Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Tieto malé jadierka zďaleka prekonávajú pri rakovine každú chemoterapiu


Print Friendly, PDF & Email

hroznove-jadierka

Kolorektálna rakovina je druhou najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu a zároveň je tretím najvyskytovanejším typom rakoviny u mužov aj žien.

Rakovina konečníka a hrubého čreva stojí každý rok ekonomiku veľa peňazí. No najhoršie je, že okráda mnohé rodiny o matky, otcov, bratov a sestry.

Existuje však jedna rastlinka, ktorej extrakt z jadierok sa ukázal, že dokáže v zneškodňovaní kolorektálnej rakoviny predčiť akúkoľvek dostupnú chemoterapiu.

Výskum extraktu z hroznových jadierok na kolorektálnu rakovinu

Štandardnú onkologickú liečbu v súčasnosti predstavujú: operácia, ožarovanie a chemoterapia.

Avšak štúdia publikovaná v Žurnále technológií karcinogenézy a chemickej prevencie rakoviny (The Technologies in Carcinogenesis and Cancer Chemoprevention Journal) poskytuje viac než len ďalšiu nádej pre pacientov.

Štúdia poukazuje na fakt, že chemoterapia pri kolorektálnej rakovine často zlyháva, pretože si rakovinové bunky na ňu vybudujú rezistenciu podobne ako baktérie na antibiotiká.

O tejto rezistencii sme písali už viackrát. Najviac sa týka práve rakoviny konečníka a hrubého čreva.

Keď takáto situácia nastane, onkológom dojdú možnosti. Vtedy už nevedia ako ďalej a posielajú pacienta domov umrieť.

Spomínaná štúdia však ukazuje, že extrakt z hroznových jadierok účinkuje na rakovinové bunky dokonca aj vtedy, keď už sú odolné voči chemoterapii.

Tento objav dáva nádej nielen tým pacientom, ktorí sa rozhodnú pre alternatívnu liečbu, ale aj tým, u ktorých štandardná liečba prestane zaberať.

Na to, aby bola akákoľvek terapia proti rakovine účinná, musí pacientovi ponúkať nasledujúce prínosy:

 • musí zabrániť rakovinovým bunkám, aby sa sformovali do nádoru (karcinogenéza)
 • musí zabrániť rakovine a nádorom v ich šírení
 • musí usmrtiť rakovinové bunky

Extrakt z hroznových jadierok bráni karcinogenéze

Rakovina sa vyvíja v niekoľkých štádiách. Prvým z nich je karcinogenéza, kedy sa rakovina sformuje. Za ňu sú zodpovedné predovšetkým takzvané karcinogény.

Extrakt z hroznových jadierok obsahuje látky nazývané prokyanidíny, ktoré zabraňujú takémuto formovaniu rakovinových buniek.

Zastavenie karcinogenézy je obzvlášť dôležité pri agresívnych typoch rakoviny, medzi ktoré bezosporu patrí aj kolorektálna rakovina.

Ak totiž len usmrtíte existujúcu rakovinu, no nespravíte nič pre zastavenie jej formovania, tak bez ohľadu na to, ako úspešný budete pri jej ničení, nové nádory sa vždy onedlho vrátia.

Vy tak v podstate bojujete boj, ktorý nemôžete nikdy vyhrať.

Okrem toho, extrakt z hroznových jadierok je aj jedným z najsilnejších dnes známych antioxidantov na svete.

Chráni tak aj pred oxidatívnym stresom a poškodzovaním bunkovej DNA.

Extrakt z hroznových jadierok a angiogenéza

Na to, aby rakovina v tele prežila, musí sa sformovať, potom rásť, byť zásobovaná živinami a napokon sa šíriť do ďalších častí tela.

Počas svojho rastu si nádor zároveň vytvára nové krvné cievy, ktoré ho zásobujú živinami. Tento proces sa nazýva angiogenéza.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Pre zneškodnenie rakoviny sú preto veľmi nápomocné látky, ktoré tento proces zastavia.

Podľa ďalšej štúdie publikovanej v Medzinárodnom žurnále rakoviny (International Journal of Cancer) výskumníci objavili, že substancie nachádzajúce sa v uvedenom extrakte majú takéto anti-angiogenézne vlastnosti.

Zjednodušene povedané, extrakt z hroznových jadierok bráni nádoru vo vytváraní si nových krvných ciev, ktoré by mu zabezpečovali výživu a rast.

Extrakt z hroznových jadierok a apoptóza

Apoptóza je odborný lekársky termín pre naprogramovanú smrť bunky.

Každá bunka v ľudskom tele má naprogramované, že v istom okamihu má spáchať obrazne povedané „samovraždu“. Zvyčajne vtedy, keď už je stará alebo priveľmi poškodená.

Rakovinové bunky sú však iné. U nich je tento samokontrolný mechanizmus znefunkčnený a preto žijú dlhšie a nekontrolovane sa množia.

Extrakt z hroznových jadierok má schopnosť cieliť bunky kolorektánej rakoviny a spustiť v nich proces apoptózy.

Výsledkom potom je, že rakovinové bunky uhynú a zdravé bunky ostávajú neporušené.

Podobnú schopnosť nemá žiadna chemoterapia. Tá si nevyberá a zabíja zdravé aj rakovinové bunky bez rozdielu.

Použitie extraktu pri pokročilých štádiách rakoviny

Čím je rakovina konečníka a hrubého čreva pokročilejšia, tým je menšia šanca, že proti nej chemoterapia zaberie.

Aj v týchto prípadoch poskytuje extrakt z hroznových jadierok nádej.

Vo vyššie spomenutej štúdii vedci potvrdili, že tento extrakt bol na rakovinu nielen efektívny, ale dokonca, že sa jeho efektivita zväčšovala so zvyšovaním pokročilosti jej štádia.

Konkrétne išlo o schopnosť jej izolácie, teda rozoznávanie rakovinových buniek od zdravých a ich následné zničenie.

Ďalšie typy rakoviny, proti ktorým sa ukázal extrakt z hroznových jadierok účinný

Schopnosť extraktu z hroznových jadierok liečiť kolorektálnu rakovinu sa môže chvíľami zdať priam až ťažko uveriteľná.

To však nie je všetko…

Táto látka sa ukázala účinná aj na ostatné typy rakoviny, napríklad:

 • rakovinu prostaty
 • rakovinu prsníka
 • leukémiu
 • rakovinu ústnej dutiny

Záver

Radi by sme verili, že dnešná vyspelá medicína má odpoveď na všetko. Bohužiaľ tak tomu nie je a až príliš často nás sklame.

Matka príroda však poskytuje celú plejádu úžasných rastlín a bylinných extraktov, ktoré ponúkajú nádej tam, kde sa zdá, že už žiadna nie je.

Hroznové jadierka sa často predávajú vo forme štandardizovaných extraktov zaručujúcich určitú hladinu proantokyanidínov (extrémne účinných antioxidantov).

Odporúčajú sa len tie produkty, ktoré dosahujú mieru štandardizácie 40 až 80% a obsah OPC by nemal byť menší ako 95%.

Takýto silný extrakt z hroznových jadierok zoženiete v Česku TU a na Slovensku TU.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Why Grape Seed Extract Outperforms Chemo in Killing Cancer Cells

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  • Ten, ktorý ste uviedli vy, má v 1 tablete 50 mg extraktu. Ten, ktorý sme uviedli my, má v 1 tablete 211 mg extraktu.

   Okrem toho, nami odkazovaný produkt má deklarovaných 95% OPC (200 mg z 211 mg). U vášho výrobca neudáva žiadne % OPC, takže je otázne, koľko z tých 50 mg je účinná látka.

  • existuje za studena lisovaný olej – 100% prírodného obsahu. VŠETKY extrakty sú priemyselné produkty so zlomkom obsahu účinnej látky.
   tip: veľmi lacno predávajú olej z hroznových jadier v kaufŁande,

 1. Klekipetra

  Najlepsia varianta je hroznove semienka zjest sucasne s cerstvym hroznom a dobre pohryzt. A prestat vyhladavat hrozno bez jadierok a podobne nezmysly. Ovocie bez jadierok je prirodny nezmysel a evidentna somarina. Ked vidim ovocie ktore predajca vychvaluje ako „bez jadierok“, tak utekam prec., Taky neprirodzeny hybrid by som nechcel ani zadarmo.

  • Peter Sabela

   Presne tak. Rastliny sú o miliardu rokov staršie ako my. Pre rastliny sú živočíchy škodcovia, preto si vytvorili látky, ktoré zabezpečia, že živočíchy nie sú nesmrteľné ale zomrú po 6 bunkových deleniach svojich buniek. Nechcú živočíchy zabiť iba obmedziť ich život a využiť ich na roznos svojich semienok cez tráviacu sústavu živočíchov, ktoré majú na rozdiel od rastlín možnosť pohybu. Rakovinové bunky nemajú naprogramovanú smrť, ale pri dostatku surových látok (enzýmov) z rastlín sa preprogramujú na 6 delení a koniec. V jadierkach a semienkach ako v svojich deťoch ktoré najviac chránia rastliny dali nahromatia najviac látok na zastavenie bunkového delenia živočíchov.

  • Dobrý den, soubor už tam není. Máte ho stažený?
   Můžete mi ho přeposlat na e-mail.?
   Děkuji.

  • čítal som to, ale vyzerá to skôr ako ezoterické učenie, než ako liečba. že treba odstrániť psychickú traumu ktorá môže spôsobiť nerovnováhu a chorobu, nie je nič nové.
   už názov je podozrivý, vyzerá to ako stratégia riadenia, podobná ako už mnohokrát – všetko nemecké je múdre, preto Nemcom sa treba podriadiť. naopak, treba sa vrátiť k svojmu a odmietnuť to, čo prišlo pred storočiami s Nemcami.najtypickejším príkladom je kult kvasenia a pitia vína.
   naši predkovia si všímali kde sú v lese divé včely – na jeseň v chladnom počasí taký peň odrezali nad a pod úľom a doniesli domov, keď bol niekto chorý, jedol med spolu s plástom – tak jedli všetky včelie produkty surové nespracované, vrátane propolisu. chovanie včiel umožňuje zvýšiť produkciu na predaj, ale naši predkovia to nerobili na zárobok ale pre zdravie. preto chybná je tá snaha o maximalizáciu produkcie a zisku. včelárstvo sa má preto robiť ako vedľajšia činnosť, nie na zárobok. predaná časť produktov má len vykryť nákaldy, ale nie urobiť z včelára magnáta.

 2. Máte nějaký zdroj v jakém množství se má v případě rakoviny užívat, v jakém jsou účinné pro zvládnutí její léčby? Vámi doporučovaný preparát má v návodu 1 kapsli denně. Podle mých zkušeností jsou po potřeby léčebných účinků takovýchto obtíží několikanásobné doporučovaného dávkování.

 3. Jozef Džubák

  Uplynul rok, presne 18.12.2015 kedy my bol vyoperovaný žalúdok. Mal som vred, ale ten sa neliečil a posledná vzorka ukázala, že je to zhubný nádor. Bol odstránený celý žalúdok. Som teraz zdravý ale mám obavy, že sa tá choroba vráti a nastúpi niekde inde. Môj otec zomrel pred tromi rokmi tiež na rakovinu prostaty. Chcem sa preto spýtať, ak my vie niekto odborne poradiť, či môžem tiež používať tieto hroznové jadierka ako prevenciu lebo aby toho nebolo pre mňa málo, tak asi pred tromi rokmi som dostal Hemoroidy-zlatú žilu. Teraz mám problémy s častým vyprázdňovaním čriev čo mi dráždi konečník a to ma znepokojuje. Robím pravidelné kontroly v Onkologickej nemocnici, tabletky neberiem žiadne a nepostúpil som ani chemoterapiu lebo operácia bola urobená včas. Prosím o dobrú a odbornú radu.

  • Kup si caj VILCACORA…moj muz ho pije(r.zaludka) a ja tiez ako prevenciu…ale z vnutornej kôry

  • Peter Sabela

   Kto chce dlho žiť, musí sa riadiť starým návodom, ktorý dal na dlhý život aj Mefisto Faustovi: život na vidieku, jesť rastlinnú stravu, ktorú si v pote sám dopestuje (zdravá strava + zdravý pohyb a život bez stresu). Faustovi sa to zdalo ťažké a preto dostal inú protihodnotu za svoju dušu. Podobný návod mal aj dlhoveký Voltaire. Samozrejme jesť všetky surové jadierka aj s ovocím, semienka, jadierka hlavne z marhúľ obsahujú látky obmedzujúce bunkové delenie. Rakovinové bunky sú teoreticky nesmrteľné a delenie je nekonečné. Ale šupky z jadierok ich delenie zastavia.

 4. co to ma bejt za tablety a kde se daji sehnat….

 5. Nejlepším lékem na totální zničení každého druhu zhoubné rakoviny, bez ohledu v jakém stádiu je, a k úplnému vyléčení se z ní, >>> je čistý Javorový sirup smíchaný s chemicky čistou jedlou sodou – (soda bicarbona). Tato směs se při prevenci proti rakovině smíchá v poměru 3:1 ! , (např. 15 lžiček čistého javorového sirupu a 5 lžiček čisté sody se na pánvičce smíchají), >>> a pak se na mírném plameni pomalu tato směs zahřívá, až začne houstnout ! Teplota zahřátí nesmí překročit 40°C ! Tato zahřátá a promíchaná zhoustnutá směs se pak může rozpustit ve vlažné sklenici vody a vypít, nebo namazat na chleba a zapít mírně teplým (ne horkým) neslazeným nápojem ! Při prevenci to stačí dělat jednou za den !, dlouhodobě. Při léčbě rakoviny je poměr 5:2,- a zpočátku se tato smíchaná a zahřátá promíchaná směs užívá – (nejlépe na lačno) – 3x denně !, nejméně 3 týdny až jeden měsíc…! (nebo až do zlepšení stavu ! ). Po rapidním zlepšení stavu se může užívat 2x denně, a po vyléčení…preventivně pokračovat 1x denně ! Při této léčebné kůře obecně platí:- NEJÍST ŽÁDNÝ CUKR ANI UMĚLÁ SLADIDLA V NÁPOJÍCH…ANI V POKRMECH…!!!, s vyjimkou trošky ovoce. Dr. Simoncini – italský onkolog, čistou sodou léčí s úspěchem své pacienty již déle než 20 let !!!, a farmaceutickým i chemickým průmyslem je za to nenáviděn, pomlouván, a pronásledován…! ON při nádorových onemocněních zavádí čistou sodu bicarbonu katetrem rovnou k nádoru, a ta velmi rychle každý nádor zlikviduje, protože rakovina nesnáší zásadité prostředí – (rakovina miluje kyselé prostředí) – a soda, jak víme…je silným zásaditým prostředkem ! Je důležité sehnat a užívat při léčbě chemicky čistou jedlou sodu…!, bez jakýchkoliv chemických prvků a příměsí tam od některých výrobců přidávaných…(jako je např. hliník…a pod., aniž by to ve složení výrobku uváděli !) – tak na to si dávat pozor !

 6. totizto ostava vzdy usadenina sody,ktora je s hlinikom,neda kupit cista,aj ta z lekarne je s hlinikom

  • Ivan Bárta

   Soda bicarbona – NaHCO3 -, čistá bez hliníku. Můžete koupit 1kg/43kč u firmy FICHEMA, já tam nakupuji čisté chemikálie p.a.

   • Peter Sabela

    Bicarbóna je zo sodíkom Na, ktorého máme prebytok. Ten istý účinok má draselná sóda s draslíkom, ktorá sa predáva na zníženie kyslosti vína, draslík nám chýba. Hydrogénuhličitan draselný, KHCO3, na nete je kopu liniek, kde sa predáva. Treba sa v ňom aj kúpať a močiť si nohy. Piť pol lyžičky s 2 dcl vody podľa potreby 1x denne alebo ak sa dá aj viac.

 7. Peter Sabela

  Takmer všetky jadierka majú tento účinok, aj z ríbezlí, egrešov, hrozna, melónov, dyní, kôstky z čerešní, višní, jadierka z marhúľ, makové semienka, sezamové atď – netreba ich z ovocia vyťahovať, len jesť ovocie s nimi.

 8. ervin resch

  da sa zastavit,alebo celkom odstranit chemoterapiou metastazu v plucach vzniknutou operaciou prsnika

 9. Dobrý deň prajem, chcem sa spýtať, ohľadom dávkovania, ktoré ste uviedli pri objednávke zo Slovenska, riadiť sa podľa odporúčania 1 tableta na deň alebo viac ?

Pridajte komentár

*