Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako prečistiť lymfatický systém a predísť až 80% chronických ochorení


Print Friendly, PDF & Email

lymfaticky-system

Viete si predstaviť, čo to znamená byť vystavený desaťtisícom toxínom, zaťažený umelými produktmi a spracovanými potravinami každý týždeň?

Bohužiaľ, to je moderná realita, ktorej sa nám všetkým v súčasnosti dostáva.

Detoxikácia sa v našom tele uskutočňuje bežne každý deň. Vyvádzajú sa z neho von prírodné chemické látky, ale aj tie vytvorené človekom, ako sú domáce čistiace prostriedky či prísady z kozmetiky.

Dokonca aj metabolické splodiny, ako výsledok činnosti našich vlastných buniek, sú považované za toxické.

Ako telo detoxikuje škodlivé látky

Keď je telo vystavené toxínom, ktoré do neho vojdú cez pokožku, nosom či ústami, obalí ich tukom alebo vodou. Neskôr tú tieto toxíny uskladnené v rôznych častiach tela a následne odbúravané.

Týmto spôsobom sa náš organizmus bráni kontaminácií preň dôležitých tkanív.

Uvedený proces zahŕňa orgány ako sú pečeň, črevá, obličky, pľúca, kožu, krv no a napokon aj lymfatický systém.

Tým, že je dnes telo vystavené oveľa väčšiemu objemu toxickej záťaže, na aký sa pôvodne v evolúcii vyvíjalo, je dôležité mu trochu pomôcť.

Takouto podporou detoxikácie zabezpečíte, že všetky spomínané toxíny, spolu s nadbytočnou vodou a tukom, budú z tela spoľahlivo odstránené.

Lymfatický systém – zabudnutý hrdina

Lymfatický systém je najmenej pochopený a neraz dokonca úplne prehliadaný systém ľudského tela. Ľudia zabúdajú, že v rámci neho sa dejú dôležité detoxikačné procesy.

Lymfa tečie paralelne s krvou a odvádza z buniek odpadové látky.

Okrem toho, lymfa je tiež dôležitou súčasťou vášho imunitného systému. Je preto nepostrádateľná pre celkové zdravie.

Vyčistite si kanály svojho tela

Lymfatický systém je možné považovať za obrazne povedané kanalizačný systém ľudského tela. Jeho správne fungovanie je nutné pre zabezpečenie odvádzania odpadu.

Sú však prípady, keď sa upchá a ostane stagnujúci a nefunkčný aj celé roky.

Časom tak môže vplývať na hromadenie toxínov v tele a zhoršovanie našej imunity.

Všetko sa to začína v črevách

Budete teraz možno prekvapení, no detoxikácia začína už v našom tráviacom trakte, alebo presnejšie povedané, v klkoch tenkého čreva.

Na týchto klkoch sa totiž z vonkajšej strany nachádzajú vlásočnice lymfatického systému. Ich úlohou je z črevných stien zachytávať tak výživné látky, ako aj v tuku rozpustné toxíny.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zápcha alebo nadmerné hlieny v črevách znemožňujú lymfe a bielym krvinkám vykonávať svoje telesné funkcie.

Lymfatické tkanivo v tráviacom trakte (nazývané aj skratkou GALT) má najvyššiu koncentráciu lymfy v tele a nachádza sa hneď za črevnou stenou.

Pokožka a črevá sú síce neustále vystavované toxínom a škodlivým mikróbom, avšak naše telo disponuje vlastnou armádou číhajúcou hneď nablízku v podobe GALT.

Manuálna lymfatická drenáž podľa doktora Voddera

Lymfatické cievy sa nachádzajú pod kožou a vedú naprieč celým telom. Pomalý tok lymfy spôsobí, že vaša pokožka bude fádna a začnú sa v nej hromadiť toxíny.

Lymfa nemá vlastnú pumpu, akou je srdce pre krv. Preto v prípade, že sa má pohybovať oproti gravitácií, dochádza v nej k zápche. Výsledkom popom býva nezdravý vzhľad chodidiel, lýtok, stehien, bokov, brušnej dutiny a rúk.

Lymfatická drenáž doktora Voddera predstavuje miernu rytmickú techniku, ktorá stimuluje tok lymfy naprieč tkanivami.

Okrem toho podporuje imunitu, zdravé fungovanie autonómneho nervového systému, znižuje stres a odstraňovaním odpadu zo spojivových tkanív zmierňuje opuchy a bolesti.

Ďalšie zdravotné prínosy manuálnej lymfatickej drenážnej masáže zahŕňajú:

 • zrýchlenie hojenia úrazových a pooperačných jaziev
 • prečistenie upchatých dutín pri zápale nosa a priedušiek
 • zníženie zadržiavania tekutín počas menštruácie a tehotenstva
 • zmiernenie nespavosti
 • pomoc pri autoimunitných ochoreniach ako skleróza multiplex, lupus či reuma

Kde a ako často vykonávať lymfodrenážnu masáž

Lymfodrenážna masáž je pomerne zložitá procedúra a vykonávať by ju mal len skúsený terapeut.

Odporúčame preto navštíviť odborné pracovisko, ktoré sa touto druhou masáží zaoberajú na profesionálnej úrovni. Nesprávne prevedená masáž totiž môže aj uškodiť.

Frekvencia tohto druhu masáže sa odporúča nasledovne:

 • pre bežnú detoxikáciu – 2 krát do mesiaca
 • intenzívny očistný režim – 3 až 4 krát do mesiaca
 • opuchy, bolesti a iné zdravotné ťažkosti – 1 krát za týždeň až do zlepšenia stavu

Lymfodrenážne masáže je najlepšie robiť na jar, ale je možné ich robiť kedykoľvek, aj celoročne.

Ďalšie zásady, ktoré je potrebné dodržiavať

Ak chcete vyčistiť svoj lymfatický systém prírodnou cestou, potrebujete robiť nasledovné veci:

 1. Pite dostatok tekutín – vaše telo potrebuje vodu, aby udržalo tok lymfy v správnom chode.
 2. Cvičte – pravidelné cvičenie, ktoré zahŕňa skákanie, je najlepším spôsobom, ako udržať lymfatický systém v chode.
 3. Sauna – sauny sú výborným spôsobom, ako vypotiť toxíny a odpadové látky cez kožu.
 4. Jedzte viac týchto potravín – brusnice, listovú zeleninu, spirulinu, orechy, ľanový olej
 5. Lymfodrenážna masáž – podporuje cirkuláciu lymfy, vyplavuje nadbytočné tuky, tekutiny a ďalšie odpadové látky z buniek.

Záver

Ak vás táto téma zaujala, no nemáte čas alebo peniaze na návštevu salóna, kde vykonávajú lymfodrenážne masáže, máme pre vás jednu dobrú správu.

Existuje totiž jeden spôsob, ako si urobiť sami doma jednoduchý typ lymfatickej masáže, pri ktorej si nemôžete ublížiť. O tom už ale viac hovoríme v našom ďalšom článku.

Veríme, že sa vám tento príspevok páčil. V takom prípade ho prosím nezabudnite zdieľať aj s vašimi priateľmi emailom alebo na sociálnych sieťach.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vďaka za skvelý článok aj ten tip na ďalšiu stránku v závere. Pevne verím, že toto všetko sa učia aj na medicíne 🙂

 2. – pohyb (chodza, poskakovanie,…);
  – trampolina;
  – masazny stojan na vytrasenie
  – nie acidozne potraviny ( varene, zivocisne, kava, cukir rafinavany),
  – ovocie, citron, zazvor,…

 3. Ja chodil, v Brne na manualni a mechanickou lympahtickou dranaz, kolem hodiny za 100Kcz spodni a horni cast pak doma delam sam vcetne krku a hlavy a dobre vysledky alespon pro mne .
  Musite ale vedet co vam vse je abyste si nahodou neuskodili a treba neroznesli rafkovinu, infwekce a jine.

  Zakoupil si take pristroj na NANO Kolojidni generator, velice domaci levnou vyrobu a vysoce kvalitni …
  http://www.silvermedic.cz; a mnoho je zrychlene vyhojene.
  Pristim rokem si pokusim Nano Zlato, platinu take snad pomuze k urychleni spoju urazy porusenych neuro-muskularnich nervu a jejich rychlejsi regenerace a pak celkove vyzdraveni az omlazeni. Nano stribro je pry dobre pro kosmeticke ucely atke jako zaklad pod make up! Nano/Kolojinni striebro mam take adfleko levnejsi USA generator ale daleko s omezenymi moznostma s krerym koncentraci se leci take viry ktere zaviduji rakoviny!!! a dalsi neplechy .
  Zasadne 2 citrony, limetku, medu a trochu jedle sody do ciste vidy a vse je pak zasadite Ph, teda nemozne ochories atd atd… U nas silenstvi COVID a vakcinace s odstavenim super snad Satanisty liberala Governera NYS Mario Cuomo, pujde asi pred soud za vrazdy COVID senioru… besneni jiz ochabuje a lide se opet zacinaji radovat, plne restauarce … a zit take se libat na verejnosti!!!

 4. Kava je velice zdrava, jak dle poslednich studii, ja asi 0.75 Litru denne ale ne silne ne ale instand. Znam mnoho kolumbijcu, brazilcu puerto roca, kubancu, skandinavcu, reku bv nasem okoli a jsou zdravi, piji ale kavu zasadne s vodou sama KAVA totiz ma SILNE DEHYDRATACNI UCINKY, twedy v teto kombinaci pravda nezdrava, ba skodliva!!! Moji lide umiraji zbytecne pro endostatek znalosti: „Jezis Kristus, Spasite, Vykupitel a take uzdravovac vcetne slepeho a s leprou …, “

  Jak se rikaji vedci s nadchazejicim silnem zamoreni 5G, skodlivych nizke Hz frequenci – spoji a zaneradeni nastava take vzrust COVID-19 a proto potrebujeme veskere kompenzace, ne GMO, presoleni slazeni rafinovanymi cukry procesovanyma jidlama a pod … prezranost, jezeni vnoci..
  piti studenych napoju sarzi se Cholesterol a mastnoty… nedostatek spanku fajceni… malo sexu, dobre vody ne z tenkych plastu zamorenych ano, odpady..

  a pod… vceten pro sve deti, to znamena Blize k Bohu, Kristu, s detma motlidbama, dikuvzdani, zadani o jejich ochranu a moudrost, rozjimani a poslechu krestanske hudby neb vazne ne satanisticke a Satanisticke vu=idea, deti maz 3 hodiny denne a ne pred spanim. Ja vypoinam elektroniku na nod Wi0Fi a vcetne telegfionu vzdy do hkuchyne a enkdy do stinenych saacku mikldy en na prsou jen v tasce nebo kalhotach…
  YouTunbe:Cteni z Bible Svate; s vysvetleni ve Slovenstine ale jinych jazycich jako uceni cizich jazyku; vyrovnany zivot.
  V poradi jak ma byt Buh, Rodina , prace a vse bude bezet jako na dratku… Excelsior, Superb!

  KAVA- misim 15% az 20% se zelenou neprazenou pouzivam jen mirne prazenou a davam trochu skorice a spetku jedle sody abych dostal zasaditou Ph7.2+ pak vse i kava je jen pro zdravi a take zlepseni mozkove a jine cinnosti.
  Trochu cerne horke cokolady rano na zvyseni Serotoninu hormonu stesti a v noci 3 mg Melatoninu a po velkych jidlech Metformin asi 250mg pro zabraneni tloustnuti .
  Sama kava ma totiz ma kyselost asi pH5.2 a kdyz pridate jeslou sodu tak se promeni ve zdravy napoj ale nemichat s mlecnyma vyrobkly.

  Snazim se jist jen v rozsahu 4 az 8 hodin zbytek jen o vode a 20% stav nikdy ne rafinovany cukor, jen med max do vlaznych anpoju mic enpripravovane nad 130C; prirodni hnedy a jine. Prostudujte si take
  http://www.Life Extension.com; Longevity, a jine… Jsou jiz Senolytic aktivator ktery zlikviduje mrtve nefunkcni bunky v tele takze nove mohou zacit rust a tim dochazi k regeneraci omlazenii , s kombinaci NAD+, a Stem Cell zakladove „pupecni snury“ bunky aktivace…

  Zbytek si dostudujte sami.

  Rikame my, ze kdyby se vsechni Slovane spojili tak je nas pres 300 millionu a toho se Rotschildovci, NSP, a dalsi boji, neb bychom byla # 1 slpolecnost;

  SLOVANE, DETI BOZI!!! Uvidime Ruska sankci a omezeni letosni Energetiky dle silene blokady bve svete a stvani proti Rusku Krveziznivymi imperialisty muze prinest take pad EURO< Brussel a NSP v pripade silne zimy a znacne omezeni vyroby, zasobobvvani p[royto mejte doma zasoby alesspon na 3 mesice, list si anjdete na pocitaci…
  ale ne v Madarsku tam maji chytre vedeni, nesakci del Brusselu, Anglie/Oxfordu a USA nepodlehli a Ukrajinci pipaji zlesti… nestaci jim jejich ubytek obyvatelstva a masi=ove emigrace??
  … Modleme se za mir, Bozi milost, moudrost a skonceni Satanizmu take ve vladach, vakcinace, silenostma a proplachovani nasich a nasich deti hlav, zbednene toxicke a nekdy infikovane rousky a vic. !

 5. lymfodrenáž – bola som 1x v živote – a mala som z nej hrozné následky – asi tiež treba vedieť komu sa zveriť do rúk,, ten muž to robil tak drasticky – skutočne to extremne bolelo a hneď po nej som ochorela na 2 týždne…preto radšej nikdy viac.

Pridajte komentár

*