Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Švédska vláda radí občanom postaviť doma „dekové chatrče“, aby túto zimu nezmrzli na smrť


Print Friendly, PDF & Email

Švédska vláda radí občanom postaviť doma „dekové chatrče“, aby túto zimu nezmrzli na smrť

(Ethan Huff, Natural News) Škandinávska krajina Švédsko sa túto zimu pripravuje na energetickú katastrofu, keďže zásoby sa v dôsledku krízy na Ukrajine nezadržateľne krátia.

Po suchom a bezveternom lete sú zásoby „obnoviteľných“ energií vo Švédsku žalostne nízke. A jeho jadrové elektrárne tiež ešte nie sú pripravené dodávať energiu, čo znamená, že scenár blackoutu sa čoskoro možno naplní.

Keďže inflácia prudko stúpa, mnohí Švédi sa začínajú pýtať, či do roku 2023 prežijú bez toho, aby v zime zamrzli doma na smrť.

Vláda poskytla nasledujúce rady:

 • izolujte okná
 • zhromaždite celé rodiny do jednej miestnosti, aby ste ušetrili energiu
 • postavte si doma z diek a prikrývok provizórnu chatrč

Áno, čítate správne – švédska vláda oficiálne odporúča občanom, aby sa zabalili do prikrývok, ak chcú túto zimu zostať v teple.

Ako väčšina zvyšku Európy, ani Švédsko už nemá prístup k lacnému a bohatému ruskému plynu ani rope kvôli samovražedným západným sankciám, ktoré od európskych krajín požadovali zaviesť Spojené štáty a NATO.

V dôsledku toho je scenár blackoutu v najbližších mesiacoch takmer istý. (Súvisiace: Je Švédsko trestané za to, že sa vzoprelo plandemickému podvodu?)

Švédska vláda taktiež vyzýva občanov, aby pomáhali šetriť energiu pomocou nasledovných opatrení:

 • pranie oblečenia v noci
 • výmena všetkých žiaroviek za LED žiarovky
 • stíšenie ohrievačov na nižšiu teplotu

Prežije Švédsko zimu?

Erik Ek, riaditeľ strategických operácií v štátnej elektrárni Svenska Kraftnät, uviedol, že existujú plány na zabezpečenie napájania určitých vecí bez ohľadu na to, čo sa bude diať.

„Existujú presné plány pre oblasti, kde je potrebné zabezpečiť dodávky elektriny za každých okolností, napríklad v nemocniciach, kde by výpadok elektriny mal vážne následky,“ povedal.

Švédska ekonomika, podobne ako väčšina zvyšku sveta, padá do priepasti a jej vláda je momentálne v procese prechodu pod kontrolu Umiernenej strany, ktorá nedávno zvítazila vo voľbách.

Zbohom vysoký krvný tlak

Umiernená strana, ako nám bolo povedané, podporuje rozširovanie kapacít jadrovej energie vo Švédsku a sľubuje investíciu 400 miliónov švédskych korún (35,93 milióna dolárov). To si však vyžiada čas a všetky potrebné zariadenia nebudú včas pripravené na nadchádzajúcu zimnú sezónu.

Nedávna štúdia vykonaná Maďarskou nadáciou pre ekonomický výskum zistila, že ekonomické vyhliadky Švédska sú katastrofálne. Spotrebiteľská inflácia dosiahla v auguste historické maximum a oficiálne prekonala 9,8 percenta, čo je najviac za posledných 30 rokov.

„Najväčší nárast bol v nákladoch na bývanie a dopravu,“ napísal Magyar Nemzet pre portál REMIX .

V Maďarsku, kde existujú podobné podmienky, vláda kompenzovala tieto zvýšenia nákladov dotovaním cien energií a palív. Švédsko sa na druhej strane rozhodlo znížiť dane, čo však „nesplnilo očakávania“.

Ešte horšie to vyzerá pre Švédsko v roku 2023, keď sa očakáva výrazné spomalenie ekonomiky, vrátane možnej stagnácie priemyselnej výroby.

Švédsko sa pokúsi nakupovať ropu a plyn od niekoho iného ako z Ruska, aby vyrovnalo svoj energetický deficit, ale v dôsledku toho sa takmer určite zvýšia náklady. Vyjednávanie nových zmlúv s inými dodávateľmi bude náročné a drahé, čo spôsobí švédskej ekonomike ešte väčšie problémy.

Švédsko môže tiež skončiť tak, že jeho telekomunikačné siete budú vypnuté, pretože existujú vážne pochybnosti o dostupnosti energie na udržiavanie prenosových veží mobilného signálu.

Reakcie ľudí na pochmúrne správy zo Švédska

„Prezrádzajú plán oznamovaním ‚plánovaných‘ výpadkov – alebo je to všetko len pokus o rozptýlenie našej pozornosti?“ opýtal sa niekto v komentároch na stránke Natural News.

„Naozaj chcú držať masy v tme, chlade a izolácii,“ dodal ďalší o tom, ako sa toto všetko pripravuje na zničenie kolektívneho Západu.

Najnovšie správy o európskej energetickej kríze nájdete na stránke Collapse.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Keďže Švédsko vstupuje do NATO, mal by mu vypomôcť nezištne jeho sused Nórsko. To za tento rok dostane z ropy 109 miliárd dolárov, čo je o 82 miliárd viac ako v uplynulom roku. Švédom potom stačia naftové piecky, ktoré sme mnohí v ČSSR používali v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch.

  • to je jedno kto

   maros, nic v zlom, ale tento tip ti velmi nevysiel, info z reviews na alze:
   * nejde zapnúť ani nabijat
   * Pro nás velmi brzy přestal být funkční. Prasklo sklíčko (tenký plast), velmi špatně v něm drží USB na nabíjení, takže se nabíjí obtížně. Už neužíváme. Byl jen pro zlost.
   * Tento telefon nelze řadit mezi telefony odolné, sklo je naprosté bláto, Promáčkl se mi displej když sem měl mobil v kapse. Kryt na zadní straně je z naprosto měkkého plastu, během pár měsíců kdy jsem zadní kryt nesundaval, popraskaly všechny rohy až se prostě vylomily. Takže kryt přestal držet.(šroubky sem nechal spíše volné…)
   * nekvalitní sklo
   * měkký plast
   * Jak prodejce, tak výrobce uvádějí vysoká odolnost (nárazuvzdorný), což není vůbec pravda, stačí menší náraz a a jak kryt tak displej je rozbitý. – Nic nevydrží
   * Druhý den po koupi jsem měla telefon v batohu i s nákupem(banány,citróny,2 Kg brambor)Po příchodu domů jsem z batohu vyndala nákup a telefon a zjistila jsem že je rozbitý displej jako kdyby do něj někdo udeřil šroubovákem.Nic tvrdého,hranatého v batohu nenosím,př.kameny a nářadí ))
   * Nekvalitní výrobek.
   * Kulatý sluchátkový jack chybí. Trošku horší zvuk vyzvánění.
   * Neodolné sklo displeje

 2. Jose Mourinho

  No to snad nemoze byt pravda ved Svedsko je uz davno krajina s inou kulturou a nechce sa mi verit , ze by tam nechali obohacovačov zmrznut takze to bude hoax.

  • A vypustia na nich Breivika – reálne o tom hovoril Veličko – tých strelcov tam muselo byť viac a Breivik sa pripravuje – študuje na vodcu, ktorý by mal alternatívne čmúdov vymiesť – keď sa niečo v plánoch globalistov poserie a budú to potrebovať zvrátiť, aby to tu celé neruchlo – nacizmus ako alternatíva prežitia Európy. Čo ich cieľ – zavedenie Total Control nevyľučuje – skôr naopak.

 3. KOVIDBARÓN!

  ,,,,je jedno ako toto všetko dopadne-podstatné ale je,že dobre určite nie v porovnaní s tým,čo doposiaľ európania tradične a bezpečne s úsmevom na tvári prežívali,,,,teplo a svetlo sú len čiastkové okresávania pohodlia moderného európana a hlavne na chudobu a nedostatok všetkého zaskočeného a nepripraveného západoeurópana,výpadky internetu,internetbankingu,bankomatov a všetkého digitálneho na čo ste si už suverénne zvykli,,,,európania sú brutálne zadĺžený a to kôli moslimmigrácii,kovidčeku a zelenejukrajine,,,,lacnú ruskú dojnú kravu nahradil zúrivý texaský býk,ktorému je vždy málo kým stojí na nohách a kým vidí červenú sovietskú vlajku,lebo na ňu je zaťažený najviacej,,,,západná európska ríša padne ako starý veľký rím,lebo toto je reakcia osudu na márnotratnosť a vykorisťovanie východu,,,,bezdomovci všade vo svete zimu prežívajú v krabiciach,alebo zavalený kartónmi-toto si potrebujete vyskúšať,aby ste pochopili hranice dobrého života na dlh a mizerného života v chudobe pri plnej skromnosti bez hitech pomoci-prichádza čas splatiť dlh „chudobou a vlastnou kožou“,,,,na slovensku je treba znížiť dph na vodku a zapojiť do výrobného procesu odborníka na vodku a liehoviny hegerbáčiho,,,,

 4. Ja len, že dnes 10.10. /3/4 hodiny pred koncom/ hovorí na Infovojne bývalý šéf spravodajstva RTVS – Farkašovský, člen SNS, ktorý bol dlhšie obdobie na štáži v BBC. Pokiaľ viem – BBC patrí globalistom, CNN Deep State. Z histórie je známe, žebudovu BBC nepostihlo bombardovanie Londýna. Ale o čom točím, že nedávno stretol kamaráta – vojenského poradcu jednej nemenovanej ambasády, ktorý cestoval po Európe a zdržal sa na Slovensku. Volá sa John. Farkašovský sa ho pýtal, čo mu chýba na Slovensku – odpovedal že more. A čo vidí ako základné negatívum? Že tu každý chce byť náčeľníkom!

  No Janko – pri tých ovciach neviem neviem a Slovensko more má – more maďarského pokoja!
  https://ulozto.net/file/kNN9mQcK3DdQ/more-svaeteho-pokoja-002-jpg#!ZGR3ZGR2AGx1ZzV0AQMxMJAvATHlBSSxEQAmoF5ZZGybYzLkZj==
  https://www.dobrenoviny.sk/images/article/163095/920/410/1558002539.jpg

  • Maroš, Farkašovký pracoval v televízii bol hlasatel spravodalstva televznych novín spomnam na neho aj ked je zmenený podstatne zostarel ale stopy krásy mu zostali ešte +++

   • Stiahni si z archívu – vypočuj si. Otázka znie – je to v BBC vyškolený človek globaistov v SNS? Hneď medzi prvými ho zotrel jeden poslucháč – Danko pendler medzi Ruskom a Izraelom..

    Čo sa týka jeho „krásy“ – kvôli „kráse“ volili Čaputovú aj ženy s tým správnym IQ.
    Poznáš ho okrem z televízie – aj z parlamentu /skončil s Dankom v 2019/. Infovojna robí PROMO „záložákom“ v tej istej politike! To je len striedanie hráčov toho istého klubu.

    • Stačí mi to maroš čo si mi o nom napísal viem už čo je zač nech si je tam kde je s Čaputkou jedna krvná skupina Sú to takzvaní HEZOUNI takých ľudí nemusim @@@

     • Ja su taky hezoun – pěkný kvítko!

     • Maroš Ty si taky hezoun a nadôvažook aj pěkny kvítko z rajskej záhrady chránený zákonom tatranskeho národníhoho parku +++

 5. Dle směrnic eu, rady pasáků koz a ovcí. Znáte nějaké jiné? Jestli jo sem s nimi a hodně štěstí. 🙂

 6. Naozaj Sergej máš záujem o pasáčky koz s ovcí? tehlety sou diplomované

 7. fatalna morgana

  nebude teplo nebude elektrina tak pojdeme sa zohriat do parlamentu, vlády a úradov …

  • Najprv to musíš podpáliť.

  • Tak nám média a vlastne – cez ne – vláda a vlastne cez ňu – režim – ako taký – odkazuje, že sa končí – „éra“.

   Treba im veriť. Končí sa vraj éra – „vykúrených škôl a úradov“.

   Ale ak štát – nie je schopný zabezpečiť normálne kúrenie ani v školách a úradoch, tak by mal – okamžite – skončiť! Začína to byť horšie, ako stav v zrútenom osamelom Rumunsku – počas kolapsu Caucescovej despocie – v 80-tych rokoch.
   Také niečo – môže predsa – postihnúť len zaostalú balkánsku despociu a nie rozvinutý Západ, si myslel doteraz – každý.

   Ale vidíme, že je to – omyl.

   Zrejme dochádza k tomu, čo predpovedali politickí ekonómovia už v 19. storočí, na základe pozorovania, ale aj teórie: systém nekonečného industriálneho rastu (doteraz nazývaný – kapitalizmus), musí zákonite po čase skončiť v krízach, vo vojnách a prípadne aj vo – finálnom kolapse.

   A to sa práve – deje.

   Z rôznych dôvodov – (nedostatok fosílnych palív, ekologická vyčerpanosť, atď.. ) možno predpokladať, že sa naozaj končí éra primitívnej teórie ekonomizmu 19. storočia.
   Ale nemožno predpokladať, že to prebehne hladko, bez utrpenia a strát miliónov, možno – miliárd životov.

   V každom prípade nám masmédia, aj keď ani si – neuvedomujúc – vážnosť toho, čo píšu, akoby – oficiálne oznámili, že „éra“ – končí. A všetky indície naznačujú, že je tomu naozaj – tak.

   P.S. Všetky konšpiračné teórie – sa ukazujú ako – pravdivé.
   Ale aby to ľuďom došlo, ešte musí prísť – väčšia bieda. Netušila som, že niekedy zažijem pád až dvoch sociálno-ekonomických formácií. Až príliš sa – Život – zrýchľuje.
   A muzikanti na Titanicu, si stále na husličkách fidlikajú – zrejme až – do úplného konca..

 8. Jaroslav Dušek 2. díl: Lidský rozum se zvrátil v antirozum – jinak bychom nemohli dělat opatření proti životu
  V předchozí části rozhovoru s hercem a duchovním člověkem Jaroslavem Duškem jsme mluvili o tématu, kterému se většina lidí raději vyhýbá, o smrti a strachu ze smrti. A slyšeli jsme třeba o iniciaci andělem smrti. „Iniciace andělem smrti znamená, že člověk žije s vědomím, že anděl smrti je neustále s tebou, doprovází tě, a kdykoli si tě může vzít. Tato iniciace pak znamená, že žiješ naplno, žiješ přítomností, protože nevíš, jestli budeš žít ještě za pět minut. Proto se zaměříš na to, že žiješ naplno, že se raduješ ze života, mluvíš pravdu, vyjadřuješ se otevřeně – a že máš čistý stůl. Nejednáš zákulisně, nechytračíš. Jednáš s plnou energií radosti, s chutí do života.“ Hovořili jsme také o tom, jak důležité je přemýšlet o životě, a ne v něm jen tak bezmyšlenkovitě proplouvat. A v povídání a přemýšlení o životě, umění žít, lidských hodnotách, budeme pokračovat i nyní.

  https://www.radiouniversum.cz/dusek-jaroslav-2d-lidsky-rozum-se-zvratil-v-antirozum-jinak-bychom-nemohli-delat-opatreni-proti-zivotu/

  na YT
  https://www.youtube.com/watch?v=3LzXao-XpQk

 9. …vďaka za príspevky, ten od J.Dušeka sa zrejme oplatí vypočuť Jirík…ohľadom tej švéds.vlády je to ozaj ,,super nápad“s tým teplom…,veru, na svete sú rôzne ,,kvietka“…

 10. Toto hovorí za všetko https://www.hlavnespravy.sk/hlas-sd-podpori-v-banskej-bystrici-kandidaturu-ondreja-luntera/2942460 aké divadielko pred nami hrajú SMER a HLAS ! Lunter je totálny poskok Američanov, sektár, ktorý zarobil neskutočne na nútenom očkovaní dôchodcov a ľudí po dedinách v BB kraji ! Rodinkárstvo, korupcia a podlizovanie prezidentke, to je jeho charakter ! Ak si ho Bystričania zvolia, tak sú absolútne a totálne teľce !!!

  • Luntera (a to ešte jeho otca – Jána Luntera) nenavrhol SMER, ale konkrétne Pellegrini, v tom čase ešte predstaviteľ SMERu. Strana SMER má v BB svojich kandidátov – Daniela Karasa (kandidát na primátora) a Adriána Polónyho (kandidát na župana).
   …aj keď – na druhej strane – sionostický príkaz „Rozdeľ a panuj“ nikdy nemožno podceňovať…

   • …a ten pochádza samozrejme z nadnárodnej moci, preto SK sa môže jedine buď postaviť na odpor, alebo sa podrobiť; dosiaľ po celý čas robí to druhé.

 11. …ajša vďaka za aktuál.informácie…

 12. Nevím proč si lidé nechají od těch vládních bastardů všechno líbit. Blbé ovce jenže bez kožichu. Vládní krysy samozřejmě mrznout nebudou, ty mají zajištěny kapalný plyn a všechno, co potřebují. Je třeba tu svoloc vyhubit.

Pridajte komentár

*