Už je to tu: Fínsko je prvá krajina, ktorá začína očkovať proti vtáčej chrípke


Print Friendly, PDF & Email

Už je to tu: Fínsko je prvá krajina, ktorá začína očkovať proti vtáčej chrípke

(Laura Harrisová, Natural News) Fínsko sa stane prvou krajinou na svete, ktorá začne očkovať proti vírusu vtáčej chrípky. Nateraz budú očkovaní pracovníci firiem, ktorí sú vystavení zvieratám.

Podľa správ Fínsky inštitút pre zdravie a blahobyt (THL) dňa 25. júna 2024 oznámil, že vláda nakúpila vakcíny proti vtáčej chrípke pre 10 000 ľudí, pričom každá pozostáva z dvoch dávok.

Výrobca vakcín je austrálska farmaceutická spoločnosť CSL Seqirus s najširším portfóliom vakcín proti chrípke na svete. Nákup vakcín sa realizuje v rámci spoločného obstarávania s Európskou úniou, ktorá rozdelí až 40 miliónov dávok pre 15 členských štátov.

„Vakcína bude ponúkaná osobám vo veku 18 rokov a starším, ktorí sú vystavení zvýšenému riziku nákazy vtáčou chrípkou v dôsledku ich práce alebo iných okolností,“ uviedol fínsky inštitút THL.

Očakáva sa, že počnúc 30. júnom 2024 budú zdravotníci z THL podávať vakcíny pracovníkom vystaveným zvieratám, vrátane pracovníkov na kožušinových farmách a laboratórnych technikov manipulujúcich so vzorkami vtáčej chrípky.

Ak sa potvrdí nejaká infekcia u ľudí, vakcína sa ponúkne aj jednotlivcom, ktorí sú v blízkom kontakte s infikovanými pacientmi.

Fínsko ide očkovať proti vtáčej chrípke aj bez hlásených prípadov nákazy u ľudí

Fínsko zatiaľ neoznámilo žiadne prípady vtáčej chrípky u ľudí. Aj napriek tomu už fínska vláda prijíma proaktívne opatrenia na „obmedzenie“ potenciálneho prenosu vírusu.

Kmeň vtáčej chrípky H5N1, bežne známy ako vtáčia chrípka, už dlho ovplyvňuje populácie vtákov, ale nedávno bol zistený aj u iných druhov živočíchov.

Napríklad, v roku 2023 fínske kožušinové farmy, ktoré fungujú pod holým nebom, zaznamenali výrazné prepuknutie vtáčej chrípky medzi norkami a líškami. To následne viedlo k zabitiu približne 485 000 zvierat, aby sa znížilo riziko prenosu.

(Súvisiace: Vtáčia chrípka sa náhle zmení na chrípku kráv a mliečne farmy začnú vybíjať zvieratá, aby zničili produkciu domácich potravín.)

Liečba osteoporózy

„Podmienky vo Fínsku sú veľmi odlišné v tom, že máme kožušinové farmy, kde sa zvieratá môžu dostať do kontaktu s divou zverou,“ povedala Hanna Nohyneková, hlavná lekárka zdravotníckeho inštitútu THL.

Robert Johnson, riaditeľ amerického Úradu pre strategickú pripravenosť a reakciu (ASPR) Programu pre medicínske opatrenia (Medical Countermeasures Programme), uviedol, že ASPR a americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zastávajú názor, že kmeň vírusu H5N1 v súčasnosti predstavuje nízke riziko pre verejné zdravie.

V USA boli tento rok potvrdené tri infekcie u ľudí, zatiaľ bez dôkazov o prenose z človeka na človeka. Americká vláda ešte musí stanoviť konkrétne plány na očkovanie farmárov alebo iných vysokorizikových skupín.

„Ďalší druh úvah alebo rozhodnutí o vakcíne si skutočne vyžiada ďalšie rozhovory s vládou USA,“ povedal Demetre Daskalakis, predstaviteľ CDC.

Avšak namiesto toho, aby vyzvali Fínsko na okamžité prijatie proaktívnych opatrení na „obmedzenie“ potenciálneho prenosu vírusu, predstavitelia USA uviedli, že „vakcíny by mohli byť nasadené skôr, ako vypukne epidémia“.

(Poznámka redakcie: Zaujímavé! Pri covide sa očkovalo až po vypuknutí pandémie. Pri vtáčej chrípke na pandémiu už ani nečakajú a chcú očkovať hneď. Nejakí sú veľmi nedočkaví.)

Záver

Sledujte stránku Influenza.news a získajte ďalšie informácie o vtáčej chrípke.

Tiež si pozrite epizódu relácie „The Robert Scott Bell Show“ zo 6. mája 2024 nižšie. Relácia sa vysiela každý pondelok od 16:00 do 17:00 na Brighteon.TV.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Laura Harrisová, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „„Vakcína bude ponúkaná osobám vo veku 18 rokov a starším, ktorí sú vystavení zvýšenému riziku nákazy vtáčou chrípkou v dôsledku ich práce alebo iných okolností,“ uviedol fínsky inštitút THL.“

  „Napríklad, v roku 2023 fínske kožušinové farmy, ktoré fungujú pod holým nebom, zaznamenali výrazné prepuknutie vtáčej chrípky medzi norkami a líškami. To následne viedlo k zabitiu približne 485 000 zvierat, aby sa znížilo riziko prenosu.“
  —————-
  ??? Prečo to nazvali vtáčia chrípka?

  „Fínsko zatiaľ neoznámilo žiadne prípady vtáčej chrípky u ľudí. Aj napriek tomu už fínska vláda prijíma proaktívne opatrenia na „obmedzenie“ potenciálneho prenosu vírusu.“

  Kde sú tí jebnutí ochranári zvierat?! Fíni sú ko.oti!

  • Marek Kosice

   VSETKY severske (co sa Europy tyka) staty su plne kktov….A UCHYLOV….Vo Svedsku bola legalna „soft“ (bez styku) p*dofilia tusim este v 70tych rokoch….V Holandsku este mozno 3 roky dozadu existovali „psie bordely“ …. Nemci a ich fekal p*rno (ktore sa rozsirilo potom do sveta), skaredi zdeformovani anglicania a skoti, iri….s temnou minulostou….a chorou sucasnostou…

   A MY NADAVAME NA SLOVENSKO….. :D…
   Mozme byt stastni, ze sme slovaci.
   Cesi su uplne ini nez my….Najviac ateisticka krajina v Europe a k tomu p*rno velmoc…. V Cechach je „p*rnoherectvo“ zamestnanim, ktore tam ani nebudi odpor….
   A teraz sa podrzte : Cesko (ale zdaleka nie len Cesko) malo p*rnoherecky ZENY DVOJICKY….ktore spolu hravali…. (roooky dozadu, ked som este sem-tam pecko pozrel)… Bozkavali sa nahe pred kamerami…a tusim aj viac nez to (tu si ale nie som isty). Hrali „trojky“ s muzmi, atd…

   TAKZE ked sa do vas obuju nejaki cesi, ze „ty madare“, alebo „slovensky cobol“…. tak uz viete co na nich mozete pouzit (samozrejme bez znervoznovania sa…v klude, bez vasne…)….

   • .. no vidíš, ani to nebolelo..

   • Pravdu máš, že Česi sú iní než Slováci.
    Poviem to po svojom :

    Duchovné jadro Slovenského národa je pevné, stabilné a pomaly priťahuje k sebe všetko okolo neho a mení ho k lepšiemu.

    Duchovné jadro Českého národa nieje akoby som to.. – nie je také kompaktné a rovnorodné ako u Slovenského národa a preto je po tých jeho viacmenej podobných avšak nesúrodých čiastkach rôznymi cudzími tlakmi fragmenované via a viac. Akoby to čo tvorí duchovné jadro Českého národa sa vo svojej nezrelosti namiesto spájania, krystalizácie a navyšovania vedomia od seba vzdalovalo. Jak keby ich ten západ už len svojou existenciou hypnotizoval a každý Čech si šiel svojou vlastnou cestou a nevyčlenil si v sebe priestor pre otázky „kam toto vedie keď sa svojim spôsobom života jeden druhému vzdalujeme a každý vytvára svet, ktorý nieje skoro v ničom kompaktibilný s tým čo buduje každý ďalší Čech?“.

    Jadro Slovenského národa je zasa akoby centrálnejšie, rýdzejšie ale viac a viac ukryté ako poklad o ktorý má skutočný záujem menej a menej ludi pretože ho nieže ľudia nevidia ale necítia. Slováci vo veľkej miere však trčia medzi dvomi svetmi – medzi duchovným jadrom ich národa a medzi tým kam nechcú ísť.

    Český národ už po 89 sa vydal na západ rýchlejšie ako Slovenský, ktorý by si z toho Západu vždy chcel zobrať len to čo sa mu páči /hodí ale žiť si na Slovensku po svojom – a to nejde.

   • Miroslav Čižmár

    To je skvelé, hodnotiť národy podľa porna, ktoré si kedysi pozerával. Poznáš aj nejakého cudzinca osobne, alebo len z porna?

    • Marek Košice

     MČ : Radšej byť ten, kto kedysi pozerával porno, než byť ten, kto stále mastí vercajg „do konca“ na wecku alebo v sprche, a popri tom si občas pozrie p*rno, ak si pozrieš…to netvrdím s istotou, ale na MILIARDU PERCENT si ho roky pozerával, ak už v súčasnosti nie.
     Takže Z AKEJ POZÍCIE sa ozývaš, Miroslav? Len z pozície „idem si kydnúť do MzK“? To je dosť úbohé, keď v tom nie je niečo viac.

     A ty, FARIZEJ, ty nehodnotíš národy podľa napríklad náboženstva alebo zvykov? Dávaš „rovnítko“ medzi číňanom a afričanom? Japoncom a nórom?
     Keď už sme pri japoncoch, tí sú najúchylnejší aj so šimookými aziatmi…. Kopú si do gulí v televíznych „zábavných“ reláciách, prdia si do tváre, a majú také odporné p*rno, že sa na to nechytá už nič na svete…… Strkanie chobotníc do vagíny, rýb, pojedanie kravského lajna, psej grcanice, psieho výkalu priamo z análu ………….ÁNO, AJ TOTO NATÁČAJÚ ŠIKMÁČI vrámci „p*rna“……… Alebo žena masturbujúca so žabou až do krvavého úmrtia žaby….ÁNO…….TOTO SÚ ŠIKMÁČI, AŽ TAM VEDIA ZÁJSŤ…………

     ZLATÍ SLOVÁCI!!!!!!!!!!!!!! UŽ TO POCHOPTE ĽUDIA, BUĎTE ŠTASTNÍ, žE TU ŽIJETE…..

     • Marek Košice

      Riňavá Brazília s pedo p*rnom, zoo p*rnom, hard fekal p*rnom, drogami, brutálnou kriminalitou…………….

      ZLATÉ SLOVENSKO, VERTE MI, SME NAJMENEJ ÚCHYLNÝ NÁROD (alebo patríme do top3 najmenej úchylných na svete). 🙂

     • Marek Košice

      Maďari v 90-tych rokoch natáčali zoo p*rno s koňmi, kobylami…….. Boli jedni z prvých (moje vedomosti neznamenú, že som tomu holdoval, pozor! Ani človek ktorý sa vyzná do vojenstva nie je automaticky človekom, ktorý sa vyžíva vo vražedení, alebo v pozeraní sa na vraždy!!!)…..
      Na mňa sa všetko nalepí, zapamätám si skoro všetko čo začujem, prečítam si, ak sa to dá predstaviť vizuálne.

      Takže opakujem znova : BUĎTE RADI, žE STE SLOVÁCI A ŽIJETE NA SLOVENSKU………………

     • Miroslav Čižmár

      Keby som aj bol na porne každý deň, tak čo je ťa po tom? Staviaš sa do role sudcu nad ľuďmi, národmi, aj nad Bohom. Kto si ty, tupec z Košíc, že chceš súdiť Boha?

    • MČ – existujú určité praktiky – kto vie tak vie, že Arménky preferujú análny sex.

 2. ODTAJNĚNO! To musíte vědět! Jak je řízen náš svět. Čím jsou ovládány masy? Co je globální prediktor?
  https://odysee.com/@paralelne:8/odtajn%C4%9Bno!-to-mus%C3%ADte-v%C4%9Bd%C4%9Bt!-jak-je:7

 3. Pchjongjang právě oznámil, že do měsíce pošle na Ukrajinu severokorejské vojáky! Predikce Aeronetu se znovu naplnila! A britský ex-poslanec prohlásil, že na území Evropy dojde k jaderné explozi, ze které bude obviněno Rusko! Nasunutí severokorejských vojáků na Donbas je počátkem rozvinutí konfliktu na Ukrajině do III. sv. války spolu s tím, jak NATO rovněž chystá vojenskou misi k vyslání na Ukrajinu!
  „Podle informací mají severokorejské vojenské ženijní jednotky pomáhat ruským vojenským akcím v Doněcké oblasti. Očekává se, že tyto jednotky dorazí do Doněcku příští měsíc, což by vyvolalo celosvětové obavy ze zvýšeného zapojení Pchjongjangu do ukrajinského konfliktu. A tato zpráva přichází krátce poté, co britský ex-poslanec Andrew Bridgen v posledním videocastu prohlásil, že má zpravodajské informace o tom, že v Evropě dojde k jaderné explozi.
  A z této exploze bude obviněno Rusko, což se stane casus belli pro nasunutí vojsk NATO na Ukrajinu v plném rozvoji. Rozhodnutí o nasunutí vojsk aliančního ruského partnera na Ukrajinu, tedy vojáků KLDR, způsobí v NATO naprostý šok, ale současně dojde k uvědomění si, že Rusko svoji výhru na Ukrajině myslí naprosto vážně a Moskva chce konflikt vyhrát i za cenu, že do konfliktu zatáhne země z Jihovýchodní Asie, a to může být jen začátek, protože není vyloučeno, že podobný pakt podepíše brzy Moskva i s Íránem a s dalšími zeměmi v uskupení BRICS i mimo toto uskupení.“
  https://aeronet.news/pchjongjang-prave-oznamil-ze-do-mesice-posle-na-ukrajinu-severokorejske-vojaky-predikce-aeronetu-se-znovu-naplnila-a-britsky-ex-poslanec-prohlasil-ze-na-uzemi-evropy-dojde-k-jaderne-explozi/

  • To je nič. Toľko zomrie rusom na fronte za pol roka.

   • No o tom by sa dalo polemizovať – o tom počte mŕtvych Rusov ale zaujímavé by bolo ak by sme vedeli koľko vojakov padlo na opačnej strane za záujmy neokonov. Koľko ich padlo okrem Ukrajincov. Koľko padlo Poliakov, Francúzov a všetkej navozenej zberby z celého sveta.

    • День России -12.6.2024 na Červenom námestí – oslavuje Sviatok – 100 tis. Rusov, veškerej vekovej kategórie.

     P.S. O.i. – pointa môjho komentu spočíva v tom, že EÚ – je už tak proti-rusky nemohúcna a bezzubá, že v rámci posledného „balíka“ – vystavila sankcie už i na ruského speváka – Shamana (zrejme preto, že ako Rus sa i vnútorne cíti – ako Rus..)

     – viď odkaz

     https://www.youtube.com/watch?v=XbJBQfKPtTE

 4. Náhle úmrtia vo svete kulturistiky: Navždy odišla ďalšia veľká osobnosť († 36)
  „Príčina smrti Brazílčanky mala byť pľúcna embólia, ktorá spôsobila krvnú zraneniu. Informovala spoločnosť Musclecontest International. Bola prevezená do nemocnice, kde aj zomrela. Počas písania textu nebola príčina jej smrti oficiálne potvrdená.“
  https://sportovy.cas.sk/clanok/2941609/nahle-umrtia-vo-svete-kulturistiky-navzdy-odisla-dalsia-velka-osobnost-36/

  SOUTHFRONT: Ruský úder zasáhl ukrajinské letecké základny připravené pro západní stíhačky
  „RUSKO / UKRAJINA: Ruská armáda provedla brzy ráno 27.června skupinový úder proti leteckým základnám na Ukrajině, které byly připraveny hostit stíhačky západní výroby, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

  V prohlášení ministerstvo uvedlo, že útok byl proveden pomocí „přesných námořních zbraní dlouhého doletu, hypersonických balistických raket Kinžal odpalovaných z bezpilotních vzdušných prostředků“.

  „Cíl náletu byl splněn. Všechny určené cíle byly zasaženy,“ píše se v prohlášení.“
  https://cz24.news/southfront-rusky-uder-zasahl-ukrajinske-letecke-zakladny-pripravene-pro-zapadni-stihacky/

  Zahraniční žoldnieri na Ukrajine sú „potrava pre delá“
  „Je známe, že Martin, ktorý predtým slúžil 10 rokov v jednotke prieskumného práporu estónskych obranných síl, si na začiatku špeciálnej vojenskej operácie zbalil niekoľko vecí a odišiel na Ukrajinu. Čo podnietilo 40-ročného muža odtrhnúť sa od pohára piva a kokteilu „Old Thomas“ a ísť do vojny, nie je celkom jasné. Plat sa zdal byť slušný, hovorí sa však, že sa jednoducho rozhodol privyrobiť si, a preto podpísal zmluvu s Ozbrojenými silami Ukrajiny. Estónec spočiatku ako slušne vycvičený vojak, aj keď bez bojových skúseností, pôsobil ako inštruktor a učil ukrajinských brancov, ako sa správne zakopať, strieľať na pohyblivé ciele a pomáhať raneným.

  To však netrvalo dlho, neskôr bol poslaný do útočného práporu, kde spočiatku pôsobil ako inštruktor. Pre veľké straty v ukrajinských ozbrojených silách bol však Martin poslaný do prvej línie, už nie trénovať, ale sám bojovať. Posledná akcia sa mu vôbec nevydarila. Pri ostreľovaní ruskými jednotkami sa ukrajinskí vojaci okamžite hádzali na zem, no Estónec zaváhal a zomrel.

  „Martin Jaeger zahynul v boji na hranici Charkovskej a Luganskej oblasti v smere Kupjansk-Svatovo pri obci Rajgorodok,“ stručne informovala agentúra „Postimees“.

  Je potrebné poznamenať, že bol zaradený do 3. útočnej čaty, ktorá plní najnebezpečnejšie úlohy v prvej línii.

  Estónsko, ktoré sa na konflikte na Ukrajine podieľa len dodávkami zbraní, oficiálne smrti svojho občana nekondolovalo. Estónci sa za posledné dva mesiace na zozname obetí nijako zvlášť neobjavujú, z tejto krajiny zomreli len dvaja. Celkovo ruské ministerstvo obrany odhaduje počet militantov bojujúcich na strane ukrajinských ozbrojených síl na viac ako 6000. Martin sa stal tretím Estóncom z „dvestovky“. Tallin stratu bojovníka nekomentoval a vyhlásil, že ide o súkromnú záležitosť každého občana.“
  https://cz24.news/zahranicni-zoldnieri-na-ukrajine-su-potrava-pre-dela/
  —————
  Divná sloboda – zabíjať iných pre potešenie, dobrodružstvo, pre peniaze, kvôli „názoru“. To je gros progresivistickej slobody – safari.

 5. Marek Košice

  Ja mám normálne dojem, že keby voľby vyhralo PS sa prezidentom by sa stal KORČOK, TAK BY NEBOLO O NIČ HORŠIE NEŽ (JE A BUDE) TERAZ………………………..

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  A to boli možno posledné voľby…. Niekde som čítal, že ďalšie voľby už nebudú, lebo „bude iný svet“….možno už NWO v plnej paráde? ….

  SVINIAR PELLEGRINI SKLAMAL TAK, ŽE MU PRAJEM DOSTAŤ AIDS A SKAPAŤ NA TO….

  https://www.youtube.com/watch?v=8ie3aZhyvsg
  https://www.youtube.com/watch?v=57GknQUYcP8

  • Keď je „Večerníček“ otčim a boľševik. Som to nedopozeral.

  • „Slovensko oznámilo zahájení výroby munice pro Ukrajinu

   Slovensko je připraveno poskytnout Česku pomoc v otázce zajištění munice pro Ukrajinu. Uvedl to slovenský prezident Peter Pellegrini, při své oficiální návštěvě České republiky, v rozhovoru s českým prezidentem Petrem Pavlem.

   “Významně přispějeme svými výrobními kapacitami k úspěchu české činnosti v oblasti zajišťování munice. Slovensko ve svých továrnách, kde se vyrábí nebo obnovuje munice potřebných kalibrů, zvýšilo výrobu. Značná část munice, shromážděná z iniciativy České republiky, bude recyklována přímo ve slovenských továrnách. Bez této výzbroje by bylo pokračování ukrajinské podpory obtížné, ” prohlásil Pellegrini.“
   https://cz24.news/the-national-interest-rusky-terminator-sa-na-ukrajine-ukazal-ako-impozantna-zbran-aktualne-z-rusko-ukrajinskeho-a-dalsich-frontov-28-6-2024/
   _________________
   Otázka – prečo Slovensko?! Snáď „bezficovláda“ a Pellegrini!

 6. Debilizácia viro-logickou mafiou pokračuje! Toto napíše len idiot alebo novinársky zločinec! Odbočím – v článkoch Nového Času je v poslednej dobe aj kopa gramatických chýb v skloňovaní, čo svedčí o cudzej produkcii.

  „Podujatia, ktoré sú obľúbené najmä u turistov, sú jedným z dôvodov, ktoré môžu za nárast prípadov. Na ostrove sa nedávno konal festival Mallorca Live. Ten navštívilo viac ako 65-tisíc ľudí. Okrem toho však za nárastom môže byť aj nový druh koronavírusu s názvom FLiRT. Laboratórne testy to zatiaľ nepreukázali, no podľa hovorkyne sa to dá predpokladať.“
  Veda založená na predpokladoch – nie na dôkazoch! Však načo – keď to hovoria „vedci“ a ty si blbec, ktorý tomu všetkému verí! Ku.va!

  „Tento nový variant je viac nákazlivý, no zvyčajne nevedie k vážnym komplikáciám. Úrady na Malorke sa však obávajú, že počet prípadov bude v najbližšej dobre narastať. Pozitívnou správou však je, že čoskoro by mal počet prípadov dosiahnuť vrchol a potom predpokladajú, že to už bude klesať.“
  https://www.cas.sk/clanok/2941595/poplach-na-oblubenom-ostrove-dovolenkarov-novy-variant-koronavirusu-toto-prezradili-urady/
  ——————

  Ešte ukážka – „v najbližšej dobre narastať.“

  Ešte ukážka z článku o M.Jacksonovi – „“Chcel, aby ľudia videli jeho prácu a nehovorili len o jeho životnom štýle. Michael bol veľmi inteligentný marketingový človek. Ľudia hovoria, že bol slabý a manipulatívny, ale on bol silný a manipulatívny.“ – tak ako? Bol manipulovatelný – alebo manipulatívny? Toto je článok prekladaný strojom, U.I., alebo niekym z cudzieho sorosovského think-thanku. Novočasové bulvárne sračky! „Stuhne vám krv v žilách!“ – no to určite!

 7. Priaznivci Bádateľa, viete mi, prosím vás, niekto poradiť, či je bezpečné volať do zahraničia cez WhatsApp?

Pridajte komentár

*