1,3 milióna žien podstúpilo zbytočnú liečbu, pretože výsledky mamografie boli falošne pozitívne


1,3 milióna žien podstúpilo zbytočnú liečbu, pretože výsledky mamografie boli falošne pozitívne

Združenie Susan G. Komen, ktorého cieľom je šíriť povedomie o rakovine prsníka, na svojej stránke uvádza, že za nadchádzajúcich 20 rokov postihne rakovina prsníka viac ako 1,3 milióna žien ročne.

Hrdo vyhlasujú, že dnes chodí na pravidelné mamografické prehliadky 70% žien vo veku 40 a viac rokov.

Stop Candida

Neinformujú však verejnosť o tom, že projekt „osvety“ , ktorý podporuje podávanie chemických liekov a ožarovania, falošne diagnostikuje milióny žien používaním mamografickej technológie, ktorú sám propaguje.

Časopis New England Journal of Medicine zaznamenal približne 1,3 milióna falošne diagnostikovaných prípadov rakoviny prsníka. Milióny žien sa teda nesprávne domnievajú, že majú rakovinu prsníka.

Mamografické zariadenia, ktorých výsledkom sa tak veľmi dôveruje, diagnostikujú milióny prípadov nesprávne, a tak nútia nič netušiace ženy podstúpiť množstvo zbytočných vyšetrení, procedúr, medikamentóznej liečby a ožarovania.

Kam tečú peniaze zo šírenia povedomia o rakovine prsníka?

Namiesto toho, aby „sa s rakovinou prsníka nadobro skoncovalo“, ako hlása združenie Susan G. Komen, sa mamografické vyšetrenia, medikamentózna liečba a ožarovanie neustále finančne podporujú, hoci v skutočnosti prinášajú osoh len medicínskemu priemyslu a rakovine samotnej.

Len v programe Komen Race for the Cure sa vyzbierali viac ako 2 miliardy dolárov. Kam tie peniaze idú?

Celkom určite nie sú investované do hľadania lieku. Slúžia hlavne na to, aby presvedčili milióny žien, že majú rakovinu, aj keď to nie je pravda.

V podstate je to jeden veľký podvod. Združenie Susan G. Komen je v skutočnosti firma s množstvom dobre platených zamestnancov, marketingových pracovníkov a riaditeľov, ktorí nerobia nič iné, len hája svoje záujmy.

39,1% prostriedkov vo výške 390 miliónov dolárov investujú do verejnej osvety, ktorá sa absolútne nezaoberá aspektmi zdravej výživy, len dookola prízvukuje nevyhnutnosť pravidelných mamografických preventívnych prehliadok a núti ženy užívať tabletky.

Získané peniaze sa automaticky investujú do nákupu mamografických zariadení a kruh sa uzatvára. Podľa združenia je jediným a najefektívnejším skríningovým zariadením na boj proti rakovine prsníka „posvätný mamogram“.

Zvyšok peňazí ide na organizáciu zbierok a reklamu v rozhlase, ktorou združenie podporuje svoj zavádzajúci program.

Ako to v skutočnosti s rakovinou prsníka je

Väčšina mamografov odhalí rakovinu už v „nultom štádiu“. Takýto neinvazívny karcinóm netreba liečiť, pretože sa ďalej nevyvíja, pacientku neohrozuje a nemení sa na invazívny.

Ustúpi aj bez užívania liekov a ožarovania. Avšak milióny žien sú, bohužiaľ, vháňané do liečby a klamané, hoci neúmyselne. Aj napriek tomu, že potvrdenie rakoviny prsníka v nultom štádiu nič neznamená a môže byť zavádzajúce.

Zbohom vysoký krvný tlak

Celý skríningový systém iba nafukuje štatistiku rakoviny prsníka v USA a ženie do liečby ďalšie pacientky.

Združenie Komen hrdo vyhlasuje, že z onkologických pacientov, ktorí rakovinu prežili, tvorí v USA najväčšiu skupinu práve počet pacientok s prekonanou rakovinou prsníka (3 milióny).

To je síce pravda, ale treba si uvedomiť, že väčšina z pacientok prekonala práve neinvazívny alebo regresívny typ rakoviny.

Časopis Lancet Oncology však uvádza istú štúdiu, ktorá potvrdila, že dokonca aj tie najinvazívnejšie druhy rakoviny môžu začať časom ustupovať, pokiaľ sa do nich nezasahuje.

Vedecká štúdia okrem toho poukázala na fakt, že „zavedenie mamografického skríningu v USA sa priamo spája so zdvojnásobeným počtom prípadov včasného štádia rakoviny, ktoré sa každoročne odhalí“.

Vedci dodávajú, že „len 6,5% týchto karcinómov prsníka vo včasnom štádiu sa vyvinie do pokročilej rakoviny“.

Ešte väčšie NIE pre mamografické vyšetrenia

Mamografy vyžarujú mäkké röntgenové lúče s energiou 30 keV (kiloelektrónvoltov), ktoré sú trikrát karcinogénnejšie ako tvrdé žiarenie atómových bômb!

Táto skutočnosť ostáva bez povšimnutia, pretože dnešné modely radiačného rizika boli vyvinuté ešte pred objavom DNA (deoxyribonukleovej kyseliny).

Vedci by sa mali posnažiť vynájsť takú technológiu skenovania, ktorá by preukázala, aký dopad má na ľudské  bunky nízkoenergetické žiarenie!

Keď je DNA vystavená nižšej radiácii pôsobením mamografu, tumor supresorové gény BRCA1 a BRCA2, ktoré na rakovinu reagujú citlivo, priamo zasahujú do samoopravného mechanizmu DNA.

Telo sa pokúša zredukovať karcinogény, ktoré vznikajú ožarovaním, a to zvyšuje náchylnosť na rozvinutie rakoviny.

Lekári musia pochopiť, že mamografické vyšetrenia, ktorých princíp spočíva v röntgenovom žiarení, nie sú prevenciou rakoviny prsníka, ale skôr jej spúšťačom, pretože takéto žiarenie DNA ničí.

Žiadna žena na svete by sa nemala cítiť povinná absolvovať mamografické vyšetrenie, pretože jeho výsledky môžu byť falošne pozitívne a jeho ožarovanie môže spôsobovať rakovinu.

A združenie Susan G. Komen by malo ženám konečne povedať úplnú pravdu. Je načase sňať si z očí ružové okuliare.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. A toto je len malá kvapka v mori.

Pridajte komentár

*