Chlapec chemoterapiu odmietol a rakovinu porazil. Čo ho vyliečilo?

Chlapec chemoterapiu odmietol a rakovinu porazil. Čo ho vyliečilo?

Spoznajte Jareda, imunosupresívneho tínedžera z Arizony v USA, ktorému bolo vo veku 5 mesiacov transplantované srdce.

Dnes je z neho šikovný mladý muž s mnohými kamarátmi. Momentálne ho však v škole nenájdete. Minulý rok v júli totiž lekári objavili, že celý jeho hrudník je posiaty Hodgkinovým lymfómom v 4. štádiu.

Predtým, než Jaredovi diagnostikovali rakovinu, ochorela jeho matka Lisa na neznáme ochorenie, ktoré jej spôsobovalo krvácanie cez pokožku. Nič, čo jej lekári predpísali, nezaberalo.

Lise lekári oznámili, že jej krvácajúce ochorenie je trvalé a už nič viac pre ňu nedokážu urobiť.

Zúfalá, hľadajúc riešenie pre svoj zdravotný problém, sa zamerala na využitie jedla ako lieku. V priebehu len pár mesiacov bola Lisa schopná svoje ochorenie kompletne vyliečiť. A to čisto prírodným spôsobom.

Zrejme v dôsledku osudu videl Jared priamo z prvej ruky prínosy holistickej stravy. Tieto skúsenosti viedli neskôr k zmene trajektórie jeho vlastného života.

Onkológ odporučil chemoterapiu napriek žiadnej šanci na vyliečenie

Po stanovení diagnózy rakoviny sa začal Jaredov stav prudko zhoršovať.

Napriek tomu, že mu nebola dávaná žiadna šanca na vyliečenie, nemocničný onkológ odporúčal nasadenie chemoterapie.

Jared sa rozhodol toto odporúčanie onkológa nasledovať.


Naša rada: Vyčistite si od toxínov súčasne črevá, pečeň i žlčník už za 16 dní. Tu je spôsob, ako

Avšak po chemoterapii jeho fyzický aj duševný stav značne utrpel. Mal bolestivé miesta na povrchu aj vo vnútri tela a v podstate sa celý nachádzal v skľučujúcich bolestiach.

Jeho matka Lisa zaznamenala, ako veľmi sa Jaredova osobnosť zmenila. Hnev sa stal hlavnou súčasťou každodenného života jej syna. Bol pravým opakom, ako ho dovtedy poznala.

Keď sa už nachádzal v kritickom stave, širšia rodina ho začala postupne navštevovať, aby mu dala poslednú rozlúčku. Nazdávali sa, že sú to už jeho posledné chvíle.

Jared sa však nehodlal vzdať.

Dôvera rodiny v štandardnú „liečbu“ sa postupne vytráca

Po prvotnej diagnóze sa Jardova rodina snažila viac dozvedieť o jeho rakovine, prečo sa rýchlo šíri a čo ju vyživuje.

Čím viac sa o ochorení dozvedali, tým viac boli presvedčení, že naordinovaná liečba a pobyt v nemocnici robia veci horšími. Vnútrožilové tekutiny a nemocničná strava, obe obsahovali vysoký podiel cukru.

Jared sa pamätá, ako sa v nemocnici cítil zmätene. Hovorí:

„Prečo mi dávali cukor, keď sa vie, že cukor živí rakovinu? Tehotná nemocničná sestra dokonca nemala dovolené sa zdržiavať v mojej blízkosti, pretože moja krv bola toxická.

Nemocničný personál musel nosiť špeciálne pomôcky, aby mohli byť okolo mňa. Prečo vpravujú do môjho tela všetky tieto veci, keď je to zlé pre mňa a nebezpečné pre moje okolie?“

Jared sa napokon začal domáhať opustenia nemocnice, keďže cítil ako ho podávaná strava pomaly zabíja. Rozhodol sa, že zbytok svojho života strávi vo svojom dome v údolí Varde.

Jaredova matka Lisa podporila rozhodnutie svojho syna odmietnuť ďalšiu chemoterapeutickú liečbu. Tiež verila, že takáto liečba jej syna usmrcuje.

Cesta domov po prepustení z nemocnice

O ceste z nemocnice domov sa Lisa vyjadrila nasledovne: „Naše hlavý boli plné. Nikto v podstate nič nepovedal celých 160 km.

Všetci sme sa obávali, aké dôsledky bude mať Jaredove rozhodnutie. Obávali sme sa, aké budú dôsledky nášho rozhodnutia Jareda v jeho rozhodnutí podporiť.

Nebola som si istá, ako to celé bude doma vyzerať. Čelili sme výzve učiť sa novým veciam a s nimi spojenými rizikami pre našu rodinu.“

Lisa dala v práci výpoveď, aby sa stala Jaredovým poradcom ohľadne stravy na plný úväzok. Začali s programom prírodnej liečby.

Ten zahŕňal:

 • konzumácia bio (organických) potravín
 • odšťavovanie zeleniny a eliminácia cukru zo stravy za každú cenu
 • kefovanie kože na rozprúdenie lymfy
 • týždenné lymfatické masáže
 • cvičenie na trampolíne nasledované vychádzkami v prírode
 • holistické doplnky stravy
 • pobyty v saune, ktoré pomohli vyplaviť z tela chemoterapiu a iné rakovinu spôsobujúce chemikálie za pomoci potenia

Po 6 mesiacoch

V januári tohto ruku (2015) ubehlo 6 mesiacov od prvotnej diagnózy Hodgkinovho lymfómu v poslednom, 4. štádiu.

Pri kontrolnom vyšetrení sa Jared dozvedel, že všetky jeho nádory v hrudníku a bruchu zmizli. Podľa snímkov a na prekvapenie jeho zdravotnej poisťovne, sa mu rakovinu podarilo zvrátiť.

Podľa všetkých konvenčných modelov a predpovedí mal byť Jared dnes už mŕtvy.

Napriek tomu, je tento 17 ročný mladík stále živý a zdravý.

Jared so svojou matkou v súčasnosti publikovali prvú edíciu knihy o svojich skúsenostiach a liečebnom programe. Snažia sa predajom získať prostriedky potrebné pre pokračovanie liečby.

Jared zdieľa dosiahnutý denný progres aj na svojej Facebookovej stránke a tiež na YouTube, kde sa to stalo virálnym. Odvtedy získal už stovky online podporovateľov z celého sveta.

Jaredov odkaz pre ostatné deti a ich rodičov

Jaredov neúprosný pozitívny prístup k životu sa opäť navrátil odkedy opustil nemocnicu. Tvrdí, že jeho hodnotový systém je najdôležitejšou časťou jeho schopnosti sa vyliečiť.

Ako ďalej hovorí:

„Neviem, ako dlho budem žiť. Viem, že celé sa to môže zajtra zmeniť.

Chcem však, aby deti ako ja, ktorým je diagnostikovaná rakovina vedeli, že existujú oveľa príjemnejšie spôsoby liečby ako len chemoterapia či ožarovanie.

Sú nimi holistické metódy, ktoré naozaj fungujú a všetky sú zároveň lepšie ako pobyt v nemocnici.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Pridajte sa k našim vyše 150.000 odberateľom a dostávajte nové články priamo na váš email (zdarma). Ako stáli čitatelia zároveň získavate 15% zľavu na naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. majka-z-gurunu :

  Nesuhalsím s nazvom -„dostal sa z rakoviny aj bez chemo“-ked ju vlastne podstupoval.Po dalsie je nebezpečne ludí presviedčať,že bez chemo sa dá dostať z rakoviny a vastne ju vdaka článku možu odmietnuť pretože spomenutý pacient bol v 4 stadiu-to znamena ,že mu ostavalo len malo dni, a lekári aj vtedy urobia čo možu. Málo dní znamená ,že može umrieť aby s tým počítal a znamená to žial aj to ,že prišiel k lekárovi velmi neskoro,pretože rakovina bola už natolko rozmnožená v tele , že jeho imunita (telo) bolo natolko slabé,že hoci chemo zabije rakovinové bunky, takéto telo nebude liečbu zvládať. Zavádzať ludí aby si želali takýto sposob liečby v článku je nesprávne aj preto, pretože tento mladík „nemal už čo stratiť „,čoho sa vsak človek v 1-2 stadiu rakoviny nemá dovod báť.Lekár to vie, a človek sa presvedčí .Chemo je len polovica uzdravenia.Telu treba dodávať po nej vyživove doplnky ,vitamíny a jesť zeleninu je všeobecne uznávaná správna „diéta „,čo vsak maloktorý poonkologický pacienti chápu.

  • Rakovina nie je choroba je to celkový vysledok reakcie tela na dlhodobú podvyzivu(mineraly,vitamíny..),na prekyslenie organizmu a toxicitu v tele -ta sa začína najčastejšie v hrubom čreve z nestravenych zvyškov varenej a na živiny chudobnej stravy.Cukor,meso…su hnojivami pre nádorové bunky.Akonahle si vyriešite PH v tele na zasadite a začnete konzumovať surovú zeleninu ovocie dodáte telu vitamíny,ovocie najlepšie z vlastnej záhrady,mineraly… precistite tráviaci trakt naštartujete imunitu a uvidíte co sa udeje. Treba sa ale zdravého životného štýlu držať cely život,to je základ pre zdravý a dlhy život. Toto asi viete nie? Chemoterapia je vyvinuta zo zbrane hromadného ničenia Yperit,vedci v nej iba zamenili jeden atóm,aby to nezabijalo tak rychlo.Je to jed a aj ked to cloveku „pomôže“ tak iba na pár dni,mesiacov,rokov sa mu predĺži život.Moj otec ma rakovinu,zial nezmenil príliš svoj životný štýl podstupuje občas chemo a uz ma plnú krabicu liekov s ich neziaducimi účinkami,ano zije,ale je v špitali častejšie ako doma,ma 62 rokov! Ma život zatial,ale žiadne zdravie.

 2. …ty si naozaj z Gurunu, ako uz môze chemo pomôct? Akurat do hrobu! Ja som opatrovala roky takychto chorych, musela som prestat, nakolko to na mojom zdravi zanechalo vazne nasledky, chemo skodi vsetkym, zabija vsetko zive!!!

  • veronika :

   Biba says,tiez som toho nazoru..

  • Poznám ľudí, ktorí chodili na chemo a žijú.pracujú a tešia sa zo života.a poznala som aj takých ktorí odmietli chemo , liečili sa altern. medicínov, dodržovali stravu, nejedli cukor v žiadnej podobe, užívali vitamíny a investovali nemalé peniaze na liečbu. a čuduj sa svete- sú mrtvi. sama som bola proti chemoterapii.je to jed. počula som na každom kroku. a tí čo boli s manželom v nemocnici a chodili na chemo žijú a môj muž je už rok po smrti.stretávam tých ľudí a ide mi srdce puknúť.tak a teraz čo?

   • Poznate niekoho s rakovinou 4. stupna (metastazy do inych casti tela) ktory sa liecil len konvencnymi metodami (chemo, radio, atd..), neskusil ziadnu altrenativnu liecbu, nezmenil ani stravovacie navyky a zil dlhsie ako 5 rokov od momentu nalezu choroby? Pytam sa preto, lebo vsetkych takych co som poznal osobne odisli na onen svet za menej ako 5 rokov.

 3. majka-z-gurunu :

  Kým ste si neprežili,tak vaše odpovede možu byt akurát tak na úsmev všetkým čo to prežili vďaka včasnej lekárskej starostlivosti..Ked v tom raz budete, som zvedavá kam poletíte ako k prvému .K bylinkárovi ? Začnete si robiť doma „smoothy“ ? A kto vás vlastne zdiagnostikuje? Homeopat na prístroji ?Som prekvapená ,že utočí toľko ludí na človeka,ktorý je zdravy aj vdaka tej „chemo“, a nieje jediný člen rodiny , a ani jediný človek na Slovensku čo je už roky z toho vonku.Hladám súvislosti, neutočím na nikoho a hlavne nemám prázdne reči.Týmito slovami dávate najavo,že na Slovensku sa koná genocída za vašimi chrbtami.

 4. archaniel :
 5. V Amerike prebieha vyskum na liecbu rakoviny nizkosacharidovou stravou. Daju sa tak liecit ciastocne diabetes type 2, urcite skupiny rakovin a zlepsenie je i u alzheimrovej choroby. Vsetko su to vlastne metabolicke poruchy buniek. Napriklad glioblastom sa da v kombinaci s chemoterapiou pekne vyliecit. Problem je ze kym si to precitaju na Slovensku lekari tak prejde tak 15 rokov kedze nase zdravotnictvo je velmi pozadu za zapadnym svetom. Vid vyskumy:

  http://www.medscape.com/viewarticle/749855
  http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213231714000925

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25806103
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25773851
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25949849
  ….
  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=cancer+ketogenic

  https://www.youtube.com/watch?v=ot96y5-D_K0

Pridajte komentár

*