Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Tu je spôsob, ako čoskoro vás aj vašu rodinu privedie vláda do bankrotu


Print Friendly, PDF & Email

(Vernon Coleman, Expose News) Ich plánom je priviesť každého z nás do bankrotu a sú na dobrej ceste k úspechu. Tomu sa pravdepodobne vyhnú len miliardárski spiklenci. Spiklenci musia byť teraz nadšení z toho, ako sa veci vyvíjajú.

Na začiatok, samozrejme, rastúce náklady za potraviny a energie sa odrazia na našich úsporách. Tí bez úspor si nebudú môcť nič odkladať. Každý cent pôjde na zaplatenie základných životných potrieb.

Krátko po Vianociach 2022 vzrastie inflácia výrazne nad 20%. Ostatné krajiny zaznamenajú podobný nárast inflácie.

Zisky firiem budú zdevastované slabými hospodárskymi výsledkami umocnenými štrajkami, prácou z domu a bizarnou novou módou, obľúbenou u mladých ľudí, ktorí chcú čo možno najmenej pracovať.

Investície do akcií a dôchodkové sporenia sa vyberú na cestu dlhého a pomalého klesania.

Prichádzajúca recesia sa rýchlo zmení na depresiu.

A pamätajte, nič sa nedeje náhodou.

Úrokové sadzby budú naďalej rásť a milióny ľudí, ktorí majú hypotéky, zistia, že si už nemôžu dovoliť platiť za svoje bývanie.

Tých „šťastnejších“, ktorí si stále budú môcť dovoliť splátky hypotéky, však čaká ďalší problém. Tým bude pokles hodnoty nehnuteľností.

Totižto, keď hodnoty nehnuteľností klesajú, nebude trvať dlho a milióny ľudí budú mať väčší hypotekárny dlh, ako je hodnota ich domu či bytu.

Ak banke nedorovnajú zábezpeku do hodnoty hypotéky, banka im dom vezme a im zostanú na krku obrovské dlhy.

Alternatívne môže vláda povedať: „Prevezmeme vašu hypotéku a môžete zostať vo svojom dome… ale už ho nebudete vlastniť“. Naplnia sa tak slová Švábove (Klausa Schwaba z WEF), že „nebudete nič vlastniť a budete šťastní“.

Mám podozrenie, že mnohým bankrotom sa nedá vyhnúť.

Pamätajte, že nič z toho sa nedeje náhodou. Všetko to bolo vopred zorganizované.

A neprežijú ani tí s úsporami.

Liečba osteoporózy

Hoci úrokové sadzby porastú, nepôjdu dostatočne vysoko, aby porazili infláciu.

Ak úrokové sadzby stúpnu na 5% a inflácia bude 25%, potom investori a sporitelia stratia každý rok 20% svojho bohatstva.

Za pozoruhodne krátky čas sa sprisahancom podarí zničiť bohatstvo a nezávislosť stovák miliónov ľudí v celej Európe a miliárd ľudí na celom svete.

Nebudú žiadne stredné vrstvy. Starší ľudia zomrú v núdzi. Mladí nikdy nebudú vlastniť dom ani mať istotu, že budú mať nejaké úspory.

Spiklenci chcú, aby sme skrachovali, pretože vedia, že peniaze nám dávajú slobodu a nezávislosť.

To všetko je už roky jasné. (Aj my na to už roky upozorňujeme.)

Ale ľudia nepočúvali.

A teraz, obávam sa, je už dosť neskoro.

Z praktického hľadiska je teraz jediným spôsobom, ako sa chrániť, je znížiť svoju spotrebu, znížiť svoje dlhy, šetriť a pripraviť sa na jednoduchší spôsob života.

Samozrejme, máme čas, aby sme všetci povstali a povedali spiklencom NIE.

(Na začiatku roka som povedal, že si myslím, že máme čas do Vianoc, aby sme niečo zmenili. Stále si myslím, že táto časová predpoveď je správna.)

Ale žiaľ, obávam sa, že tam nebude žiadny skutočný odpor.

Kolaborantov je priveľa a nás je málo.

A, žiaľ, príliš veľa z tých, ktorí chápu krízu, ktorej čelíme, a hrôzy Veľkého resetu, miznutie hotovosti, rozvoj digitálneho sveta a paradigmu sociálneho kreditu, jednoducho krútia hlavami, usadzujú sa pred televíziu a nerobia nič, aby to zastavili.

Ak sa mýlim, dokážte to! Najbližšie protesty na Slovensku sa konajú 14. a 19. septembra. Buďte tam alebo mlčte naveky.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Vernon Coleman, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Musíme se vzepřít. Strach nám nepomůže. Naopak se nesmíme bát. Musíme se sjednotit a vzít si zpět, co nám patří.

  • Našinec ani tak strach nemá ísť protestovať, skôr sa im doslova nechce. Z nedostatku pochopenia, resp. nie je to ich priorita. Radšej pôjdu na záhradu pokosiť a vyplieť …. Alebo grilovať s kamošmi, do obchoďáku, na výlet….
   Myslia si totiž ešte, že sa „to spraví“ a znova bude + – rovnako. Väčšina z nich nerozumie tomu, čo sa deje a kam to speje.
   Tak a teraz by som sa rada mýlila. No uvidíme.

 2. Buďte tam a sadnite si na bobek! Nech si vás korytnačky odvlečú ako larvy! Na Slovensku je 20 tisíc policajtov! Kedy chce ukázať 5-miliónový národ svoju prevahu? Zadupte ich už dopiče do zeme! Budú strieľať do ľudí?! Tak bude občianska vojna! A bez obetí to nepôjde! Treba to urobiť teraz, keď máme energiu a nasratosť! Policajti – aj keď mnohí blbí ako táčky, a kvôli zbrani, platu a podielu na moci – keď sa rozhodnú zabíjať ľudí – viete čo s nimi máte urobiť! Čaká nás „Rumunsko“!

  • 2 roky debili nechcete protestovať zrkadlami, aby pochopili, že to myslíte vážne – tak nech sa páči – asi teraz budete musieť zobrať do ruky sekery a sekáče! Nájdu sa v každej domácnosti – na rozdiel od dreva na kúrenie a krkovičky na šnicle!

  • Israismael

   Policajti nemožno nebudú až taky problém.. Skôr mám obavy ci tých 3 tisíc Američanov u nás nebudú ti,, policajti“ a ci oni nebudú robiť poriadky..

 3. „Kolaborantov je priveľa a nás je málo.“

  Inú, systém poučený z veľkých „akcií“ (WWI, WWII, …) nelenil. Podchytával živly ochotné za soľ a krajec chleba makať pre…

 4. Každý ma len silne reči na internete…
  Protest svetových rozmerov zrejme príde, až ked budeme úplne utlaceni do kúta a bude to naša posledná možnosť, inak z pohodlia sú to zase len reči.

  • Presne tak,na Slovensku by aktuálne teraz povstalo asi 10 % obyvatelstva,z toho je polovica penzistov,a zvyšok iba čaká a krúti hlavou “ však to by si nemohli dovoliť „.Tak sú Slováci osprostelí. Bohužial,národ vymrie.

   • Preto treba burcovať a neočakávať, že tu prebehne revolta hromadným mlčaním, prípadne mumlaním!
    Tu ide ako vždy o správne načasovanie! Toho 14.9. sa ukáže, nakoľko si ľudia už uvedomujú situáciu. V priebehu týždňa má v EU prebehnúť diskusia o zákaze palivového dreva! Tí, ktorí ho nakupujú – sú z dediny. Zaplatili zaň podstatne viac a teraz im má hroziť pokuta, ak budú kúriť? No a toto urobte podtatrancom, ktorí majú zimu od septembra do konca mája! Čiže – počkáme si na vyúčtovanie elektriny a nový predpis. Ale – toto nebude do 14.! Čiže – 14. nebude dosť nasraných ľudí, ktorí ani nepotrebujú vedieť čo sa deje – oni to jednoducho zažijú! 14. to bude protest uvedomelých, ale ešte nie nasraných! Takže energia opäť vyfučí – a môžme si klásť otázku – kto časuje tieto protesty.

    • Israismael

     Nemáš plyn?. Zmrznes.. Nemáš drevo?.. No Zmrznes… A čo tak nemať európsku úniu aby tieto nezmysli už nikdy nikomu nenariadovala?.

     • Povedz to tým, ktorí žijú z EU korupčných fondov. Tí si budú kúriť tepelnými čerpadlami.

     • Israismael, aj európska únia je ovládaná… mám pocit, že je len rukojemníkom bohom Sionu…

     • opravujem: …rukojemníkom boha,,,

  • Aj mne sa to tak javí….

  • V Rusku sa o vojnu na Ukrajine snažia dva tábory – tábor prívržencov špeciálnej operácie a denacifikácie Ukrajiny, a ten druhý – opozičný „vlastenecký“. Aby sa vám dvom niečo nezdalo – má v Rusku vypuknúť občianska vojna? Putin má 89% podporu obyvateľstva, ale to neznamená, že má absolútnu moc!

   • mám známych v Rusku, po voľbách sa pýtali celého svojho širokého okolia a okolia ich okolia.
    urobili si v širokom kruhu interný dotazník
    otázka bola iba jedna:
    volili ste Putina alebo máte v okolí niekoho, kto volil Putina?
    odpoveď všetkých (odhadom pár stoviek ľudí
    bola
    NULA
    nikto Putina nevolil
    možno sú v sociálnej a majetkovej „vrstve“, ktorá Putina nevolí, ale ani ich široké okolie nikto
    takže tak to bolo so sfalšovanými voľbami (rovnako ako v Bielorusku Lukašenko)
    rovnako to je so sfalšovanou mainstrímovou ruskou podporou 89% pre Putina
    ruská proputinská mainstrámová lož

    • Jop – takže podľa teba – pre Slovensko bude výhodnejšie nechať sa zatiahnuť do vzťahov s ruskými sion podpindusníckymi proamerickými zradcami na úrovni Čaputovej a zbratať sa s takými debilmi ako Medvedev? O čo ti ide? Ja mám osobne Putina na háku, ale pre nás je to výhodnejšia strana, ako tí tvoji ruskí liberáli. No a keď ťa priťahuje Navaľnyj – tak si tu jasný! Asi to raz z teba musí vyjsť von.

     • ja mám dve heslá
      defenestrácia
      znárodnenie bez náhrady
      ani v jednom z týchto hesiel nefiguruje žiadny Putin, žiadny medvedev, žiadny Navalnyj
      iná cesta, nie politika, nie kapitalizmus, nie socializmus
      odstránenie psychopatov a parazitov
      psychopati a paraziti ako putin, medvedev, navalnyj
      stačí ti odpoveď?
      už som to tu písal dosť krát, takže obsah tvojho príspevku o mne, na ktorý reagujem, je mimo mísu

      Putin nie je žiadna tvoja strana
      Putin ide depopuláciu rovnako ako všetci P-rezidenti, nezávisle od názvu krajiny

     • Dobre – utopická svetová reštaurácia – spoločné načasovanie ako veľká deratizácia a dezinsekcia – lebo národy ak majú spolupracovať – musia tak urobiť súčasne – inak potom jedni odstránia tú svoju háveď, ktorá však má schopnosť organizovať moc a vojenstvo – inak sa stanú v stave pacifizmu obeťou tých zvonku! Veď v súčasnosti sme obeťou svetového organizovaného zločinu! Zjavne ti uniká, že organizátormi štátu sú práve psychopati túžiaci po maximálnej moci a teda schopní zmanipulovať národ v záujem o štát! Ale u teba mi to pripadá tak, že keď jednych vyhádžeme z okien – budeme už len chodiť po slnkom zaliatych lúkach v bielych vyšívaných rubaškách a nosiť dievčatám kvetinky, ktoré si ony budú vplietať do vrkočov! Z histórie si nepamätám, žeby niekedy štát zakladal nejaký prijebaný botanik!

     • Stručne – všetky štáty a mocenské dŕžavy vždy zakladali osobnosti s extrémnym mocenským komplexom – teda psychopati! A to je fenomén, ktorý sa nedá ničím nahradiť v konkurenčnom prostredí! veľkomoravská ríša by nebola, keby Svätopluk nebol výpalník s mocenským komplexom! Svätopluk sral na to, čo národ – národ bol len jeho nástroj. Takže ak sa máme ako národ zachovať a mať vodcu – určite nepotrebujeme teoretika humanistu, ktorý sa bude mojkať so svetom, ale koristníka, ktorý si nebude chcieť nechať vziať zdroj a pilier svojej moci – a takí sa z okien nevyhadzujú. Problém je, že takého s takými gulami nemáme, pretože aj taký „vodcovia“ ako Fico či Medveďov radšej budú slúžiť americkému páničkovi! Preto zlikvidovali Ceausescových rumunskú dŕžavu „v mene humanizmu a demokracie“ a dnes sú Rumuni v prdeli! Detto Kaddáfiho Líbia.

     • Maroš
      lebo národy ak majú spolupracovať – musia tak urobiť súčasne
      jo, ale šanca prakticky nulová. Ak sa to začne, tak najpravdepodobnejšie v Rusku. Zlikvidujú Putina a oligarchov, možno sa potom podarí aj v iných národoch zlikvidovať svojich fialov a hegerov a makronov

      tú svoju háveď, ktorá však má schopnosť organizovať moc a vojenstvo – inak sa stanú v stave pacifizmu obeťou tých zvonku
      nestanú sa obeťou svojho pacifizmu, ale stanú sa cieľom útokov zvonka, odtiaľ, kde háveď ešte neodstránili
      čiže problém
      riešenie asi neexistuje, ak miestni bioroboti nedokážu odstrániť miestnu háveď u seba v každom štáte

      Zjavne ti uniká, že organizátormi štátu sú práve psychopati túžiaci po maximálnej moci
      neuniká, tak to stále fungovalo, ale to neznamená, že nemôže jeden ČLOVEK urobiť to isté, ako psychopati doteraz

      Ale u teba mi to pripadá tak
      mýliš sa. Ja chápem, že z okien bude treba hádzať psychopatov často, lebo ich je veľa

      mocenské dŕžavy vždy zakladali osobnosti s extrémnym mocenským komplexom – teda psychopati
      áno, doteraz to tak fungovalo
      ak sa to nezmení, ak 20% ľudských bytostí (lebo 80% sú na tejto planéte BioRoboti) nedokáže zmeniť toto pravidlo, tak tých 20% ľudských bytostí bude zlikvidované, spolu s veľkou časťou Biorobotov.
      psychopati ročildi si ponechajú iba ovládateľných BioRobotov

      na vodcu národa potrebuješ národ
      ty niekde vidíš národ?
      a aký národ? slovenský? český? kde sú?
      možno ruský, nič viac

    • EMIL HODAL

     Radsej sa ty vypytuj, kto volil PS a KISKU- ked ESET vyhodnotil, ze volbou cez postu volilo PS az 27% a prasiveho fasistu KISKU vraj volilo 16 % !!!!!!!!!!! TOTO JE DOVOD NA OBCIANSKU VOPJNU !!!!!! FALSOVANIE VOLIEB ZIDOVSKYM ESETOM !!!!!

 5. VIDEO: Zmocněnec a poradce Vladimira Putina varoval, že Západ v čele s transhumanisty Klause Schwaba chtějí v rámci projektu Zlaté miliardy snížit populaci Ruska na 50 milionů pro otrockou práci v těžebním průmyslu!
  https://www.infovojna.bz/article/video-zmocnenec-a-poradce-vladimira-putina-varoval-ze-zapad-v-cele-s-transhumanisty-klause-schwaba-chteji-v-ramci-projektu-zlate-miliardy-snizit-populaci-ruska-na-50-milion-pro-otrockou-praci-v-tezebnim-prmyslu

  • kvakcína je sloboda

   ako to chcú zdôvodniť rodinám padlých ruských vojakov?!
   zomreli zbytočne?! ja osobne by som bola nasraná!!!
   síce nasraná som aj teraz…

   • ako to chcú zdôvodniť rodinám padlých ruských vojakov?!

    prečo si myslíš, že vlastizradca Ruska, superoligarcha Putin sa trápi tým, čo povie rodinám hlúpych mŕtvych ruských goyim?

   • Všetci prešli od 2014 psychologickou aj politickou prípravou a Rusi chceli na Donbas a ďalej vtrhnúť skôr – až teraz im dal na to RŽK povolenie! Ty si Ruska? Máš na Donbase príbuzných? Tvoji predkovia nepadli cestou na Berlín? Nevítali Ukrajinci Nemcov vo vojne proti Rusom? Akože si to majú znovu zopakovať až k Moskve?

    Pre teba je to stále len vojna „správ“ v TV priamom prenose – inak sa ťa to osobne netýka. Ja myslím, že už je to celé v takej nenávistnej fáze, že ohľaduplnosť Rusov nemôže napraviť nenávisť Ukrajincov k nim a naopak, takže – už sa to malo dávno ukončiť. 4 mil. Rusov už emigrovali z UK do Ruska – priestor je „etnicky“ čistý a z ukronacistu už Rus nebude. Teraz je to ako vo futbale – Rusko má gólový náskok, tak si môže dovoliť zdržiavaciu hru a súpera uštvať. Čo nie sú len Ukrajinci, ale celá tá EU fašistická cházka. Kto chce tancovať s Ruským medveďom – musí počítať s tým, že bude musieť tancovať, dokiaľ sa medveďovi tancovať bude chcieť – a z jeho drápov sa nevyvlečieš kedy chceš ty.

    • kvakcína je sloboda

     sledujem na rutube aj na yandexe videa z tejto vojenskej operácie na okrajine a čítam komentáre rusov, ktorí sú tiež prekvapení z týchto krokov – najskôr sa stiahli od kijeva a teraz prepustili ukronáckom už oslobodený charkov, uzavreli záporožskú JE, čo urobia ďalej?! opustia mariupoľ?! zbavia sa krymu?!

     • Nie Charkov, ale časť Charkovskej oblasti. Inak áno, ich správanie je divné. Vedia pritom, že ak sa stiahnu z oslobodených území, nabehnú tam Ukronacisti a začnú terorizovať, mučiť a zabíjať civilné obyvateľstvo, ktoré podozrievajú zo spolupráce s Rusmi. Spravili to v Buči, robia to teraz aj v Charkovskom regióne. Rusi by mali obsadzovať mestá len vtedy, ak sú schopní garantovať ich udržanie, inak si to odskáče civilné obyvateľstvo.

      Hovorí sa ale, že ten najnovší útok Okrov neboli len Okri, ale aj regulárni vojaci a žoldnieri z NATO, a že v niektorých jednotkách je viac zahraničných vojakov ako Okrov. Rusi by mali zajať aspoň jednu jednotku a ak sa to potvrdí, urobiť rázne odvetné kroky voči NATO.

     • Pôvodne „útok“ na Kyjev bol účelovo operáciou, ktorá mala odpútať asi 100 tisíc Ukrajincov od Charkova! Teraz opačne – ruský „ústup“ od Charkova viaže-rozptyľuje ukrajinskú „armádu“ kvôli udržaniu tohto „znovudobitého“ územia! Prakticky – kde je a čo tvorí jadro UK armády? No a udržanie čohokoľvek vždy viaze zdroje armády.

      „Ak si slabý – tvár sa, že si silný! Ak si silný – tvár sa že si slabý!“ – Sun cu

 6. Pozitivních lidí je tu jen 2 % – to vím přes 20 let.

  Pozitivním lidé mají na 1. místě zájmy i problémy CELKU – CELÉ SPOLEČNOSTI, nikoliv sebe. Své věci mají až na dalších místech pořadí důležitosti. V tom je zásadní rozdíl jejich života a života negativních lidí !

  Od negativních lidí nečekejte, že budou ohleduplní k druhým !

  Jediná možnost je, že negativní lidé konečně POCHOPÍ SVŮJ HROZNÝ STAV – SEBESTŘEDNOST, SOBECKOST, BEZOHLEDNOST, PROBLÉMY CELKU JE NEZAJÍMAJÍ A NEZAJÍMAJÍ JE ANI NIČENÍ PŘÍRODY A NIČENÍ JEJICH ZDRAVÍ – PRÁVĚ TĚMI JEJICH NEGATIVNÍMI VLASTNOSTMI.

  Pak by mohli OBRÁTIT O 180 STUPŇŮ A TO JE CESTA K ZÁCHRANĚ, JINAK NE !!!

  http://www.jak-prezit.cz
  http://www.neocipuj-se.cz
  http://www.nejsme-otroci.cz

 7. V tých protestoch, čo sa týka dátumov a zrejme aj miesta konania, je niekým riadený – „dobre“ organizovaný – chaos.
  Prvotne mal byť protest dnes -13.9.2022 pred NRSR, pretože o 13:00 hod. si tam – akože – poslanci – po „školských“ – prázdninách sadli na tie svoje vzácne rite, potom je v hre ďalší termín 14.9.2022, ďalší, na ktorý pozýval Fico, bol 19.9.2022 a teraz som čítala, že 20.9.2022.
  Medzitým – neviem, či niečo nerobia odbory.. No! Na Slovensku – po slovensko-chaoticky! Zas – štiepenie ľudí!
  Takže občan je dezorientovaný, možno by aj šiel aj z iného okresu a kraja, ale nevie presne, kedy a kam..Možno to tu niekto lepšie informovaný – spresní. Vďaka za pochop!

  • Tak na doplnenie môjho príspevku vyššie. Určitú konkrétnu informáciu som našla na stránke: Veci verejné.sk
   Citujem relevantnú časť z článku:
   „My (pozn.: SMER-SD) sme pôvodne oznámili dátum veľkého protivládneho protestu na 19. septembra. Ale my sme to oznámili v čase, keď sme nemohli vedieť, že dôjde k smutnej udalosti vo Veľkej Británii a dôjde k úmrtiu kráľovnej. A 19. septembra je pohreb. Ja nechcem dávať slovenským médiám šancu prekryť akýkoľvek míting hodinovým spravodajstvom o pohrebe. Preto oznamujeme, že toto protivládne stretnutie občanov Slovenskej republiky bude v utorok 20. septembra. Stretnutie začne o 17. hodine a bude na Hodžovom námestí.

   Bude mať dve časti, prvá bude občianska, kde budú mať priestor vystúpiť predstavitelia z občianskej spoločnosti, ktorí budú mať záujem. Druhá časť bude politická, kde každá politická strana, ktorá bude mať záujem, môže si postaviť človeka na pódium, ktorý si môže vysloviť nesúhlas s vládnou politikou!“
   P.S. Tam by sme sa mali stretnúť..

 8. V tomto společenském systému se vám to nemůže podařit. Společnost, která preferuje pouze konzum, není dostatečně vyzrálá na to, aby přijala jiné hodnoty, tedy lidskost, vzájemnou spolupráci a úctu ke svým bližním. Zde musí dojít k absolutnímu obratu myšlení a to přechodem od sobeckosti jedince, který se neohlíží na celek. A vše začíná výchovou dětí a podívejte se kdo a co nyní učí děti ve školách. Těch 30 roků formování mladých generací přineslo přesně ten stav, ve kterém se společnost nalézá. A abych nekřivdil pouze mladým i starší a mělo by se říci zkušenější lidi si zformovala globalistická plutokracie k obrazu svému. Dostat se z toho nyní je opravdu běh na dlouhou trať.

 9. Zevraj je to 14.9. a ten protest z 19.9. zmenil organizátor na 20.9. Je to na fcb

 10. …ďakujem moc za článok aj príspevky…

 11. Stále je bohužel dost naivních hlupáků,kteří si tohle vše neuvědomují…

 12. Po roku 1989 je toto jeden z najvýznamnejších dokumentov, ktorý môže zásadným spôsobom pozitívne ovplyvniť našu blízku budúcnosť. Je prejavom vôle ľudu, tak sa pridajte a spolu ukážme svetu, že si našu krajinu vieme spravovať sami bez politických strán! https://www.sarisskadrzava.sk/mierova-rezolucia/

Pridajte komentár

*