Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Obávaný, zaznávaný a potláčaný: Je ivermektín nový penicilín?


Print Friendly, PDF & Email

Obávaný, zaznávaný a potláčaný: Je iverkmetín nový penicilín?

(Tyler Durden, zerohedge.com) – Iverkmetín, antiparazitický liek radený pri liečbe ochorenia COVID-19 do rovnako „rádioaktívnej“ kategórie ako hydroxychlorochín (HCQ), sa opätovne objavil ako sľubná liečba v boji s potlačením pandémie.

Autor betselleru rebíčka New York TimesMichael Capuzzo ho nazval „liekom, ktorý rozbil Covid“, píšuc, že „na celom svete sú státisíce, ba v skutočnosti milióny ľudí, počnúc Uttarpradéšom v Indii a končiac Peru a Brazíliou, ktorí žijú a nezomierajú.“

Veľkými fanúšikmi ivermectínu sú lekári v Indii

A tak sa Dr. Justus R. Hope, MD, v The Desert Review pýta: Je iverkmektín nový penicilín?

Zatiaľ čo počty prípadov a úmrtí v indických štátoch používajúcich ivermektín sa stále líšia od štátov, ktoré ho zakazujú, silu iverkmetkínu presvedčivo ilustruje prírodný experiment.

Počty prípadov v Dillí, kde sa s ivermektínom začalo 20. apríla, klesli z 28 395 na iba 2 260 – a to za niekoľko týždňov do 22. mája. To predstavuje ohromujúci pokles 92%!

Podobne klesli aj počty prípadov v Uttarpradéši z 37 944 z 24. apríla na 5 964 22. mája – pokles o 84%.

Dillí a Uttarpradéš sa riadili smernicou Celoindického inštitútu medicínskych vied (AIIMS), vydanou 20. apríla 2021, požadujúcu podávanie dávky 0,2 mg ivermektínu denne na kilogram telesnej hmotnosti po dobu troch dní.

To predstavuje 15 mg denne pre osobu s hmotnosťou 68 kilogramov, alebo 18 mg pre človeka, vážiaceho 90 kilogramov.

Počty klesli aj v ďalších troch indických štátoch, ktoré smernicu prijali. Štát Goa klesol z 4 195 na 1 647, Uttarakand z 9 624 na 2 903 a Karnataka z 50 112 na 31 183. Goa si osvojil metódu masovej prevencie ivermektínom pre celú dospelú populáciu nad 18 rokov, pri dennej dávke 12 mg po dobu 5 dní.

Medzitým štát Tamil Nadu 14. mája oznámil, že iverkmetkín zakazuje v prospech politicky korektného remdesiviru. V dôsledku toho stúpli počty prípadov v štáte Tamil Nadu za rovnaké časové obdobie – od 20. apríla do 22. mája – z 10 986 na 35 873, teda na viac než trojnásobok!

Hoci sa Big Pharma a Big Media zúfalo snažia, tento prírodný experiment vysvetliť nevedia.

Ako som predpovedal 12. mája 2021, najprv budú tvrdiť, že „zabrali lockdowny“. Problém s týmto bol, že štát Tamil Nadu mal celé týždne prísny lockdown, no počty ich prípadov stále rástli. Takže lockdown nezabral.

Ďalším ich argumentom bolo, že „bol posun medzi husto osídlenými urbánnymi oblasťami ako Dillí a Mombaj“ voči vidieckym, napríklad štátu Tamil Nadu. Veľký problém tu je, že susedný štát Karnataka je takisto rurálny a počty jeho prípadov vďaka ivermaktínu klesajú.

Štát Uttarpradéš je neďaleko Himalájí a na ďalekom neurbanizovanom severe, kde prípady vďaka ivermektínu klesli o 84%. Ešte rurálnejší je štát Uttarkhand, nachádzajúci sa v Himalájach vedľa Nepálu. Počty jeho infekcií klesli s ivermaktínom o 70%.

Pre posledný argument im chýba akýkoľvek dôkaz. V podstate išlo o pokus znova očierniť ivermektín, tentoraz cez asociáciu s iným liekom. Pokus neférovo spojiť s ivermektínom liek hydroxychlorochín (HCQ).

Hoci sa HCQ stal vďaka médiám vtipom, vedci ako Dr. George Fareed vedia, že proti ochoreniu COVID-19 je účinný – najmä v počiatočných štádiách.

Prírodná liečba osteoartritídy

Dr. Fareed so svojím kolegom Dr. Brianom Tysonom liečili so skoro 100%-ným úspechom takmer 6 000 pacientov, používajúc kombináciu HCQ, ivermektínu, Fluvoxamínu (antibiotikum pre pridružené bakteriálne infekcie) a rôznych nutraceutík, napríklad zinku a vitamínu D.

Cenzúra v médiách hlavného prúdu

Bohužiaľ sa však nič z tohto nedostalo cez cenzúru mainstreamových médií a verejnosť sa tak nedozvedela o vyše 200 štúdiách, ukazujúcich účinnosť HCQ proti ochoreniu COVID-19.

Faktom zostáva, že HCQ má nezaslúženú negatívnu konotáciu kvôli jeho spájaniu s Trumpom, čo sa nešťastne využilo na pošpinenie ďalších životy zachraňujúcich a prehodnocovaných liekov, ako je napríklad iverkmektín.

Napríklad, v nedávnom článku v časopise Forbes používa novinár Ray nadpis „Je ivermektín nový hydroxychlorochín?“

Ray nevyslovuje proti ivermektínu jediný podstatný argument. Skôr sa ho pokúša očierňovať, bagatelizovať či degradovať opakovaním nepodložených obvinení. Ako dôkaz neúčinnosti Ray napríklad citoval neodporúčanie ivermektínu spoločnosťou Merck, hoci Merck svoje tvrdenie nepodložila žiadnymi dôkazmi.

Okrem toho proti ivermektínu citoval odporúčania FDA, hoci FDA priznáva, že dáta vedúce k tomuto záveru neskúmala:

„FDA neskúmala dáta pre podporu užívania ivermektínu u pacientov s ochorením COVID-19, na liečbu či prevenciu ochorenia COVID-19…“

Ako všetci vieme, spoločnosť Merck sa angažovala vo vývoji konkurenčného lieku a mala 356 miliónov dôvodov sa svojho vlastného, lacného a neziskového Ivermektínu zbaviť.

Navyše, podobne sa v závažnom konflikte finančných záujmov so spoločnosťou Merck angažovala aj vláda USA.

Podobnosť príbehu ivermectínu s penicilínom

Príbeh ivermektínu sa však podobá skôr príbehu penicilínu. Pencilín zachránil takmer 200 miliónov životov. Navyše, za jeho objav získali v roku 1945 Nobelovu cenu traja ľudia.

Objavitelia ivermektínu získali v roku 2015 Nobelovu cenu za medicínu a bolo dokázané, že ide o liek zachraňujúci životy pred parazitickými ochoreniami. Najmä v Afrike.

Za posledné štyri desaťročia zachránil ivermektín milióny ľudí pred parazitmi ako sú strongyloidiáza a onchocerciáza – riečna slepota.

Pred ochorením COVID-19 už zachránil desaťtisíce ľudí v tých niekoľkých oblastiach Indie, ktoré ho používajú.

Prudko tiež znížil počet prípadov v Mexiku, na Slovensku (pozn. redakcie: nie na celom Slovensku, lebo tu mu tiež mnohí hádzali polená pod nohy, ale v tých nemocniciach, kde ho používali) a v Zimbabwe.

Záver

Som stále viac presvedčený, že ivermektín prinesie koniec tejto pandémie, keď sa to rozchýri a keď si viac ľudí prečíta knihu Ivermektín pre svet.

Vhodnejší nadpis článku v časopise Forbes by mohol byť: „Je ivermektín nový penicilín?“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nyní nemám co dodat, rozhodně mně zajímají další informace.

 2. Som zvedavý, akého veku, resp. koľko rokov sa v priemere dožije väčšia zaočkovaných mRNA vakcínami… Nepomôžem si, ale nejakom mi to súvisí s EU Agendou 2030 (najmä pokiaľ ide o legalizáciu migrácie a urýchlenia jej procesu – tzv. výmena obyvateľstva na starom kontinente) či cieľmi Veľkého resetu z dielne Schwaba… Žeby prisilná konšpirácia a fantazmagória… :o)))

 3. Zuzana Vavrikova

  Fluvoxamín je antidepresivum. Inak super

  • PRIRODNIM ZIVOTEM zustaneme zdravy v dlouhovekosti
   At nam Ukrajinci okamzite Navrati ukradenou PODKARPADSKOU RUS

   VYGOOGLUJTA SI JAK PREDCHAZET NEMOCEM

 4. POZOR!! Riško Raši (Hlas – SD) sa chvastal na ta3, že keby boli oni vo vláde, tak je už zaočkovaných 50% obyvateľstva !!

  • Hej, povedal to v telke aj Pelegríny, že keby oni boli vo vláde tak väčšina obyvateľstva je už zaočkovaná. Fica to rozčúlilo a povedal na jeho adresu, že je populista a Sorošovec. Hlavná vec, že Pele… ešte stále nie je zaočkovaný, povedal že neskôr sa dá. Asi, keď všetci vykapú a on tu ostane sám.

  • David agios vladirovic

   Doctoring v new yorku dostavali
   $50 bonusu od big pharma za kazdeho zovkovanehoSEVH
   Kolik dostanou uplatku KORUPCNI VLADY
   BIDACI NICITELE NAS V

 5. Viete aká je pravdepodobnosť, že u nás zo supercelárnej búrky vznikne tornádo? …5% (zdroj ta3)

  • Ale 5% je stále viac ako 0%.

   • Bavíte sa o pravdepodobnosti v technológii riadenia-úpravy počasia?!

    Lebo tá je vyše 90%, takže keď chcú – tak bude! TA3 zavádza v tom, že to ututláva do polohy prirodzenej búrky – a na toto už konečne zabudnite!

    Konkrétne supercelulárne zrážky vyvolali USA nad Hočiminovou zásobovacou cestou počas vojny vo Vietname – a to bolo kedy?

    Levašov o klimatických zbraniach – pdf na stiahnutie.
    https://doczz.cz/doc/363200/nikolaj-leva%C5%A1ov–o-klimatick%C3%BDch-zbran%C3%ADch-1

    • Maroš.. prečo by to robili v CZ??
     Aký dôvod vnímaš ty? ..lebo zjavne sa niekomu niečo nepáči alebo niekto v Cz neposlúcha „vrchnosť“.

     • Odkaz moravákovi Lubomírovi Volnému – toto ťa čaká, keď ťa náhodou zvolia! A navyše – Lužice sú symbolom pôvodného lužického obyvateľstva – našich predkov! Lužickú kultúru skúmala aj zavraždená Martina Kušnírová!

      Nedávno sa prevalilo, aký nesmierny význam z hľadiska okultného astroLOGICKÉHO aj astronomického – prepojenia objektov starej civilizácie, objektov na Marse, postavenia hviezd a planét malo – SYMBOLICKÉ časovanie štartov rakiet tak USA ako aj sovietskych – je to prepojené globálnym okultizmom – akcie NASA určite, pretože NASA sú projekt Vatikánu!

      Toto bol klimatický útok symbolicky prepojený vo viacerých vrstvách a jednou z nich je aj ukážka sily – keďže kontrolu počasia má v rukách CIA – bolo to efektívnejšie ako defilé dvoch tankových divízií USA po území ČR a SR! BOL TO ODKAZ! DEMONŠTRÁCIA SILY!

 6. Ivermektín je správny nazov, v nadpise článku a v jeho začiatkoch máte skomoleninu názvu…

  • Používajú sa rôzne variácie – aj s „c“ aj s „k“.

   • k je prevažne európska verzia, c je anglosaská verzia. Detto diclofenac – diklofenak. Vďaka nemu už vyhynulo 95 % supov v Indii – požierajúcich diklofenakom liečené posvätné kravy.

 7. Lek se jmenuje Ivermectin a je znamy 25 let. Puvodne z Japonska. Americky lekar dr. Pierre Kory dostal v r. 2015 Nobelovu cenu za vymiceni parazitickych nemoci v casti Afriky kdy pouzil Ivermectin. Ceska vlada zaplatila pri nakupu Ivermectinu za krabicku s 10ti tri mg tabletami – 1,50 CZK pritom ti zlocinci v lekarne to pak prodavaji za 800,- czk. Ivermectin je multispektralni antibiotikum, ktere nici parazity, bakterie, viry a hlavne ty patogeny, kteri vytvari v tele zanety. Vedlejsi ucinky negativni skoro neecistuji a pry i desetinasobne davky, nez stanovuje predpis, neukazal negativni ucinek. Musite si ale uvedomit, ze cela agenda s vakcinaci neni, aby lidem pomohla, ale naopak, proto nikdy oficialne neuslysite, ze Ivermectin je to prave. Vlady nas nechteji mit zdrave, chteji nas z 90% vyhubit, jako krysy a tato agenda se pripravovala jiz od konce 2. svet. valky. Vzdy hledejte pravdu sami, nikdy neverte mediim a politikum.

 8. rockefeler mengele

  Tak ak je invermectin znamy 25 rokov ide o generikum prečo recept na jeho vyrobu neni všade zverejneny hlavne ked vieme že lekar sa spreneverili hipokratovej prisahe služia genocidnym vrahom rockefelerovej nadacii pfarmafirmam a korporaciam . prosim uvedte navod na vyrobu aj ako proti parazitom v spoločnosti

  • Aj keby ste mali recept, tak doma v kuchyni ho i tak neuvaríte.

   • Každý kuchár je chemik – aj keď o tom nevie!

    Iniciatíva Sloboda v očkovaní v statuse na Facebooku informuje, že na Slovensku sa vyrába liek pre zvieratá podobný Ivermectinu. Prípravok z domácej výroby by mohol pomôcť pri liečení Covid-19, píše sa v komentári.

    „Ivermectin sa vyrába i na Slovensku, v Nitre. Lenže našu protislovenskú vládu to nezaujíma. Miesto toho, aby využila núdzový stav a podporila slovenských výrobcov a zabezpečila výrobu a distribúciu tohto lieku do všetkých domácností na Slovensku, sníva len o testovaní a o výrobe vakcín,“ kritizuje autor vládu. Súčasťou príspevku je aj linka na konkrétny liek. Pôvodne je určený pre zvieratá.
    https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/16/sloboda-v-ockovani-vyrabame-obdobu-ivermectinu-vlada-vsak-sniva-len-o-testovani-a-vakcinach/

    GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok
    GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok [GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok] [GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok] [GALMEKTIN 10 mg/ml injekčný roztok]
    Cieľový druh
    Hovädzí dobytok, ovce, ošípané
    Balenie
    20 ml, 50 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml
    Registrácia
    SR
    Len pre zvieratá
    Vydáva sa len na veterinárny predpis
    pdf na stiahnutie

    injekčný roztok

    Informácie pre odbornú verejnosť a poskytovateľov veterinárnej zdravotnej starostlivosti.
    Zloženie:

    1 ml lieku obsahuje:

    Účinná látka:
    Ivermectinum 10 mg

    Pomocné látky:
    Glycerolformal, benzylalkohol, propylénglykol

    Číry, svetložltý roztok.
    Indikácie:

    Prevencia a liečba ekto- a endoparazitóz u cieľových zvierat.
    HOVÄDZÍ DOBYTOK

    Oblé červy v žalúdku a čreve – Ostertagia spp. (vrátane inhibovanej O. ostertagi), Haemonchus placei (dospelé, L 3, L 4), Mecistocirrus digitatus (dospelé), Trichostrongylus spp., Cooperia spp., Oesophagostomum radiatum (dospelé, L3, L4), Nematodirus spp. (dospelé), Strongyloides papillosus (dospelé), Bunostomum phlebotomum (dospelé, L 3, L4) a Toxocara vitulorum (dospelé).

    Pľúcne červy– Dictyocalus viviparus (dospelé, L4 a inhibované štádiá).

    Ostatné oblé červy – Parafilaria bovicola a Thelazia spp. (dospelé).

    Podkožné strečky hovädzieho dobytka – Hypoderma spp. (parazitujúce štádiá).

    Tropický podkožný strečok hovädzieho dobytka – Dermatofobia hominis (parazitujúce štádiá).

    Fakultatívny pôvodcovia kožných myiáz – Chrysomya bezziana (parazitujúce štádiá).

    Vši – Linognathus vituli, Haematopinus eurysternus a Solenoptes capillatus, Damalinia bovis.

    Svrabovce – Psoroptes bovis (syn. P. communis var. bovis) a Sarcoptes scabiei var. bovis,Chorioptes bovis.

    Kliešte – Ornithodorus savigny, Boophilus microplus, B. decoloratus.
    OVCE

    Oblé červy v žalúdku a čreve – Ostertagia circumcincta (dospelé, L3, L 4), O. trifurcata (dospelé, L4), Trichostrongylus axei (dospelé), T. columbriformis (dospelé, L3, L4), T. vitrinus (dospelé), Nematodirus filicollis (dospelé, L4), N. spathiger (L3, L4), Cooperia curticei (dospelé),Oesophagostomum columbianum (dospelé, L3, L4), Trichuris ovis, Chabertia ovina (dospelé, L3,L4),Oesophagostomum venulosum (dospelé), Strongyloides papillosus (L3, L4) a Gaigeria pachyscelis (dospelé, L3, L4).

    Pľúcne červy – Dictyocaulus filaria (dospelé, L3,L4) a Protostrongylus rufescens (dospelé).

    Nosové strečky –Oestrum ovis.

    Zákožka svrabová –Sarcoptes scabiei a Psoroptes communis var. ovis a Psorergates ovis.
    OŠÍPANÉ

    Oblé červy v žalúdku a čreve – Ascaris suum (dospelé a L 4) – Hyostrongylus rubidus (dospelé a L 4) Oesophagostomus spp. (dospelé a L 4), Strongyloides ransomi * (dospelé), Trichuris suis ** (dospelé).
    * Galmektin inj. podaný prasnici pred pôrodom zabráni prenosu infekcie Strongyloides ransomi na ciciaky mliekom.
    ** 80 % účinnosť lieku proti T.suis.

    Pľúcne červy – Metastrongylus spp. (dospelé).

    Červy parazitujúce v obličkách –Stephanurus dentatus (dospelé a L4).

    Vši – Haematopinus suis.

    Zákožky svrabové – Sarcoptes scabiei var. suis.
    Dávkovanie pre každý druh, cesta a spôsob podania lieku:
    HOVÄDZÍ DOBYTOK

    Dávka 1 ml na 50 kg ž. hm.(zodpovedá 0,2 mg ivermektínu na 1 kg ž. hm.).

    Hmot.
    zvieraťa (kg)
    do 50 100 150 200 250 300 350 400 450 500 550 600

    Dávka (ml)
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

    Hovädzí dobytok postihnutý podkožnou strečkovitosťou:

    Galmektin10 mg/ml injekčný roztok účinkuje proti všetkým štádiám strečkovitosti hovädzieho dobytka.

    Dôležitý je však čas ošetrenia. Najlepšie výsledky sa dosiahnu, keď sa podá ivermektín ihneď po nálete strečkov. Ak sa totiž zasiahnu larvy Hypoderma v čase, keď sa nachádzajú v životne dôležitých orgánoch, môžu spôsobiť u hostiteľa nežiaducu reakciu. Zasiahnutie Hypoderma lineatum v čase, keď sa nachádza v tkanive pečene, môže spôsobiť nafúknutie. Ak sa v čase liečby nachádza H. bovis vo vertebrálnom kanáli, môže zapríčiniť závraty alebo ochrnutie.
    Preto treba hovädzí dobytok ošetrovať pred alebo po období týchto vývojových foriem strečka.
    Hovädzí dobytok ošetrený Galmektinom inj. v období náletu strečkov, možno znova ošetriť Galmektinom inj. v zimnom období v prípade výskytu endoparazitov (svrab, vši), a to bez rizika nežiaducich reakcií.

    Hovädzí dobytok postihnutý fakultatívnymi pôvodcami kožných myiáz:

    Po zistení lariev fakultatívnych myiáz u zvierat sa podá Galmektin 10 mg/ml injekčný roztok. Podanie je veľmi účinné proti larvám do veku dvoch dní. Staršie, dospievajúce larvy sa môžu v ranách zjavovať ešte tri dni po ošetrení. Účinnosť injekcie pretrváva 14 dní po podaní. Galmektin 10 mg/ml injekčný roztok podaný v čase chovateľských zásahov, ako sú kastrácia, vypaľovanie značiek, chráni zvieratá pred napadnutím larvami fakultatívnych pôvodcov myiáz počas 14 dní po ošetrení.
    OVCE

    Dávka 0,5 ml na 25 kg ž. hm.. U merinových oviec je potrebné presvedčiť sa, či ihla prešla vlnou a kožou, až potom aplikovať roztok. U psoroptového svrabu je potrebné aplikovať liek dva razy v rozmedzí 7 dní.
    Hmotnosť (kg) 25 50 75 100 125 150
    Dávka (ml) 0,5 1,0 1,5 2,0 2,5 3,0
    OŠÍPANÉ

    Dávka je 1 ml na 33 kg ž. hm.. Presnosť dávkovania je dôležitá u mladých ciciakov, najmä o hmotnosti menej ako 16 kg, kde sa aplikuje menej ako 0,5 ml. Vhodné je použiť injekčnú striekačku s presnosťou dávkovania po 0,1 ml.
    Hmotnosť (kg) 8 16 33 50 66 99 133 166 200
    Dávka (ml) 0,25 0,5 1,0 1,5 2,0 3,0 4,0 5,0 6,0

    Pri hmotnosti nad 200 kg sa podáva 1,0 ml na každých 33 kg ž. hm..
    Pokyny o správnom podaní:

    Na zaistenie podania správnej dávky je potrebné stanoviť živú hmotnosť zvierat tak presne ako je to možné a skontrolovať presnosť dávkovacieho zariadenia.
    Pri hromadnom podávaní, vytvoriť skupiny zvierat podľa živej hmotnosti, aby sa zabránilo poddávkovaniu alebo predávkovaniu lieku.
    Galmektin 10 mg/ml injekčný roztok sa podáva pomocou automatickej alebo jednorazovej (suchej) injekčnej striekačky. Spôsob podania je výlučne subkutánne pomocou sterilnej striekačky a ihly (G 16, 15 alebo 20 mm) pod voľnú kožu pred alebo za lopatku (hovädzí dobytok, ovce). U ošípaných sa podáva do oblasti šije. Na jedno miesto neaplikovať viac ako 10 ml injekčného roztoku!
    Ochranná lehota:

    Hovädzí dobytok: Mäso a vnútornosti: 49 dní.
    Ovce a ošípané: Mäso a vnútornosti: 28 dní.
    Nepoužívať u zvierat produkujúcich mlieko na ľudský konzum.
    Kontraindikácie:

    Nepoužívať v laktácii, pokiaľ je mlieko určené na konzum.
    Nežiaduce účinky:

    Bolestivosť a prechodný opuch v mieste vpichu (aplikujte max. 10 ml na jedno miesto – minimalizácia tohto účinku). Lokálna reakcia zmizne bez liečby.
    Osobitné bezpečnostné opatrenia na uchovávanie:

    Uchovávať mimo dosahu a dohľadu detí!
    Uchovávať pri teplote do 25 °C.
    Chrániť pred svetlom.

    Nepoužívať tento vetrinárny liek po dátume exspirácie uvedenom na etikete.

    Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v mesiaci.

    Čas použiteľnosti po prvom otvorení obalu: 28 dní.
    Osobitné upozornenia:
    Osobitné bezpečnostné opatrenia pre každý cieľový druh:

    Pred prvým ošetrením stáda sa odporúča urobiť biologickú skúšku na znášanlivosť na malom počte zvierat. Predchádzať zvyšovaniu rizika vývoja rezistencie nasledovným postupom:

    – príliš častým a opakovaným používaním antihelmintík, predĺženou dobou podávania

    – poddávkovaním (z dôvodu nesprávneho stanovenia živej hmotnosti, nesprávnym podaním lieku alebo chybnou kalibráciou dávkovacieho zariadenia).

    Klinické prípady, podozrivé z rezistencie na antihelmintiká, by mali byť následne vyšetrené použitím vhodných testov (napr. Test redukcie počtu vajíčok). V prípadoch, kde výsledky testov presvedčivo potvrdia rezistenciu na určité antihelmintikum, použiť antihelmintikum patriace do inej farmakologickej skupiny s odlišným mechanizmom účinku.
    Osobitné bezpečnostné opatrenia na používanie u zvierat:

    Liek sa nesmie podať intravenózne a intramuskulárne. Dávku treba upraviť podľa váhy, aby sa predišlo predávkovaniu. Pred prvým ošetrením stáda sa odporúča urobiť biologickú skúšku na znášanlivosť na malom počte zvierat.
    Osobitné bezpečnostné upozornenia, ktoré má urobiť osoba podávajúca liek zvieratám:

    V prípade náhodného samoinjikovania vyhľadať ihneď lekársku pomoc a ukázať písomnú informáciu
    pre používateľov alebo obal lekárovi.
    V prípade náhodného poliatia kože alebo zasiahnutia očí opláchnuť postihnuté miesto veľkým
    množstvom vody.
    Ak sa po kontakte s liekom vyvinú symptómy ako začervenanie kože, opuch pier, tváre alebo očí,
    alebo sťažené dýchanie, okamžite vyhľadať lekársku pomoc a ukázať písomnú informáciu pre
    používateľov, alebo obal lekárovi.
    Počas manipulácie s liekom nefajčite, nejedzte , ani nepite.
    Po manipulácii s liekom si dôkladne umyte ruky.

    Gravidita, laktácia:

    Štúdie ukázali, že ivermektín je bezpečný. Aplikácia odporúčaných dávok nemá vedľajšie účinky na plodnosť. Nepodávať v laktácii.
    Liekové interakcie a iné formy vzájomného pôsobenia:

    Interakcia po spoločnom podaní benzodiazepínu a ivermektínu: následkom zvýšenia aktivity GABA v mozgu sa zvýši toxicita.
    Predávkovanie (príznaky, núdzové postupy, antidotá):

    Najbežnejšie prejavy predávkovania sú: ataxia, abnormálne správanie, depresia, dezorientácia, dávenie, mydriáza a ptyalizmus, ťažké dýchanie, kóma až smrť.
    Inkompatibility:

    Nie sú známe.
    Osobitné bezpečnostné opatrenia na zneškodnenie nepoužitého lieku alebo odpadového materiálu:

    Každý nepoužitý veterinárny liek alebo odpadové materiály z tohto veterinárneho lieku musia byť zlikvidované v súlade s platnými predpismi.
    Obaly a zvyšky obsahu majú byť bezpečne zlikvidované (spálením), lebo voľný ivermektín by mohol negatívne vplývať na niektoré vodné organizmy a ryby.

    Vstupom na túto internetovú stránku vyhlasujem, že som odborným zástupcom v zmysle zákona, a že som oboznámený s definíciou odborného zástupcu podľa platných právnych predpisov.

    Odborný zástupca je odborne spôsobilá osoba, oprávnená zaobchádzať s liekmi a so zdravotníckymi pomôckami.

    Ak máte záujem pokračovať, kliknite ÁNO
    http://www.pharmagal.sk/produkty/antiparazitika/galmektin-10-mgml/?fbclid=IwAR15KxRLsnlDfOMZl0x7HAk8yCSGFUUMFjve27dFczXkonrRaT6tMBqreqE

    Je tu niekto, kto nevie variť?

 9. svatoslav butora

  Prajem pekný deň. Je dobré vedieť, že pre riešenie takmer všetkých problémov existuje viacej ciest a metód, nielen jedna jediná. Je dobré vedieť, že vakcinácia proti normálnej prírodnej chrípke pomocou vakcíny Tamiflu skončila v zabudnutí, pretože oproti prirodzene sa obnovujúcej imunite veľmi zúžila možnosť ochrany človeka a bola neúčinná.
  Napriek tomu sa Veľká Štvorka výrobcov vakcín znovu pokúsila s pomocou nehodných politikov nahradiť prirodzene sa obnovujúcu imunitu imunitou umelou prostredníctvom opichávania ľudí proti umelej akože „kovidnej chrípke“ umelou mRNA umelinou a pritom navyše vystrnadili spomedzi liečív medikamenty dostupné a lacné ako druhé konkurenčné liečivá, ktoré prirodzenú imunitu nelikvidujú.
  Navyše táto Veľka Štvorka pomáha nehodnej OSN-WHO získavať svetovládny vplyv nad konaním a myslením ľudí, ktorých nehodní politici chcú uviesť do nového otroctva závislosti na tzv. kovidných pasoch.
  Dá sa bez emócií konštatovať, že celé kovidné štátmi a OSN-WHO riadené „besnenie“ je umelá veľmocenská akože kovidná nikdy nekončiaca umelá „chrípka“ bez nádeje na jej úspešné odstránenie pomocou ich „jedinej“ metódy opichávania. Už túžobne vzhliadajú po nových mutáciách a po nových „vlnách“…
  a štáty namiesto riešenia normálnych úloh degenerujú pod vedením nových politických epidemiológov.

 10. Jozef Jozefovič

  Rurálny…. a po slovensky by to nešlo? Alebo si pán „redachtor“ nedal tú prácu, aby vyzháňal napr. na internete čo to slovo znamená…

 11. Rustikálny = všeobecne vidiecky = s prvkami vidieka = štýl.
  Rurálny = dedinský = určite nie mestský = tiež „domáci“, tradičný ľudový – sliepky na dvore, pálenka, vzťahy.

  Obávam sa, že v 1/ globalizovanej a 2/ technologickej civilizácii to bez cudzích slov už nepôjde, čo sa dá využiť pri komunikácii s cudzincami, ktorí by mali toto „esperanto“ ovládať tiež – takto som si pomáhal pri jazykovej bariére pri kontakte s cudzincami – „rukami, nohami“ a všeobecne známymi cudzími slovami. Slovo rurálny nie je problém v komunikácii s osobami všeobecne poznajúcimi kultúru ako takú, avšak slovo dedinský by bol okamžite oheň na streche s blbcami z dediny, ktorí považujú slovo dedina za urážku, pretože sú duchom a kultúrou fakticky od svojej dediny „zapadákova“ odtrhnutí a svoju dedinu fakticky nenávidia. Je vecou autora, ktorej cieľovej skupine svoje informácie adresuje – samozrejme záleží, či to robí správne a tento článok nie je adresovaný dedinským buranom, takže rurálny je správne.

  • jozef hruzik

   Ale dávate tomu Slovenčinovi mudrlanti akýsi. Stačilo napísať /ľudový, dedinský, tradičný,,,,./ rurálny. Treba si uvedomiť, že tu nepíšeme pre inostrancov ,ale pre celé spektrum SLOVENSKÉHO národa, prihliadajúc na všetky stupne vzdelanosti a inteligencie!

 12. POTREBUJEME INFORMAČNÚ KONFRONTÁCIU V ZÁKONODARNOM PRIESTORE!
  POTREBUJEME PRAVDIVÝMI INFORMÁCIAMI KONFRONTOVAŤ ZÁKONODARNÚ MOC!

  Fínsky poslanec_Covid vakcína je maskovaný toxín a VY TO VIETE.mp4
  https://ulozto.net/file/fuzhK8JXNC8B/finsky-poslanec-covid-vakcina-je-maskovany-toxin-a-vy-to-viete-mp4#!ZJIzZwR2AmqzZQH2ZwpmZQH0BQR0ZxV4D05MM3S+FwH5rwIuZj==

  Fínsky poslanec urobil tú najsprávnejšiu vec akú mohol – v poslaneckej snemovni konfrontoval ostatných poslancov s pravdivými údajmi o smrtnosti a vedľajších účinkoch vakcíny na Fínoch, a tým urobil poslancov priamo zodpovednými za pokračujúci zločin proti fínskym občanom – pokiaľ toto nezastavia – od tejto chvíle budú konať vedome ako zločinci!

  Tak – a teraz si zrekapitulujeme, či sa niečo podobné odohralo aj v našom zákonodarnom priestore – NIE!
  Samé drísty na tlačovkách, samé „prekáračky odborníkov“ V MÉDIÁCH – ale žiadna ucelená správa v parlamente! A to si tie hovädá môžu vykonať poslanecký prieskum! Nikto z opozície – ani ficovci /ani troll Blaha/, ani kotlebovci, ani odídenci – nikto z nich doteraz nepredložil správu o doterajších výsledkoch utajovaného vakcinačného experimentu na slovenských občanoch! Prečo?!

  No pretože o tom, či sa títo zmrdi znovu dostanú k moci a či budú znovu zvolení – nerozhodujú voliči, nerozhodujú strany, ale rozhodujú tí, ktorí ovládajú médiá, tí, ktorí ovládajú technológiu manipulácie volieb = tí, ktorých úlohou je tu pretlačiť globalistickú nadnárodnú agendu, takže títo rozhodne do parlamentu opäť nepustia nikoho, kto pôjde proti tejto agende! A tak všetci zmrdi v parlamente súhlasia so slobodomurárskou hrou na slepú babu, resp. presnejšie na 3 čínske opice – a v žiadnom prípade informácie, ktoré by ich mohli usvedčiť z vedomého zločinu – do parlamentu nepustia! A stačí len jeden jediný statočný, ktorý by si povedal „Tak dosť – toto nie je môj zločin!“ – a celé sa im to rozsype!

  Takže domáca úloha – konfrontujte poslancov SNR s informáciami, ktoré dokážu, že od určitej chvíle sú preukázateľne informovaní o tejto zločineckej agende, a že teda od určitého momentu VEDIA, ŽE KONAJÚ VEDOME ZLOČIN PROTI OBČANOM SLOVENSKEJ REPUBLIKY!

  Nájdite toho jedného spravodlivého poslanca a donúťte ho v parlamente vystúpiť s touto informáciu ku.va! A ak nenájdete jediného – viete čo máte s týmito osobami v budúcnosti urobiť! V tom nám pomáhaj Boh!

  • Zaujímavý je ten pôvod troch opíc? Myslela som, že to pochádza z Japonska… ale niekde to smeruje k budhizmu.
   Tri múdre opice, z ktorých jedna si zakrýva uši, druhá ústa a tretia oči, svojimi gestami hovoria „nepočujem zlo, nevidím zlo, nehovorím zlo“.

   Prvá opica, ktorá si zakrýva oči a nevidí zlo, sa volá Mizaru, druhá opica, ktorá si zakrýva uši a nepočúva zlým rečiam, sa volá Kikazaru a tretia opica, ktorá si zakrýva ústa a neohovára, sa volá Iwazaru.

   Tieto sošky vo východných kultúrach najčastejšie symbolizujú, že nemáme nikoho ohovárať, nestrkať nos do cudzích vecí a nečiniť iným príkoria. V západnej civilizácii sa však častejšie interpretujú ako symboly klamu, neúprimnosti a ignorancie.

   Aby človek lepšie pochopil symboliku 3 opic je treba veď niečo málo aj o japonskom ľudovom náboženstve Koshin.

   • Ja poznám len tú jedinú verziu – sú to zasraté alibistické opice, z ktorých jedna nechce nič počuť, druhá nechce nič vidieť a tretia nechce nič povedať o tom čo videla a počula! S múdrosťou nemajú nič spoločné! Pokiaľ je ľahostajnosť a netečnosť v tejto spoločnosti múdrosťou – tak môžeš týchto debilov aj v slovenskej spoločnosti velebiť – omerta dorazila aj k nám! Takže nech nikto nevidí štátom týrané deti, nech nikto o tom nechce nič počuť a nech nikto o tom vôbec nehovorí! Ku.va!

    Toto čo robíš ametyst – je presne tá podlá židovina – duch zámeny – prekrútiť všetko! „Múdra“ opica – to ktorému debilovi chceš nahovoriť?!

 13. Do politiky sa vzhľadom k veku nemiešam, ale s určitými výhradami s Tebou Maroš
  súhlasím….
  Pokiaľ ide o ivermektín…môj názor, je taký, že špecificky purfurovaný a
  a na báze kvantovej bioinformatiky impulzne aktivovaný pyramidálnymi
  energiami, je to pravé orechové čo v súčasnosti hľadáme, Maroš Ty poznáš
  Imhotepove zákony vesmíru a staroegyptskú medicínu okorenenú
  poznaním A.Einsteina „kto nepozná život včiel, nevie čo je zdravie“ a
  najnovšie systémový superinteligentný genom a funkčnosť epifýzy,
  ale to už je na dlhšiu reč pre zainteresovaných, ktorí sa neboja filozofickej a medicínskej imaginácie…takže veľa zdravia priatelia, „zatiaľ ideme z kopca,
  držte si klobúky“ Jozeft

 14. https:// kresadlo.com/maturita-lidstva/

  • https://kresadlo.com/

   Celkom dobre zhrnuté, aj keď Darwinov omyl nebol omyl ale projekt illuminátov – budúcich marxistov na neskoršie vytvorenie eugeniky a sociálneho darwinizmu – marxistického sociálneho inžinierstva – základov dvoch proti sebe postavených konceptov Rádu Lebka a kosti 322 – nacionálneho socializmu /eugenika a rasizmus/ a internacionalizmu /komunizmus, dnes „equality“ liberálny marxizmus/. Dnes sa našťastie prebúdzajú pozostatky kreacionizmu, pričom podľa všetkého je to aj aj – teória stvorenia aj teória vývoja. DNA človeka je bližšie k banánu ako k opici. Aj človek sa samozrejme vyvíja – ale skôr v duchovnej úrovni. Samozrejme existuje aj regresia a degenerácia – a to je oveľa dôležitejšie! Degeneráti začínajú byť problém!

 15. Takmer všetci z vlády, média iné nepočujete len očkovanie, očkovanie, očkovanie..

  Iné tuším ani neriešia, lebo tento biznis je viac ako samotné zdravie.
  Už sa to všetko človeku až hnusí aké násilie chcú robiť na ľuďoch. Nikdy v živote voliť týchto nebudem, sklamala aj prezidentka,ktorá je vyslovene len provládna. Myslím, že viac už nebude ako hlava štátu, ľudia pochopili kam je nasmerovaná. Mňa teda už nepresvedčí, bolo to posledný krát a myslím, že nás je viacej.

  Už aby bolo to referendum, nech vidia akí sme všetci z nich sklamaní. Nech s nimi skončia aj Krčméry, Jarčuška, Mikas, Sabaka a jemu podobní.

  A ak Krčméry uvádza, že sa chce odsťahovať do zahraničia, no o tom nemôže hocikto ani snívať, tak na ten zahraničný život musí byť dobre zazobaný a v jeho veku.
  No však farma biznis je úžasný výnos, tak preto tie očkovacie tlaky.

 16. Konečne sa aj na svk začínajú ozývať bez náhubku…
  https://fb.watch/6pJe1kydpA/

  • Dnes zaznela v oficiálnych mediach nezvyčajná správa. V južnej Kórei, kde majú vysokú očkovanosť proti covidu, im na nový zmutovaný vírus ochoreli takmer všetci očkovaní.

 17. Referendum by malo vyriešiť, že táto covid nátlaková banda skončí.

 18. Jednoduchá

  ….áno, aj referendum by pomohlo k tomu, aby sa tento ,,covidcirkus skončil“….v dneš.príspevkoch je výborná prednáška od p.Anity Petekovej, bola to úžasná žena s mimor.,,chápaním“ na vakcíny a očkovanie, kiež by si to mohlo čím viac ľudí prečítať!!!….smutné, že už zomrela, určite nie prirodz.smrťou, no na nete som našla len, že sa dlho trápila a nič viac…jej knižky sú určite výborné, verím tomu, že mnohým ,,fanúšikom očkovania by otvorili oči“….možno aj mojej niekt. rodine….

 19. Jednoduchá

  ….áno, ,,nehoda“ na Morave nebola náhoda, bolo to ,,vykonštruované“…..som o tom tiež presvedčená….

 20. Treba sa dať urýchlene zaočkovať,aby nemali na patológii problém zo zistením príčiny vášho úmrtia a ani vaša rodina a známi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Majú predsa právo to vedieť-v prípade,že nebude v protokole o úmrtí uvedený dôvod „ZÁPAL ŠVINDLOV“ môžu ak budú chcieť tomu aj uveriť!

Pridajte komentár

*