Povinné očkovanie experimentálnou vakcínou = štátna poprava nevinných zdravých ľudí = zločin proti ľudskosti trestaný doživotím, prípadne šibenicou

Vertigo (nevoľnosti, točenie hlavy, migrény a iné): Príčiny, príznaky a liečba

Print Friendly, PDF & Email

Vertigo (nevoľnosti, točenie hlavy, migrény a iné): Príčiny, príznaky a liečba

Už ste niekedy zažili pocit, že sa s vami všetko točí, aj keď sa vôbec nepohybujete?

Ak áno, môžete trpieť ochorením s názvom Vertigo, formou nevoľnosti, ktorá vám spôsobí ilúziu pohybu.

Vertigo zvyčajne naznačuje, že môžete mať základné ochorenie jedného z dvoch dôležitých častí tela – vášho vnútorného ucha alebo centrálneho nervového systému.

Vaše vnútorné ucho predstavuje súbor orgánov zodpovedných za premenu vibrácií vo vzduchu do signálov, ktoré prechádzajú priamo do mozgu a následne sú spracované vo forme zvuku.

Obsahuje tiež orgány, ktoré sú zodpovedné za koordináciu, rovnováhu vášho tela a pohyb.

Váš centrálny nervový systém je na druhej strane zodpovedný za kontrolu vašich myšlienok, pohyb svalov a prenos zmyslových stimulátorov do mozgu.

2 typy Vertiga, o ktorých by ste mali vedieť

Ak je príčinou Vertiga izolácia vášho vnútorného ucha, nazýva sa periférne Vertigo. Nižšie uvádzame zoznam niektorých ochorení, u ktorých je známe, že môžu spôsobovať tento problém:

1. Meniérova choroba – je charakterizovaná abnormálnou produkciou tekutiny vo vnútri vášho vnútorného ucha, čo spôsobuje tlak z jej nahromadenia a závraty. Váš sluch tým môže byť ovplyvnený.

2. Benígne paroxyzmálne polohové vertigo (BPPV) – predstavuje jednu z najčastejších foriem periférneho Vertiga.

Nastáva, keď sa kryštálové usadeniny vo vašom vnútornom uchu uvoľnia a skončia v kanáloch. Keď sa budete pohybovať, kryštály narušia prísun tekutín, čo zmätie vaše rovnovážne orgány a vedie to k závratom.

3. Labyrintitída – Toto ochorenie je definované ako zápal labyrintu vnútorného ucha. Vzhľadom k tomu, že labyrint obsahuje rovnovážne i sluchové orgány, zápal môže spôsobovať závraty, ale aj problémy so sluchom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Keď je príčinou Vertiga váš nervový systém, nazýva sa centrálne Vertigo. Medzi ochorenia, ktoré spôsobujú tento stav, patria:

4. Skleróza multiplex (MS) – Roztrúsená skleróza je ochorenie, ktoré spôsobuje zápal myelínu, ochrannej vrstvy nervových buniek, čo spôsobuje vášmu telu problémy s koordináciou svalov, problémy so zrakom a závraty.

Závažnosť tohto ochorenia sa líši u každého človeka, takže môže dochádzať k miernym alebo silným závratom.

5. Migrény – sú oveľa silnejšie bolesti hlavy ako tie obvyklé. Bolesť môže spôsobovať závraty, sprevádzané vracaním a nevoľnosťou.

6. Zápal sluchového nervu (akustická neuritída) – nastáva, keď nezhubný nádor rastie v lebečnom nerve vášho vnútorného ucha.

Keď sa nádor zväčší, začne tlačiť na priľahlé nervy, čo spôsobuje závraty, stratu sluchu, bolesti hlavy a dokonca tŕpnutie tváre.

Liečba Vertiga

Vzhľadom na početné príčiny vzniku Vertiga je potrebné prispôsobiť aj liečbu tohto ochorenia.

V prípade BBPV sú vhodné špeciálne cvičenia vykonávané s pomocou fyzioterapeuta, ktoré pomôžu presunúť kryštálové usadeniny na miesto, ktoré nebude mať vplyv na vašu rovnováhu.

Ak sa ich naučíte vykonávať aj sami, môžete ich vykonávať v pohodlí vášho domova. Avšak, v niektorých prípadoch, ako je roztrúsená skleróza, neexistuje žiaden liek proti tomuto ochoreniu.

Existujú však aj prípady vyliečenia s pomocou prírodnej liečby sklerózy multiplex.

V tomto prípade budete musieť liečiť vaše príznaky kombináciou terapií, ktoré pomáhajú znižovať zápal spolu so zdravou stravou, ktorá vyživí vaše telo.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: articles.mercola.com

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Eva Szuscikova

    Páčia sa mi vaše články, ale obyčajne sú nedokončené. Nedávate rady do konca zmienujete sa o migréne ale rady ako na nu nie sú . Takže by som poprosila ked načnete niaku tému tak ju aj ukončite.
    Ďakujem

  2. hrušovská

    Dobrý deň, náhodou sa mi dostala info o migrénach, možno Vás to osloví.MH

  3. Ja by som poprosil rady,ako sa lieči Benígne Paroxyzmálne polohové vertigo.Dakujem.

Pridajte komentár

*