakoniec je telo tak oslabene, ze nedokaze sa vzopriet uplne banalnej situacii. O utrpeni pacientov, ktori su bombardovani terapiou a vyvinu vedlajsie priznaky, by sme mohli pisat cele knihy.

    • Naprostý súhlas. Pokiaľ predstavitelia jedného i druhého smeru nebudú spolupracovať, nič sa nezmení. Chorých bude len pribúdať. Už dnes majú deti bežne choroby, ktoré boli pred 50-timi rokmi veľmi ojedinelé. A čo potom, keď budú dospelé. Zabúdame, že sme súčasťou prírody a preto i zdravie by sme si mali v prvom rade chrániť zdravým životným štýlom v súlade s prírodou. Základom je zmeniť stravovacie návyky. Potom podávať kombinácie určitých vitamínov a nakoniec vybudiť samoliečivé sily organizmu. Odporúčam knihu Rakovina Šanca na uzdravenie od Dr. Thomasa Kroissa, viedenského lekára, ktorý obdržal od EÚ Čestnú medailu za úspechy pri celostnej liečbe rakoviny, čo je pocta, ktorou sa môže v Európe pochváliť len málokto.

 6. Ťažko radiť. Viem aký je to pocit, tá diagnóza. Mne lekári povedali (bez toho aby čakali na výsledok histológie), že je to rakovina a keď som o tom zapochyboval, povedali mi, aby som si nerobil zbytočné nádeje. Na ich prekvapenie bol výsledok negatívny ale ja som sa pri čakaní na ortieľ za ten čas cítil „skvele“. Môj názor je, že v 4 štádiu je pravdepodobnosť vyliečenia mizivá, ale žiadny onkológ vám alternatívny spôsob liečby neponúkne. Akurát predĺži vaše utrpenie a cestu do hrobu. A ak by vám aj alternatívny spôsob naordinoval, riskoval by obvinenie zo zanedbania lekárskej starostlivosti.

 7. Pavol Szentivanyi

  Veľká cholesterolová lož.Cholesterol nás nemusí strašit-Jak ho snížit přirozenou cestou. https://uloz.to/!hldmfZlVnsc7/velka-cholesterolova-loz-cholesterol-nas-nemusi-strasit-jak-ho-snizit-prirozenou-cestou-mp4

 8. Dobrý deň. Moje meno je Laura Petra Balážová a som študentkou na Trnavskej univerzite v Trnave. Momentálne spolupracujem na výskume s názvom Kognitívno-existenciálny profil a špecifiká posttraumatického rozvoja u odliečených onkologických pacientov (cancer survivors). Prínos projektu zahŕňa rozpracovanie pôvodných teoretických konceptov; výskumné overenie modelov; pôvodné a adaptované nástroje na mapovanie efektu faktorov posttraumatického rozvoja; intervenčné programy v práci s onkologickým pacientom; výcvikové moduly pre pomáhajúce profesie. Keďže tento projekt je veľmi rozsiahli a aj jeho možný prínos je značný, chcela by som požiadať o to, aby čo najviac ľudí trpiacich rakovinou (v procese liečby alebo odliečených) vyplnilo tieto dotazníky. Vyplnenie Vám zaberie približne 30 minút Vášho času a je anonymné. Ďakujem veľmi pekne za každú účasť. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na mailovej adrese [email protected] .

  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7e4isr9Aa9J8XFusWVVJ1uiw6h-Zl2Esfyj_P2LSsvRRL9w/viewform?usp=sf_link

Pridajte komentár

*